О Комиссии по обеспечению безопасности на транспорте при акимате города Алматы
Постановление Акимата города Алматы от 15 марта 2004 года N 2/230. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 16 апреля 2004 года за N 591. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 12 июля 2007 года N 5/760
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 12 июля 2007 года N 5/760
В целях выработки предложений и рекомендаций по обеспечению безопасности на транспорте на территории города Алматы на основании подпункта 21 пункта 1 статьи 27  Закона  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", акимат города Алматы  ПОСТАНОВЛЯЕТ
1. Образовать консультативно-совещательный орган - Комиссию по обеспечению безопасности на транспорте при акимате города Алматы (приложение 1).
2. Утвердить Положение о Комиссии (Приложение 2).
3. Представить в установленном порядке персональный состав Комиссии на утверждение в Маслихат города Алматы.
4. Признать утратившим силу решение акима города Алматы N 490 от 30 ноября 2001 года "О городской комиссии по обеспечению безопасности на транспорте".
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы Я. Заяц.
Аким города Алматы                       В. Храпунов
Секретарь акимата                        К. Тажиева
Приложение 1
к постановлению акимата города Алматы
N 2/230 от 15 марта 2004 года
"О Комиссии по обеспечению безопасности
на транспорте при акимате города Алматы"<*>
Сноска. Приложение 1 изложено в новой редакции -   постановлением   Акимата города Алматы от 11 апреля 2005 года N 2/198,  постановлением  Акимата города Алматы от 9 сентября 2006 года N 6/1078 .
Состав
Алматинской городской комиссии по обеспечению безопасности
на транспорте при акимате города Алматы
Мукашев Маулен          - заместитель акима города Алматы,
Шапанбаевич               председатель комиссии
Искаков Бауржан         - директор департамента
Бейсенович                мобилизационной подготовки
гражданской обороне, организации
предупреждении и ликвидации аварий,
стихийных бедствий города Алматы,
заместитель председателя комиссии
Ключников Игорь         - секретарь комиссии
Евдокимович
Члены комиссии:
Айхимбеков Бахтыгельды  - начальник управления дорожной
Емелович                  полиции Департамента внутренних
дел города Алматы
Амирханов Ануарбек      - председатель Ассоциации
Сиражевич                 промышленной безопасности и
транспорта Республики Казахстан
(по согласованию)
Бекмагамбетов Мурат     - директор Акционерного общества
Махметович                "Научно-исследовательский институт
транспорта" (по согласованию)
Дарвин Владимир         - генеральный директор товарищества с
Михайлович                ограниченной ответственностью
"Независимая оценка и экспертиза"
(по согласованию)
Ильин Юрий              - заместитель начальника департамента
Викторович                по чрезвычайным ситуациям города
Алматы Министерства по
чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан (по согласованию)
Макежанов Султанбек     - директор департамента природных
Алмасбекович              ресурсов и природопользования
города Алматы
Султанбеков Канат       - директор департамента пассажирского
Танатарович               транспорта и автомобильных дорог
города Алматы
Туркебаев Сейтбек       - директор Алматинского городского
Узакович                  филиала общественного фонда
безопасности движения на транспорте
Республики Казахстан (по согласованию)
Секретарь акимата                              К. Тажиева
Приложение 2
к постановлению акимата города Алматы
N 2/230 от 15 марта 2004 года
"О Комиссии по обеспечению безопасности
на транспорте при акимате города Алматы"
Положение
о Комиссии по обеспечению безопасности на
транспорте при акимате города Алматы

Алматы қаласы Әкiмшiлiгi жанындағы көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссия туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2004 жылғы 15 наурыздағы N 2/230 қаулысы. Алматы қалалық Әділет Департаментінде 2004 жылғы 16 сәуірде N 591 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 шілдедегі N 5/760 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 шілдедегі N 5/760 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы"  Заңы  27 бабы 1 тармағы 21 тармақшасы негiзiнде Алматы қаласының аумағында көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi ұсыныстар мен ұсынымдамаларды әзiрлеу мақсатында, Алматы қаласының Әкiмшiлiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Алматы қаласы Әкiмшiлiгi жанындағы көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссия- консультативтi-кеңесшi орган құрылсын (N 1 қосымша).
2. Комиссия туралы Ереже бекiтiлсiн (N 2 қосымша).
3. Белгiленген тәртiпте ұсынылған Комиссияның жеке құрамы Алматы қаласы Мәслихатына бекiтуге берiлсiн.
4. Алматы қаласы Үкiмiнiң 2001 жылғы 30 қарашадағы№N 490 "Көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi қалалық комиссия туралы" шешiмiнiң күшi жойылды деп есептелсiн.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкiмiнiң бiрiншi орынбасары Я.И.Заяцқа жүктелсiн.
Алматы қаласының Әкiмi
Әкiмшiлiк хатшысы
Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң
2004 жылғы "15" наурыздағы N 2/230
"Алматы қаласы Әкiмшiлiгi жанындағы
көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз
ету жөнiндегi комиссия туралы"
қаулысының келiсу парағы
Енгiзушi:
Көлiк және коммуникация
департамент директорының
орынбасары                        С.Жұмабеков
Келiсiлдi:
Алматы қаласы Әкiмiнiң
бiрiншi орынбасары                Я.Заяц
Көлiк және коммуникация
департамент директоры             В.Сухоруков
Алматы қалалық IIББ жол
полициясы басқармасының
бастығы                           I.Бектұров
Қалалық төтенше жағдайлар
басқармасының бастығы             Б.Ысқақов
Қоршаған ортаны қорғау
басқарма бастығы                  Е.Уандықов
Көлiк бақылау комитетi
басқармасының бастығы             Н.Бектенов
Заң бөлiмi                        Р.Исабаева
Таратылсын:№N 3 қабылдау бөлмесiне, аудан
әкiмдерiне, көлiк және коммуникация
департаментiне, ҚIIБ ЖПБ-на, АҚТЖБ-на, ҚОҚБ-на,
КБКБ-на, қалалық көлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз
ету жөнiндегi комиссиясына.
Хаттама бөлiмiнiң
меңгерушiсi                       М.Құлсейiтова
Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң
2004 жылғы 15 наурыздағы N 2/230
"Алматы қаласы Әкiмшiлiгi жанындағы
көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз
ету жөнiндегi комиссия туралы"
қаулысына 1 қосымша
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Алматы қаласы Әкімшілігінің 2006 жылғы 06 қыркүйектегі  N 6/1078  қаулысымен.
Алматы қаласы әкімдігінің жанындағы көліктегі
қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі
Алматы қалалық комиссиясының құрамы
Мәулен Шапанбайұлы    - Алматы қаласы әкімінің орынбасары,
Мұқашев                 комиссия төрағасы
Бауыржан Бейсенұлы    - Алматы қалалық Жұмылдыру дайындығы,
Ысқақов                 азаматтық қорғаныс, авариялар мен
дүлей апаттардың алдын алуды және
жоюды ұйымдастыру департаментінің
директоры
Игорь Евдокимович     - комиссия хатшысы
Ключников
Комиссия мүшелері:
Бақтыгелді Емелұлы    - Алматы қалалық Ішкі істер департаменті
Айқымбеков              жол полициясы басқармасының бастығы
Әнуәрбек Сиражұлы     - Қазақстан Республикасы Өнеркәсіптік
Әмірханов               қауіпсіздік және көлік
қауымдастығының төрағасы,
(келісімі бойынша)
Мұрат Махметұлы       - "Көлік ғылыми-зерттеуинституты"
Бекмағамбетов           Акционерлік қоғамының директоры
(келісімі бойынша)
Владимир Михайлович   - "Тәуелсіз бағалау және сараптама"
Дарвин                  жауапкершілігі шектеулі
серіктестігінің бас директоры
(келісімі бойынша)
Юрий Викторович       - Қазақстан Республикасының Төтенше
Ильин                   жағдайлар жөніндегі министрлігінің
Алматы қаласы бойынша төтенше
жағдайлар жөніндегі департаменті
бастығының орынбасары
(келісімі бойынша)
Сұлтанбек Алмасбекұлы - Алматы қалалық табиғи ресустар және
Мәкежанов               табиғатты пайдалануды реттеу
департаментінің директоры
Сейітбек Ұзақұлы      - Қазақстан Республикасының
Түркебаев               Көлік қозғалысы қауіпсіздігі қоры
Алматы қалалық филиалының директоры
(келісімі бойынша)
Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң
2004 жылғы "15" наурыздағы N 2/230
"Алматы қаласы Әкiмшiлiгi жанындағы
көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз
ету жөнiндегi комиссия туралы"
қаулысына 2 қосымша
Алматы қаласы Әкiмшiлiгi жанындағы көлiкте жол
қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссия туралы
Ереже

1. Комиссия по обеспечению безопасности на транспорте при акимате города Алматы (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом, содействующим реализации местным исполнительным органом города Алматы его полномочий, установленных  Законом  Республики Казахстан от 15 июля 1996 года "О безопасности дорожного движения", в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан". Координацию деятельности Комиссии осуществляет аким города Алматы, возглавляющий местный исполнительный орган города Алматы.
2. Главными целями деятельности Комиссии являются выработка предложений и рекомендаций по наиболее важным вопросам местного государственного регулирования в сфере обеспечения безопасности дорожного движения в городе Алматы, определение на основе широкого обсуждения с представителями гражданского общества основных направлений политики местного исполнительного органа города Алматы по обеспечению безопасности дорожного движения на соответствующей территории.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, а также настоящим Положением.
4. Основными задачами Комиссии являются:
1) создание условий для реализации местного исполнительного органа города Алматы его полномочий по реализации  Закона  Республики Казахстан от 15 июля 1996 года "О безопасности дорожного движения";
2) содействие совершенствованию механизма обеспечения безопасности дорожного движения путем подготовки изменений и дополнений в действующее законодательство Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасности на транспорте;
3) содействие деятельности местных государственных органов по реализации государственной политики в области обеспечения безопасности на транспорте на территории города Алматы;
4) участие в разработке региональной программы обеспечения безопасности дорожного движения;
5) содействие деятельности местных государственных органов по улучшению технического состояния транспортных средств и его влияния на загрязнение воздушного бассейна города, участие в организации проведения ежегодного технического осмотра транспортных средств;
6) рассмотрение предложений государственных органов, общественных объединений и граждан по проблемам, входящим в компетенцию Комиссии, и подготовка рекомендаций акиму города Алматы;

1. Алматы қаласы Әкiмшiлiгi жанындағы көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жөнiндегi комиссия (бұдан әрi - Комиссия) консультативтi-кеңесшi орган болып табылады, Алматы қаласы жергiлiктi атқарушы органының оның өкiлдiгiн жүзеге асыруда, Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 шiлдедегi "Жол қозғалысының қауiпсiздiгi туралы"  Заңында  белгiленген, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы"  Заңына  сәйкес Алматы қаласының жергiлiктi атқарушы органы басшылық ететiн Комиссияның қызметiнiң жұмысын үйлестiрудi Алматы қаласының Әкiмi жүзеге асырады.
2. Комиссия қызметiнiң басты мақсаты Алматы қаласындағы жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласында жергiлiктi мемлекеттiк реттеу басты мәселесiнде ұсыныстар мен ұсынымдамаларды әзiрлеу болып табылады, осы аумақты Алматы қаласының жергiлiктi атқарушы органының жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудегi саясаттың негiзгi бағыттарындағы азаматтық қоғам өкiлдерiмен кеңiнен талқылау өткiзу.
3. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын және заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiн, Қазақстан Республикасының өзге нормалық құқықтық актiлерiн, Алматы қаласы Әкiмшiлiгiнiң қаулыларын, Алматы қаласы Әкiмiнiң шешiмдерi мен әкiмдерiн, сондай-ақ осы Ереженi басшылыққа алады.
4. Комиссияның негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
1) Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 шiлдедегi "Жол қозғалысының қауiпсiздiгi туралы"  Заңын  жүзеге асырудағы Алматы қаласы жергiлiктi атқарушы органының өкiлеттiктерiн жүзеге асыру үшiн жағдай жасау;
2) Қазақстан Республикасының көлiкте қауіпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi мәселелер бойынша қолданыстағы заңдарға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу жолымен жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң жұмыстарын жетiлдiруге жәрдемдесу;
3) жергiлiктi мемлекеттiк органдардың Алматы қаласының аумағында көлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттiк саясатты жүзеге асыруға жәрдемдесу;
4) жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету аумақтық бағдарламасын әзiрлеуге қатысу;
5) жергiлiктi мемлекеттiк органдардың көлiк құралдарының техникалық жағдайларын жақсарту және оның қаланың ауа тазалығына ықпал ету, жыл сайынғы көлiк құралдарының техникалық құралдарын байқаудан өткiзу жұмыстарын ұйымдастыруға жәрдемдесу;
6) Комиссияның құзыретiне кiретiн мемлекеттiк органдардың, қоғамдық бiрлестiктер мен азаматтардың ұсыныстарын қарап, Алматы қаласының Әкiмiне ұсынымдама беру;

7) содействие проведению научных исследований, формированию информационной базы в целях выявления реального положения в сфере обеспечения безопасности на транспорте;
8) взаимодействие со средствами массовой информации с целью более полного отражения аспектов положения в сфере обеспечения безопасности на транспорте;
9) рассмотрение обращений граждан, сообщений средств массовой информации, касающихся вопросов обеспечения безопасности на транспорте;
10) сотрудничество с международными организациями, участие в конференциях, совещаниях, семинарах по вопросам обеспечения безопасности на транспорте, проводимых на международном уровне.
5. Компетенция Комиссии:
1) заслушивать на своих заседаниях руководителей государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных акиму города Алматы, руководителей территориальных подразделений центральных исполнительных органов;
2) запрашивать у государственных органов и организаций, включая правоохранительные, необходимые документы, материалы и информацию;
3) рассматривать предложения государственных органов, общественных объединений, иных организаций и граждан по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии;
4) вырабатывать предложения по совершенствованию механизма обеспечения безопасности дорожного движения и вносить их на рассмотрение акимата города Алматы;
5) анализировать законодательство Республики Казахстан, затрагивающее вопросы обеспечения безопасности дорожного движения, участвовать в подготовке законопроектов, регулирующих данные вопросы;
6) готовить аналитические материалы, экспертно-рекомендательные заключения и предложения по международным договорам в области обеспечения безопасности дорожного движения;
7) привлекать в качестве внештатных экспертов авторитетных и профессионально подготовленных представителей общественности для участия в подготовке заседаний Комиссии, разработки региональной программы;
8) направлять статистические, аналитические, методические и иные информационные материалы по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения в местные государственные органы;
9) по итогам рассмотрения поступивших обращений граждан, сообщений средств массовой информации Комиссия может направлять материалы на рассмотрение соответствующего государственного органа или должностного лица для принятия решения по существу.
6. Комиссия при осуществлении своих полномочий в установленном порядке взаимодействует с органами государственной власти, общественными организациями, а также со средствами массовой информации.
7. Комиссия в целях реализации возложенных на нее задач вправе:

7) көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласында жағдайды нақты бiлуде ғылыми зерттеулердi, ақпараттық көрсеткiштердi құрастыруды өткiзуге жәрдемдесуге;
8) көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласында жағдайды толық баяндау мақсатында бұқаралық ақпарат құралдарымен бiрлесiп қызмет атқару;
9) көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерiне қатысты азаматтардың өтiнiштерi мен бұқаралық ақпарат құралдарының хабарламаларын қару;
10) халықаралық деңгейде өткiзiлетiн көлiкте жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерi бойынша халықаралық ұйымдармен ынтымақтасу, конференцияларға, кеңестерге, семинарларға қатысу.
5. Комиссия құзыретi:
1) Алматы қаласының Әкiмiне тiкелей бағыныстағы және есептегi мемлекеттiк органдардың басшыларын, орталық атқарушы органдардың аумақтық бөлiмшелер басшыларын өз мәжiлiстерiнде тыңдау;
2) мемлекеттiк органдар мен ұйымдардан, құқық қорғау органдарын қоса қажеттi материалдар мен ақпараттарды сұрастыру;
3) Комиссия құзыретiне кiретiн мемлекеттiк органдардың, қоғамдық ұйымдардың, қоғамдық бiрлестiктердiң, өзге ұйымдар мен азаматтардың ұсынысын қарау;
4) жол қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету жұмыстарын жетiлдiру ұсыныстарын әзiрлеу және оларды Алматы қаласының Әкiмшiлiгiнiң қарауына енгiзу;
5) Қазақстан Республикасының жол қозғалысының қауіпсiздiгiн мәселелерiн қарастыратын заңдарды талдау, осы мәселенi реттейтiн заң жобаларын әзiрлеуге қатысу;
6) жол қозғалысының қауіпсiздiгiн мәселелерiн қамтамасыз ету саласында талдама материалдарын, сараптау-ұсыным тұжырымдамаларын және халықаралық шарттар бойынша ұсыныстар әзiрлеу;
7) Комиссия мәжiлiсiн әзiрлеуге, аумақтық бағдарламаны әзiрлеуге қатысуға штаттан тыс сарапшыларды, қоғамның белсендi және кәсiби әзiрлiктегi топтарын тарту;
8) жергiлiктi атқарушы органдарға жол қозғалысының қауіпсiздiгi мәселелерiн қамтамасыз етудегi статистикалық, әдiстемелiк және өзге ақпараттық материалдарды бағыттау;
9) азаматтардың келiп түскен өтiнiштерiн қарау, бұқаралық ақпарат құралдарының хабарламаларын Комиссия ол бойынша нақты шешiм қабылдауға тиiстi мемлекеттiк органға немесе лауазымды тұлғаға жiберуi мүмкiн.
6. Комиссия өзiнiң өкiлдiктерiн белгiленген тәртiпте жүзеге асыруда мемлекеттiк үкiмет органдарымен, қоғамдық ұйымдармен, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарымен бiрлесiп жұмыстар атқарады.
7. Комиссия өзiне жүктелген мiндеттердi жүзеге асыруда мыналарға құқылы:

1) запрашивать и получать от государственных органов, а также организаций и должностных лиц необходимые сведения, документы и материалы;
2) заслушивать на своих заседаниях информацию соответствующих должностных лиц государственных органов по вопросам, связанных с обеспечением безопасности на транспорте в городе;
3) инициировать проверку уполномоченными государственными органами сведений о нарушениях в сфере безопасности дорожного движения;
4) привлекать в установленном порядке ученых и специалистов для осуществления отдельных работ.
8. По вопросам, входящим в компетенцию Комиссии, ее члены в установленном законодательством порядке имеют право посещать органы государственной власти, а также государственные организации.
9. Решениями Комиссии являются рекомендации и заключения, принимаемые на ее заседаниях и доводимые до сведения акима города Алматы.
Рекомендации и заключения Комиссии принимаются простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании ее членов. При равенстве голосов считается принятым решение, за которое проголосовал председательствующий на заседании.
10. Рекомендации и заключения Комиссии, принятые в пределах ее полномочий, направляются соответствующему государственному органу, в компетенцию которого входит решение вопроса.
Государственный орган и его должностные лица, получившие рекомендации и заключения Комиссии, обязаны в установленный срок рассмотреть их и уведомить ее о принятом решении.
11. Комиссия состоит из председателя, заместителя, секретаря и членов Комиссии, утверждаемых Маслихатом города Алматы по представлению акима города Алматы.
Председатель и члены Комиссии участвуют в ее работе на общественных началах.
12. Председатель Комиссии осуществляет общее руководство Комиссией, дает поручения секретарю и членам Комиссии, определяет повестку дня ее заседаний, подписывает служебные документы, рекомендации и заключения Комиссии, участвует в совещаниях, касающихся вопросов обеспечения безопасности на транспорте в городе Алматы, по согласованию с акимом города Алматы вносит предложения в акимат города Алматы по совершенствованию деятельности Комиссии.
В отсутствие председателя Комиссии служебные документы, рекомендации и заключения Комиссии подписывает ее секретарь.
13. Заседания Комиссии созываются ее председателем по мере необходимости, но не менее одного раза в квартал. Заседания Комиссии считаются правомочными, если на них присутствует более половины ее членов.
В отсутствие председателя Комиссии на ее заседаниях председательствует заместитель председателя Комиссии.
Секретарь акимата                       К. Тажиева

1) мемлекеттiк органдардан, сондай-ақ ұйымдар мен лауазымдық тұлғалардан қажеттi мәлiметтердi құжаттамалар мен материалдарды сұрастыруға және алуға;
2) өз мәжiлiстерiнде мемлекеттiк органның тиiстi лауазымды тұлғасынан қаладағы көлiктегi қауiпсiздiктi қамтамасыз етуге байланысты мәлiметтердi тыңдау;
3) жол қозғалысының қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласындағы тәртiп бұзушылықтар туралы мәлiметтердi өкiлеттi мемлекеттiк органдармен тексерудi бiрге өткiзу;
4) белгiленген тәртiпте ғалымдар мен мамандарды жеке жұмыстарды жүзеге асыруға тарту.
8. Комиссия құзыретiне сай оның мүшелерi белгiленген заң тәртiбiнде  мемлекеттiк үкiмет органдары мен мемлекеттiк ұйымдарда бола алады.
9. Алматы қаласы Әкiмiнiң мәлiметiне жiберiлген мәжiлiстерде қабылданған ұсынымдамалар мен тұжырымдамалар комиссияның шешiмi болып табылады.
Комиссияның ұсынымдамалары мен тұжырымдамалары мәжiлiске қатысқан оның мүшелерiнiң көпшiлiк даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда мәжiлiс төрағасының даусы шешушi болып табылады.
10. Комиссияның ұсынымдамалары мен тұжырымдамалары, оның құзыретi шегiнде қабылданған осы мәселенi шешу оның құзыретiне кiретiн тиiстi мемлекеттiк органға жiберiледi.
Комиссияның ұсынымдамалары мен тұжырымдамаларын алған мемлекеттiк орган және оның лауазымды тұлғасы, белгiленген мерзiмде оларды қарап және қабылдаған шешiмiн хабарлайды.
11. Комиссия Алматы қаласы Әкiмiнiң ұсынысымен Алматы қаласы Мәслихаты бекiткен төрағадан, төраға орынбасарынан, хатшыдан және мүшелерден тұрады.
Комиссия төрағасы мен мүшелерi оның жұмысына қоғамдық негiзде қатысады.
12. Комиссия төрағасы Комиссияның жұмысына жалпы басшылық етедi, хатшы мен Комиссия мүшелерiне тапсырма берiп, оның мәжiлiсiнiң күн тәртiбiн анықтайды, қызметтiк құжаттар мен ұсынымдамаларға және тұжырымдамаларға қол қойып, Алматы қаласында көлiк қауiпсiздiгiне байланысты кеңестерге қатысады, Алматы қаласы Әкiмiнiң келiсуiмен Алматы қаласының Әкiмшiлiгiне Комиссияның қызметiн жетiлдiруге ұсыныс бередi.
Комиссия төрағасының болмауы жағдайында қызметтiк құжаттарға, ұсыныстар мен ұсынымдамаларға оның хатшысы қол қояды.
13. Комиссия мәжiлiсiн оның төрағасы қажетiне қарай, тоқсанына бiр рет шақырады. Комиссия мәжiлiсi құқықты болып есептеледi егер де оған оның мүшелерiнiң тең жартысынан көбi қатысқан жағдайда.
Комиссия төрағасы болмаған жағдайда оның мәжiлiсiне Комиссия төрағасының орынбасары төрағалық етедi.
Әкiмшiлiк хатшысы