Об организации и проведении весеннего и осеннего туров сплошной дератизации на территории города Алматы
Постановление Акимата города Алматы N 1/135 от 4 марта 2003 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 14 марта 2003 года N 518. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Акимата города Алматы N 7-916СК/05 от 1 августа 2005 года
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Акимата города Алматы от 01.08.2005 N 7-916СК/05.
В соответствии со статьей 30 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года № 361-11 «О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения», в связи с активным расселением серых крыс на территории города Алматы и в целях предупреждения распространения инфекционных заболевании среди населения Акимат города Алматы постановляет:
1. Определить сроки проведения весеннего тура сплошной дератизации территории города Алматы - апрель 2003 года, осеннего тура сплошной дератизации территории города Алматы - октябрь 2003 года.
2. Обязать Акимов районов города Алматы в периоды весеннего и осеннего туров  сплошной дератизации единовременно провести мероприятия по санитарной очистке и благоустройству улиц, жилого сектора, территорий пищевых предприятий и учреждений, коммунальных объектов, рынков, подвальных и складских помещений, ликвидации и недопущение стихийных мусорных свалок.
3. Руководителям организаций, учреждений и предприятий, независимо от форм собственности, во время осуществления весеннего и осеннего туров сплошной дератизации обеспечить организацию и проведение дератизационных мероприятий в зданиях и помещениях, привести их в должное санитарно-техническое состояние и обеспечить противокрысиную защиту помещений.
4. Открытому акционерному обществу «Международный Аэропорт Алматы» (Идрисов Т.А.), Открытому акционерному обществу «Алматыметрокурылыс» (Укшебаев М.Т.), Алматинскому отделению железной дороги (Агментаев С.Б.) и территориальному Управлению Министерства сельского хозяйства по городу Алматы (Улдарбеков Б.У.) обеспечить в указанной сроки проведение дератизационных работ на ведомственных предприятиях и учреждениях.
5. Санитарно-эпидемиологическому управлению города Алматы (Шеянов В.Н.) обеспечить организацию и  контроль  качества проведения весеннего и осеннего туров сплошной дератизации, представить отчет о проделанной работе.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на  заместителя Акима города Алматы Мурзина А. З.
Аким города Алматы           В. Храпунов
Секретарь Акимата            К. Тажиева

Алматы қаласы аумағында кең көлемдегi дератизацияның көктемгi және күзгi кезеңiн ұйымдастыру және өткiзу туралы
Алматы қаласы Әкімінің 2003 жылғы 4 наурыздағы N 1/135 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 14 наурызда N 518 тіркелді. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты қаулының күші жойылды - Алматы қаласы аппарат әкімінің 2005 жылғы 1 тамыздағы N 7-916СК/05 хаты.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 желтоқсандағы N 361-11  Заңының  30 бабына сәйкес, Алматы қаласы аумағында сұр егеуқұйрықтардың көптеп қоныстануына байланысты және жұқпалы аурулардың тұрғындар арасында таралуының алдын алу мақсатында Алматы қаласының әкiмшiлiгi  қаулы етедi:
1. Алматы қаласы аумағында кең көлемдегi дератизацияның көктемгi кезеңiн өткiзу-2003 жылдың сәуiр айына, күзгi кезеңiн өткiзу-2003 жылдың қазан айына белгiленсiн.
2. Алматы қаласындағы аудандардың әкiмдерiне кемiргiштерге қарсы дәрiлеудiң көктемгi және күзгi кезеңiнде көшелердi, үй секторларын, тағам өндiретiн кәсiпорындар мен мекемелер, коммуналдық нысандар, базарлар аумағын, жертөлелiк және қоймалық жайларды санитариялық тазалау мен көркейту шараларын бiр мезгiлде өткiзiп, қоқыс үйiндiлерiн тасып әкету және қоқыс үйiндiлерiнiң пайда болуына жол бермеу мiндеттелсiн.
3. Меншiк нысандарына қарамастан ұйым, мекеме және кәсiпорын басшылары кең көлемдегi дератизацияның көктемгi және күзгi кезеңiн жүзеге асыру кезiнде ғимараттар мен үй-жайларда дератизациялық шаралардың ұйымдастырылуы мен өткiзiлуiн қамтамасыз етiп, оларды санитариялық-техникалық жағдайға келтiрсiн және үй-жайлардың егеуқұйрықтардан қорғалуын қамтамасыз етсiн.
4. "Халықаралық Алматы Әуежайы" Ашық акционерлiк қоғамы (Ыдырысов Т.А.),«"Алматыметроқұрылыс" Ашық акционерлiк қоғамы (Үкшембаев М.Т.), Темiр жолдың Алматы бөлiмшесi (Агментаев С.Б.) және Алматы қаласы бойынша Ауыл шаруашылық министрлiгiнiң аумақтық басқармасы (Ұлдарбеков Б.Ұ) ведомстволық кәсiпорындар мен мекемелерде дератизациялық жұмыстардың белгiленген мерзiмде өткiзiлуiн қамтамасыз етсiн.
5. Алматы қаласының санитариялық-эпидемиологиялық басқармасы (В.Н. Шеянов) кең көлемдегi дератизацияның көктемгi және күзгi кезеңiнiң ұйымдастырылуы мен өткiзiлу сапасына бақылауды қамтамасыз етiп, атқарылған жұмыс туралы есеп берсiн.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкiмiнiң орынбасары А.З. Мурзинге жүктелсiн.
Алматы қаласының Әкiмi
Әкiмшiлiк хатшысы