О перечне, формах и сроках представления и публикации годовой финансовой отчетности банками второго уровня
Совместное постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 января 2004 г. № 10 и Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 января 2004 г. № 29. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 10 февраля 2004 года № 2702. Утратило силу совместным постановлением Правлений Национального Банка Республики Казахстан от 15 марта 2005 года № 35 и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 марта 2005 года № 43
Сноска. Утратило силу совместным постановлением Правлений Национального Банка РК от 15.03.2005 № 35 и Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15.03.2005 № 43 (вводится в действие со дня введения в действие постановления Правления Национального Банка РК от 14.02.2005 № 25).
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан", статьей 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", статьями 54 и  55 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", статьей 18 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", Правление Национального Банка Республики Казахстан и Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций постановляют:
1. Банкам второго уровня (далее - банки), не имеющим дочернюю организацию, ежегодно представлять в Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство):
неконсолидированную годовую финансовую отчетность, составленную согласно пункту 2 настоящего совместного постановления;
неконсолидированную годовую финансовую отчетность, подтвержденную аудиторской организацией.
Банкам, имеющим дочернюю организацию, представлять в Агентство:
неконсолидированную и консолидированную годовую финансовую отчетность, составленную согласно пункту 2 настоящего совместного постановления;
консолидированную годовую финансовую отчетность, подтвержденную аудиторской организацией. <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - cовместным постановлением Правлений Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 г. N 56 и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 г. N 117 .

Екінші деңгейдегі банктердің жылдық қаржылық есебін ұсыну және жариялау тәртібі, нысандары мен мерзімдері туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 2004 жылғы 24 қаңтардағы N 10, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 24 қаңтардағы N 29 бірлескен қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 10 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 2702. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 2005 жылғы 15 наурыздағы N 35 және Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 15 наурыздағы N 43 бірлескен қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2005.03.15 N 35 және ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005.03.15 N 43 бірлескен қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  8-бабына , "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  9-бабына , "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 54 және  55-баптарына , "Бухгалтерлiк есепке алу мен қаржылық есеп беру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  18-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы және Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі қаулы етеді:
1. Еншілес ұйымы жоқ екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі - банктер) Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігіне (бұдан әрі - Агенттік) жыл сайын:
осы бірлескен қаулының 2-тармағына сәйкес жасалынған шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есепті;
аудиторлық ұйым растаған шоғырландырылған жылдық қаржылық есепті ұсынатын болсын.
Еншілес ұйымы бар банктер Агенттікке:
осы бірлескен қаулының 2-тармағына сәйкес жасалынған шоғырландырылмаған және шоғырландырылған жылдық қаржылық есепті;
аудиторлық ұйым растаған шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есепті ұсынатын болсын.
Ескерту: 1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 56, Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы  ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 117 бірлескен   қаулысымен .

2. Годовая финансовая отчетность включает в себя следующее:
1) неконсолидированный (консолидированный) бухгалтерский баланс, составленный по форме 1, установленной приложением 1 к настоящему совместному постановлению;
2) неконсолидированный (консолидированный) отчет о доходах и расходах, составленный по форме 2, установленной приложением 2 к настоящему совместному постановлению;
3) неконсолидированный (консолидированный) отчет о движении денег, составленный по форме 3, установленной приложением 3 к настоящему совместному постановлению;
4) неконсолидированный (консолидированный) отчет об изменениях в собственном капитале, составленный по форме 4, установленной приложением 4 к настоящему совместному постановлению;
5) пояснительную записку к неконсолидированной (консолидированной) годовой финансовой отчетности с пояснением различий, возникших с неконсолидированной (консолидированной) годовой финансовой отчетностью, подтвержденной аудиторской организацией.
Годовая финансовая отчетность, в том числе подтвержденная аудиторской организацией и аудиторское заключение представляется банками в срок до 15 апреля. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - cовместным постановлением Правлений Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 г. N 56 и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 г. N 117 .
3. Банкам:
1) обеспечить представление неконсолидированной (консолидированной) годовой финансовой отчетности в Агентство на электронном и бумажных носителях;
2) обеспечить представление соответствующих форм годовой финансовой отчетности дочерних организаций, составленных на консолидированной основе;
3) в срок до 1 мая публиковать подтвержденные аудиторской организацией бухгалтерский баланс и отчет о доходах и расходах, а банкам, имеющим дочерние организации, - подтвержденные аудиторской организацией консолидированные формы бухгалтерского баланса и отчета о доходах и расходах;
4) в срок до 15 мая представлять в Агентство сведения об исполнении подпункта 3) настоящего пункта.
4. Департаменту бухгалтерского учета Национального Банка Республики Казахстан (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка Республики Казахстан (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего совместного постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего совместного постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и Агентства.

2. Жылдық қаржылық есеп мыналарды қамтиды:
1) 1-нысан бойынша жасалған, осы бірлескен қаулының 1-қосымшасында белгіленген шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) бухгалтерлік баланс;
2) 2-нысан бойынша жасалған, осы бірлескен қаулының 2-қосымшасында белгіленген кірістер мен шығыстар туралы шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) есеп;
3) 3-нысан бойынша жасалған, осы бірлескен қаулының 3-қосымшасында белгіленген ақша қозғалысы туралы шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) есеп;
4) 4-нысан бойынша жасалған, осы бірлескен қаулының 4-қосымшасында белгіленген, меншікті капиталдағы өзгерістер туралы шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) есеп;
5) шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) жылдық қаржылық есепке аудиторлық ұйым растаған, шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) жылдық қаржылық есеппен туындаған айырмашылықтардың түсініктемесі бар, түсіндірме жазба.
Банктер жылдық қаржылық есепті, оның ішінде аудиторлық ұйыммен расталған есепті және аудиторлық қорытындыны 15 сәуірге дейін мерзімде ұсынады.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту мен толықтыру енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 56, Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы  ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 117 бірлескен   қаулысымен .
3. Банктер:
1) шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) жылдық қаржылық есепті Агенттікке электрондық және қағазға шығарылған түрде ұсынуды қамтамасыз ететін болсын;
2) еншілес ұйымдардың шоғырландырылған негізде жасалған жылдық қаржылық есебінің тиісті нысандарын ұсынсын;
3) 1 мамырға дейінгі мерзімде аудиторлық ұйым растаған бухгалтерлік балансты және кірістер мен шығыстар туралы есепті, ал еншілес ұйымдары бар банктер аудиторлық ұйым растаған шоғырландырылған бухгалтерлік баланс нысандарын және кірістер мен шығыстар туралы есепті жариялайтын болсын;
4) 15 мамырға дейінгі мерзімде Агенттікке осы тармақтың 3) тармақшасының орындалуы туралы мәліметті ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы бірлескен қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы бірлескен қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына және Агенттікке жіберсін.