Об утверждении Правил выдачи заключений для включения (исключения) компьютерных систем в (из) Государственный реестр контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 мая 2003 года N 51-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2003 года N 2354. Утратил силу - приказом и.о. Председателя Агентства РК по информатизации и связи от 3 сентября 2004 года N 186-п (V043139)
В соответствии с Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), с целью установления порядка выдачи заключений для включения (исключения) компьютерных систем в (из) Государственный реестр контрольно-
кассовых машин с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан, приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи заключений для включения (исключения) компьютерных систем в (из) Государственный реестр контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан.
2. Управлению информатизации (Есимовой А.Г.) обеспечить представление в установленном порядке настоящего приказа на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Турганкулова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя Комитета
по связи и информатизации
Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
от 13 мая 2003 года N 51-п
Правила выдачи заключений для включения (исключения) компьютерных систем в (из) Государственный реестр контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, разрешенных к использованию  на территории Республики Казахстана
1. Общие Положения
1. Настоящие Правила определяют порядок выдачи Комитетом по связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет) заключений для включения (исключения) компьютерных систем (далее - КС) в (из) Государственный реестр контрольно-кассовых машин с фискальной памятью, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан (далее - Государственный реестр).
2. В настоящих Правилах используются понятия, предусмотренные Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).

Компьютер жүйелерін Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген қазыналық жады бар бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттік тізіліміне(нен) енгізуге (шығаруға) қорытынды беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитеті Төрағасының 2003 жылғы 13 мамырдағы N 51-п бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 9 маусымда тіркелді. Тіркеу N 2354. Күші жойылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі төрағасының 2004 жылғы 3 қыркүйектегі N 186-б (V043139) бұйрығы.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексіне  (Салық кодексі) сәйкес, компьютер жүйелерін Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген қазыналық жады бар бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттік тізіліміне(нен)  енгізуге (шығаруға) қорытынды беру тәртібін белгілеу мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Компьютер жүйелерін Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген қазыналық жады бар бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттік тізіліміне(нен)  енгізуге (шығаруға) қорытынды беру ережесі бекітілсін.
2. Ақпараттандыру басқармасы (Ә.Ғ.Есімова) белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге тапсыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитеті Төрағасының орынбасары А.Қ.Тұрғанқұловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 13 мамырдағы
N 51-п бұйрығымен бекітілген
Компьютер жүйелерін Қазақстан Республикасының аумағында
пайдалануға рұқсат етілген қазыналық жады бар
бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттік тізіліміне(нен)
енгізуге (шығаруға) қорытынды беру ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) компьютер жүйелерін (бұдан әрі - КЖ) Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген қазыналық жады бар бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттік тізіліміне(нен) енгізуге (шығаруға) қорытынды беру тәртібін белгілейді.
2. Осы Ережеде "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексінде  (Салық кодексі) көзделген түсініктер пайдаланылады.

2. Порядок выдачи заключений для включения
КС в Государственный реестр
3. В целях получения заключения для включения КС в Государственный реестр владелец КС (далее - заявитель) представляет Комитету следующие документы:
заполненную анкету-заявление о соответствии КС техническим требованиям, составленную по форме, установленной в приложении 1 к настоящим Правилам;
краткое описание функциональных возможностей и характеристик КС.
Документы представляются на бумажном и электронном носителях.
4. В случае представления ненадлежащим образом оформленных документов или непредставления документов, предусмотренных Правилами, Комитет возвращает документы заявителю без рассмотрения с изложением причин отказа в рассмотрении.
5. Рассмотрение вопросов о выдаче заключения для включения КС в Государственный реестр осуществляется Комитетом в течение двадцати рабочих дней со дня принятия анкеты-заявления с приложением необходимых материалов.
6. Комитет вправе запрашивать у заявителя дополнительную информацию о технических характеристиках КС. После представления дополнительной информации заявителем срок рассмотрения Комитетом представленных документов исчисляется вновь.
По итогам рассмотрения Комитет вправе принять одно из следующих решений:
о выдаче заключения для включения КС в Государственный реестр;
об отказе в выдаче заключения для включения КС в Государственный реестр.
7. В случае отказа в выдаче заключения для включения КС в Государственный реестр Комитет направляет заявителю соответствующее письмо с указанием мотивов отказа.
8. Заключение для включения КС в Государственный реестр выдается по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
3. Порядок выдачи заключений для исключения
КС из Государственного реестра
9. Рассмотрение вопросов выдачи заключения для исключения КС из Государственного реестра осуществляется Комитетом на основании заявления заявителя или органов налоговой службы.
К заявлению прилагаются материалы, характеризующие несоответствия КС техническим требованиям, являющиеся результатом изменения технических требований.
10. Решение о выдаче (отказе в выдаче) заключения для исключения КС из Государственного реестра принимается Комитетом в течение двадцати рабочих дней со дня принятия заявления с приложением необходимых материалов.
В случае отказа в выдаче заключения для исключения КС из Государственного реестра Комитет направляет заявителю соответствующее письмо с указанием мотивов отказа.
11. Заключение для исключения КС из Государственного реестра выдается по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам выдачи заключений
на компьютерные системы
для включения их в
Государственный реестр
контрольно-кассовых машин
с фискальной памятью, разрешенных
к использованию на территории
Республики Казахстан,
утвержденным Приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 13 мая 2003 г. N 51-п
Технические требования к компьютерным системам
для включения их в Государственный реестр
контрольно-кассовых машин с фискальной памятью,
разрешенных к использованию на территории
Республики Казахстан
(заполняется отдельно для каждой КС)
Наименование заявителя  _____________________________________ ___________________________________________________________
РНН _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Местонахождение заявителя
Область________________Город _______________Район________________
Улица ___________________________  Дом_______________
Название КС______________________________________________________
_________________________________________________________________
Разработчик КС __________________________________________________
_________________________________________________________________
Версия __________________       Дата создания КС ________________
Местонахождение разработчика КС
Область______________________Город____________Район______________
Улица ___________________________  Дом_______________
Заявитель подтверждает, что вышеназванная КС соответствует следующим требованиям, а именно:
Идентификация пользователя сервера осуществляется на уровне операционной системы (ОС)
(да/нет, какими средствами обеспечивается)_________________
Идентификация пользователя базой данных (БД) осуществляется на уровне системы управления базой данных (СУБД)
(да/нет, какими средствами обеспечивается)_________________
_________________________________________________________________
Блокировка рабочей станции средствами СУБД, в случае подбора пароля (да/нет, какими средствами обеспечивается)________________
Срок действия паролей (кол-во дней):
пользователя ______________________________________________
администратора системы ____________________________________
администратора базы данных ________________________________
Минимальная длина пароля (кол-во символов):
для пользователя __________________________________________
для администратора системы ________________________________
для администратора базы данных ____________________________
Проверка сложности пароля (обязательное использование цифр и специальных символов)
(да/нет, какими средствами обеспечивается)_________________
_________________________________________________________________
Система обеспечивает автоматический контроль длины пароля
(да/нет, какими средствами обеспечивается)_________________
_________________________________________________________________
КС исключает возможность подключения к приложению двух и более пользователей под одним системным именем
(да/нет, какими средствами обеспечивается)_________________
_________________________________________________________________
Невозможность подключения пользователей приложения к БД средствами, отличными от самого приложения
(да/нет, какими средствами обеспечивается)__________________
__________________________________________________________________
Разграничение прав доступа пользователей к информации в БД средствами СУБД
(да/нет, какими средствами обеспечивается)__________________
__________________________________________________________________
Разграничение прав доступа пользователей к информации в БД средствами приложения
(да/нет, какими средствами обеспечивается)_________________
_________________________________________________________________
Каждая операция идентифицируется по пользователю, дате и времени
(да/нет, какими средствами обеспечивается)_________________
_________________________________________________________________
Каждая операция однозначно определяется последовательным уникальным номером
(да/нет, какими средствами обеспечивается)_________________
_________________________________________________________________
КС представляет собой архитектуру: клиент-сервер хост-терминал
(нужное подчеркнуть)
Любая информация вносится в БД только с помощью приложения
(да/нет, какими средствами обеспечивается)__________________
__________________________________________________________________
Невозможность корректировки внесенной в БД информации средствами приложения после подтверждения операции
(да/нет, какими средствами обеспечивается)__________________
__________________________________________________________________
Ошибочно введенная операция исправляется путем осуществления операции "сторно"
(да/нет, какими средствами обеспечивается)__________________
__________________________________________________________________
Конечный пользователь имеет права владения БД только в рамках выполняемых им функций
(да/нет, какими средствами обеспечивается)__________________
__________________________________________________________________
Разделение прав между администраторами приложения, СУБД и сервера (указать нормативные правовые акты, регламентирующие действия администраторов)_________________________________________
__________________________________________________________________
Аудиторские журналы автоматически фиксируют все действия пользователей с административными правами
(да/нет, какими средствами обеспечивается)__________________
__________________________________________________________________
Аудиторские журналы автоматически фиксируют все действия пользователя
(да/нет, какими средствами обеспечивается)__________________
__________________________________________________________________
Отключение оператора от БД в случае простоя в течение определенного времени (5 минут)
(да/нет, какими средствами обеспечивается, временной интервал)_________________________________________________________
Ограничение действий оператора при работе с БД по времени
(да/нет, какими средствами обеспечивается, временной интервал)_________________________________________________________
__________________________________________________________________
Блокировка учетных записей, имеющие доступ без авторизации (guest, anonymous и другие) средствами ОС
(да/нет, какими средствами обеспечивается, временной интервал)_________________________________________________________
__________________________________________________________________
Меры по восстановлению данных в случае сбоев компьютерной системы, электропитания и других:
_________________________________________________________________
Меры по восстановлению данных        !  Да      !  Нет    !
----------------------------------------------------------------!
использование дублирующего сервера,                             !
использование "кластерной" системы                              !
----------------------------------------------------------------!
применение на серверах подсистемы RAID                          !

2. КЖ Мемлекеттік тізілімге енгізуге
қорытынды беру тәртібі
3. КЖ иесі (бұдан әрі - өтініш беруші) КЖ Мемлекеттік тізілімге енгізуге қорытынды алу мақсатында Комитетке мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Ережеге 1-қосымшада белгіленген нысанда құрастырылып толтырылған КЖ техникалық талаптарға сәйкестігі туралы өтініш - сауалнамасын;
2) КЖ функционалдық мүмкіндіктері мен сипаттамаларының қысқаша суреттемесін.
Құжаттар қағаз және электрондық тасымалдағыштарда ұсынылады.
4. Тиісті түрде ресімделмеген құжаттарды тапсырғанда немесе Ережеде көзделген құжаттарды тапсырмағанда, Комитет қараудан бас тарту себептерін көрсете отырып, өтініш берушіге құжаттарды қарамай қайтарады.
5. КЖ Мемлекеттік тізілімге енгізуге қорытынды беру туралы мәселелерді қарауды Комитет қажетті материалдар қоса берілген өтініш-сауалнаманы қабылдаған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінің ішінде қарайды.
6. Комитет өтініш берушіден КЖ техникалық сипаттамалары туралы қосымша ақпарат сұрауға құқылы. Өтініш беруші қосымша ақпаратты ұсынғаннан кейін Комитеттің тапсырылған құжаттарды қарау мерзімі жаңадан есептеледі.
Қараудың қорытындысы бойынша Комитет мына шешімдердің біреуін қабылдауға құқылы:
КЖ Мемлекеттік тізілімге енгізуге қорытынды беру туралы;
КЖ Мемлекеттік тізілімге енгізуге қорытынды беруден бас тарту туралы.
7. КЖ Мемлекеттік тізілімге енгізуге қорытынды беруден бас тартқан жағдайда, Комитет өтініш берушіге бас тартудың дәлелді себептері көрсетілген тиісті хатты жібереді.
8. КЖ Мемлекеттік тізілімге енгізуге арналған қорытынды осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысанда беріледі.
3. КЖ Мемлекеттік тізілімнен шығаруға
қорытынды беру тәртібі
9. КЖ Мемлекеттік тізілімнен шығаруға қорытынды беру мәселелерін қарауды Комитет өтініш берушінің немесе салық қызметі органдарының негізінде жүзеге асырады.
Өтінішке техникалық талаптардың өзгерісінің нәтижесі болып табылатын, КЖ техникалық талаптарға сәйкес еместігін сипаттайтын материалдар қоса беріледі.
10. КЖ Мемлекеттік тізілімнен шығаруға қорытынды беру (беруден бас тарту) туралы шешімді Комитет қажетті материалдар қоса берілген өтініш қабылданған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнінің ішінде қарайды.
Комитет КЖ Мемлекеттік тізілімнен шығаруға қорытынды беруден бас тартқан жағдайда өтініш берушіге бас тарту себептерін көрсете отырып тиісті хат жібереді.
11. КЖ Мемлекеттік тізілімнен шығаруға қорытынды осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысанда беріледі.
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 13 мамырдағы
N 51-п бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
аумағында пайдалануға рұқсат
етілген қазыналық жады бар
бақылау-кассалық машиналардың
мемлекеттік тізіліміне(нен)
енгізуге (шығаруға) қорытынды
беру ережесіне N 1 қосымша
Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат
етілген Қазыналық жады бар бақылау-кассалық машиналардың
мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін компьютер жүйелеріне
қойылатын техникалық талаптар
(әрбір КЖ үшін жеке толтырылады)
Өтініш берушінің атауы ______________________________________
_____________________________________________________________
СТН __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Өтініш берушінің орналасқан жері
______________ облысы _________________қаласы __________ ауданы
___________________ көшесі _________________ үйі
КЖ атауы _____________________________________________________
______________________________________________________________
КЖ әзірлеуші ____________________________________________
______________________________________________________________
___________ нұсқасы            КЖ-ны жасау датасы ____________
КЖ әзірлеушінің орналасқан жері
______________ облысы _________________қаласы __________ ауданы
___________________ көшесі _________________ үйі
Өтініш беруші жоғарыда аталған КЖ-ның мынадай талаптарға
сәйкестігін растайды, атап айтқанда:
Серверді пайдаланушыны сәйкестендіру операциялық жүйе (ОЖ)
деңгейінде жүзеге асырылады
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
________________________________________________________________
Деректер қорларын (ДҚ) пайдаланушыны сәйкестендіру дерекқорларды
басқару жүйесі (ДҚБЖ) деңгейінде жүзеге асырылады
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Парольды таңдаған жағдайда, ДҚБЖ құралдарымен жұмыс станциясын
бұғаттау (иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ______
_______________________________________________________________
Парольдардың  қолданылу мерзімі (күндер саны):
Пайдаланушының _________________________________________________
жүйе әкімшісінің _______________________________________________
дерекқор әкімшісінің ___________________________________________
Парольдың ең аз ұзындығы (символдар саны):
Пайдаланушының _________________________________________________
жүйе әкімшісінің _______________________________________________
дерекқор әкімшісінің ___________________________________________
Парольдың күрделілігін тексеру (сандарды және арнайы символдарды
міндетті пайдалану)
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Жүйе пароль ұзындығын автоматты бақылауды қамтамасыз етеді
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
КЖ бір жүйенің атымен қосымшаға екі не одан да көп
пайдаланушылардың қосылу мүмкіндігін болдырмайды
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Қосымшаны пайдаланушылардың ДҚ-ға қосымшаның өзінен басқа
құралдармен қосылуының мүмкін еместігі
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Пайдаланушылардың ДҚ ақпаратына ДҚБЖ құралдарымен қол жеткізу
құқығын ажырату
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Пайдаланушылардың ДҚ ақпаратына қосымша құралдарымен қол жеткізу
құқығын ажырату
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Әрбір операция пайдаланушы, датасы және уақыты бойынша
сәйкестендіріледі
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Әрбір операция бір мағналы тізбекті бірегей нөмірмен белгіленеді
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
КЖ сәулет болып табылады:   клиент-сервер    пост-терминал
(қажеттісінің астын сызу)
Кез келген ақпарат ДҚ-ға қосымшаның көмегімен енгізіледі
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Операция расталғаннан кейін ДҚ-ға енгізілген ақпаратқа қосымша
құралдарымен түзетудің мүмкін еместігі
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Қате енгізілген операция "сторно" операциясын жүзеге асыру
жолымен түзетіледі
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Соңғы пайдаланушы өзінің орындайтын функцияларының шеңберінде
ДҚ иелік етуге құқылы
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Қосымша, ДҚБЖ және сервер әкімшілерінің арасында құқықтарды бөлу
(әкімшілердің іс-қимылын реттейтін нормативтік құқықтық
актілерді көрсету)  _______________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Аудиторлық журналдар әкімшілік құқықтары бар пайдаланушылардың
барлық іс-қимылдарын автоматты түрде тіркейді
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Аудиторлық журналдар пайдаланушылардың барлық іс-қимылдарын
автоматты түрде тіркейді
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Оператор белгілі бір уақыт ішінде (5 минут) тұрып қалған жағдайда,
оны ДҚ-дан ажырату
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
ДҚ-мен жұмыс істегенде оператордың іс-қимылын уақыт бойынша шектеу
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Авторландырусыз қол жеткізуі бар есепке алу жазуларын ОЖ
құралдарымен бұғаттау
(иә/жоқ, қандай құралдармен қамтамасыз етіледі) ________________
_______________________________________________________________
Компьютерлік жүйе, электр қоректендіру және басқалары жұмыс
істемей қалған жағдайда, деректерді қалпына келтіру жөніндегі шаралар:
__________________________________________________________________
Деректерді қалпына                 Иә                Жоқ
келтіру жөніндегі
шаралар
__________________________________________________________________
қосарланушы серверді
пайдалану кластер
жүйесін пайдалану
__________________________________________________________________
Серверлерде түрлі

разных уровней (1-5)                                            !
----------------------------------------------------------------!
создание резервных копий журналов                               !
транзакций и БД                                                 !
________________________________________________________________!
Иное (указать) __________________________________________________
Создание резервных копий БД и системного журнала транзакций:
__________________________________________________________________
! для БД  !Для журнала транзакций!
-----------------------------------------------------------------!
периодичность создания резервных
копий (раз/месяц, год)
-----------------------------------------------------------------
количество резервных копий (шт.)
-----------------------------------------------------------------
срок хранения резервных копий
(лет)
-----------------------------------------------------------------
место хранения резервных копий
(резервный центр/сейф и т.д.)
_________________________________________________________________
время полного восстановления системы ______________________
наличие журнала восстановления БД резервных копий (да/нет)_________________________________________________________
_____________________________________            ____________
Ф.И.О. заявителя или его руководителя               подпись
М.П.
Приложение 2
к Правилам выдачи заключений
на компьютерные системы
для включения их в
Государственный реестр
контрольно-кассовых машин
с фискальной памятью, разрешенных
к использованию на территории
Республики Казахстан,
утвержденным Приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 13 мая 2003 г. N 51-п
Заключение Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан для включения компьютерной системы
в Государственный реестр контрольно-кассовых машин
с фискальной памятью, разрешенных к использованию
на территории Республики Казахстан
г. Астана                       "____"____________200__г.
1. Заявитель _____________________________________________
2. Местонахождение заявителя:
Страна ______________Область ____________ Город __________
Район _______________Улица ___________________Дом_________
Телефон _____________________ Факс________________________
3. __________________________________________________
(наименование КС)
________________________________________________________________,
версия ______________________, дата создания ___________________,
Разработчик ______________________________________________
Местонахождение разработчика:
Страна _____________Область ___________ Город_____________
Район ______________Улица ______________ Дом______________
Телефон ______________________Факс________________________
Соответствует техническим требованиям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан:
Председатель Комитета
по связи и информатизации
Министерства транспорта и коммуникаций
М.П.
Приложение 3
к Правилам выдачи заключений
на компьютерные системы
для включения их в
Государственный реестр
контрольно-кассовых машин
с фискальной памятью, разрешенных
к использованию на территории
Республики Казахстан,
утвержденным Приказом Председателя
Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 13 мая 2003 г. N 51-п
Заключение Комитета по связи и информатизации
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан для исключения компьютерной системы
из Государственного реестра контрольно-кассовых машин
с фискальной памятью, разрешенных к использованию
на территории Республики Казахстан
г. Астана                "____"____________200__г.

деңгейдегі(1-5)
RAID кіші жүйесін
қолдану
__________________________________________________________________
Транзакциялар мен ДҚ
журналдарының резерв.
тік көшірмелерін жасау
__________________________________________________________________
Өзгесі (көрсетілсін) _____________________________________________
__________________________________________________________________
Транзакциялар мен ДҚ журналдарының резервтік көшірмелерін жасау:
__________________________________________________________________
ДҚ үшін            Транзакциялар
журналы үшін
__________________________________________________________________
резервтік көшірмелерді
жасау мерзімділігі
(айына, жылына/рет)
__________________________________________________________________
резервтік көшірмелердің
саны (дана)
__________________________________________________________________
резервтік көшірмелерді
сақтау мерзімі(жыл)
__________________________________________________________________
резервтік көшірмелерді
сақтау орны (резервтік
сейф/орталық және т.б.)
__________________________________________________________________
Жүйені толық қалпына келтіру уақыты _________________________
ДҚ қалпына келтіру журналының резервтік көшірмелерінің бар болуы (иә/жоқ) _______________________
________________________________________________      ________
(өтініш берушінің немесе оның басшысының Т.А.Ә.)       (қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 13 мамырдағы
N 51-п бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
аумағында пайдалануға рұқсат
етілген қазыналық жады бар
бақылау-кассалық машиналардың
мемлекеттік тізіліміне(нен)
енгізуге (шығаруға) қорытынды
беру ережесіне N 2 қосымша
Компьютер жүйелерін Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген қазыналық жады бар бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттік тізіліміне енгізуге Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі комитетінің берген қорытындысы
Астана қаласы                   2003 жылғы "___" __________
1. Өтініш беруші __________________________________________
2. Өтініш берушінің орналасқан жері:
Елі ______  Облысы ____________  Қаласы________________
Ауданы ________    Көшесі _____________ Үйі ___________
Телефоны _________ Факсы ______________
3. ____________________________________________________
(КЖ атауы)
_______________________________________________________,
нұсқасы ______________, жасалған уақыты _______________,
Әзірлеуші _____________________________________________
Әзірлеушінің орналасқан жері:
Елі ______  Облысы ____________  Қаласы________________
Ауданы ________    Көшесі _____________ Үйі ___________
Телефоны _________ Факсы ______________
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген техникалық талаптарға сәйкес.
Көлік және коммуникациялар
министрлігі Байланыс және
ақпараттандыру жөніндегі
комитетінің төрағасы
М.О.
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Байланыс және ақпараттандыру
жөніндегі комитеті Төрағасының
2003 жылғы 13 мамырдағы
N 51-п бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
аумағында пайдалануға рұқсат
етілген қазыналық жады бар
бақылау-кассалық машиналардың
мемлекеттік тізіліміне(нен)
енгізуге (шығаруға) қорытынды
беру ережесіне N 3 қосымша
Компьютер жүйелерін Қазақстан Республикасының аумағында
пайдалануға рұқсат етілген қазыналық жады бар
бақылау-кассалық машиналардың мемлекеттік тізілімінен
шығаруға Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар
министрлігі Байланыс және ақпараттандыру жөніндегі
комитетінің берген қорытындысы
Астана қаласы                 2003 жылғы "___" ___________