О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 ноября 2000 года N 428 "Об утверждении Правил установления корреспондентских отношений между банками второго уровня Республики Казахстан, а также между банками второго уровня Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1351
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 июля 2004 года N 99. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 сентября 2004 года N 3048. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 210
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.08.2016 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
С целью урегулирования корреспондентских отношений между банками второго уровня Республики Казахстан, между банками второго уровня Республики Казахстан и Акционерным обществом "Банк Развития Казахстана", а также между банками второго уровня Республики Казахстан, Акционерным обществом "Банк Развития Казахстана" и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 ноября 2000 года N 428 "Об утверждении Правил установления корреспондентских отношений между банками второго уровня Республики Казахстан, а также между банками второго уровня Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1351, опубликованное 1-14 января 2001 года в печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана"); с изменениями и дополнениями, утвержденными  постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2003 года N 21 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2200, опубликованное 24 февраля - 9 марта 2003 года в печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана") внести следующие изменения и дополнения:
в наименовании постановления:
слова "банками второго уровня Республики Казахстан" заменить словом "банками";
в Правилах установления корреспондентских отношений между банками второго уровня Республики Казахстан, а также между банками второго уровня Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, утвержденных указанным постановлением:
в наименовании Правил:
слова "банками второго уровня Республики Казахстан" заменить словом "банками";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1351 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің арасында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарының арасында корреспонденттік қатынастар орнату ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 25 қарашадағы N 428 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 22 шілдедегі N 99 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 3 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3048. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 210 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.08.2016 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің арасында, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері мен "Қазақстан Даму банкі" акционерлік қоғамы арасында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің, "Қазақстан Даму банкі" акционерлік қоғамы және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың арасында корреспонденттік қатынастарды реттеу мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің арасында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарының арасында корреспонденттік қатынастар орнату ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 25 қарашадағы N 428  қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1351 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" баспасөз басылымдарында 2001 жылғы 1-14 қаңтарда жарияланған), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 31 қаңтардағы N 21  қаулысымен бекітілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2200 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" баспасөз басылымдарында 2003 жылғы 24 ақпан - 9 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
қаулының атауындағы:
"Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің" деген сөздер "Банктердің" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің арасында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарының арасында корреспонденттік қатынастар орнату ережесінде:
Ереженің атауындағы:
"Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің" деген сөздер "Банктердің" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Гражданским  кодексом Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан " О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", " О платежах и переводах денег" и иными принятыми в соответствии с ними нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Настоящие Правила устанавливают особенности открытия, ведения и закрытия корреспондентских счетов банков второго уровня Республики Казахстан, Акционерного общества "Банк Развития Казахстана" (далее - банки) и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, (далее - небанковские организации) в тенге, а также порядок расчета лимита, установленного на объем платежей и переводов денег банков и небанковских организаций.";
пункт 3 дополнить словами "Республики Казахстан (далее - Национальный Банк)";
в пункте 5:
слова "Национального Банка" заменить словами "уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций";
после слов "корреспондентских счетов" дополнить словами ", если иное не установлено законодательными актами Республики Казахстан";
в пункте 6 слова "в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, в том числе нормативными правовыми актами Национального Банка, регламентирующими вопросы лицензирования банков" заменить словами "и небанковским организациям в соответствии с законодательством Республики Казахстан";
пункт 7 исключить;
в подпункте 7) пункта 10 слова "Национального Банка" исключить;
в подпунктах 3), 4) и 5) пункта 18 слова "Национального Банка" исключить;
главу 4 дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. Респондент по истечении пяти рабочих дней после закрытия корреспондентского счета направляет в Национальный Банк письмо с указанием даты закрытия данного счета.";
абзац первый пункта 21 изложить в следующей редакции:
"21. Банк и/или небанковская организация осуществляют платежи и переводы денег по операциям банка или небанковской организации и их клиентов через корреспондентские счета, за исключением операций, предусмотренных пунктом 22 настоящих Правил, в объемах не превышающих лимит, установленный Национальным Банком.";
в абзаце втором слова "платежную систему" заменить словами "платежные системы";

"1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының Азаматтық  кодексіне , "Қазақстан Республикасындағы  банктер және банк қызметі туралы", " Ақша төлемі және аударымы туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына және Қазақстан Республикасының соларға сәйкес қабылданған өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленді.
Осы Ережеде Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының (бұдан әрі - банктер) және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың (бұдан әрі - банктік емес ұйымдар) теңгемен корреспонденттік шоттар ашу, жүргізу және жабу ерекшеліктері, сондай-ақ банктер мен банктік емес ұйымдардың ақша төлемдері мен аударымдарының көлеміне белгіленген лимитті есептеу тәртібі белгіленеді.";
3-тармағындағы мемлекеттік тілдегі мәтіндегі "Ұлттық Банкпен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен (бұдан әрі - Ұлттық Банк)" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармағы мемлекеттік тілдегі мәтінде мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Егер Қазақстан Республикасының заң актілерінде басқаша белгіленбесе, банктер мен банктік емес ұйымдардың корреспонденттік шоттарын ашу мен жүргізу құқығы корреспонденттік шоттар ашуға және жүргізуге қаржы нарығын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар банктер мен банктік емес ұйымдарда ғана болады.";
6-тармағында мемлекеттік тілдегі мәтіндегі "Қазақстан Республикасының заңдарына, сонымен бірге Ұлттық Банктің банктерді лицензиялау мәселесін реттейтін нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес" деген сөздер алынып тасталсын, "Банктерге" деген сөздерден кейін "және банктік емес ұйымдарға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармағы алынып тасталсын;
10-тармағының 7) тармақшасындағы "Ұлттық Банк" деген сөздер алынып тасталсын;
18-тармағының 3), 4) және 5) тармақшаларындағы "Ұлттық Банктің" деген сөздер алынып тасталсын;
4-тарау мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Респондент корреспонденттік шот жабылғаннан кейін бес жұмыс күні өткен соң осы шоттың жабылған күнін көрсете отырып, Ұлттық Банкке хат жібереді.";
21-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Банк және/немесе банктік емес ұйым осы Ереженің 22-тармағында көзделген операцияларды қоспағанда, банктің немесе банктік емес ұйымның және олардың клиенттерінің операциялары бойынша корреспонденттік шоттар арқылы Ұлттық Банк белгілеген лимиттен аспайтын көлемде ақша төлемдері мен аударымдарын жүзеге асырады.";
екінші абзацындағы "төлем жүйесі" деген сөздер "төлем жүйелері" деген сөздермен ауыстырылсын;

дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. Требование по выполнению лимита не распространяется на небанковские организации, не являющиеся пользователями платежных систем Центра.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. В расход лимита не входит объем платежей и переводов денег по следующим видам операций:
перевод средств на корреспондентские счета/с корреспондентских счетов через платежные системы Центра в текущем месяце;
операции по зачету взаимных требований по корреспондентским счетам лоро и ностро в одном банке или небанковской организации.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Банк и/или небанковская организация представляют в Национальный Банк не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, сведения о количестве и объемах платежей и переводов денег, осуществленных через корреспондентские счета, согласно Приложению 2 к настоящим Правилам, на основании которого рассчитывается расход лимита.
Представление сведений не требуется:
небанковскими организациями, указанными в пункте 21-1 настоящих Правил;
при проведении платежей и переводов денег по операциям, предусмотренным пунктом 22 настоящих Правил.
При отсутствии платежей и переводов денег, осуществляемых через корреспондентские счета, за отчетный период банк и/или небанковская организация представляют в Национальный Банк письмо с уведомлением об отсутствии данных платежей и переводов денег.";
в Приложении 1:
в наименовании Приложения слова "банками второго уровня Республики Казахстан" заменить словом "банками";
в Порядке проведения расчетов:
пункт 1 после слова "платежей" дополнить словами "и переводов денег";
в пункте 2:
слова "для сбора наличных денег в пользу клиентов Респондента" заменить словами "операций банка с наличными деньгами (зачисление/снятие)";
после слов "других платежей" дополнить словами "и переводов денег";
в Приложении 2:
в наименовании Приложения слова "банками второго уровня Республики Казахстан" заменить словом "банками";
в наименовании таблицы после слова "платежей" дополнить словами "и переводов денег";
в Таблице:
слова "Счет, через который получен платеж" заменить словами "Счет, через который получен платеж и/или перевод денег";
слова "Счет, через который отправлен платеж" заменить словами "Счет, через который отправлен платеж и/или перевод денег";
слова "Объем платежей" заменить словами "Объем платежей и/или переводов денег";
слова "Количество платежей" заменить словами "Количество платежей и/или переводов денег";
в Правилах по заполнению сведений о количестве и объемах платежей, осуществленных через корреспондентские счета:
по всему тексту после слова "платежей" дополнить словами "и переводов денег";
в абзаце четвертом и пятом после слов "платеж" и "платежи" дополнить словами "и/или перевод денег", "и/или переводы денег" соответственно;
абзацы шесть, семь, восемь, девять изложить в следующей редакции:
"графа 5 - объем полученных платежей и/или переводов денег (в тенге). Проставляется сумма полученных через корреспондентский счет платежей и/или переводов денег. В данной графе Корреспондентом также проставляется сумма зачисленных/снятых Респондентом наличных денег на/с корреспондентский(ого) счет(а);
графа 6 - объем отправленных платежей и/или переводов денег (в тенге). Проставляется сумма отправленных через корреспондентский счет платежей и/или переводов денег. В данной графе Респондентом также проставляется сумма зачисленных/снятых им наличных денег на/с корреспондентский(ого) счет(а);
графа 7 - количество полученных платежей и/или переводов денег (в единицах). Проставляется количество полученных через корреспондентский счет платежей и/или переводов денег. В данной графе Корреспондентом также проставляется количество переводов денег по зачислению/снятию Респондентом наличных денег на/с корреспондентский(ого) счет(а);
графа 8 - количество отправленных платежей и/или переводов денег (в единицах). Проставляется количество отправленных через корреспондентский счет платежей и/или переводов денег. В данной графе Респондентом также проставляется количество переводов денег по зачислению/снятию им наличных денег на/с корреспондентский(ого) счет(а).";
Приложение 3 исключить.

мынадай мазмұндағы 21-1-тармақпен толықтырылсын:
"21-1. Лимитті орындау жөніндегі талап Орталықтың төлем жүйелерінің пайдаланушылары болып табылмайтын банктік емес ұйымдарға қолданылмайды.";
22-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Лимиттің шығысына операциялардың мынадай түрлері бойынша ақша төлемдері мен аударымдарының көлемі кірмейді:
1) ағымдағы айда Орталықтың төлем жүйелері арқылы корреспонденттік шотқа/корреспонденттік шоттан қаражат аудару;
2) бір банкте немесе банктік емес ұйымда лоро және ностро корреспонденттік шоттары жөніндегі өзара талаптардың есебі бойынша операциялар.";
23-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Банк және/немесе банктік емес ұйым осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес соның негізінде лимит шығысы есептелетін корреспонденттік шоттар арқылы жүзеге асырылған ақша төлемдері мен аударымдарының саны мен көлемі туралы мәліметтерді есептік айдан кейінгі айдың 10-ынан кешіктірмей Ұлттық Банкке тапсырады.
Мәліметтерді тапсыру:
1) осы Ереженің 21-1-тармағында көрсетілген банктік емес ұйымдардан;
2) осы Ереженің 22-тармағында көзделген операциялар бойынша ақша төлемдері мен аударымдарын жүргізген кезде талап етілмейді.
Корреспонденттік шоттар арқылы жүзеге асырылатын ақша төлемдері мен аударымдары болмаған кезде, банк және/немесе банктік емес ұйым есептік кезеңде Ұлттық Банкке мұндай ақша төлемдері мен аударымдарының жоқ екендігін хабарлай отырып хат ұсынады.";
1-қосымшада:
Қосымшаның атауындағы "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің" деген сөздер "Банктердің" деген сөзбен ауыстырылсын;
Есеп айырысу тәртібінде:
1-тармағының мемлекеттік тілдегі мәтіні мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ақша төлемдері мен аударымдарын жүргізу";
2-тармағындағы:
"Респонденттің клиенттерінің пайдасына қолма-қол ақша жинау үшін" деген сөздер "Банктің қолма-қол ақшамен операциялары (ақша есептеу/алу)" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтіндегі "төлемдер" деген сөз "басқа ақша төлемдері мен аударымдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-қосымшада:
Қосымшаның атауындағы "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің" деген сөздер "Банктердің" деген сөзбен ауыстырылсын;
кестенің атауындағы мемлекеттік тілдегі мәтіндегі "төлемдер" деген сөз "басқа ақша төлемдері мен аударымдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
Кестедегі:
"Төлем алынған шот" деген сөздер "Ақша төлемі және/немесе аударымы алынған шот" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Төлем жіберілген шот" деген сөздер "Ақша төлемі және/немесе аударымы жіберілген шот" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Төлемдердің көлемі" деген сөздер "Ақша төлемдерінің және/немесе аударымдарының көлемі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Төлемдердің саны" деген сөздер "Ақша төлемдерінің және/немесе аударымдарының саны" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттік тілдегі мәтіндегі Корреспонденттік шоттар арқылы жүзеге асырылған төлемдердің саны және көлемі туралы мәліметтерді толтыру жөніндегі ережеде:
бүкіл мәтін бойынша "төлемдердің" деген сөз "ақша төлемдерінің және аударымдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші және бесінші абзацтардағы "төлем" және "төлемдер" деген сөздер "ақша төлемі және аударымы" және "ақша төлемдері және аударымдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5-баған - алынған ақша төлемдерінің және/немесе аударымдарының көлемі (теңгемен). Корреспонденттік шот арқылы алынған ақша төлемдерінің және/немесе аударымдарының сомасы қойылады. Корреспондент осы бағанға сондай-ақ Респонденттің корреспонденттік шотқа есептеген/корреспонденттік шоттан алған қолма-қол ақшасының сомасын қояды;
6-баған - жіберілген ақша төлемдерінің және/немесе аударымдарының көлемі (теңгемен). Корреспонденттік шот арқылы жіберілген ақша төлемдерінің және/немесе аударымдарының сомасы қойылады. Респонденттің өзі осы бағанға сондай-ақ корреспонденттік шотқа есептеген/корреспонденттік шоттан алған қолма-қол ақшасының сомасын қояды;
7-баған - алынған ақша төлемдерінің және/немесе аударымдарының саны (бірліктермен). Корреспонденттік шот арқылы алынған ақша төлемдерінің және/немесе аударымдарының саны қойылады. Корреспондент осы бағанға сондай-ақ Респонденттің корреспонденттік шотқа есептеген/корреспонденттік шоттан алған ақша аударымдарының санын қояды;
8-баған - жіберілген ақша төлемдерінің және/немесе аударымдарының саны (бірліктермен). Корреспонденттік шот арқылы жіберілген ақша төлемдерінің және/немесе аударымдарының саны қойылады. Респонденттің өзі осы бағанға сондай-ақ корреспонденттік шотқа есептеген/корреспонденттік шоттан алған ақша аударымдарының санын қояды;";
3-қосымша алынып тасталсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению платежных систем (Мусаев Р.Н.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня и Акционерного общества "Банк Развития Казахстана".
4. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан в четырнадцатидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
5. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев А.Л.) в трехдневный срок со дня получения настоящего постановления принять меры к опубликованию его в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Елемесова А.Р.
Председатель
Национального Банка
Согласовано:
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
29 июля 2004 г.

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Төлем жүйесі басқармасы (Мұсаев Р.Н.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, екінші деңгейдегі банктерге және "Қазақстан Даму банкі" акционерлік қоғамына жіберсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он төрт күндік мерзімде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны алған күннен бастап үш күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау үшін шаралар қабылдасын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары А.Р.Елемесовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі агенттігі
_____________________________
2004 жылғы 29 шілде