О составе малой Ассамблеи народов Казахстана по Акмолинской области
Решение Акима Акмолинской области от 7 ноября 2003 года N 37. Зарегистрировано Управлением юстиции Акмолинской области 3 декабря 2003 года N 2156. Утратило силу решением акима Акмолинской области от 14 сентября 2009 года № 17
Сноска. Утратило силу решением Акима Акмолинской области от 14 сентября 2009 года № 17
В соответствии с Законом  Республики Казахстан "О местном государственном самоуправлении Республики Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан "О стратегии Ассамблеи народов Казахстана и положении об Ассамблее народов Казахстана", а также в целях дальнейшего укрепления единства казахстанского народа, стабильности и согласия в обществе, аким области решил:
1. Утвердить состав малой ассамблеи народов Казахстана по Акмолинской области и вынести вопрос на рассмотрение сессии областного маслихата. Приложение 1.
2. Утвердить Положение о малой ассамблее народов Казахстана по Акмолинской области. Прилагается.
3. Признать утратившим силу решение акима Акмолинской области "О составе малой Ассамблеи народов Казахстана" N 122 от 14 июня 2001 года.
Аким области
Приложение 1
к решению акима Акмолинской области
от 07.11. 2003 г. N 37
"О составе малой ассамблеи народов
Казахстана по Акмолинской области"
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - решением акима Акмолинской области от 23.06.2004 года N 32
Состав
малой ассамблеи народов Казахстана Акмолинской области
Есенбаев
Мажит Тулеубекович
председатель малой ассамблеи народов Казахстана, аким Акмолинской области, член Ассамблеи народов Казахстана
Бекмагамбетов
Галым Мадешович
заместитель председателя, заместитель акима Акмолинской области
Абуталипов
Чапай Муталапович
заместитель председателя, председатель Акмолинского областного Совета ветеранов войны и труда, член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Тохаева
Марзият Юсуповна
заведующая секретариатом малой ассамблеи народов Казахстана, главный специалист аппарата акима Акмолинской области
Абдыхалык
Жомарт Сафиулы
редактор Акмолинской областной газеты "Арка ажары"
Авилова
Зоя Николаевна
учительница СШ N 17г. Кокшетау, член Ассамблеи народов Казахстана
Азнабаев
Баймурат Азнабаевич
пенсионер, председатель общества "Казак тілі" Зерендинский район (по согласованию)
Албаков
Магомед Маулиевич
консультант-референт партии "Отан", член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Адильбеков
Даурен Зекенович
аким г. Кокшетау
Ашаев
Абдулла Абдурахманович
предприниматель, Енбекшильдерский район (по согласованию)
Ахметов
Оразбек Имекенович
председатель областного общества "Казак тілі" (по согласованию)
Апракина
Галина Оттовна
заведующая детским садом - гимназия г. Ерейментау
Байменов
Рахметолла Оразович
имам центральной мусульманской мечети им. Н.Хазрета, г.Кокшетау (по согласованию)
Байдаулетова
Куляш Акановна
директор Департамента внутренней политики Акмолинской области
Белецкий
Виктор Сидорович
председатель польского культурно-просветительского общества "Полония Пулноцна" (по согласованию)
Белялова
Кумус Абдибековна
директор областного центра народного творчества
Боброва
Людмила Ивановна
заместитель акима Атбасарского района
Васильева
Наталья Михайловна
директор Кенесаринской СШ им. К.Сатпаева, Щучинский район
Героев
Салман Сайдарович
руководитель регионального общественного объединения "Чечено-ингушский национальный центр "Вайнах", член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Григорян
Гачик Вагинакович
директор казахско - китайского совместного предприятия "Кунь-Лунь", Жаркаинский район, член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Демеуов Каирбек
пенсионер, Коргалжынский район (по согласованию)
Джазин
Аманжол Джазинович
секретарь областного маслихата, член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Джахуташвили
Шалва Григорьевич
директор ТОО "Новокубанка", Шортандинский район (по согласованию)
Дмитриенко
Елена Александровна
начальник Акмолинского областного управления образования
Жанадилов
Болат Сулейменович
заместитель главного врача Акмолинской областной больницы
Жангуразов
Ибрагим Даутович
директор ТОО "Ижевское", Аршалынский район, член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Жанабергенов
Кайрат Мырзаханович
аким г.Степногорска
Иткин
Анатолий Александрович
председатель общественного объединения "Еврейский культурный центр Акмолинской области "Хатиква", член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Идрисова
Куралай Газизовна
начальник управления информации по Акмолинской области
Исмагамбетова
Магавья Сеиловна
заместитель председателя областного совета ветеранов войны и труда, член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Каримова
Батима Куматаевна
старший врач семейно-врачебной амбулатории, Есильский район
Каршалова
Куляш Шотпаевна
Акмолинский областной комитет общества Красного Полумесяца (по согласованию)
Касенов
Тасбулат Шаланович
начальник управления миграции и демографии по Акмолинской области
Касонич
Антонина Станиславовна
председатель общественного объединения "Польский молодежный Центр культуры Акмолинской области", член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Качанкин
Василий Иванович
настоятель прихода Архистратига Михаила "Шымкентской Епархии Русской православной церкви", г.Кокшетау (по согласованию)
Климошенко
Иван Сергеевич
председатель филиала республиканского славянского общественного движения "Лад" (по согласованию)
Корнеева
Светлана Георгиевна
председатель областного филиала немецкого общества "Видергебурт", член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Косянюк
Валентина Викторовна
редактор областной газеты "Акмолинская правда"
Митчинова
Нина Ивановна
преподаватель политологии университета им. А.Мырзахметова (по согласованию)
Морозова
Галина Васильевна
председатель русского культурного центра "Былина" (по согласованию)
Поляков
Василий Елизарович
председатель Сандыктауского районного совета ветеранов (по согласованию)
Пригородова
Валентина Ивановна
директор профессионально-технического лицея, Аккольский район
Сулькарнаев
Рафаил Сеитович
председатель Кокшетауского татаро-башкирского культурного центра (по согласованию)
Санчило
Зинаида Алексеевна
председатель общественного объединения "Славянское культурно-просветительское общество "Истоки" (по согласованию)
Сейтжанова
Нурикамал Сейтжановна
начальник управления культуры Акмолинской области
Скляров
Николай Александрович
преподаватель Кокшетауского института Агентства РК по ЧС, член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Султаньяев
Огаз Арыстангалиевич
профессор, доктор филологических наук, Кокшетауский государственный университет им.Ш.Уалиханова (по согласованию)
Трищ
Павел Станиславович
начальник департамента юстиции Акмолинской области (по согласованию)
Тумгоева
Фуна Салмановна
преподаватель Жаксынской школы-гимназии
Толегул
Госман Толегулулы
начальник Акмолинского областного управления по развитию государственного языка
Томбаиди
Иван Юрьевич
председатель греческого национально -культурного центра "Эллада", представитель РГП "Фитосанитария", Сандыктауский район (по согласованию)
Хамхоев
Юсуп Бугиевич
предприниматель, руководитель чечено-ингушского НКЦ "Вайнах", Буландынский район (по согласованию)
Чжен
Моисей Алексеевич
председатель Кокшетауского филиала республиканского общественного объединения Ассоциация корейцев Казахстана, член Ассамблеи народов Казахстана (по согласованию)
Шуатаева
Зура Кулмурзиновна
пенсионерка, г.Кокшетау (по согласованию)
Шураев
Арман Тулегенович
председатель Акмолинской областной телерадиовещательной компании (по согласованию)
Юрьева
Ирина Валентиновна
главный врач, с. Малиновка, Целиноградский район
Яндиев
Герихан Ибрагимович
председатель общественного объединения "Акмолинское областное чечено-ингушское общество "Вайнах" (по согласованию)
УТВЕРЖДЕНО
решением акима Акмолинской области
от 07.11. 2003г. N 37
"О составе малой ассамблеи народов
Казахстана по Акмолинской области"
ПОЛОЖЕНИЕ
о малой ассамблее народов Казахстана
по Акмолинской области

Ақмола облысы бойынша Қазақстан халықтары кіші Ассамблеясының құрамы туралы
Ақмола облысы әкімінің 2003 жылғы 07 қарашадағы N 37 шешімі. Ақмола облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 03 желтоқсанда N 2156 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімінің 2009 жылғы 14 қыркүйектегі № 17 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімінің 2009 жылғы 14 қыркүйектегі № 17 шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"  Заңына , Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан халықтары Ассамблеясының стратегиясы және Қазақстан халықтары Ассамблеясының ережесі туралы"Жарлығына, сонымен қатар, Қазақстан халықтарының бірлігін, қоғамның тұтастығы мен келісімін одан әрі нығайту мақсаттарында облыс әкімі шешім қабылдайды:
1. Ақмола облысы бойынша Қазақстан халықтары кіші Ассамблеясының құрамы бекітілсін және облыстық мәслихаттың сессиясында бекітуге ұсынылсын. Қосымша 1.
2. Ақмола облысы бойынша Қазақстан халықтары кіші Ассамблеясы туралы ереже бекітілсін. қосымша.
3. Ақмола облысы әкімінің 2001 жылғы 14 маусымдағы N 122 "Ақмола облысы бойынша Қазақстан халықтары кіші Ассамблеясының құрамы туралы" шешімінің күші жойылған деп танылсын.
Облыс әкімі
Ақмола облысы әкімінің
2003 жылғы 07.11. № 37
"Ақмола облысы бойынша
Қазақстан халықтары кіші
Ассамблеясының құрамы туралы"
шешіміне қосымша 1
Ескерту. Қосымша 1 жаңа редакцияда - Ақмола облыстық әкімінің 2004 жылғы 23 маусымдағы N 32  шешімімен
Ақмола облысы бойынша Қазақстан
халықтары кіші ассамблеясының
ҚҰРАМЫ
Есенбаев
Мәжит Төлеубекұлы
облыс әкімі, Ақмола облысы бойынша Қазақстан халықтары кіші ассамблеясының төрағасы
Бекмағамбетов
Ғалым Мәдешұлы
облыс әкімінің орынбасары, төрағаның орынбасары
Әбутәліпов
Чапай Мүталлапұлы
облыстық соғыс және еңбек ардагерлері кеңесінің төрағасы, төрағаның орынбасары
Тохаева
Марзият Юсуповна
Қазақстан халықтары кіші ассамблеясының хатшысы, Ақмола облыс әкімі аппаратының бас маманы
Әбдіхалық
Жомарт Сафиұлы
облыстық "Арқа ажары"»газетінің редакторы
Авилова
Зоя Николаевна
Қазақстан халықтары ассамблеясының мүшесі, Көкшетау қаласындағы N№17 мектептің мұғалімі
Азнабаев
Баймұрат Азнабайұлы
зейнеткер, Зеренді ауданы "Қазақ тілі"» қоғамының төрағасы (келісім бойынша)
Албаков
Магомед Маулиевич
Қазақстан халықтары ассамблеясының мүшесі, "Отан"»партиясының консультант-референті, (келісім бойынша)
Әділбеков
Дәурен Зекенұлы
Көкшетау қаласының әкімі
Ашаев Абдолла
Абдурахманович
кәсіпкер, Еңбекшілдер ауданы (келісім бойынша)
Ахметов
Оразбек Имекенұлы
облыстық "Қазақ тілі" қоғамының төрағасы
(келісім бойынша)
Апракина
Галина Оттовна
Ерейментау қаласының бала-бақша-гимназиясын меңгеруші
Байменов
Рахметолла Оразұлы
Науан Хазрет атындағы орталық мұсылмандар мешітінің имамы, Көкшетау қаласы
Байдәулетова
Күләш Ақанқызы
ішкі саясат департаментінің директоры
Белецкий
Виктор Сидорович
"Полония пулноцна"»поляк мәдени-ағарту қоғамының төрағасы (келісім бойынша)
Біләлова
Күміс Әбдібекқызы
облыстық халық шығармашылығы орталығының директоры
Боброва
Людмила Ивановна
Атбасар ауданы әкімінің орынбасары
Васильева
Наталья Михайловна
Қ.Сәтпаев атындағы Кенесары орта мектебінің директоры, Щучье ауданы
Героев
Салман Сайдарович
Қазақстан халықтары ассамблеясының мүшесі, "Вайнах»чечен-ингуш ұлттық орталығы"» аймақтық қоғамдық бірлестігінің басшысы (келісім бойынша)
Григорян
Гачик Вагинакович
Қазақстан халықтары ассамблеясының мүшесі, Қазақстан-Қытай "Кунь-Лунь" бірлескен кәсіпорнының директоры, Жарқайың ауданы (келісім бойынша)
Демеуов
Қайырбек
зейнеткер, Қорғалжын ауданы (келісім бойынша)
Жазин
Аманжол Жазыұлы
облыстық мәслихаттың хатшысы (келісім бойынша)
Джахуташвили
Шалва Григорьевич
"Новокубанка"»ЖШС директоры, Шортанды ауданы (келісім бойынша)
Дмитриенко
Елена Александровна
облыстық білім басқармасының бастығы
Жанәділов
Болат Сүлейменұлы
облыстық аурухана бас дәрігерінің орынбасары
Жангуразов Ибрагим Даутович
Қазақстан халықтары ассамблеясының мүшесі, "Ижевское"» ЖШС директоры, Аршалы ауданы
(келісім бойынша)
Жанабергенов
Қайрат Мырзаханұлы
Степногорск қаласының әкімі
Иткин Анатолий
Александрович
"Хатиква"»мәдени-ағарту орталығының төрағасы (келісім бойынша)
Ыдрысова
Құралай Ғазизқызы
Ақмола облысы бойынша ақпарат басқармасының бастығы
Ісмағұлова
Мағауя Сейілқызы
облыстық соғыс және еңбек ардагерлері кеңесі төрағасының орынбасары, Қазақстан халықтары ассамблеясының мүшесі (келісім бойынша)
Каримова
Бәтима құматайқызы
отбасылық-дәрігерлік амбулаторияның аға дәрігері, Есіл ауданы
Кәрішалова Күләш
Шотпайқызы
Қызыл Жартыай және қызыл Крест қоғамының төрайымы (келісім бойынша)
Қасенов
Тасболат Шоланұлы
облыстық көші-қон және демография басқармасының бастығы
Касонич Антонина
Станиславовна
Қазақстан халықтары ассамблеясының мүшесі, "Қазақстан поляктары" одағының вице-президенті (келісім бойынша)
Качанкин
Василий Иванович
Орыс православиялік шіркеуінің Шымкент Епархиясы Михайл Архистратигі приходының әулиеәкейі (келісім бойынша)
Климошенко
Иван Сергеевич
"Лад"»республикалық славян қоғамдық қозғалысы филиалының төрағасы (келісім бойынша)
Корнеева
Светлана Григорьевна
"Видергебурт"»неміс қоғамының төрайымы
(келісім бойынша)
Косянюк Валентина
Викторовна
облыстық «"Акмолинская правда"»газетінің редакторы
Митчинова
Нина Ивановна
А.Мырзахметов атындағы университеттің политология пәнінің оқытушысы (келісім бойынша)
Морозова
Галина Васильевна
"Былина" орыс мәдени орталығының төрайымы (келісім бойынша)
Поляков
Василий Елизарович
Сандықтау аудандық ардагерлер кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Пригородова
Валентина Ивановна
кәсіптік-техникалық лицейдің директоры, Ақкөл ауданы
Сулькарнаев
Рафаил Сеитович
Көкшетау татар-башқұрт мәдени орталығының төрағасы (келісім бойынша)
Санчило
Зинаида Алексеевна
"Истоки" славян мәдени-ағарту қоғамының төрайымы (келісім бойынша)
Сейтжанова Нүрикамал Сейітжанқызы
облыстық мәдениет басқармасының бастығы
Скляров Николай
Александрович
Қазақстан халықтары ассамблеясының мүшесі, ҚР ТЖ жөніндегі агенттігінің Көкшетау техникалық институтының оқытушысы (келісім бойынша)
Султаньяев
Оғаз Арыстанғалиұлы
профессор, филология ғылымдарының докторы, Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университеті (келісім бойынша)
Трищ
Павел Станиславович
Тумгоева
Фуна Салмановна
облыстық Әділет басқармасының бастығы (келісім бойынша)
Жақсы мектеп-гимназиясының оқытушысы, Жақсы ауданы
Төлеғұл
Ғосман Төлеғұлұлы
облыстық мемлекеттік тілді дамыту жөніндегі басқармасының бастығы
Томбаиди
Иван Юрьевич
"Эллада" грек ұлттық орталығының төрағасы, "Фитосанитария"» РМК өкілі, Сандықтау ауданы (келісім бойынша)
Хамхоев
Юсуп Бугиевич
кәсіпкер, "Вайнах"»чечен-ингуш ҰМО басшысы, Бұланды ауданы (келісім бойынша)
Чжен
Моисей Алексеевич
Қазақстан халықтары ассамблеясының мүшесі, "Корей" ҰМО төрағасы (келісім бойынша)
Шуатаева
Зура Құлмырзақызы
зейнеткер, Көкшетау қаласы (келісім бойынша)
Шораев
Арман Төлегенұлы
Ақмола облыстық телерадиокомпанияның төрағасы
Юрьева
Ирина Валентиновна
Малиновка селосының бас дәрігері,
Целиноград ауданы
Яндиев
Герихан Ибрагимович
Ақмола облыстық "Вайнах"»чечен-ингуш  қоғамының төрағасы (келісім бойынша)
Ақмола облысы
әкімінің 2003 жылғы
07.11. N№37
"Ақмола облысы бойынша
Қазақстан халықтары кіші
ассамблеясының құрамы
туралы" шешімімен бекітілген
Ақмола облысы бойынша Қазақстан халықтары
кіші ассамблеясы туралы
ЕРЕЖЕ

1. Малая ассамблея народов Казахстана по Акмолинской области (далее малая ассамблея) является консультативно-совещательным органом при акиме Акмолинской области. Ее решения носят рекомендательный характер.
Малая ассамблея в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, Положением об ассамблее народов Казахстана и действует на основании настоящего Положения.
Принципы, цели, задачи и основные
направления деятельности
Малая ассамблея строит свою деятельность по принципам:
приоритета интересов народа и государства, гласности, демократии, равноправия и персональной ответственности членов за деятельность в ее составе;
верховенство законов, равенства прав и свобод человека и гражданина, независимо от его расы, национальности, языка, отношения к религии, принадлежности к социальным группам;
всестороннего развития национальных культур, языков, традиций народа Казахстана.
Целями малой ассамблеи являются:
дальнейшее укрепление общественной стабильности, консолидация общества на основе казахстанского патриотизма, гражданской и духовной культурной общности при стержневой консолидирующей роли государственного языка и культуры казахского народа;
формирование политической культуры граждан, опирающийся на цивилизованные и демократические нормы.
Основными задачами в деятельности малой ассамблеи:
формирование и распространение идей единства, укрепление и сохранение дружбы народов, межнационального согласия, предупреждение негативных тенденций в сфере межэтнических отношений посредством создания единой системы взаимодействия малой ассамблеи с государственными органами и общественными объединениями;
организация работы по мониторингу и анализу ситуации в сфере межэтнических отношений, выработка на их основе практических рекомендаций, обеспечивающих консолидацию общества;
содействие обеспечению учета многообразных национальных интересов в проводимой государством национальной политике.
Основные направления деятельности малой ассамблеи:
взаимодействие с государственными органами и институтами гражданского общества по вопросам межэтнических отношений;
участие в разработке проектов концепции и программ духовного, культурного и социально-экономического развития области, в общественно-политической экспертизе законопроектов по национальным вопросам, в реализации практических мер по урегулированию разногласий, споров, разрешению конфликтных ситуаций в сфере межэтнических отношений;
организация обсуждения программ духовного, культурного, социально-экономического развития области в государственных органах, среди населения, содействие их осуществлению, активная интеграционная политика с международными организациями и институтами гражданского общества зарубежных стран.
Организация и порядок работы

1. Ақмола облысы бойынша Қазақстан халықтары кіші ассамблеясы (бұдан әрі - кіші ассамблея) Ақмола облысы әкімінің жанындағы кеңестік  консультативтік орган болып табылады. Оның шешімдері ұсыныстық сипатта болады.
Кіші ассамблея өз жұмысында Қазақстан Республикасының Конституциясын, Заңдарын және басқа да Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін, Қазақстан халықтарының ассамблеясы туралы Ережені және осы Ережені басшылыққа алады.
Айналысатын жұмысының мақсаттары, міндеттері,
негізгі бағыттары және қағидалары
Кіші ассамблея өз жұмысын мына қағидалар бойынша жүргізеді:
Халық пен мемлекет мүддесінің басымдылығы, жариялылық, демократия, тең құқықтылық және мүшелерінің оның құрамындағы жұмысы үшін жеке жауапкершілігі;
заңдардың үстемділігі, нәсіліне, ұлтына, тіліне, дініне, қай әлеуметтік топқа жататындығына қарамастан адам мен азаматтың құқықтары мен еркіндіктері теңдігі;
Қазақстан халықтарының мәдениетін, тілдерін, салт-дәстүрлерін жан-жақты дамыту.
Кіші ассамблеяның мақсаттары:
Қазақстандық отансүйгіштік, азаматтық және рухани-мәдени бірлік негізінде мемлекеттік тіл мен қазақ халқы мәдениетінің жақындастыру маңызын ескере отырып қоғамның тұрақтылығын, ынтымағын одан әрі нығайту;
өркениетті және демократиялық нормаларға сүйеніп азаматтардың саяси мәдениеттілігін қалыптастыру.
Кіші ассамблея қызметінің негізгі міндеттері:
бірлік идеясын қалыптастыру және тарату, халықтар достығын, ұлтаралық келісімді нығайту және сақтау, кіші ассамблеяның мемлекеттік органдармен  және қоғамдық бірлестіктермен бірлесіп қимылдауының бірыңғай жүйесін құру арқылы этникааралық қатынастар саласындағы келеңсіздіктердің алдын алу;
этникааралық қатынастар саласындағы жағдайлар мониторингі және сараптамасы бойынша жұмыстар ұйымдастыру, олардың негізінде қоғамның ынтымағын қамтамасыз ететін ұсыныстар әзірлеу;
Мемлекет жүргізіп отырған ұлттық саясатта барлық ұлттардың мүдделері ескерілуі қамтамасыз етілуіне қолдау жасау.
Кіші ассамблея қызметінің негізгі бағыттары:
этникааралық қатынастар мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен  және азаматтық қоғам институттарымен бірлесіп жұмыс істеу;
облыстың рухани, мәдени және әлеуметтік-экономикалық даму тұжырымдамалары мен бағдарламаларының жобаларын әзірлеуге, ұлт мәселелері жөніндегі заң жобаларына қоғамдық саяси сараптама жасауға, этникааралық қатынастар саласындағы қайшылықтарды, дауларды, шиеленіскен жағдайларды реттеу және шешу жөніндегі нақты шараларды жүзеге асыруға қатысу.
Мемлекеттік органдарда, тұрғындар арасында облыстың  рухани, мәдени, әлеуметтік-экономикалық даму бағдарламаларын талқылауды ұйымдастыру, оларды жүзеге асыруға қолдау көрсету, халықаралық ұйымдармен және шетелдердің азаматтық қоғам институттарымен  белсенді ынтымақтастық саясат жүргізу.
Ұйымдастыру және жұмыс тәртібі

1. Председателем малой ассамблеи является аким Акмолинской области. Председатель малой ассамблеи имеет двух заместителей.
2. Сессия малой ассамблеи созывается Председателем не реже одного раза в год. Дата, место проведения и предполагаемая повестка дня сессии ассамблеи объявляется за месяц до начала ее работы.
Внеочередная сессия малой ассамблеи созывается председателем по собственной инициативе или по просьбе не менее одной трети от общего числа членов малой ассамблеи и проводится в месячный срок со дня принятия решения.
Сессия малой ассамблеи считается правомочной, если в ее работе принимают участие не менее двух третей от общего числа членов малой ассамблеи. Решение сессии считается принятым, если за него проголосовало более половины присутствующих членов малой ассамблеи.
Сессия малой ассамблеи вправе:
обсуждать концепции и программные документы Ассамблеи народов Казахстана, вносить предложения на рассмотрение Ассамблеи народов Казахстана;
заслушивать отчеты членов малой ассамблеи;
рассматривать и решать иные вопросы, отнесенные к компетенции малой ассамблеи.
3. Для ведения работы между сессиями решением Председателя малой ассамблеи образуется Совет ассамблеи из числа входящих в состав малой ассамблеи представителей государственных органов, национально-культурных центров и других общественных объединений.
Совет рассматривает наиболее важные вопросы, направленные на достижение целей и задач малой ассамблеи. Решение Совета малой ассамблеи считается правомочным, если оно принято не менее двумя третями от общего числа членов малой ассамблеи. Также решение Совета может быть принято опросным методом, проводимым рабочим органом малой ассамблеи. Заседание Совета малой ассамблеи созывается по мере необходимости совместно заместителями Председателя малой ассамблеи по согласованию с Председателем.
4. Всеми организационными, исполнительскими функциями и рабочими моментами малой ассамблеи занимается секретариат малой ассамблеи.
5. Состав малой ассамблеи формируется из числа представителей местных исполнительных и представительных органов, национально-культурных центров и других общественных объединений, а также иных лиц с учетом их авторитета в обществе, общественно-политической активности.
Кандидаты в члены Ассамблеи народов Казахстана выдвигаются решением сессии малой ассамблеи.
Все кандидатуры в члены Ассамблеи народов Казахстана, малой ассамблеи рассматриваются на заседании Совета малой ассамблеи и представляются заместителями Председателя малой ассамблеи на утверждение Председателю малой ассамблеи, который вправе отклонить предложенные кандидатуры и ввести в состав малой ассамблеи по своему усмотрению других лиц.
Права и обязанности членов малой ассамблеи
Члены малой ассамблеи имеют право:
участвовать в обсуждении вопросов, вносимых на рассмотрение малой ассамблеи;
на свободу взглядов и позиций, выражение своего мнения и после принятия решения малой ассамблеи;
выйти по собственному желанию из состава малой ассамблеи.
Члены малой ассамблеи обязаны:
укреплять межнациональное согласие и внутриполитическую стабильность в стране;
осуществлять свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и настоящим Положением;
активно участвовать в претворении в жизнь основных целей и задач Ассамблеи народов Казахстана, пропагандировать ее идеи и деятельность;
заботиться об авторитете Ассамблеи, предотвращать и предупреждать действия, способные дискредитировать Республику Казахстан;
добросовестно выполнять поручения Ассамблеи.
Структура управления и финансирование
Общее руководство работой малой ассамблеи осуществляет Председатель малой ассамблеи.
Заместители Председателя малой ассамблеи между ее сессиями возглавляют Совет малой ассамблеи, руководят работой секретариата, осуществляют представительские функции и выполняют отдельные поручения Председателя.
Финансирование деятельности малой ассамблеи осуществляется за счет средств государственного бюджета, добровольных пожертвований и других источников, не противоречащих законодательству Республики Казахстан.

1. Кіші ассамблеяның төрағасы - Ақмола облысының әкімі. Кіші ассамблея төрағасының екі орынбасары болады.
2. Кіші ассамблея сессиясын оның төрағасы жылына бір реттен кем шақырмайды. Өткізілетін күні, орны және ассамблея сессиясының ұсынылатын күн тәртібі оның жұмысы басталардан бір ай бұрын хабарланады.
Кіші ассамблеяның кезектен тыс сессиясын оның төрағасы өз ұсынысымен немесе кіші ассамблея мүшелерінің жалпы санының үштен бірі сұрауы бойынша шақырып, шешім қабылданған күннен бастап бір ай мерзімде өткізіледі.
Кіші ассамблея сессиясы оның жұмысына кіші ассамблея мүшелерінің жалпы санынан үштен екісі қатысса заңды күшіне ие болады. Сессия шешімі оған қатысушы кіші ассамблея мүшелерінің жартысынан көбі қолдаса қабылданады.
Кіші ассамблея сессиясы құқықты:
Қазақстан халықтары ассамблеясының тұжырымдамалары мен бағдарламалық құжаттарын талқылап, Қазақстан халықтары ассамблеясы қарауына ұсыныстар енгізуге;
кіші ассамблея мүшелерінің есептерін тыңдауға;
кіші ассамблеяның құзырына жататын басқа да мәселелерді қарастыруға және шешуге.
3. Сессиялар аралығында жұмыс жүргізу үшін кіші ассамблея төрағасының шешімімен кіші ассамблея құрамына енетін мемлекеттік органдардың, ұлттық мәдени орталықтардың және басқа да қоғамдық бірлестіктердің өкілдерінен ассамблея кеңесі құрылады.
Кеңес кіші ассамблеяның мақсаттары мен міндеттеріне жетуге бағытталған маңызды мәселелерді қарастырады. Кіші ассамблея кеңесінің шешімі кіші ассамблея мүшелерінің жалпы санының үштен екісі қабылдаса заңды. Сонымен қатар кеңес шешімі кіші ассамблеяның жұмыс органы жүргізген сұрау салу әдісімен қабылдануы мүмкін. Кіші ассамблея кеңесінің отырысын қажет болған жағдайда төрағасымен келісе отырып, кіші ассамблея төрағасының орынбасарлары шақыра алады.
4. Кіші ассамблеяның барлық ұйымдастыру, атқару функциялары мен жұмыстарын кіші ассамблея секретариаты атқарады.
5. Кіші ассамблея құрамы жергілікті атқарушы және өкілетті органдардың, ұлттық мәдени орталықтар мен басқа да қоғамдық бірлестіктердің өкілдерінен және басқа да қоғамда беделді, қоғамдық саясатта белсенді адамдардан қалыптастырылады.
Қазақстан халықтары ассамблеясының мүшелігінен үміткерлер кіші ассамблея сессиясының шешімімен ұсынылады.
Қазақстан халықтары ассамблеясының, Қазақстан халықтары кіші ассамблеясының мүшелігінен үміткерлер кіші ассамблея кеңесінің отырысында талқыланады және кіші ассамблея төрағасының орынбасарлары мен кіші ассамблея төрағасының бекітуіне ұсынылады, оның ұсынылған үміткерлерді бекітпей өз қалауы бойынша кіші ассамблея құрамына басқаларды енгізуге құқығы бар.
Кіші ассамблея мүшелерінің құқықтары мен міндеттері
Кіші ассамблея мүшелерінің құқықтары:
кіші ассамблеяның қарауына ұсынылған мәселелерді талқылауға қатысу;
кіші ассамблея шешімі қабылданғаннан кейін өз көзқарастары мен  ойларын ашық айту еркіндігі;
өз еркімен кіші ассамблея құрамынан шығу.
Кіші ассамблея мүшелері міндетті:
еліміздегі ұлтаралық келісім мен ішкі саяси тұрақтылықты нығайтуға;
өз жұмыстарын Қазақстан Республикасының Конституциясы мен Заңдарына, басқа да нормативтік құқықтық актілеріне және осы Ережеге сәйкес жүзеге асыруға;
Қазақстан халықтары ассамблеясының негізгі мақсаттары мен міндеттерін жүзеге асыруға белсенді түрде қатысуға оның идеялары мен жұмыстарын насихаттауға;
ассамблеяның беделін көтеруге, Қазақстан Республикасына пәле жабу әрекеттерінің алдын алуға және жол бермеуге;
ассамблея тапсырмаларын адал орындауға.
Басқару құрылымы және қаржыландыру
Кіші ассамблеяның жалпы жұмысына кіші ассамблеяның төрағасы басшылық етеді.
Төрағаның орынбасарлары оның сессиялары арасында кіші ассамблея кеңесі мен секретариат жұмысын басқарады, өкілеттілік функцияларын жүзеге асырады және төрағаның тапсырмаларын орындайды.
Кіші ассамблеяның жұмыстарын қаржыландыру мемлекеттік бюджет қаржысы есебінен және Қазақстан Республикасының заңнамаларына қайшы келмейтін басқа да түсім көздерінен жүзеге асырылады.