О Плане мероприятий борьбы с наркоманией и наркобизнесом Мангистауской области на 2004-2005 годы по реализации Программы борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2004-2005 годы
Решение Мангистауского областного Маслихата от 27 октября 2004 года N 7/109. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 8 ноября 2004 года N 1774
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6  Закона  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", областной маслихат  решил:
1. Утвердить План мероприятий по борьбе с наркоманией и наркобизнесом Мангистауской области на 2004-2005 годы по реализации Программы борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2004-2005 годы (прилагается).
2. Настоящее решение вступает в силу со дня опубликования.
Председатель сессии                    Секретарь
областного маслихата
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 27 октября 2004 года N 7/109
ПЛАН МЕРОПРИЯТИЙ
борьбы с наркоманией и наркобизнесом Мангистауской области на 2004-2005 годы по реализации Программы борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2004-2005 годы
N
Мероприятия
Форма завершения
Ответственные за исполнение (реализацию)
Срок исполнения (реализации)
Предполагаемые расходы тыс. тенге
Источник финансирования
2004г
2005г
Совершенствование лечебной и реабилитационной работы среди наркозависимых лиц, профилактики наркомании
1.
Принять меры по открытию клинической лаборатории на базе ГККП "ОНД"
Открытие клинической лаборатории
ОУЗ
ГККП "ОНД"
2004г
В пределах предусмот-ренных бюджетом средств
Местный бюджет
2.
Улучшение материально-технической базы ГККП "ОНД", ГККП"СЛПУ":
-капитальный ремонт зданий наркологического отделения в 1мкр.;
- строительство контрольно-пропускного пункта для охраны СЛПУ;
- обеспечение санитарными автомашинами ГККП "ОНД", ГККП"СЛПУ";
- приобретение и установка  информационно-правовой базы "Закон" и "Юрист";
- приобретение оборудования, необходимой техники
Проведение данных мероприятий
ОУЗ
ГККП "СЛПУ"
ГККП "ОНД"
2004-2005гг.

Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі Маңғыстау облысының нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күресінің 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы
Маңғыстау облысы мәслихатының 2004 жылғы 27 қазандағы N 7/109 қаулысы. Маңғыстау облыстық Әділет Департаментінде 2004 жылғы 8 қарашада N 1774 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы  жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес облыстық мәслихат Шешім ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрестің 2004-2005 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі Маңғыстау облысының нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күресінің 2004-2005 жылдарға арналған іс-шаралар Жоспары бекітілсін (қоса беріліп отыр).
2. Осы шешім жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы                    Облыстық
мәслихат хатшысы
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2004 жылғы 27 қазандағы N 7/109
қаулысы шешіміне қосымша
Қазақстан Республикасында нашақорлыққа және есірткі бизнесіне
қарсы күрестің 2004-2005 жылдарға арналған Бағдарламасын іске
асыру жөніндегі Маңғыстау облысының нашақорлыққа және есірткі
бизнесіне қарсы күресінің 2004-2005 жылдарға арналған
іс-шаралар ЖОСПАРЫ
N
Іс-шаралар
Аяқтау
нысаны
Орындау-
ға
(іске
асыруға)
жауапты-
лар
Орындау
(іске
асыру)
мерзімі
Көздел
ген
шығыс
тар
мың
теңге
Қаржылан
дыру
көздері
2004ж.
2005ж.
Есірткіге тәуелді адамдарды емдеу мен оңалту жұмыстарын жетілдіру,
нашақорлықтың алдын алу
1.
"ОНД", МКҚК
базасында
клиникалық зертха
на ашу жөнінде
шаралар алу
Клиника-
лық
зертхана
ашу
ОДБ, "ОНД" МКҚК
2004ж.
Қаралған бюджеттік қаражат ауқымында
Жергілік
ті
бюджет
2.
"ОНД" МКҚК,
"МЕАМ" МКҚК
материалдық
техникалық-база-
сын жақсарту:
- 1 ш/а
наркологиялық
бөлімінің
ғимаратына
күрделі жөндеу
жүргізу;
- МЕАМ күзетуге
арналған бақылау
өткізу пунктінің
құрылысын салу;
- "ОНД" МКҚК,
"МЕАМ" МКҚК
санитарлық
автомашиналарымен
қамтамасыз ету;
- "Заң" және
"Заңгер"
ақпараттық-құқық-
тық база сатып
алу және орнату;
- жабықтар,
қажетті
техникалар сатып
алу
Осы
іс-шара-
ларды
жүргізу
ОДБ, "МЕАМ" МКҚК, "ОНД" МКҚК
2004- 2005жж.

5500
132
1147
10000
2000
176
1369
Местный бюджет
Местный бюджет
Местный бюджет
Местный бюджет
3.
Профессиональная подготовка и повышение квалификации врачей психиатров-
наркологов
Курсы повышения квалификации
ОУЗ,
ГККП "ОНД",
ГККП "СЛПУ"
Постоянно
193
261
Местный бюджет
4.
Принять меры по открытию в составе больницы поселка Мангистау наркологического кабинета.
Открытие наркологического кабинета
ОУЗ
2005г
В пред
елах предусмотренных бюджетом
Местный бюджет
5.
Принять меры по укомплектованию квалифицированными врачебными кадрами  наркологических организаций области
Укомплектование кадрами наркологических организа-ций
ОУЗ
2004-2005гг.
Не требуется
6.
Проведение семинаров, обучающих тренингов с целью координации антинаркотической работы в области
Семинары, тренинги
ОУЗ
2004-2005гг.

5500
132
1147
10000
2000
176
1369
Жергілік
ті
бюджет
Жергілік
ті
бюджет
Жергілік
ті
бюджет
3.
Психиатор-
нарколог
дәрігерлерді
кәсіби даярлау
және
біліктілігін
арттыру
Білікті-
гін
арттыру
курстары
ОДБ, "ОНД" МКҚК, "МЕАМ" МКҚК
Ұдайы
193
261
Жергілік
ті
бюджет
4.
Маңғыстау
поселкесінің
аурухана
құрамында
наркологиялық
кабинет ашу
шараларын алу
Нарколо-
гиялық
кабинет
ашу
ОДБ
2005ж.
Қаралған бюджеттік қаражат ауқымында
Жергілік
ті
бюджет
5.
Облыстың
наркологиялық
ұйымдарын
білікті дәрігер
кадрларымен
жасақтау
шараларын алу
Облыстық
нарколо-
гиялық
ұйымдарын
кадрлар-
мен
жасақтау
ОДБ
2004-2005
ж.ж.
Қажет етпейді
6.
Облыста
есірткіге қарсы
жұмысты
үйлестіру
мақсатымен дағды
жаттығуды
оқытатын
семинарлар өткізу
Семинар-
лар,
дағды
жаттығу-
лар
ОДБ
2004- 2005жж.

919
956
Местный бюджет
7.
Проводить комплексное исследование  масштабов немедицинского потребления наркотических средств и психотропных веществ и уровня их латентности
Информация в аппарат акима области
ОУЗ, ОЦПФЗОЖ,
ОУО
Ежегодно,
декабрь
2004-2005гг.
Не требуется
8.
Разработать и включить в планы профессиональных и средних учебных заведений области специальных курсов
о влиянии наркоти-
ков на организм человека,правовой ответственности за незаконное распространение и хранение наркоти-
ческих средств
Информация в аппарат акима области
ОУО,
ОУЗ, ОЦПФЗОЖ, УВД, (по согласованию)
2004-2005 гг.
97
147
Местный бюджет
9.
Принять меры по открытию консультационных кабинетов в учебных заведениях
области для осуществления анонимных консультаций по проблемам, связанным со злоупотреблением наркотиками
Создание пунктов с организацией работы "теле-фонов доверия"
ОУО,
ОУЗ
2004-2005гг.
887
987
Местный бюджет
10.
Проводить с участием представителей КСК (кооперативов собственников квартир) профилактические операции "Подвал","Невод", "Чердак","Подросток", направленные на выявление нежилых помещений,
потенциально пригодных для потребления в них наркотических средств и психотропных веществ
Проведение данных мероприятий
УВД (по согласованию), ОУЗ,
акимы  городов и районов
2004-2005гг.
Ежеквар-тально
Не требуется
11.
Проведение полномасштабной акции,посвященной международному дню борьбы с наркоманией (26 июня):      - информирование граждан о необходимости соблюдения антинаркотического законодательства;
- принятие государственными органами мер в борьбе с наркоманией и наркобизнесом;
- проведение культурно-массовых и спортивных мероприятий;
- привлечение различных религиозных конфессий и негосударственных организаций;
- проведение семинаров-тренингов по организации содержательного досуга молодежи;
- организация конкурсов по отбору программ среди неправительственных организаций по оздоровлению и реабилитации детей и молодежи, обладающих зависимостью от наркотиков
Ведомственные приказы, освещение в СМИ, исполь-зование наг-лядных видов агитации, разработка и выпуск методических рекомендаций, проведение круглых столов, семинаров, творческих конкурсов, соревнований
Акимы городов и районов, ОУИ  (по согласованию),
УВД  (по согласованию),
ОУЗ, ОУО, ДВП,  ОУСФК
Июнь 2004 г.
Июнь 2005 г.
Постоянно
Постоянно
Постоянно
Постоянно
Постоянно
Постоянно
В пределах предусмотренных бюджетом средств
Местный бюджет
12.
Разработать методические рекомендации по антинаркотической пропаганде для пропагандистов здорового образа жизни, для врачей и медсестер общелечебной сети с градацией по возрастам (подготовительные группы детских садов, младший школьный возраст, средний школьный возраст, старший школьный возраст, учащиеся колледжей, учащиеся ВУЗов)
Разработка методических рекомендаций
ГККП "ОНД",
ОЦПФЗОЖ
2004г.
Не требуется
13.
Изучение системности и эффективности антинаркотических программ в средствах массовой
информации облас-
ти. Принять меры по составлению антинаркотических информационных программ (изготовление и прокручивание аудио, видео роликов)
Программы в СМИ
ОЦПФЗОЖ,
ОУЗ,
ОУИ (по согласованию)
Постоянно

919
956
Жергілік
ті
бюджет
7.
Есірткі және
психотроптық
заттарды
медициналық емес
мақсатта тұтыну
ауқымына кешенді
зерттеу жүргізу
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ОДБ, ОСӨСҚЖО, ОББ
Жыл сайын желтоқсан 2004-2005
ж.ж.
Қажет етпейді
8.
Есірткінің адам
организміне
әсері, есірткі
заттарын заңсыз
таратқаны және
сақтағаны үшін
жауаптылық
туралы арнайы
курстар әзірлеу
және облыстық
кәсіптік және
орта оқу
орындарының
жоспарына енгізу
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ОББ, ОДБ, ОСӨСҚЖО,
ІІБ (келісім бойынша)
2004- 2005жж.
97
147
Жергілік
ті
бюджет
9.
Есірткіні шектен
тыс тұтынуға
байланысты туын-
дайтын проблема-
лар бойынша
жасырын
консультация беру
үшін облыстың
оқу орындарында
консультациялық
кабинеттер ашу
шараларын алу
"Сенім
телефон-
дары"
жұмысы
ұйымдасты
рылған
пункттер
құру
ОДБ, ОББ
2004- 2005жж.
887
987
Жергілік
ті
бюджет
10.
ПИК (пәтер иелерінің кооперативі) өкілдерінің қатысумен есірткі және психотроптық заттарды тұтынуға жарамды орынжайларды анықтауға бағытталған "Подвал", "Су жағалығы", "Үй шатыры", "Жасөспірім" алдын алу операцияларын өткізу
Аталған
іс-шара-
ларды
өткізу
ІІБ (келісім бойынша) ОДБ, қалалар мен аудандардың әкімдері
2004- 2005жж.
Тоқсан сайын
Қажет етпейді
11.
Халықаралық нашақорлыққа қарсы күрес күніне (26 маусым) арналған кең ауқымды акция өткізу:
- есірткіге қарсы заңнаманы сақтау қажеттілігі туралы азаматтарды хабардар ету;
- мемлекеттік органдардың нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес бойынша шаралар қабылдауы;
- мәдени-көпшілік
және спорттық іс-шараларын өткізу;
- әртүрлі діни конфессиялар мен мемлекеттік емес ұйымдарды тарту;
- жастардың мазмұнды демалысын ұйымдастыру жөнінде семинар-дағды жаттығулар өткізу;
- есірткіге тәуелді болған балалар мен жастарды сауықтыру және оңалту бойынша үкіметтік емес ұйымдар арасында бағдарламаларды іріктеу жөнінде конкурстар ұйымдастыру
Ведомство
лық
бұйрықтар
, БАҚ-та
жариялау,
үгітінің
көрнекті
түрлерін
пайдалану
,
әдістеме-
лік
ұсынымдар
ды
әзірлеу
және
шығару,
дөңгелек
үстелдер,
семинар
лар
шығармашы
лық
конкурс-
тар,
жарыстар
өткізу
Қалалар мен аудандардың әкімдері,
ОАБ (келісім бойынша),
ІІБ (келісім бойынша), ОДБ, ОББ, ІСД, ОСДБ
2004 жыл маусым
2005 жыл маусым
Ұдайы
Ұдайы
Ұдайы
Ұдайы
Ұдайы
Ұдайы
Қаралған бюджеттік қаражат ауқымында
Қаралған бюджеттік қаражат ауқымында
Жергілік
ті
бюджет
12.
Салауатты өмір салтын насихаттаушылар үшін (балабақшаның дайындық топтары, мектептегі кіші жастағылар, мектептегі орта жастағылар, мектептегі аға жастағылар, колледж оқушылары ЖОО-ның, оқушылары) жалпы емдеу желісінің дәрігерлері мен мейірбикелері үшін есірткіге қарсы насихат жөнінде әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
Әдістеме-
лік
ұсынымдар
әзірлеу
"ОНД" МКҚК, ОСӨСҚЖО
2004ж.
Қажет етпейді
13.
Облыстың бұқаралық ақпарат құралдарында есірткіге қарсы бағдарламалардың жүйелілігі мен тиімділігін зерделеу. Есірткіге қарсы ақпараттық бағдарламаларды түзіп жасау жөнінде шаралар алу (аудио, бейне орамдарды дайындау және көрсету)
БАҚ-дағы
бағдарла-
ма
ОСӨҚЖО, ОДБ, ОАБ (келісім бойынша)
Ұдайы

1070
1503
Местный бюджет
14.
Проведение акций с широким освещением в СМИ:
-"Молодежь против наркотиков"; -""Студенчество Казахстана против наркомании"; -«Школы,колледжи, вузы - "очаги знаний, высокой культуры и нравственности"; - "За будущее без наркотиков" (общественное движение родителей)
Проведение данных мероприятий
ОУО, ОУЗ, ОУИ (по согласованию), УВД (по согласованию), акимы городов и районов
Ежеквар-тально
В пределах предусмотренных бюджетом средств
Местный бюджет
15.
Активизировать работу по информированию граждан о вреде наркомании путем проведения лекций, бесед
Проведение данных мероприятий
ОУЗ, акимы
городов и районов
Постоянно
1104
1269
Местный бюджет
16.
Разработать план по информационному
освещению борьбы с наркоманией и наркобизнесом и организовать в местных СМИ  регулярные ежемесячные публикации и передачи (на государственном и русском языках). Принять меры по созданию спец-ных рубрик,посвященных проблемам борьбы с наркоманией и наркобизнесом, утверждению культа здорового образа жизни
Публикации в СМИ
ОУИ (по согласованию),
МОТРК  (по согласованию),
ГКП "Огни Мангистау",
ГКП "Мангистау"
2004-2005 гг.
Ежеквартально
В пределах предусмотренных бюджетом средств
Местный бюджет
17.
Принять меры по организации досуга детей и подростков по месту жительства, развитию сети спортивных школ, подростковых секций, с привле-
чением к этой работе  комиссий по борьбе с наркоманией и наркобизнесом в городах и районах области
Проведение данных мероприятий
Акимы
городов и районов, ОУСФК
2004-2005гг.
В пределах предусмотренных бюджетом средств
Местный бюджет
18.
Продолжить практику совместных рейдов со СПИД-центром по выявлению ВИЧ-инфицированных среди лиц, входящих в группы риска
План совместных мероприятий
ОЦПБС, ОУЗ, УВД  (по согласованию)
По отдельному плану
Не требуется
19.
Активизировать совместную работу по осуществлению контроля в местах массового общения,
отдыха и проведе-
ния досуга молодежи с целью предотвращения употребления несовершеннолетними наркотических средств и психотропных веществ
Информация в аппарат акима области
УВД (по согласованию), акимы
городов и районов
Ежеквар-тально
Не требуется
20.
Обеспечить контроль и надзор по соблюдению норм законодатель-
ства в части размещения рекламы
алкогольных напитков и табачных изделий в населенных пунктах и СМИ
Информация в аппарат акима области
ОП (по согласованию), акимы городов и районов, ОУИ (по согласованию)
Постоянно
Не требуется
21.
Осуществлять мониторинг по вопросам трудоустройства наркозависимых лиц
Информация в аппарат акима области
УТЗСЗН, акимы городов и районов, ГККП "ОНД", ОУЗ
1 раз в полугодие
Не требуется
Совершенствование механизма противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
22.
Решить вопрос о переводе на круглосуточное дежурство экспертов-химиков МНПЛСЭ с целью проведения судебно-химической экспертизы по определению вида и веса наркотиков для принятия процессуальных решений в вечернее и ночное время, а также с проведением идентификации
изъятых наркотиков
при назначении судебно-химической экспертизы
Предложение в КБНКОН  МВД
ДЮ (по согласованию), УВД (по согласованию)
2004г.
Не требуется
23.
Укрепить организационно и материально- технически подразделения по борьбе с наркобизнесом
Приобретение оперативно-криминалисти-ческой техники
УВД
(по согласованию)
2004-2005 гг.

1070
1503
Жергілік
ті
бюджет
14.
Бұқаралық ақпарат құралдарында мыналарды кеңінен жазып көрсету акциясын өткізу:
"Жастар нашақорлыққа қарсы"; "Қазақстан студенттері нашақорлыққа қарсы"; "Мектептер, колледждер, ЖОО-ы - жоғары мәдениет пен өнегелілік ошағы"; "Есірткісіз бола-шақ үшін" (ата-аналардың қоғамдық қозғалысы)
Осы
іс-шара-
ларды
өткізу
ОББ, ОДБ, ОАБ (келісім бойынша), ІІБ (келісім бойын-ша), қалалар мен аудандардың әкімдері
Тоқсан сайын
Қаралған бюджеттік қаражат ауқымында
Жергілік
ті
бюджет
15.
Лекциялар, әңгімелер өткізу жолымен есірткінің зияны туралы азаматтарды хабардар ету жөніндегі жұмысты жандандыру
Осы
іс-шара-
ларды
өткізу
ОДБ, қалалар мен аудандар-дың әкімдері
Ұдайы
1104
1269
Жергілік
ті
бюджет
16.
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы жарияланымдар жөнінде жоспар әзірлеу және жергілікті БАҚ-да тұрақты түрде ай сайын жарияланымдар мен хабарлар ұйымдастыру (мемлекеттік және орыс тілдерінде). Наша-қорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес проблемасына арналған арнайы айдарлар ашу, салауатты өмір салты дәстүрін орнықтыру жөнінде шаралар алу
БАҚ-да
жариялау
ОАБ (келісім бойынша), МОТРК (келісім бой-ынша), "Огни Мангистау" ММК, "Маңғыстау" ММК
2004-2005
ж.ж.
Тоқсан сайын
Қаралған бюджеттік қаражат ауқымында
Жергілік
ті
бюджет
17.
Балалар мен жасөспірімдердің тұрғылықты жері бойынша демалысын ұйымдастыру, спорт мектептерінің жасөспірімдер секцияларының желісін дамыту, осы жұмысқа облыс қалалары мен аудандарындағы нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі комиссияларды тарту
Осы
іс-шара-
ларды
өткізу
Қалалар мен аудандардың әкімдері, ОСДБ
2004-2005
ж.ж.
Қаралған бюджеттік қаражат ауқымында
Жергілік
ті
бюджет
18.
ЖҚТБ орталығымен бірлесіп қауіпті топқа кіретін адамдар арасында АҚТҚ жұқтыруын анықтау бойынша бірлескен рейдтер практикасын жалғастыру
Бірлескен
іс-шара-
лар
жоспары
ОЖКАҚКО, ОДБ, ІІБ (келісім бойынша)
Жекелеген жоспар бойынша
Қажет етпейді
19.
Кәмелетке толмағандардың есірткі және психотроптық заттарды тұтынуын болдырмау мақсаты-мен жастардың көпшілігі болатын, демалатын және бос уақытын өткізетін орындарда бақылауды жүзеге асыру жөніндегі бірлескен жұмысты жандандыру
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ІІБ (келісім бойынша), қалалар мен аудандардың әкімдері
Тоқсан сайын
Қажет етпейді
20.
Елді мекендер мен БАҚ-да алкоголь ішімдіктерін мен темекі өнімдерінің жарнамасын орналастыру бөлігінде заңнама нормаларының сақталуы бойынша бақылау мен қадағалауды қамтамасыз ету
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ОП
(келісім
бойынша)
қал-ар
мен ау-
дандар-
дың
әкімде-
рі, ОАБ
(келісім
бойынша)
Ұдайы
Қажет етпейді
21.
Есірткіге тәуелді
адамдардың еңбекке орналастыру мәселесі бойынша мониторингті жүзеге асыру
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ЕХЖҚӘҚБ, қалалар мен аудандардың әкімдері, "ОНД" МКҚК, ОДБ
Жарты жылда 1 рет
Қажет етпейді
Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың заңсыз айналымына қарсы іс-әрекет тетігін жетілдіру
22.
МССҒОЗ (Маңғыстау соттық-сараптау ғылыми-өндірістік зертханасы) химик-сарапшы-ларын, кешкі және түнгі мезгілде іс жүргізу шешімдерін қабылдау үшін есірткінің түрі мен салмағын анықтау бойынша соттық-химиялық сараптама жүргізу,сондай-ақ соттық-сараптама тағайындау кезінде қайтарылып алынған есірткілерге сәйкес-тендіру жүргізу мақсатымен тәулік бойына үзіліс-сіз кезекшілікке көшіру туралы мәселесін шешу
ІІБ,
ЕКЕАБК
ұсыныс
ӘД (келісім бойынша),
ІІБ (келісім бойынша)
2004ж.
Қажет етпейді
23.
Есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі бөлімшені ұйымдық және материалдық-техниқалық жағынан нығайту
Жедел
криминал
дық
техника-
ларды
сатып алу
ІІБ (келісім бойынша)
2004-2005
ж.ж.

815
1012
Местный бюджет
24.
Продолжить практику проведения комплексных оперативно-профилактических операций "Мак", "Допинг", "Канал"  и иных мероприятий, направленных на выявление правонарушений в системе легального оборота
наркотиков
План комплексных организационных мероприятий
УВД(по согласованию), ОП (по согласованию), ДТК (по согласованию), ДКНБ (по согласованию)
2004-2005 гг.
Не требуется
25.
Осуществлять контроль и проверку состояния учета, приобретения, хранения и расходования  наркотических средств и психотропных веществ лечебными организациями региона
План совместных мероприятий
УВД(по согласованию),обл-ной отдел фарм. контроля (по согласованию), ОУЗ
Постоянно
102

815
1012
Жергілікті
бюджет
24.
Есірткінің жасырын айналымы жүйесіндегі құқық бұзушылықты анықтауға бағытталған "Мак", "Допинг", "Канал" кешенді жедел - алдын алу операцияларын өткізу практикасын жалғастыру
Кешенді
ұйымдық
іс-шара-
лар
жоспары
ІІБ (келісім бой-ынша), ОП (келісім бой-ынша), КБД (келісім бой-ынша),ҰҚКД (келісім бойынша)
2004-2005
ж.ж.
Қажет етпейді
25.
Өңірдегі емдеу ұйымдарының есірткі және психотроптық заттарды есепке алуының, сатып алуының, сақтауының және жұмсауының жай-күйіне бақылау мен тексеруді жүзеге асыру
Бірлескен
іс-шара-
лар
жоспары
ІІБ (келісім бойынша), фарм. бақыл. облыстық бөлімі (келісім бойынша), ОДБ
Ұдайы
102

143
Местный бюджет
26.
Проводить анализ обоснованности медицинского назначения наркотических средств и психотропных веществ
Информация в аппарат акима области
ОУЗ
Ежегодно
Не требуется
27.
Решить вопрос о поставке в питомник служеб-
ного собаководства
УВД области имитаторов наркотиков для подготовки и обучения служебных собак
Информация в аппарат акима области
УВД
(по согласованию)
2004г.
В пределах предусмот-ренных бюджетом
Местный бюджет
28.
Введение протокольной формы досудебного производства по части 1, ст. 259 УК РК
Предложение в КБНКОН МВД РК
ДЮ (по согласованию), УВД(по согласованию)
2004г.
Не требуется
29.
Осуществлять проверки соблюдения порядка учета,
хранения и уничто-
жения вещественных доказательств - наркотических средств по уголовным делам, административным и отказным материалам
Информация в аппарат акима области
ОП
(по согласованию)
2004-2005гг.
Не требуется
30.
Взять под жесткий контроль ввоз и вывоз с территории
РК хозяйствующими субъектами наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, представлять сведения о посту-
пающих в регион наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах
Информация в аппарат  акима области
ДТК (по согласованию), УВД (по согласованию)
Постоянно
Не требуется
31.
Обязать предприятия региона, осуществляющие деятельность в сфере оборота прекурсоров, ежемесячно представлять сведе-ния о приобретении, расходовании прекурсоров
Информация в аппарат акима области
УВД (по согласованию),  ОП (по согласованию)
2004-2005гг.
Не требуется
32.
Осуществление проверок по целевому использо-
ванию финансовых средств, выделен-
ных из  местного бюджета на борьбу с наркоманией и наркобизнесом
Информация в областной акимат
УКФК (по согласованию),
2004-2005гг.
Не требуется
33.
Принять меры по увеличению штатной
численности спецподразделений по борьбе с наркобизнесом в приграничных со среднеазиатскими республиками районах.
Предложение в КБНКОН МВД РК
УВД
(по согласованию)
2004-2005 гг.
Не требуется
34.
Обеспечить непрерывный контроль в пунктах пропуска "Бейнеу","Даля" и "Оазис"" с целью выявления каналов контрабанды наркотиков и лиц, оказывающих содействие в их функционировании
Информация в аппарат акима области
УВД(по согл-ю) ДТК(по согл-ю) РУ"Батыс" ПС КНБ РК (по согл-ю)ДКНБ(по согласованию)
2004-2005гг.
Не требуется
35.
Внести предложения:
- об ужесточении санкций в отношении лиц, занимающихся незаконным сбытом наркотиков в крупных и в особо крупных размерах;
- об увеличении штрафных санкций за правонарушения,
связанные с незаконным хранением наркотиков в не-
больших размерах (дозах), подпадающих под административную ответственность
Предложение в КБНКОН МВД РК
УВД
(по согласованию)
2004 г.
Не требуется
36.
Информировать о состоянии прокурорского надзора за соблюдением требований уголов-
но-процессуального законодательства при задержании, личном досмотре лиц,подозреваемых в совершении преступлений, связанных с незаконным оборотом наркотиков, а также при производстве обысков помещений, обнаружении и изъятии вещественных доказательств по делам данной категории
Информация в аппарат акима области
ОП (по согласо-ванию), УВД
(по согласованию)
Постоянно
Не требуется
37.
Информировать о состоянии судебно-следственной практики по делам о преступлениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, обратив особое внимание на состояние прокурорского надзора за расследованием уголовных дел, выделенных в отдельное производство в отношении сбытчиков наркотиков
Информация в аппарат акима области
ОП (по согласованию), УВД (по согласованию)
Постоянно
Не требуется
38.
Информировать ежегодно о состоянии наркоситуации в области.
Информация в аппарат акима области
ОП (по согла-сованию), ДКНБ (по согласованию),  УВД (по согласованию)
Ежегодно
Не требуется
39.
Контролировать и координировать деятельность комиссий по борьбе с наркоманией и наркобизнесом по пресечению незаконного оборота наркотиков в городах и районах.
Заслушивать отчеты о проделанной работе органов, участвующих в борьбе с наркоманией и наркобизнесом
Информация в аппарат акима области
ОКБНН
Постоянно
Не требуется
Всего

143
Жергілікті
бюджет
26.
Есірткі және психотроптық заттарды медициналық тағайындау негізділігіне талдау жүргізу
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ОДБ
Жыл сайын
Қажет етпейді
27.
Маңғыстау облыстық ІІБ қызметтік ит өсіру қорығында, қызметтік иттерді дайындау және үйрету үшін есірткі белгілеріне ұқсас заттарды жеткізіп қою туралы мәселені шешу
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ІІБ (келісім бойынша)
2004 ж.
Қаралған бюджеттік қаражат ауқымында
Жергілікті
бюджет
28.
ҚР ҚК 259 бабының 1 бөлігі бойынша сотқа дейінгі іс жүргізудің хаттамалық нысанын енгізу
ҚР ІІМ
ЕКЕАБК-ға
ұсыныс
ӘД (келісім бойынша), ІІБ (келісім бойынша)
2004 ж.
Қажет етпейді
29.
Қылмыстық істер, әкімшілік және бас тартылған материалдар бойынша заттай айғақ-есірткі заттарын есепке алу, сақтау және жою тәртібінің сақталуына тексеруді жүзеге асыру
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ОП (келісім бойынша)
2004-2005
ж.ж.
Қажет етпейді
30.
Шаруашылық жүргізуші субъектілердің Қазақстан аумағынан есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуін және қатаң бақылауға алу, өңірге келіп түскен есірткі психотроптық заттар мен прекурсорлар туралы мәліметтер беру
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
КБД (келісім бойынша),
ІІБ (келісім бойынша)
Ұдайы
Қажет етпейді
31.
Прекурсорлар айналымы саласында қызметін жүзеге асыратын өңір кәсіпорындарын прекурсорларды сатып алу, жұмсау туралы мәліметтерді ай сайын беруді міндеттеу
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ІІБ (келісім бойынша),
ОП (келісім бойынша)
2004-2005
ж.ж.
Қажет етпейді
32.
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күреске жергілікті бюджеттен бөлінген қаржы  қаражатының нысаналы пайдаланылуы бойынша тексеруді жүзеге асыру
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ҚБКБ (келісім бойынша)
2004-2005
ж.ж.
Қажет етпейді
33.
Орта Азиялық республикалармен шекаралас аудандарда есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі арнайы бөлімшелердің штат санын көбейту шаралар алу
ҚР ІІМ
ЕКЕАБК-ға
ұсыныс
ІІБ (келісім бойынша)
2004-2005
ж.ж.
Қажет етпейді
34.
Есірткі контрабандалары-
ның арналарын және олардың жұмыс істеуіне ықпалды жәрдемдесетін адамдарды анықтау мақсатымен "Бейнеу", "Дала" және "Оазис" өткізу пункттерінде үздіксіз бақылауды қамтамасыз ету
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ІІБ (келісім бойынша), КБД (келісім бойын-ша), ҚР ҰҚКШҚ "Батыс" АБ келісім бойын-ша),ҰҚКД (ке-лісім бойынша)
2004-2005
ж.ж.
Қажет етпейді
35.
Мынадай ұсыныстар енгізу:
- ірі және аса ірі мөлшерде есірткіні заңсыз сатып өткізумен айналысатын адамдарға қатысты санкцияларды қатайту туралы;
- әкімшілік жауаптылыққа әкеп соғатын азғантай мөлшердегі, есірткіні заңсыз сақтау-ға байланысты құқық бұзғаны үшін айыппұлдық санкцияларды ұлғайту туралы
ҚР ІІМ
ЕКЕАБК-ға
ұсыныс
ІІБ (келісім бойынша)
2004 ж.
Қажет етпейді
36.
Есірткінің заңсыз айналымына байланысты жасалған қылмысқа күдікті адамдарды ұстау, және тінтіп қарау кезінде, сондай-ақ осы санаттағы істер бойынша орынжайларды тінту жүргізу, айғақ заттарды табу заңнама талаптарының сақталуына прокурорлық қадағалаудың жай-күйін қорыту
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ОП (келісім бойынша),
ІІБ (келісім бойынша)
Ұдайы
Қажет етпейді
37.
Есірткі заттарының заңсыз айналымына байланысты қылмыстар туралы істер бой-ынша соттық-тергеу практикасын қорыту, есірткіні сатып өткізушілерге қатысты жеке-лей бөлініп шығарылған қылмыстық іс жүргізудің тергелуіне прокурорлық қадағалаудың жай-күйіне айырықша назар аудару
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ОП (келісім бойынша),
ІІБ (келісім бойынша)
Ұдайы
Қажет етпейді
38.
Облыстағы есірткі жағдайының жай-күйі туралы  жыл сайын ақпарат беріп тұру
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ОП (келісім бойынша), ҰҚКД (келісім бойынша), ІІБ (келісім бойынша)
Жыл сайын
Қажет етпейді
39.
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі комиссиялардың қалалар мен аудандарда есірткінің заңсыз айналымының жолын кесу жөніндегі қызметін бақылау және үйлестіру. Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күреске қатысушы органдардың атқарған жұмысы туралы есептерін тыңдау
Облыс
әкімінің
аппараты-
на
ақпарат
ОНЕБҚКК
Ұдайы
Қажет етпейді
Барлығы

11966
19823
Используемые аббревиатуры:
ГККП "ОНД"-  государственное коммунальное казенное предприятие "Областной наркологический диспансер"
ГККП "СЛПУ"-  государственное коммунальное казенное предприятие "Специализированное лечебно-профилактическое учреждение"
КБНКОН МВД РК -  комитет по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
ДВП -  Департамент внутренней политики Мангистауской области;
ОП  - областная прокуратура:
ДКНБ -  Департамент Комитета национальной безопасности по Мангистауской области;
ОУСФК -  областное управление спорта и физической культуры;
ОУЗ -  областное управление здравоохранения;
ОУИ -  областное управление информации;
ОУО -  областное управление образования;
ДЮ -  Департамент юстиции Мангистауской области;
РУ "Батыс" ПС КНБ РК -  Региональное управление "Батыс" пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
ОКБНН -  областная комиссия по борьбе с наркоманией и наркобизнесом;
МОТРК -  Мангистауская   областная телерадиокомпания;
ОЦПБС -  областной Центр по профилактике и борьбе со СПИДом;
СЛПУ -  специализированное лечебно-профилактические учреждения;
ОЦПФЗОЖ -  областной центр по формированию здорового образа жизни;
КСК -  Кооператив собственников квартир;
УТЗСЗН  -управление труда и занятости и социальной защиты населения;
УКФК  - управление Комитета финансового контроля;
ДТК  - Департамент таможенного контроля по области;
МНПЛСЭ -  Мангистауская научно-производственная лаборатория судебных экспертиз

11966
19823
Пайдаланылған аббревиатуралар:
"ОНД" МКҚК - "Облыстық наркологиялық диспансер" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорын
"МЕАМ" МКҚК - "Мамандандырылған емдеу - алдын алу мекемесі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорын
ҚР ІІМ ЕКЕАБК - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің есірткіге қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау жөніндегі комитеті
ІСД - Маңғыстау облыстық ішкі саясат департаменті
ОП - облыстық прокуратура
ҰҚКД - Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті
ОСДБ - облыстық спорт және дене мәдениеті басқармасы
ОДБ - облыстық денсаулық сақтау басқармасы
ОББ - облыстық білім басқармасы
ӘД - Маңғыстау облыстық әділет департаменті
ҚР ҰҚК ШҚ "Батыс" АБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің "Батыс" аймақтық басқармасы
ОНЕБҚКК - облыстық нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес жөніндегі комиссия
МОТРК - Маңғыстау облыстық телерадиокомпаниясы
ОЖТҚБ - облыстық ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі орталығы
МЕАМ - Мамандандырылған емдеу алдын алу мекемесі
ОСӨСҚО - облыстық салауатты өмір салтын қалыптастыру жөніндегі орталығы
ПИК - пәтер иелерінің кооперативі
ЕХЖӘҚБ - еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
ҚБКБ - қаржылық бақылау комитетінің басқармасы
КБД - облыс бойынша кедендік бақылау департаменті