О правилах социальных выплат участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции и лицам, пострадавшим вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф
Постановление акимата города Экибастуза от 26 января 2004 года N 60/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 12 февраля 2004 года за N 2277. Утратило силу - постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 23 мая 2005 года N 332/6
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 23 мая 2005 года N 332/6.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", принимая во внимание обращение Общественного объединения "Союз Чернобыль" Павлодарской области и для социальной поддержки лиц, пострадавших вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции, акимат города постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила о социальных выплатах участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции и лицам, пострадавшим вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф (далее - Правила).
2. Государственному учреждению "Управление социальной защиты населения города Экибастуза" производить социальные выплаты в соответствии с Правилами.
3. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Балтабекову Г.Ш.
Аким города Экибастуза                     В. Набитовский
Утверждены
постановлением акимата
города Экибастуза
от "26" января 2004 года N 60/2
"О правилах социальных выплат
участникам ликвидации последствий аварии
на Чернобыльской атомной электростанции
и лицам, пострадавшим вследствие катастрофы
на Чернобыльской атомной электростанции
и других радиационных катастроф"
Правила
о социальных выплатах участникам ликвидации последствий
аварии на Чернобыльской атомной электростанции и лицам, пострадавшим вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф.
1. Настоящие Правила в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" определяют порядок социальных выплат участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции и лицам, пострадавшим вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф.
2. Назначение социальных выплат производится государственным учреждением "Управление социальной защиты населения города Экибастуза" по заявлениям установленного образца (приложение 1, 2), участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции и лицам, пострадавшим вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф.
К заявлению прилагаются:

Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабын жоюға қатысқандарға және Чернобыль атом электростанциясының апатынан және басқа да радиациялық апаттардың салдарынан зардап шеккен тұлғаларға әлеуметтiк төлемдер төлеу қағидалары туралы
Екібастұз қалалық әкімиятының 2004 жылғы 26 қаңтардағы N 60/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет Департаментінде 2004 жылғы 12 ақпанда N 2277 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2005 жылғы 23 мамырдағы N 332/6 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2005 жылғы 23 мамырдағы N 332/6 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңына сәйкес, Павлодар облысы "Чернобыль одағы" қоғамдық бiрлестiгiнiң үндеуiн ескере отырып және Чернобыль атом электростанциясы апаты салдарынан зардап шеккен тұлғаларды әлеуметтiк қолдау үшiн, қала әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Чернобыль атом электростанциясының апатынан және басқа да радиациялық апаттардың салдарынан зардап шеккен тұлғаларға және Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабын жоюға қатысқандарға әлеуметтiк төлемдер төлеу қағидалары   бекiтiлсiн (бұдан әрi - Қағида).
2. "Екiбастұз қаласының халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы" мемлекеттiк мекемесi қағидаларға сәйкес әлеуметтiк төлемдердi төлесiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары Ғ.Ш.Балтабековаға жүктелсiн.
Екiбастұз
қаласының әкiмi В.Набитовский
Екiбастұз
қаласы әкiмдiгiнiң
2004 жылғы "26" қаңтардағы
"Чернобыль атом электростанциясы
апаты зардабын жоюға қатысқандарға
және Чернобыль атом электростанциясының
апатынан және басқа да радиациялық апаттардың
салдарынан зардап шеккен тұлғаларға әлеуметтiк
төлемдер төлеу қағидалары туралы"
60/2 қаулысымен бекiтiлдi
Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабын жоюға қатысқандарға және Чернобыль атом электростанциясының апатынан және басқа да радиациялық апаттардың салдарынан зардап шеккен тұлғаларға әлеуметтiк төлемдер төлеу қағидалары туралы Қағидалар
1. Осы қағидалар Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңына сәйкес Чернобыль атом электростанциясының апатынан және басқа да радиациялық апаттардың салдарынан зардап шеккен тұлғаларға және Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабын жоюға қатысқандарға әлеуметтiк төлемдер төлеу ретiн анықтайды.
2. Чернобыль атом электростанциясының апатынан және басқа да радиациялық апаттардың салдарынан зардап шеккен тұлғаларға және Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабын жоюға қатысқандарға әлеуметтiк төлемдер төлеу белгiленген үлгiдегi өтiнiштер бойынша (1, 2 қосымшалар) "Екiбастұз қаласының халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы" мемлекеттiк мекемесiмен жүргiзiледi.
Өтiнiшпен бiрге мына құжаттар қоса берiледi:

1) справка с места жительства;
2) ксерокопия документа, подтверждающего факт участия в ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции и лица, пострадавшего вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф;
3) удостоверение личности с копией;
4) регистрационный номер налогоплательщика;
5) номер лицевого счета с указанием почтового отделения;
6) использованные билеты до областного центра и обратно, при прохождении обследования в Областном диагностическом центре (для лиц, пострадавших вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф).
Социальные выплаты назначаются с месяца обращения граждан за их получением, то есть с месяца подачи всех необходимых документов.
3. Размер социальных выплат участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции в месяц определяется исходя из расчета 100% затрат на проезд в городском транспорте, и выплачивается ежемесячно за истекший месяц (приложение 3).
4. Размер выплат единовременного пособия участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции на одного человека составляет 5000 тенге (приложение 3).
5. Лицам, пострадавшим вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф для прохождения регулярного обследования в казенном коммунальном государственном предприятии "Областной диагностический центр" производится оплата проезда до областного центра и обратно (приложение 3).
6. Выплата производится путем зачисления денежных средств на лицевой счет заявителя в почтовое отделение.
7. Финансирование социальных выплат осуществляется в рамках годового бюджета, утвержденного местными представительными органами.
Приложение 1
к правилам о социальных выплатах
участникам ликвидации последствий аварии
на Чернобыльской атомной электростанции и
лицам, пострадавшим вследствие катастрофы
на Чернобыльской атомной электростанции
и других радиационных катастроф.
Начальнику управления социальной
защиты населения города Экибастуза
от ____________________________
____________________________
____________________________
проживающего по адресу:
______________________________
______________________________
______________________________
РНН ___________________________
N вклада ______________________
почтовое отделение ____________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу назначить ежемесячную денежную выплату, как участнику ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции, на проезд в городском транспорте и единовременное пособие. К заявлению прилагаю:

1) тұрғылықты мекен-жайынан анықтама;
2) Чернобыль атом электростанциясының апатынан және басқа да радиациялық апаттардың салдарынан зардап шеккен тұлғаларға және Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабын жоюға қатысқандығы туралы құжаттың көшiрмесi;
3) жеке куәлiк көшiрмесi;
4) салық төлеушiнiң тiркеу нөмірi (РНН);
5) почта бөлiмшесi көрсетiлген жеке есеп шот нөмiрi;
6) облыстық диагностикалық орталыққа тексерiлуге барған жағдайда, облыс орталығына барып қайтуға пайдаланған билеттер (Чернобыль атом электростанциясының апатынан және басқа да радиациялық апаттардың салдарынан зардап шеккен тұлғалар үшiн).
Әлеуметтiк төлемдер азаматтар барлық қажеттi құжаттарды тапсырған айынан бастап тағайындалады.
3. Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабын жоюға қатысушыларға әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерi айына қала көлiгiмен жүргенде шығатын шығынның 100% есебiмен анықталады және өткен ай сайын төленiп тұрады (3-қосымша)
4. Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабын жоюға қатысушыларға бiр жолға төленетiн әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерi бiр адамға 5000 теңге (3-қосымша).
5. Чернобыль атом электростанциясының апатынан және басқа да радиациялық апаттардың салдарынан зардап шеккен тұлғаларға және Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабын жоюға қатысқандарға "Облыстық диагностикалық орталық" мемлекеттiк мекемесi қазыналық коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорнында үнемi тексеруден өту үшiн облыс орталығына барып-қайтуға кеткен жол шығыны төленедi (3-қосымша).
6. Төлем ақша қаражатының өтiнiш берушiнiң есеп шотына почта бөлiмшесiне аударылу жолымен төленедi.
7. Әлеуметтiк төлемдердi қаржыландыру жергiлiктi өкiлеттi органдар бекiткен жылдық бюджет аясында жүргiзiледi.
Чернобыль атом электростанциясының
апатынан және басқа да радиациялық
апаттардың зардабынан азап шеккен
тұлғаларға және Чернобыль атом
электростанциясы апаты зардабын
жоюға қатысушыларға әлеуметтiк
төлемдер ережелерiне
1-қосымша
Екiбастұз қаласы халықты әлеуметтiк
қорғау басқармасының бастығына
______________________________________________________________
______________________________________________________________
мекен жайы ___________________________
РНН________________________________
Есеп шот № ________________________
Почта бөлiмшесi____________________
ӨТIНIШ
Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабынан азап шеккен тұлға ретiнде қала көлiгiнде жүруге бiр жолға берiлетiн ақшалай төлемақы тағайындауыңызды сұраймын. Өтiнiшке қоса:

1. справку с места жительства;
2. ксерокопию документа, подтверждающего факт участия в ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции;
3. удостоверение личности с копией;
4. регистрационный номер налогоплательщика;
5. номер лицевого счета с указанием почтового отделения.
Дата _____________                       Подпись ______________
Приложение 2
к правилам о социальных выплатах
участникам ликвидации последствий аварии
на Чернобыльской атомной электростанции и
лицам, пострадавшим вследствие катастрофы
на Чернобыльской атомной электростанции
и других радиационных катастроф.
Начальнику управления социальной
защиты населения города Экибастуза
от ____________________________
____________________________
____________________________
проживающего по адресу:
______________________________
______________________________
______________________________
РНН ___________________________
N вклада ______________________
почтовое отделение ____________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу оплатить проезд до областного центра и обратно, как лицу, пострадавшему вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф. К заявлению прилагаю:
1. справку с места жительства;
2. ксерокопию документа, подтверждающего факт лица, пострадавшего вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф;
3. удостоверение личности с копией;
4. регистрационный номер налогоплательщика;
5. номер лицевого счета с указанием почтового отделения;
6. Использованные билеты до областного центра и обратно.
Дата _____________                       Подпись ______________
Приложение 3
к правилам о социальных выплатах
участникам ликвидации последствий аварии
на Чернобыльской атомной электростанции и
лицам, пострадавшим вследствие катастрофы
на Чернобыльской атомной электростанции
и других радиационных катастроф.
Расчет
затрат средств, для предоставления льгот участникам ликвидации
последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции и лицам,
пострадавшим вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной
электростанции и других радиационных катастроф.
По состоянию на 24 декабря 2003 года в Экибастузском регионе зарегистрировано участников ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции 15 человек, лиц, пострадавших вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф 40 человек, в том числе в сельском регионе 8 человек.
Расчет затрат средств, для предоставления льгот, указанным категориям:
1. Бесплатный проезд в городском транспорте всем участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции.
Расчет затрат: 14400 тенге*15 человек = 216000 тенге, где 14400 тенге стоимость проездных билетов за год.

1. Тұрғылықты мекен-жайдан анықтама
2. Чернобыль атом электростанциясының апатынан және
басқа да радиациялық апаттардың зардабынан азап шеккен
тұлға екендiгi және Чернобыль атом электростанциясы апаты
зардабын жоюға қатысқандығы туралы құжаттың көшiрмесi
3. жеке куәлiктiң көшiрмесi
4. салық төлеушiнiң тiркеу нөмірi (РНН)
5. почта бөлiмшесi көрсетiлген жеке шот нөмірi
күнi, айы, жылы__________                      Қолы_________
Чернобыль атом электростанциясының
апатынан және басқа да радиациялық
апаттардың зардабынан азап шеккен
тұлғаларға және Чернобыль атом
электростанциясы апаты зардабын
жоюға қатысушыларға әлеуметтiк
төлемдер ережелерiне
2-қосымша
Екiбастұз қаласы халықты әлеуметтiк
қорғау басқармасының бастығына
мекен жайы ________________________
РНН________________________
Есеп шот № ________________
Почта бөлiмшесi____________
ӨТIНIШ
Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабынан азап шеккен тұлға ретiнде облыс орталығына барып- қайту өтемiн төлеуiңiздi сұраймын. өтiнiшке қоса:
1. тұрғылықты мекен-жайдан анықтама
2. Чернобыль атом электростанциясының апатынан және
басқа да радиациялық апаттардың зардабынан азап шеккен
тұлға екендiгi және Чернобыль атом электростанциясы апаты
зардабын жоюға қатысқандығы туралы құжаттың көшiрмесi
3. жеке куәлiктiң көшiрмесi
4. салық төлеушiнiң тiркеу нөмірi (РНН)
5. почта бөлiмшесi көрсетiлген жеке шот нөмірi
6. облыс орталығына барып-қайту билетi
күнi, айы, жылы__________ Қолы_________
Чернобыль атом электростанциясының
апатынан және басқа да радиациялық
апаттардың зардабынан азап шеккен
тұлғаларға және Чернобыль атом
электростанциясы апаты зардабын
жоюға қатысушыларға әлеуметтiк
төлемдер ережелерiне
3-қосымша
Чернобыль атом электростанциясының апатынан және басқа да радиациялық апаттардың зардабынан азап шеккен тұлғаларға және Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабын жоюға қатысушыларға жеңiлдiк беру үшiн, қаржы шығыны
есебi
2003 жылдың 24 желтоқсаны бойынша Екiбастұз аймағында Чернобыль атом электростанциясы апаты зардабын жоюға қатысушылар саны 15 адам, Чернобыль атом электростанциясы және басқа да радиациялық апаттар зардабынан азап шеккен тұлғалар 40 адам, оның - 8 адамы ауылдық аймақта тұрады.
Жоғарыда көрсетiлген санаттарға жеңiлдiк беру үшiн қаржы шығыны есебi:
1. Чернобыль атом электростанциясы апатын жоюға қатысқандардың барлығына қала көлiгiнде тегiн жүру
Шығын есебi: 14400х15 адам = 216000 теңге,
14400 теңге бiр жылдық билет құны

2. Выплата единовременного пособия в размере 5000 тенге на 1 человека.
Расчет затрат: 5000*15 человек = 75000 тенге.
3. Оплата проезда до областного центра и обратно 1 раз в квартал лицам, пострадавшим вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф для прохождения регулярного обследования в Казенном коммунальном государственном предприятии "Областной диагностический центр" 600 тенге.
Расчет затрат на год:
40 человек * 600 тенге * 4 поездки = 96000 тенге, где 600 тенге стоимость одного проезда до областного центра и обратно.
Расчет произведен без учета стоимости проезда до города Экибастуза лицам, проживающим в сельском регионе (8 человек).
Итого: сумма для предоставления льгот на 2004 год - 387000 тенге.
Расчет сделан исходя из цен, действующих на 24 декабря 2003 года. Численность участников ликвидации последствий аварии и лиц, пострадавших вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции предоставлены Экибастузским городским отделением Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсии Министерства труда и социальной защиты населения".

2. Адам басына 5000 теңге мөлшерiнде бiр жолға берiлетiн жәрдемақы төлеу
Шығын есебi: 5000х15 адам = 75000 теңге
3. Чернобыль атом электростанциясы және басқа да радиациялық апаттан азап шеккен тұлғаларға тоқсанына бiр рет қазыналық коммуналды "Облыстық диагностикалық орталық" мемлекеттiк мекемеге үнемi қаралуы үшiн облыс орталығына барып-қайту жол шығынына 600 теңге төлеу.
Жылдық шығын есебi:
40 адам х 600 теңге х 4 рет = 96000 теңге, мұнда 600 теңге
облыс орталығына 1 рет барып-қайту жол құны.
Шығын есебi ауыл аймағында тұратын тұлғалардың (8 адам) Екiбастұз қаласына дейiнгi жол шығынынсыз есептелген.
Барлығы: 2004 жылы көрсетiлетiн жәрдемақы сомасы 387000 теңге.
Шығын есебi 2003 жылдың 24 желтоқсаны бойынша баға құнымен есептелген.
Чернобыль атом электростанциясы апатын жоюға қатысушылар мен Чернобыль атом электростанциясы апатынан зардап шеккен тұлғалар санын Павлодар облысы Республикалық мемлекеттiк қазыналық мекеме" Тұрғындарды әлеуметтiк қорғау және еңбек Министрлiгiнiң зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттiк орталығы" Екiбастұз қалалық бөлiмшесi бердi.