О плане мероприятий по исполнению протокола заседания Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2004 года N 4 "О первоочередных мерах по реализации послания Президента народу Казахстана" "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации"
Постановление Акимата Атырауской области от 21 мая 2004 года N 127. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области от 1 июля 2004 года за N 2043
Во исполнение протокола 4 заседания Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2004 года областной акимат постановляет:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий (далее - План) по исполнению протокола заседания Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2004 года 4 "О первоочередных мерах по реализации послания Президента народу Казахстана "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации".
2. Акимам г.Атырау и районов, руководителям государственных органов и других организации, ответственных за исполнение (по согласованию), обеспечить исполнение мероприятий, определенных Планом.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Супруна В.В. - первого заместителя акима области.
Аким области А. Мусин
Приложение к постановлению акимата Атырауской области от 21 мая 2004 года N 127
План мероприятий по реализации Послания Президента народу Казахстана
N п/п
Мероприятия
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Сроки исполнения
1. Индустриально-инновационное развитие
1.1
Обеспечить выполнение Плана мероприятий по реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы
Информация
Главное управление экономики и поддержки предпринимате льства Атырауской области
Постоянно
1.2
Разработать программу индустриально-инновационного развития Атырауской области на 2004-2007 годы и обеспечить выполнение Плана мероприятий по ее реализации
Решение Атырауского областного маслихата
Главное управление экономики и поддержки предприни мательства Атырауской области
Май 2004 года постоянно до 2007 года
1.3
Обеспечить выполнение мероприятий государ ственной Программы освоения казахстанского сектора Каспийского моря.
Информация
Управление нефтегазового комплекса, внешне экономических связей и инвестиционной политики Атырауской области, главное управление экономики и поддержки предпринима тельства Атырауской области
2004 год
2. Аграрная политика, развитие села
2.1
Обеспечить выполнение агропродовольственной программы Атырауской области на 2003-2005 годы
Информация
Управление сельского хозяйства Атырауской области, акимы города Атырау и районов
Постоянно
2.2
Обеспечить выполнение программы развития сельских территорий Атырауской области на 2004-2006 годы
Информация
Главное управле ние экономики и поддержки пред принима тельства Атырауской области, акимы города Атырау и районов
Постоянно
2.3
Проводить разъяснительную работу в целях реализации Земельного, Водного и Лесного кодексов
Информация
Управление сельского хозяйства Атырауской области, акимы города Атырау и районов
Постоянно
2.4
Продолжить работу по мини кредитованию и созданию сельского кредитного товарищества.
Информация
Управление сельского хозяйства Атырауской области, акимы города Атырау и районов
Постоянно
3. Жилищное строительство
3.1
Разработать региональную Программу развития жилищного строительства в Атырауской области на 2005-2007 годы
Решение Атырауского областного маслихата
Главное управление экономики и поддержки предпринимательства Атырауской области, управление строительного комплекса Атырауской области, управление жилищно-коммунального хозяйства Атырауской области, управление архитектуры и градостроительной политики Атырауской области
2 квартал 2004 года
3.2
Разработать Программу развития строительной индустрии Атырауской области на 2005-2007 годы
Решение Атырауского областного маслихата
Главное управление экономики и поддержки предпринимательства Атырауской области, управление строительного комплекса Атырауской области
3 квартал 2004 года
3.3
Изучить состояние имеющихся предприятий строи тельной индустрии с составлением паспортов
Паспорт предприятий строительной индустрии
Главное управление экономики и поддержки предпринима тельства Атырауской области, управление строительного комплекса Атырауской области
3 квартал 2004 года
3.4
Разработать и согласовать в установленном порядке проект детальной планировки районов застройки в городе Атырау (микрорайон Авангард-2, Тендык)
Проект детальной планировки
Управление архитектуры и градостроительной политики Атырауской области
Июнь-октябрь 2004 года
3.5
Разработать и согласовать в установленном порядке проектно-сметную документацию объектов инженерной инфраструктуры районов застройки в городе Атырау
Проектно-сметная документация, прошедшая государственную экспертизу
Управление строительного комплекса Атырауской области, управление жилищно-коммунального хозяйства Атырауской области
Июнь-ноябрь 2004 года
3.6
Разработать и согласовать в установленном порядке проектно-сметную документацию жилых домов, строительство которых предусмотрено в районах застройки Атырауской области
Проектно- сметная документация, прошедшая государственную экспертизу
Управление строительного комплекса Атырауской области
Июнь-октябрь 2004 года
3.7
Определить ежегодное количество индивидуальных застройщиков
Информация
Управление архитектуры и градостроительной политики Атырауской области
Июль 2004 года
3.8
Определить ежегодное количество потенциальных семей - участников систем ипотечного кредитования, жилищно-строительного сбережения
Информация
Главное управление экономики и поддержки предпринимательства Атырауской области, Атырауский филиал Национального Банка Республики Казахстан (по согласованию), Атырауские филиалы банков второго уровня (по согласованию)
Июль 2004 года
3.9

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 наурыздағы N 4 "Президенттің "Бәсекеге қабілетті Қазақстанға, бәсекеге қабілетті экономикаға, бәсекеге қабілетті ұлтқа" Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы" мәжіліс хаттамасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспары туралы
Атырау облыстық әкімиятының 2004 жылғы 21 мамырдағы N 127 қаулысы. Атырау облысының әділет департаментінде 2004 жылғы 1 шілдеде N 2043 тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 наурыздағы 4 мәжіліс хаттамасын орындауда облыстық әкімият қаулы етеді:
1. Қоса берілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 наурыздағы N 4 "Президенттің "Бәсекеге қабілетті Қазақстанға, бәсекеге қабілетті экономикаға, бәсекеге қабілетті Ұлтқа" Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы" мәжіліс хаттамасын орындау жөніндегі іс-шаралар (әрі қарай Жоспар) бекітілсін.
2. Атырау қаласы мен аудан әкімдері, орындауға (келісім бойынша) жауапты мемлекеттік органдар мен басқа ұйымдар басшылары Жоспармен белгіленген іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары В.В. Супрунға жүктелсін.
Облыс әкімі А. Мусин
Облыс әкімиятының 2004 жылғы 21 мамырдағы N 127 қаулысына қосымша
Президенттің Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
№ р/с
Іс-шаралар
Аяқтау нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1. Индустриялық-инновациялық даму
1.1
Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған индустриялық- инновациялық дамуының Стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалуын қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы
Үнемі
1.2
Атырау облысының 2004-2007 жылдарға арналған индустриялық-инновациялық дамуының бағдарламасын әзірлеп, оны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалуын қамтамасыз ету
Атырау облыстық мәслихаттың шешімі
Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы
2004 жылғы мамыр 2007 жылға дейін үнемі
1.3
Каспий теңізі Қазақстандық секторын игеру мемлекеттік бағдарламасы іс-шараларының орындалуын қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облысы мұнай газ кешені, сыртқы экономикалық байланыстар және инвестиция лық саясат басқармасы, Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы
2004 жылы
2. Аграрлық саясат, ауылды дамыту
2.1
2003-2005 жылдарға арналған Атырау облысының агро азық-түлік бағдарламасының орындалуын қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облысы ауыл шаруашылығы басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
2.2
Атырау облысының ауыл аумақтары дамуының 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламаның орындалуын қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
2.3
Жер, Су және Орман кодекстерін іске асыру мақсатында түсіндіру жұмысын жүргізу
Ақпарат
Атырау облысы ауыл шаруашылығы басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
2.4
Шағын кредит беру және ауылдық кредит серіктестігін құру жұмысын жалғастыру
Ақпарат
Атырау облысы ауыл шаруашылығы басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
3. Тұрғын үй құрылысы
3.1
Атырау облысының тұрғын үй құрылысы дамуының 2005-2007 жылдарға арналған өңірлік Бағдарламаны әзірлеу
Атырау облыстық мәслихатының шешімі
Атырау облысы экономика, және кәсіпкер лікті қолдау бас басқар масы, Атырау облысы құрылыс кешені басқар масы, Атырау облысы тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы, Атырау облысы сәулет және қала құрылысы саясат басқармасы
2004 жылғы 2 тоқсан
3.2
Атырау облысының құрылыс индустриясы дамуының 2005-2007 жылдарға арналған Бағдарламаны әзірлеу
Атырау облыстық мәслихаттың шешімі
Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы, Атырау облысы құрылыс кешені басқармасы
2004 жылғы 3 тоқсан
3.3
Паспорт дайындаумен бірге құрылыс индустрияның қолда бар кәсіпорындарының жағдайын зерттеу
Құрылыс индустрия кәсіпорындарының паспорты
Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы, Атырау облысы құрылыс кешені басқармасы
2004 жылғы 3 тоқсан
3.4
Атырау қаласындағы құрылыс салынатын аудандарды (Авангард-2 мөлтек ауданы, Теңдік) егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын әзірлеп, белгіленген тәртіпте келісу.
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасы
Атырау облысы сәулет және қала құрылысы саясат басқармасы
2004 жылғы маусым-қазан
3.5
Атырау қаласындағы құрылыс салу аудандардың инженерлік-инфрақұрылым
объектілерінің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеп, белгіленген тәртіпте келісу
Мемлекеттік сараптамадан өткен жобалау сметалық құжаттама
Атырау облысы құрылыс кешені басқармасы, Атырау облысы тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы
2004 жылғы маусым-қараша
1
2
3
4
5
1. Индустриялық-инновациялық даму
1.1
Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған индустриялық- инновациялық дамуының Стратегиясын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалуын қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы
Үнемі
1.2
Атырау облысының 2004-2007 жылдарға арналған индустриялық-инновациялық дамуының бағдарламасын әзірлеп, оны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалуын қамтамасыз ету
Атырау облыстық мәслихаттың шешімі
Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы
2004 жылғы мамыр 2007 жылға дейін үнемі
1.3
Каспий теңізі Қазақстандық секторын игеру мемлекеттік бағдарламасы іс-шараларының орындалуын қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облысы мұнай газ кешені, сыртқы экономикалық байланыстар және инвестиция лық саясат басқармасы, Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы
2004 жылы
2. Аграрлық саясат, ауылды дамыту
2.1
2003-2005 жылдарға арналған Атырау облысының агро азық-түлік бағдарламасының орындалуын қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облысы ауыл шаруашылығы басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
2.2
Атырау облысының ауыл аумақтары дамуының 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламаның орындалуын қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
2.3
Жер, Су және Орман кодекстерін іске асыру мақсатында түсіндіру жұмысын жүргізу
Ақпарат
Атырау облысы ауыл шаруашылығы басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
2.4
Шағын кредит беру және ауылдық кредит серіктестігін құру жұмысын жалғастыру
Ақпарат
Атырау облысы ауыл шаруашылығы басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
3. Тұрғын үй құрылысы
3.1
Атырау облысының тұрғын үй құрылысы дамуының 2005-2007 жылдарға арналған өңірлік Бағдарламаны әзірлеу
Атырау облыстық мәслихатының шешімі
Атырау облысы экономика, және кәсіпкер лікті қолдау бас басқар масы, Атырау облысы құрылыс кешені басқар масы, Атырау облысы тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы, Атырау облысы сәулет және қала құрылысы саясат басқармасы
2004 жылғы 2 тоқсан
3.2
Атырау облысының құрылыс индустриясы дамуының 2005-2007 жылдарға арналған Бағдарламаны әзірлеу
Атырау облыстық мәслихаттың шешімі
Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы, Атырау облысы құрылыс кешені басқармасы
2004 жылғы 3 тоқсан
3.3
Паспорт дайындаумен бірге құрылыс индустрияның қолда бар кәсіпорындарының жағдайын зерттеу
Құрылыс индустрия кәсіпорындарының паспорты
Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы, Атырау облысы құрылыс кешені басқармасы
2004 жылғы 3 тоқсан
3.4
Атырау қаласындағы құрылыс салынатын аудандарды (Авангард-2 мөлтек ауданы, Теңдік) егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын әзірлеп, белгіленген тәртіпте келісу.
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасы
Атырау облысы сәулет және қала құрылысы саясат басқармасы
2004 жылғы маусым-қазан
3.5
Атырау қаласындағы құрылыс салу аудандардың инженерлік-инфрақұрылым объектілерінің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеп, белгіленген тәртіпте келісу
Мемлекеттік сараптамадан өткен жобалау сметалық құжаттама
Атырау облысы құрылыс кешені басқармасы, Атырау облысы тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы
2004 жылғы маусым-қараша
3.6
Атырау облысының құрылыс салу аудандарында тұрғызылатын тұрғын үйлердің жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеп, белгіленген тәртіпте келісу
Мемлекеттік сараптамадан өткен жобалау сметалық құжаттама
Атырау облысы құрылыс кешені басқармасы
2004 жылғы маусым-қазан
3.7
Жеке құрылыс салушылардың жыл сайынғы санын анықтау
Ақпарат
Атырау облысы сәулет және қала құрылысы саясат басқармасы
2004 жылғы шілде
3.8
Ипотекалық несиелеу, тұрғын үй-құрылыс жинақтау жүйесінің қатысушылары - ықтимал отбасылар санын жыл сайын анықтау
Ақпарат
Атырау облысы экономика және кәсіпкерлікті қолдау бас басқармасы, Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі нің Атырау филиалы (келісім бойынша) екінші деңгейдегі банктердің Атырау филиалдары (келісім бойынша)
2004 жылғы шілде
3.9

Обеспечить увеличение ввода жилья в 2004 году на 36% от уровня 2003 года
Акт приемки
Управление архитектуры и градостроительной политики Атырауской области, управление строительного комплекса, управление жилищно-коммунального хозяйства Атырауской области
В течение года
3.10
Обеспечить опережающее строительство инженерных сетей, коммуникации, дорог, проездов и других инфраструктуры с целью наращивания темпов строительства
Акт приемки
Управление строительного комплекса Атырауской облас ти, управление жилищно-коммунального хозяйства Атырауской области
В течение года
4. Здравоохранение
4.1
Открыть сельские врачебные амбулатории в Махамбетском, Жылыойском, Курмангазинском районах
Информация
Атырауской областное управление здравоохранения, акимы районов
II квартал 2004 года
4.2
Открыть женскую консультацию в городе Кульсары
Информация
Атырауское областное управление здравоохранения, аким города Кульсары
II квартал 2004 года
4.3
Провести реорганизацию Красноармейского фельдшерского пункта Курмангазинского района в фельдшерско-акушерский пункт
Информация
Атырауское областное управление здравоохранения, аким района
II квартал 2004 года
4.4
Открыть фельдшерские пункты в селах Томан и Есмахан Махамбетского района
Информация
Атырауское областное управление здравоохранения, аким района
II квартал 2004 года
4.5
Завершить строительство пристройки к семейной врачебной амбулатории в селе Тургызба Жылыойского района
Информация
Атырауское областное управление здравоохранения, аким района
2004 год
4.6
Провести капитальный ремонт объектов здравоохранения
Информация
Атырауское областное управление здравоохранения, акимы города Атырау и районов
В течение года
4.7
Увеличить количество дневных стационаров в пунктах первичной медико-санитарной помощи (сельских участковых больницах), центральных районных больницах, районных поликлиниках
Информация
Атырауское областное управление здравоохранения, акимы города Атырау и районов
II-III квартал 2004 года
4.8
В целях обеспечения доступности лекарственных средств открыть 22 аптечных киосков
Приказ Атырауского филиала Комитета фармакологического контроля Республики Казахстан
Атырауский филиал Комитета фармакологического контроля Республики Казахстан (по согласованию)
В течение 2004 года
5. Образование
5.1
Разработать региональную Программу укрепления материально-технической базы организаций образования
Решение Атырауского областного маслихата
Атырауское областное управление образования
2004 год
5.2
Обеспечить реализацию инвестиционных проектов по строительству объектов образования
Акт приема-сдачи
Атырауское областное управление образования

2004 жылы тұрғын үйді пайдалануға беруді 2003 жылғы деңгейден 36% көбейтілуін қамтамасыз ету
Табыстау акті
Атырау облысы сәулет және қала құрылысы саясат басқармасы, Атырау облысы құрылыс кешені басқармасы, Атырау облысы тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы
Жыл бойы
3.10
Құрылыс қарқынын үдету мақсатында инженерлік желілер,коммуникациялар, жолдар және басқа инфрақұрылымның озық құрылысын қамтамасыз ету
Табыстау акті
Атырау облысы құрылыс кешені басқармасы, Атырау облысы тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы
Жыл бойы
4. Денсаулық сақтау
4. 4.1
Махамбет, Жылыой, Құрманғазы аудандарында селолық дәрігерлік амбулаториялар ашу
Ақпарат
Атырау облыс тық денсаулық сақтау басқар масы, аудан әкімдері
2004 жылғы II тоқсан
4.2
Құлсары қаласында әйелдер консультациясын ашу
Ақпарат
Атырау облыс тық денсаулық сақтау басқар масы, Құлсары қаласының әкімі
2004 жылғы II тоқсан
4.3
Құрманғазы ауданы қызыл әскер фельдшерлік пунктін фельшерлік-акушерлік пунктіне қайта ұйымдастыруды жүргізу
Ақпарат
Атырау облыс тық денсаулық сақтау басқар масы, аудан әкімі
2004 жылғы II тоқсан
4.4
Махамбет ауданы Томан және Есмахан селоларында фельдшерлік пункттер ашу
Ақпарат
Атырау облыстық денсаулық сақтау басқармасы, аудан әкімі
2004 жылғы II тоқсан
4.5
Жылыой ауданы Тұрғызба селосындағы отбасылық дәрігерлік амбулаторияға жапсарай құрылысын салуды аяқтау
Ақпарат
Атырау облыстық денсаулық сақтау басқармасы, аудан әкімі
2004 жылы
4.6
Денсаулық сақтау объектілеріне күрделі жөндеу жүргізу
Ақпарат
Атырау облыстық денсаулық сақтау басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Жыл бойы
4.7
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек пункттердегі (селолық учаскелік ауруханаларда), орталық аудандық ауруханалардағы, аудандық емхана лардағы күндізгі стационарлардың санын көбейту
Ақпарат
Атырау облыстық денсаулық сақтау басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
2004 жылғы II-III тоқсан
4.8
Дәрі-дәрмек құралдарына қол жетімдігін қамтамасыз ету мақсатында 22 дәріхана дүңгіршіктерін ашу
Қазақстан Республикасы фармокологиялық бақылау комитеті Атырау филиалының бұйрығы
Қазақстан Республикасы фармокологиялық бақылау Комитетінің Атырау филиалы (келісім бойынша)
2004 жыл бойы
5. Білім беру
5.1
Білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту жөніндегі өңірлік Бағдарламасын әзірлеу
Атырау облыстық мәслихаттың шешімі
Атырау облыстық білім беру басқармасы
2004 жылы
5.2
Білім беру объектілерін салу жөніндегі инвестициялық жобаларын іске асыруды қамтамасыз ету
Тапсыру-табыстау акті
Атырау облыстық білім беру басқармасы

2004-2006 годы
5.3
Обеспечить своевременное и качественное проведение капитального ремонта организаций образования
Информация
Атырауское областное управление образования
2004 год
5.4
Восстановить работу детских дошкольных учреждений города Атырау и сельских населенных пунктов области
Решения акимов города Атырау и районов
Акимы города Атырау и районов
2004 год
5.5
Обеспечить подвоз учащихся отдаленных населенных пунктов до ближайших школ.
Информация
Акимы города Атырау и районов
Постоянно
5.6
Обеспечить замену устаревшей компьютерной техники, подключение общеобразовательных школ к сети Интернет, установку спутниковых антенн "Кателко"
Информация
Атырауское обласное управление образования, акимы города Атырау и районов
2004-2005 годы
5.7
Открыть профессиональную школу нефтегазовой отрасли на 1200 мест в городе Атырау и профессиональное училище в селе Аккистау Исатайского района
Информация
Управление нефтегазового комплекса, внешнеэкономических связей и инвестиционной политики Атырауской области, Атырауское областное управление образования
2004 год
6. Социальная защита
6.1
Обеспечить реализацию программы по снижению бедности в Атырауской области на 2003-2005 годы
Информация
Атырауское областное управление труда, занятости и социальной защиты населения, акимы города Атырау и районов
В течение года
6.2
Организовать мониторинг уровня жизни населения, состояния снижения безработицы, создания новых рабочих мест, с принятием соответствующих мер по повышению занятости граждан, оказания социальной помощи малообеспеченным слоям населения
Информация
Атырауское областное управление труда, занятости и социальной защиты населения,акимы города Атырау и районов
Постоянно
6.3
Совершенствовать механизмы оказания социальной помощи слабо защищенным слоям населения и учета оказываемой помощи
Информация
Атырауское областное управление труда, занятости и социальной защиты населения, акимы города Атырау и районов
Постоянно
6.4
В целях трудоустройства безработных из числа получателей адресной социальной помощи организовать:
- специализированные ярмарки вакансий;
- информирование населения и работодателей о ситуации на рынке труда;
- взаимодействие с неправительственными организациями по вопросам оказания содействия в трудоустройстве инвалидов, молодежи, женщин;
- работу Клубов поиска работы, диспетчерских служб по поиску вакансий
Информация
Атырауское областное управление труда, занятости и социальной защиты населения, акимы города Атырау и районов
Ежеквартально
6.5
Обеспечить повышение конкурентоспособности безработных через профессиональное обучение в соответствии с потребностями рынка труда
Информация
Атырауское областное управление труда, занятости и социальной защиты населения, акимы города Атырау и районов
Постоянно
6.6
Обеспечить организацию общественных работ в целях поддержки безработных в период активного поиска работы
Информация
Атырауское областное управление труда, занятости и социальной защиты населения, акимы города Атырау и районов
Постоянно
6.7
Оказать материальную помощь участникам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним ко дню Победы в размере 10,0 тысяч тенге в 2004 году и 30,0 тысяч тенге в 2005 году за счет местного бюджета.
Информация
Атырауское областное управление труда, занятости и социальной защиты населения, акимы города Атырау и районов
2004-2005 годы
6.8
В целях социальной поддержки малообеспеченных инвалидов принять меры по бесплатному обеспечению их средствами передвижения (креслами-колясками, костылями, тростями), сурдотехникой, тифлотехникой, протезно-ортопедическими изделиями.
Информация
Атырауское областное управление труда, занятости и социальной защиты населения
Постоянно

2004-2006 жылдар
5.3
Білім беру ұйымдарға күрделі жөндеуді уақытылы және сапалы жүргізуді қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облыстық білім беру басқармасы
2004 жылы
5.4
Атырау қаласы мен облыс елді мекендердегі балалар мектепке дейінгі мекемелерінің жұмысын қалпына келтіру
Атырау қаласы мен аудан әкімдерінің шешімі
Атырау қаласы мен аудан әкімдері
2004 жылы
5.5
Шалғай елді мекендерде тұратын оқушылардың таяу мектепке дейін жеткізілуін қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау қаласы мен аудан әкімдері
үнемі
5.6
Ескірген компьютерлік техниканы ауыстыруды, жалпы білім беретін мектептердің Интернет желісіне қосуды, "Кателко" жерсеріктік антенналарды орнатуды қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облыстық білім беру басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
2004-2005 жылдары
5.7
Атырау қаласында 1200 орындық мұнай газ саласының кәсіптік мектеп және Исатай ауданы Аққыстау селосында кәсіптік училищені ашу
Ақпарат
Атырау облысы мұнай газ кешені, сыртқы экономикалық байланыстар және инвестициялық саясат басқармасы, Атырау облыстық білім беру басқармасы
2004 жылы
6. Әлеуметтік қорғау
6.1
2003-2005 жылдарға арналған Атырау облысында кедейлікті төмендету жөніндегі бағдарламаны іске асыруды қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Жыл бойы
5. Білім беру
5.1
Білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайту жөніндегі өңірлік Бағдарламасын әзірлеу
Атырау облыстық мәслихаттың шешімі
Атырау облыстық білім беру басқармасы
2004 жылы
5.2
Білім беру объектілерін салу жөніндегі инвестициялық жобаларын іске асыруды қамтамасыз ету
Тапсыру-табыстау акті
Атырау облыстық білім беру басқармасы
2004-2006 жылдар
5.3
Білім беру ұйымдарға күрделі жөндеуді уақытылы және сапалы жүргізуді қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облыстық білім беру басқармасы
2004 жылы
5.4
Атырау қаласы мен облыс елді мекендердегі балалар мектепке дейінгі мекемелерінің жұмысын қалпына келтіру
Атырау қаласы мен аудан әкімдерінің шешімі
Атырау қаласы мен аудан әкімдері
2004 жылы
5.5
Шалғай елді мекендерде тұратын оқушылардың таяу мектепке дейін жеткізілуін қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау қаласы мен аудан әкімдері
үнемі
5.6
Ескірген компьютерлік техниканы ауыстыруды, жалпы білім беретін мектептердің Интернет желісіне қосуды, "Кателко" жерсеріктік антенналарды орнатуды қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облыстық білім беру басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
2004-2005
жылдары
5.7
Атырау қаласында 1200 орындық мұнай газ саласының кәсіптік мектеп және Исатай ауданы Аққыстау селосында кәсіптік училищені ашу
Ақпарат
Атырау облысы мұнай газ кешені, сыртқы экономикалық байланыстар және инвестициялық саясат басқармасы, Атырау облыстық білім беру басқармасы
2004 жылы
6. Әлеуметтік қорғау
6.1
2003-2005 жылдарға арналған Атырау облысында кедейлікті төмендету жөніндегі бағдарламаны іске асыруды қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Жыл бойы
6.2
Халық өмірінің деңгейі, жұмыссыздықты төмендету жағдайы, азаматтардың жұмыспен қамтылуын арттыру жөніндегі тиіст шараларды қабылдаумен
бірге жаңа жұмыс орындарын құру, халықтың аз қамтылған топтарына әлеуметтік көмек көрсету мониторингін ұйымдастыру
Ақпарат
Атырау облыстық еңбек, жұмыс пен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқар масы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
6.3
Халықтың әлсіз қорғалған топтарына әлеуметтік көмек көрсету және көрсетілетін көмекті есепке алу тетігін жетілдіру
Ақпарат
Атырау облыс тық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
6.4
Атаулы әлеуметтік көмек алушылар санындағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру мақсатында - мамандандырылған бос орын жәрмеңкесін;
- халық пен жұмыс берушілерді еңбек рыногіндегі ахуал туралы хабардар етуді; - мүгедектерді, жастар мен әйелдерді жұмысқа орналастыруға жәрдем көрсету мәселелері бойынша үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылын;
- жұмыс іздеу клубтар, бос орындарды іздеу жөніндегі диспетчерлік қызметтер жұмысын ұйымдастыру
Ақпарат
Атырау облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Тоқсан сайын
6.5
Еңбек рыногінің қажеттілігіне сәйкес кәсіптік білім беру арқылы жұмыссыздардың бәсекеге түсу қабілеттілігін арттыруды қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
6.6
Жұмыссыздарды жұмысты белсене іздеу кезеңінде қолдау мақсатында қоғамдық жұмыстар ұйымдастыруды қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
Үнемі
6.7
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен оларға теңестірілген тұлғаларға Жеңіс күні қарсағында жергілікті бюджет есебінен 2004 жылы 10.0 мың теңге, 2005 жылы-30.0 мың теңге мөлшерінде материалдық көмек көрсету
Ақпарат
Атырау облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы, Атырау қаласы мен аудан әкімдері
2004-2005 жылдар
6.8
Аз қамтылған мүгедектерді әлеуметтік қолдау мақсатында оларды қозғалыс құралдарымен (кресло-коляскамен, таяқпен, балдақпен), сурдотехникамен, тифлотехникамен, протездік-ортопедия бұйымдарымен тегін қамтамасыз ету жөнінде шаралар алу
Ақпарат
Атырау облыстық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасы
Үнемі

7. Информационно-пропагандистское обеспечение
7.1
Разработать план информационно-пропагандистского освещения Послания Президента народу Казахстана
Информация
Департамент внутренней политики Атырауской области
II квартал 2004 года
7.2
Организовать развернутые публикации, телерадиопередачи, интервью по разъяснению ключевых положений Послания Президента
Информация
Департамент внутренней политики Атырауской области
В течение года
7.3
Принять меры по привлечению негосударственных печатных и электронных средств массовой информации к освещению основных приоритетов Послания Президента
Информация
Департамент внутренней политики Атырауской области
В течение года
7.4
В целях развития обратной связи государственных органов с общественностью периодически организовывать встречи с различными категориями населения, лидерами политических партий, религиозных объединений, неправительственных организаций
Формирование банка данных
Департамент внутренней политики Атырауской области
В течение года
7.5
Обеспечить координацию работ и методическое обеспечение информационно пропагандистских групп по разъяснению реализации Стратегии "Казахстан-2030", Послания Президента и других программных документов.
Информация
Департамент внутренней политики Атырауской области, главное управление экономики и поддержки предпринимательства Атырауской области
В течение года
7.6
Организовать агитпоезд по пропаганде Стратегии "Казахстан-2030", Послания Президента народу Казахстана
Информация
Департамент внутренней политики Атырауской области
II квартал 2004 года
7.7
Организовать круглый стол на тему: Дефицит жилья среди молодежи
Информация
Департамент внутренней политики Атырауской области
II квартал 2004 года
7.8
Провести международную научно практическую конференцию Особенности социально-культурного развития этносов Казахстана и России в Казахстане
Рекомендации, подписание обращения
Департамент внутренней политики совместно с Малой Ассамблеей Народов Казахстана
II квартал 2004 года
7.9
Организовывать мониторинг по оценке информированности, восприятия и поддержке населением инициатив, обозначенных в Послании Президента
Аналитическая справка
Департамент внутренней политики Атырауской области
Раз в полугодие
8. Административно-государственное управление
8.1
Осуществлять мониторинг численности и качествен ного состава кадров административной государственной службы
Информация
Управление Агентства по делам государственной службы по Атырауской области (по согласованию)
Ежеквартально
8.2
Сформировать базу данных информационной системы управления кадрами по Атырауской области
Информация
Управление Агентства по делам государственной службы по Атырауской области (по согласованию)
В течение года
8.3
Провести аттестацию государственных служащих и обеспечить надлежащий контроль работы аттестационных комиссий, подготовить от четы по аттестации
Аналитическая справка
Управление Агентства по делам государственной службы по Атырауской области (по согласованию)
Каждое полугодие
8.4
В целях изучения и пропаганды Послания Президента народу Казахстана внести соответствующие изменения и дополнения в План-график повышения квалификации государственных служащих
Информация
Управление Агентства по делам государственной службы по Атырауской области (по согласованию)
Май 2004 года
8.5
Осуществить проверку соблюдения государственными органами области законодательства о государственной службе и антикоррупционного законодательства, Правил служебной этики государственных служащих
Информация
Управление Агентства по делам государственной службы по Атырауской области (по согласованию)
Согласно графика проверок
8.6
Провести семинары на темы:
1. Пропаганда Послания Президента народу Казахстана "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации"

7. Ақпараттық-насихаттық қамтамасыз ету
7.1
Президенттің Қазақстан халқына Жолдауын ақпараттық-насихаттық жариялау жоспарын әзірлеу
Ақпарат
Атырау облысы ішкі саясат департаменті
2004 жылғы II тоқсан
7.2
Президент Жолдауының тұтқалы қағидаларын түсіндіру жөніндегі кең көлемді жарияланымдарды, телерадиохабарларды ұйымдастыру
Ақпарат
Атырау облысы ішкі саясат департаменті
Жыл бойы
7.3
Президент Жолдауының негізгі басымдықтарын жариялауға мемлекеттік
емес баспа және электрондық БАҚ қатыстыру шараларын алу
Ақпарат
Атырау облысы ішкі саясат департаменті
Жыл бойы
7.4
Мемлекеттік органдардың көпшілікпен "қарсы байланысын" дамыту мақсатында кезеңділікпен халықтық түрлі санаттарымен, саяси партиялар, діни бірлестіктер, үкіметтік емес ұйымдарының басшыларымен кездесулер ұйымдастыру
Дерек қор құру
Атырау облысы ішкі саясат департаменті
Жыл бойы
7.5
"Қазақстан-2030"" Стратегиясының, Президент Жолдауы мен басқа бағдарламалық құжаттардың іске асырылуын түсіндіру жөніндегі ақпараттық- насихат топтар жұмысын үйлестіруді және әдістемелік қамтылуын қамтамасыз ету
Ақпарат
Атырау облысы ішкі саясат департаменті, Атырау облысы экономика және кәсіпкер лікті қолдау бас басқармасы
Жыл бойы
7.6
"Қазақстан-2030"" Стратегиясын,Президенттің Қазақстан халқына Жолдауын насихаттау жөніндегі үгіт поезін ұйымдастыру
Ақпарат
Атырау облысы ішкі саясат департаменті
2004 жылғы II тоқсан
7.7
Жастар арасындағы тұрғын үй тапшылығы"атты тақырыпта дөңгелек үстелді ұйымдастыру
Ақпарат
Атырау облысы ішкі саясат департаменті
2004 жылғы II тоқсан
1
2
3
4
5
7.8
Қазақстан мен Ресей этностарының Қазақстанда әлеуметтік-мәдени дамуының ерекшеліктері" халықаралық ғылыми-практикалық конференцияны өткізу
Ұсыныстар, үндеуге қол қою
Атырау облысы ішкі саясат департаменті, Қазақстан халықтары Кіші Ассамблеясымен бірлесіп
2004 жылғы II тоқсан
7.9
Президент Жолдауында айқындалған бастамалар туралы халықтың хабарлылығын, оны түсініп, қолдауын бағалау жөнінде мониторинг ұйымдастыру
Талдама анықтама
Атырау облысы ішкі саясат департаменті
Жартыжыл
дықта 1 рет
8. Әкімшілік-мемлекеттік басқару
8.1
Әкімшілік мемлекеттік қызмет кадрлар саны мен сапалы құрамына мониторинг жүргізу
Ақпарат
Атырау облысы бойынша мемлекеттік істер жөнін дегі Агентті гінің басқармасы (келісім бойынша)
Тоқсан сайын
8.2
Атырау облысы бойынша кадрлар басқарудың ақпараттық жүйесі дерекқорын құру
Ақпарат
Атырау облысы бойынша мемлекеттік істер жөніндегі Агенттігінің басқармасы (келісім бойынша)
Жыл бойы
8.3
Мемлекеттік қызметшілердің аттестациялауын өткізу және аттестациялау комиссиялар жұмысын тиісінше бақылауды қамтамасыз ету
Талдама анықтама
Атырау облысы бойынша мемлекеттік істер жөніндегі Агенттігінің басқармасы (келісім бойынша)
Әр жарты жыл сайын
8.4
Президенттің Қазақстан халқына Жолдауын зерттеп насихаттау мақсатында мемлекеттік қызметшілер біліктілігін арттыру Жоспар-кестесіне тиісті өзгертулер мен толықтырулар енгізу
Ақпарат
Атырау облысы бойынша мемлекеттік істер жөнін дегі Агентті гінің басқар масы(келісім бойынша)
2004 жылғы мамыр
8.5
Облыстық мемлекеттік органдарымен мемлекеттік қызмет туралы және сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманың, мемлекеттік қызметшілерді қызметтік этикасы ережелерінің сақталуына тексеру жүргізу
Атырау облысы бойынша мемлекеттік істер жөніндегі Агенттігінің басқармасы (келісім бойынша)
Тексеру кестесіне сәйкес
8.6
1."Президенттің Қазақстан халқына "Бәсекеге қабілетті Қазақстанға бәсекеге қабілетті экономикаға, бәсекеге қабілетті
ұлтқа" "Жолдауын насихаттау"

2. Конкурентоспособная экономика-главный инструмент рыночной экономики
3. Конкурентоспособность государства во внутренней и внешней политике
4. "Значение развития людских ресурсов в решении социальных проблем"
Семинары
Управление Агентства по делам государственной службы по Атырауской области (по согласованию)
2004 год

2. Бәсекеге қабілетті экономика - нарық экономикасының басты құралы"
3. Мемлекеттік ішкі және сыртқы саясаттағы бәсекелестік қабілеті"
4. Әлеуметтік мәселелерді шешудегі адам ресурстары дамуының маңызы" тақырыптарына семинар өткізу
Семинарлар
Атырау облысы бойынша мемлекеттік істер жөніндегі Агенттігінің басқармасы (келісім бойынша)
2004 жылы