Об утверждении Перечня грузов, подлежащих сопровождению военизированной охраной при перевозке железнодорожным транспортом
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 июля 2004 года N 285-I. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2004 года N 2970. Утратил силу - приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 10 ноября 2005 года N 344-I (V053931)
В соответствии с подпунктом 9) пункта 2  статьи 14  Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" приказываю:
1. Утвердить прилагаемый Перечень грузов, подлежащих сопровождению военизированной охраной при перевозке железнодорожным транспортом.
2. Комитету железнодорожного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Байдаулетов Н.Т.) обеспечить представление настоящего приказа для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого Вице-Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Лавриненко Ю.И.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утвержден
приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 23 июля 2004 года N 285-I
"Об утверждении Перечня
грузов, подлежащих сопровождению
военизированной охраной при
перевозке железнодорожным
транспортом"
Перечень грузов, подлежащих сопровождению военизированной
охранной при перевозке железнодорожным транспортом
_____________________________________________________________________
N  |                  |  Номер  |
п/п |Наименование груза|тарифной | Код наименование груза
|                  | позиции |
____|__________________|_________|___________________________________
1.   Автомобили и их              Все коды наименования, в том
части не бывшие в  381       числе специальные  1  (кроме
эксплуатации                 полуприцепов, прицепов и частей к
автомобилям полной массы более
3,5 тонн)
--------------------------------------------------------------------
Все наименования (кроме
сельскохозяйственной техники без
2.   Машины сельско-              автономных двигателей и
хозяйственные и    361       установленных на ней
их части                     электрических, дизельных, газовых,
бензиновых двигателей и
механизмов, а также частей для
сельскохозяйственной техники)
--------------------------------------------------------------------

Темiр жол көлігімен тасымалдаған кезде әскерилендiрiлген күзетпен алып жүруге жататын жүктердiң тiзбесiн бекiту туралы
Көлік және коммуникациялар министрінің 2004 жылғы 23 шілдедегі N 285-І бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 27 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2970. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2005 жылғы 10 қарашадағы N 344-І бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз).
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2005 жылғы 10 қарашадағы N 344-І   бұйрығымен  ( қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз ).
_________________________________
"Темiр жол көлiгi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңының  14-бабы 2-тармағының 9) тармақшасына сәйкес Бұйырамын:
1. Қоса берiлiп отырған Темiр жол көлiгімен тасымалдаған кезде әскерилендiрiлген күзетпен алып жүруге жататын жүктердiң тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Темiр жол көлiгі комитетi (Н.Т.Байдәулетов) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркеу үшiн Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне ұсынуды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар бiрiншi вице-министрi Ю.И.Лавриненкоға жүктелсiн.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi.
Министр
"Темiр жол көлiгiмен тасымалдаған
кезде әскерилендiрiлген күзетпен
алып жүруге жататын жүктердiң
тiзбесiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасының Көлiк
және коммуникациялар министрiнiң
2004 жылғы 23 шілдедегі
N 285-І бұйрығымен бекiтiлген
Темiр жол көлiгiмен тасымалдаған кезде әскерилендiрiлген күзетпен алып жүруге жататын жүктердiң тiзбесi
____________________________________________________________________
P/c |    Жүктiң атауы     | Тарифтiк |      Жүк атауының коды
N  |                     |позицияның|
|                     |  нөмiрi  |
____________________________________________________________________
1.   Пайдалануда болмаған      381     Атаудың барлық кодтары,
автомобильдер және                соның iшiнде арнайы (толық
олардың бөлшектерi                массасы 3,5 тоннадан астам
автомобильдерге жартылай
тiркемелерден, тiркемелерден
және бөлшектерден басқа)
2.   Ауыл шаруашылығы          361     Барлық атаулар (автономды
машиналары және олардың           қозғалтқышсыз ауыл
бөлшектерi                        шаруашылығы техникасынан және
оған орнатылған электр,
дизель, газ, бензин
қозғалтқыштары мен
тетiктерден, сондай-ақ ауыл
шаруашылығы техникасына
арналған бөлшектерден басқа)

3.   Трактора и их
части не           362       36205,06
бывшие в
эксплуатации
--------------------------------------------------------------------
35103, 04, 05, 06, 07, (только
электрические), 13 (только бытовые
4.   Машины,                      газовые, электрические), 36 (кроме
оборудование,                огнетушителей, пожарного
кроме машин                  инструмента и инвентаря), 38, 40
сельско-           351       (только станки металлорежущие с
хозяйственных                числовым программным управлением)
--------------------------------------------------------------------
5.   Средства                     391101,02,07,09,10,11,13,19
транспортирования            (только надувные), 20, 21, 22,
и их части, кроме  391       28,31,32,34,38,40,41,42,44
автомобилей
--------------------------------------------------------------------
6.   Аппараты и
приборы, кроме     401       Все наименования, кроме 40110
электробытовых
--------------------------------------------------------------------
7.   Взрывчатые
материалы          693       69314 Все наименования, за
(опасные грузы               исключением случаев, указанных в
класса 1)                    пункте 3.9.2 Правил перевозок
опасных грузов по железным
дорогам, утвержденных Советом по
железнодорожному транспорту
5 апреля 1996 года
--------------------------------------------------------------------
8.   Баллончики с
газом (средства
индивидуальной
защиты)            757       75707 Все наименования
--------------------------------------------------------------------
9.   Охотничье
нарезное,
спортивное и
газовое оружие     682       68232 Все наименования
--------------------------------------------------------------------
10.  Грузы, следующие
в адреса
посольств и
постоянных           Все     Все наименования
представительств   позиции
иностранных
государств, и
отправленные ими
--------------------------------------------------------------------
11.  Метанол            721       72148
--------------------------------------------------------------------
12.  Спирты и их
производные        721       72147, 52
--------------------------------------------------------------------
13.  Вино, перевозимое
в крытых вагонах,
автономных
рефрижераторных    591       Все наименования
вагонах, в
вагонах-термосах
и контейнерах
--------------------------------------------------------------------
14.  Пиво               592       Все наименования
--------------------------------------------------------------------
15.  Водка и изделия
ликеро-водочные,
перевозимые в
крытых вагонах,
автономных         593       Все наименования
рефрижераторных
вагонах, в
вагонах-термосах
и контейнерах
--------------------------------------------------------------------
16.  Спирт              594       Все наименования
--------------------------------------------------------------------
17.  Изделия табачно-
махорочные         517       Все наименования
--------------------------------------------------------------------
18.  Продукция
радиопромышлен-
ности              402       Все наименования
--------------------------------------------------------------------
19.  Видео и аудио-
аппаратура,
средства
электронно-
вычислительной и   402       40206,07,10,40104,35137
множительной
техники,
видео и
аудиокассеты
--------------------------------------------------------------------
20.  Машины,
изделия и
приборы
электробытовые     404       Все наименования
--------------------------------------------------------------------
64102, 04, 06, 07, 08,
21.  Галантерея и                 09, 12, 14, 16, 18, 19,
изделия ювелирные  641       20, 21, 22, 23, 24, 25,
26, 27, 28, 30, 31, 32,
33, 34, 35, 36, 37, 40, 42
--------------------------------------------------------------------
22.  Продукция
парфюмерно -                 44202, 03, 04, 05, 06, 07,
косметической и    442       08, 09, 10, 12, 13, 14, 15, 16
эфирно-
масличной
промышленности
--------------------------------------------------------------------
23.  Посуда и
другие изделия
стеклянные,        661       66102, 04, 06, 08, 09, 10,
фарфоровые и                 20, 24
фаянсовые
--------------------------------------------------------------------
24.  Ткани              631       Все наименования, кроме 63105, 06,
08, 11 (мешочные, упаковочные),
12, 14 (пеньковые, джутовые)
--------------------------------------------------------------------
25.  Прочие изделия     632       Все наименования, кроме 63202,
швейной и                    04, 06, 07, 08, 10, 11, 13, 14,
текстильной                  18, 20, 22, 23, 24, 25, 26
промышленности
--------------------------------------------------------------------
26.  Изделия            633       Все наименования
трикотажные
--------------------------------------------------------------------
27.  Изделия швейные    634       Все наименования, кроме 63407, 19,
27, 28, 29, 33
--------------------------------------------------------------------
28.  Ковры и изделия    635       Все наименования
ковровые
--------------------------------------------------------------------
29.  Пряжа              622       62208, 09, 10, 11, 12, 13, 14,
15, 16
--------------------------------------------------------------------

3.   Пайдалануда болмаған      362     36205,06
тракторлар және олардың
бөлшектерi
4.   Машиналар, жабдықтар,     351     35103, 04, 05, 06, 07 (тек
ауыл шаруашылығы                  электрлiк), 13 (тек тұрмыстық
машиналарынан басқа               газдық, электрлiк), 36 (өрт
сөндiргiштерден, өрт сөндiру
саймандары мен мүкәммалынан
басқа), 38, 40 (тек сандық
бағдарламалық басқаруы бар
металл кескiш станоктар)
5.   Автомобильдерден басқа,   391     391101 02, 07, 09, 10, 11,
тасымалдау құралдары              13, 19 (тек үрленетiн), 20,
және олардың бөлшектерi           21, 22, 28, 31, 32, 34, 38,
40, 41, 42, 44
6.   Электр-тұрмыстықтарынан   401     40110-нан басқа барлық
басқа, аппараттар мен             атаулар
аспаптар
7.   Жарылғыш материалдар      693     69314, 1996 жылғы 5 сәуiрдегi
(1-класты қауiптi жүктер)         темiр жол көлiгi жөнiндегi
Кеңесiмен бекiтiлген Темiр
жолдармен қауiптi жүктердi
тасымалдау ережесiнiң 3.9.2-
тармағында көрсетiлген
жағдайларды қоспағанда,
барлық атаулар
8.   Газы бар шағын            757     75707 Барлық атаулар
баллондар (жеке қорғану
құралдары)
9.   Аңшылық ойық ұңғылы,      682     68232 Барлық атаулар
спорттық және газды қару
10.  Шет мемлекеттердің        Барлық  Барлық атаулар
елшiлiктерi мен тұрақты   пози.
өкiлдiктерiнiң мекен-     циялар
жайларына жiберiлетiн
және олар жөнелтетiн
жүктер
11.  Метанол                   721     72148
12.  Спирттер және олардан     721     72147, 52
жасалатын өнiм
13.  Жабық вагондарда,         591     Барлық атаулар
автономды
рефрижераторлық
вагондарда, вагон-
термостарда және
контейнерлерде
тасымалданатын шарап
14.  Сыра                      592     Барлық атаулар
15.  Жабық вагондарда,         593     Барлық атаулар
автономды
рефрижераторлық
вагондарда, вагон-
термостарда және
контейнерлерде
тасымалданатын арақ
пен ликер-арақ өнiмдерi
16.  Спирт                     594     Барлық атаулар
17.  Темекi өнiмдерi           517     Барлық атаулар
18.  Радио өнеркәсiбi          402     Барлық атаулар
өнiмдерi
19.  Бейне және                402     40206, 07, 10, 40104, 35137
аудиоапаратура,
электронды-есептеу
құралдары және көбейту
техникасының құралдары,
бейне- және
аудиотаспалар
20.  Электр тұрмыстық          404     Барлық атаулар
машиналары, бұйымдары
және аспаптары
21.  Галантерея және           641     64102,04,06,07,08,09, 12, 14,
зергерлiк бұйымдар                16, 18, 19, 20, 21, 22, 23,
24, 25, 26, 27, 28, 30, 31,
32, 33, 34, 35, 36,37,40,42
22.  Парфюмерлiк-              442     44202, 03, 04, 05, 06, 07,
косметикалық және                 08, 09, 10, 12, 13, 14, 15,
эфирлi-май                        16
өнеркәсiбiнiң өнiмi
23.  Ыдыс және басқа да        661     66102, 04, 06, 08, 09, 10,
шыны, фарфор, фаянс               20, 24
бұйымдары
24.  Маталар                   631     63105, 06, 08, 11 (қаптау,
буып-түю), 12, 14-тен
(кендiр, кендiр талшықтары)
басқа барлық атаулар
25.  Тiгiн және тоқыма         632     63202,04,06,07,08, 10, 11,
өнеркәсiбiнiң өзге                13, 14, 18, 20, 22, 23, 24,
бұйымдары                         25, 26-дан басқа барлық
атаулар
26.  Тоқыма бұйымдары          633     Барлық атаулар
27.  Тiгiн бұйымдары           634     63407, 19, 27, 28, 29, 33-тен
басқа барлық атаулар
28.  Кiлемдер және кiлем       635     Барлық атаулар
бұйымдары
29.  Жiп                       622     62208, 09, 10, 11, 12, 13,
14, 15, 16

30.  Меха, кожи и       651       Все наименования, кроме 65116
шкуры выделанные
--------------------------------------------------------------------
31.  Кожа искусственная 652       Все наименования, кроме 65204
--------------------------------------------------------------------
32.  Изделия из кожи,
волоса,            653       65302, 03, 04, 06, 10, 11, 13,
щетины, кроме                14, 16
галантерейных
--------------------------------------------------------------------
33.  Обувь              654       Все наименования, кроме 65401,
02, 03
--------------------------------------------------------------------
452 все наименования,
34.  Резина, изделия              кроме 452203, 11, 12, 13, 18,
резино-техничес-             19,20,21,22, 25, 26, 28, 30,
кие и эбонитовые   452       31, 32, 35, а также шин,
камер и покрышек автомобильных
с маркировкой профиля 280
миллиметров и более
--------------------------------------------------------------------
35.  Изделия                      Все наименования, кроме камер,
резинотехнические  453       шин и покрышек автомобильных с
и эбонитовые,                маркировкой профиля 280
бывшие в                     миллиметров и более
употреблении,
восстановленные
--------------------------------------------------------------------
36.  Мебель, кроме      127       Все наименования, кроме 12701, 03,
металлической и              23, 25, 37
плетеной
--------------------------------------------------------------------
37.  Инструменты        681       Все наименования
музыкальные
--------------------------------------------------------------------
38.  Инвентарь
спортивный,        682       68201,07,11,23,24,25,29,32
охотничий и
театральный
--------------------------------------------------------------------
39.  Игры и игрушки,    683       68301, 02, 03, 06
наглядные учебные
пособия, кроме
печатных
--------------------------------------------------------------------
40.  Металлы цветные    331       Все наименования в заготовках,
и сплавы                     слитках, чушках и другие
--------------------------------------------------------------------
35202,05,08, 11, 13, 14, 16,
41.  Прокат цветных     352       17, 18, 19, 20, 21, 24
металлов
--------------------------------------------------------------------
42.  Медикаменты и                44101, 02, 04, 13, 15, 20,
химико-            441       27, 31, 32, 33, 36, 37,
фармацевтическая             38, 43, 48, 51, 52, 54, 55,
продукция                    56
--------------------------------------------------------------------
43.  Мясо и субпродукты
в автономных
рефрижераторных    561       Все наименования
вагонах
--------------------------------------------------------------------
44.  Изделия колбасные,
копчености и
полуфабрикаты
мясные в           562       Все наименования
автономных
рефрижераторных
вагонах
--------------------------------------------------------------------
45.  Изделия макаронные 512       Все наименования
--------------------------------------------------------------------
46.  Изделия            513       Все наименования
кондитерские
мучные
--------------------------------------------------------------------
47.  Изделия
кондитерские
сахаристые,       514        Все наименования, кроме 51401,02
кроме яичных,
мед
--------------------------------------------------------------------
48.  Концентраты
пищевые,                     Все наименования, кроме 51624,25,
пряности,          516       54
напитки сухие
--------------------------------------------------------------------
49.  Сахар              521       Все наименования
--------------------------------------------------------------------
50.  Масло животное и
сыр, перевозимые
в автономных       553       Все наименования
рефрижераторных
вагонах
--------------------------------------------------------------------
51.  Масло растительное 556       Все наименования, кроме 55632,33
--------------------------------------------------------------------
52.  Консервы всякие    581       Все наименования
--------------------------------------------------------------------
53.  Грузы гуманитарной  Все      Все наименования грузов,
помощи             позиции   указанные в настоящем Перечне
--------------------------------------------------------------------
54.  Лом черных         316       Все наименования
металлов
--------------------------------------------------------------------
55.  Лесные грузы       080       Все наименования
--------------------------------------------------------------------
56.  Продукция
топливно-
энергетической     160       Все наименования
промышленности
--------------------------------------------------------------------
57.  Дома сборно-
разборные          256       Все наименования
бесфундаментные
--------------------------------------------------------------------
58.  Пшеница            011       Все наименования
--------------------------------------------------------------------
59.  Семена сои         021100
--------------------------------------------------------------------
60.  Бобы овощные       041034
свежие
--------------------------------------------------------------------

30.  Терiлер, былғарылар       651     Барлық атаулар, 65116-дан
және өңделген аң                  басқа
терiлерi
31.  Жасанды былғары           652     Барлық атаулар, 65204-тен
басқа
32.  Галантереялықтан          653     65302, 03, 04, 06,
басқа терiден, шаштан,            10, 11, 13, 14, 16
қылдан жасалған
бұйымдар
33.  Аяқ-киiм                  654     65401, 02, 03-тен басқа
барлық атаулар
34.  Резеңке, резеңке-         452     45203, 11, 12, 13, 18, 19,
техникалық және                   20, 21, 22, 25, 26, 28, 30,
эбонит бұйымдары                  31, 32, 35-тен, сондай-ақ
шиналардан, камералар мен
280 милиметр және одан артық
таңбалау профилi бар көлiк
дөңгелекқаптарынан басқа 452
барлық атаулар
35.  Тұтынуда болған,          453     Шиналардан, камералар мен
қалпына келтiрiлген               280 милиметр және одан артық
резеңке-техникалық                таңбалау профилi бар көлiк
және эбонит бұйымдары             дөңгелекқаптарынан басқа
барлық атаулар
36.  Жиhаз, металдық және      127     12701, 03, 23, 25, 37-ден
торланған жиhаздан                басқа барлық атаулар
басқа
37.  Саз аспаптары             681     Барлық атаулар
38.  Спорт, аңшы және          682     68201, 07, 11, 23, 24, 25,
театр мүкәммалы                   29, 32
39.  Ойындар және              683     68301, 02, 03, 06
ойыншықтар, көрнекi
оқу құралдары,
баспадан шыққандарынан
басқа
40.  Түстi металдар және       331     Дайындамалардағы,
қорытпалар                        құймалардағы, құймалардағы
және тағы басқа барлық
атаулар
41.  Түстi металл прокаты      352     35202, 05, 08, 11, 13, 14,
16, 17, 18, 19, 20, 21, 24
42.  Дәрi-дәрмектер және       441     44101, 02, 04, 13, 15, 20,
химия-фармацевтика                27, 31, 32, 33, 36, 37, 38,
өнiмдерi                          43, 48, 51, 52, 54, 55, 56
43.  Автономды                 561     Барлық атаулар
рефрижераторлық
вагондардағы ет және
малдың iшек-қарны
44.  Автономды                 562     Барлық атаулар
рефрижераторлық
вагондардағы шұжық
өнiмдерi, ысталған
өнiмдер және еттен
жасалған жартылай
фабрикаттары
45.  Макарон бұйымдары         512     Барлық атаулар
46.  Ұннан жасалған            513     Барлық атаулар
кондитерлiк өнiмдер
47.  Қантты кондитер           514     Барлық атаулар, 51401, 02-ден
бұйымдары, жұмыртқа               басқасы
қосылғанннан басқа, бал
48.  Тағамдық концентраттар,   516     Барлық атаулар, 51624, 25,
татымды заттар, құрғақ            54-тен басқасы
сусындар
49.  Қант                      521     Барлық атаулар
50.  Автономды                 553     Барлық атаулар
рефрижераторлық
вагондарда
тасымалданатын сары
май мен iрiмшiк
51.  Өсiмдiк майы              556     Барлық атаулар, 55632, 33-тен
басқасы
52.  Әр түрлi консервiлер      581     Барлық атаулар
53.  Iзгiлiк көмек жүктерi     Барлық  Осы тiзбеде көрсетiлген
пози.   жүктердiң барлық атаулары
циялар
54.  Қара металл сынықтары     316     Барлық атаулар
55.  Ағаш жүктерi              080     Барлық атаулар
56.  Отын-энергетика           160     Барлық атаулар
өнеркәсiбiнiң өнiмдерi
57.  Iргетассыз құрастырылып-  256     Барлық атаулар
бөлшектелетiн үйлер
58.  Бидай                     011     Барлық атаулар
59.  Соя тұқымы                021100
60.  Жаңа пiскен бұршақбас     041034

61.  Сталь              32416     32417 32418
--------------------------------------------------------------------
62.  Хлороформ
медицинский        71255
--------------------------------------------------------------------
63.  Газы кроме
энергетических     48849
--------------------------------------------------------------------
64.  Изделия кабельные  417       Все наименования
--------------------------------------------------------------------
65.  Прокат черных      320007
металлов
--------------------------------------------------------------------
66.  Натрия цианид      485591
--------------------------------------------------------------------
67.  Хлопок, хлопковое
волокно            031013
_____________________________________________________________________
Примечание: 1. К специальным автомобилям относятся: автомобили-фургоны
ветеринарной службы, культурного и бытового обслуживания населения,
автоцистерны для нефтепродуктов, воды, сжиженных газов и
топливозаправщики, передвижные мастерские на автомобилях, включая
автомобили-лаборатории, автомашины технической помощи, пожарные
машины, автобетономешалки, автомобили для уборки дорог с распылителями,
автомастерские, рентгеновские автомобили, скорой помощи, реанимационная
и другая техника, оснащенная специальным оборудованием.

61.  Болат                     32416   32417 32418
62.  Медициналық хлороформ     71255
63.  Газдар,                   48849
энергетикалықтан басқа
64.  Кабельдiк бұйымдар        417     Барлық атаулар
65.  Қара металдар прокаты     320007
66.  Натрийдiң цианиды         485591
67.  Мақта, мақта талшығы      031013
____________________________________________________________________
Ескерту: Арнайы көлiктерге ветеринарлық қызметтiң, халыққа мәдени және тұрмыстық қызмет көрсету автомобиль-фургондары, мұнай өнiмдерiне, суға, сұйытылған газдарға арналған автоцистерналар және отын құйғыштар, автомобильдер-зертханаларды қоса алғанда, автомобильдердегi жылжымалы шеберханалар, техникалық көмек көрсету автомашиналары, өрт сөндiру машиналары, автобетонараластырғыштар, жолдарды жинауға арналған бүрiккiштерi бар автомобильдер, автошеберханалар, рентген автомобильдерi, жедел жәрдем көрсету, реанимациялық автомобильдер және арнайы жабдықпен жарақтандырылған өзге де техника жатады.