Об образовании Межведомственной комиссии по вопросам борьбы с правонарушениями и преступностью при акимате города Алматы
Постановление Акимата города Алматы N 5/683 от 17 ноября 2003 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 2 декабря 2003 года за N 566. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 8 июля 2006 года N 3/885
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 8 июля 2006 года N 3/885 (вступает в силу с 1 сентября 2006 года)
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан N 507 от 2 июля 2003 года "Об образовании межведомственной комиссии по вопросам борьбы с правонарушениями и преступностью при Правительстве Республики Казахстан", в целях выработки предложений исполнительными, правоохранительными и другими заинтересованными органами по совершенствованию системы борьбы с правонарушениями и преступностью, а также повышения ее профилактики, на основании пункта 21 статьи 27  Закона  "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат города Алматы  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать консультативно-совещательный орган - Межведомственную комиссию по вопросам борьбы с правонарушениями и преступностью при акимате города Алматы (далее Комиссия).
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Упразднить координационный Совет по борьбе с преступностью и коррупцией при акиме города Алматы.
4. Признать утратившими силу решения Акима города Алматы N 68 от 16 мая 2000 года "О координационном Совете по борьбе с преступностью и коррупцией" и N  12  от 3 февраля 2003 года "О внесении изменений и дополнений в решение Акима города Алматы N 468 от 16 мая 2000 года "О координационном Совете по борьбе с преступностью и коррупцией".
Аким города Алматы                  В. Храпунов
Секретарь Акимата                   К. Тажиева
Утверждено
постановлением акимата
города Алматы
от 17 ноября 2003 года N 5/683
Положение о Межведомственной комиссии по вопросам
борьбы с правонарушениями и преступностью
при акимате города Алматы
1. Общие положения
1.1. Межведомственная комиссия по вопросам борьбы с правонарушениями и преступностью при акимате города Алматы (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при акимате города Алматы и образована для координации деятельности исполнительных, правоохранительных и других заинтересованных государственных органов с целью выработки предложений по совершенствованию системы борьбы с правонарушениями и преступностью, а также повышения ее профилактики.

Алматы қаласының Әкiмшiлiгi жанындағы құқық бұзушылық және қылмыскерлiкпен күрес мәселесi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияны құру туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2003 жылғы 17 қарашадағы N 5/683 қаулысы. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2003 жылғы 02 желтоқсанда N 566 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 8 шілдедегі N 3/885 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 8 шілдедегі N 3/885 қаулысымен (2006 жылғы 1 қыркүйектен бастап күшіне енеді)
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 2 шiлдедегi N 507 "Қазақстан Республикасы Үкiметi жанындағы құқық бұзушылық және қылмыскерлiкпен күрес мәселесi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияны құру туралы"  қаулысына  сай, атқарушы, құқық қорғау және басқа мүдделi ұйымдардың құқық бұзушылық және қылмыскерлiкпен күрес жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу, сондай-ақ "Қазақстан Республикасында жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы"  Заңының  27 бабы 21 тармағы негiзiнде оның пәрмендiлiгiн арттыру мақсатында Алматы қаласының Әкiмшiлiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Алматы қаласының Әкiмшiлiгi жанындағы құқық бұзушылық және қылмыскерлiкпен күрес мәселесi жөнiндегi ақылдасушы-кеңестiк орган ведомствоаралық комиссия құрылсын (бұдан әрi Комиссия).
2. Комиссия туралы Ереже бекiтiлсiн.
3. Алматы қаласы Әкiмi жанындағы қылмыскерлiк және жемқорлықпен күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесi таратылсын.
4. Алматы қаласы Әкiмiнiң 2000 жылғы 16 мамырдағы N 468 "Қылмыскерлiкпен және жемқорлықпен күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесi туралы" шешiмiнiң, 2003 жылғы 3 ақпандағы N 12 "Алматы қаласы Әкiмiнiң 2000 жылғы 16 мамырдағы N 468 "Қылмыскерлiкпен және жемқорлықпен күрес жөнiндегi үйлестiру кеңесi туралы" шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" шешiмiнiң күшi жойылды деп саналсын.
Алматы қаласының Әкiмi
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң
2003 жылғы "17" қарашадағы
N 5/683 қаулысымен бекiтiлдi
Алматы қаласының Әкiмшiлiгi жанындағы Құқық
бұзушылық және қылмыскерлiкпен күрес
мәселесi жөнiндегi ведомствоаралық
комиссиясы туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1.1. Алматы қаласының Әкiмшiлiгi жанындағы Құқық бұзушылық және қылмыскерлiкпен күрес мәселесi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi Комиссия) Алматы қаласы Әкiмшiлiгi жанындағы ақылдасушы-кеңестiк орган болып табылады және атқарушы, құқық қорғау және басқа мүдделi ұйымдардың құқық бұзушылық және қылмыскерлiкпен күрес жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу, олардың қызметiн үйлестiру, сондай-ақ оның пәрмендiлiгiн арттыру мақсатында құрылған.

1.2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства страны, постановлениями акимата города и решениями Акима города, а также настоящим Положением.
2. Основные задачи Комиссии
2.1. Основными задачами Комиссии являются:
1) обеспечение межведомственной координации деятельности исполнительных, правоохранительных и других заинтересованных государственных органов города с целью выработки предложений по совершенствованию системы борьбы с правонарушениями и преступностью и повышение ее профилактики;
2) анализ состояния борьбы с правонарушениями и преступностью;
3) выработка предложений и рекомендаций исполнительными, правоохранительными и другими государственными органами по вопросам:
реализации государственной политики в области борьбы с правонарушениями и преступностью;
принятия государственными органами организационных мер, направленных на усиление борьбы с правонарушениями и преступностью, повышение ее эффективности;
совершенствования действующего законодательства в сфере борьбы с правонарушениями и преступностью.
3. Права Комиссии
3.1. Комиссия для реализации возложенных на нее задач имеет право в установленном законодательством порядке:
1) вырабатывать рекомендации и вносить предложения по вопросам, входящим в ее компетенцию;
2) в установленном законодательством порядке запрашивать и получать от государственных и других организаций материалы, необходимые для реализации задач Комиссии;
3) приглашать на заседания Комиссии и заслушивать руководителей исполнительных, правоохранительных и других государственных органов по вопросам, связанным с реализацией задач Комиссии;
4) организовывать временно и постоянно действующие экспертные и рабочие группы;
5) вносить предложения:
по совершенствованию законодательства по вопросам борьбы с преступностью и профилактики правонарушений;
по совершенствованию структуры органов внутренних дел, определению приоритетных направлений его деятельности;
по принятию в соответствии с законодательством мер, связанных с борьбой с преступностью и повышением ее эффективности;
об ответственности руководителей и должностных лиц исполнительных, правоохранительных и иных государственных органов, не обеспечивших исполнение законов и других нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам борьбы с преступностью;
6) осуществлять иные права, отнесенные к ее компетенции.
4. Организация работы Комиссии
4.1. Руководство Комиссией осуществляет Аким города Алматы, который является ее председателем.

1.2. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын және Заңдарын, Президент пен ел Үкiметiнiң актiлерiн, Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң қаулыларын және Алматы қаласы Әкiмiнiң шешiмдерiн, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның негiзгi мiндеттерi
2.1. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
1) атқарушы, құқық қорғау және басқа мүдделi ұйымдардың құқық бұзушылық және қылмыскерлiкпен күрес жүйесiн жетiлдiру жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу, сондай-ақ оның пәрмендiлiгiн арттыру мақсатында ведомствоаралық қызметiн үйлестiрудi қамтамасыз ету;
2) қылмыскерлiкпен күрес жағдайының талдамасы;
3) атқарушы, құқық қорғау және басқа мемлекеттiк органдарға мына мәселелер бойынша ұсыныстар мен ұсынымдамалар әзiрлеу:
құқық қорғау және қылмыскерлiкпен күрес саласында мемлекеттiк саясатты жүзеге асыру;
құқық қорғау және қылмыскерлiкпен күрестi күшейтуге бағытталған мемлекеттiк органдардың ұйымдық шараларын қабылдауы, оның тиiмдiлiгiн арттыру;
құқық бұзушылық және қылмыспен күрес саласында қолданыстағы заңды жетiлдiру.
3. Комиссияның құқықтары
3.1. Комиссия оған жүктелген мiндеттердi белгiленген заң тәртiбiнде жүзеге асыруда мыналарға құқылы:
1) оның құзыретiне кiретiн ұсынымдарды әзiрлеп ұсыныстарын берсiн;
2) белгiленген заң тәртiбiнде мемлекеттiк және басқа органдардан Комиссияның мiндетiн жүзеге асыруға қажеттi материалдарды сұрастыру;
3) Комиссияның мәжiлiсiне атқарушы, құқық қорғау және басқа мемлекеттiк органдардың басшыларын Комиссияның мiндеттерiн жүзеге асыруға байланысты мәселелер бойынша шақыру және тыңдау;
4) уақытша және тұрақты жұмыс iстейтiн сараптау және жұмыс топтарын ұйымдастыру;
5) мынадай ұсыныс енгiзу:
қылмыскерлiкпен күрес және құқық бұзушылықтың алдын алу мәселесi бойынша заңнамаларды жетiлдiру;
iшкi iстер органдарының құрылымдарын жетiлдiру, оның қызметiнiң басым бағыттарын анықтау;
заңнамаларға сәйкес қылмыскерлiкпен күрес және құқық бұзушылықтың алдын алу мәселесi бойынша тиiстi шаралар қолдану;
Қазақстан Республикасының қылмыскерлiкпен күрес мәселесi бойынша заңдардың және басқа нормалық-құқықтық актiлердiң орындалуын қамтамасыз етпеген жағдайда атқарушы, құқық қорғау және басқа мемлекеттiк органдардың басшылары мен лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi;
6) оның құзыретiне кiретiн өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
4. Комиссия жұмысын ұйымдастыру
4.1. Комиссия жұмысына басшылықты оның төрағасы болып табылатын Алматы қаласының Әкiмi жүзеге асырады.

4.2. Персональный состав Комиссии утверждается маслихатом города Алматы по представлению акима. На заседаниях Комиссии могут участвовать приглашенные лица.
4.3. Работа Комиссии осуществляется в соответствии с ее планом.
4.4. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости при наличии не менее двух третей ее членов.
4.5. Решения по каждому вопросу повестки дня заседания принимаются открытым голосованием и считается принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
4.6. Решения Комиссии оформляются протоколом, которые в установленном порядке подготавливаются ее рабочим органом, подписывается председателем Комиссии, и рассылаются во все заинтересованные государственные органы и иные организации города.
4.7. Рабочим органом Комиссии является государственно-правовой отдел аппарата Акима города Алматы, который на основе документов, представленных заинтересованными государственными органами и иными организациями, готовит необходимые материалы по повесткам дня заседаний Комиссии и в установленном порядке обеспечивает осуществление контроля за исполнением принятых Комиссией решений.
Секретарь Акимата                     К.Тажиева

4.2. Комиссияның жеке құрамын Алматы қаласының Әкiмi бекiтедi. Комиссияның мәжiлiсiне шақырылған тұлғалар қатыса алады.
4.3. Комиссия жұмысы жоспарға сай жүзеге асырылады.
4.4. Комиссия мәжiлiсi қажетiне қарай оның мүшелерiнiң екiден үш мүшелерiнiң қатысуымен жүргiзiледi.
4.5. Күн тәртiбiндегi мәселе бойынша шешiм ашық дауыспен қабылданады және қабылданды деп есептеледi егер оған Комиссия мүшелерiнiң көпшiлiгi дауыс берген жағдайда. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледi.
4.6. Комиссия шешiмi хаттамамен ресiмделедi, оны белгiленген тәртiпте жұмыс органы әзiрлеп, Комиссия төрағасы қол қояды және қаланың барлық мүдделi мемлекеттiк және өзге органдарына жiберiледi.
4.7. Комиссияның жұмыс органы Алматы қаласы Әкiмi аппаратының мемлекеттiк-құқықтық бөлiмi болып табылады, мүдделi мемлекеттiк органдар мен өзге ұйымдар берген құжаттар негiзiнде Комиссия мәжiлiсiнiң күн тәртiбi бойынша қажеттi материалдарды бередi және белгiленген тәртiпте Комиссия қабылдаған шешiмдердiң орындалуын қамтамасыз етедi.
Әкiмшiлiк хатшысы