О координационном совете по борьбе с преступностью и коррупцией
Постановление акимата Павлодарской области от 25 декабря 2003 года N 259/11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 15 января 2004 года за N 2202. Утратило силу - постановлением акимата Павлодарской области от 27 декабря 2007 года N 313/9.
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Павлодарской области от 27 декабря 2007 года N 313/9.
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Указом  Президента Республики Казахстан от 20 апреля 2000 года N 377 "О мерах по совершенствованию системы борьбы с преступностью и коррупцией", в целях улучшения координации деятельности исполнительных, правоохранительных и иных заинтересованных государственных органов по решению задач, поставленных Президентом Республики Казахстан, акимат области постановляет:
1. Образовать координационный совет по борьбе с преступностью и коррупцией (далее - Совет) в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение Совета.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на исполняющего обязанности руководителя аппарата акима области Ержанова М.К.
Аким области К. Нурпеисов
Приложение <*>
к постановлению акимата области
от 25 декабря 2003 года N 259/11
"О координационном совете по борьбе
с преступностью и коррупцией"
Состав
координационного совета по борьбе
с преступностью и коррупцией
Нурпеисов Кайрат Айтмухамбетович
- аким области, председатель
Абыкешова Сауле Сериковна
- исполняющая обязанности заведующего государственно-правовым отделом аппарата акима области, секретарь
Члены совета:
Акимханов Халел Хайруллаевич
- руководитель аппарата акима области
Ахметжанов Марат Муратович
- прокурор области (по согласованию)
Кожамжаров Темирболат Жанайдарович
- начальник управления юстиции по области (по согласованию)
Тузельбаев Нургали Ошпанбаевич
- начальник департамента по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) по области (по согласованию)
Тумарбеков Мурат Ахметович
- начальник управления внутренних дел области (по согласованию)
Шаяхметов Адиль Шаяхметович
- начальник департамента комитета национальной безопасности по области (по согласованию)
Сноска: приложение изменено постановлением  акимата Павлодарской области от 19 февраля 2004 года N 54/3.
Утверждено
постановлением акимата области
от 25 декабря 2003 года N 259/11
"О координационном совете по борьбе
с преступностью и коррупцией"
Положение
о координационном совете
по борьбе с преступностью и коррупцией

Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесi туралы
Павлодар облысы әкімиятының 2003 жылғы 25 желтоқсандағы N 259-11 қаулысы. Павлодар облысының Әділет басқармасында 2004 жылғы 15 каңтарда N 2202 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы N 313/9 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы N 313/9 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңына , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 20 сәуiрдегi "Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүйесiн жетiлдiру шаралары туралы" N 377 Жарлығына сәйкес, атқарушы, құқық қорғау және басқа да мүдделi мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасы Президентi алға қойған мiндеттердi шешу жөнiндегi қызметiн үйлестiрудi жақсарту мақсатында облыс әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесi (бұдан әрi Кеңес) құрылсын.
2. Кеңестiң қоса берiлiп отырған Ережесi бекiтiлсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмi аппараты басшысының мiндетiн атқарушы М.К.Ержановқа жүктелсiн.
Облыс әкiмi Қ.Нұрпейiсов
Келiсiлдi:
Облыс прокуроры М.Ахметжанов
Облыс бойынша ұлттық қауiпсiздiк
Комитетi департаментiнiң бастығы Ә.Шаяхметов
Облыс бойынша Әдiлет
басқармасының бастығы Т.Қожамжаров
Облыс iшкi iстер
басқармасының бастығы М.Тұмарбеков
Облыс бойынша қаржы
полициясы департаментiнiң бастығы Н.Түзелбаев
Облыс әкiмдiгiнiң
2003 жылғы 25 желтоқсандағы
"Қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес жөнiндегi
үйлестiру кеңесi туралы"
N 259/11 қаулысына қосымша <*>
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы әкімиятының 2004 жылғы 19 ақпандағы N 54/3 қаулысымен.
Қылмыс пен сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесiнiң
құрамы
Нұрпейiсов Қайрат
Айтмұхамбетұлы
- облыс әкiмi, төраға
Әбiкешова Сәуле Серiкқызы
- облыс әкiмi аппараты
мемлекеттiк-құқықтық бөлiмiнiң меңгерушiсi, хатшы
Комиссия мүшелерi:
Ахметжанов Марат Мұратұлы
- облыс прокуроры (келiсiм бойынша)
Әкiмханов Халел Хайроллаұлы
- облыс әкiмi аппаратының басшысы
Қожамжаров Темiрболат Жанайдарұлы
- облыс бойынша әдiлет департаментiнiң бастығы (келiсiм бойынша)
Түзелбаев Нұрғали Ошпанбайұлы
- облыс бойынша экономикалық және сыбайлас қылмыспен күрес жөнiндегi департаменттiң (қаржы полициясы) бастығы (келiсiм бойынша)
Тұмарбеков Мұрат Ахметұлы
- облыс iшкi iстер басқармасының бастығы (келiсiм бойынша)
Шаяхметов Әдiл Шаяхметұлы
- облыс бойынша ұлттық қауiпсiздiк комитетi департаментiнiң бастығы (келiсiм бойынша)
Облыс әкiмдiгiнiң
2003 жылғы 25 желтоқсандағы
"Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесi
туралы" N 259/11 қаулысымен бекiтiлдi
Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесiнiң Ережесi

1. Общие положения
1. Координационный Совет по борьбе с преступностью и коррупцией (далее - Совет) является постоянно действующим органом и образован для обеспечения межведомственной координации деятельности исполнительных, правоохранительных и иных заинтересованных государственных органов области по вопросам организации борьбы с преступностью и коррупцией.
2. Совет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией  и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, акимата и акима области, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Основные задачи Совета
3. Основными задачами Совета являются:
1) обеспечение межведомственной координации деятельности исполнительных, правоохранительных и иных заинтересованных государственных органов области по вопросам организации борьбы с преступностью и коррупцией, укрепления правопорядка и законности;
2) анализ криминогенной обстановки в области, рассмотрение и утверждение мероприятий по усилению борьбы с преступностью и коррупцией;
3) изучение состояния исполнения законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, акимата и акима области, иных нормативных правовых актов по вопросам борьбы с преступностью и коррупцией исполнительными, правоохранительными и иными государственными органами области;
4) подготовка рекомендаций исполнительным, правоохранительным и иным государственным органам области по обеспечению правопорядка и законности в области.
3. Функции Совета
4. Совет осуществляет следующие функции:
1) рассматривает на своих заседаниях состояние организации борьбы с преступностью и коррупцией исполнительными органами области;
2) вырабатывает рекомендации для повышения эффективности борьбы с преступностью и коррупцией;
3) осуществляет иные функции, относящиеся к его компетенции.
4. Полномочия Совета
5. В ходе реализации основных задач и осуществления своих функций Совет имеет право:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от исполнительных, правоохранительных и иных государственных органов информацию, документы и материалы, необходимые для работы;
2) вырабатывать рекомендации и предложения по организации борьбы с преступностью и коррупцией;
3) привлекать работников исполнительных, правоохранительных и иных государственных органов области (по согласованию) для подготовки материалов на заседания Совета.
5. Организация работы Совета

1. Жалпы ережелер
1. Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесi (бұдан әрi - Кеңес) тұрақты жұмыс iстейтiн орган болып табылады және облыстың атқарушы, құқық қорғау және басқа да мүдделi мемлекеттiк органдарының қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестi үйлестiру мәселелерi жөнiндегi қызметтерiн ведомствоаралық үйлестiрудi қамтамасыз ету үшiн құрылды.
2. Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентi мен үкiметiнiң, облыс әкiмдiгi мен әкiмiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
2. Кеңестiң негiзгi мiндеттерi
3. Мыналар:
1) облыстың атқарушы, құқық қорғау және басқа да мүдделi мемлекеттiк органдарының қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестi ұйымдастыру мәселелерi жөнiндегi қызметтерiн ведомствоаралық үйлестiрудi қамтамасыз ету, құқық тәртiбi мен заңдылықты нығайту;
2) облыстағы криминогендiк жағдайды талдау, қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестi күшейту жөнiндегi iс-шараларды қарау және бекiту;
3) облыстың атқарушы, құқық қорғау және басқа да мемлекеттiк органдарының қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелерi жөнiндегi қазақстан Республикасы заңдарын, қазақстан Республикасы Президентi мен үкiметiнiң, облыс әкiмдiгi мен әкiмiнiң актiлерiн, басқа да нормативтiк актiлерiн орындауының жай-күйiн зерделеу;
4) облыстың атқарушы, құқық қорғау органдары және басқа да мемлекеттiк органдарының облыста құқық тәртiбi мен заңдылықты қамтамасыз ету жөнiнде ұсыныстар дайындауы Кеңестiң негiзгi мiндеттерi болып табылады.
3. Кеңестiң функциялары
4. Кеңес мынадай функцияларды:
1) өз мәжiлiстерiнде облыс атқарушы органдарының қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестi ұйымдастырудың жай-күйiн қарастыруды;
2) қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестiң тиiмдiлiгiн арттыру үшiн ұсыныс дайындауды;
3) өзiнiң құзыретiне жататын басқа да қызметтердi жүзеге асырады.
4. Кеңестiң өкiлеттiлiгi
5. Кеңес негiзгi мiндеттердi iске асыру және өз функцияларын жүзеге асыру барысында:
1) заңнамамен белгiленген тәртiпте атқарушы, құқық қорғау және басқа да мемлекеттiк органдардан жұмысқа қажеттi ақпаратты, құжаттар мен материалдарды сұратуға және алуға;
2) қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестi ұйымдастыру жөнiнде ұсынымдар мен ұсыныстарды әзiрлеуге;
3) Кеңес мәжiлiсiне материалдар дайындау үшiн облыс атқарушы, құқық қорғау және басқа да мемлекеттiк органдары қызметкерлерiн (келiсiм бойынша) тартуға құқылы.
5. Кеңестiң жұмысын ұйымдастыру

6. Совет работает в соответствии с планом, заседания проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
7. Заседания Совета проводятся председателем либо по его поручению одним из членов Совета и считаются правомочными при участии более половины членов Совета.
Итоги заседаний Совета оформляются протоколами. При необходимости Совет принимает решения по обсуждаемым вопросам.
8. Решения Совета принимаются простым большинством голосов присутствующих на заседаниях членов Совета.
При равенстве голосов решающим является голос председательствующего.

6. Кеңес жоспарға сәйкес жұмыс iстейдi, мәжiлiстер қажеттiлiгiне қарай, бiрақ тоқсанына кем дегенде бiр рет өткiзiледi.
7. Кеңес мәжiлiстерiн төраға, немесе оның тапсырмасы бойынша Кеңестiң бiр мүшесi өткiзедi және олар Кеңес мүшелерiнiң жартысынан көбi қатысқан уақытта заңды деп есептеледi. Кеңес мәжiлiстерiнiң қорытындылары хаттамалармен ресiмделедi. Кеңес қажетiне қарай талқыланған мәселелер бойынша шешiм қабылдайды.
8. Кеңестiң шешiмдерi мәжiлiске қатысқан Кеңес мүшелерiнiң қарапайым көпшiлiк даусымен қабылданады.
Дауыстар тең болған жағдайда, төрағалық етушiнiң дауысы шешушi болып саналады.