О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 декабря 2001 года N 538 "Об утверждении Правил согласования кандидатур на должности руководящих работников организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1750
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 7 марта 2003 года N 78. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2003 года N 2246. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N 159 (V042955)
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. В  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 декабря 2001 года N 538 "Об утверждении Правил согласования кандидатур на должности руководящих работников организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1750, опубликованное в апреле 2002 года в журнале "Рынок ценных бумаг Казахстана" N 4) внести следующие изменения и дополнения:
в названии слова "деятельность по инвестиционному управлению" заменить словами "инвестиционное управление";
в пункте 1 слова "деятельность по инвестиционному управлению" заменить словами "инвестиционное управление";
в Правилах согласования кандидатур на должности руководящих работников организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, утвержденных указанным постановлением:
в названии слова "деятельность по инвестиционному управлению" заменить словами "инвестиционное управление";
в преамбуле:
слова "деятельность по инвестиционному управлению" заменить словами "инвестиционное управление";
слово "регламентирует" заменить словом "регламентируют";
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) первый руководитель исполнительного органа Организации и его заместители;";
в подпункте 3) слово "первый" исключить;
в пункте 2 после слова "избираются" дополнить словом "(назначаются)";
в пункте 5:
в подпункте 1) после слова "руководителя" дополнить словами "исполнительного органа";
в подпункте 2):
после слов "заместителя первого руководителя" дополнить словами "исполнительного органа";
после слова "Организации," исключить слово "первого";
в пункте 6 слово "доступа" заменить словом "допуска";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1750 тiркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдардың басшы қызметкерлерi лауазымдарына кандидатураларды келiсу ережесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 20 желтоқсандағы N 538 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 7 наурыздағы N 78 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 25 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2246. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 12 маусымдағы N 159 қаулысымен. V042955
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес келтiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдардың басшы қызметкерлерi лауазымдарына кандидатураларды келiсу ережесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 20 желтоқсандағы N 538  қаулысына  (Қазақстан Республикасының Нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1750 тiркелген, "Рынок ценных бумаг Казахстана" журналының 2002 жылғы сәуiрдегi N 4 жарияланған) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
атауындағы "инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi" деген сөздер "инвестициялық басқаруды" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi" деген сөздер "инвестициялық басқаруды" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымдардың басшы қызметкерлерi лауазымдарына кандидатураларды келiсу ережесiнiң:
атауындағы "инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi" деген сөздер "инвестициялық басқаруды" деген сөздермен ауыстырылсын;
кiрiспесiндегi:
"инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi" деген сөздер "инвестициялық басқаруды" деген сөздермен ауыстырылсын;
бұл өзгерiстiң мемлекеттiк тiлдегi мәтiнге қатысы жоқ;
1-тармақтағы:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Ұйымның атқару органының бiрiншi басшысы және оның орынбасарлары;"
3) тармақшадағы "бiрiншi" деген сөз алынып тасталсын;
2-тармақтағы "сайланады" деген сөзден кейiн "(тағайындалады)" деген сөзбен толықтырылсын;
5-тармақтың:
1) тармақшасындағы мемлекеттiк тiлдегi мәтiндегi "Ұйымның" деген сөзден кейiн "атқару органының" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшасындағы мемлекеттiк тiлдегi мәтiндегi "Ұйымның" деген сөзден кейiн "атқару органы" деген сөздермен толықтырылсын;
мемлекеттiк тiлдегi мәтiндегi "Ұйымның" деген сөзден кейiн "бiрiншi" деген сөз алынып тасталсын;
6-тармақтағы "рұқсат ету" деген сөздер "жiберiлу" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"13. Квалификационная комиссия рассматривает вопрос о соответствии кандидата на должность руководящего работника Организации и принимает решение о выдаче согласия или отказе в выдаче согласия на его избрание (назначение) в течение тридцати дней со дня представления в Уполномоченный орган пакета документов, в соответствии с требованиями пункта 11 настоящих Правил.";
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Уполномоченный орган вправе пересмотреть ранее выданное согласие на избрание (назначение) руководящего работника Организации.
При наличии оснований, установленных законодательством Республики Казахстан, для пересмотра ранее выданного согласия на избрание (назначение) руководящего работника Организации структурное подразделение Уполномоченного органа письменно извещает Организацию о необходимости представления в Уполномоченный орган письменного объяснения с приложением документов, имеющих отношение к рассматриваемому вопросу.
Структурное подразделение Уполномоченного органа составляет письменное заключение о пересмотре ранее выданного согласия на избрание (назначение) руководящего работника и представляет его на рассмотрение Квалификационной комиссии. Заседание Квалификационной комиссии о пересмотре ранее выданного согласия на избрание (назначение) руководящего работника проводится с участием данного руководящего работника Организации. Решение Квалификационной комиссии оформляется протоколом с соблюдением требований, установленных пунктом 20 настоящих Правил.";
в приложении к указанным Правилам:
в правом верхнем углу слова "деятельность по инвестиционному управлению" заменить словами "инвестиционное управление";
в названии приложения слова "инвестиционную деятельность по управлению" заменить словами "инвестиционное управление";
в тексте приложения слова "инвестиционную деятельность по управлению" заменить словами "инвестиционное управление";
в пункте 5:
после слов "с указанием" дополнить словом "почтового";
слова "номер пейджера" исключить;
в пункте 7 слова "номер пейджера" исключить;
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Сведения о том, что кандидат ранее являлся руководящим работником или должностным лицом юридического лица, которое было признано банкротом или подвергнуто консервации, санации, принудительной ликвидации во время руководства данного лица.".
2. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

"13. Бiлiктiлiк комиссиясы Ұйымның басшы қызметкерi лауазымына кандидаттың сәйкестiгi туралы мәселенi қарайды және осы Ереженiң 11-тармағының талаптарына сәйкес құжаттардың пакетi тапсырылған күннен бастап отыз күннiң iшiнде оны сайлауға (тағайындауға) Уәкiлеттi органға келiсiм беру немесе келiсiм беруден бас тарту туралы шешiм қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Уәкiлеттi орган Ұйымның басшы қызметкерiн сайлауға (тағайындауға) бұрын берiлген келiсiмдi қайта қарауға құқылы.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген негiздер болған жағдайда, Уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесi Ұйымның басшы қызметкерiн сайлауға (тағайындауға) бұрын берiлген келiсiмдi қайта қарау үшiн қаралатын мәселеге қатысы бар құжаттармен қоса жазбаша түсiнiктеменi ұсынуы қажет екендiгiн Ұйымға жазбаша хабарлайды.
Уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесi басшы қызметкердi сайлауға (тағайындауға) бұрын берiлген келiсiмдi қайта қарау туралы жазбаша қорытынды жасайды және оны Бiлiктiлiк комиссиясына қарауға ұсынады. Басшы қызметкердi сайлауға (тағайындауға) бұрын берiлген келiсiмдi қайта қарау туралы Бiлiктiлiк комиссиясының мәжiлiсi Ұйымның осы басшы қызметкерiнiң қатысуымен өткiзiледi. Бiлiктiлiк комиссиясының шешiмi осы Ереженiң 20-тармағында белгiленген талаптар сақтала отырып хаттамамен ресiмделедi.";
көрсетiлген Ережеге Қосымшада:
оң жақ жоғарғы бұрышындағы "инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi" деген сөздер "инвестициялық басқаруды" деген сөздермен ауыстырылсын;
Қосымшаның атауындағы "инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi" деген сөздер "инвестициялық басқаруды" деген сөздермен ауыстырылсын;
Қосымшаның мәтiнiндегi "инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi" деген сөздер "инвестициялық басқаруды" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтағы:
мемлекеттiк тiлдегi мәтiндегi "бөлiмшесiнiң" деген сөзден кейiн "пошталық" деген сөзбен толықтырылсын;
"пейджерiнiң нөмiрi" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақтағы "пейджерiнiң нөмiрi" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Кандидаттың бұрын басшылық еткен уақытында банкрот деп танылған немесе консервацияға, санацияға, мәжбүрлеп таратуға ұшыраған заңды тұлғаның басшы қызметкерi немесе лауазымды адамы болғаны туралы мәлiметтер.".
2. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация Управляющих активами", Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и накопительных пенсионных фондов.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка

2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының барлық мүдделi бөлiмшелерiне, "Активтердi Басқарушылардың қауымдастығы" қауымдастық нысандағы заңды тұлғалардың бiрлестiгiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне және жинақтаушы зейнетақы қорларына жiберсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсiн.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн күшiне енедi.
Ұлттық Банк
Төрағасы