О правилах организации и финансирования подготовки, переподготовки, повышения квалификации субъектов малого предпринимательства
Постановление Акимата Успенского района Павлодарской области от 20 мая 2004 года N 158/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 15 июня 2004 года за N 2598. Утратило силу постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 24 июля 2009 года N 228/7
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Успенского района Павлодарской области от 24 июля 2009 года N 228/7.
Руководствуясь Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые правила организации и финансирования подготовки, переподготовки, повышения квалификации субъектов малого предпринимательства.
2. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Ильину Т.В.
Аким района                                В.Левченко
Утверждены
Постановлением акимата Успенского района
от 20 мая 2004 года N 158/5 "О правилах
организации и финансирования подготовки,
переподготовки, повышения квалификации
субъектов малого предпринимательства"
ПРАВИЛА
организации и финансирования подготовки,
переподготовки, повышения квалификации
субъектов малого предпринимательства
Настоящие Правила определяют порядок организации и финансирования подготовки, переподготовки, повышения квалификации субъектов малого предпринимательства в организациях образования либо на предприятиях, имеющих право на образовательную деятельность.
1. Общее положение
1. Подготовка, переподготовка, повышение квалификации являются мерами государственной поддержки субъектов малого предпринимательства и направлены на повышение их конкурентоспособности на рынке труда.
2. Подготовка, переподготовка, повышение квалификации субъектов малого предпринимательства включает в себя:
1) подготовку (начальное профессиональное образование) субъектов малого предпринимательства, не имеющих профессии, желающих приобрести профессию и работать по этой профессии;
2) повышение квалификации (дополнительное образование) в целях совершенствования профессионального мастерства, получения более высоких разрядов (классов, категорий), изучения и освоения прогрессивной техники и технологии с учетом производственной потребности;
3) переподготовку (переобучение) субъектов малого предпринимательства в целях получения новых профессий (специальностей), если ими утрачена способность к выполнению работы по определенным профессиям (специальностям);

Шағын кәсіпкерлік субъектілерін дайындау, қайта дайындау, біліктілігін ұйымдастыру және қаржыландыру ережелері туралы
Павлодар облысы Успенка аудандық әкімиятының 2004 жылғы 20 мамырдағы N 158/5 қаулысы. Павлодар облысының әділет департаментінде 2004 жылғы 15 маусымда N 2598 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 24 шілдедегі N 228/7 қаулысымен
Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық әкімдігінің 2009.07.24 шілдедегі N 228/7 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңын басшылыққа ала отырып аудан әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Ұсынылып отырған шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру және қаржыландыру ережелерi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Т.В. Ильинаға жүктелсiн.
Аудан әкiмi                                В. Левченко
Аудан әкiмдiгiнiң 2004 жылғы 20 мамырдағы
"Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау,
қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыруды
ұйымдастыру және қаржыландыру ережелерi
туралы" N 158/5 қаулысымен бекiтiлдi
Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру және қаржыландыру
ҚАҒИДАЛАРЫ
Осы Қағида бiлiм беру құқығы бар кәсiпорындарда шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру және қаржыландыру тәртiбiн анықтайды.
1. Жалпы ережелер
1. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыру кәсiпкерлiкке мемлекеттiк қолдау және олардың еңбек рыногында бәсекелестiгiн арттыруға бағытталады.
2. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыруға:
1) мамандығы жоқ, мамандық алып, сол мамандық бойынша жұмыс iстегiсi келетiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау (бастапқы кәсiби бiлiм);
2) кәсiби бiлiктiлiгiн жетiлдiру, (қосымша бiлiм) жоғары разряд (сынып, санат) алу, өндiрiстiк талап есебiн ескере отырып жаңа технология мен техниканы игеру мақсатында бiлiктiлiгiн арттыру;
3) шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi нақты кәсiбi бойынша жұмыс қабiлетiн жоғалтса жаңа мамандық алу мақсатында қайта дайындау (қайта оқыту).

3. Администратором бюджетной программы является отдел экономики и развития предпринимательства.
4. Срок реализации программы - в течение 2004 года.
2. Организация и проведение подготовки, переподготовки,
повышения квалификации субъектов малого предпринимательства
5. Администратор данной бюджетной программы оказывает бесплатные услуги субъектам малого предпринимательства в профессиональной ориентации и осуществляет направление на подготовку, переподготовку, повышение квалификации в соответствии с программой развития и государственной поддержкой малого предпринимательства.
6. Подготовка, переподготовка, повышение квалификации субъектов малого предпринимательства осуществляется в организациях образования либо на предприятиях, имеющих право на образовательную деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан (с привлечением специалистов школы управления).
7. Отбор организаций для проведения профессиональной подготовки, повышения квалификации и переподготовки субъектов малого предпринимательства производится администратором программы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
8. При отборе организаций для осуществления подготовки, переподготовки, повышения квалификации субъектов малого предпринимательства уполномоченным органом учитываются:
1) осуществление организациями образовательной деятельности в соответствии с требованиями государственных общеобразовательных стандартов;
2) участие в организации производственной практики;
3) наличие лицензии на образовательную деятельность.
9. Подготовка, переподготовка, повышение квалификации осуществляется на основе договора.
10. Продолжительность подготовки, переподготовки, повышения квалификации субъектов малого предпринимательства, права и обязанности сторон договора устанавливаются в зависимости от специально разработанной учебной программы в соответствии с договором и техническим заданием.
11. Работодатель в целях комплектования рабочих мест (вакансий) квалифицированными кадрами и повышения уровня квалификации работников осуществляет меры по обучению персонала в системе профессиональной подготовки и внутри-производственного обучения.
3. Финансирование профессиональной подготовки,
повышения квалификации и переподготовки безработных
12. Подготовка, переподготовка, повышение квалификации субъектов малого предпринимательства производится в соответствии с законодательством Республики Казахстан за счет средств районного бюджета предусмотренной в районной программе развития и государственной поддержки малого предпринимательства.

3. Бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi экономика және кәсiпкерлiктi дамыту бөлiмi болып табылады.
4. Бағдарламаны жүзеге асыру мерзiмi - 2004 жыл бойы.
2. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау,
қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру
5. Аталған бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң кәсiби бағдарына тегiн қызмет көрсетедi және шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау және дамыту бағдарламасына сәйкес шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыруға жiберудi жүзеге асырады.
6. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыру бiлiм беру ұйымдарында немесе Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес бiлiм беру құқығы бар кәсiпорындарда жүзеге асырылады. (басқару мектептерiнiң мамандарын тарту арқылы).
7. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыруды өткiзетiн ұйымдарды iрiктеудi Қазақстан Республикасының заңнамаларымен бекiтiлген тәртiпте бағдарлама әкiмгерi атқарады.
8. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыруды өткiзетiн ұйымдарды iрiктеуде өкiлеттi органдар мына жайларды ескередi:
1) бiлiм беру ұйымдары қызметiнiң мемлекеттiк бiлiм беру стандарттары талаптарына сәйкестiгi;
2) өндiрiстiк практиканы ұйымдастыруға қатысу;
3) бiлiм беру қызметiне лицензиясының болуы.
9. Дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыру шарт негiзiнде жүзеге асырылады.
10. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыру ұзақтығы, шарт жасаушы жақтардың құқығы мен мiндеттерi шарт және техникалық тапсырмаға сәйкес арнайы әзiрленген оқу бағдарламасына байланысты бекiтiледi.
11. Жұмыс берушi жұмыс орындарын (бос орынды) толықтыру және жұмысшылардың кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру мақсатында жұмысшыларды кәсiби дайындау жүйесi бойынша және өндiрiс iшiнде оқыту жөнiндегi шараларды iске асырады.
3. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыруды қаржыландыру
12. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шағын кәсiпкерлiктi мемлекеттiк қолдау және дамытудың аудандық бағдарламасында қарастырылған аудандық бюджет қаражаты есебiнен iске асырылады.

13. Расходы на подготовку, переподготовку, повышение квалификации субъектов малого предпринимательства, направленных администратором программы в организации образования, финансируются в установленном порядке, согласно договорам на оказание услуг по подготовке, переподготовке, повышению квалификации субъектов малого предпринимательства в рамках местной бюджетной программы - организация поддержки малого предпринимательства на местном уровне.
4. Контроль и отчетность
14. Администратор программы по вопросам развития малого предпринимательства осуществляют контроль, за соблюдением организациями сроков обучения.

13. Бiлiм беру ұйымдарына бағдарлама әкiмгерi жiберген шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыру шығыны жергiлiктi деңгейде шағын кәсiпкерлiктi қолдауды ұйымдастыру жөнiндегi жергiлiктi бағдарлама шеңберiнде шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн дайындау, қайта дайындау, бiлiктiлiгiн арттыру бойынша қызмет көрсету шартына сәйкес бекiтiлген тәртiпте қаржыландырылады.
4. Бақылау және есеп беру
14. Шағын кәсiпкерлiктi дамыту мәселесi жөнiндегi бағдарлама әкiмгерi ұйымдардың оқу мерзiмiн сақтауына бақылауды жүзеге асырады.