Об утверждении ставок платы за загрязнение окружающей среды, размеров компенсационной (восстановительной) стоимости вынужденного сноса зеленых насаждений по городу Алматы и ставок платы за использование особо охраняемой природной территории на 2005 год
Решение XI сессии маслихата города Алматы III-го созыва N 92 от 9 декабря 2004 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 24 декабря 2004 года за N 633. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо маслихата города Алматы от 29 декабря 2005 года N 1305
В соответствии со статьей 462  Кодекса  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" от 12.06.2001г. N 209-II и статьями 29, 30  3акона  Республики Казахстан "Об охране окружающей среды" от 15.07.1997 г. маслихат города Алматы III-го созыва  РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платежей за загрязнение окружающей среды по городу Алматы на 2005 год, приложение N 1.
2. Утвердить ставки платы размеров компенсационной (восстановительной) стоимости вынужденного сноса зеленых насаждений по городу Алматы на 2005 год, приложение N 2.
3. Утвердить ставки платы за использование особо охраняемой природной территории - Государственный природный парк "Медеу" местного значения на 2005 год (вход, въезд, пребывание), приложение N 3.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экологии и вопросам ЧС (Биртанов А.Б.), председателя налогового комитета по городу Алматы Баедилова К.И.
Председатель
ХI-й сессии маслихата города
Алматы IП-го созыва                        Е. Тажиев
Секретарь
маслихата города
Алматы IП-го созыва                        Т. Мукашев
Приложение N 1
К решению ХI-ой сессии маслихата города Алматы
III-го созыва "Об утверждении ставок платы за
загрязнение окружающей среды, размеров
компенсационной (восстановительной) стоимости
вынужденного сноса зеленых насаждений по городу
Алматы и ставок платы за использование
особо охраняемой природной территории на 2005 год"
от 9 декабря 2004 года N 92
Ставки платы
за загрязнение окружающей среды по городу Алматы
на 2005 год <*>

2005 жылға арналған Алматы қаласы бойынша қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдер мөлшерлемелерiн, жасыл желектердi ерiксiз кескенi үшiн өтемдiк (қалпына келтiру) құнын және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшiн төлемдер мөлшерлемелерiн бекiту туралы
III-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ХІ сессиясының 2004 жылғы 9 желтоқсандағы N 92 шешімі. Алматы қалалық Әділет Департаментінде 2004 жылғы 24 желтоқсанда N 633 тіркелді
Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы Мәслихатының 2005 жылғы 29 желтоқсандағы N 1305 хаты.
_______________________________________
"Салық және бюджетке төленетiн басқа төлемдер туралы" 2001 жылғы 12 маусымдағы N 209-П Қазақстан Республикасы  Кодексiнiң  462 бабына және 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 160-ҚР "Қоршаған ортаны қорғау туралы"  Заңның  29,30 баптарына сәйкес III-сайланған Алматы қаласының Мәслихаты  ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы қаласы бойынша 2005 жылға арналған қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдер мөлшерлемелерi бекiтiлсiн, N 1 қосымша.
2. 2005 жылға арналған Алматы қаласындағы жасыл желектердi орнынан ерiксiз кескенi үшiн өтемдiк (қалпына келтiру) құны бекiтiлсiн, N 2 қосымша.
3. 2005 жыл үшiн ерекше қорғалатын табиғи аумақ - "Медеу" мемлекеттiк паркiн пайдаланғаны үшiн (кiру,аралау, бөлу) төлемдер мөлшерлемелерi бекiтiлсiн, N 3 қосымша.
4. Осы шешiмнiң орындалуына бақылау экология және төтенше жағдайлар мәселелер жөнiндегi тұрақты комиссияға (А.Б.Бiртанов) және Алматы қаласы бойынша салық комитетiнiң төрағасына (К.И.Баедилов) жүктелсiн.
III- сайланған
Алматы қаласы Мәслихаты
ХI сессиясының төрағасы
III-сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының Хатшысы
2005 жылға арналған Алматы қаласы бойынша
қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдер
мөлшерлемелерiн,жасыл желектердi ерiксiз
кескенi үшiн өтемдiк(қалпына келтiру) құнын
және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды
пайдаланғаны үшiн төлемдер мөлшерлемелерiн
бекiту туралы III- сайланған Алматы қаласы
Мәслихаты ХI сессиясының
2004 жылғы 9 желтоқсандағы шешiмiне
N 1 қосымша<*>

10 260
Дизельного топлива с содержанием серы более 0,2%
тенге/тонна
13 191
Председатель ХI-ой сессии
Маслихата города Алматы  III-го созыва          Е.Тажиев
Секретарь
Маслихата города Алматы III-го созыва           Т.Мукашев
Приложение N 2
К решению ХI-ой сессии Маслихата города Алматы
III-го созыва "Об утверждении ставок платы за
загрязнение окружающей среды, размеров
компенсационной (восстановительной) стоимости
вынужденного сноса зеленых насаждений по городу
Алматы и ставок платы за использование
особо охраняемой природной территории на 2005 год"
от 9 декабря 2004 года N 92
Ставки платы
за загрязнение окружающей среды по городу Алматы
(за снос зеленых насаждений) на 2005 год
1
Восстановительная стоимость за вынужденный снос зеленых насаждений:
Вынужденный снос вечнозеленого голосеменного дерева с медленным нарастанием кроны (ель канадская, ель колючая, ель европейская, ель тяньшанская, можжевельник обыкновенный, туя западная)
Диаметр ствола до 4 см
тенге/штука

10260
Дизель жанармайында күкiрт қоспасы 0,2 көп
Теңге/тоннасы
13191
III- сайланған
Алматы қаласы Мәслихаты
ХI сессиясының төрағасы
III-сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының Хатшысы
2005 жылға арналған Алматы қаласы бойынша
қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдер
мөлшерлемелерiн,жасыл желектердi ерiксiз
кескенi үшiн өтемдiк(қалпына келтiру) құнын
және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды
пайдаланғаны үшiн төлемдер мөлшерлемелерiн
бекiту туралы III- сайланған Алматы қаласы
Мәслихаты ХI сессиясының
2004 жылғы 9 желтоқсандағы шешiмiне
N 2 қосымша
7
Жасыл желектердi ерiксiз кескенi үшiн қалпына келтiру төлем ақысы:
қабығы баяу жетiлетiн мәңгi жасыл ағашты ерiксiз кесу (Канада шыршасы, тікенектi шырша,еуропа шыршасы, Тянь-Шань шыршасы, кәдiмгi арша, батыс боз аршасы)
Диаметрi 4 см-ге дейiн Н= 1,3м
Теңге/дана

33182
Средняя высота до 1,5 м
тенге/1 пог/метр
39819
Средняя высота до 1,75 м
тенге/1 пог/метр
46456
Средняя высота до 2,0 м
тенге/1 пог/метр
53091
Средняя высота более 2,0 м
тенге/1 пог/метр
59728
Вынужденный снос однорядной вечнозеленной изгороди (туя, плосковеточник)
Средняя высота до 0,5 м
тенге/1 пог/метр
6637
Средняя высота до 0,75 м
тенге/1 пог/метр
9954
Средняя высота до 1,0 м
тенге/1 пог/метр
13273
Средняя высота до 1,25 м
тенге/1 пог/метр
16591
Средняя высота до 1,5 м
тенге/1 пог/метр
19910
Средняя высота до 1,75 м
тенге/1 пог/метр
23228
Средняя высота до 2,0 м
тенге/1 пог/метр
26547
Средняя высота более 2,0 м
тенге/1 пог/метр
29863
Вынужденный снос двухрядной листопадной "живой изгороди"
Средняя высота до 0,5 м
тенге/1 пог/метр
708
Средняя высота до 0,75 м
тенге/1 пог/метр
1062
Средняя высота до 1,0 м
тенге/1 пог/метр
1416
Средняя высота до 1,25 м
тенге/1 пог/метр
1770
Средняя высота до 1,5 м
тенге/1 пог/метр
2125
Средняя высота до 1,75 м
тенге/1 пог/метр
2478
Средняя высота до 2,0 м
тенге/1 пог/метр
2832
Средняя высота более 2,0 м
тенге/1 пог/метр
3186
Вынужденный снос однорядной листопадной "живой изгороди"
Средняя высота до 0,5 м
тенге/1 пог/метр
354
Средняя высота до 0,75 м
тенге/1 пог/метр
532
Средняя высота до 1,0 м
тенге/1 пог/метр
708
Средняя высота до 1,25 м
тенге/1 пог/метр
886
Средняя высота до 1,5 м
тенге/1 пог/метр
1062
Средняя высота до 1,75 м
тенге/1 пог/метр
1239
Средняя высота до 2,0 м
тенге/1 пог/метр
1416
Средняя высота более 2,0 м
тенге/1 пог/метр
1593
Вынужденный снос цветника из многолетников, включая розарии
Сохранность растений в насаждений не менее 80%
тенге/1 кв.м.
3894
Сохранность растений в насаждений 50-80%
тенге/1 кв.м.
2919
Сохранность растений в насаждений  50%
тенге/1 кв.м.
973
Вынужденный снос газона
Партерный газон - проективные покрытия не менее 90%, сорная растительность менее 10%
тенге/1 кв.м.
886
Обычный газон - проективные покрытия не менее 80%, сорная растительность менее 10-20%
тенге/1 кв.м.
372
Луговой газон - искусственный газон с долей сорных растений более 20% или участки естественной луговой растительности
тенге/1 кв.м.
36
Примечание:
1. Восстановительная стоимость отдельно стоящих деревьев определяется по диаметру ствола на высоте 1,3 метра от уровня земли.
2. Размеры платы за компенсационную (восстановительную) стоимость вынужденного сноса зеленых насаждений на 2005 год не распространяются на вынужденный снос зеленых насаждений, находящихся на территории частного домостроения и на дачных участках граждан, за исключением вынужденного сноса зеленых насаждений при отводе земельных участков под строительство (реконструкцию) объектов на территории города Алматы.
3. Снос деревьев, представляющих угрозу для жизни населения и создающих аварийную обстановку, должен производиться уполномоченной организацией, осуществляющей озеленение, в экстренном порядке и согласно плану-графику уборки сухостойных деревьев, согласованному с государственным органом, осуществляющим надзор за соблюдением экологических норм, за счет средств, предусмотренных на эти цели без оплаты восстановительной стоимости.
Председатель
ХI-й сессии Маслихата города
Алматы III-го созыва                         Е.Тажиев
Секретарь
Маслихата города
Алматы III-го созыва                         Т.Мукашев
Приложение N 3
К решению ХI-ой сессии Маслихата города Алматы
III-го созыва "Об утверждении ставок платы за
загрязнение окружающей среды, размеров
компенсационной (восстановительной) стоимости
вынужденного сноса зеленых насаждений по городу
Алматы и ставок платы за использование
особо охраняемой природной территории на 2005 год"
от 9 декабря 2004 года N 92
Ставки
платы за использование особо охраняемой природной
территории - Государственный природный парк "Медеу"
местного значения на 2005 год
N
Показатели
Единица измерения
Ставки
платы в соответ-
ствии МРП
В туристических и рекреационных целях
1
Легковой автотранспорт
тенге/
автомашина

33182
Биiктiгi 1,5см дейiн
Теңге/дана
39819
Биiктiгi 1,75см дейiн
Теңге/дана
46456
Биiктiгi 2,0см дейiн
Теңге/дана
53019
Биiктiгi 2,0см дейiн
Теңге/дана
59728
Жапырағы тез түсетiн екiқатарлы тiрi бұташаны ерiксiз кесу
Биiктiгi 0,5см-ге дейiн
Теңге/дана
708
Биiктiгi  0,75см-ге дейiн
Теңге/дана
1062
Биiктiгi 1,0см дейiн
Теңге/дана
1416
Биiктiгi 1,25см дейiн
Теңге/дана
1770
Биiктiгi 1,5см дейiн
Теңге/дана
2125
Биiктiгi 1,75см дейiн
Теңге/дана
2478
Биiктiгi 2,0см дейiн
Теңге/дана
2832
Биiктiгi 2,0см дейiн
Теңге/дана
3186
Жапырағы  тез түсетiн бiрқатарлы тiрi бұташаны ерiксiз кесу
Биiктiгi 0,5см-ге дейiн
Теңге/дана
354
Биiктiгi  0,75см-ге дейiн
Теңге/дана
532
Биiктiгi 1,0см дейiн
Теңге/дана
708
Биiктiгi 1,25см дейiн
Теңге/дана
886
Биiктiгi 1,5см дейiн
Теңге/дана
1062
Биiктiгi 1,75см дейiн
Теңге/дана
1239
Биiктiгi 2,0см дейiн
Теңге/дана
1416
Биiктiгi 2,0см дейiн
Теңге/дана
1593
Көпжылдық гүлзарларды, сонымен қатар раушандықты ерiксiз кесу
Егiлiм iшiндегi 80% аз емес өсiмдiктi сақталуы
Теңге/ш. метр
3894
Егiлiм iшiндегi 50- 80% аз емес өсiмдiктi сақталуы
Теңге/ш. метр
2919
Егiлiм iшiндегi 50% аз емес өсiмдiктi сақталуы
Теңге/ш. метр
973
Көкжелектердi ерiксiз кесу
Партелiк көкжелектер -90 % толықтырылған,10% арам шөп
Теңге/ш. метр
886
Кәдiмгi көкжелектер - 80 % толықтырылған, 10-20% арам шөп
Теңге/ш. метр
372
Шабындық көкжелектер - 20% арам шөп, қалғаны табиғи шабындық өсiмдiк.
Теңге/ш. метр
36
Ескертпе :
1. Бөлек тұрған ағаштардың қалпына  келтiру бағасы жер деңгейiнен 1,3 метр биiктiктегi дiңгек диаметрi бойынша анықталады.
2. Осы шешiмiнiң 2 тармағы нысандарды салу (жаңғырту) үшiн жер учаскелерiн бөлген кезде Алматы қаласының аумағындағы жасыл желектердi амалсыз кесудi қоспағанда Алматы қаласының аумағында орналасқан азаматтардың жекеменшiк үйлерi мен саяжайларындағы жасыл желектердi амалсыз кескендiгi үшiн қолданылмайды.
3. Халықтың өмiрiне қауiп және апатты жағдай туғызатын ағаштарды кесудi шұғыл түрде көгалдандыруды жүргiзетiн өкiлеттi орган қалпына келтiру бағасының төлемiнсiз осы мақсат үшiн бөлiнген қаражат есебiнен экологиялық нормалардың сақталуын қадағалайтын мемлекеттiк органмен келiсiлген құраған ағаштарды жинаудың жоспар-кестесiне сәйкес жүзеге асырады.
III- сайланған
Алматы қаласы Мәслихаты
ХI сессиясының төрағасы
III-сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының Хатшысы
2005 жылға арналған Алматы қаласы бойынша
қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлемдер
мөлшерлемелерiн,жасыл желектердi ерiксiз
кескенi үшiн өтемдiк(қалпына келтiру) құнын
және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды
пайдаланғаны үшiн төлемдер мөлшерлемелерiн
бекiту туралы III- сайланған Алматы қаласы
Мәслихаты ХI сессиясының
2004 жылғы 9 желтоқсандағы шешiмiне
N 3 қосымша
Айрықша қорғалатын табиғи аймақты - жергiлiктi
маңызды Мемлекеттiк табиғи "Медеу" паркiн
пайдаланғаны үшiн 2005 жылға арналған төлемдер
мөлшерлемелерi
п/п
Көрсеткiштер
Өлшем бiрлiгi
Төлем мөлшерi ең аз мөлшер есеп айырысу көрсеткiшiне байланысты (теңге)
Туристiк және рекреация мақсатында
1
Жеңiл автокөлiктер
Теңге/авто
көлiк