Об объемах официальных трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов и городов Костанайской области на 2005-2007 годы
Решение Костанайского областного Маслихата от 14 декабря 2004 года N 137. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 18 января 2005 года за N 3296
Рассмотрев постановление акимата Костанайской области, в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ :
1. Установить объемы бюджетных изъятий, передаваемые из бюджетов районов и городов в областной бюджет:
1) бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов в областной бюджет на 2005 год в сумме 6 342 697 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная - 3 146 028 тысяч тенге;
города Лисаковска - 485 887 тысяч тенге;
города Рудного - 2 710 782 тысяч тенге.
2) бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов в областной бюджет на 2006 год в сумме 6 140 014 тысяч тенге, в том числе:
Житикаринский - 37 852 тысяч тенге;
города Костаная - 3 279 948 тысяч тенге;
города Лисаковска - 356 310 тысяч тенге;
города Рудного - 2 465 904 тысячи тенге.
3) бюджетные изъятия из бюджетов районов и городов в областной бюджет на 2007 год в сумме 6 927 455 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная - 3 961 476 тысяч тенге;
города Лисаковска - 243 573 тысячи тенге;
города Рудного - 2 722 406 тысяч тенге.
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемые бюджетам районов и городов из областного бюджета:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городов, на 2005 год в сумме 3 541 487 тысячи тенге, в том числе:
Алтынсаринскому - 227 994 тысячи тенге;
Амангельдинскому - 283 540 тысяч тенге;
Аулиекольскому - 459 224 тысяч тенге;
Денисовскому - 167 409 тысяч тенге;
Джангельдинскому - 287 238 тысяч тенге;
Житикаринскому - 42 979 тысяч тенге;
Камыстинскому - 220 506 тысяч тенге;
Карабалыкскому - 94 074 тысячи тенге;
Карасускому - 289 749 тысяч тенге;
Костанайскому - 63 711 тысяч тенге;
Мендыкаринскому - 187 266 тысяч тенге;
Наурзумскому - 177 934 тысячи тенге;
Сарыкольскому - 153 511 тысяч тенге;
Тарановскому - 115 793 тысячи тенге;
Узункольскому - 193 299 тысяч тенге;
Федоровскому - 189 867 тысяч тенге;
городу Аркалыку - 387 393 тысяч тенге.
2) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городов, на 2006 год в сумме 4 468 732 тысячи тенге, в том числе:
Алтынсаринскому - 165 840 тысяч тенге;
Амангельдинскому - 316 822 тысячи тенге;

Қостанай облысының аудандары мен қалалары бюджеттерінің және облыстық бюджет арасындағы 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттер көлемі туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 137 шешімі. Қостанай облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 18 қаңтарда N 3296 тіркелген
Қостанай облысы әкімиятының қаулысын қарап, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"»Қазақстан Республикасы  Заңының  6-бабының 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты  ШЕШТІ:
1. Облыстық бюджетке аудан және қалалардың бюджеттерінен берілетін бюджеттік алымдардың көлемі бекітілсін:
1) 2005 жылға арналған облыстық бюджетке аудан және қалалардың бюджеттерінен алынатын бюджеттік алымдар 6 342 697 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қостанай қаласы - 3 146 028 мың теңге;
Лисаков қаласы - 485 887 мың теңге;
Рудный қаласы - 2 710 782 мың теңге;
2) 2006 жылға арналған облыстық бюджетке аудан және қалалардың бюджеттерінен алынатын бюджеттік алымдар 6 140 014 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жітіқара - 37 852 мың теңге;
Қостанай қаласы - 3 279 948 мың теңге;
Лисаков қаласы - 356 310 мың теңге;
Рудный қаласы - 2 465 904 мың теңге;
3) 2007 жылға арналған облыстық бюджетке аудан және қалалардың бюджеттерінен алынатын бюджеттік алымдар 6 927 455 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қостанай қаласы - 3 961 476 мың теңге;
Лисаков қаласы - 243 573 мың теңге;
Рудный қаласы - 2 722 406 мың теңге;
2. Облыстық бюджеттен аудан және қалалардың бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі белгіленсін:
1) 2005 жылға арналған облыстық бюджеттен аудан және қалалардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 3 541 487 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Алтынсарин - 227 994 мың теңге;
Амангелді - 283 540 мың теңге;
Әулиекөл - 459 224 мың теңге;
Денисов - 167 409 мың теңге;
Жангелдин - 287 238 мың теңге;
Жітіқара - 42 979 мың теңге;
Қамысты - 220 506 мың теңге;
Қарабалық - 94 074 мың теңге;
Қарасу - 289 749 мың теңге;
Қостанай - 63 711 мың теңге;
Меңдіқара - 187 266 мың теңге;
Науырзым - 177 934 мың теңге;
Сарыкөл - 153 511 мың теңге;
Таран - 115 793 мың теңге;
Ұзынкөл - 193 299 мың теңге;
Федоров - 189 867 мың теңге;
Арқалық қаласы - 387 393 мың теңге.
2) 2006 жылға арналған облыстық бюджеттен аудан және қалалардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 4 468 732 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Алтынсарин - 165 840 мың теңге;
Амангелді - 316 822 мың теңге;

Аулиекольскому - 386 899 тысяч тенге;
Денисовскому - 186 660 тысяч тенге;
Джангельдинскому - 340 838 тысяч тенге;
Камыстинскому - 188 821 тысяча тенге;
Карабалыкскому - 215 594 тысячи тенге;
Карасускому - 367 539 тысяч тенге;
Костанайскому - 342 473 тысячи тенге;
Мендыкаринскому - 377 350 тысяч тенге;
Наурзумскому - 217 469 тысяч тенге;
Сарыкольскому - 303 568 тысяч тенге;
Тарановскому - 229 633 тысячи тенге;
Узункольскому - 245 891 тысяча тенге;
Федоровскому - 236 797 тысяч тенге;
городу Аркалыку - 346 538  тысяч тенге.
3) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городов, на 2007 год в сумме 5 171 506 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому - 217 767 тысяч тенге;
Амангельдинскому - 385 487 тысяч тенге;
Аулиекольскому - 556 928 тысяч тенге;
Денисовскому - 269 373 тысячи тенге;
Джангельдинскому - 410 532 тысячи тенге;
Житикаринскому - 17 124 тысячи тенге;
Камыстинскому - 261 210 тысяч тенге;
Карабалыкскому - 196 942 тысячи тенге;
Карасускому - 375 277 тысяч тенге;
Костанайскому - 308 008 тысяч тенге;
Мендыкаринскому - 332 286 тысяч тенге;
Наурзумскому - 269 928 тысяч тенге;
Сарыкольскому - 281 381 тысяча тенге;
Тарановскому - 240 642 тысячи тенге;
Узункольскому - 322 497 тысяч тенге;
Федоровскому - 316 038 тысяч тенге;
городу Аркалыку - 410 086 тысяч тенге.
3. Установить, что при определении размера официальных трансфертов общего характера на 2005-2007 годы дополнительно в расходах местных бюджетов учтены:
1) затраты постоянного характера, финансировавшихся за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета в 2004 году, в сумме 351643 тысячи тенге, в том числе:
190530 тысяч тенге на обеспечение содержания типовых штатов государственных общеобразовательных школ согласно приложению 1;
38019 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов образования согласно приложению 2;
60989 тысяч тенге на увеличение денежного довольствия и материально-техническое оснащение участковых инспекторов полиции согласно приложению 3;
13088 тысяч тенге на увеличение размера стипендии студентам, обучающимся в средних профессиональных учебных заведениях на основании государственного заказа, согласно приложению 4;
49017 тысяч тенге на обеспечение функционирования общеобразовательных учреждений, переданных с баланса акционерного общества "Национальная компания "Казакстан темір жолы" согласно приложению 5;
2) передаваемые затраты в соответствии с распределением расходов между уровнями бюджетов определенным Бюджетным кодексом Республики Казахстан, в сумме 111 595  тысяч тенге, в том числе:

Әулиекөл - 386 899 мың теңге;
Денисов - 186 660 мың теңге;
Жангелдин - 340 838 мың теңге;
Қамысты - 188 821 мың теңге;
Қарабалық - 215 594 мың теңге;
Қарасу - 367 539 мың теңге;
Қостанай - 342 473 мың теңге;
Меңдіқара - 377 350 мың теңге;
Науырзым - 217 469 мың теңге;
Сарыкөл - 303 568 мың теңге;
Таран - 229 633 мың теңге;
Ұзынкөл - 245 891 мың теңге;
Федоров - 236 797 мың теңге;
Арқалық қаласы - 346 538 мың теңге.
3) 2007 жылға арналған облыстық бюджеттен аудан және қалалардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 5 171 506 мың теңге  сомасында, оның ішінде:
Алтынсарин - 217 767 мың теңге;
Амангелді - 385 487 мың теңге;
Әулиекөл - 556 928 мың теңге;
Денисов - 269 373 мың теңге;
Жангелдин - 410 532 мың теңге;
Жітіқара - 17 124 мың теңге;
Қамысты - 261 210 мың теңге;
Қарабалық - 196 942 мың теңге;
Қарасу - 375 277 мың теңге;
Қостанай - 308 008 мың теңге;
Меңдіқара - 332 286 мың теңге;
Науырзым - 269 928 мың теңге;
Сарыкөл - 281 381 мың теңге;
Таран - 240 642 мың теңге;
Ұзынкөл - 322 497 мың теңге;
Федоров - 316 038 мың теңге;
Арқалық қаласы - 410 086 мың теңге.
3. 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттердің мөлшерін анықтаған кезде жергілікті бюджеттердің шығыстарында қосымша ескерілгені белгіленсін:
1) 2004 жылы республикалық бюджеттен алынатын мақсатты трансферттер есебінен қаржыландырылған тұрақты сипаттағы шығындар 351643 мың теңге сомасында, оның ішінде:
1-қосымшаға сәйкес мемлекеттiк бiлiм ұйымдарының yлгi штаттарын сақтауды қамтамасыз ету yшiн 190 530 мың теңге сомасында;
2-қосымшаға сәйкес қайта енгiзiлген бiлiм объектiлерiн сақтау yшiн 38019 мың теңге сомасында;
3-қосымшаға сәйкес учаскелiк полиция инспекторларын қаржылай жабдықталымын және материалдық-техникалық жабдықталуын көбейту yшiн 60989 мың теңге сомасында;
4-қосымшаға сәйкес орта кәсiптiк бiлiм орындарында жергiлiктi атқарушы органдарының мемлекеттiк тапсырысы бойынша оқитын студенттердiң стипендиясының көлемiн көбейту yшiн 13 088 мың теңге сомасында;
5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан темiр жолы" Ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының балансынан берiлген жалпы бiлiм беру оқу орнының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету yшiн 49 017 мың теңге сомасында;
2) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексімен анықталған бюджет деңгейлерінің арасындағы шығындарды бөлуге сәйкес берілетін шығындар 111 595 мың теңге сомасында, оның ішінде:

7511 тысяча тенге на реабилитацию и социальную помощь ветеранов и инвалидов согласно приложению 6;
35722 тысячи тенге на предоставление медицинских услуг по протезированию и обеспечение протезно-ортопедическими изделиями согласно приложению 7;
13931 тысяча тенге на обеспечение сурдосредствами и сурдопомощью инвалидов согласно приложению 8;
3772 тысячи тенге на обеспечение тифлосредствами инвалидов согласно приложению 9;
50659 тысяч тенге на содержание отдельных подразделений органов внутренних дел согласно приложению 10;
3) средства для возмещения затрат, ранее использованных на выплату заработной платы, согласно приложению 11;
4) средства на реализацию Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" в сумме 28908 тысяч тенге согласно приложению 12;
5) средства на реализацию Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в том числе, на увеличение численности аппаратов маслихата в сумме 67279 тысяч тенге, на повышение заработной платы секретарей маслихатов в сумме 191 тысяча тенге, на дополнительные затраты для содержания аппаратов акимов аульных (сельских) округов в сумме 328580 тысяч тенге, согласно приложению 13;
6) средства на реализацию Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения» в части обеспечения статуса государственных служащих для работников органов занятости в сумме 7061 тысяча тенге согласно приложению 14;
7) средства на реализацию Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье" в части выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в сумме 34077 тысяч тенге согласно приложению 15. <*>
Сноска. Подпункт 4) пункта 3 в новой редакции - решение Костанайского областного маслихата от 25 февраля 2005 года N 157 .

6-қосымшаға сәйкес ардагерлер мен мүгедектерге әлеуметтік көмек және оңтайландыру үшін 7511 мың теңге;
7-қосымшаға сәйкес протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету және протездеу бойынша медициналық қызмет көрсету үшін 35722 мың теңге;
8-қосымшаға сәйкес мүгедектерді сурдокөмек және сурдоқұралдармен қамтамасыз ету үшiн 13931 мың теңге сомасында;
9-қосымшаға сәйкес мүгедектерді тифлоқұралдармен қамтамасыз ету үшін 3772 мың теңге;
10-қосымшаға сәйкес ішкі істер органдарының жеке бөлімшелерін ұстау үшін 50659 мың теңге;
3) 11-қосымшаға сәйкес бұрын жалақы төлеу үшін пайдаланылған шығындарды қайтару үшін қаражат;
4) 12-қосымшаға сәйкес "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы"»2002 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңын жүзеге асыру үшін 28908 мың теңге сомасындағы қаржы;
5) 13-қосымшаға сәйкес 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"»Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру үшін, оның ішінде мәслихат аппараттарының санын көбейту үшін 67279 мың теңге сомасында , мәслихат хатшыларының жалақыларын көтеру үшін 191 мың теңге сомасында; ауылдық (селолық) округтері әкімдері аппараттарын ұстау үшін қосымша шығындар үшін 328580 мың теңге сомасында;
6) 14-қосымшаға сәйкес 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру үшін жұмыспен қамту органдарында қызмет атқаратын мемлекеттік қызметшілердің дәрежесін қамтамасыз ету үшін 7061 мың теңге сомасында;
7) 15-қосымшаға сәйкес 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы"»Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру үшін патронатты тәрбиешiлерге берiлген баланы (балаларды) асырау үшiн берiлетiн қаражатты төлеу үшiн 34077 мың теңге сомасында;  <*>
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2005 жылғы 25 ақпандағы  N 157  шешімімен.

4. Установить, что в целях реализации мероприятий Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 года, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 и Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 года, утвержденной  постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 1050, расходы местных бюджетов, направляемые в 2005-2007 годах на капитальный ремонт и укрепление материально-технической базы организаций образования и здравоохранения, должны быть не менее объемов, указанных в приложении 16.

4. Қазақстан Республикасы үкіметінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 1050 қаулысымен бекітілген 2005-2007 жылдары білім және денсаулық сақтау ұйымдарының материалдық-техникалық базаларын нығайтуға және күрделі жөндеуге бағытталған 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік білім бағдарламасын және Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығымен бекітілген 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының денсаулық сақтауды реформалау және дамыту мемлекеттік бағдарламасы шараларын жүзеге асыру мақсатында жергілікті бюджеттің шығындары 16-қосымшада көрсетілген көлемнен кем болмауы тиіс.

5. Установить, что при определении объемов официальных трансфертов общего характера на 2005-2007 годы в расходах местных бюджетов дополнительно учтены затраты в сумме 393785 тысяч тенге ежегодно на строительство инженерно-коммуникационных сетей к объектам жилищного строительства в рамках реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 1388, согласно приложению 17.

5. 2005-2007 жылдарға арналған жалпы сипаттағы ресми трансферттер көлемін анықтаған кезде Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 маусымдағы N 1388 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламаны жүзеге асыру аясында тұрғын үй құрылысы объектілеріне инженерлік-коммуникациялық желісін салу үшін 393785 мың теңге сомасында жыл сайын қосымша шығындар 17-қосымшаға сәйкес ескерілген.

6. Установить, что местные исполнительные органы должны погасить долг перед областным бюджетом в суммах согласно приложению N 18.
7. Установить, что объемы расходов, учтенные при расчете размеров официальных трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены в соответствующих местных бюджетах в объемах, не ниже установленных приложениями к настоящему решению.
8. Настоящее решение вводится в действие с момента государственной регистрации в департаменте юстиции и действует до 31 декабря 2007 года.
Председатель сессии
Костанайского областного маслихата
Секретарь Костанайского
областного маслихата
Приложение 1 к решению маслихата
от 14 декабря 2004 года N 137
Дополнительные затраты местных бюджетов на обеспечение
содержания типовых штатов государственных общеобразовательных школ
N
п/п
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
3
Всего

6. Жергілікті атқарушы органдар республикалық бюджет алдындағы борыштарын 18-қосымшаға сәйкес өтеуге тиіс деп бекітілсін.
7. Жалпы сипаттағы ресми трансферттер көлемін есептеген кезде шығындар көлемі тиісті жергілікті бюджеттерде осы Заң қосымшаларымен бекітілген көлемнен кем болмауы ескерілген.
8. Осы шешім әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2007 жылғы 31 желтоқсанға дейін күші бар.
Қостанай облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
Мәслихаттың 2004 жылғы
14 желтоқсандағы N 137
шешіміне 1-қосымша
Мемлекеттiк жалпы бiлiм беру мектептерінің үлгi штаттарын
сақтауды қамтамасыз ету үшiн жергілікті бюджеттердің қосымша
шығындары
Реттік №
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
Барлығы