О проведении трехмесячника по санитарной очистке и благоустройству населенных пунктов области
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области от 15 апреля 2004 года N 62. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области от 13 мая 2004 года N 1244. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
В соответствии с  Указом  Президента Республики Казахстан
от 16 ноября 1998 года N 4153 "О Государственной программе "Здоровье народа", подпунктом 3  статьи 8 , подпунктом 3 пункта 2  статьи 18 , подпунктом 1 пункта 2  статьи 19  Закона Республики Казахстан "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения Республики Казахстан" от 4 декабря 2002 года N 361 акимат области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести с 15 апреля по 15 июля 2004 года трехмесячник по санитарной очистке и благоустройству населенных пунктов области.
2. Утвердить прилагаемые:
Состав областной комиссии по подведению итогов трехмесячника по санитарной очистке и благоустройству населенных пунктов области;
План мероприятий по проведению трехмесячника по санитарной
очистке и благоустройству населенных пунктов области;
Правила подведения итогов трехмесячника по санитарной очистке и благоустройству населенных пунктов области.
3. Акимам г. Петропавловска и районов, сельских округов разработать соответствующие мероприятия по проведению трехмесячника.
4. Рекомендовать руководителям средств массовой информации регулярно освещать в печати, по радио и телевидению ход проведения трехмесячника.
5. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима области Развина С.В.
Приложение
к постановлению акимата
Северо-Казахстанской области
от 15 апреля 2004 года
"О проведении трехмесячника
по санитарной очистке и
благоустройству
населенных пунктов области"
Состав областной комиссии по подведению итогов
трехмесячника по санитарной очистке и благоустройству
населенных пунктов области
Развин Сергей Владимирович
заместитель акима области, председатель комиссии
Члены комиссии:
Дмитрик Николай Иванович
директор Республиканского государственного предприятия Северводхоз (по согласованию)
Сыздыков Каиргельды Садыкович
начальника департамента транспорта и коммуникаций акима области
Исенеев Каиргали Капизович
исполняющий обязанности начальника департамента государственного санитарно-эпидемиологического надзора акима области
Кенжегузин Биржан Балгужиинович
начальник областного территориального управления охраны окружающей среды (по согласованию)
Мусабаев Марат Шамшарипович
начальник областного управления по чрезвычайным ситуациям (по согласованию)
Уалиев Куатжан Серикказиевич
первый заместитель акима города Петропавловска
Назмутдинов Малик Ягофарович
начальник департамента архитектуры, строительства и социальной инфраструктуры области
Перепечина Ольга Валентиновна
начальник департамента финансов акима области
Сюникаев Рашид Абдулович
начальник департамента сельского хозяйства и земельных отношений акима области
Таженов Бисембе Едрисович
начальник департамента индустрии и торговли акима области
"УТВЕРЖДЕН"
постановлением
акимата области
от "15" апреля 2004 г. N 62
"О проведении трехмесячника
по санитарной очистке
и благоустройству
населенных пунктов области"
План
мероприятий по проведению трехмесячника по санитарной очистке и благоустройству населенных пунктов области

Облыстың елдi мекендерiн санитарлық тазарту және көркейту жөнiндегi үшайлықты өткiзу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2004 жылғы 15 сәуірдегі N 62 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 12 мамырда N 1244 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
"Халықтың денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 16 қарашадағы N 4153  жарлығына , "Қазақстан Республикасы тұрғындарының санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" Қазақстан Республикасы 2002 жылғы 4 желтоқсандағы N 361 Заңы  8 бабы 3 тармақшасына,  18 бабы 2 тармағы 3 тармақшасына,
19 бабы 2 тармағының 1 тармақшасына сәйкес облыс әкiмдiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 2004 жылдың 15 сәуiрiнен 15 шiлдесiне дейiн облыстың елдi мекендерiн санитарлық тазарту және көркейту жөнiндегi үшайлық өткiзiлсiн.
2. Қосымшалар бекiтiлсiн:
Облыстың елдi мекендерiн санитарлық тазарту және көркейту жөнiндегi үшайлықтың қорытындыларын шығару бойынша облыстық комиссияның құрамы;
Облыстың елдi мекендерiн санитарлық тазарту және көркейту жөнiндегi үшайлықты өткiзу туралы iс шаралар жоспары;
Облыстың елдi мекендерiн санитарлық тазарту және көркейту жөнiндегi үшайлықтың қорытындыларын шығару ережелерi.
3. Петропавл қ. және аудандардың, ауылдың округтердiң әкiмдерi үшайлықты өткiзу жөнiндегi тиiстi iс-шараларды әзiрлесiн.
4. Бұқаралық ақпарат құралдарының басшыларына баспасөзде, радио және теледидар бойынша үшайлықтың өткiзу барысын жүйелi түрде жариялап отыру ұсынылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары С.В.Развинге жүктелсiн.
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің
2004 жылғы 15 сәуірдегі N 62
"Облыстың елдi мекендерiн
санитарлық тазарту және көркейту
жөнiндегi үшайлықты өткiзу туралы"
қаулысына Қосымша
Облыстың елді мекендерін санитарлық
тазарту және көркейту жөніндегі үшайлықтың
қорытындысын шығару жөніндегі облыстық
комиссияның құрамы
Развин Сергей Владимирович
- облыс әкімінің орынбасары,
комиссияның төрағасы
Комиссия мүшелері:
Дмитрик Николай Иванович
- "Северводхоз"
Республикалық мемлекеттік
кәсіпорынның директоры
(келісім бойынша)
Сыздықов Қайыргелді Садықұлы
- облыс әкімі көлік және
коммуникация департаментінің
бастығы
Исенеев Қайырғали Қапезұлы
- облыс әкімі мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау департаменті
бастығының міндетін атқарушы
Кенжегозин Біржан Балғожаұлы
- қоршаған ортаны қорғау
облыстық аумақтық
басқармасының бастығы
(келісім бойынша)
Мұсабаев Марат Шамшәріпұлы
- төтенше жағдайлар
жөніндегі облыстық
басқарманың бастығы (келісім
бойынша)
Уәлиев Қуатжан Серікқазыұлы
- Петропавл Қаласы әкімінің
бірінші орынбасары
Назмутдинов Мәлік Ягофарұлы
- облыс әкімінің сәулет,
құрылыс және әлеуметтік
инфрақұрылым департаментінің
бастығы
Перепечина Ольга Валентиновна
- облыс әкімінің қаржы
департаментінің бастығы
Сюникаев Рәшид Абдоллаұлы
- облыс әкімінің ауыл
шаруашылығы және жер
қатынастары департаментінің
бастығы
Тәженов Бисембі Ыдырысұлы
- облыс әкімінің индустрия
және сауда департаментінің
бастығы
Облыс әкімдігінің 2004 жылғы
15»сәуірдегі 62 қаулысымен
бекітілді
"Облыстың елді мекендерін
санитарлық тазарту және көркейту жөніндегі
үшайлықты өткізу туралы"
Облыстың елді  мекендерін санитарлық
тазарту және көркейту бойынша үшайлықты
өткізу жөніндегі іс-шаралардың
жоспары

1. Организовать работы по очистке улиц населенных пунктов, придомовых и внутридомовых территорий жилых домов, предприятий и организаций от зимних накоплений мусора.
Акимы города Петропавловска, районов,
сельских округов
В течение трех месяцев.
2. Принять необходимые меры для приведения в порядок фасадов домостроений, общественных, производственных зданий, ограждений и заборов жилых домов, предприятий и организаций.
Акимы города Петропавловска, районов,
сельских округов
В течение трех месяцев.
3. Провести комплекс мероприятий по улучшению санитарно-гигиенического состояния объектов водоснабжения и водоотведения, привести их в надлежащее состояние (очистные сооружения водопровода и канализации, насосные станции, резервуары запаса воды, водонапорные башни, подземные водозаборы, колодцы, водоразборные колонки).
Акимы города Петропавловска, районов,
сельских округов,
Республиканское государственное
предприятие "Есіл Су"
( по согласованию).
В течение трех месяцев.
4. Обеспечить разборку аварийных и пустующих зданий, находящихся в коммунальной собственности, непригодных для дальнейшей эксплуатации с последующим вывозом в отведенные места. Провести работу по удалению с территории объектов незавершенного строительства, находящихся в коммунальной собственности.
Акимы города Петропавловска, районов,
сельских округов.
В течение трех месяцев.
5. Привести в надлежащее санитарное состояние свалки твердых бытовых отходов, навозохранилища, скотомогильники. Ликвидировать места нелегального скопления мусора. Не допускать вывоз на места свалок отходов первого и второго класса опасности.
Акимы города Петропавловска, районов,
сельских округов.
В течение трех месяцев.
6. Организовать работу по отлову бродячих собак и кошек.
Акимы города Петропавловска, районов,
сельских округов. Постоянно.
7. Организовать работы по озеленению населенных пунктов, разбивке скверов, газонов, цветников, обустройству уголков отдыха. Активизировать мероприятия по расширению старых участков зеленых насаждений в местах общественного пользования на территории области.
Акимы города Петропавловска, районов,
сельских округов.
В течение трех месяцев.
8. Оформить границы районов, городов и сельских округов, въездов в населенные пункты, обустроить прилегающие территории.
Акимы города Петропавловска,  районов,
сельских округов.
В течение летнего строительного сезона.
9. Провести работу по приведению в надлежащее санитарное состояние животноводческих ферм, мастерских, токов, протравочных площадок, складов минеральных удобрений и ядохимикатов, общественного транспорта, автобусных остановок, автостоянок, автозаправочных станций, станций технического обслуживания, шиномонтажных мастерских. Мини-рынков, предприятий пищевой промышленности, торговли, общественного питания.
Департамент государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
акима Северо-Казахстанской области;
Управление охраны окружающей среды
(по согласованию);
Акимы города Петропавловска, районов,
сельских округов.
Постоянно.
"УТВЕРЖДЕНЫ"
постановлением
акимата области
от "15" апреля 2004 г.
N 62
"О проведении
трехмесячника
по санитарной очистке
и благоустройству
населенных пунктов
области"
Правила
подведения итогов трехмесячника по санитарной
очистке и благоустройству населенных пунктов области
Итоги трехмесячника подводятся районными комиссиями по
каждому населенному пункту и в целом по району ежемесячно.
Областная комиссия ежемесячно рассматривает представленные городской и районными комиссиями отчеты о проделанной работе, организует выборочные проверки и подводит окончательные итоги проведения трехмесячника по санитарной очистке и благоустройству населенных пунктов.
Оценка проводится по пяти балльной системе с выведением среднего балла по следующим показателям:

1. Елді мекендердің көшелерін, тұрғын үйлердің, кәсіпорындар мен ұйымдардың жанындағы және орамындағы жерлерін, қыстан қалған қалдықтарын тазалау бойынша жұмысты ±ұйымдастырсын.
Петропавл қаласы, аудандардың, ауылдың
округтардың әкімі.
3 ай бойы
2. Үй құрылыстарының қоғамдық, өндірістік үйлердің қасбеттерін, тұрғын үйлердің, кәсіпорындар және ұйымдардың қоршаулары мен аулаларын тәртіпке келтіру үшін қажетті шаралар қабылдансын.
Петропавл қаласы, аудандардың, ауылдық
округтардың әкімі.
3 ай бойы
3. Сумен қамтамасыз ету және суды бөлу объектілерінің санитарлық-гигиеналық жағдайын жақсарту жөніндегі іс-шаралар кешенін өткізсін, оларды тиісті жағдайға жеткізсін (су құбыры мен канализациялардың тазарту ғимараттары, насостық станциялар, су қорының резервуарлары, суарын мұнаралары, жерасты су алатын жерлер, құдықтар, су бөлетін колонкалар).
Петропавл қаласы, аудандардың, ауылдық
округтардың әкімі.
"Есіл су"»Республикалық мемлекеттік
кәсіпорынның
(келісім бойынша)
3 ай бойы
4. Коммуналдық меншікте тұрған, келешекте пайдалану үшін жарамсыз апаттық және бос үйлерді бұзылуын, одан кейін бөлінген орынға шығарылуын қамтамасыз етсін. Коммуналдық меншікте тұрған, аяқталмаған құрылыс объектілерін аумақтардан шығару бойынша жұмысты жүргізсін.
Петропавл қаласы, аудандардың, ауылдық
округтардың әкімі.
3 ай бойы
5. Тұрмыстық қатты қалдықтар төгетін жерлерді, қиқоймаларды, малқабірлерін тиісті санитарлық жағдайға келтірсін. Жасырын жиналған қоқыс орындарын жойсын. Төгетін жерлерге бірінші және екінші сыныпты қауіпті қалдықтарды шығаруға рұқсат етпесін.
Петропавл қаласы, аудандардың, ауылдық
округтардың әкімі.
3 ай бойы
6. Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау бойынша жұмысты ұйымдастырсын.
Петропавл қаласы, аудандардың, ауылдың
округтардың әкімі.
Тұрақты
7. Елді мекендерді көгалдандыру, ағаш алаңдарын, гүл алаңдарын, гүлзарларды бөлу, демалыс орындарын жайластыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырсын. Облыс аумағындағы қоғамдық пайдалану орындарындағы ескі жасыл егінділер учаскелерін ұлғайту бойынша іс-шараларды белсендірсін.
Петропавл қаласы, аудандардың, ауылдық
округтардың әкімі.
3 ай бойы
8. Аудандардың, қалалардың және ауылдық округтардың шекараларын, елді мекендерге кірер жолдарды ресімдесін, жанасып жатқан аумақтарды жайластырсын.
Петропавл қаласы, аудандардың, ауылдық
округтардың әкімі.
Жазғы құрылыс маусымы бойы
9. Мал фермаларын, шеберханаларды, қырмандарды, дәрілеу алаңдарын, минералдық тыңайтқыштар мен улыхимикаттар қоймаларын, қоғамдық көлікті, автобус аялдамаларын, автотұрақтарды, автомобильге құю станциясы, техникалық қызмет көрсету станциясы, шинақұрастыру шеберханаларын, шағын базарларды, тамақ өнеркәсіп кәсіпорындарын, сауда, қоғамдық тамақтану орындарын тиісті санитарлық жағдайға келтіру жөніндегі жұмысты жүргізсін.
Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің
мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау департаменті
Қоршаған ортаны қорғау басқармасы
(келісім бойынша)
Петропавл қаласы, аудандардың, ауылдық
округтардың әкімі
Тұрақты
Облыс әкiмдiгiнiң 2004 жылғы
15»сәуiрдегi 62 қаулысымен
бекiтiлдi
"Облыстық елдi мекендерiн
санитарлық тазарту және
көркейту жөнiндегi үшайлықты
өткiзу туралы"
Облыстың елдi мекендерiн санитарлық
тазарту және көркейту жөнiндегi үшайлықтың
қорытындысын шығару
ережелерi
Үшайлықтың қорытындысы аудандық комиссиялармен әрбiр елдi мекендер және жалпы аудан бойынша ай сайын шығарылады.
Облыстық комиссия ай сайын, атқарылған жұмыс туралы қалалық және аудандық комиссиялар ұсынған есептi қарайды, ішiнара тексерулердi ұйымдастырады және елдi мекендердi санитарлық тазарту мен көркейту жөнiндегi үшайлықты өткiзудiң ақырғы қорытындысын ұйымдастырады.
Бағалау 5 баллдық жүйе бойынша, келесi көрсеткiштерден орта балл шығарыла отырылып жүргiзiледi:

1. Оформление границ района, городов и сельских округов, въездов в населенный пункт (наличие указателя населенного пункта или въездного знака, обустроенность прилегающей территории).
2. Состояние частных домостроений (фасады, ограждения и санитарное состояние территории домовладении, проводятся ли смотры на лучший двор, дом).
3. Состояние общественных зданий, объектов социальной сферы и торговли, спортивных сооружений: фасады, ограждения, озеленение. Санитарное состояние прилегающей территории, содержание мини-рынков, автозаправочных станций, автобусных остановок, рекламных вывесок.
4. Состояние производственного сектора: животноводческие фермы, токи, протравочные площадки, склады минеральных удобрений   ядохимикатов (фасады, ограждения, озеленение, санитарное состояние прилегающей территории).
5.Содержание дорог и тротуаров, пешеходных дорожек, водопропусков в населенных пунктах.
6. Консервация объектов незавершенного строительства и разборка разрушенных зданий, находящихся в коммунальной собственности.
7. Ремонт и содержание памятных мест, обелисков и мест общественного захоронения.
8. Ремонт стадионов, памятников архитектуры.
9. Водоснабжение (санитарно-гигиеническое состояние водонапорных башен, исправность водоразборных колонок, наличие  отмостков вокруг них, санитарно-техническое состояние колодцев, их новое строительство)
10. Участие жителей населенных пунктов в очистке родников, русел, берегов рек и озер, лесов и лесопосадок, присельских рощ.
11. Состояние свалок твердых бытовых отходов, навозохранилищ.
12. Положительное заключение санитарно-эпидемиологических служб о готовности объектов пищевой промышленности, предприятий общественного питания, торговли к работе в весенне-летний период.
Областная комиссия оценивает район с учетом набранных баллов по районному центру, сельским округам и населенным пунктам. Начисление баллов осуществляется в зависимости от объема и качества выполненных работ по каждому из направлений:
за выполнение объема работ 100%            - 5 баллов
от 75% до 99%            - 4 балла
от 50% до 74%            - 3 балла
от 25% до 49%            - 2 балла
до 25%            - 1 балл
При подведении итогов для Жамбылского, Уалихановского районов применять коэффициент 1,02 к полученному баллу по направлениям: озеленение, подготовка объектов водоснабжения.
Победитель определяется по итогом каждого месяца.

1. Аудандардың, қалалардың және ауылдық округтардың шекараларын, елдi мекендерге кiру жолдарын (елдi мекен немесе кiру белгiсi көрсеткiшiнiң барлығы, жанасқан аумақтардың жайластырылуы) ресiмдеу.
2. Жеке үй құрылыстарының жағдайы (қасбеттер, иелiктегi үй аумағының қоршауы мен санитарлық жағдайы, ең жақсы аулаларға, үйлерге байқаулар өткiзiле ме).
3. Қоғамдық үйлердiң, әлеуметтiк сала және сауда объектiлерiнiң, спорттық ғимараттардың (қасбеттерi, қоршауы, көгалдандырылуы, жанасқан аумақтардың санитарлық жағдайы, шағын базарлардың, автомобильге құю станциясы, автобус аялдамаларының, жарнама жазуларының) жағдайы.
4. Өндiрiстiк сектордың: мал фермалары, қырмандар, дәрiлеу алаңдары, минералды тыңайтқыштар мен улыхимикаттардың қоймалары (қасбеттерi, қоршаулары, көгалдандырылуы, жанасқан аумақтардың санитарлық жағдайлары) жағдайы.
5. Жолдар мен тротуарлардың, жаяу жолдардың, елдi мекендердегi су өткiзудiң ұсталуы.
6. Коммуналдық меншiктегi бiтпеген құрылыс объектiлерiнiң бұзылудан сақталуы және қираған ғимараттарды бұзып алу.
7. Естелiк жерлердi, ескерткiштер мен қоғамдық жерлеу орындарын жөндеу және ұстау.
8. Стадиондарды, сәулет ескерткiштерiн жөндеу.
9. Сумен жабдықтау (су арын мұнарасының санитарлық-гигиеналық жағдайы, сутарату колонкаларының түзеулiгi, олардың айналасының көтерiңкi болуы, құдықтардың санитарлық-техникалық жағдайы, олардың жаңа құрылысы).
10. Елдi мекен тұрғындарының бұлақтарды, арналарды, өзен мен көлдердiң жағаларын, ормандарды, ағаш көшiндiлердi, ауыл маңындағы тоғайларды тазалауға қатысулары.
11. Тұрмыстық қатты қалдықтар төгетiн жерлердiң, қиқоймаларының жағдайы.
12. Санитарлық-эпидемиологиялық қызметтiң тамақ өнеркәсiп нысаналарының, қоғамдық тағам кәсiпорындарының, сауданың көктемгi жазғы кезеңiндегi жұмысқа дайындығына оң қорытындысы. Облыстық комиссия ауданды аудандық орталық, ауылдық округтар және елдi мекендер бойынша жинаған балл есебiмен бағалайды.
Баллды үстеп санау әрбiр бағыт бойынша орындалған жұмыстың көлемi мен сапасына байланысты жүзеге асырылады:
- 100% орындалған жұмыс көлемi үшiн - 5 балл
- 75%-тен 99%-ке дейiн - 4 балл
- 50%-тен 74%-ке дейiн - 3 балл
- 25%-тен 49%-ке дейiн - 2 балл
- 25%-ке дейiн - 1 балл
Жамбыл және Уәлиханов аудандары үшiн қорытынды шығарғанда алған балға көгалдандыру, сумен жабдықтау объектiлерiнiң дайындығы бағыттары бойынша 1,02 коэффициентi қолданылсын.
Жеңiмпаз әрбiр айдың қорытындысы бойынша анықталады.