Об утверждении Правил составления и представления налоговой отчетности налогоплательщиками, подлежащими электронному мониторингу
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2004 года N 166. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2004 года N 2823. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 25 декабря 2008 года N 611
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 25.12.2008 N 611 (вводится в действие с 01.01.2009).
В целях реализации Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) приказываю:
1. Утвердить:
1) Правила составления и представления налоговой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями, подлежащими электронному мониторингу, согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2) Правила составления и представления налоговой отчетности банками второго уровня, подлежащими электронному мониторингу, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Управлению администрирования и мониторинга крупных налогоплательщиков Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Сейсекулов Б.Б.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации и распространяется на отношения, возникшие с 1 февраля 2004 года.
Председатель
Приложение 1
к приказу Председателя
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан
от 9 апреля от 2004 года N 166
"Об утверждении Правил составления
и представления налоговой отчетности
налогоплательщиками, подлежащими
электронному мониторингу"
Правила
составления и представления налоговой отчетности
страховыми (перестраховочными) организациями,
подлежащими электронному мониторингу
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления и представления налоговой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями, подлежащими электронному мониторингу.
2. Мониторинг налогоплательщиков (далее - мониторинг) осуществляется путем применения системы наблюдений за финансово-хозяйственной деятельностью налогоплательщиков с целью определения их реальной налогооблагаемой базы и проведения анализа обоснованности формирования себестоимости товаров (работ, услуг), соблюдения финансового, валютного законодательства Республики Казахстан и применяемых рыночных цен.

Электрондық мониторингке жататын салық төлеушiлердiң салық есептiлiгін жасау және табыс ету ережелерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2004 жылғы 9 сәуірдегі N 166 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 26 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2823. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 25 желтоқсандағы N 611 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.25 N 611 Бұйрығымен.
---------------------- Бұйрықтан үзінді --------------------
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 63-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. ...
4. Осы бұйрық ресми жариялануға тиіс және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 25 желтоқсандағы
N 611 бұйрығына қосымша
Кейбір күші жойылған бұйрықтардың тізбесі
1. ...
2. "Электрондық мониторингке жататын салық төлеушілердің салық есептілігін толтыру және ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 9 сәуірдегі N 166 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде N 2823 болып тіркелген).
3. ...
4. ...
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексiн (Салық кодексi) iске асыру мақсатында бұйырамын:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Электрондық мониторингке жататын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының салық есептілігін жасау және табыс ету ережелерi;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Электрондық мониторингке жататын екiншi деңгейдегi банктердің салық есептiлiгiн жасау және табыс ету ережелерi.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнің Әкiмшілiктендiру және iрi салық төлеушiлер мониторингi басқармасы (Сейсеқұлов Б.Б.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн.
3. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі және 2004 жылғы 1 ақпаннан бастап туындайтын қатынастарға таралады.
Төраға
"Электрондық мониторингке
жататын салық төлеушілердiң салық
есептілігін жасау және табыс
ету ережелерiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі Салық
комитетi Төрағасының
2004 жылғы 9 сәуiрдегі
N 166 бұйрығына
1-қосымша
Электрондық мониторингке жататын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының салық есептiлiгiн жасау және табыс ету ережелерi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және электрондық мониторингке жататын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының салық есептілігiн жасау және табыс ету тәртiбiн көздейдi.
2. Салық төлеушiлердің мониторингi (бұдан әрi - мониторинг) салық төлеушiлердің нақты салық салынатын базасын анықтау және тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) өзiндiк құнын қалыптастырудың негiздiлiгiне талдау жүргізу, Қазақстан Республикасының қаржы, валюта заңдарын және қолданылатын нарықтық бағаларды сақтау мақсатында салық төлеушiлердiң қаржы-шаруашылық қызметiне байқау жүйесiн қолдану жолымен жүзеге асырылады.

3. Мониторинг осуществляется методом сбора от налогоплательщиков информации по основным финансово-экономическим и налоговым показателям через электронную систему передачи данных в базу данных на центральном сервере уполномоченного государственного органа, обеспечивающего налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств (далее - уполномоченный государственный орган). Данные налоговой отчетности по электронному мониторингу представляются консолидировано.
Мониторинг осуществляется:
1) уполномоченным государственным органом по налогоплательщикам, подлежащим республиканскому мониторингу;
2) налоговыми комитетами по областям, городам Астана, Алматы и налоговым комитетом "Астана-жана кала" (далее - налоговые комитеты) по налогоплательщикам, подлежащим региональному мониторингу.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
4. База данных по мониторингу формируется на основе налоговой отчетности, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящим Правилам, содержащей информацию, указанную в пункте 3 настоящих Правил, предоставляемой налогоплательщиками в электронном формате (файлах) программного обеспечения в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
5. Программное обеспечение по заполнению форм налоговой отчетности по мониторингу выполняет функцию приведения всех отчетов (заполненных форм налоговой отчетности) налогоплательщиков в однотипные файлы, записанные в едином стандарте.
6. Электронная система передачи данных представляет собой способы доставки заполненных форм налоговой отчетности в виде файлов установленного стандарта до базы данных.
7. Формы налоговой отчетности и программное обеспечение по их заполнению размещаются на сайте уполномоченного государственного органа.
8. Заполненные формы налоговой отчетности через систему передачи данных предоставляются:
налогоплательщиками, подлежащими республиканскому мониторингу, в уполномоченный государственный орган;
налогоплательщиками, подлежащими региональному мониторингу, в соответствующий налоговый комитет.
9. Сроки предоставления налоговой отчетности для налогоплательщиков, подлежащих республиканскому и региональному мониторингу:
информация по формам налоговой отчетности NN 1.1, 1.2, 1.3 предоставляется ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за налоговым отчетным периодом.
Если последний день срока представления форм налоговой отчетности по мониторингу приходится на нерабочий день, сроком представления является следующий рабочий день.

3. Электрондық мониторинг бойынша салық есептілігі шоғырландырылған табыс етіледі.
Мониторингтi:
1) республикалық мониторингке жататын салық төлеушiлер бойынша уәкiлеттi мемлекеттiк орган;
2) өңiрлiк мониторингке жататын салық төлеушiлер бойынша облыстар, Астана, Алматы қалалары және "Астана - жаңа қала" бойынша салық комитеттерi (бұдан әрi - салық комитеттерi) жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
4. Мониторинг жөніндегi дерекқор осы Ережелерде белгiленген тәртiп пен мерзiмде бағдарламалық қамтамасыз етудiң электронды пiшiмiнде (файлдарында) салық төлеушi беретiн осы Ережелердің 3-тармағында көрсетiлген ақпаратты қамтитын, осы Ережелерге 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес жасалатын салық есептiлiгінің негiзiнде қалыптасады.
5. Салық есептiлiгi нысандарын толтыру жөнiндегi бағдарламалық қамтамасыз ету салық төлеушiлердiң барлық есептерiн (салық есептiлiгiнің толтырылған нысандарын) бiрыңғай стандартта жазылған бiр үлгiдегi файлға келтiру қызметiн атқарады.
6. Деректердi берудiң электрондық жүйесi салық есептiлiгiнiң толтырылған нысандарын белгiленген стандарттары файл түрiнде дерекқорға дейiн жеткiзу тәсiлiн бiлдiредi.
7. Салық есептілігiнiң нысандары және оларды толтыру жөнiндегi бағдарламалық қамтамасыз ету уәкiлеттi мемлекеттiк органның сайтында орналастырылады.
8. Деректердi беру жүйесi арқылы берiлетiн толтырылған есептiлiк нысандарын:
республикалық мониторингке жататын салық төлеушiлер уәкiлеттi мемлекеттiк органға;
өңiрлiк мониторингке жататын салық төлеушiлер тиiстi салық комитетiне бередi.
9. Республикалық және өңiрлік мониторингке жататын салық төлеушілер үшін салық есептілігiн беру мерзiмдерi:
NN 1.1, 1.2, 1.3 салық есептілігiнің нысандары бойынша ақпарат есептi салық кезеңiнен кейiнгi айдың 25 күнiнен кешіктiрмей, тоқсан сайын тапсырылады;
Егер салық есептiлiгi нысандарын берудiң соңғы күнi жұмыс күнi емес күнге келсе, беру мерзiмi келесi жұмыс күнi болып табылады.

10. При заполнении каждой формы налоговой отчетности по мониторингу налогоплательщик указывает следующие данные:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) полное наименование налогоплательщика в соответствии с учредительными документами;
3) налоговый период, за который представляется налоговая отчетность;
4) код налогового органа по месту регистрации налогоплательщика;
5) вид формы налоговой отчетности. В зависимости от вида формы налоговой отчетности отмечается соответствующая ячейка. Ячейка "Основная" отмечается при предоставлении первоначальной и последующих форм налоговой отчетности.
Ячейка "Корректировочная" отмечается при внесении изменений и дополнений в ранее представленные формы налоговой отчетности.
Ячейка "По уведомлению" отмечается в том случае, если налогоплательщиком получено уведомление, предусмотренное подпунктом 7) пункта 2 статьи 31 Налогового кодекса, на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленные формы налоговой отчетности. В этом случае налогоплательщиком отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Корректировочная", а также номер и дата уведомления.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
10-1. При отсутствии в отчетном периоде показателей финансово-хозяйственной деятельности налоговая отчетность по электронному мониторингу предоставляется без заполнения соответствующих граф.
Сноска. Пункт 10-1 дополнен приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
11. При необходимости уполномоченный государственный орган вправе запросить расшифровку по представленным формам налоговой отчетности по мониторингу.
12. При получении обоснованного письменного заявления от налогоплательщика до срока представления налоговой отчетности по мониторингу уполномоченный государственный орган вправе продлить срок представления налоговой отчетности на период не более трех месяцев.
2. Порядок заполнения форм налоговой отчетности
13. Форма N 1.1. Отчет о страховой деятельности (Приложение 1).
В данной форме отражаются операции по страховым услугам.
Услуги по страхованию (перестрахованию), оказываемые физическим лицам отражаются одной строкой с указанием общей суммы. При этом не заполняются графы классы страхования, резидент/нерезидент, ставка налога.
В графе 1 "N" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Классы страхования" указывается полное наименование класса оказываемой страховой услуги, в соответствии с законодательным актом, регулирующим страховую деятельность.
В графе 3 "Принято на страхование/перестрахование количество договоров" указывается количество принятых договоров на страхование/перестрахование.

10. Мониторинг бойынша салық есептiлiгiнiң әрбiр нысанын толтыру кезiнде салық төлеушi мынадай деректердi көрсетедi:
1) салық төлеушінің тiркеу нөмiрi (бұдан әрi - СТН);
2) құрылтай құжаттарына сәйкес салық төлеушiнің толық атауы;
3) есеп берiлетiн салық кезеңi;
4) салық төлеушiнi тiркеу орны бойынша салық органының коды;
5) салық есептілігі нысанының түрі. Салық есептілігі нысанының түріне қарай тиісті торкөзге белгі қойылады. "Негізгі" ұяшығы алғашқы және одан кейінгі салық есептілігінің нысандарын табыс еткенде белгіленеді.
"Түзетуші" ұяшығы бұрын табыс етілген салық есептілігінің нысандарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген кезде белгіленеді.
"Хабарлама бойынша" тор көзі, егер салық төлеушімен Салық кодексінің 31-бабы 2-тармағының 7) тармақшасында қарастырылған хабарлама алынса, соның негізінде бұрын табыс етілген салық есептілігінің нысандарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді қажет ететін жағдайда белгіленеді. Бұл жағдайда салық төлеуші "Хабарлама бойынша" және "Түзетуші" ұяшықтарына бір уақытта, сондай-ақ хабарламаның нөмірі мен күніне белгі қояды.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
10-1. Есепті кезеңде қаржы-шаруашылық қызметтің көрсеткіштері болмаған кезде электрондық мониторинг бойынша салық есептілігі тиісті бағандарды толтырусыз табыс етіледі.
Ескерту. 10-1-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
11. Қажет болған кезде уәкiлеттi мемлекеттiк орган мониторинг бойынша берiлген салық есептiлiгi нысандары бойынша таратып жазуды сұратуға құқылы.
12. Мониторинг бойынша салық есептiлiгiн беру мерзiмiне дейiн салық төлеушiден негiздi жазбаша өтiнiш алған ретте уәкiлеттi мемлекеттiк орган есептiлiк беру мерзiмiн үш айдан аспайтын мерзiмге ұзартуға құқылы.
2. Салық есептiлiгi нысандарын толтыру
13. N 1.1-нысан. Сақтандыру қызметi туралы есеп (1-қосымша).
Осы нысанда сақтандыру қызмет көрсетулерi бойынша операциялар көрсетiледi.
Жеке тұлғаларға сақтандыру қызметi бойынша қызмет көрсетулер жалпы соманы көрсетумен бiр жолда көрсетiледi. Бұл ретте СТН, Резидент/Резидент емес, Сақтандыру сыныптары бағандары толтырылмайды.
"Жол коды" 1-бағанда реттiк нөмiрi көрсетiледi. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбеуi керек.
"Сақтандыру сыныптары" 2-бағанда сақтандыру қызметiн реттейтiн заңнама актiсiне сәйкес көрсетiлетiн сақтандыру қызмет сыныбының толық атауы көрсетiледi.
"Сақтандыруға/қайта сақтандыруға шарттардың саны қабылданды" 3-бағанда сақтандыру/қайта сақтандыруға қабылданған шарттардың саны көрсетiледi.

В графе 4 "Резидент/нерезидент", указывается код, обозначающий резидентство покупателя: 0 - резидент Республики Казахстан, 1 - нерезидент Республики Казахстан.
В графе 5 "Принято на страхование и перестрахование страховых премий" указывается сумма страховых премий по данному договору.
В графе 6 "Передано на перестрахование страховых премий" указывается сумма страховых премий, переданных на перестрахование по соответствующему договору в отчетном периоде.
В случае, если в отчетном периоде производится перестрахование договоров страхования, отраженных в ранее предоставленных отчетах, то графа 5 "Принято на страхование и перестрахование страховых премий" не заполняется, а в графе 10 "Сумма налога к уплате" указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащая к уменьшению (с отрицательным знаком).
В графе 7 "Страховая сумма" указывается сумма денег, на которую застрахован объект страхования и которая представляет собой предельный объем ответственности страховщика при наступлении страхового случая.
В графе 8 "Налогооблагаемая сумма премии" указывается налогооблагаемая сумма премии.
В графе 9 "Ставка налога" указывается применяемая ставка налога.
В графе 10 "Сумма налога к уплате" указывается сумма налога к уплате.
14. Формы N 1.2 Бухгалтерский баланс (Приложение 2), N 1.3 Отчет о доходах и расходах (Приложение 3) являются финансовой отчетностью налогоплательщика, подготовленной за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности. Формы заполняются с нарастающим итогом. Единицей измерения является тысяча тенге.
Форма N 1.1
Приложение 1 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями,
подлежащими электронному
мониторингу
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Отчет о страховой деятельности
тенге
N
Классы
стра-
хова-
ния
Принято
на
страхо-
вание/
перест-
рахова-
ние
коли-
чество
дого-
воров
Рези-
дент/
нере-
зидент
Принято
на
страхо-
вание и
перест-
рахо-
вание
страхо-
вых
премий
Пере-
дано
на
пере-
страхо-
вание
стра-
ховых
премий
Стра-
ховая
сумма
Налого-
обла-
гае-
мая
сумма
премии
Став-
ка
нало-
га
Сумма
налога
к
уплате
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
Физические лица
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от       N
Входящий номер регистрации документа           ДДММГГГГ
Код налогового органа

"Резидент/резидент емес" 4-бағанда сатып алушының резиденттiгiн бiлдiретiн код көрсетiледi: 0 - Қазақстан Республикасының резидентi, 1 - Қазақстан Республикасының резидентi емес.
"Сақтандыру сыйақылары сақтандыру мен қайта сақтандыруға қабылданды" 5-бағанда осы шарт бойынша сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетiледi.
"Сақтандыру сыйақылары қайта сақтандыруға берiлдi" 6-бағанда тиiстi шарт бойынша есептi кезеңде қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
Егер есептi кезеңде бұрын берiлген есептерде көрсетiлген сақтандыру шарттарын қайта сақтандыру жүргiзiлетiн жағдай болса, онда "Сақтандыруға және қайта сақтандыруға сақтандыру сыйлықақылары қабылданды" 5-баған толтырылмайды, ал "Төлеуге салық сомасы" 10-бағанда кемiтуге жататын (терiс белгiсiмен) корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
"Сақтандыру сомасы" 7-бағанда сақтандыру объектiсi сақтандырылған және сақтандыру жағдайы болғанда сақтандырушының жауапкершiлiгiнiң шектi көлемiн бiлдiретiн ақша сомасы көрсетiледi.
"Сыйлықақының салық салынатын сомасы" 8-бағанда сыйлықақының салық салынатын сомасы көрсетiледi.
"Салық ставкасы" 9-бағанда қолданылатын салық ставкасы көрсетiледi.
"Төленуге салық сомасы" 10-бағанда төленуге жататын салық сомасы көрсетiледi.
14. N 1.2 Бухгалтерлiк теңгерме (2-қосымша), N 1.3 Кiрiстер және шығыстар туралы есеп (3-қосымша) нысандары бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептiлiк жөнiндегi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн дайындалған салық төлеушiнің қаржы есебi болып табылады. Нысандар өспелi жиынтықпен толтырылады. Өлшем бiрлiгi мың теңге болып табылады.
N 1.1 нысан
Электрондық мониторингке жататын
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының салық есептілігін
жасау және табыс ету
Ережелеріне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000  В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  тоқсан   жыл
Сақтандыру қызметі туралы есеп
(теңге)
Жол коды
Сақтандыру сыныптары
Сақтандыруға/
қайта сақтандыруға шарттардың саны қабылданды
Резидент/резидент емес
Сақтандыру сыйлықақылары қайта сақтандыруға қабылданды
1
2
3
4
5
Жиыны:
Жеке тұлғалар
кестенің жалғасы
Сақтандыру
сыйлықақылары
қайта
сақтандыруға
берілді
Сақтан-
дыру
сомасы
Сыйлықақының
салық
салынатын
сомасы
Салық
ставкасы
Төленуге
салық
сомасы
6
7
8
9
10
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі     ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды

Форма N 1.3
Приложение 3 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности страховыми
(перестраховочными) организациями,
подлежащими электронному
мониторингу
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Отчет о доходах и расходах                                                             тыс. тенге
N
Наименование статьи
за отчетный период
за
период
с начала
текущего
года (с
нарас-
тающим
итогом)
за
анало-
гичный
отчет-
ный
период
преды-
дущего
года
за
анало-
гичный
период
с начала
преды-
дущего
года (с
нарас-
тающим
итогом)
1
2
3
4
5
6
1
Доходы
2
Доходы от страховой деятельности
3
Страховые премии, общая сумма
4
Страховые премии, переданные
на перестрахование
5
Чистая сумма страховых премий
6
Изменение резерва
незаработанной премии,
общая сумма
7
Изменение доли
перестраховщика в резерве
незаработанной премии
8
Чистая сумма резерва
незаработанной премии
9
Чистая сумма заработанных
страховых премий
10
Доходы в виде комиссионного
вознаграждения по страховой
деятельности
11
Доходы от инвестиционной
деятельности
12
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
13
в том числе:
14
доходы в виде вознаграждения
(купона/дисконта) по ценным
бумагам
15
доходы в виде вознаграждения
по размещенным вкладам
16
Доходы (убытки) по операциям
с финансовыми активами
(нетто):
17
в том числе:
18
доходы (убытки) от
купли/продажи ценных бумаг
(нетто)
19
доходы (убытки) от операции
"РЕПО" (нетто)
20
Доходы (убытки) от
переоценки (нетто):
21
в том числе:
22
доходы (убытки) от изменения
стоимости ценных бумаг,
предназначенных для торговли
и имеющихся в наличии для
продажи (нетто)
23
доходы (убытки) от
переоценки иностранной
валюты (нетто)
24
Доходы от участия в капитале
других юридических лиц
25
Прочие доходы от
инвестиционной деятельности
26
Доходы от иной деятельности
27
Доходы (убытки) от
реализации активов и
получения (передачи) активов
28
Доход (убыток) от
чрезвычайных обстоятельств
29
Прочие доходы от иной
деятельности
30
Итого доходов
31
Расходы
32
Расходы по осуществлению
страховых выплат, общая сумма
33
Возмещение расходов по
рискам, переданным на
перестрахование
34
Возмещение по регрессному
требованию (нетто)
35
Чистые расходы по
осуществлению страховых
выплат
36
Расходы по урегулированию
страховых убытков
37
Изменение резерва не
произошедших убытков по
договорам страхования
(перестрахования) жизни, общая сумма
38
Изменение доли
перестраховщика в резерве
не произошедших убытков
по договорам страхования
(перестрахования) жизни
39
Чистая сумма изменений
резерва не произошедших
убытков по договорам
страхования
(перестрахования) жизни
40
Изменение резерва не
произошедших убытков по
договорам аннуитета, общая
сумма
41
Изменение доли
перестраховщика в резерве
не произошедших убытков
по договорам аннуитета
42
Чистая сумма изменений
резерва не произошедших
убытков по договорам
аннуитета
43
Изменение резерва
произошедших, но
незаявленных убытков,
общая сумма
44
Изменение доли
перестраховщика в резерве
произошедших, но
незаявленных убытков
45
Чистая сумма изменений
резерва произошедших, но
незаявленных убытков
46
Изменение резерва
заявленных, но
неурегулированных убытков,
общая сумма
47
Изменение доли
перестраховщика в резерве
заявленных, но
неурегулированных убытков
48
Чистая сумма изменений
резерва заявленных, но
неурегулированных убытков
49
Изменение дополнительных
резервов, общая сумма
50
Изменение доли
перестраховщика в
дополнительных резервах
51
Чистая сумма изменений
дополнительных резервов
52
Расходы по выплате
комиссионного вознаграждения
по страховой деятельности
53
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения
54
в том числе:
55
расходы в виде премии по
ценным бумагам
56
Расходы на резервы по
сомнительным долгам
57
Восстановление резервов
по сомнительным долгам
58
Чистые расходы на резервы
по сомнительным долгам
59
Общие и административные
расходы
60
в том числе:
61
расходы на оплату труда и
командировочные
62
текущие налоги и другие
обязательные платежи в
бюджет (кроме корпоративного
подоходного налога)
63
расходы по текущей аренде
64
амортизационные отчисления
и износ
65
Прочие расходы
66
Итого расходов
67
Итого чистый доход (убыток)
до уплаты корпоративного
подоходного налога
68
Корпоративный подоходный
налог, в том числе:
69
Корпоративный подоходный
налог от основной
деятельности
70
Корпоративный подоходный
налог от иной деятельности
71
Чистый доход (убыток) после
уплаты налогов
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от       N
Входящий номер регистрации документа           ДДММГГГГ
Код налогового органа
Приложение 2
к приказу Председателя
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан
9 апреля от 2004 года N 166
"Об утверждении Правил составления
и представления налоговой отчетности
налогоплательщиками, подлежащими
электронному мониторингу"
Правила составления и представления налоговой отчетности
банками второго уровня,
подлежащими электронному мониторингу

N 1.3 нысан
Электрондық мониторингке жататын
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдарының салық есептілігін
жасау және табыс ету
Ережелеріне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі   тоқсан   жыл
Кірістер және шығыстар туралы есеп
(мың теңге)
N р/с
Баптың атауы
есепті кезек үшін
ағымдағы жылдық басынан бастап кезең үшін (өспелі жиынтық-
пен)
өткен жылдық ұқсас есепті кезеңі үшін
өткен жылдық басынан бастап ұқсас кезең үшін (өспелі жиын-
тықпен)
1
2
3
4
5
6
1
Кірістер
2
Сақтандыру қызметінен кірістер
3
Сақтандыру сыйлықақылары, жалпы сомасы
4
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары
5
Сақтандыру сыйлықақы-
ларының таза сомасы
6
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің өзгеруі, жалпы сомасы
7
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінде қайта сақтанушы үлесінің өзгеруі
8
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің таза сомасы
9
Еңбек сіңірілген сыйлықақылардың таза сомасы
10
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақы түріндегі кірістер
11
Инвестициялық қызметтен кірістер
12
Сыйақы алумен байланысты кірістер
13
оның ішінде:
14
бағалы қағаздар бойынша сыйақы
(купон/дисконт)
түріндегі кірістер
15
орналастырылған салым-
дар бойынша сыйақы
түріндегі кірістер
16
Қаржылық активтермен
операциялар (нетто)
бойынша кірістер
(залалдар)
17
оның ішінде:
18
бағалы қағаздарды (нетто) сатып алу/сатудан кірістер (залалдар)
19
"РЕПО" операцияларынан кірістер (залалдар)
20
Қайта бағалаудан (нетто) кірістер (залалдар):
21
оның ішінде:
22
саудаға арналған және сату үшін қолдағы бар бағалы қағаздар (нетто) құнының өзгеруінен кірістер (залалдар)
23
шетелдік валютаны (нетто) қайта бағалаудан кірістер (залалдар)
24
Басқа да заңды тұлғалардың капиталына қатысудан кірістер
25
инвестициялық қызметтен
өзге де кірістер
26
Басқадай қызметтен өзге де кірістер
27
Активтерді өткізу мен активтерді алудан (беруден) кірістер (залалдар)
28
Төтенше жағдайлардан кірістер (залалдар)
29
Басқадай қызметтен өзге де кірістер
30
Кірістердің жиынтығы
31
Шығыстар
32
Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыстар, жалпы сомасы
33
Қайта сақтандыруға берілген тәуекелдер бойынша шығыстарды өтеу
34
Кері талап бойынша өтеу
(нетто)
35
Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша таза шығыстар
36
Сақтандыру залалдарын реттеу бойынша шығыстар
37
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған залалдар резервінің өзгеруі, жалпы сомасы
38
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған залалдар резервінде қайта сақтанушы үлесінің өзгеруі
39
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған залалдар резерві өзгерулерінің таза сомасы
40
Аннуитет шарттары бойынша болмаған залалдар резервінің өзгеруі, жалпы сомасы
41
Аннуитет шарттары бойынша болмаған залалдар резервінде қайта сақтанушы үлесінің өзгеруі
42
Аннуитет шарттары бойынша болмаған залалдар резерві өзгерулерінің таза сомасы
43
Болған, бірақ мәлім-
делмеген залалдар
резервінің өзгеруі,
жалпы сомасы
44
Болған, бірақ мәлімдел-
меген залалдар резер-
вінде қайта сақтанушы
үлесінің өзгеруі
45
Болған, бірақ мәлім-
делмеген залалдар
резерві өзгерулерінің
таза сомасы
46
Мәлімделген бірақ реттелмеген залалдар резервінің өзгеруі, жалпы сомасы
47
Мәлімделген бірақ реттелмеген залалдар резервінде қайта сақтанушы үлесінің өзгеруі
48
Мәлімделген бірақ реттелмеген залалдар резерві өзгерулерінІң таза сомасы
49
Қосымша резервтердің өзгеруі, жалпы сомасы
50
Қосымша резервтерде қайта сақтанушы резервінің өзгеруі
51
Қосымша резервтер өзгерулерінің таза сомасы
52
Сақтандыру қызметі бойынша комиссиялық сыйақыларды төлеу бойынша шығыстар
53
Сыйақыны төлеумен байланысты шығыстар
54
оның ішінде:
55
бағалы қағаздар бойынша
сыйлықақы түріндегі
шығыстар
56
Күмәнді борыштар бойынша резервтерге шығыстар
57
Күмәнді борыштар бойынша резервтерді қалпына келтіру
58
Күмәнді борыштар бойынша резервтерге таза шығыстар
59
Жалпы және әкімшілік шығыстар
60
оның ішінде:
61
еңбекке ақы төлеуге және іссапар шығыстары
62
ағымдағы салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер (корпорациялық табыс салығынан басқа)
63
ағымдағы жалдау бойынша шығыстар
64
амортизациялық аударымдар және тозу
65
Басқадай шығыстар
66
Шығыстардың жиынтығы
67
Корпорациялық табыс салығын төлеуге дейін таза табыс (залал) жиынтығы
68
Корпорациялық табыс салығы, оның ішінде:
69
Негізгі қызметтен корпорациялық табыс салығы
70
Өзге де қызметтен корпорациялық табыс салығы
71
Салықтарды төлегеннен кейін таза табыс (залал)
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі       ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
"Электрондық мониторингке
жататын салық төлеушілердiң салық
есептілігін жасау және табыс
ету ережелерiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі Салық
комитетi Төрағасының
2004 жылғы 9 сәуiрдегі
N 166 бұйрығына
2-қосымша
Электрондық мониторингке жататын екiншi деңгейдегi банктердiң салық есептiлiгiн жасау және табыс ету ережелерi

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и предусматривают порядок составления и представления налоговой отчетности страховыми (перестраховочными) организациями, подлежащими электронному мониторингу.
2. Мониторинг налогоплательщиков (далее - мониторинг) осуществляется путем применения системы наблюдений за финансово-хозяйственной деятельностью налогоплательщиков с целью определения их реальной налогооблагаемой базы и проведения анализа обоснованности формирования себестоимости товаров (работ, услуг), соблюдения финансового, валютного законодательства Республики Казахстан и применяемых рыночных цен.
3. Мониторинг осуществляется методом сбора от налогоплательщиков информации по основным финансово-экономическим и налоговым показателям через электронную систему передачи данных в базу данных на центральном сервере уполномоченного государственного органа, обеспечивающего налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств (далее - уполномоченный государственный орган). Данные налоговой отчетности по электронному мониторингу представляются консолидировано.
Мониторинг осуществляется:
1) уполномоченным государственным органом по налогоплательщикам, подлежащим республиканскому мониторингу;
2) налоговыми комитетами по областям, городам Астана, Алматы и налоговым комитетом "Астана-жана кала" (далее - налоговые комитеты) по налогоплательщикам, подлежащим региональному мониторингу.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
4. База данных по мониторингу формируется на основе налоговой отчетности, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящим Правилам, содержащей информацию, указанную в пункте 3 настоящих Правил, предоставляемой налогоплательщиками в электронном формате (файлах) программного обеспечения в порядке и сроки, установленные настоящими Правилами.
5. Программное обеспечение по заполнению форм налоговой отчетности по мониторингу выполняет функцию приведения всех отчетов (заполненных форм налоговой отчетности) налогоплательщиков в однотипные файлы, записанные в едином стандарте.
6. Электронная система передачи данных представляет собой способы доставки заполненных форм налоговой отчетности в виде файлов установленного стандарта до базы данных.
7. Формы налоговой отчетности и программное обеспечение по их заполнению размещаются на сайте уполномоченного государственного органа.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес әзiрленген және электрондық мониторингке жататын екiнші деңгейдегi банктердің салық есептілігiн жасау және табыс ету тәртiбiн көздейдi.
2. Салық төлеушілердің мониторингi (бұдан әрi - мониторинг) олардың нақты салық салынатын базасын анықтау және тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) өзiндiк құнын қалыптастырудың негiздiлiгiне талдау жүргiзу, Қазақстан Республикасының қаржы, валюта заңдарын және қолданылатын нарықтық бағаларды сақтау мақсатында салық төлеушiлердiң қаржы-шаруашылық қызметiне байқау жүйесiн қолдану жолымен жүзеге асырылады.
3. Электрондық мониторинг бойынша салық есептілігі шоғырландырылған табыс етіледі.
Мониторингтi:
1) республикалық мониторингке жататын салық төлеушiлер бойынша уәкiлеттi мемлекеттiк орган;
2) өңiрлiк мониторингке жататын салық төлеушiлер бойынша облыстар, Астана, Алматы қалалары және "Астана - жаңа қала" бойынша салық комитеттерi (бұдан әрi - салық комитеттерi) жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
4. Мониторинг жөнiндегi дерекқор осы Ережелермен белгiленген тәртiпте және мерзiмдерде бағдарламалық қамтамасыз етудің электронды пiшiмiнде (файлдарында) салық төлеушi беретiн осы Ережелердiң 3-тармағында көрсетiлген ақпараттары бар осы Ережелерге 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-қосымшаларға сәйкес жасалатын салық есептiлiгінің негiзiнде қалыптасады.
5. Салық есептiлiгiнiң нысандарын толтыру бойынша бағдарламалық қамтамасыз ету салық төлеушiлердің барлық есеп берулерiн (салық есептiлiгінiң толтырылған нысандарын) бiртұтас стандартта жазылған бiртектес файлдарға келтiру функциясын орындайды.
6. Деректердi беру жүйесi стандартпен толтырылған салық есептiлiк нысандарын белгiленген файл түрiнде дерекқорға жеткiзу тәсiлiн бiлдiредi.
7. Салық есептiлiгінiң нысандары және оларды толтыру жөнiндегi бағдарламалық қамтамасыз ету уәкiлеттi мемлекеттiк органның сайтында орналастырылады.

11. При необходимости уполномоченный государственный орган вправе запросить расшифровку по представленным формам налоговой отчетности по мониторингу.
12. При получении обоснованного письменного заявления от налогоплательщика до срока представления налоговой отчетности по мониторингу уполномоченный государственный орган вправе продлить срок представления налоговой отчетности на период не более трех месяцев.
2. Порядок заполнения форм налоговой отчетности
13. Форма N 2.1. Книга реализации (Приложение 1).
В данной форме отражаются все операции по реализации основных средств, нематериальных активов, товарно-материальных запасов, аффинированных драгоценных металлов, залогового имущества, обращенного в собственность банка, а также работ (услуг), за исключением банковских операций.
Операции с физическими лицами и банковские операции, к которым относятся операции, предусмотренные законодательством о банках и банковской деятельности, отражаются одной строкой с указанием общей суммы. При этом банковские операции отражаются в разбивке на "банковские операции юридическим лицам" и "банковские операции физическим лицам".
Данная форма заполняется по мере выполнения работ, предоставления услуг, отгрузки товаров с целью их реализации на (за пределы) территории Республики Казахстан независимо от времени оплаты.
В форме отражается весь объем реализованных товаров (работ, услуг) за отчетный период.
В графе 1 "N" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Наименование товара (работ, услуг)" указывается наименование реализованных товаров (работ, услуг), с указанием соответствующих характеристик (к примеру, автомобиль ВАЗ-2107; квартира 4-х комнатная в г.Алматы).
В графе 3 "Залог" указывается значение "1", если реализуемый товар является предметом залога.
В графе 4 "Наименование покупателя" указывается полное наименование юридического лица-получателя товара (работ, услуг).
В графе 5 "РНН" указывается РНН покупателя.
В графе 6 "Код страны резидентства" при заполнении кода страны резидентства налогоплательщика - нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран в соответствии с приложением 6 "Классификатор стран мира" к Правилам декларирования товаров, утвержденным приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 9 июня 2003 года за N 2355.

11. Қажет кезде уәкiлеттi мемлекеттiк орган мониторинг бойынша салық есептiлiгiнiң берiлген нысандары бойынша ажыратып жазуды сұpaу салуға құқылы.
12. Мониторинг бойынша салық есептiлiгiн беру мерзiмiне дейiн салық төлеушiден негiзделген жазбаша өтiнiш алған кезде мемлекеттiк уәкiлеттi орган үш айдан аспайтын мерзiмге салық есептiлiгiн беру мерзiмiн ұзартуға құқылы.
2. Салық есептiлiгi нысандарын толтыру
13. N 2.1 нысан. Өткiзу кiтабы (1-қосымша).
Бұл нысанда банк меншiгiне айналдырылған негiзгi құралдарды, материалдық емес активтердi, тауарлық-материалдық қорларды, тазартылған қымбат металдарды, кепiлге қойылған мүлiктi, сондай-ақ банктiк операцияларды қоспағанда, жұмыстарды (қызмет көрсетулердi) өткiзу бойынша барлық операциялар көрсетiледi. Жеке тұлғалармен жасалған операциялар және банктер және банк қызметi туралы заңнамада көзделген операцияларға жататын банк операциялары жалпы сомасын көрсетумен бiр жолда көрсетiледi.
Осы нысан төлеу уақытына қарамастан оларды Қазақстан Республикасының аумағына (аумағынан тыс) өткiзу мақсатында жұмыстардың орындалуына, қызметтердің көрсетiлуiне, тауарлардың жөнелтiлуiне қарай толтырылады.
Нысанда есептi кезең үшiн өткiзiлген тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің) барлық көлемi көрсетiледi.
"N" 1-бағанда реттiк нөмiрi көрсетiледi. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбеуi керек.
"Тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) атауы" 2-бағанда тиiстi сипаттамаларды көрсете отырып сатылған тауардың (жұмыстың, қызмет көрсетудiң) атауы көрсетiледi. (мысалға, ВАЗ-2107 автомобилi; Алматы қ. 4 бөлмелi пәтер).
"Кепiл" 3-бағанда егер сатылатын тауар кепiл заты болып табылса "1" саны көрсетiледi.
"Сатып алушының атауы" 4-бағанда тауарды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) алушы жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледi.
"СТН" 5-бағанда сатып алушы CTH-i көрсетiледi.
"Резиденттiк елiнің коды" 6-бағанда Резидент емес - салық төлеушiнiң резиденттiк елiнің кодын толтыру кезiнде "Тауарлар мен көлiк құралдарын декларациялау туралы" Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi Төрағасының 20 мамырдағы 2003 жылғы N 219 бұйрығымен бекiтiлген, Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2003 жылғы 9 маусымда N 2355 болып тiркелген, Тауарларды декларациялау ережесiне "Әлем елдерiнің жiктемесi" 6-қосымшаға сәйкес елдердің сандық кодталуын пайдалану қажет.

В графах 7, 8 "Дата контракта (договора)" и "N контракта (договора)" указываются, соответственно, дата и номер заключенного контракта (договора), согласно которого производится реализация товаров (работ, услуг).
В графах 9, 10 "Дата счета-фактуры (инвойса)" и "Номер счета-фактуры (инвойса)" указывается дата и номер выписанной счета-фактуры (инвойса), соответственно.
В графе 11 "Единица измерения" указывается единица измерения реализованного товара (штуки, килограммы, тонны, метры, кубометры, литры и другие единицы измерения, применяемые в Республике Казахстан), работ и услуг (тенге).
В графе 12 "Стоимость единицы товара" указывается стоимость товара в тенге за единицу товара, без учета сумм косвенных налогов. В случае реализации товара за иностранную валюту проставляется стоимость товара в тенге за единицу по рыночному курсу обмена валют на день совершения операции.
В графе 13 "Количество" указывается количественное выражение реализованного товара. По работам (услугам), а также операциям, которые отражаются одной строкой, указывается значение "1".
В графе 14 "Сумма" указывается общая сумма реализованных товаров в тенге. В случае реализации имущества за иностранную валюту указывается сумма в тенге по рыночному курсу обмена валют на день совершения операции. Сумма указывается без учета сумм косвенных налогов.
В графе 15 "Ставка НДС, %" указывается соответствующая ставка налога на добавленную стоимость (далее - НДС).
В графе 16 "НДС, тенге" указывается сумма НДС в тенге по реализуемым товарам (работам, услугам). Для товаров (работ, услуг), отражаемых одной строкой, указывается общая сумма НДС.
В графе 17 "Акцизы" указывается сумма акцизов в тенге. Для товаров (работ, услуг), отражаемых одной строкой, указывается общая сумма акцизов. В графе 18 "Таможенные пошлины и сборы, тенге" указывается сумма уплаченных таможенных пошлин и сборов при экспорте, в тенге. Для товаров (работ, услуг), отражаемых одной строкой, указывается общая сумма таможенных пошлин и сборов.
В графе 19 "Сумма займа, выданного под залог" указывается сумма выданного займа, которая несвоевременно и не полностью погашена, вследствие которого имущество перешло в собственность банка и им реализовано.
14. Форма N 2.2. Книга покупок (Приложение 2).
В данной форме отражаются все операции по приобретению основных средств, нематериальных активов, товарно-материальных запасов, аффинированных драгоценных металлов, залогового имущества, обращенного в собственность банка, а также работ (услуг), за исключением банковских операций.
Операции с физическими лицами и банковские операции, к которым относятся операции, предусмотренные законодательством о банках и банковской деятельности, отражаются одной строкой с указанием общей суммы.
Нижеуказанные операции по приобретению товаров (работ, услуг) отражаются одной строкой с проставлением общей суммы:
товарно-материальные запасы (включая канцелярские товары и бензин);
коммунальные услуги;
услуги связи;
командировочные расходы (в части расходов по проезду и проживанию).
Данная форма заполняется по мере оприходования товаров (работ, услуг) на (за пределами) территории Республики Казахстан независимо от времени их оплаты.
В форме отражается весь объем произведенных приобретений за отчетный период.
В графе 1 "N" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
В графе 2 "Наименование товаров (работ, услуг)" указывается наименование приобретаемых товаров (работ, услуг), с указанием соответствующих характеристик (к примеру компьютер Пентиум-4; здание площадью 540 кв. м. в г. Алматы).

"Келiсiм-шарт (шарт) күнi" және "Келісiм-шарт (шарт) N" 7, 8-бағандарында оған сәйкес тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сату жүргiзiлетiн жасалған келiсiм-шарттың (шарттың) сәйкесiнше нөмiрi мен күнi көрсетiледi.
"Шот-фактураның (инвойстың) күнi" және "Шот-фактураның (инвойстың) нөмiрi" 9, 10-бағандарында жаздырып алынған шот-фактураның (инвойстың) сәйкесiнше нөмiрi мен күнi көрсетiледi.
"Өлшем бiрлiгi" 11-бағанда сатылған тауардың (дана, килограмм, тонна, метр, текше метр, литр, киловатт және Қазақстан Республикасында қолданылатын басқа да өлшем бiрлiктер), жұмыстар, қызмет көрсетулер (теңге) өлшем бiрлiгi көрсетiледi.
"Тауар бiрлiгiнiң құны, теңге" 12-бағандарында теңгеде жанама салықтарсыз тауарлар бiрлiгiнің құны көрсетiледi. Егер тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) шет ел валютасында сатылған болса, операцияны (төлемдi) жасаған күнге валютаны ауыстырудың нарықтық бағамы бойынша теңгедегi сомасы қойылады.
"Саны" 13-бағанда сатылған тауарлардың сан түрiндегi мәні көрсетiледi. Жұмыстар мен қызмет көрсетулер, сондай-ақ бiр жолмен қойылатын операциялар "1" санымен толтырылады.
"Сомасы, теңге" 14-бағанда теңгеде сатылған тауарлардың жалпы сомасы қойылады. Егер тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) шет ел валютасында сатылған болса, операцияны (төлемдi) жасаған күнге валютаны ауыстырудың нарықтық бағамы бойынша теңгедегi сомасы қойылады. Сома жанама салықтар сомасын ескерусiз көрсетiледi.
"ҚҚС ставкасы, %" 15-бағанда ҚҚС қолданылатын проценттiк ставкасы көрсетiледi.
"КҚС, теңге" 16-бағанда сатылатын тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша ҚҚС-ның теңгедегi сомасы көрсетiледi. Бiр жолмен көрсетiлетiн тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн ҚҚС жалпы сомасы көрсетiледi.
"Акциздер, теңге" 17-бағанда акциздердiң теңгедегi сомасы көрсетiледi. Бiр жолмен көрсетiлетiн тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн акциздердiң жалпы сомасы көрсетiледi. Егер салық есептелмейтiн жағдайда, баған толтырылмайды.
"Кедендік баждар мен алымдар" 18-бағанында экспорт кезiнде төленген кедендік бaждар мен алымдар сомасы теңгедегi сомасы көрсетіледi. Бiр жолмен көрсетiлетін тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн кедендiк баждар мен алымдардың жалпы сомасы көрсетiледi.
"Кепiлдiкке берген заемның сомасы" 19-бағанда дер кезiнде және толық өтелмеген, соның салдарынан мүлiк банк меншiгiне өткен және онымен сатылған, берiлген заемның сомасы көрсетiледi.
14. N 2.2-нысан. Сатып алулар кiтабы (2-қосымша).
Бұл нысанда банк меншiгiне айналдырылған негiзгi құралдарды, материалдық емес активтердi, тауар-материалдық қорларды тазартылған қымбат металдарды, кепiлге қойылған мүлiктi, сондай-ақ банктiк операцияларды қоспағанда, жұмыстарды (қызмет көрсетулердi) сатып алу бойынша бар операциялар көрсетiледi. Банктер және банк қызметi туралы заңнамада көзделген операцияларға жататын банк операциялары жалпы сомасын көрсетумен бiр жолда көрсетiледi.
Сатып алу бойынша төменде көрсетiлген операциялар жалпы соманы қоюмен бiр жолда көрсетiледi:
тауарлы-материалдық қорлар (кеңсе тауарларын және бензиндi қоса алғанда);
коммуналдық қызмет көрсетулер;
байланыс қызмет көрсетулерi;
iссапар шығыстары (жол жүру және тұру бойынша шығыстар бөлiгiнде).
Осы нысан төлеу уақытына қарамастан тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) Қазақстан Республикасының аумағында (аумағынан тыс) кiрiске алынуына қарай толтырылады.
Нысанда есептi кезең үшiн жүргiзiлген сатып алулардың барлық көлемi көрсетiледi.
"N" 1-бағанда реттiк нөмiрi көрсетiледi. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбеуi керек.
"Атауы" 2-бағанда тиiстi сипаттамаларды көрсетумен сатып алынатын тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) атауы көрсетiледi.
Мысалы: компьютер Пентиум-4; Алматы қ. ауданы 540 текше м. ғимарат.

В графе 3 "Залог" указывается значение "1", если данный залог обращается в собственность банка.
В графе 4 "Наименование продавца" указывается полное наименование поставщика товаров (работ, услуг) с указанием его организационно-правовой формы.
В графе 5 "РНН" указывается РНН продавца.
В графе 6 "Код страны резидентства" при заполнении кода страны резидентства налогоплательщика - нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран в соответствии с приложением 6 "Классификатор стран мира" к Правилам декларирования товаров, утвержденным приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 9 июня 2003 года за N 2355.
В графах 7 и 8 "N контракта (договора)" и "Дата контракта (договора)" указываются, соответственно, номер и дата заключенного контракта (договора) на основании которого производится приобретение товаров (работ, услуг), договора залога.
В графах 9 и 10 "Дата счета-фактуры (инвойса)" и "Номер счета-фактуры (инвойса)" указывается дата и номер счета-фактуры (инвойса), соответственно.
В графе 11 "Единица измерения" указывается единица измерения товаров (штуки, килограммы, тонны, метры, кубометры, литры и другие единицы измерения, применяемые в Республике Казахстан), работ и услуг (тенге).
В графе 12 "Стоимость единицы товара, тенге" указывается стоимость товара в тенге за единицу товара, по рыночному курсу обмена валют на день совершения операции без учета сумм косвенных налогов.
В графе 13 "Количество" указывается количественное выражение приобретенного товара. По работам (услугам), а также операциям, которые отражаются одной строкой, указывается значение "1".
В графе 14 "Сумма, тенге" указывается общая сумма приобретенных товаров (работ, услуг) в тенге. В случае приобретения товаров (работ, услуг) за иностранную валюту указывается сумма в тенге по рыночному курсу обмена валют на день совершения операции. Сумма указывается без учета сумм косвенных налогов.
В графе 15 "Ставка НДС, %" указывается соответствующая ставка НДС.
В графе 16 "НДС" указывается сумма НДС в тенге по приобретаемым товарам (работам, услугам). Для товаров (работ, услуг), отражаемых одной строкой, указывается общая сумма НДС.
В графе 17 "Акцизы" указывается сумма акцизов в тенге по приобретаемым товарам (работам, услугам). Для товаров (работ, услуг), отражаемых одной строкой, указывается общая сумма акцизов.
В графе 18 "Таможенные пошлины и сборы" указывается сумма уплаченных таможенных пошлин и сборов при импорте, в тенге. Для товаров (работ, услуг), отражаемых одной строкой, указывается общая сумма таможенных пошлин и сборов.
В графе 19 "Сумма подоходного налога у источника выплаты" указывается сумма корпоративного подоходного налога или индивидуального подоходного налога, удержанного (удерживаемого) у источника выплаты в соответствии с налоговым законодательством.

"Кепiл" 3-бағанда егер аталған кепiл банк меншiгiне айналса "1" санын көрсету қажет.
"Сатушының атауы" 4-бағанда жеке тұлғаның аты-жөнi немесе оның ұйымдық-құқықтық нысанын көрсетумен сатушы-ұйымның толық атауы көрсетiледi.
"СТН" 5-бағанда егер сатушының CTH-i көрсетiледi.
"Резиденттiк елiнiң коды" 6-бағанда Резидент емес - салық төлеушiнiң резиденттiк елiнiң кодын толтыру кезiнде "Тауарлар мен көлiк құралдарын декларациялау туралы" Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi Төрағасының 20 мамырдағы 2003 жылғы N 219 бұйрығымен бекiтiлген, Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2003 жылғы 9 маусымда N 2355 болып тiркелген, Тауарларды декларациялау ережесiне "Әлем елдерiнiң жiктемесi" 6-қосымшаға сәйкес елдердiң сандық кодталуын пайдалану қажет.
"Келiсім-шарт (шарт) N" және "Келiсiм-шарт (шарт) күні" 7, 8-бағандарында тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) сатып алу бойынша келiсiм-шарттың (шарттың), кепiл шартының жасалған сәйкесiнше нөмiрi мен күнi көрсетiледi.
"Шот-фактураның (инвойстың) күнi" және "Шот-фактураның (инвойстың) нөмiрi" 9, 10-бағандарында инвойс сәйкесiнше нөмiрi мен күнi көрсетiледi.
"Өлшем бiрлiгi" 11-бағанда тауарлардың (дана, килограмм, тонна, метр, текше метр, литр, киловатт және Қазақстан Республикасында қолданылатын басқа да өлшем бiрлiктер), жұмыстар мен қызмет көрсетулер (теңге) өлшем бiрлiгi көрсетiледi.
"Taуap бiрлiгiнiң құны, теңге" 12-бағанда жанама салықтар сомаларын ескерусiз операцияны жасау күнiне валютаны ауыстырудың нарықтық бағамы бойынша тауарлар бiрлiгi үшiн тауардың құны көрсетiледi.
"Саны" 13-бағанда сатып алынған тауарлардың сан түрiндегi мәнi көрсетiледi. Жұмыстар мен қызмет көрсетулер, сондай-ақ бiр жолмен қойылатын операциялар "1" санымен толтырылады.
"Сомасы, теңге" 14-бағанда сатып алынған тауарлардың (жұмыстар, қызмет көрсетулер) жалпы сомасы теңгемен қойылады. Егер тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) шет ел валютасында сатып алынған болса, операцияны жасаған күнге валютаны ауыстырудың нарықтық бағамы бойынша теңгедегi сомасы қойылады. Сома жанама салықтар сомасын ескерусiз қойылады.
"ҚҚС ставкасы, %" 15-бағанда ҚҚС қолданылатын проценттiк ставкасы көрсетiледi.
"ҚҚС, теңге" 16-бағанда сатып алынатын тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша ҚҚС теңгедегi сомасы көрсетiледi. Бiр жолмен көрсетiлетiн тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн ҚҚС жалпы сомасы көрсетiледi.
"Акциздер, теңге" 17-бағанда сатып алынатын тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша акциздердiң теңгедегi сомасы көрсетiледi. Бiр жолмен көрсетiлетiн тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн акциздердің жалпы сомасы көрсетiледi.
"Кедендiк баждар мен алымдар" 18-бағанында импорт кезiнде төленген кедендiк баждар мен алымдар сомасы теңгемен көрсетiледi. Бiр жолмен көрсетiлетiн тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн кедендiк баждар мен алымдардың жалпы сомасы көрсетiледi.
"Төлем көзiнен табыс салығының сомасы, теңге" 19-бағанда салық заңнамасына сәйкес төлем көзiнен ұсталған (ұсталатын) корпорациялық табыс салығының немесе жеке табыс салығының сомасы көрсетiледi.

15. Формы N 2.3 Баланс (Приложение 3)и N 2.4 Доходы и расходы (Приложение 4) являются финансовым отчетом налогоплательщика, подготовленным за отчетный налоговый период в соответствии с законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности. Формы заполняются с нарастающим итогом, единицей измерения является тысяча тенге.
16. Форма N 2.5 Концентрация по видам экономической деятельности (Приложение 5).
В данной форме отражаются суммы привлечения и распределения денег по отраслям народного хозяйства. Форма заполняется с нарастающим итогом и указывается полная сумма денег (не остаточная), единицей измерения является тысяча тенге.
17. (Исключен)
Сноска. Пункт 17 исключен приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
18. Форма N 2.7 "Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности" (Приложение 7). В данной форме указываются суммы дебиторской (кредиторской) задолженности, образовавшейся свыше одного года с момента последней операции по данной задолженности.
Задолженность по физическим лицам и банковским операциям, к которым относятся операции, предусмотренные законодательством о банках и банковской деятельности, отражаются одной строкой и заполняется только графа 5 "Сумма". При этом в графе 2 "Наименование дебитора (кредитора)" указывается "банковские операции юридическим лицам", "банковские операции физическим лицам" и "физические лица".
Единицей измерения является тысяча тенге.
В графе 1 "N" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерации.
В графе 2 "Наименование дебитора (кредитора)" указывается полное наименование юридического лица с указанием его организационно-правовой формы.
В графе 3 "Резидент/нерезидент", указывается код, обозначающий резидентство поставщика: 0 - резидент Республики Казахстан, 1 - нерезидент Республики Казахстан.
В графе 4 "РНН" указывается РНН дебитора (кредитора).
В графе 5 "Код страны резидентства" при заполнении кода страны резидентства налогоплательщика - нерезидента необходимо использовать цифровую кодировку стран в соответствии с приложением 6 "Классификатор стран мира" к Правилам декларирования товаров, утвержденным приказом Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 9 июня 2003 года за N 2355.
В графе 6 "Сумма" указывается сумма образованной дебиторской (кредиторской) задолженности.
В графе 7 "Срок образования задолженности" указывается период образования дебиторской (кредиторской) задолженности.
В графе 8 "Причины образования" указываются причины образования дебиторской (кредиторской) задолженности.

15. N 2.3 Теңгерме (3-қосымша), N 2.4 Кiрiстер және шығыстар (4-қосымша) нысандары бухгалтерлiк есеп және қаржылық есептілік жөнiндегi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес есептi салық кезеңi үшiн дайындалған салық төлеушiнің қаржы есебi болып табылады. Нысандар өспелі жиынтықпен толтырылады.
16. N 2.5 Экономикалық қызмет түрлерi бойынша шоғырландырулар (5-қосымша).
Осы нысанда халық шаруашылығы салалары бойынша ақшаларды тарту және бөлу сомалары көрсетiледi. Нысан өспелi жиынтықпен толтырылады және ақшалардың жалпы сомасы (қалдық емес) көрсетiледi.
17. Алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
18. "Дебиторлық және кредиторлық берешектi ажыратып жазу" N 2.7 нысаны (7-қосымша), осы нысанда дебиторлық (кредиторлық) берешегi 1 жылдан жоғары заңды тұлғалар кiргiзiледi. Банктер және банк қызметi туралы операциялар енетiн жеке тұлғалар мен банктiк операциялар бойынша берешек бiр жолмен көрiнiс табады және "Сомасы" деген 5-баған толтырылады.
Өлшем бiрлiгi мың теңге болып табылады.
"N" 1-бағанда реттiк нөмiрi көрсетiледi. Одан кейiнгi ақпарат рет бойынша нөмiрлеудi үзбеуi керек.
"Кредитордың (дебитордың) атауы" 2-бағанында оның ұйымдық құқықтық нысанын көрсете отырып кредитор ұйымның толық атауы көрсетiледi.
"Резидент/резидент емес" 3-бағанында жеткiзушiнiң резиденттiгiн бiлдiретiн код көрсетiледi: 0 - Қазақстан Республикасының резидентi, 1 - Қазақстан Республикасының резидентi емес.
"СТН" 4-бағанында борышкердiң CTH-i көрсетiледi.
"Резиденттiк елiнiң коды" 5-бағанда Резидент емес - салық төлеушiнiң резиденттiк елiнің кодын толтыру кезiнде "Тауарлар мен көлiк құралдарын декларациялау туралы" Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi Төрағасының 20 мамырдағы 2003 жылғы N 219 бұйрығымен бекiтiлген, Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2003 жылғы 9 маусымда N 2355 болып тiркелген, Тауарларды декларациялау ережесiне "Әлем елдерiнiң жiктемесi" 6-қосымшаға сәйкес елдердiң сандық кодталуын пайдалану қажет.
"Сомасы" 5-бағанда қалыптасқан кредиторлық берешектiң сомасы көрсетiледi.
"Берешектің қалыптасқан мерзiмi" 6-бағанында кредиторлық берешектің қалыптасқан мерзiмi көрсетiледi.
"Қалыптасу себептерi" 7-бағанда ненің салдарынан дебиторлық (кредиторлық) берешек қалыптасқандығы көрсетiледi.

19. Форма N 2.8 "Предварительный расчет по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц" (Приложение 8) заполняется в соответствии с Налоговым кодексом по фактически полученным доходам и понесенным затратам за отчетный налоговый период, с нарастающим итогом.
В строке 1 "Совокупный доход" указываются все доходы, полученные за отчетный налоговый период.
В строке 2 "Налогооблагаемый доход (убыток)" указываются налогооблагаемый доход юридического лица.
В строке 3 "Переносимые убытки" указываются переносимые убытки (со знаком минус).
В строке 4 "Корректировка налогооблагаемого дохода" указываются сумма корректировки.
В строке 5 "Налогооблагаемый доход с учетом переносимых убытков и корректировки" указывается налогооблагаемый доход с учетом переносимых убытков и предоставленных льгот.
В строке 6 "Сумма начисленного корпоративного подоходного налога" указывается сумма начисленного корпоративного подоходного налога по ставкам согласно Налогового кодекса .
В строке 7 "Зачет иностранного налога" указывается сумма иностранного налога, удержанного с налогоплательщика за пределами Республики Казахстан и принятого в зачет в Республике Казахстан. Размер засчитываемой суммы налога не может превышать размера суммы налога, которая была бы начислена в Республике Казахстан к этому доходу по ставкам, действующим в Республике Казахстан.
В строке 8 "Зачет налога, удержанного источником выплаты вознаграждения (выигрыша)" указывается сумма налога, удержанного источником выплаты с вознаграждения (интереса).
В строке 9 "Сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате" указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего уплате за отчетный период.
В строке 10 "Авансовые платежи, всего в том числе" указывается сумма внесенных налогоплательщиком авансовых платежей с учетом переноса с предыдущего налогового периода и других налогов за отчетный налоговый период.
В строке 11 "Всего внесенных авансовых платежей" указывается суммарная величина произведенных авансовых платежей.
В строке 12 "Сумма налога к доплате" указывается сумма корпоративного подоходного налога, подлежащего доплате в бюджет.
В строке 13 "Сумма излишне уплаченного налога" указывается сумма корпоративного подоходного налога излишне уплаченного в бюджет.
Форма N 2.1
Приложение 1 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности банками
второго уровня, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       месяц     год
Книга реализации
тенге
N
Наимено-
вание
товара
(работ,
услуг)
Залог
Наиме-
нование
поку-
пателя
РНН
Код
рези-
дент-
ства
страны
Дата
конт-
ракта
(дого-
вора)
N
конт-
ракта
(дого-
вора)
Дата
счета-
фак-
туры
(инвой-
са)
Номер
счета-
фак-
туры
(инвой-
са)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего:
Банковские
операции
Физические
лица
продолжение таблицы
Еди-
ницы
изме-
рения
Стои-
мость
единицы
товара
Коли-
чест-
во
Сумма
Ставка
НДС, %
НДС
Акцизы
Тамо-
женные
пошлины
и сборы
Сумма
займа,
выданного
под
залог
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от       N
Входящий номер регистрации документа           ДДММГГГГ
Код налогового органа

19. "Заңды тұлғалардан алынатын корпорациялық табыс салығы бойынша алдын ала есеп" N 2.8 нысан (8-қосымша) Салық кодексiне сәйкес нақты алынған кiрiстер және шеккен залалдар бойынша есептi салық кезеңi үшiн өспелi жиынтықпен толтырылады.
"Жиынтық кiрiс" 1-жолда есептi салық кезеңi үшiн алынған барлық кiрiстер көрсетiледi.
"Салық салынатын кiрiс (залал)" 2-жолында заңды тұлғаның салық салынатын кiрiсi көрсетiледi.
"Көшірiлетiн залалдар" 3-жолда алу таңбасымен көшiрiлетiн залалдар көрсетiледi.
"Салық салынатын кiрiстi түзету" 4-жолда түзету сомасы көрсетiледi.
"Көшірiлетiн залалдар мен түзетулердi ескере отырып салық салынатын кiрiс" 5-жолда көшiрiлетiн залалдар мен берiлетiн жеңiлдiктердi ескере отырып салық салынатын кiрiс көрсетiледi.
"Есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы" 6-жолда Салық кодексiнiң ставкалары бойынша есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
"Шетел салығын есепке алу" 7-жолда салық төлеушiден Қазақстан Республикасының шегiнен тыс ұсталған және Қазақстан Республикасында есепке қабылданған шетел салығының сомасы көрсетiледi. Есептелетiн салықтың мөлшерi Қазақстан Республикасында осы кiрiстерге Қазақстан Республикасында қолданылатын ставкалар бойынша есептелетiн салық сомасының мөлшерiнен аспауы тиiс.
"Сыйақының (ұтыстың) төлем көзiнен ұсталған салықты есепке жатқызу" 8-жолда сыйақының (мүдденің) төлем көзiнен ұсталған салық сомасы көрсетiледi.
"Төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы" 9-жолда есептi кезең үшiн төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
"Аванстық төлемдер, барлығы оның iшiнде" 10-жолда өткен салық кезеңiнен көшiрiлгендi және есептi салық кезеңi үшiн басқа да салықтарды ескере отырып салық төлеушi енгiзген аванстық төлемдер сомасы көрсетiледi.
"Енгiзiлген аванстық төлемдердің барлығы" 11-жолда жүргiзiлген аванстық төлемдердің сомалық шамасы көрсетiледi.
"Қоса төлеуге салық сомасы" 12-жолда бюджетке қоса төлеуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
"Артық төленген салық сомасы" 13-жолда бюджетке артық төленген корпорациялық табыс салығының сомасы көрсетiледi.
N 2.1 нысан
Электрондық мониторингке жататын
екінші деңгейдегі банктердің
салық есептілігін жасау және табыс
ету ережелеріне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  ай  жыл
Өткізу кітабы
(теңге)
N
Тауардың (жұмыстар-
дың, қызмет көрсету-
лердің) атауы
Кепіл
Сатып алушы-
ның атауы
СТН
Резидент-
тік елінің коды
Келісім-шарт (шарт) күні
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
Банк операциялары
Жеке тұлғалар
кестенің жалғасы
Келісім-
шарт (шарт) N
Шот-фактура-
ның (инвойс)
күні
Шот-фактура-
ның (инвойс)
N
Өлшем бірлігі
Тауар бірлі-
гінің құны, теңге
Саны
Сомасы, теңге
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
ҚҚС ставкасы %
ҚҚС, теңге
Акциздер, теңге
Кедендік
баждар
мен
алымдар,
теңге
Кепілге
берілген
заемның
сомасы
15
16
17
18
19
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігі нысанын толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі       ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды

Форма N 2.2
Приложение 2 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности банками
второго уровня, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       месяц     год
Книга покупок
тенге
N
Наиме-
нование
товара
(работ,
услуг)
Залог
Наиме-
нова-
ние
про-
давца
РНН
Код
страны
рези-
дент-
ства
N
конт-
ракта
(дого-
вора)
Дата
конт-
ракта
(дого-
вора)
Дата
счета-
фак-
туры
(инвой-
са)
Номер
счета-
фак-
туры
(инвой-
са)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего:
ТМЗ
Коммунальные
услуги
Услуги связи
Командировоч-
ные расходы
Банковские
операции
Физические
лица
продолжение таблицы
Еди-
ница
изме-
рения
Стои-
мость
единицы
товара
Коли-
чест-
во
Сумма
Ставка
НДС, %
НДС
Акцизы
Тамо-
женные
пошлины
и сборы
Сумма
подоходного
налога у
источника
выплаты
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от       N
Входящий номер регистрации документа           ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма N 2.3
Приложение 3 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности банками
второго уровня, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Баланс
тыс. тенге
N
Наименование
На начало
отчетного
периода
На конец отчетного периода
1
Активы
2
Деньги
3
Наличность в кассе
4
Банкноты и монеты в пути
5
Наличность в обменных пунктах
6
Наличность в банкоматах
7
Монеты, изготовленные из драгоценных металлов, в кассе
8
Деньги в дорожных чеках
9
Аффинированные драгоценные металлы
10
Аффинированные драгоценные
металлы
11
Аффинированные драгоценные
металлы в пути
12
Аффинированные драгоценные
металлы, размещенные на
металлических счетах
13
Корреспондентские счета
14
Корреспондентский счет в
Национальном Банке Республики
Казахстан
15
Корреспондентские счета в
других банках
16
Требования к Национальному Банку
Республики Казахстан
17
Вклады в Национальном Банке
Республики Казахстан
(на одну ночь)
18
Вклады до востребования в
Национальном Банке Республики
Казахстан
19
Срочные вклады в Национальном
Банке Республики Казахстан
20
Обязательные резервы в
Национальном Банке Республики
Казахстан
21
Ценные бумаги
22
Ценные бумаги, предназначенные
для торговли
23
Просроченная задолженность по
приобретенным ценным бумагам
24
Cпециальные резервы (провизии)
на покрытие убытков по
ценным бумагам
25
Дисконт по приобретенным
ценным бумагам,
предназначенным для торговли
26
Премия по приобретенным ценным
бумагам, предназначенным для
торговли
27
Вознаграждение, начисленное
предыдущими держателями по
ценным бумагам, предназначенным
для торговли
28
Счет положительной
корректировки справедливой
стоимости ценных бумаг,
предназначенных для торговли
29
Счет отрицательной
корректировки справедливой
стоимости ценных бумаг,
предназначенных для торговли
30
Вклады, размещенные в других банках
31
Вклады, размещенные в других
банках (на одну ночь)
32
Вклады до востребования,
размещенные в других банках
33
Краткосрочные вклады,
размещенные в других банках
(до одного месяца)
34
Краткосрочные вклады,
размещенные в других банках
(до одного года)
35
Долгосрочные вклады,
размещенные в других банках
36
Условные вклады, размещенные
в других банках
37
Просроченная задолженность
других банков по вкладам
38
Специальные резервы (провизии)
по вкладам, размещенным в
других банках
39
Счет положительной
корректировки стоимости
срочного вклада, размещенного
в других банках
40
Счет отрицательной
корректировки стоимости
срочного вклада, размещенного
в других банках
41
Счет положительной
корректировки стоимости
условного вклада, размещенного
в других банках
42
Счет отрицательной
корректировки стоимости
условного вклада, размещенного
в других банках
43
Вклад, являющийся обеспечением
(заклад, гарантия, задаток)
обязательств банка, кредитного
товарищества и ипотечной
компании
44
Займы, предоставленные другим банкам
45
Займы овердрафт по
корреспондентским счетам
других банков
46
Краткосрочные займы,
предоставленные другим банкам
47
Займы овернайт,
предоставленные другим банкам
48
Долгосрочные займы,
предоставленные другим банкам
49
Финансовый лизинг другим банкам
50
Просроченная задолженность
других банков по займам
51
Просроченная задолженность
других банков по финансовому
лизингу
52
Счет положительной
корректировки стоимости займа,
предоставленного другим банкам
53
Счет отрицательной
корректировки стоимости займа,
предоставленного другим банкам
54
Специальные резервы (провизии)
по займам и финансовому
лизингу, предоставленным
другим банкам
55
Займы и финансовый лизинг,
предоставленные организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций
56
Займы овердрафт,
предоставленные организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций
57
Краткосрочные займы,
предоставленные организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций
58
Долгосрочные займы,
предоставленные организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций
59
Счет положительной
корректировки стоимости займа,
предоставленного организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций
60
Счет отрицательной
корректировки стоимости займа,
предоставленного организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций
61
Финансовый лизинг
организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских
операций
62
Просроченная задолженность по
займам, предоставленным
организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских
операций
63
Просроченная задолженность по
финансовому лизингу
предоставленному организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций
64
Специальные резервы (провизии)
по займам и финансовому
лизингу, предоставленным
организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских
операций
65
Расчеты с филиалами
66
Расчеты с головным офисом
67
Расчеты с местными филиалами
68
Расчеты с зарубежными филиалами
69
Требования к клиентам
70
Займы овердрафт,
предоставленные клиентам
71
Счета по кредитным карточкам
клиентов
72
Учтенные векселя клиентов
73
Факторинг клиентам
74
Просроченная задолженность
клиентов по факторингу
75
Краткосрочные займы,
предоставленные клиентам
76
Долгосрочные займы,
предоставленные клиентам
77
Финансовый лизинг клиентам
78
Просроченная задолженность
клиентов по финансовому лизингу
79
Форфейтинг клиентам
80
Просроченная задолженность
клиентов по форфейтингу
81
Просроченная задолженность
клиентов по займам
82
Опротестованные векселя
клиентов
83
Специальные резервы (провизии)
по займам и финансовому
лизингу, предоставленным
клиентам
84
Прочие займы, предоставленные
клиентам
85
Счет положительной корректировки стоимости
займа, предоставленного
клиентам
86
Счет отрицательной корректировки стоимости
займа, предоставленного
клиентам
87
Дисконт по учтенным векселям
88
Премия по учтенным векселям
89
Финансовые активы, переданные
в доверительное (трастовое)
управление
90
Прочие ценные бумаги
91
Ценные бумаги, удерживаемые до
погашения
92
Ценные бумаги, имеющиеся в
наличии для продажи
93
Дисконт по приобретенным
прочим ценным бумагам
94
Премия по приобретенным прочим
ценным бумагам
95
Вознаграждение, начисленное
предыдущими держателями по
прочим ценным бумагам
96
Счет положительной
корректировки справедливой
стоимости прочих ценных бумаг
97
Счет отрицательной
корректировки справедливой
стоимости прочих ценных бумаг
98
Операции "обратное РЕПО" с ценными
бумагами
99
Общие резервы (провизии)

N 2.2 нысан
Электрондық мониторингке жататын
екінші деңгейдегі банктердің
салық есептілігін жасау және табыс
ету ережелеріне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000  В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  ай  жыл
Сатып алулар кітабы
(теңге)
N
Тауардың (жұмыстар-
дың, қызмет көрсету-
лердің) атауы
Кепіл
Сатып алушы-
ның атауы
СТН
Резидент-
тік елінің коды
Келісім-шарт (шарт) күні
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
ТМЗ
Комуналдық қызмет
көрсетулер
Байланыс қызмет
көрсетулері
Іссапар шығыстары
Банк операциялары
Жеке тұлғалар
кестенің жалғасы
Келісім-
шарт (шарт) N
Шот-фактура-
ның (инвойс)
күні
Шот-фактура-
ның (инвойс)
N
Өлшем бірлігі
Тауар бірлі-
гінің құны, теңге
Саны
Сомасы, теңге
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
ҚҚС ставкасы %
ҚҚС, теңге
Акциздер, теңге
Кедендік
баждар
мен
алымдар,
теңге
Төлем көзіндегі табыс салығының сомасы, теңге
15
16
17
18
19
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігі нысанын толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі        ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
N 2.3 нысан
Электрондық мониторингке жататын
екінші деңгейдегі банктердің
салық есептілігін жасау және табыс
ету ережелеріне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі   тоқсан   жыл
Теңгерме
(мың теңге)
N
Атауы
Есепті кезеңнің басына
Есепті кезеңнің соңын
1
Активтер
2
Ақшалар
3
Кассадағы қолма-қол ақша
4
Жолдағы банкноттар және металл ақша
5
Айырбастау пункттеріндегі қолма-қол
ақша
6
Банкоматтардағы қолма-қол ақша
7
Кассадағы қымбат металдардан
жасалған металл ақша
8
Жол чектарындағы ақша
9
Тазартылған қымбат металдар
10
Тазартылған қымбат металдар
11
Жолдағы тазартылған қымбат металдар
12
Металл шоттарда орналастырылған
тазартылған қымбат металдар
13
Корреспонденттік есепшоттар
14
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкіндегі корреспонденттік есепшот
15
Басқа банктердегі корреспонденттік
есепшоттар
16
Банктің Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне талап
17
Банктің Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкіндегі салымдары (бір
түнге)
18
Талап етілгенге дейінгі Қазақстан
Республикасының Ұлттық банкіндегі
салымдары
19
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкіндегі мерзімді салымдары
20
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкіндегі міндетті резервтері
21
Бағалы қағаздар
22
Саудаға арналған бағалы қағаздар
23
Сатып алған бағалы қағаздар бойынша
мерзімі өткен берешек
24
Бағалы қағаздар бойынша шығындарды
жабуға арналған резервтер
(провизиялар)
25
Саудаға арналған сатып алынған
бағалы қағаздар бағалы қағаздар
бойынша дисконт
26
Саудаға арналған сатып алынған
бағалы қағаздар бойынша сыйлықақылар
27
Саудаға арналған бағалы қағаздар
бойынша алдыңғы ұстаушылармен
есептелген сыйақылар
28
Саудаға арналған бағалы қағаздардың
әділ құнын оң түзету шоты
29
Саудаға арналған бағалы қағаздардың
әділ құнын теріс түзету шоты
30
Басқа банктерге орналастырылған
салымдар
31
Басқа банктерге орналастырылған
салымдар (бір түнге)
32
Талап етілгенге дейін басқа
банктерге орналастырылған салымдар
33
Басқа банктерге орналастырылған
қысқа мерзімді салымдар (бір айға
дейінгі)
34
Басқа банктерге орналастырылған
қысқа мерзімді салымдар (бір жылға
дейінгі)
35
Басқа банктерге орналастырылған
ұзақ мерзімді салымдар
36
Басқа банктерге орналастырылған
шартты салымдар
37
Басқа банктерге салымдар бойынша
мерзімі өткен берешегі
38
Басқа банктерге орналастырылған
салымдар бойынша арнайы резервтер
(провизиялар)
39
Басқа банктерде орналастырылған
мерзімді салым құнын оң түзету
шотын
40
Басқа банктерде орналастырылған
мерзімді салым құнын теріс түзету
шоты
41
Басқа банктерде орналастырылған
шартты салым құнын оң түзету шоты
42
Басқа банктерде орналастырылған
шартты салым құнын теріс түзету шоты
43
Банктің, кредиттік серіктестіктің
және ипотека компаниясының
міндеттемелерін қамтамасыз етуші
болып табылатын (кепіл, кепілзат)
салым
44
Басқа банктерге берілген заемдар
45
Басқа банктердің корреспонденттік
есепшоттары бойынша овернайт
заемдары
46
Басқа банктерге берілген қысқа
мерзімді заемдар
47
Басқа банктерден берілген овернайт
заемдар
48
Басқа банктерге берілген ұзақ
мерзімді заемдар
49
Басқа банктерге қаржы лизингі
50
Заемдар бойынша басқа банктердің
мерзімі өткен берешегі
51
Қаржы лизингі бойынша басқа
банктердің мерзімі өткен берешегі
52
Басқа банктерге берілген заем құнын
оң түзету шоты
53
Басқа банктерге берілген заем құнын
теріс түзету шоты
54
Басқа банктерге берілген заемдар
және қаржы лизингі бойынша арнайы
резервтер (провизиялар)
55
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар және қаржы лизингі
56
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген овернайт заемдары
57
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген қысқа мерзімді заемдар
58
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген ұзақ мерзімді заемдар
59
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген ұзақ мерзімді заем құнын
оң түзету сомасы
60
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген ұзақ мерзімді заем құнын
теріс түзету сомасы
61
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
қаржы лизингі
62
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген заемдар бойынша мерзімі
өткен берешек
63
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген қаржы лизингі бойынша
мерзімі өткен берешек
64
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген заемдар және қаржы лизингі
бойынша арнайы резервтер
(провизиялар)
65
Филиалдармен есеп айырысу
66
Бас офиспен есеп айырысу
67
Жергілікті филиалдармен есеп айырысу
68
Шетелдік филиалдармен есеп айырысу
69
Клиенттерге талаптар
70
Клиенттерге берілген овернайт
заемдары
71
Клиенттердің кредит карточкалары
бойынша есепшоттар
72
Клиенттердің есепке алынған
вексельдері
73
Клиенттерге факторинг
74
Факторинг бойынша клиенттердің
мерзімі өткен берешегі
75
Клиенттерге берілген қысқа мерзімді
заемдар
76
Клиенттерге берілген ұзақ мерзімді
заемдар
77
Клиенттерге қаржы лизингі
78
Қаржы лизингі бойынша клиенттердің
мерзімі өткен берешегі
79
Клиенттерге форфейтинг
80
Форфейтинг бойынша клиенттердің
мерзімі өткен берешегі
81
Заемдары бойынша клиенттердің
мерзімі өткен берешегі
82
Клиенттердің наразылығы білдірілген
вексельдері
83
Клиенттерге берілген заемдар және
қаржы лизингі бойынша арнайы
резервтер (провизиялар)
84
Клиенттерге берілген өзге де заемдар
85
Клиенттерге берілген заем құнын оң
түзету шоты
86
Клиенттерге берілген заем құнын
теріс түзету шоты
87
Есепке алынған вексельдер бойынша
дисконт
88
Есепке алынған вексельдер бойынша
сыйлықақы
89
Сенімгерлік (трасттық) басқаруға
берілген қаржылық активтер
90
Өзге де бағалы қағаздар
91
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы
қағаздар
92
Сатуға арналған қолда бар бағалы
қағаздар
93
Сатып алынған өзге де бағалы
қағаздар бойынша дисконт
94
Сатып алынған өзге де бағалы
қағаздар бойынша сыйлықақы
95
Өзге де бағалы қағаздар бойынша
алдыңғы ұстаушылармен есептелген
сыйақылар
96
Өзге де бағалы қағаздардың әділ
құнын оң түзету шоты
97
Өзге де бағалы қағаздардың әділ
құнын теріс түзету шоты
98
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары
99
Жалпы резервтер (провизиялар)

136
Начисленная амортизация по
нематериальным активам
137
Начисленные доходы, связанные с
получением вознаграждения
138
Начисленные доходы по
корреспондентским счетам
139
Начисленные доходы по вкладам,
размещенным в Национальном
Банке Республики Казахстан
140
Начисленные доходы по вкладам,
размещенным в других банках
141
Просроченное вознаграждение по
вкладам, размещенным в других
банках
142
Начисленные доходы по
аффинированным драгоценным
металлам, размещенным на
металлических счетах
143
Начисленные доходы по вкладу,
являющемуся обеспечением
(заклад, гарантия, задаток)
обязательств банка, кредитного
товарищества и ипотечной
компании
144
Начисленные доходы по займам и
финансовому лизингу,
предоставленным другим банкам
145
Просроченное вознаграждение по
займам и финансовому лизингу,
предоставленным другим банкам
146
Начисленные доходы по займам и
финансовому лизингу,
предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций
147
Просроченное вознаграждение по
займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций
148
Начисленные доходы по расчетам
между головным офисом и его
филиалами
149
Начисленные доходы по займам и
финансовому лизингу,
предоставленным клиентам
150
Просроченное вознаграждение по
займам и финансовому лизингу,
предоставленным клиентам
151
Начисленные доходы по ценным
бумагам, предназначенным для
торговли
152
Начисленные доходы по ценным
бумагам, удерживаемым до
погашения

136
Материалдық емес активтер бойынша
есептелген амортизация
137
Сыйақы алуға байланысты есептелген кірістер
138
Корреспонденттік есепшоттар бойынша
есептелген кірістер
139
Ұлттық Банкте орналастырылған
салымдар бойынша есептелген кірістер
140
Басқа банктерде орналастырылған
салымдар бойынша есептелген кірістер
141
Басқа банктерде орналастырылған
салымдар бойынша мерзімі өткен
сыйақылар
142
Металл шоттарда орналастырылған
тазартылған қымбат металдар бойынша
есептелген кірістер
143
Банктің, кредиттік серіктестіктің
және ипотека компаниясының
міндеттемелерін қамтамасыз етуші
болып табылатын (кепіл, кепілзат)
салым бойынша есептелген кірістер
144
Басқа банктерге берілген заемдар
және қаржы лизингі бойынша
есептелген кірістер
145
Басқа банктерге берілген заемдар
және қаржы лизингі бойынша мерзімі
өткен сыйақылар
146
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген заемдар және қаржы лизингі
бойынша есептелген кірістер
147
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген заемдар және қаржы лизингі
бойынша мерзімі өткен сыйақылар
148
Банктің бас офисі мен филиалдары
арасындағы есеп айырысу бойынша
есептелген кірістер
149
Клиенттерге берілген заемдар және
қаржы лизингі бойынша есептелген
кірістер
150
Клиенттерге берілген заемдар және
қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен
сыйақы
151
Саудаға арналған бағалы қағаздар
бойынша есептелген кірістер
152
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы
қағаздар бойынша есептелген кірістер

153
Начисленные доходы по ценным
бумагам, имеющимся в наличии
для продажи
154
Начисленные доходы по
инвестициям в капитал и
субординированный долг
155
Начисленные доходы по
операциям "обратное РЕПО" с
ценными бумагами
156
Прочее просроченное
вознаграждение
157
Начисленные доходы по учтенным
векселям
158
Начисленные доходы по
финансовым активам, переданным
в доверительное (трастовое)
управление
159
Предоплата вознаграждения и
расходов

153
Сату үшін қолдағы бар бағалы
қағаздар бойынша есептелген кірістер
154
Капитал және реттелген борышқа
инвестициялар бойынша есептелген
кірістер
155
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО"
операциялары бойынша есептелген
кірістер
156
Өзге мерзімі өткен сыйақы
157
Есепке алынған вексельдер бойынша
есептелген кірістер
158
Сенімгерлік (трасттық) басқаруға
берілген қаржылық активтер бойынша
есептелген кірістер
159
Сыйақыны және шығыстарды алдын ала төлеу

160
Предоплата вознаграждения по
полученным займам и вкладам
161
Прочие предоплаты
162
Начисленные комиссионные доходы
163
Начисленные комиссионные
доходы за услуги по переводным
операциям
164
Начисленные комиссионные
доходы за услуги по реализации
страховых полисов
165
Начисленные комиссионные
доходы за услуги по
купле-продаже ценных бумаг
166
Начисленные комиссионные
доходы за услуги по
купле-продаже иностранной
валюты
167
Начисленные комиссионные
доходы за услуги по
доверительным (трастовым)
операциям
168
Начисленные комиссионные
доходы за услуги по выданным
гарантиям
169
Начисленные комиссионные
доходы за услуги по приему
вкладов, открытию и ведению
банковских счетов клиентов

160
Алынған заемдар және салымдар
бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
161
Өзге де алдын ала төлеулер
162
Есептелген комиссиялық кірістер
163
Аударым операциялары бойынша
көрсетілген қызметтер үшін
есептелген комиссиялық кірістер
164
Сақтандыру полистерін сату бойынша
көрсетілген қызметтер үшін
есептелген комиссиялық кірістер
165
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату
бойынша көрсетілген қызметтер үшін
есептелген комиссиялық кірістер
166
Шетел валютасын сатып алу-сату
бойынша көрсетілген қызметтер үшін
есептелген комиссиялық кірістер
167
Сенімгерлік (трасттық) операциялар
бойынша көрсетілген қызметтер үшін
есептелген комиссиялық кірістер
168
Берілген кепілдіктер бойынша
көрсетілген қызметтер үшін
есептелген комиссиялық кірістер
169
Банктің салымдарды қабылдау,
клиенттердің банктік есепшотын ашу
және жүргізу бойынша көрсетілген
қызметтер үшін есептелген
комиссиялық кірістер

170
Начисленные прочие
комиссионные доходы
171
Начисленные комиссионные
доходы по кастодиальной
деятельности
172
Начисленные комиссионные
доходы за акцепт платежных
документов
173
Начисленные комиссионные
доходы за услуги по кассовым
операциям
174
Начисленные комиссионные
доходы по документарным
расчетам
175
Начисленные комиссионные
доходы за услуги по
форфейтинговым операциям
176
Начисленные комиссионные
доходы за услуги по
факторинговым операциям
177
Просроченные комиссионные доходы
178
Просроченные комиссионные
доходы за услуги по переводным
операциям
179
Просроченные комиссионные
доходы за услуги по реализации
страховых полисов
180
Просроченные комиссионные
доходы за услуги по
купле-продаже ценных бумаг
181
Просроченные комиссионные
доходы за услуги по
купле-продаже иностранной
валюты
182
Просроченные комиссионные
доходы за услуги по
доверительным (трастовым)
операциям
183
Просроченные комиссионные
доходы за услуги по выданным
гарантиям
184
Просроченные комиссионные
доходы за услуги по приему
вкладов, открытию и ведению
банковских счетов клиентов

170
Өзге де есептелген комиссиялық
кірістер
171
Кастодиандық қызметтен есептелген
комиссиялық кірістер
172
Төлем құжаттарының акцепті үшін
есептелген комиссиялық кірістері
173
Кассалық операциялар бойынша
көрсеткен қызметі үшін есептелген
комиссиялық кірістер
174
Құжаттандырылған есеп айырысу
бойынша есептелген комиссиялық
кірістер
175
Форфейтинг операциялар бойынша
көрсеткен қызметі үшін есептелген
комиссиялық кірістер
176
Факторингтік операциялар бойынша
көрсеткен қызметі үшін есептелген
комиссиялық кірістер
177
Мерзімі өткен комиссиялық кірістер
178
Аударым операциялары бойынша
көрсеткен қызметі үшін мерзімі
өткен комиссиялық кірістер
179
Сақтандыру полистерін сату бойынша
көрсеткен қызметі үшін мерзімі
өткен комиссиялық кірістер
180
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату
бойынша көрсеткен қызметі үшін
мерзімі өткен комиссиялық кірістер
181
Шетел валютасын сатып алу-сату
бойынша көрсеткен қызметі үшін
мерзімі өткен комиссиялық кірістер
182
Сенімгерлік (трасттық) операциялар
бойынша көрсеткен қызметі үшін
мерзімі өткен комиссиялық кірістер
183
Берілген кепілдіктер бойынша
көрсеткен қызметі үшін мерзімі
өткен комиссиялық кірістер
184
Салымдарды қабылдау, клиенттердің
банктік есепшоттарын ашу және
жүргізу бойынша көрсеткен қызметі
үшін мерзімі өткен комиссиялық
кірістер

229
Вклады до востребования других
банков
230
Вклады до востребования
Национального Банка Республики
Казахстан
231
Вклады до востребования
иностранных центральных банков
232
Вклады до востребования других
банков
233
Просроченная задолженность по
вкладам до востребования
других банков
234
Займы, полученные от Правительства
Республики Казахстан
235
Краткосрочные займы,
полученные от Правительства
Республики Казахстан
236
Счет положительной
корректировки стоимости займа,
полученного от Правительства
Республики Казахстан и местных
органов власти Республики
Казахстан
237
Долгосрочные займы, полученные
от Правительства Республики
Казахстан
238
Счет отрицательной
корректировки стоимости займа,
полученного от Правительства
Республики Казахстан и местных
органов власти Республики
Казахстан
239
Просроченная задолженность
по займам, полученным от
Правительства Республики
Казахстан
240
Займы, полученные от международных
финансовых организаций
241
Краткосрочные займы,
полученные от международных
финансовых организаций
242
Счет положительной
корректировки стоимости займа,
полученного от международных
финансовых организаций
243
Долгосрочные займы, полученные
от международных финансовых
организаций
244
Счет отрицательной
корректировки стоимости займа,
полученного от международных
финансовых организаций
245
Просроченная задолженность по
займам, полученным от
международных финансовых
организаций
246
Займы, полученные от других банков
и организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских операций
247
Займы, полученные от
Национального Банка Республики
Казахстан
248
Займы, полученные от
иностранных центральных банков
249
Краткосрочные займы,
полученные от других банков
250
Счет положительной
корректировки стоимости займа,
полученного от других банков и
организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских
операций
251
Долгосрочные займы, полученные
от других банков
252
Финансовый лизинг, полученный
от других банков
253
Просроченная задолженность по
займам и финансовому лизингу,
полученным от других банков
254
Просроченная задолженность по
займам и финансовому лизингу,
полученным от Национального
Банка Республики Казахстан
255
Краткосрочные займы,
полученные от организаций,
осуществляющих отдельные виды
банковских операций
256
Счет отрицательной
корректировки стоимости займа,
полученного от других банков и
организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских
операций
257
Долгосрочные займы, полученные
от организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских
операций

229
Басқа банктердің талап етілгенге дейінгі салымдары
230
Қазақстан Республикасы Ұлттық
Банкінің талап етілгенге дейінгі
салымдары
231
Шетелдік орталық банктердің талап
етілгенге дейінгі салымдары
232
Басқа банктердің талап етілгенге
дейінгі салымдары
233
Басқа банктердің талап етілгенге
дейінгі салымдары бойынша мерзімі
өткен берешегі
234
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған заемдар
235
Қазақстан Республикасының
Үкіметінен алынған қысқа мерзімді
заемдар
236
Қазақстан Республикасының
Үкіметінен және Қазақстан
Республикасының жергілікті үкімет
органдарынан алынған заем құнын оң
түзету шоты
237
Қазақстан Республикасының
Үкіметінен алынған ұзақ мерзімді
заемдар
238
Қазақстан Республикасының
Үкіметінен және Қазақстан
Республикасының жергілікті үкімет
органдарынан алынған заем құнын
теріс түзету шоты
239
Қазақстан Республикасының
Үкіметінен алынған заемдар бойынша
мерзімі өткен берешек
240
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар
241
Халықаралық қаржы ұйымдарынан
алынған қысқа мерзімді заемдар
242
Халықаралық қаржы ұйымдарынан
алынған заем құнын оң түзету шоты
243
Халықаралық қаржы ұйымдарынан
алынған ұзақ мерзімді заемдар
244
Халықаралық қаржы ұйымдарынан
алынған заем құнын теріс түзету шоты
245
Халықаралық қаржы ұйымдарынан
алынған заемдар бойынша мерзімі
өткен берешек
246
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын басқа банктерден және ұйымдардан алынған заемдар
247
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкінен алынған заемдар
248
Шетелдік орталық банктерден алынған
заемдар
249
Басқа банктерден алынған қысқа
мерзімді заемдар
250
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын басқа
банктерден және ұйымдардан алынған
заем құнын оң түзету шоты
251
Басқа банктерден алынған ұзақ
мерзімді заемдар
252
Басқа банктерден алынған қаржы
лизингі
253
Басқа банктерден алынған заемдар
және қаржы лизингі бойынша мерзімі
өткен берешек
254
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкінен алынған заемдар және қаржы
лизингі бойынша мерзімі өткен
берешек
255
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан
алынған қысқа мерзімді заемдар
256
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын басқа
банктерден және ұйымдардан алынған
заем құнын теріс түзету шоты
257
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан
алынған ұзақ мерзімді заемдар

331
Начисленные расходы по
металлическим счетам в
аффинированных драгоценных
металлах
332
Hачисленные расходы по займам
овернайт других банков
333
Начисленные расходы по срочным
вкладам других банков
334
Начисленные расходы по вкладу,
являющемуся обеспечением
(заклад, гарантия, задаток)
обязательств других банков
335
Начисленные расходы по
условным вкладам других банков
336
Начисленные расходы по
расчетам между головным офисом
и его филиалами

331
Тазартылған қымбат металдардағы
металл шоттар бойынша есептелген
шығыстар
332
Басқа банктердің овернайт заемдары
бойынша есептелген шығыстар
333
Басқа банктердің мерзімді салымдары
бойынша есептелген шығыстар
334
Басқа банктердің міндеттемелерін
қамтамасыз етуші болып табылатын
салымдар (кепілдікпен, кепілзатпен)
бойынша есептелген шығыстар
335
Басқа банктердің шартты салымдары
бойынша есептелген шығыстар
336
Бас офисі пен филиалдардың
арасындағы есеп айырысу бойынша
есептелген шығыстар

428
Резервы переоценки прошлых лет
иностранной валюты
429
Резервы переоценки прошлых лет
аффинированных драгоценных
металлов
430
Резервы переоценки прошлых лет
займов в тенге с фиксацией
валютного эквивалента займов
431
Резервы переоценки прошлых лет
вкладов в тенге с фиксацией
валютного эквивалента вкладов
432
Резервы по прочей переоценке
433
Нераспределенный чистый доход
(непокрытый убыток)
434
Прочие данные по вновь включенным
балансовым счетам собственного
капитала
435
ИТОГО:
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от       N
Входящий номер регистрации документа           ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма N 2.4
Приложение 4 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности банками
второго уровня, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Доходы и расходы
тыс. тенге
N
Наименование
На начало
отчетного
периода
На конец
отчетного
периода
1
Доходы
2
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по
корреспондентским счетам
3
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по корреспондентскому счету
в Национальном Банке
Республики Казахстан
4
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по корреспондентским счетам
в других банках
5
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по вкладам,
размещенным в Национальном Банке
Республики Казахстан
6
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по вкладам, размещенным в
Национальном Банке
Республики Казахстан
(на одну ночь)
7
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
вкладам до востребования,
размещенным в Национальном
Банке Республики Казахстан
8
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
срочным вкладам, размещенным
в Национальном Банке
Республики Казахстан
9
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по обязательным резервам
в Национальном Банке
Республики Казахстан
10
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по ценным бумагам
11
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по ценным бумагам,
предназначенным для торговли
12
Доходы по амортизации
дисконта по приобретенным
ценным бумагам,
предназначенным для торговли
13
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по вкладам,
размещенным в других банках
14
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по вкладам, размещенным в
других банках (на одну ночь)
15
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по вкладам до востребования,
размещенным в других банках
16
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по краткосрочным вкладам,
размещенным в других банках
(до одного месяца)
17
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по краткосрочным вкладам,
размещенным в других банках
(до одного года)
18
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по долгосрочным вкладам,
размещенным в других банках
19
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по условным вкладам,
размещенным в других банках
20
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по просроченной
задолженности других банков
по вкладам
21
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
аффинированным драгоценным
металлам, размещенным на
металлических счетах
22
Доходы в виде положительной
корректировки стоимости
срочного вклада, размещенного
в других банках
23
Доходы в виде положительной
корректировки стоимости
условного вклада,
размещенного в других банках
24
Доходы в виде отрицательной
корректировки стоимости
срочного вклада,
привлеченного от других
банков
25
Доходы в виде отрицательной
корректировки стоимости
условного вклада,
привлеченного от других
банков
26
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
вкладу, являющемуся
обеспечением (заклад,
гарантия, задаток)
обязательств банка,
кредитного товарищества и
ипотечной компании
27
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по займам,
предоставленным другим банкам
28
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по займам овердрафт,
предоставленным другим банкам
29
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
краткосрочным займам,
предоставленным другим банкам
30
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
займам овернайт,
предоставленным другим банкам
31
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
долгосрочным займам,
предоставленным другим банкам
32
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
финансовому лизингу,
предоставленному другим
банкам
33
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
просроченной задолженности
других банков по займам
34
Комиссионное вознаграждение
по займам, предоставленным
другим банкам
35
Доходы в виде положительной
корректировки стоимости
займа, предоставленного
другим банкам
36
Доходы в виде отрицательной
корректировки стоимости
займа, полученного от других
банков
37
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по займам и
финансовому лизингу,
предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций или
полученным от организаций,
осуществляющих отдельные виды
банковских операций
38
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по займам овердрафт,
предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные
виды банковских операций
39
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по краткосрочным займам,
предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные
виды банковских операций
40
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по долгосрочным займам,
предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные
виды банковских операций
41
Доходы в виде положительной
корректировки стоимости
займа, предоставленного
организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских
операций
42
Доходы в виде отрицательной
корректировки стоимости
займа, полученного от
организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских
операций
43
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
финансовому лизингу,
предоставленному
организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских
операций
44
Доходы по расчетам с филиалами
45
Доходы по расчетам с
головным офисом
46
Доходы по расчетам с
местными филиалами
47
Доходы по расчетам с
зарубежными филиалами
48
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по требованиям
банка к клиентам
49
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по займам овердрафт,
предоставленным клиентам
50
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
кредитным карточкам клиентов
51
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
учтенным векселям клиентов
52
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по факторингу клиентам
53
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по краткосрочным займам,
предоставленным клиентам
54
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по долгосрочным займам,
предоставленным клиентам
55
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по финансовому лизингу,
предоставленному клиентам
56
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по форфейтингу клиентам
57
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по просроченной задолженности
клиентов по займам
58
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по прочим займам,
предоставленным клиентам
59
Комиссионное вознаграждение
по займам, предоставленным
клиентам
60
Доходы в виде положительной
корректировки стоимости
займа, предоставленного
клиентам
61
Доходы в виде отрицательной
корректировки стоимости
займа, полученного от
Правительства Республики
Казахстан, местных органов
власти Республики Казахстан
и международных финансовых
организаций
62
Доходы в виде отрицательной
корректировки стоимости
срочного вклада,
привлеченного от клиентов
63
Доходы в виде отрицательной
корректировки стоимости
условного вклада,
привлеченного от клиентов
64
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по финансовым активам,
переданным в доверительное
(трастовое) управление
65
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по прочим ценным
бумагам
66
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
ценным бумагам, удерживаемым
до погашения
67
Доходы, связанные с
получением вознаграждения по
ценным бумагам, имеющимся в
наличии для продажи
68
Доходы по амортизации
дисконта по приобретенным
прочим ценным бумагам
69
Доходы по амортизации премии
по выпущенным в обращение
ценным бумагам
70
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по операциям
"обратное РЕПО" с ценными
бумагами
71
Доходы, связанные с получением
вознаграждения по инвестициям в
капитал и субординированный долг
72
Дивиденды, полученные по
акциям дочерних организаций
73
Дивиденды, полученные по
акциям зависимых организаций
74
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по инвестициям в
субординированный долг
75
Доходы, связанные с
получением вознаграждения
по прочим инвестициям
76
Доходы по дилинговым операциям
77
Доходы по купле-продаже
ценных бумаг
78
Доходы по купле-продаже
иностранной валюты
79
Доходы по купле-продаже
драгоценных металлов
80
Нереализованный доход от
переоценки форвардных
операций по ценным бумагам
81
Нереализованный доход от
переоценки форвардных
операций по иностранной
валюте
82
Нереализованный доход от
переоценки форвардных
операций по аффинированным
драгоценным металлам
83
Нереализованный доход от
переоценки финансовых
фьючерсов
84
Нереализованный доход от
переоценки опционных операций
85
Нереализованный доход от
переоценки операций спот
86
Нереализованный доход от
переоценки операций своп
87
Нереализованный доход от
переоценки прочих операций
с производными инструментами
88
Комиссионные доходы
89
Комиссионные доходы за
услуги по переводным
операциям
90
Комиссионные доходы за
услуги по реализации
страховых полисов
91
Комиссионные доходы за
услуги по купле-продаже
ценных бумаг
92
Комиссионные доходы за
услуги по купле-продаже
иностранной валюты
93
Комиссионные доходы за
услуги по доверительным
(трастовым) операциям
94
Комиссионные доходы за
услуги по выдаче гарантий
95
Комиссионные доходы за
услуги по приему вкладов,
открытию и ведению
банковских счетов клиентов
96
Прочие комиссионные доходы
97
Комиссионные доходы по
кастодиальной деятельности
98
Комиссионные доходы,
полученные за акцепт
платежных документов
99
Комиссионные доходы за
услуги по кассовым операциям

428
Шетел валютасының өткен жылдардағы
қайта бағалау резервтері
429
Тазартылған қымбат металдардың
өткен жылдардағы қайта бағалау
резервтері
430
Заемдардың валюталық баламасын
белгілей отырып өткен жылдардағы
теңгемен есептелген заемдарды қайта
бағалау резервтері
431
Салымдардың валюталық баламасын
белгілей отырып өткен жылдардағы
теңгемен есептелген салымдарды
қайта бағалау резервтері
432
Басқа да қайта бағалау бойынша
резервтер
433
Бөлінбеген таза кіріс (өтелмеген
шығындар)
434
Өзіндік капиталдың жаңадан енгізілген баланстық шоттары бойынша өзге де деректер
435
ЖИЫНЫ:
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігінің нысандарын толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі       ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
N 2.4 нысан
Электрондық мониторингке жататын
екінші деңгейдегі банктердің
салық есептілігін жасау және табыс
ету ережелеріне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000  В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі   тоқсан   жыл
КІРІСТЕР МЕН ШЫҒЫСТАР
(мың теңге)
N
Атауы
Есепті кезеңнің басына
Есепті кезеңнің соңына
1
Кірістер
2
Корреспонденттік есепшоттар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
3
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкіндегі корреспонденттік есепшот
бойынша сыйақы алуға байланысты
кірістер
4
Басқа банктердегі корреспонденттік
есепшоттар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
5
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
6
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкінде орналастырылған салымдары
бойынша сыйақы алуға байланысты
кірістер (бір түнге)
7
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкінде орналастырылған талап ету
салымдары бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
8
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкінде орналастырылған мерзімді
салымдары бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
9
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкіндегі міндетті резервтері бойынша
сыйақы алуға байланысты кірістер
10
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
11
Саудаға арналған бағалы қағаздар
бойынша сыйақы алуға байланысты
кірістер
12
Саудаға арналған сатып алынған бағалы
қағаздар бойынша дисконт амортизациясы
бойынша кірістер
13
Басқа банктерге орналастырылған салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
14
Басқа банктерге орналастырылған
салымдар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер (бір түнге)
15
Басқа банктерге орналастырылған талап
ету бойынша салымдар бойынша сыйақы
алуға байланысты кірістер
16
Басқа банктерге орналастырылған қысқа
мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер (бір айға дейінгі)
17
Басқа банктерге орналастырылған қысқа
мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер (бір жылға дейінгі)
18
Басқа банктерге орналастырылған ұзақ
мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
19
Басқа банктерге орналастырылған шартты
салымдар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
20
Басқа банктердің салымдар бойынша
мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы
алуға байланысты кірістер
21
Металл шоттарда орналастырылған
тазартылған қымбат металдар бойынша
сыйақы алумен байланысты кірістер
22
Басқа банктерде орналастырылған
мерзімді салым құнын оң түзету
түріндегі кірістер
23
Басқа банктерде орналастырылған шартты
салым құнын оң түзету түріндегі
кірістер
24
Басқа банктерден тартылған мерзімді
салым құнын теріс түзету түріндегі
кірістер
25
Басқа банктерден тартылған шартты
салым құнын теріс түзету түріндегі
кірістер
26
Банктің, кредиттік серіктестіктің және
ипотека компаниясының міндеттемелерін
қамтамасыз етуші (кепіл, кепілзат)
болып табылатын салым бойынша сыйақы
алумен байланысты кірістер
27
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша
сыйақы алуға байланысты кірістер
28
Басқа банктерге берілген овердрафт
заемдары бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
29
Басқа банктерге берілген қысқа
мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
30
Басқа банктерге берілген овернайт
заемдары бойынша сыйақы алумен
байланысты кірістер
31
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді
заемдар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
32
Басқа банктерге берілген қаржы лизингі
бойынша сыйақы алуға байланысты
кірістер
33
Банктің заемдары бойынша басқа
банктердің мерзімі өткен берешегі
бойынша сыйақы алуға байланысты
кірістер
34
Басқа банктерге берілген заемдар
бойынша комиссиялық сыйақылар
35
Басқа банктерге берілген заем құнын оң
түзету түріндегі кірістер
36
Басқа банктерден алынған заем құнын
теріс түзету түріндегі кірістер
37
Банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген
немесе банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан
алынған заемдар және қаржы лизингі
бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
38
Банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген
овердрафт заемдары бойынша сыйақы
алумен байланысты кірістер
39
Банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген
қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы
алумен байланысты кірістер
40
Банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ұзақ
мерзімді заемдар бойынша сыйақы алумен
байланысты кірістер
41
Банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ұзақ
мерзімді заем құнын оң түзету түріндегі
кірістер
42
Банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ұзақ
мерзімді заем құнын теріс түзету
түріндегі кірістер
43
Банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдарға берілген
қаржы лизингі бойынша сыйақы алумен
байланысты кірістер
44
Филиалдармен есеп айырысулар бойынша
кірістер
45
Бас офиспен есеп айырысулар бойынша
кірістер
46
Жергілікті филиалдармен есеп айырысу
бойынша кірістер
47
Шетелдік филиалдармен есеп айырысу
бойынша кірістер
48
Банктің клиенттерге талабы бойынша
сыйақы алуға байланысты кірістер
49
Клиенттерге берілген овердрафт
заемдары бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
50
Клиенттердің кредит карточкалары
бойынша сыйақы алуға байланысты
кірістер
51
Клиенттердің есепке алынған
вексельдері бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
52
Клиенттердің факторинг бойынша сыйақы
алуға байланысты кірістер
53
Клиенттерге берілген қысқа мерзімді
заемдар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
54
Клиенттерге берілген ұзақ мерзімді
заемдар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
55
Клиенттерге берілген қаржы лизингі
бойынша сыйақы алуға байланысты
кірістер
56
Клиенттерге форфейтинг бойынша сыйақы
алуға байланысты кірістер
57
Заемдар бойынша клиенттердің мерзімі
өткен берешегі бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
58
Клиенттерге берілген өзге де заемдар
бойынша сыйақылар алуға байланысты
кірістер
59
Клиенттерге берілген өзге де заемдар
бойынша комиссиялық сыйақылар
60
Клиенттерге берілген заем құнын оң
түзету түріндегі кірістер
61
Қазақстан Республикасының Үкіметінен,
Қазақстан Республикасының жергілікті
үкімет органдарынан және халықаралық
қаржылық ұйымдардан алынған заем құнын
теріс түзету түріндегі кірістер
62
Клиенттерден тартылған мерзімді салым
құнын теріс түзету түріндегі кірістер
63
Клиенттерден тартылған шартты салым
құнын теріс түзету түріндегі кірістер
64
Сенімгерлік (трасттық) басқаруға
берілген қаржылық активтер бойынша
сыйақы алуға байланысты кірістер
65
Өзге бағалы қағаздар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
66
Өтелгенге дейінгі ұсталатын бағалы
қағаздар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
67
Сатуға арналған қолда бар бағалы
қағаздар бойынша сыйақы алуға
байланысты кірістер
68
Сатып алынған өзге бағалы қағаздар
бойынша дисконт амортизациясы бойынша
кірістер
69
Айналысқа жіберілген бағалы қағаздар
бойынша сыйақы амортизациясы бойынша
кірістер
70
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО"  операциялары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
71
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
72
Еншілес ұйымдардың акциялары бойынша
алынған дивидендтер
73
Тәуелді ұйымдардың акциялары бойынша
алынған дивидендтер
74
Реттелген борышқа инвестициялар
бойынша сыйақы алуға байланысты
кірістер
75
Өзге инвестициялар бойынша сыйақы
алуға байланысты кірістер
76
Дилинг операциялары бойынша кірістер
77
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату
бойынша кірістер
78
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша
кірістер
79
Қымбат металдарды сатып алу-сату
бойынша кірістер
80
Бағалы қағаздар бойынша форвард
операцияларын қайта бағалау бойынша
жұмсалмаған кіріс
81
Шетел валютасы бойынша форвард
операцияларын қайта бағалау бойынша
жұмсалмаған кіріс
82
Тазартылмаған қымбат металдар бойынша
форвард операцияларын қайта бағалау
бойынша жұмсалмаған кіріс
83
Қаржы фьючерстерін қайта бағалау
бойынша жұмсалмаған кіріс
84
Опцион операцияларын қайта бағалау
бойынша жұмсалмаған кіріс
85
Спот операцияларын қайта бағалаудан
жұмсалмаған кіріс
86
Своп операцияларын қайта бағалаудан
жұмсалмаған кіріс
87
Туынды құралдармен өзге операцияларды
қайта бағалаудан кірістер
88
Комиссиялық кірістер
89
Аударым операциялары бойынша көрсеткен
қызметі үшін есептелген комиссиялық
кірістер
90
Сақтандыру полистерін сату бойынша
көрсеткен қызметі бойынша есептелген
комиссиялық кірістер
91
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату
бойынша көрсеткен қызметі бойынша
есептелген комиссиялық кірістер
92
Банктің шетел валютасын сатып алу-сату
бойынша көрсеткен қызметі бойынша
комиссиялық кірістер
93
Сенімгерлік (трасттық) операциялар
бойынша көрсеткен қызмет бойынша
комиссиялық кірістер
94
Кепілдіктер беру жөніндегі көрсеткен
қызметі бойынша комиссиялық кірістер
95
Салымдарды қабылдау, клиенттердің
банктік есепшоттарын ашу және жүргізу
бойынша көрсеткен қызмет бойынша
комиссиялық кірістер
96
Өзге де комиссиялық кірістер
97
Кастодиандық қызмет бойынша
комиссиялық кірістер
98
Төлем құжаттарының акцепті үшін
алынған комиссиялық кірістер
99
Кассалық операциялар бойынша көрсеткен
қызмет үшін комиссиялық кірістер

137
Доходы прошлых периодов,
связанные с небанковской
деятельностью, выявленные
в отчетном периоде
138
Доход до налогов
139
Прочие доходы по вновь
включенным балансовым счетам
140
ИТОГО:
141
Расходы
142
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по
корреспондентским счетам
143
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
корреспондентским счетам
Национального Банка
Республики Казахстан
144
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
корреспондентским счетам
иностранных центральных
банков
145
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
корреспондентским счетам
других банков
146
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
корреспондентским счетам
организации, осуществляющей
отдельные виды банковских
операций
147
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
металлическим счетам в
аффинированном драгоценном
металле
148
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по займам,
полученным от Правительства и
местных органов власти
Республики Казахстан
149
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
краткосрочным займам,
полученным от Правительства
и местных органов власти
Республики Казахстан
150
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
долгосрочным займам,
полученным от Правительства
и местных органов власти
Республики Казахстан
151
Расходы в виде положительной
корректировки стоимости
займа, полученного от
Правительства Республики
Казахстан и местных органов
власти Республики Казахстан
152
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
просроченной задолженности
по займам, полученным от
Правительства и местных
органов власти Республики
Казахстан
153
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по займам,
полученным от международных
финансовых организаций
154
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
краткосрочным займам,
полученным от международных
финансовых организаций
155
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
долгосрочным займам,
полученным от международных
финансовых организаций
156
Расходы в виде положительной
корректировки стоимости
займа, полученного от
международных финансовых
организаций
157
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
просроченной задолженности
по займам, полученным от
международных финансовых
организаций
158
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по займам,
полученным от других банков
159
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
займам, полученным от
Национального Банка
Республики Казахстан
160
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
займам, полученным от
иностранных центральных
банков
161
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
краткосрочным займам,
полученным от других банков
162
Расходы в виде положительной
корректировки стоимости
займа, полученного от других
банков

137
Өткен кезеңдердің есепті кезеңде
анықталған банктік емес қызметімен
байланысты кірістері
138
Салыққа дейінгі кіріс
139
ЖИЫНЫ:
ШЫҒЫСТАР:
140
141
Корреспонденттік есепшоттар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
142
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің
корреспонденттік есепшоттары бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
143
Шетелдік орталық банктердің
корреспонденттік есепшоттары бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
144
Басқа банктердің корреспонденттік
есепшоттары бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
145
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
корреспонденттік есепшоттары бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
146
Тазартылған қымбат металдағы металл
шоттар бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығындар
147
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және жергілікті үкімет органдарынан алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
148
Қазақстан Республикасының Үкіметінен
және жергілікті үкімет органдарынан
алынған қысқа мерзімді заемдар бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
149
Қазақстан Республикасының Үкіметінен
және жергілікті үкімет органдарынан
алынған ұзақ мерзімді заемдар бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
150
Қазақстан Республикасының Үкіметінен
және Қазақстан Республикасының
жергілікті үкімет органдарынан алынған
заем құнын оң түзету түрінде алынған
кірістер
151
ҚР Үкіметінен және жергілікті үкімет
органдарынан алынған заемдар бойынша
мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы
төлеуге байланысты шығыстар
152
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
153
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған
қысқа мерзімді заемдар бойынша сыйақы
төлеуге байланысты шығыстар
154
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған
ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы
төлеуге байланысты шығыстар
155
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған
заемдар құнын оң түзету түріндегі
шығыстар
156
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған
заемдар бойынша мерзімі өткен берешек
бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
157
Басқа банктерден алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
158
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкінен алынған заемдар бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
159
Шетелдік орталық банктерден алынған
заемдар бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
160
Басқа банктерден алынған қысқа
мерзімді заемдар бойынша сыйақы
төлеуге байланысты шығыстар
161
Басқа банктерден алынған заемдар құнын
оң түзету түріндегі шығыстар
162
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді
заемдар бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар

163
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
долгосрочным займам,
полученным от других банков
164
Расходы в виде отрицательной
корректировки стоимости
займа, предоставленного
другим банкам
165
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
просроченной задолженности
по займам, полученным от
других банков
166
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
просроченной задолженности
по займам, полученным от
Национального Банка
Республики Казахстан
167
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по займам,
полученным от организаций,
осуществляющих отдельные виды
банковских операций
168
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
краткосрочным займам,
полученным от организаций,
осуществляющих отдельные
виды банковских операций
169
Расходы в виде положительной
корректировки стоимости
займа, полученного от
организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских
операций
170
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
долгосрочным займам,
полученным от организаций,
осуществляющих отдельные
виды банковских операций
171
Расходы в виде отрицательной
корректировки стоимости
займа, предоставленного
организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских
операций
172
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
просроченной задолженности
по займам, полученным от
организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских
операций
173
Другие расходы, связанные с
выплатой вознаграждения
174
Другие расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
операциям с другими банками
175
Комиссионное вознаграждение
по займам, полученным от
других банков
176
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по займам овернайт
177
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
займам овернайт
Национального Банка
Республики Казахстан
178
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
займам овернайт иностранных
центральных банков
179
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
займам овернайт других банков
180
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по вкладам других
банков
181
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
вкладам до востребования
Национального Банка
Республики Казахстан
182
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
срочным вкладам
Национального Банка
Республики Казахстан
183
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
вкладам до востребования
иностранных центральных
банков
184
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
срочным вкладам иностранных
центральных банков
185
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
вкладам до востребования
других банков
186
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
краткосрочным вкладам других
банков, (до одного месяца)
187
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
краткосрочным вкладам других
банков (до одного года)

163
Басқа банктерден берілген заемдар
құнын теріс түзету түріндегі шығыстар
164
Басқа банктерден алынған заемдар
бойынша банктің мерзімі өткен берешегі
бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
165
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкінен алынған заемдар бойынша
банктің мерзімі өткен берешегі бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
166
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
167
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан
алынған қысқа мерзімді заемдар бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
168
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан
алынған заемдар құнын оң түзету
түріндегі шығыстар
169
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан
алынған ұзақ мерзімді заемдар бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
170
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген заемдар құнын теріс түзету
түріндегі шығыстар
171
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан
алынған мерзімі өткен заемдар бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
172
Сыйақы төлеуге байланысты басқа шығыстар
173
Басқа банктермен жүргізілген
операциялар бойынша сыйақы төлеуге
байланысты басқа шығыстар
174
Басқа банктерден алынған заемдар
бойынша комиссиялық сыйақы
175
Овернайт заемдары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
176
ҚР Ұлттық Банкінің овернайт заемдары
бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
177
Шетелдік орталық банктердің овернайт
заемдары бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
178
Басқа банктердің овернайт заемдары
бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
179
Басқа банктердің салымдары бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
180
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкінің талап ету салымдары бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
181
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкінің мерзімді салымдары бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
182
Шетелдік орталық банктердің талап ету
салымдары бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
183
Шетелдік орталық банктердің мерзімді
салымдары бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
184
Басқа банктердің талап ету салымдары
бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
185
Басқа банктердің қысқа мерзімді
салымдары бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар (бір айға дейінгі)
186
Басқа банктердің қысқа мерзімді
салымдары бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар (бір жылға дейінгі)
187
Басқа банктердің ұзақ мерзімді
салымдары бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар

195
Расходы по расчетам с филиалами
196
Расходы по расчетам с
головным офисом
197
Расходы по расчетам с
местными филиалами
198
Расходы по расчетам с
зарубежными филиалами
199
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по требованиям
клиентов
200
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
деньгам республиканского
бюджета
201
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
деньгам местного бюджета
202
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
текущим счетам клиентов
203
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
финансовым активам, принятым
в доверительное (трастовое)
управление
204
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
вкладам до востребования
клиентов
205
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
краткосрочным вкладам
клиентов
206
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
долгосрочным вкладам клиентов
207
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
условным вкладам клиентов
208
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения
по карт-счетам клиентов
209
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
счетам дочерних организаций
специального назначения
210
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения
по вкладу, являющемуся
обеспечением (заклад,
гарантия, задаток)
обязательств клиентов
211
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
просроченной задолженности
по вкладам до востребования
клиентов
212
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
просроченной задолженности
по прочим операциям с
клиентами
213
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
просроченной задолженности
по срочным вкладам клиентов
214
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
полученному финансовому
лизингу
215
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
указаниям, неисполненным в
срок
216
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
прочим вкладам клиентов
217
Комиссионное вознаграждение
по принятым вкладам
218
Расходы в виде отрицательной
корректировки стоимости
займа, предоставленного
клиентам
219
Расходы в виде положительной
корректировки стоимости
срочного вклада,
привлеченного от клиентов
220
Расходы в виде положительной
корректировки стоимости
условного вклада,
привлеченного от клиентов
221
Расходы по амортизации
премии по учтенным векселям
222
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
операциям "РЕПО" с ценными
бумагами
223
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
ценным бумагам
224
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
выпущенным в обращение
облигациям
225
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
выпущенным в обращение
прочим ценным бумагам
226
Расходы по амортизации
премии по приобретенным
ценным бумагам,
предназначенным для торговли

195
Бас офиспен есеп айырысулар бойынша
шығыстар
196
Жергілікті филиалдармен есеп
айырысулар бойынша шығыстар
197
Шетелдік филиалдармен есеп айырысулар
бойынша шығыстар
198
Клиенттердің талаптары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
199
Республикалық бюджеттің ақшасы бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
200
Жергілікті бюджеттің ақшасы бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
201
Клиенттердің ағымдағы есепшоттары
бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
202
Сенімгерлік (трасттық) басқаруға
алынған қаржылық активтер бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
203
Клиенттердің талап ету бойынша
салымдары бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
204
Клиенттердің қысқа мерзімді салымдары
бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
205
Клиенттердің ұзақ мерзімді салымдары
бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
206
Клиенттердің шартты салымдары бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
207
Клиенттердің карт-шоттары бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
208
Арнайы мақсаттағы еншілес ұйымдардың
шоттары бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
209
Клиенттердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қарымжы, кепіл,
қардарлық) болып табылатын салымға
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
210
Клиенттердің талап ету бойынша
салымдары бойынша банктің мерзімі
өткен берешегі бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
211
Клиенттермен жасалған өзге де
операциялар бойынша банктің мерзімі
өткен берешегі бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
212
Клиенттердің мерзімді салымдары
бойынша банктің мерзімі өткен берешегі
бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
213
Алынған қаржы лизингі бойынша сыйақы
төлеуге байланысты шығыстар
214
Банк мерзімінде орындамаған нұсқаулар
бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
215
Клиенттердің өзге де салымдары бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
216
Банк қабылдаған салымдар бойынша
комиссиялық сыйақы
217
Клиенттерге берілген заем құнын теріс
түзету түріндегі шығыстар
218
Клиенттерден тартылған мерзімді салым
құнын оң түзету түріндегі шығыстар
219
Клиенттерден тартылған шартты салым
құнын оң түзету түріндегі шығыстар
220
Есепке алынған вексельдер бойынша
сыйақы амортизациясы бойынша шығыстар
221
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО"
операциялары бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
222
Бағалы қағаздар бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
223
Айналысқа шығарылған облигациялар
бойынша сыйақы төлеуге байланысты
шығыстар
224
Айналысқа шығарылған өзге де бағалы
қағаздар бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
225
Саудаға арналған сатып алынған бағалы
қағаздар бойынша сыйлықақы
амортизациясы бойынша шығыстар
226
Сатып алынған өзге бағалы қағаздар
бойынша сыйлықақы амортизациясы
бойынша кірістер

227
Расходы по амортизации
премии по приобретенным
прочим ценным бумагам
228
Расходы по амортизации
дисконта по выпущенным в
обращение ценным бумагам
229
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по
субординированному долгу
230
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
субординированному долгу со
сроком погашения менее пяти
лет
231
Расходы, связанные с
выплатой вознаграждения по
субординированному долгу со
сроком погашения более пяти
лет
232
Ассигнования на обеспечение
233
Ассигнования на специальные
резервы (провизии) по
вкладам, размещенным в
других банках
234
Ассигнования на специальные
резервы (провизии) по займам
и финансовому лизингу,
предоставленным другим банкам
235
Ассигнования на специальные
резервы (провизии) по
дебиторской задолженности,
связанной с банковской
деятельностью
236
Ассигнования на общие
резервы (провизии) по
вкладам, размещенным в
других банках
237
Ассигнования на специальные
резервы (провизии) по займам
и финансовому лизингу,
предоставленным клиентам
238
Ассигнования на общие
резервы (провизии) на
покрытие убытков от
кредитной деятельности
239
Ассигнования на специальные
резервы (провизии) на
покрытие убытков от прочей
банковской деятельности
240
Ассигнования на общие
резервы (провизии) на
покрытие убытков от прочей
банковской деятельности
241
Ассигнования на специальные
резервы (провизии) по
дебиторской задолженности,
связанной с небанковской
деятельностью
242
Ассигнования на общие
резервы (провизии) по
дебиторской задолженности,
связанной с банковской
деятельностью
243
Ассигнования на общие
резервы (провизии) по
дебиторской задолженности,
связанной с небанковской
деятельностью

227
Сатып алынған өзге бағалы қағаздар
бойынша дисконт амортизациясы бойынша
шығыстар
228
Реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар
229
Өтеу мерзімі бес жылдан кем реттелген
борыш бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
230
Өтеу мерзімі бес жылдан асатын бар
реттелген борыш бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар
231
Қамтамасыз етуге ақша бөлу
232
Басқа банктерге орналастырылған
салымдар бойынша арнайы резервтерге
(провизияларға) ақша бөлу
233
Басқа банктерге берілген заемдар және
қаржы лизингі бойынша арнайы
резервтерге (провизияларға) ақша бөлу
234
Банктік қызметке байланысты дебиторлық
берешек бойынша арнайы резервтерге
(провизияларға) ақша бөлу
235
Басқа банктерге орналастырылған
салымдар бойынша жалпы резервтерге
(провизияларға) ақша бөлу
236
Клиенттерге берілген заемдар және
қаржы лизингі бойынша арнайы
резервтерге (провизияларға) ақша бөлу
237
Банктің кредиттік қызметінен
шығындарды өтеуге арналған жалпы
резервтерге (провизияларға) ақша бөлу
238
Өзге банктік қызмет шығындарын өтеуге
арналған арнайы резервтерге
(провизияларға) ақша бөлу
239
Өзге банктік қызмет шығындарын жабуға
арналған жалпы резервтерге
(провизияларға) ақша бөлу
240
Банктік емес қызметке байланысты
дебиторлық берешек бойынша арнайы
резервтерге (провизияларға) ақша бөлу
241
Банк қызметімен байланысты дебиторлық
берешек бойынша жалпы резервтерге
(провизияларға) ақша бөлу
242
Банктік емес қызметпен байланысты
дебиторлық берешек бойынша жалпы
резервтерге (провизияларға) ақша бөлу
243
Шартты міндеттемелер бойынша арнайы
резервтерге (провизияларға) ақша бөлу

263
Комиссионные расходы по
полученным услугам по
купле-продаже ценных бумаг
264
Комиссионные расходы по
полученным услугам по
купле-продаже иностранной
валюты
265
Комиссионные расходы по
полученным услугам по
доверительным
(трастовым)операциям
266
Комиссионные расходы по
полученным услугам по
гарантиям
267
Комиссионные расходы по
полученным услугам по
карт-счетам клиентов
268
Прочие комиссионные расходы
269
Комиссионные расходы по
кастодиальной деятельности

263
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша
алынған қызмет көрсету бойынша
комиссиялық шығыстар
264
Сенімгерлік (трасттық) операциялар
бойынша алынған қызмет көрсету бойынша
комиссиялық шығыстар
265
Кепілдіктер бойынша алынған қызмет
көрсету бойынша комиссиялық шығыстар
266
Клиенттердің карт-шоттары бойынша
сыйақы алынған қызмет көрсетулер
бойынша комиссиялық шығыстар
267
Өзге де комиссиялық шығыстар
268
Кастодиандық қызмет бойынша
комиссиялық шығыстар
269
Қайта бағалау шығыстары

338
Чрезвычайные расходы
339
Убытки прошлых периодов,
связанные с банковской
деятельностью, выявленные в
отчетном периоде
340
Убытки прошлых периодов,
связанные с небанковской
деятельностью, выявленные в
отчетном периоде
341
Подоходный налог
342
Прочие расходы по вновь включенным балансовым счетам
343
ИТОГО:
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от       N
Входящий номер регистрации документа           ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма N 2.5
Приложение 5 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности банками
второго уровня, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Концентрация по видам экономической деятельности
тыс. тенге
NN
Классификация
по отраслям
народного
хозяйства
Займы
Ценные
бумаги и
инвестиции
Условные и
возможные
требования
ИТОГО
Ито-
го
в
иност-
ранной
валюте
Ито-
го
в
иност-
ранной
валюте
Ито-
го
в
иност-
ранной
валюте
Ито-
го
в
иност-
ранной валюте
1
Сельское
хозяйство,
охота и
связанные с
этим услуги
2
Лесоводство,
лесозаготовки
и связанные с
этим услуги
3
Рыболовство,
рыбоводство и
предоставление
услуг в этих
областях
4
Добыча угля и
лигнита;
разработка
торфа
5
Добыча сырой
нефти и
природного
газа; услуги,
связанные с
добычей нефти
и газа
6
Добыча
урановой руды
7
Добыча
металлических
руд
8
Прочие отрасли
горнодобывающей
промышленности
9
Производство
пищевых
продуктов
10
Производство
табачных
изделий
11
Производство
текстильных
изделий
12
Производство
одежды; выделка
и крашение меха
13
Производство
кожи, изделий
из кожи и
производство
обуви
14
Производство
древесины и
деревянных
изделий
15
Производство
бумаги и
картона
16
Издательское
дело, типограф-
ское дело,
воспроизведение
информационных
материалов
17
Производство
кокса, перегон-
ка нефти,
производство
и переработка
ядерных мате-
риалов
18
Химическая
промышленность
19
Производство
резиновых и
пластмассовых
изделий
20
Производство
прочих неметал-
лических
минеральных
продуктов
21
Металлургичес-
кая промышлен-
ность
22
Производство готовых металлических изделий
23
Производство машин и оборудования
24
Производство канцелярского оборудования и вычислительной техники
25
Производство электрических машин и оборудования
26
Производство оборудования и аппаратуры для радио, телевидения и связи
27
Производство медицинских приборов; прецизионных и оптических инструментов, наручных и прочих часов
28
Автомобильная промышленность
29
Производство прочего транспортного оборудования
30
Производство
мебели; прочие
отрасли
промышленности
31
Вторичная
переработка
32
Производство и
распределение
электроэнергии,
газа и воды
33
Сбор, очистка и
распределение
воды
34
Строительство
35
Продажа,
техническое
обслуживание
и ремонт
автомобилей
36
Оптовая
торговля и
торговля через
комиссионных
агентов
37
Розничная
торговля и
ремонт изделий
домашнего
пользования
38
Гостиницы и
рестораны
39
Сухопутный
транспорт
40
Водный
транспорт
41
Воздушный
транспорт
42
Вспомогательная
и дополнитель-
ная транспорт-
ная деятель-
ность
43
Почта и связь
44
Финансовое
посредничество
45
Страхование
46
Деятельность,
являющаяся
вспомогательной
по отношению к
финансовому
посредничеству
и страхованию
47
Операции с
недвижимым
имуществом
48
Аренда без
персонала
49
Вычислительная
техника и
связанная с ней
деятельность
50
Исследования и
разработки
51
Услуги,
оказываемые,
в основном,
предприятиям
52
Государственное
управление
53
Образование
54
Здравоохранение
и социальные
услуги
55
Канализация,
свалки и удале-
ние отходов
56
Деятельность
ассоциаций и
объединений
57
Деятельность
в области
организации
отдыха и
развлечений,
культуры и
спорта
58
Предоставление
индивидуальных
услуг
59
Услуги по веде-
нию домашнего
хозяйства
60
Деятельность
экстерриториа-
льных организа-
ций
61
ИТОГО
62
Физические лица
NN
Классификация
по отраслям
народного
хозяйства
Корреспон-
дентские/
текущие
счета и
вклады до
востре-
бования
Условные
вклады
Срочные
вклады
ИТОГО
И
т
о
г
о
в
иност-
ранной
валюте
И
т
о
г
о
в
иност-
ранной
валюте
И
т
о
г
о
в
иност-
ранной
валюте
И
т
о
г
о
в
иност-
ранной
валюте
1
Сельское
хозяйство,
охота и
связанные с
этим услуги
2
Лесоводство,
лесозаготовки
и связанные с
этим услуги
3
Рыболовство,
рыбоводство и
предоставление
услуг в этих
областях
4
Добыча угля и
лигнита; разра-
ботка торфа
5
Добыча сырой
нефти и природ-
ного газа;
услуги, связан-
ные с добычей
нефти и газа
6
Добыча урановой
руды
7
Добыча
металлических
руд
8
Прочие отрасли
горнодобывающей
промышленности
9
Производство
пищевых продук-
тов
10
Производство
табачных изделий
11
Производство
текстильных
изделий
12
Производство
одежды; выделка
и крашение меха
13
Производство
кожи, изделий
из кожи и
производство
обуви
14
Производство
древесины и
деревянных
изделий
15
Производство
бумаги и картона
16
Издательское
дело, типограф-
ское дело,
воспроизведение
информационных
материалов
17
Производство
кокса, перегонка
нефти, производ-
ство и  перера-
ботка ядерных
материалов
18
Химическая
промышленность
19
Производство
резиновых и
пластмассовых
изделий
20
Производство
прочих неметал-
лических
минеральных
продуктов
21
Металлургическая
промышленность
22
Производство
готовых
металлических
изделий
23
Производство
машин и
оборудования
24
Производство
канцелярского
оборудования и
вычислительной
техники
25
Производство
электрических
машин и
оборудования
26
Производство
оборудования и
аппаратуры для
радио, телеви-
дения и связи
27
Производство
медицинских
приборов;
прецизионных
и оптических
инструментов,
наручных и
прочих часов
28
Автомобильная
промышленность
29
Производство
прочего
транспортного
оборудования
30
Производство
мебели; прочие
отрасли
промышленности
31
Вторичная
переработка
32
Производство и
распределение
электроэнергии,
газа и воды
33
Сбор, очистка и
распределение
воды
34
Строительство
35
Продажа,
техническое
обслуживание
и ремонт
автомобилей
36
Оптовая
торговля и
торговля через
комиссионных
агентов
37
Розничная
торговля и
ремонт изделий
домашнего
пользования
38
Гостиницы и
рестораны
39
Сухопутный
транспорт
40
Водный транспорт
41
Воздушный
транспорт
42
Вспомогательная
и дополнительная
транспортная
деятельность
43
Почта и связь
44
Финансовое
посредничество
45
Страхование
46
Деятельность,
являющаяся
вспомогательной
по отношению к
финансовому
посредничеству
и страхованию
47
Операции с
недвижимым
имуществом
48
Аренда
безперсонала
49
Вычислительная
техника и
связанная с ней
деятельность
50
Исследования и
разработки
51
Услуги,
оказываемые,
в основном,
предприятиям
52
Государственное
управление
53
Образование
54
Здравоохранение
и социальные
услуги
55
Канализация,
свалки и
удаление отходов
56
Деятельность
ассоциаций и
объединений
57
Деятельность
в области
организации
отдыха и
развлечений,
культуры и
спорта
58
Предоставление
индивидуальных
услуг
59
Услуги по
ведению
домашнего
хозяйства
60
Деятельность
экстерриториаль-
ных организаций
61
ИТОГО
62
Физические лица
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от       N
Входящий номер регистрации документа           ДДММГГГГ
Код налогового органа

338
Өткен кезеңдердің есепті кезеңде
анықталған зияндары
339
Банктік емес қызметпен байланысты
өткен кезеңдердің есепті кезеңде
анықталған зияндары
340
Табыс салығы
341
Жаңадан енгізілген баланстық шоттар бойынша өзге де шығыстар
342
Жиыны
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігінің нысанын толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі        ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
N 2.5 нысан
Электрондық мониторингке жататын
екінші деңгейдегі банктердің
салық есептілігін жасау және табыс
ету ережелеріне
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000  В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  тоқсан   жыл
Экономикалық қызмет түрлері бойынша шоғырландырулар
(мың теңге)
N N
Халық шаруашылығының салалары бойынша жіктеу
Заемдар
Бағалы қағаздар мен инвестициялар
Жиыны
шетел валюта-
сында
Жиыны
шетел
валюта-
сында
1
Ауыл шаруашылығы, аң аулау және осыған байланысты қызмет
2
Орман шаруашылығы,
орман дайындау және
осыған байланысты
қызмет
3
Балық аулау, балық
өсіру және осы
салаларда қызмет
көрсету
4
Көмiр және лингит
шығару, торф өңдеу
5
Шикі мұнай мен табиғи газ өндіру; мұнай мен табиғи газ өндірумен байланысты қызметтер
6
Уран рудасын өндіру
7
Металл рудаларын өндіру
8
Тау кен өнеркәсібінің басқа да салалары
9
Тамақ өнімдерін өндіру
10
Темекі өнімдерін өндіру
11
Мақта-мата өнімдерін өндіру
12
Киім тігу, аң терісін өңдеу және бояу
13
Тері, тері өнімдерін өндіру және аяқ киім шығару
14
Ағаш және ағаштан жасалған бұйымдарды өңдеу
15
Қағаз және картон шығару
16
Баспа ісі, Баспаханалық іс, ақпараттық материалдарды шығару
17
Кокс өндіру, мұнай тасымалдау, ядролық материалдарды өндіру және қайта өңдеу
18
Химиялық өнеркәсіп
19
Резинадан және пластмассадан жасалған бұйымдар шығару
20
Құрамында металы жоқ басқа минералды өнімдерді шығару
21
Металлургия өнеркәсібі
22
Дайын металл бұйымдарын шығару
23
Машиналар мен құрал-жабдықтар шығару
24
Кеңсе жабдықтары мен есептегіш техниканы шығару
25
Электр машиналары мен жабдықтарын шығару
26
Радио, телевидение және байланыс үшiн жабдық пен аппаратура шығару
27
Медицина аспаптарын; прецизиялық және оптикалық құралдарды, қолға тағатын және басқа да сағаттарды шығару
28
Автомобиль өнеркәсібі
29
Басқа да көлік жабдығын шығару
30
Жиһаз шығару, өнеркәсіптің басқа да салалары
31
Қайталама өңдеу
32
Электр қуатын, газ және су өндіру мен бөлістіру
33
Суды жинау, тазалау және бөлістіру
34
Құрылыс
35
Автомобильдерді сату, техникалық қызмет көрсету және жөндеу
36
Көтерме сауда және комиссиялық агенттер арқылы сауда
37
Бөлшек сауда және үйде пайдаланылатын бұйымдарды жөндеу
38
Қонақ үйлер мен мейрамханалар
39
Жер бетінде жүретін көлік
40
Су көлігі
41
Әуе көлігі
42
Қосалқы және қосымша көлік қызмет
43
Пошта және байланыс
44
Қаржы делдалдығы
45
Сақтандыру
46
Қаржылық делдалдық пен сақтандыруға қатысты қосалқы болып табылатын қызмет
47
Жылжымайтын мүлікпен операциялар
48
Қызметкерлерсіз жалға алу
49
Есептегіш техника және сонымен байланысты қызмет
50
Зерттеулер мен әзірлеулер
51
Негізінен кәсіпорындарға көрсетілетін қызметтер
52
Мемлекеттік басқару
53
Білім беру
54
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қызметтер
55
Канализация, қоқыстар және қалдықтарды жою
56
Қауымдастықтар мен бірлестіктердің қызметі
57
Демалыс пен ойын сауық, мәдениет және спорт саласындағы қызмет
58
Жеке қызмет көрсетулер
59
Үй шаруашылығы бойынша қызмет
60
Бұрынғы аумақтық ұйымдардың қызметі
Жиыны
Жеке тұлғалар
кестенің жалғасы
Шартты және мүмкін талаптар
Жиыны
Жиыны
шетел валютасында
Жиыны
шетел валютасында
N N
Халық шаруашылығының салалары бойынша жіктеу
Корреспонденттік/ ағымдағы есепшоттар және талап етілгенге дейінгі салымдар
Шартты салымдар
Жиыны
шетел валютасында
Жиыны
шетел валюта-
сында
1
Ауыл шаруашылығы, аң аулау және осыған байланысты қызмет
2
Орман шаруашылығы,
орман дайындау және
осыған байланысты
қызмет
3
Балық аулау, балық
өсіру және осы
салаларда қызмет
көрсету
4
Көмiр және лингит
шығару, торф өңдеу
5
Шикі мұнай мен табиғи газ өндіру; мұнай мен табиғи газ өндірумен байланысты қызметтер
6
Уран рудасын өндіру
7
Металл рудаларын өндіру
8
Тау кен өнеркәсібінің басқа да салалары
9
Тамақ өнімдерін өндіру
10
Темекі өнімдерін өндіру
11
Мақта-мата өнімдерін өндіру
12
Киім тігу, аң терісін өңдеу және бояу
13
Тері, тері өнімдерін өндіру және аяқ киім шығару
14
Ағаш және ағаштан жасалған бұйымдарды өңдеу
15
Қағаз және картон шығару
16
Баспа ісі, Баспаханалық іс, ақпараттық
материалдарды шығару
17
Кокс өндіру, мұнай тасымалдау, ядролық материалдарды өндіру және қайта өңдеу
18
Химиялық өнеркәсіп
19
Резинадан және пластмассадан жасалған бұйымдар шығару
20
Құрамында металы жоқ басқа минералды өнімдерді шығару
21
Металлургия өнеркәсібі
22
Дайын металл бұйымдарын шығару
23
Машиналар мен құрал-жабдықтар шығару
24
Кеңсе жабдықтары мен есептегіш техниканы шығару
25
Электр машиналары мен жабдықтарын шығару
26
Радио, телевидение және байланыс үшiн жабдық пен аппаратура шығару
27
Медицина аспаптарын; прецизиялық және оптикалық құралдарды, қолға тағатын және басқа да сағаттарды шығару
28
Автомобиль өнеркәсібі
29
Басқа да көлік жабдығын шығару
30
Жиһаз шығару, өнеркә-
сіптің басқа да
салалары
31
Қайталама өңдеу
32
Электр қуатын, газ және су өндіру мен бөлістіру
33
Суды жинау, тазалау және бөлістіру
34
Құрылыс
35
Автомобильдерді сату, техникалық қызмет көрсету және жөндеу
36
Көтерме сауда және комиссиялық агенттер арқылы сауда
37
Бөлшек сауда және үйде пайдаланылатын бұйымдарды жөндеу
38
Қонақ үйлер мен мейрамханалар
39
Жер бетінде жүретін көлік
40
Су көлігі
41
Әуе көлігі
42
Қосалқы және қосымша көлік қызмет
43
Пошта және байланыс
44
Қаржы делдалдығы
45
Сақтандыру
46
Қаржылық делдалдық пен сақтандыруға қатысты қосалқы болып табылатын қызмет
47
Жылжымайтын мүлікпен операциялар
48
Қызметкерлерсіз жалға алу
49
Есептегіш техника және сонымен байланысты қызмет
50
Зерттеулер мен әзірлеулер
51
Негізінен кәсіпорын-
дарға көрсетілетін
қызметтер
52
Мемлекеттік басқару
53
Білім беру
54
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қызметтер
55
Канализация, қоқыстар және қалдықтарды жою
56
Қауымдастықтар мен бірлестіктердің қызметі
57
Демалыс пен ойын сауық, мәдениет және спорт саласындағы қызмет
58
Жеке қызмет көрсетулер
59
Үй шаруашылығы бойынша қызмет
60
Бұрынғы аумақтық ұйымдардың қызметі
Жиыны
Жеке тұлғалар
кестенің жалғасы
Мерзімді салымдар
Жиыны
Жиыны
шетел валютасында
Жиыны
шетел валютасында
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігінің нысанын толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі          ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды

Форма N 2.7
Приложение 7 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности банками
второго уровня, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности
тыс. тенге
N
Наиме-
нование
дебитора
Резидент/
нерезидент
РНН
Код
страны
рези-
денства
Сумма
Срок
образования
задолженности
Причины
образования
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
тыс. тенге
N
Наиме-
нование
кредитора
Резидент/
нерезидент
РНН
Код
страны
рези-
денства
Сумма
Срок
образования
задолженности
Причины
образования
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от       N
Входящий номер регистрации документа           ДДММГГГГ
Код налогового органа
Форма N 2.8
Приложение 8 к Правилам
составления и представления
налоговой отчетности банками
второго уровня, подлежащими
электронному мониторингу
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 августа 2007 года N 551 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого офиц. опубл.).
О Основная
О Корректировочная
О По уведомлению
Дата и номер уведомления          А номер ОООООО  В дата ОООООООООО
РНН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период       квартал     год
Предварительный расчет по корпоративному подоходному
налогу с юридических лиц
тыс. тенге
N
П/П
Показатели
Сумма
1
Совокупный доход
2
Налогооблагаемый доход (убыток)
3
Переносимые убытки
4
Корректировка налогооблагаемого
дохода
5
Налогооблагаемый доход с учетом
переносимых убытков и
корректировки
6
Сумма начисленного
корпоративного подоходного налога
7
Зачет иностранного налога
8
Зачет налога, удержанного у
источника выплаты вознаграждения
(выигрыша)
9
Сумма корпоративного подоходного
налога, подлежащего уплате
10
Авансовые платежи, всего в том
числе:
11
Всего внесенных авансовых
платежей
12
Сумма налога к доплате
13
Сумма излишне уплаченного
налога
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан
за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной форме налоговой отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с
Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при
обмене электронными документами от       N
Входящий номер регистрации документа           ДДММГГГГ
Код налогового органа

N 2.7 нысан
Электрондық мониторингке жататын
екінші деңгейдегі банктердің
салық есептілігін жасау және табыс
ету ережелеріне
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000  В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  тоқсан   жыл
Дебиторлық берешекті ажыратып жазу
(мың теңге)
N
Дебитордың атауы
Резидент/
резидент емес
СТН
Рези-
дент-
тік елінің коды
Сома-
сы
Бере-
шектің қалып-
тасу
мерзімі
Қалыптасу себептері
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
(мың теңге)
N
Кредитордың атауы
Резидент/
резидент емес
СТН
Рези-
дент-
тік елінің коды
Сома-
сы
Бере-
шектің қалып-
тасу
мерзімі
Қалыптасу себептері
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігінің нысанын толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі         ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
N 2.8 нысан
Электрондық мониторингке жататын
екінші деңгейдегі банктердің
салық есептілігін жасау және табыс
ету ережелеріне
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007.08.07. N 551 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Бұйрығымен.
Нысанның түрі:
0 Негізгі
0 Түзету
0 Хабарлама бойынша
Хабарламаның күні мен нөмірі  А нөмірі 000000  В күні 0000000000
СТН-і
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі  тоқсан  жыл
Заңды тұлғалардан алынатын корпорациялық табыс
салығы бойынша алдын ала есеп
(мың теңге)
р/с
N
Көрсеткіштер
Сомасы
1
Жиынтық кіріс
2
Салық салынатын кіріс (залал)
3
Көшірілетін залалдар
4
Салық салынатын кірісті түзету
5
Көшірілетін залалдарды, берілетін жеңілдіктерді ескере отырып салық салынатын кірістер
6
Есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы
7
Шетел салығын есепке жатқызу
8
Сыйақы (мүдде) бойынша төлем көзінен ұсталған салықты есепке жатқызу
9
Төленуге жататын корпорациялық табыс салығының сомасы
10
Аванстық төлемдер нақты төленеді
11
Енгізілген аванстық төлемдердің барлығы
12
Қосымша төленуге жатады
13
Қайтарылуға жатады
Біз осы есептілікте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы
үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз.
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы N келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі        ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды