Об утверждении кратности посещения объектов санитарно-эпидемиологического надзора
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 марта 2004 года N 212. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2004 года N 2773. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 июня 2008 года N 318
Сноска. Утратил силу  приказом  и.о. Министра здравоохранения РК от 02.06.2008 N 318.
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" приказываю:
1. Утвердить прилагаемую кратность посещения объектов санитарно-эпидемиологического надзора.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра здравоохранения, Главного государственного санитарного врача Республики Казахстан Белоног А.А.
3. Признать утратившим силу  приказ  Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 января 2003 года N 31 "О проверках субъектов малого предпринимательства",  зарегистрированный в Министерстве юстиции 10 февраля 2003 года за N 2161.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждена приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 4 марта 2004 года N 212
"Об утверждении кратности
посещения объектов санитарно-
эпидемиологического надзора"
Кратность посещения объектов
санитарно-эпидемиологического надзора
__________________________________________________________________________
Наименование | Периодичность | Кратность лабораторно-инструментальных
объектов    | оперативного  |      исследований в год
| надзора в год |-------------------------------------------
|               |Бактериоло-|Санитарно-|Контроль |Радиацион-
|               |гический   |химический|за физи- |ный
|               |контроль   |контроль  |ческими  |контроль
|               |           |          |факторами|
--------------------------------------------------------------------------
Молокопере-      один раз                             один раз  при вводе
рабатывающие    в 3 месяца                            в 12      в экс-
организации     (далее-4)           4         4       месяцев   плуатацию
(далее-1)
Мясопере-           4               4         4          1      при вводе
рабатывающие                                                    в экс-
организации                                                     плуатацию
Птице-                                                          при вводе
перерабатывающие                                                в экс-
организации         4               4         4          1      плуатацию
Рыбопере-                                                       при вводе
рабатывающие                                                    в экс-
организации         4               4         4          1      плуатацию
Хлебопекарные,
макаронные,
мукомольные                                                     при вводе
организации         4               4         4          1      в экс-
плуатацию
Организации по
производству                                                    при вводе
кондитерско-                                                    в экс-
кремовых изделий    4               4         4          1      плуатацию
Пиво-
безалкогольные
организации
(пиво,                                                          при вводе
бутилированная                                                  в экс-
вода, напитки)      4               4         4          1      плуатацию
Организации по                                                  при вводе
производству                                                    в экс-
жировых продуктов   4               4         4          1      плуатацию
Плодо-
перерабатывающие
и зерно-                                                        при вводе
перерабатывающие                                                в экс-
организации         4               4         4          1      плуатацию
Организации
по выпуску      один раз                                        при вводе
алкогольной     в 6 месяцев                                     в экс-
продукции       (далее-2)           -         2          1      плуатацию
Детские                                                         при вводе

Санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау объектілеріне барудың жиілігін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау министрлігінің 2004 жылғы 4 наурыздағы N 212 бұйрығы. Қазақстан Рпубликасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 26 наурызда тіркелді. Тіркеу N 2773. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2008 жылғы 2 маусымдағы N 318 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2008.06.02  N 318  Бұйрығымен.
"Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын  іске асыру мақсатында бұйырамын:
1. Қоса беріліп отырған санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау объектілеріне барудың жиілігі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау бірінші вице-министрі, Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері А.А.Белоногқа жүктелсін.
3. Әділет министрлігінде 2003 жылғы 10 ақпанда N 2161 тіркелген "Шағын кәсіпкерлік субъектілерін тексеру туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2003 жылғы 13 қаңтардағы N 31  бұйрығының  күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 4 наурыздағы
Санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау объектілеріне
барудың жиілігін бекіту
туралы" N 212 бұйрығымен
бекітілген
Санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау
объектілеріне  барудың жиілігі
___________________________________________________________________
Объектінің атауы|Бір жылда|Бір жылда зертханалық-құрал-саймандық
|жедел қа.|зерттеулердің жиілігі
|дағалау. |________________________________________
|дың мер. |Бакте. |Сани.  |Физикалық  |Радиациялық
|зімдігі  |риоло. |тарлық |факторларды|бақылау
|         |гиялық |-химия.|бақылау    |
|         |бақылау|лық    |           |
|         |       |бақылау|           |
___________________________________________________________________
Сүт өңдеп шыға.  үш айда       4     4     12 айда     Пайдалануға
ратын ұйымдар    бір рет                   бір рет     енгізу
(бұдан                    (бұдан әрі  кезінде
әрі - 4)                  - 4)
Ет өңдеп шыға.
ратын ұйымдар      4           4     4     1           Пайдалануға
енгізу
кезінде
Құс етін өңдеп                                         Пайдалануға
шығаратын                                              енгізу
ұйымдар            4           4     4     1           кезінде
Балық өңдеп                                            Пайдалануға
шығаратын                                              енгізу
ұйымдар            4           4     4     1           кезінде
Наубайханалар,                                         Пайдалануға
макарон шығара.                                        енгізу
тын, ұн тартатын                                       кезінде
ұйымдар            4           4     4     1
Кондитерлік-крем
өнімдерін өндіру                                       Пайдалануға
жөніндегі                                              енгізу
ұйымдар            4           4     4     1           кезінде
Сыра-алкогольсіз
сусындар
шығаратын
(сыра, шөлмек.
телген су,                                             Пайдалануға
сусындар)                                              енгізу
ұйымдар            4           4     4     1           кезінде
Май өнімдерін                                          Пайдалануға
өндіру жөніндегі                                       енгізу
ұйымдар            4           4     4     1           кезінде
Жемістер мен                                           Пайдалануға
дәнді-дақылдар                                         енгізу
өңдейтін ұйымдар   4           4     4     1           кезінде
Алкогольді        алты айда    -     2     1           Пайдалануға
өнімдерді шығару  бір рет                              енгізу
жөніндегі         (бұдан                               кезінде
ұйымдар           әрі - 2)

молочные кухни     12              12        12          1      в экс-
плуатацию
Объекты
общественного
питания, в том
числе пищеблоки
медицинских
организаций и                                                   при вводе
организаций                                                     в экс-
образования         4               4         4          1      плуатацию
Объекты                                                         при вводе
продовольственной                                               в экс-
торговли            2               2         2          1      плуатацию
Рынки           один раз                                        при вводе
в 2 месяца                                      в экс-
(далее-6)           6         6          1      плуатацию
Животновод-
ческие
комплексы,
крестьянские                                                    при вводе
(фермерские)                                                    в экс-
хозяйства           2               2         2          1      плуатацию
Общеобразова-
тельные и                                                       при вводе
интернатные                                                     в экс-
организации         4               4         4          4      плуатацию
Дошкольные                                                      при вводе
организации         4               4         4          2      в экс-
плуатацию
Высшие учебные
заведения и
средние
специальные
учебные заведения,                                              при вводе
в том числе                                                     в эск-
общежития           2               -         -          2      плуатацию
Детские
оздоровительные
организации,
в том числе
Круглогодичные      6               6         6          1      при вводе
Сезонные         1 раз            1 раз     1 раз               в экс-
в смену          в смену   в смену             плуатацию
Источники
водоснабжения,
в том числе
подземные
поверхностные
и головные
сооружения          4               12        12          -         4
Распредели-
тельная
водопроводная
сеть                4               12        12          -         4
Объекты
децентрализован-
ного водоснаб-
жения               2                2         2          -         2
Водоемы
хозяйственно-
питьевого                                                       по пока-
назначения          4               12         6          -     заниям
Общие много-
профильные
больницы,
диспансеры со
стационарами
соматического
профиля,
организации
санаторно-
курортного                                                      при вводе
назначения                                                      в экс-

Балалар сүтханасы  12          12    12    1           Пайдалануға
енгізу
кезінде
Қоғамдық тамақ.     4           4     4    1           Пайдалануға
тану объектілері,                                      енгізу
соның ішінде                                           кезінде
медициналық және
білім беру
ұйымдарының
асханалары
Азық-түлік сауда    2           2     2    1           Пайдалануға
объектілері                                            енгізу
кезінде
Базарлар         екі айда       6     6    1           Пайдалануға
бір рет                               енгізу
(бұдан                                кезінде
әрі-6)
Мал шаруашылығы     2           2     2    1           Пайдалануға
кешендері,                                             енгізу
шаруалар                                               кезінде
(фермерлік)
қожалықтары
Жалпы білім         4           4     4    4           Пайдалануға
беру және                                              енгізу
интернат                                               кезінде
ұйымдары
Мектепке дейінгі    4           4     4    2           Пайдалануға
ұйымдар                                                енгізу
кезінде
Жоғары және орта
арнаулы оқу         2           -     -    2           Пайдалануға
орындары, соның                                        енгізу
ішінде жатақха.                                        кезінде
налар
Балалардың,       6ауысым.  6ауы.    6ау.  1           Пайдалануға
соның             да        сымда    ысым.             енгізу
ішінде жыл бойы   1 рет     1 рет    да 1              кезінде
ұйымдастырылған,                     рет
маусымдық
сауықтыру
ұйымдарында
Сумен жабдықтау
көздері, соның
ішінде жер
асты әрі
басты
құрылғылар          4          12     4     -             4
Таралымды су
құбыры желісі       4          12    12     -             4
Орталықтан.
дырылмаған
сумен жаб.
дықтау
объектілері         2           2     2     -             2
Шаруашылық-
ауыз суы                                               Көрсеткіш.
мақсатындағы                                           тер бойынша
су айдындары        4          12     6     -
Жалпы көп бейінді
ауруханалар,
соматикалық
бейінді стацио.
нарлары бар
диспансерлер,
ересектерге
арналған
санаторлық-

для взрослых         2               2         2          2     плуатацию
Роддома,
гинекологические
отделения,
женские                                                         при вводе
консультации                                                    в экс-
(кабинеты)           4               4         4          1     плуатацию
Хирургические
стационары,
отделения,                                                      при вводе
операционные                                                    в экс-
блоки, кабинеты      4               4         4          1     плуатацию
Инфекционные                                                    при вводе
больницы             4               4         4          1     в экс-
плуатацию
Медицинские                                                     при вводе
центры,                                                         в экс-
поликлиники          4               4         2          1     плуатацию
Рентгенологические
кабинеты,
организации,
эксплуатирующие
источники
ионизирующего
излучения,
кабинеты и                                                      при вводе
отделения                                                       в экс-
радиоизотопной                                                  плуатацию,
диагностики,                                                    в дальней-
лучевой терапии      2               2         2          1     шем 1 раз
в 12 мес.
Стоматологические                                               при вводе
организации          4               4         4          1     в экс-
плуатацию
Аптечные
организации по
изготовлению,
фасовке, хранению
лекарственных
форм и изделий                                                  при вводе
медицинского                                                    в экс-
назначения           4               4         4          2     плуатацию
Аптечные
организации,
занимающиеся                                                    при вводе
реализацией готовых                                             в экс-
лекарственных форм   2               2         2          1     плуатацию
Бани, сауны,                                                    при вводе
бассейны             4               4         4          1     в экс-
плуатацию
Прачечные            2               2         2          2     при вводе
в экс-
плуатацию
Химчистки            2               -         2          2     при вводе
в экс-
плуатацию
Косметологические
центры,                                                         при вводе
парикмахерские,                                                 в экс-
салоны красоты       4               4         4          2     плуатацию
Кинотеатры,
клубы, казино,
компьютерные залы,
залы игровых                                                    при вводе
автоматов, боулинг                                              в экс-
центры, бильярдные   2               -         -          2     плуатацию
Спортивные                                                      при вводе
организации          2               2         1          -     в экс-
плуатацию
Кладбища,
организации по                                                  при вводе
оказанию                                                        в экс-
ритуальных услуг     1               -         -          -     луатацию
Промышленные                                                    при вводе
объекты              2               -         2          2     в экс-
плуатацию
Автозаправочные                                                 при вводе
станции              4               -         4          -     в экс-
плуатацию
Объекты по
производству
химических                                                      при вводе
удобрений и средств                                             в экс-
защиты растений      2               -         2          1     плуатацию
Радиологические
объекты              2               -         -          2         1
Кооператив                                                      при вводе
собственников                                                   в экс-
квартир              2               -         -          -     плуатацию
Прочие объекты       2               -                    1     при вводе
в экс-
плуатацию
--------------------------------------------------------------------------
Примечание:
Обследования объектов при чрезвычайной ситуации, эпидемии, вспышке инфекционных заболеваний, участие в комплексных проверках объектов, инициаторами которых были другие контролирующие государственные органы, обследования объектов, связанные с проведением рейдовых смотров, объявленных постановлением Главного Государственного санитарного врача Республики Казахстан, по обращениям юридических и физических лиц и по проверке предписаний главных государственных санитарных врачей (заместителей) в общую кратность не входят.

курорттық           2           2     2     2          Пайдалануға
мақсаттағы                                             енгізу
ұйымдар                                                кезінде
Перзентханалар,
гинекологиялық
бөлімшелері,
әйелдер             4           4     4     1          Пайдалануға
консультациялары                                       енгізу
(кабинеттер)                                           кезінде
Хирургиялық
стационарлар,
бөлімшелер,
операциялық
блоктар, жұқпалы
аурулар ауру.       4           4     4     1          Пайдалануға
ханаларының                                            енгізу
кабинеттері                                            кезінде
Медициналық                                            Пайдалануға
орталықтар,                                            енгізу
емханалар           4           4     2     1          кезінде
Иондаушы сәуле.
лендіру көздерін
пайдаланатын
рентгенологиялық
кабинеттер,
ұйымдар, радио.
изотоптық диагнос.
тика, сәуле
терапиясы каби.                                        Пайдалануға
неттері мен                                            енгізу
бөлімшелері         2           2     2     1          кезінде,
бұдан әрі 12
айда 1 рет
Стоматологиялық
ұйымдар             4           4     4     1          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Дәрілік нысандар
мен медициналық
мақсаттағы бұйым.
дарды әзірлеу,
қалыпқа салу,
сақтау жөніндегі
дәріхана ұйымдары   4           4     4     2          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Дайын дәрілік
нысандарды
өткізумен
айналысатын
дәріхана ұйымдары   2           2     2     1          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Моншалар, сауналар,
бассейндер          4           4     4     1          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Кір жуу             2           2     2     2          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Химиялық тазалау    2           -     2     2          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Косметологиялық
орталықтар,
шаштараздар,
сән салондары       4           4     4     2          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Кинотеатрлар,
клубтар,
сауықханалар,
компьютерлік
залдар, ойын
автоматтары,
боулинг,
бильярд
орталықтары         2            -    -     2          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Спорт ұйымдары      2            2    1     -          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Зираттар,
жоралғы
қызметтер
көрсету жө.
ніндегі ұйымдар     1            -    -     -          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Өнеркәсіптік
объектілер:         2            -    2     2          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Жанар-жағар май
станциялары         4            -    4     -          Пайдалануға
енгізу
кезінде
Химиялық тыңайт.
қыштар мен
өсімдіктерді
қорғаушы
заттарды
өндіру жөніндегі
объектілер          2            -    2     1           Пайдалануға
енгізу
кезінде
Радиологиялық
объектілер          2            -    -     2               1
Пәтер иелерінің
кооперативі         2            -    -     -           Пайдалануға
енгізу
кезінде
Өзге де объектілер  2            -    -     1           Пайдалануға
енгізу
кезінде
___________________________________________________________________
Ескерту:
Төтенше жағдайларда, жұқпалы аурулардың эпидемиясы, бұрқ ете қалуы кезінде объектілерді тексеру, бастамашысы басқа бақылау мемлекеттік органдары болып табылатын объектілерді кешенді тексеруге қатысу, Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитарлық дәрігері жариялаған рейдтік қарауларды жүргізуге байланысты объектілерді тексерулер, заңды және жеке тұлғалардың өтініштері бойынша және бас мемлекеттік санитарлық дәрігерлердің (орынбасарларының) ұйғарымдарын тексеру бойынша объектілерді тексеру жалпы жиілікке кірмейді.