Об утверждении норм бесплатного, без разрешительных документов сбора физическими лицами для собственных нужд на территории Государственного лесного фонда дикорастущих плодов, орехов, грибов, ягод лекарственного сырья, иных лесных ресурсов
Решение маслихата Алматинской области N 7-55 от 24 июня 2004 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 14 июля 2004 года за N 1695.
В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 42 Лесного кодекса Республики Казахстан, областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Алматинского областного маслихата от 08.08.2022 № 24-116 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвердить нормы бесплатного, без разрешительных документов сбора физическими лицами для собственных нужд на территории Государственного лесного фонда дикорастущих плодов, орехов, грибов, ягод лекарственного сырья, иных лесных ресурсов согласно приложения.
Председатель сессии
областного маслихата Б. Турсынмуратова
Секретарь
областного маслихата А. Сыдык
Приложение к решению Алматинского областного маслихатаN 7-55 от 24 июня 2004 г.
Нормы бесплатного, без разрешительных документов сбора физическими лицами для собственных нужд на территории Государственного лесного фонда дикорастущих плодов, орехов, грибов, ягод лекарственного сырья, иных лесных ресурсов
п.2,3 ст.42 Лесного кодекса Республики Казахстан
N
Наименование
Нормы сбора
на 1 чел., кг.
1
Заготовка для собственных нужд:
камыша
чия
чингиля для изготовления метел
5,0
1,0
2,0
2
Лекарственные растения и техническое сырье,
в том числе:
травы, цветы, соцветия, почки, корни (в сыром виде)
1,0 кг одного вида, но не более 3 кг разных видов
листья
желуди
2,0

Мемлекеттік орман қоры аумағында жеке тұлғалардың өз қажеттіліктеріне ақысыз, рұқсат беру құжаттарынсыз жабайы жеміс, жаңғақ, саңырауқұлақ, дәрілік шикізат бүлдіргендерді және орман ресурстарын жинау нормаларын бекіту туралы
Алматы облысы мәслихатының 2004 жылғы 24 маусымдағы N 7-55 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2004 жылы 14 шілдеде N 1695 тіркелген.
Қазақстан Республикасының Орман кодексінің 42- бабының 2, 3- тармақтарына сәйкес, облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Алматы облысы мәслихатының 08.08.2022 № 24-116 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік орман қоры аумағында жеке тұлғалардың өз қажеттіліктеріне ақысыз, рұқсат беру құжаттарынсыз жабайы жеміс, жаңғақ, саңырауқұлақ, дәрілік шикізат бүлдіргендерін және орман ресурстарын жинау нормалары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Б. Тұрсынмуратова
Облыстық
мәслихаттың хатшысы А. Сыдық
Алматы облыстық мәслихатының 2004 ж. 24 маусым N 7-55 шешiмiне қосымша
Мемлекеттік орман қоры аумағында жеке тұлғалардың өз қажеттіліктеріне ақысыз, рұқсат беру құжаттарынсыз жабайы жеміс, жаңғақ, саңырауқұлақ, дәрілік шикізат бүлдіргендерін және орман ресурстарын жинау нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Орман кодексінің
42 бабындағы 2, 3 тармақ
N
Аталуы
1 адамға жинау нормасы, кг.
1
Өз қажеттіліктеріне дайындау:
қамыс
5,0
1,0
2,0
ши
сыпырғыш дайындауға керекті шеңгел
2
Дәрi-дәрмектік өсiмдiктер мен техникалық шикізат,
соның ішінде:
шөптер, гүлдер, гүл шоғырлары, бүршiктер мен тамырлар (кептірілмеген түрде)
Бір түрінен 1 кг., әр түрінен ары кеткенде 3 кг.
жапырақтар
емен тұқымы
2,0