О ставках платы за побочные лесные пользования
Решение Мангистауского областного Маслихата от 27 октября 2004 года N 7/113. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 8 ноября 2004 года за N 1773
В соответствии с пунктом 3 статьи 14 Лесного  кодекса  Республики Казахстан областной маслихат  РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за побочные лесные пользования на 2004-2006 годы по Мангистауской области на основании расчетов, составленных Мангистауским областным управлением сельского хозяйства, согласованных с областным территориальным управлением лесного и охотничьего хозяйства (прилагаются).
2. Решение вступает в силу со дня опубликования.
Председатель сессии                     Секретарь
областного маслихата
Приложение
к решению областного маслихата
от 27 октября 2004 года N 7/113
"О ставках платы за побочные
лесные пользования"

Орманды жанама пайдаланғаны үшін төленетін төлем мөлшері туралы
Маңғыстау облысы мәслихатының 2004 жылғы 27 қазандағы N 7/113 шешімі. Маңғыстау облыстық Әділет Департаментінде 2004 жылғы 8 қарашада N 1773 тіркелді
Қазақстан Республикасы Орман  кодексінің  14 бабы 3 тармағына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2004-2006 жылдары Маңғыстау облысы бойынша орманды жанама пайдаланғаны үшін төлем мөлшері Маңғыстау облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы жасаған, облыстық аумақтық орман және аң шаруашылығы басқармасымен келісілген есептеулер негізінде бекітілсін (қоса беріліп отыр).
2. Шешім жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы                           Облыстық
мәслихаттың хатшысы
"Орманды жанама пайдаланғаны үшін
төленетін төлем мөлшері туралы"
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2004 жылғы 27 қазандағы N 7/113
шешіміне қосымша

1. В зависимости от удаленности сенокосных угодий и места перевозки трав к установленной плате принимаются следующие коэффициенты:
до 10 км                        1,3
от 10 км до 25 км               1,2
от 25 до 40 км                  1,0
от 40 км до 60 км               0,8
свыше 60 км                     0,6
2. Плата за сенокосные, пастбищные угодья, предоставленные в долгосрочное пользование, и непокрытые лесом земли, во временное пользование для несельскохозяйственных целей, устанавливается со стоимости соответствующих категорий земли, увеличенная вдвое.
3. Для определения размера платежей за использование 1 га лесной земли, согласованного Комитетом лесного, рыбного и охотничьего хозяйства института Казгипролесхоза, а также утвержденного методическими указаниями Министерства биоресурсов и защиты окружающей среды от 03.05. 1995 года, учитывались особенности приготовления корма для скота Мангистауской области.
Например, если урожайность гектара составляет 2,5 цн, со 100 га сенокосной земли приготавливается 250 цн. травы. За 100 га сенокосной земли плата производится в расчете 60 тенге за 1 га, итого составляет 6000 тенге. За 1 центнер травы плата производится 24 тенге (6000:250цн).
Себестоимость 1 цн. травы сельскохозяйственной структуры по области составляет 450-500 тенге, и продажная цена 1 тюка массой 22-25 кг травы составляет 150 тенге. Эта цена является невысокой.
В связи с расстоянием места приготовления и перевозки корма учитывались льготы.

1. Шабындық жер мен шөп тасымалданатын орынның қашықтығына байланысты белгіленген төлемге мынадай үстеме алынады:
10 км дейін                      1,3
10 км-ден  25 км - ге дейін      1,2
25 км-ден 40 км-ге дейін         1,0
40 км-ден 60 км-ге дейін         0,8
60 км - ден жоғары               0,6
2. Ұзақ мерзімге пайдалануға берілген шабындық және жайылымдық жерлер мен ауылшаруашылық мақсатына пайдаланылмайтын уақытша қолданысқа берілген жерлер үшін тиісті жер категориясына байланысты белгіленген бағаның екі еселенген төлемі алынады.
3. Бір гектар орманды жерді пайдаланғаны үшін төленетін төлем мөлшерін анықтауда "Казгипролесхоз" институтының Орман, балық және аң шаруашылығы комитетімен келіскен, сондай-ақ, Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау Министрлігі 03.05.1995 жылы бекіткен әдістемелік нұсқаулықтар мен Маңғыстау облысының мал азығын дайындаудағы ерекшеліктері ескерілді.
Мысалы: Өнімділігі гектарына 2,5 цн.-ден болғанда 100 га шабындық жерден 250 цн. шөп дайындалады. Шөп шабушы 100 га шабындық жерге 60 теңгеден барлығы 6000 теңге төлейді. Бір центнер шөп үшін 24 теңге (6000:250 цн.) төлейді. Облыс көлеміндегі шаруашылық құрылымдарында 1 цн. шөптің өзіндік құны 450-500 теңге аралығында болатынын және сатылатын 22-25 кг-дық бір орам шөптің бағасы 150 теңге екенін ескеріп, салыстырма жасағанда бұл баға қымбат емес.
Мал азығы дайындалатын жер мен тасымалданатын орынның ара қашықтығына байланысты жеңілдіктер қарастырылған.