Об утверждении Правил выдачи миграционной карточки
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 мая 2003 года N 249, Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 5 мая 2003 года N 160, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 4 мая 2003 года N 82, Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 177. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2003 года N 2328. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 351, Министра финансов Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 274, Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 25 июня 2013 года № 484 и Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 1 октября 2013 года № 471
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел РК от 27.05.2013 № 351, Министра финансов РК от 14.06.2013 № 274, Министра транспорта и коммуникаций РК от 25.06.2013 № 484 и Председателя Комитета национальной безопасности РК от 01.10.2013 № 471.
Министерство                             Комитет
внутренних дел                    национальной безопасности
Республики Казахстан                    Республики Казахстан
от 5 мая 2003 года N 249              от 4 мая 2003 года N 82
Министерство                             Агентство
транспорта и коммуникаций               таможенного контроля
Республики Казахстан                    Республики Казахстан
от 5 мая 2003 года N 160,           от 30 апреля 2003 года N 177
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2003 года N 241 "О некоторых мерах по усилению миграционного контроля" приказываем:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи миграционной карточки.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить расчет ежегодной потребности в миграционных карточках, их изготовление и обеспечение ими пунктов пропуска через государственную границу Республики Казахстан.
3. Определить, что оформление миграционных карточек иностранным гражданам в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан осуществляют военнослужащие Пограничной службы Комитета национальной безопасности. На участках государственной границы Республики Казахстан, где отсутствуют посты пограничного контроля, возложить функции по оформлению миграционных карточек иностранным гражданам на сотрудников Агентства таможенного контроля Республики Казахстан.
4. Поездным бригадам, экипажам воздушных и морских судов, совершающих международные рейсы, обеспечить выдачу иностранным гражданам бланков миграционных карточек в пути следования до прибытия в пункты пропуска через государственную границу.

Көші-қон карточкаларын беру тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігінің 2003 жылғы 5 мамырдағы N 249, Қазақстан Республикасының Ұлттық Қауіпсіздік комитетінің 2003 жылғы 4 мамырдағы N 82, Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігінің 2003 жылғы 5 мамырдағы N 160 және Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 177 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 28 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2328. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 27 мамырдағы № 351, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 25 маусымдағы № 484, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 14 маусымдағы № 274, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2013 жылғы 1 қазандағы № 471 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 27.05.2013 № 351, ҚР Көлік және коммуникация министрінің 25.06.2013 № 484, ҚР Қаржы министрінің 14.06.2013 № 274, ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 01.10.2013 № 471 бірлескен бұйрығымен.
"Көші-қон бақылауын күшейту жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 13 наурыздағы N 241 қаулысына сәйкес бұйырамыз:
1. Қоса беріліп отырған Көші-қон карточкаларын беру тәртібі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі көші-қон  карточкаларына жыл сайынғы қажеттіліктің есептелуін, оларды әзірлеуді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің көші-қон карточкаларымен қамтамасыз етілуін іске асырсын.
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде шетелдік азаматтардың көші-қон карточкаларын ресімдеуді Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің әскери қызметшілері жүзеге асырады деп белгіленсін. Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасының шекаралық бақылау бекеттері жоқ учаскелерінде шетелдік азаматтардың көші-қон карточкаларын ресімдеу жөніндегі функциялар Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің қызметкерлеріне жүктелсін.
4. Халықаралық рейстер жасайтын поездардың бригадалары, әуе және теңіз кемелерінің экипаждары шетелдік азаматтарға мемлекеттік шекара арқылы өткізу пункттеріне келіп жеткенге дейін көші-қон карточкаларының бланкілерін беруді қамтамасыз етсін.

5. Определить сроки начала оформления миграционных карточек:
в международных аэропортах, морском порту "Актау" и в подразделениях миграционной полиции - с 1 июня 2003 года;
в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан - с 1 июля 2003 года.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Отто И.И., первого вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Джакупова К.К., заместителя председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - директора Пограничной службы генерал-лейтенанта Закиева Б.С., первого заместителя председателя Агентства таможенного контроля
Ержанова А.К.
7. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
8. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр внутренних дел        Председатель Комитета национальной
Республики Казахстан          безопасности Республики Казахстан
Министр транспорта            Председатель Агентства
и коммуникаций                таможенного контроля
Республики Казахстан          Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
от 5 мая 2003 года N 249
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
от 4 мая 2003 года N 82
Министерства транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 мая 2003 года N 160
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 30 апреля 2003 года N 177
Правила
выдачи миграционной карточки
1. Миграционная карточка (приложение 1) содержит сведения об иностранном гражданине или лице без гражданства (далее - иностранцы), въезжающем в Республику Казахстан, и служит для контроля за его временным пребыванием на территории Республики Казахстан.
2. В миграционной карточке указывается фамилия, имя иностранца, цель пребывания, принимающая сторона, количество совместно следующих детей, не достигших 16-летнего возраста, производятся отметки о въезде в Республику Казахстан, выезде из Республики Казахстан, отметки о регистрации по месту временного пребывания.
3. Миграционные карточки не выдаются:
лицам, паспорта которых регистрируются в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и его представительствах;
лицам, имеющим визы Республики Казахстан;
членам экипажей воздушных судов;
членам экипажей морских и речных судов;
работникам поездных бригад, в т.ч. рефрижераторных, локомотивных, и лицам, сопровождающим грузы, следующие железнодорожным транспортом;
пассажирам поездов, следующим транзитом через территорию Республики Казахстан;
водителям автотранспортных средств, осуществляющим международные перевозки;
детям, не достигшим 16-летнего возраста.

5. Көші-қон карточкаларын ресімдеуді:
халықаралық әуежайларда, "Ақтау" теңіз портында және көші-қон полициясы бөлімшелерінде - 2003 жылғы 1 маусымнан;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде 2003 жылғы 1 шілдеден бастау мерзімдері белгіленсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ішкі істер вице-министрі полиция генерал-майоры И.И.Оттоға, Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар бірінші вице-министрі К.К. Жәкіпов, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары - Шекара қызметінің директоры генерал-лейтенант Б.С.Зәкиевке, Кедендік бақылау агенттігі төрағасының бірінші орынбасары А.К.Ержановқа жүктелсін.
7. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
8. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
генерал-полковник
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар
министрі
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігінің
төрағасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігінің
2003 жылғы 5 мамырдағы N 249
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
2003 жылғы 4 мамырдағы N 82
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің 2003 жылғы 5
мамырдағы N 160-І
Қазақстан Республикасы
Кедендік бақылау агенттігінің
2003 жылғы 30 сәуірдегі N 177
бұйрығымен бекітілген
Көші-қон карточкаларын беру тәртібінің
ережесі
1. Көші-қон карточкасы (1-қосымша) Қазақстан Республикасына келген шетелдік азамат немесе азаматтығы жоқ адам (бұдан әрі - шетелдіктер) туралы мәліметтерді құрайды және оның Қазақстан Республикасының аумағында уақытша болуын бақылау үшін қажет.
2. Көші-қон карточкасында шетелдіктің тегі, аты, болу мақсаты, қабылдаушы тарап, онымен бірге келген 16 жасқа толмаған балалардың саны көрсетіледі, Қазақстан Республикасына келуі, Қазақстан Республикасынан кетуі туралы белгілер, уақытша болатын жерінде тіркелгендігі туралы белгілер жасалады.
3. Көші-қон карточкалары:
паспорттары Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде және оның өкілдіктерінде тіркелетін адамдарға;
Қазақстан Республикасының визалары бар адамдарға;
әуе кемелері экипаждарының мүшелеріне;
теңіз және өзен кемелері экипаждарының мүшелеріне;
поезд бригадаларының, оның ішінде рефрижератор, локомотив бригадаларының жұмыскерлеріне, теміржол көлігімен тасымалданатын жүктерге еріп жүруші адамдарға;
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзит бойынша өтетін поездардың жолаушыларына;
халықаралық тасымалдауды жүзеге асыратын автокөлік құралдарының жүргізушілеріне;
16 жасқа толмаған балаларға берілмейді.

4. Выдача бланков миграционных карточек производится:
1) в пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан - военнослужащими Пограничной службы Комитета национальной безопасности (далее - КНБ) Республики Казахстан, а там, где посты пограничного контроля отсутствуют - должностными лицами таможенных органов (далее - должностные лица пункта пропуска);
2) в пути следования:
воздушным (морским) транспортом - членами экипажей воздушных (морских) судов;
железнодорожным транспортом - членами поездных бригад;
автомобильным транспортом общего, личного пользования или пешим порядком - должностными лицами пунктов пропуска через государственную границу.
5. Выдача бланков миграционных карточек иностранцам осуществляется заранее, с таким расчетом, чтобы исключить  дополнительное время, необходимое на заполнение миграционной карточки, из общей продолжительности всех видов контроля пассажирских транспортных средств и самих прибывающих, предусмотренной соответствующими типовыми и технологическими схемами и нормами.
6. Изготовление и рассылка миграционных карточек осуществляется Департаментом тыла Министерства внутренних дел  (далее - МВД) Республики Казахстан.
7. МВД Республики Казахстан поставляет бланки миграционных карточек в территориальные подразделения Пограничной службы КНБ, Агентства таможенного контроля и Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (приложение 2), которые обеспечивают ими должностных лиц пунктов пропуска и членов поездных бригад, экипажи воздушных, морских судов, перевозчиков.
8. Иностранцам, въезжающим в Республику Казахстан, должны быть обеспечены своевременное информирование о необходимости заполнения миграционных карточек, возможность беспрепятственного доступа к бланкам и время, необходимое для их заполнения перед прохождением пограничного (таможенного) контроля.
В накопителях (залах) пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан до линии паспортного контроля оборудуются стойки (места) для заполнения пассажирами миграционных карточек, где свободно выкладывается необходимое количество бланков миграционных карточек.
9. Миграционные карточки заполняются иностранцами до начала пограничного или таможенного контроля разборчиво, без помарок и исправлений чернильной или шариковой авторучкой в соответствии с приложением 3. Допускается заполнение миграционной карточки буквами латинского алфавита в соответствии с данными, указанными в паспорте или ином документе, удостоверяющем личность иностранца.

4. Көші-қон карточкаларының бланкілерін беруді:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде - Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ҰҚК) Шекара қызметінің әскери қызметшілері, ал шекаралық бақылау бекеттері жоқ жерлерде - кеден органдарының лауазымды адамдары (бұдан әрі - өткізу пунктінің лауазымды адамдары);
2) жол жүру кезінде:
әуе (теңіз) көлігімен жүрген кезде - әуе (теңіз) кемелері экипаждарының мүшелері;
теміржол көлігімен жүрген кезде - поезд бригадаларының мүшелері;
жалпы, жеке пайдаланудағы автомобиль көлігімен немесе жаяу жүрген кезде - мемлекеттік шекара арқылы өткізу пункттерінің лауазымды адамдары жүзеге асырады.
5. Шетелдіктерге көші-қон карточкасын беру, әдетте, тиісті үлгілік технологиялық сызбалармен және нормалармен көзделген жолаушылар тасымалдау құралдары мен келушілердің өздерін бақылаудың барлық түрлерінің жалпы уақыт ұзақтығынан көші-қон карточкасын толтыруға қажетті қосымша уақыт кетірмейтіндей есеппен ертерек жүзеге асырылады.
6. Көші-қон карточкаларын дайындауды және жіберуді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - Қазақстан Республикасының Ішкіісмині) Тыл департаменті жүзеге асырады.
7. Қазақстан Республикасының Ішкіісмині көші-қон карточкаларының бланкілерін Қазақстан Республикасы ҰҚК Шекара қызметінің, Кедендік бақылау агенттігінің, Көлік және коммуникациялар министрлігінің аумақтық бөлімшелеріне жеткізеді (2-қосымша), олар карточкалармен өткізу пункттерінің лауазымды адамдарын және поездар бригадаларының мүшелерін, әуе, теңіз кемелерінің экипаждарын, тасымалдаушыларды қамтамасыз етеді.
8. Қазақстан Республикасына келетін шетелдіктерге көші-қон карточкаларын толтыру қажеттігі туралы дер кезінде ақпарат берудің, бланкілерді кедергісіз алу мүмкіндігінің қамтамасыз етілуі және шекаралық (кедендік) бақылауды өту алдында оларды толтыру үшін уақыт берілуі тиіс.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің толтырғыштарында (залдарында) паспорттық бақылау жолағына дейін жолаушылардың көші-қон карточкаларын толтыруы үшін жазуға арналған орындар жабдықталады, онда көші-қон бланкілерінің қажетті санын еркін ала алатындай етіп қойылады.
9. Көші-қон карточкалары шекаралық немесе кедендік бақылау басталғанға дейін 3-қосымшаға сәйкес сиялы немесе шарикті автоқаламсаппен анық, шимайсыз және түзетулерсіз толтырылады. Көші-қон карточкаларын шетелдіктің паспортында немесе жеке басын куәландыратын өзге де құжаттарда көрсетілетін деректерге сәйкес латын алфавиті әріптерімен толтыруға болады.

10. При въезде в Республику Казахстан должностное лицо пункта пропуска сверяет представленную миграционную карточку с данными паспорта, проводит идентификацию личности, проставляет отметку о въезде и отрывает статистический талон.
Отметка о въезде осуществляется путем проставления в графе "Въезд":
военнослужащими Пограничных войск - дата штампа;
должностными лицами таможенных органов - даты пересечения границы, которая заверяется личной номерной печатью.
Миграционная карточка вручается иностранцу, а статистический талон остается у должностного лица пункта пропуска.
11. Иностранцам, пересекающим Государственную границу Республики Казахстан по документам, в которые проставление отметок о пересечении границы не предусмотрено, отметка о пересечении границы проставляется только в миграционные карточки. В остальных случаях такая отметка проставляется как в миграционные карточки, так и в паспорт.
Должностные лица таможенных органов проставляют отметку о пересечении границы только в миграционные карточки.
12. В случае пребывания в Республике Казахстан свыше пяти суток иностранцы должны обратиться для регистрации в органы внутренних дел по месту своего нахождения.
13. Регистрация оформляется должностными лицами органов внутренних дел путем заполнения графы "регистрация".
Учет зарегистрированных иностранцев ведется в журнале установленной формы. Порядковый номер по журналу является номером регистрации.
В графе "орган оформивший регистрацию" указывается "ГУВД (УВД, РОВД)" и номер визовой (паспортной) печати подразделения миграционной полиции (например ГУВД-926, РОВД 90-05).
Запись производится разборчиво, а в случае внесения исправлений, они оговариваются.
Регистрация заверяется подписью сотрудника, оформившего ее и печатью подразделения миграционной полиции.
Регистрация оформляется только по месту первого обращения иностранного гражданина.
14. Иностранным гражданам, не оформившим миграционные карточки в пунктах пропуска через государственную границу, они выдаются при регистрации. В случае, если иностранец, обратился по вопросам регистрации, не имея миграционной карточки, органами внутренних дел проводится проверка законности его пребывания в Республике Казахстан, после чего иностранцу выдается миграционная карточка и оформляется регистрация. При этом в графе "Въезд" проставляется визовая (паспортная) печать подразделения миграционной полиции.
15. Иностранцам, в отношении которых принято решение о выдворении, выдается миграционная карточка с оформлением регистрации на срок, необходимый для выезда из Республики Казахстан. При этом в графе "Въезд" производится запись "Выдворение".

10. Қазақстан Республикасына келу кезінде өткізу пунктінің лауазымды адамы ұсынылған көші-қон карточкасын паспорттағы деректермен салыстырады, жеке адамды сәйкестендіреді, келгендігі туралы белгі қояды, статистикалық талонды жыртып алады.
Келгендігі туралы белгіні "Келу" бағанына:
Шекара әскерлері әскери қызметшілері - датасы көрсетілген мөртабанды басу арқылы;
кеден органдарының лауазымды адамдары - шекарадан өткен датасын көрсетіп, жеке нөмірлік мөрімен растайды.
Көші-қон карточкасы шетелдікке беріледі, ал статистикалық талон өткізу пунктінің лауазымды адамында қалады.
11. Шекарадан өту туралы белгі жасау қарастырылмаған құжаттар бойынша Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өтетін шетелдік азаматтарға шекарадан өту туралы белгі тек қана көші-қон карточкаларына қойылады. Басқа жағдайларда мұндай белгі паспортқа да, көші-қон карточкаларына да қойылады.
Кеден органдарының лауазымды адамдары шекарадан өткені туралы белгіні тек қана көші-қон карточкасына қояды.
12. Қазақстан Республикасында болу мерзімінен бес тәулік асқан жағдайда шетелдіктер тіркелу үшін өздері болатын жердегі ішкі істер органдарына баруы тиіс.
13. Тіркеуді ішкі істер органдарының лауазымды адамдары "Тіркеу" бағанын толтыру арқылы ресімдейді.
Белгіленген нысандағы журналда тіркелген шетелдіктерді тіркеу жүргізіледі. Журнал бойынша реттік нөмірі тіркеу нөмірі болып табылады.
"Тіркеуді ресімдеген орган" бағанында "ІІББ (ІІБ, АІІБ)" және көші-қон полициясы бөлімшесінің визалық (паспорттық) мөрінің нөмірі (мысалы, ІІББ-926, АІІБ 90-05) көрсетіледі.
Жазу анық жазылады, ал түзетулер енгізілген жағдайда, олар  ескертіледі.
Тіркеу оны ресімдеген қызметкердің қолымен және көші-қон полициясы бөлімшесінің мөрімен куәландырылады.
Тіркеу шетелдік азамат бірінші өтініш жасаған жер бойынша ғана ресімделеді.
14. Мемлекеттік шекара арқылы өткізу пункттерінде көші-қон карточкасын ресімдемеген шетелдік азаматтарға олар тіркеу кезінде беріледі. Егер, шетелдік көші-қон карточкасы болмай тіркеу мәселелері бойынша өтініш жасаған жағдайда ішкі істер органдары оны Қазақстан Республикасында заңды түрде болуына тексеру жүргізеді, одан кейін шетелдікке көші-қон карточкасы беріледі және тіркеу ресімделеді. Бұл ретте, "Келу" бағанында көші-қон полициясы бөлімшесінің визалық (паспорттық) мөрі қойылады.
15. Оларға қатысты шығару туралы шешім қабылданған шетелдіктерге Қазақстан Республикасынан шығу үшін қажетті мерзімге тіркеу ресімделген көші-қон карточкасы беріледі. Бұл ретте "Келу" бағанында "Шығару" деп жазылады.

16. Миграционные карточки с проставленными в них отметками о въезде и регистрации по месту пребывания хранятся у иностранцев в течение всего периода их пребывания в Республике Казахстан и сдаются должностным лицам пункта пропуска при выезде из Республики Казахстан при прохождении пограничного (таможенного) контроля.
17. При утрате миграционных карточек или неумышленной порче иностранцы в течение 3 рабочих дней должны заявить об этом в органы внутренних дел, которыми после проверки заявителей выдаются дубликаты миграционных карточек, в которых проставляются отметки о регистрации.
При этом в графе "Въезд" проставляется визовая (паспортная) печать подразделения миграционной полиции.
18. В случае если иностранец прибыл в пункт пропуска для прохождения пограничного (таможенного) контроля при выезде из Республики Казахстан, не имея миграционной карточки, либо оформленной в установленном порядке регистрации, должностными лицами пункта пропуска он направляется в органы внутренних дел для дальнейшего разбирательства и оформления ему соответствующих документов.
Иностранцы, прибывшие для выезда из Республики Казахстан с истекшими сроками регистрации или без миграционных карточек, в пределах срока, когда регистрация не требуется, при наличии в паспорте отметки о пересечении границы, могут быть пропущены через границу по распоряжению должностных лиц пунктов пропуска в случаях, если задержка с их выездом произошла по независящим от них уважительным причинам (стихийные бедствия, метеоусловия, болезнь, нарушение нормальной работы транспорта и др.).
19. При выезде из Республики Казахстан должностное лицо пункта пропуска сверяет представленную миграционную карточку с данными паспорта, проводит идентификацию личности, проставляет отметку о выезде, после чего миграционная карточка изымается.
20. Сведения об иностранцах, содержащиеся в миграционных карточках, передаются должностными лицами пунктов пропуска в подразделения миграционной полиции в следующем порядке:
при наличии единой информационной системы "Беркут" (далее - ЕИС "Беркут") - по каналам ЕИС "Беркут", а при их отсутствии и наличии каналов таможенной автоматизированной информационной системы (далее - ТАИС) - по каналам ТАИС;
в случае отсутствия в пунктах пропуска автоматизированной информационной системы миграционные карточки и статистические талоны, а также статистические отчеты (приложение N 4) передаются в пограничные отряды (таможенные управления) по подчиненности, откуда еженедельно передаются в ГУВД-УВД.
21. ГУВД-УВД обобщают данные об иностранных гражданах, полученные из территориальных подразделений Пограничной службы КНБ и таможенных органов Республики Казахстан, и направляют сообщения о выезде иностранца в ГУВД-УВД по месту его регистрации для отметки в учетной карточке.

16. Келуі және болу орны бойынша тіркелгені туралы қойылған белгілері бар көші-қон карточкалары шетелдіктерде олардың Қазақстан Республикасында болу мерзімінің аяғына дейін болады және Қазақстан Республикасынан кету кезінде шекаралық (кедендік) бақылаудан өту кезінде өткізу пунктінің лауазымды адамына тапсырылады.
17.  Көші-қон карточкаларын жоғалтқан немесе абайсызда бүлдірген кезде шетелдіктер ол туралы 3 жұмыс күні ішінде ішкі істер органдарына хабарлауға міндетті, олар өтініш берушілерді тексергеннен кейін көші-қон карточкаларының төлқұжаттары беріледі, оларда тіркелгендігі туралы белгі қойылады. Бұл ретте "Келу" бағанында көші-қон полициясы бөлімшесінің визалық (паспорттық) мөрі қойылады.
18. Егер шетелдік азамат Қазақстан Республикасынан кету кезінде шекаралық (кедендік) бақылаудан өтетін өткізу пунктіне көші-қон карточкасынсыз келсе немесе көші-қон карточкасы белгіленген тәртіппен тіркелмеген болса, өткізу пунктінің лауазымды адамдары одан әрі тексеру және тиісті құжаттар ресімдеу үшін оны ішкі істер органдарына жібереді.
Тіркеу мерзімі өткен немесе тіркеуді қажет етпейтін мерзім шегінде көші-қон карточкаларынсыз Қазақстан Республикасынан шығуға келген шетелдіктер паспортында шекарадан өткені туралы белгі бар болса, егер оларға байланысты емес дәлелді себептер бойынша (табиғи апаттар, метеожағдайлар, ауру, көліктің қалыпты жұмысының бұзылуы және тағы басқалар) шығуы кешіктірілсе, олар өткізу пункттері лауазымды адамдарының өкімі бойынша шекара арқылы жіберілуі мүмкін.
19. Қазақстан Республикасынан кету кезінде өткізу пунктінің лауазымды адамы ұсынылған көші-қон карточкасын паспорттың деректерімен салыстырады, жеке адамды сәйкестендіреді, шыққандығы туралы белгі жасайды, содан соң көші-қон карточкасы алынады.
20. Көші-қон карточкаларындағы шетелдіктер туралы мәліметтерді өткізу пункттерінің лауазымды адамдары мынадай тәртіппен:
"Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - "Бүркіт" БАЖ) болған жағдайда - "Бүркіт" БАЖ арналары бойынша, ал ол болмаған және автоматтандырылған кеден ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - АКАЖ) болған жағдайда - АКАЖ арналары бойынша көші-қон полициясы бөлімшелеріне береді.
Өткізу пункттерінде автоматтандырылған ақпараттық жүйе болмаған жағдайда көші-қон карточкалары мен статистикалық талондар (4-қосымша), сондай-ақ статистикалық есептер бағыныстылығына қарай шекара жасақтарына (кеден басқармаларына), олардан апта сайын ІІББ-ІІБ беріледі.
21. ІІББ-ІІБ Қазақстан Республикасының ҰҚК Шекара қызметінің және кеден органдарының аумақтық бөлімшелерінен алынған шетелдік азаматтар туралы деректерді жинақтап қорытады және шетелдіктің кетуі туралы есепке алу карточкасында белгі қою үшін ол тіркелген жер бойынша ІІББ-ІІБ-ге хабарлама жібереді.

22. Статистическая отчетность передается ГУВД-УВД в Департамент миграционной полиции МВД Республики Казахстан к 25 числу отчетного месяца.
23. Миграционные карточки и статистические талоны после составления отчетности, уничтожаются по акту (приложение N 5) должностными лицами пункта пропуска или подразделения миграционной полиции.
Приложение 1
к Правилам выдачи
миграционной карточки
Примечание РЦПИ.
Бланк Миграционной карточки на трех
языках (казахском, русском и английском.
См.бумажный вариант).
Лицевая сторона
__________________________________________________________________
Миграционная карточка  к паспорту ___ N ____
Фамилия ________________
Имя ____________________
Цель въезда_____________
Принимающая сторона _______________
Совместно следуют дети_____________
Подпись ___________________________
__________________________________________________________________
Линия отрыва
Статистический талон
Фамилия ___________________ Имя _________________
Дата рождения"___"____19___ Пол _________________
Гражданство ____________________ Цель въезда __________________
Паспорт ______ N _______________ выдан "____"_____________20___г.
Виза действительна                 до "____"_____________200___г.
Срок предполагаемого пребывания до "____"_____________200___г.
Пункт назначения/область ___________ нас.пункт ________________
Принимающая сторона
Дата въезда "____"___________200__г. КПП ______________________
____________________________________________________________________
обратная сторона
В течение 5 суток со дня въезда в Республику Казахстан ОБЯЗАТЕЛЬНА регистрация в органах внутренних дел. Нарушение сроков пребывания в Республике Казахстан влечет административную ответственность. Миграционная карточка хранится у иностранного гражданина и подлежит сдаче при выезде из Республики Казахстан.
____________________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам выдачи
миграционной карточки
Бланки миграционных карточек
рассылаются Департаментом тыла
МВД Республики Казахстан по следующим адресам:
____________________________________________________________________
Наименование подразделения     !       Адрес
--------------------------------------------------------------------
1.  Астана (ПС КНБ РК)               г. Астана в/ч 2014
2.  Алматы (ПС КНБ РК)               г. Алматы в/ч 2010
3.  Солтустик (ПС КНБ РК)            г. Костанай в/ч 2039
4.  ТУ по Костанайской области       г. Костанай ул. Гоголя, 183

22. Статистикалық есептерді ІІББ-ІІБ Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің Көші-қон полициясы департаментіне есеп беру айының 25-іне дейін тапсырады.
23. Көші-қон карточкалары мен статистикалық талондарды өткізу пунктінің немесе көші-қон полициясы бөлімшесінің лауазымды адамдары есептер жасалғаннан кейін акт бойынша (5-қосымша) жояды.
Көші-қон карточкаларын беру
тәртібінің ережеге
1 қосымша
Төлқұжатқа көші-қон карточкасы       Қазақстан Республикасының
________ N _________                   аймағына кем дегенде бес
Тегі                      Кіру         тәулікке келген жағдайда
Аты                                    ішкі істер органдарына
Келу мақсаты                           міндетті түрде тіркелуі тиіс.
Қабылдайтын жақ                        Қазақстан Республикасының
Бірге балалары келетін                 заңдылығына сәйкес Қазақстан
Қолы                      Шығу         Республикасы аймағына келу
мерзімдерін бұзғандарға
Тіркеу N ______             әкімшілік жазалау қолданылуы
мүмкін.
"__"___ 200_ ж. "__"___ 200_ ж. дейін       Қ Ұ Н С Ы З
Тіркеу жасалған органы ______________
Лауазымды тұлғаның қолы _____________  Тіркеу мерзімі
м/о      "__"___ 200_ ж. дейін
-------------------------------------  ұзартылды
кесу сызығы                 Тіркеу жасалған органы
______________
Статистикалық талон           Лауазымды тұлғаның қолы
_____________
Тегі               Аты                      м/о
Туған күні "__"_______ 19__ ж.        Тіркеу мерзімі
"__"___ 200_ ж. дейін
жынысы ______                         ұзартылды
Тіркеу жасалған органы
Азаматтығы                             ______________
Лауазымды тұлғаның қолы
Шығу мақсаты                           _____________
м/о
Паспорты _______ N ________ 20 __ ж.
"__"_________ берілді
Виза: _______ N ___________ 20 __ ж.
"__"_________ дейін жорамды
Келуінің болжамды мерзімі 20 _____ж.
"__"______ 20 __ ж. "__"_____дейін
Бару пункті ________________ облысы
________________________ елді-мекені
Қабылдаушы тарап
Көші-қон карточкаларын беру
тәртібінің ережеге
2 қосымша
Қазақстан Республикасы ІІМ Тыл департаменті
көші-қон карточкалары бланкілерін мына мекен-жайлар
бойынша жібереді:
-----------------------------------------------------------------
! Бөлімшелер атаулары          !        Мекен-жайы
-----------------------------------------------------------------
1.  Астана (Қ.Р.ҰҚК-нің ШҚ)         Астана қаласы ә/б 2014
2.  Алматы (Қ.Р.ҰҚК-нің ШҚ)         Алматы қаласы ә/б 2010
3.  Солтүстік (Қ.Р.ҰҚК-нің ШҚ)      Қостанай қаласы ә/б 2039
4.  Қостанай облысы бойынша КБ      Қостанай қаласы, Гоголь к, 183

5.  ТУ по Павлодарской области       г. Павлодар ул. Толстого, 98
6.  ТУ по Северо-Казахстанской       г. Петропавловск
области                             ул. Мира, 120
7.  Онтустик (ПС КНБ РК)             г. Сарыагаш в/ч 2024
8.  ТУ по Южно-Казахстанской         г. Шымкент
области                          ул. Театральная, 33
9.  ТУ по Жамбылской области         г. Тараз ул.Толе би, 81
10.  ТУ по Кызылординской области     г. Кызылорда ул. Есенова, 16
11.  Шыгыс (ПС КНБ РК)                г. Алматы в/ч 2040
12.  ТУ по Восточно-                  г. Усть-Каменогорск,
Казахстанской области            ул. Новаторов,7/2
13.  ТУ по Алматинской области        Илийский р-н, п. Отеген
батыр, ул. Ленина, 11-а
14.  Батыс (ПС КНБ РК)                г. Актау в/ч 2015
15.  ТУ по Западно-                   г. Уральск,
Казахстанской области            ул. 2-й Заводской тупик, 6
16.  ТУ по Актюбинской области        г. Актобе, ул.Н.Кобалдина, 7
17.  ТУ по Атырауской области         г. Атырау, ул. Абая, 8
18.  ТУ по Мангистауской области      г. Актау м-он 3б, 13
19.  Департамент миграционной
полиции МВД                      г. Астана, пр. Победы, 65-а
20.  Министерство транспорта
и коммуникаций                   г. Астана, пр. Абая, 49
--------------------------------------------------------------------
Примечание: Миграционные карточки рассылаются Таможенными управлениями только в объявленные пункты пропуска через государственную границу, на которых не размещены военнослужащие пограничных войск.
Доставка миграционных карточек до территориальных подразделений Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и подразделений миграционной полиции осуществляется непосредственно центральными органами.
Приложение 3
к Правилам выдачи
миграционной карточки
Памятка
по заполнению миграционных карточек
1. Миграционные карточки выдаются иностранным гражданам и лицам без гражданства (далее - иностранцы) членами поездных бригад, экипажей воздушных, морских судов при въезде в Республику Казахстан заблаговременно, с расчетом необходимого времени для их заполнения до прибытия на пункт пограничного (таможенного) контроля.
2. Миграционные карточки выдаются только гражданам Албании, Армении, Азербайджана, Беларуси, Грузии, Кыргызстана, Молдовы, Монголии, России, Таджикистана, Турции, Узбекистана, Украины, в билете которых указан конечный пункт прибытия, расположенный на территории РК.
3. Иностранцам, следующим через территорию Республики Казахстан транзитом, с билетами, станцией прибытия в которых указан населенный пункт за пределами Казахстана, миграционные карточки не выдаются.
Например, если поездом Астрахань - Душанбе следует иностранец с билетом Астрахань - Хива или Астрахань - Душанбе, то ему нет необходимости заполнять карточку.

5.  Павлодар облысы бойынша КБ      Павлодар қаласы, Толстой к, 98
6.  С-Қазақстан облысы бойынша КБ   Петропавл қаласы,
Бейбітшілік к, 120
7.  Оңтүстік (Қ.Р.ҰҚК-нің ШҚ)       Сарыағаш қаласы ә/б 2024
8.  О-Қазақстан облысы бойынша КБ   Шымкент қаласы,
Театральная к, 33
9.  Жамбыл облысы бойынша КБ        Тараз қаласы, Төле би к, 81
10. Қызылорда облысы бойынша КБ     Қызылорда қаласы, Есенов к, 16
11. Шығыс (Қ.Р.ҰҚК-нің ШҚ)          Алматы қаласы ә/б 2040
12. Ш-Қазақстан облысы бойынша КБ   Өскемен қаласы,
Новаторлар к, 7/2
13. Алматы облысы бойынша КБ        Іле ауданы Өтеген батыр кенті,
Ленин көшесі, 11-а
14. Батыс (Қ.Р.ҰҚК-нің ШҚ)          Ақтау қаласы ә/б 2015
15. Батыс Қазақстан облысы          Орал қаласы,
бойынша КБ                      2-Заводской тупик-6
16. Ақтөбе облысы бойынша КБ        Ақтөбе қаласы Н. Кобалдин к, 7
17. Атырау облысы бойынша КБ        Атырау қаласы Абай к, 8
18. Маңғыстау облысы бойынша КБ     Ақтау қаласы 3-Б ш-аудан, 13
19. ІІМ Көші-қон полициясы          Астана қаласы Жеңіс д-ы, 65-а
департаменті
20. Көлік және коммуникация         Астана қаласы Абай д-ы, 49
министрлігі
-----------------------------------------------------------------
Ескерту: Кеден басқармалары көші-қон карточкаларын мемлекеттік
шекара арқылы, шекара әскерлері орналаспаған тек қана жарияланған
өткізу пункттеріне жібереді.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің
және көші-қон полициясы бөлімшелерінің аумақтық бөлімшелеріне
көші-қон карточкаларын жеткізуді орталықтағы органдар жүзеге асырады.
Көші-қон карточкаларын беру
тәртібінің ережеге
3 қосымша
Көшi-қон карточкаларын ресiмдеу жөнiндегi
Жадынама
1. Шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарға (әpi қарай шетелдіктер) олардың шекарадан өту кезiнде шекара арқылы өткізу пункттерiнiң лауазымды адамдары, ал, поезд бригадалары, әуе және теңiз, өзен кемелерінің экипаждарының мүшелері олар Қазақстан Республикасына кiрген кезде оларды шекаралық (кедендiк) бақылау пунктiне келгенге дейiн көшi-қон карточкаларын ресiмдеуге қажеттi уақытты есептей отырып алдын ала бередi.
2. Көшi-қон карточкалары тек қана билетiнде Қазақстан аумағында орналасқан түпкiлiктi баратын жерi көрсетiлген Албания, Армения, Әзербайжан, Беларусь, Грузия, Қырғызстан, Молдова, Монғолия, Ресей, Тәжiкстан, Түркия, Өзбекстан, Украина азаматтарына берiледi.
3. Қазақстан Республикасы аумағы арқылы өтетiн, билеттерiнде барып тоқтайтын жерi Қазақстан Республикасы аумағынан тыс жердегi елдi мекен көрсетiлген өткiншi жолаушы шетелдiктерге көшi-қон карточкалары берiлмейдi.
Мысалы, егер Астрахань-Душанбе поезы арқылы жүруші шетелдiктiң билетiнде Астрахань-Хива немесе Астрахань-Душанбе деп көрсетiлсе, оған карточка ресiмдеудiң қажетi жоқ.

4. Также миграционные карточки не выдаются:
- детям, не достигшим 16 лет;
- лицам, имеющим дипломатические паспорта;
- членам поездных бригад и экипажей воздушных, морских судов.
5. Карточка заполняется разборчиво шариковой или перьевой ручкой. Фамилия и имя записываются строго по паспорту алфавитом, применяемым при его заполнении (латинский или кириллица). Арабская или иная графика не применяется.
6. Миграционная карточка может заполняться на казахском, русском или английском языке по усмотрению иностранца.
7. В графе "цель поездки" указывается одна из следующих целей:
частная  - при следовании в гости, по другим делам личного характера;
служебная  - при следовании в командировку, по другим делам делового характера;
на работу  - при следовании для работы в соответствии с заключенным контрактом и при наличии соответствующего разрешения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
на учебу  - для студентов высших и средних специальных учебных заведений Республики Казахстан, а также для лиц, следующих на стажировку или практику;
на лечение  - для лиц, следующих на лечение в медицинских учреждениях Республики Казахстан;
туризм  - для лиц, следующих в качестве туристов.
8. В графе "принимающая страна" указывается фамилия принимающего физического лица или наименование юридического лица, выступающего в качестве принимающей организации, а также область, в которой он проживает (место регистрации юридического лица).
Например: Сундетов А.И., Кызылординская обл.;
АО "НУР", гор. Астана.
9. В графе "Совместно следуют дети" прописью указывается количество детей в возрасте до 16 лет, следующих совместно с иностранцем.
Например: "трое".
10. Миграционные карточки предъявляются при пограничном (таможенном) контроле вместе с паспортом. Миграционные карточки хранятся у иностранца до выезда из Республики Казахстан и предъявляются по требованию сотрудников органов внутренних дел, пограничной и таможенной службы.
11. Отметка о регистрации в органах внутренних дел производится сотрудниками миграционной полиции. Лицам, срок пребывания которых в Республике Казахстан не превышает 5 суток, регистрация паспортов в органах внутренних дел не обязательна.
12. Для удобства пассажиров, следующих железнодорожным транспортом, настоящая памятка и образец заполнения миграционной карточки должны быть вывешены на стенде, размещенном в вагоне.
Приложение 4
к Правилам выдачи
миграционной карточки
Статистический отчет
____________________________________________________________________
N  !       Страна       !    въехало         !   выехало
п/п !    гражданства     !                    !
--------------------------------------------------------------------
Приложение 5
к Правилам выдачи
миграционной карточки
Акт
уничтожения миграционных карточек
и статистических талонов к ним
"___"_______200__г.                            гор. __________
Нами, ___________________________________________________
Должность, звание, фамилия, инициалы
____________________________________________________________________

4. Сондай-ақ, көшi-қон карточкалары мыналарға:
- 16-жасқа дейiнгi балаларға;
- дипломатиялық паспорты бар адамдарға;
- поезд бригадаларының, әуе және теңiз кемелерi экипаждарының мүшелерiне берiлмейдi.
5. Карточка шарикті қаламсап немесе қаламұшпен талдап жазылып ресiмделедi. Тегi және аты қатаң түрде төлқұжаты бойынша оны ресiмдеген кезде қолданылған алфавитпен (латын немесе кириллица) жазылады. Араб графикасы немесе басқа графика қолданылмайды.
6. Көшi-қон карточкасы шетелдiктiң қалауы бойынша қазақ, орыс немесе ағылшын тілінде ресімделеді.
7. "Бару мақсаты" бағанында мына мақсаттардың бiреуi көрсетiледi:
жекеше - қонаққа, жеке басының басқа да шаруасымен жүруi кезiнде;
қызмет бабымен - iссапарға, басқа да iскерлiк шаруамен жүруi кезiнде;
жұмысқа - жасасқан шартқа сәйкес жұмыспен жүруi кезiнде және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң тиiстi рұқсаты бар болған кезде;
оқуға - Қазақстан Республикасы жоғарғы және арнайы орта оқу орындарының студенттерi үшiн, сондай-ақ сынақ мерзiмiнен өтуге немесе практика алуға;
емделуге - Қазақстан Республикасы медициналық мекемелерiнде емделуге бара жатқан адамдар үшiн;
туризм - туристер қатарында бара жатқан адамдар үшiн;
8. "Қабылдаушы ел" бағанында қабылдаушы және тұлғаның тегi немесе қабылдаушы ұйымның атынан бой көрсетушi заңды тұлғаның аты-жөнi, сондай-ақ ол тұратын облыс атауы (заңды тұлғаның тiркелу орыны) көрсетiледi.
Мысалы: Сүндетов А.И., Қызылорда облысы.;
"HҰP" АҚ, Астана қаласы.
9. "Бiрге ерiп жүрушi балалар" бағанында шетелдiкпен бiрге келе жатқан 16-жасқа дейiнгi жастағы балалардың саны жазылып көрсетiледi.
Мысалы: "үшеу".
10. Көшi-қон карточкалары шекаралық (кедендiк) бақылау кезiнде төлқұжатпен бiрге көрсетiледi. Көшi-қон карточкалары шетелдiктiң қолында Қазақстан Республикасынан шығып кеткенге дейiн сақталады және iшкi iстер органдары, шекара және кеден қызметкерлерiнiң талабы бойынша көрсетiледi.
11. Iшкi iстер органдарында тiркелуi белгiсiн көшi-қон полициясы қызметкерлерi жүргiзедi. Қазақстан Республикасында болу мерзiмi 5 тәулiктен аспаған адамдарға iшкi iстер органдарында төлқұжаттарын тiркеу мiндеттi емес.
12. Темiр жол көлiгiмен жүрушi жолаушыларға ыңғайлы болу үшiн осы жаднама және көшi-қон карточкаларын ресiмдеу үлгiсi вагон iшiнде орналасқан стендта iлiнiп қоюы тиiс.
Көші-қон карточкаларын беру
тәртібінің ережеге
4 қосымша
Статистикалық есеп
-----------------------------------------------------------------
N  !      Қай елдің азаматы      !    Келгені   !   Кеткені
Р/с !                             !              !
-----------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------
Көші-қон карточкаларын беру
тәртібінің ережеге
5 қосымша
Көшi-қон карточкалары мен олардың статистикалық
талондарын жою
Актісі
200_ ж. "__"____________                   _____________ қаласы
Бiз, ___________________________________________________________
лауазымы, атағы, тегi, аты-жөнiнiң бас әрiптерi

уничтожены миграционные карточки в количестве ____ штук и статистические талоны к миграционным карточкам в количестве ____ штук, сданные иностранными гражданами и лицами без гражданства при пересечении Государственной границы Республики Казахстан за период  с "____"_______200__г. по "___"_______ 200__г.
Подписи: ____________
____________

200_ ж. "__"___________ және 200_ ж. "__"____________ кезеңiнде
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасынан өту кезiнде
шетелдiк азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдар тапсырған саны
____________ дана көшi-қон карточкалары мен саны _________ дана
олардың статистикалық талондарын жойдық.
Қойылған қолдар:
____________________
____________________