Об утверждении формы сводной ведомости (реестра) дипломатических и приравненных к ним представительств, аккредитованных в Республике Казахстан
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 14 декабря 2004 года N 645. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2005 года N 3328. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2008 года N 612
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 26.12.2008 N 612 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму сводной ведомости (реестр) дипломатических и приравненных к ним представительств, аккредитованных в Республике Казахстан (форма 337.00).
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 12 января 2004 года N 10 "Об утверждении формы сводной ведомости (реестра) дипломатических и приравненных к ним представительств, аккредитованных в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 2 февраля 2004 года за N 2690).
3. Управлению методологии Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу с момента государственной регистрации и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2005 года.
Председатель
Согласован
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
14 декабря 2004 года
Приложение
к сводной ведомости (реестру)
дипломатических и приравненных
к ним представительств, аккредитованных
в Республике Казахстан
ПРАВИЛА
составления сводной ведомости (реестра) дипломатических
и приравненных к ним представительств,
аккредитованных в Республике Казахстан
(форма 337.00)
1. Общие положения
1. Сводная ведомость (Реестр) дипломатических и приравненных к ним представительств, аккредитованных в Республике Казахстан (далее - Представительство), состоит из формы 337.00 и приложений к Реестру - форм 337.01 "Сумма НДС, предъявленного к возврату по приобретенным на территории Республики Казахстан товарам (работам, услугам)" и 337.02 "Сведения о персонале Представительства".
2. Форма 337.02 заполняется при осуществлении возврата налога на добавленную стоимость по приобретенным на территории Республики Казахстан товарам (работам, услугам), предназначенным для личного пользования дипломатического и административно-технического персонала Представительств, включая членов их семей, проживающих вместе с ними (далее - персонал).
3. При составлении Реестра:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) в электронном виде - на магнитном носителе, к которому прилагается Реестр на бумажном носителе в черно-белой гамме, подписанный уполномоченным лицом Представительства, заполненный от руки, либо при помощи печатающего устройства, либо распечатанный на принтере с применением соответствующего программного обеспечения.

Қазақстан Республикасында тіркелген дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктердің жиынтық ведомосы (тізілімі) нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 645 бұйрығы. Қазастан Республикасының Әділет министрілінде 2005 жылғы 6 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3328. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2008 жылғы 26 желтоқсандағы N 612 Бұйрығы.
Күші жойылды - ҚР Қаржы Министрінің 2008.12.26 N 612 Бұйрығымен.
-------------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-бабы 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. "Қазақстан Республикасында тіркелген дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктердің жиынтық ведомосы (тізілімі)нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 645 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3328 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. ...
4. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                               Б. Жәмішев
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында тіркелген дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктердің жиынтық ведомосының (тізілімінің) нысаны (337.00-нысан) бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасында тіркелген дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктердің жиынтық ведомосы (тізілімі) нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 12 қаңтардағы N 10 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 2 ақпанда N 2690 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Әдістеме басқармасы осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап күшіне енеді және 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын қатынастарға таралады.
Төраға
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
2004 жылғы 14 желтоқсан
337.00-нысан
Қазақстан Республикасында тiркелген дипломатиялық
және оларға теңестiрiлген өкiлдiктердің жиынтық
ведомосты (тiзiлiмi)
Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
337.01-нысан
Қазақстан Республикасы аумағында алған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша қайтаруға қойылған ҚҚС сомасы
(Тізілімге N 1 қосымша)
Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
337.02-нысан
Өкiлдiк персоналы туралы мәлiметтер
(Тізілімге N 2 қосымша)
Нысанды қағаз мәтіннен қараңыз
Қазақстан Республикасында
тiркелген дипломатиялық және
оларға теңестiрiлген өкiлдiктер
жасайтын жиынтық ведомостарға
(тiзiлiмге) қосымша
Қазақстан Республикасында тiркелген дипломатиялық
және оларға теңестiрiлген өкiлдiктер жасайтын жиынтық
ведомостарды (тiзiлiмдердi) толтыру
ЕРЕЖЕЛЕРI
(337.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасында тiркелген дипломатиялық және оларға теңестiрiлген өкiлдiктердiң (бұдан әрi - Өкiлдiк) жиынтық ведомосi (тiзiлiмi) 337.00-нысаннан және Тiзiлiмге - "Қазақстан Республикасы аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша қайтаруға қойылған ҚҚС сомасы" 337.01-нысанға қосымшадан және "Өкiлдiктiң персоналы туралы мәлiметтер" 337.02-нысаннан тұрады.
2. 337.02-нысан Қазақстан Республикасы аумағында олардың бiрге тұратын жанұя мүшелерiн қоса алғанда Өкiлдiктiң дипломатиялық және әкiмшiлiк-техникалық персоналының жеке пайдалануына (бұдан әрi  - персонал) арналған сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша қосылған құн салығын қайтаруды жүзеге асыру кезiнде толтырылады.
3. Тiзiлiмдi толтырған кезде:
1) қағаз тасығышта - қалам немесе қаламұшпен, қара немесе көк сиямен, баспа белгiлерiмен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық түрде - магниттi тасығышта, оған Өкiлдiктiң уәкiлеттi тұлғасы қол қойған, қолдан, болмаса баспа құрылғысымен толтырылған, немесе тиiстi бағдарламалық қамтамасыз етудi қолданумен принтерде басып шығарған қара-ақ гаммадағы қағаз тасығыштағы Тiзiлiм қоса берiледi.

4. При заполнении Реестра не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Реестра не заполняются.
6. Реестр подписывается уполномоченным лицом Представительства и заверяется печатью.
2. Составление формы 337.00
7. В разделе "Общая информация о Представительстве" указывается:
1) регистрационный номер налогоплательщика-Представительства;
2) период, за который составляется форма 337.00. Квартал указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру квартала;
3) наименование Представительства;
4) банковские реквизиты, включающие в себя регистрационный номер налогоплательщика-банка, индивидуальный идентификационный код (ИИК), банковский идентификационный код (БИК) и наименование банка;
5) количество листов по форме 337.01;
6) количество листов по форме 337.02;
7) вид сводной ведомости (реестра) - очередная или дополнительная - производится отметка в соответствующей ячейке.
8. В разделе "Сумма НДС, предъявленного к возврату по приобретенным на территории Республики Казахстан товарам (работам, услугам)" по строке 337.00.001 указывается сумма налога на добавленную стоимость, предъявленного к возврату по приобретенным на территории Республики Казахстан товарам (работам, услугам). В данную строку переносится итоговая величина графы I строки 337.01.001 формы 337.01.
В строке 337.00.001А указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату на счет Представительства, определяемая как разница строк 337.01.001I и 337.02.00J.
В строке 337.00.001В указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату на счет персонала Представительства. Данная сумма переносится из итоговой величины графы J строки 337.02.001 формы 337.02.
3. Составление формы 337.01
9. Форма 337.01 предназначена для отражения сведений по суммам налога на добавленную стоимость, предъявленного к возврату по приобретенным на территории Республики Казахстан товарам (работам, услугам), предназначенным для официального пользования Представительства, а также личного пользования персонала Представительства за отчетный налоговый период.
10. В разделе "Общая информация о Представительстве" указываются:
1) регистрационный номер налогоплательщика-Представительства;
2) период, за который производится возврат налога на добавленную стоимость. Квартал указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру квартала;
3) наименование Представительства.
11. В разделе "Сумма НДС, предъявленного к возврату по приобретенным на территории Республики Казахстан товарам (работам, услугам)" указывается:

4. Тiзiлiмдi толтыру кезiнде түзетуге, өшiруге және тазалауға жол берiлмейдi.
5. Көрсеткiштер жоқ болған кезде Тiзiлiмнiң тиiстi торкөздерi толтырылмайды.
6. Тiзiлiмге Өкiлдiктiң уәкiлеттi тұлғасы қол қояды және мөрмен куәландырылады.
2. 337.00-нысанын толтыру
7. "Өкiлдiк туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) салық төлеушi - Өкiлдiктiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) 337.00-нысанды толтырылатын кезең. Тоқсан тоқсанның реттiк нөмерiне сәйкес келетiн араб сандарымен көрсетiледi;
3) Өкiлдiк атауы;
4) банк деректемелерi, соның iшiнде салық төлеушi-банктiң тiркеу нөмiрi, жеке сәйкестендiру коды (ЖКС) мен банктiң сәйкестендiру коды (БСК) және банк атауы;
5) 337.01 нысаны бойынша парақ саны;
6) 337.02 нысаны бойынша парақ саны;
7) жиынтық ведомосiнiң (тiзiлiмнiң) түрi - кезектi немесе қосымша - тиiстi торкөзде белгi қойылады.
8. "Қазақстан Республикасы аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша қайтаруға қойылған ҚҚС сомасы" бөлiмiнде 337.00.001 жолы бойынша Қазақстан Республикасы аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша қайтаруға қойылған қосылған құн салығы сомасы көрсетiледi. Осы жолға 337.01 нысанның 337.01.001 жолы І-бағанының қорытынды шамасы көшiрiледi.
337.00.001A жолында Өкiлдiк шотына қайтаруға жататын, 337.01.001І, 337.02.001J жолдарының айырмасы ретiнде айқындалатын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.
337.00.001B жолында Өкiлдiк персоналының шотына қайтаруға жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi. Осы сома 337.02-нысанының 337.02.001-жолы J-бағанының жиынтық шамасынан көшiрiледi.
337.01-нысанын толтыру
9. 337.01-нысаны Қазақстан Республикасы аумағында Өкiлдiктiң ресми пайдалануына, сондай-ақ Өкiлдiк персоналының жеке пайдалануына арналған сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша қосылған құн салығын қайтаруға қойылған қосылған құн салығы сомалары бойынша мәлiметтердi көрсетуге арналған.
10. "Өкiлдiк туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде:
1) салық төлеушi-Өкiлдiктiң тiркеу нөмiрi көрсетiледi;
2) қосылған құн салығын қайтару жүргiзiлетiн кезең. Тоқсан тоқсанның реттiк нөмiрiмен сәйкес келетiн араб сандарымен көрсетiледi;
3) Өкiлдiктiң атауы.
11. "Қазақстан Республикасы аумағында сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша ҚҚС сомасы" бөлiмiнде:

1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер поставщика товаров (работ, услуг);
3) в графе С - серия и номер свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость поставщика, указанного в счете-фактуре;
4) в графе D - номер документа на приобретение;
5) в графе Е - дата выписки документа на приобретение;
6) в графе F - номер документа на оплату;
7) в графе G - дата выписки документа на оплату;
8) в графе Н - стоимость приобретенных товаров (работ, услуг) без налога на добавленную стоимость;
9) в графе I - сумма налога на добавленную стоимость, предъявленного к возврату. Итоговая величина графы I из строки 337.01.001 переносится в строку 337.00.001 Реестра.
12. В графах Н и I листа В в строке "Итого по текущему листу" в соответствующих графах указываются итоговые суммы по текущему листу.
4. Составление формы 337.02
13. Форма 337.02 предназначена для отражения сведений о персонале Представительства, на счета которого производится возврат налога на добавленную стоимость.
14. В разделе "Общая информация о Представительстве" указывается:
1) регистрационный номер налогоплательщика-Представительства;
2) период, за который производится возврат налога на добавленную стоимость. Квартал указывается арабскими цифрами, соответствующими порядковому номеру квартала;
3) наименование Представительства.
15. В разделе "Сведения о персонале Представительства, которому производится возврат НДС" указывается:
1) в графе А - порядковый номер строки;
2) в графе В - регистрационный номер налогоплательщика-сотрудника (работника) Представительства;
3) в графе С - фамилия, имя, отчество сотрудника (работника) Представительства;
4) в графе D - регистрационный номер налогоплательщика-банка, в котором открыт счет сотрудника (работника) Представительства;
5) в графе Е - наименование банка, в котором открыт счет сотрудника (работника) Представительства;
6) в графе F - индивидуальный идентификационный код банка, в котором открыт счет сотрудника (работника) Представительства;
7) в графе G - идентификационный код банка, в котором открыт счет сотрудника (работника) Представительства;
8) в графе Н - способ возврата:
отмечается знаком "1" - в случае, если возврат производится на лицевой счет сотрудника (работника) Представительства;
отмечается знаком "2" - в случае, если возврат производится на дебетную карточку сотрудника (работника) Представительства;
9) в графе I - номер лицевого счета или номер дебетной карточки сотрудника (работника) Представительства;
10) в графе J - сумма налога на добавленную стоимость, предъявленного к возврату.

1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) жеткiзушiнiң тiркеу нөмiрi;
3) С бағанында - шот-фактурада көрсетiлген жеткiзушiнiң қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлiгiнiң сериясы мен нөмiрi;
4) D бағанында - сатып алу үшiн құжат нөмiрi;
5) E бағанында - сатып алу үшiн құжат көшiрмесiнiң күнi;
6) F бағанында - төлеу үшiн құжат нөмiрi;
7) G бағанында - төлеу үшiн құжат көшiрмесiнiң күнi;
8) Н бағанында - қосылған құн салығынсыз сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) құны;
9) I бағанында - қайтаруға қойылған қосылған құн салығының сомасы. I бағанының қорытынды шамасы 337.01.001 жолынан Тiзiлiмнiң 337.00.001 жолына көшiрiледi;
12. В парағының I және Н бағандарында, тиiстi бағандарда "Ағымдағы парақ бойынша қорытынды" жолында ағымдағы парақ бойынша қорытынды сомалар көрсетiледi.
4. 337.02-нысанын жасау
13. 337.02-нысаны шотына қосылған құн салығын қайтару жүргiзiлетiн Өкiлдiк персоналы туралы мәлiметтердi көрсетуге арналған.
14. "Өкiлдiк туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде мыналар көрсетiледi:
1) салық төлеушi-Өкiлдiктiң тiркеу нөмiрi;
2) қосылған құн салығын қайтару жүргiзiлетiн кезең. Тоқсан тоқсанның реттiк нөмiрiмен сәйкес келетiн араб сандарымен көрсетiледi;
3) Өкiлдiктiң атауы.
15. "ҚҚС жүргiзiлетiн Өкiлдiк персоналы туралы мәлiмет" бөлiмiнде:
1) А бағанында - жолдың реттiк нөмiрi;
2) В бағанында - салық төлеушi-Өкiлдiк қызметкерiнiң (жұмысшысының) тiркеу нөмiрi;
3) С бағанында - Өкiлдiк қызметкерiнiң (жұмысшысының) аты-жөнi;
4) D бағанында - Өкiлдiк қызметкерiнiң (жұмысшысының) шоты ашылған салық төлеушi-банктiң тiркеу нөмiрi;
5) E бағанында - Өкiлдiк қызметкерiнiң (жұмысшысының) шоты ашылған салық төлеушi-банктiң атауы;
6) F бағанында - Өкiлдiк қызметкерiнiң (жұмысшысының) шоты ашылған салық төлеушi-банктiң жеке сәйкестендiру коды;
7) G бағанында - Өкiлдiк қызметкерiнiң (жұмысшысының) шоты ашылған салық төлеушi-банктiң сәйкестендiру коды;
8) H бағанында - қайтару жолдары:
егер қайтару Өкiлдiк қызметкерiнiң (жұмысшысының) жеке шотына жүргiзiлетiн жағдайда, "1" белгiсiмен белгiленедi;
егер қайтару Өкiлдiк қызметкерiнiң (жұмысшысының) дебеттiк карточкасына жүргiзiлетiн жағдайда, "2" белгiсiмен белгiленедi;
9) I бағанында - Өкiлдiк қызметкерiнiң (жұмысшысының) дебеттiк карточкасының нөмiрi немесе жеке шотының нөмiрi;
10) J бағанында - қайтаруға қойылған қосылған құн салығының сомасы көрсетiледi.