О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года N 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня, кредитных товариществ и ипотечных компаний"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года N 22. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 марта 2005 года N 3475. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 81
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.09.2010 № 81 (вводится в действие с 01.01.2011).
В целях совершенствования бухгалтерского учета в банках второго уровня, кредитных товариществах и ипотечных компаниях Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2002 года N 274 "Об утверждении типового Плана счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для составления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня, кредитных товариществ и ипотечных компаний" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1972, опубликованное 23 сентября - 20 октября 2002 в печатных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкінін Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана"); с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка от 1 сентября 2003 года N 325 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2516) внести следующие изменения и дополнения:
в типовом Плане счетов бухгалтерского учета с детализацией счетов для cоставления Главной бухгалтерской книги банков второго уровня, кредитных товариществ и ипотечных компаний, утвержденном указанным постановлением:
в главе 2:
после счета 1005 233 дополнить следующими счетами:
"1006 0 0 0    Деньги в дорожных чеках в пути
1006 1 4 1     Деньги в дорожных чеках в пути в тенге банков-резидентов
1006 1 4 2     Деньги в дорожных чеках в пути в СКВ банков-резидентов
1006 1 4 3     Деньги в дорожных чеках в пути в ДВВ банков-резидентов
1006 2 3 1     Деньги в дорожных чеках в пути в тенге иностранного
центрального банка

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің, кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған шоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2005 жылғы 3 ақпандағы N 22 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 4 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3475. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 81 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.09.2010 № 81 (01.01.2011 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктерде, кредиттік серіктестіктерде және ипотекалық компанияларда бухгалтерлік есепті жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің, кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған шоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарын бекіту туралы" 2002 жылғы 30 шілдедегі N 274 қаулысына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1972 тіркелген, 2002 жылғы 23 қыркүйек - 20 қазанда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" баспа басылымдарында жарияланған), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 1 қыркүйектегі N 325 қаулысымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2516 тіркелген) енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен қоса мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің, кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың Бас бухгалтерлік кітабын жасауға арналған шоттары толық көрсетілген бухгалтерлік есептің үлгі есепшот жоспарында:
2-тарауда:
1005 233 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1006 0 0 0  Жолдағы жол жүру чектеріндегі ақша
1006 1 4 1  Резидент банктердің жолдағы жол жүру чектеріндегі ақша,
теңгемен
1006 1 4 2  Резидент банктердің жолдағы жол жүру чектеріндегі ақша,
ЕАВ-мен
1006 1 4 3  Резидент банктердің жолдағы жол жүру чектеріндегі ақша,
ВБТ-мен
1006 2 3 1  Шетелдік орталық банктің жолдағы жол жүру чектеріндегі
ақша, теңгемен

1006 2 3 2     Деньги в дорожных чеках в пути в СКВ иностранного
центрального банка
1006 2 3 3     Деньги в дорожных чеках в пути в ДВВ иностранного
центрального банка
1006 2 4 1     Деньги в дорожных чеках в пути в тенге банков-нерезидентов
1006 2 4 2     Деньги в дорожных чеках в пути в СКВ банков-нерезидентов
1006 2 4 3     Деньги в дорожных чеках в пути в ДВВ банков-нерезидентов";
после счета 1008 243 дополнить следующими счетами:
"1009 0 0 0    Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных
металлов, в кассе
1009 1 3 1     Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных
металлов, в кассе в тенге
1009 2 3 2     Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных
металлов, в кассе в СКВ
1009 2 3 3     Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных
металлов, в кассе в ДВВ";
после счета 1052 243 дополнить следующими счетами:
"1054 0 0 0    Специальные резервы (провизии) на покрытие убытков по
корреспондентским счетам в других банках";
после счета 1104 133 дополнить следующими счетами:
"1105 0 0 0    Дисконт по вкладам, размещенным в Национальном Банке
Республики Казахстан
1106 0 0 0     Премия по вкладам, размещенным в Национальном Банке
Республики Казахстан";
после счета 1251 143 дополнить следующими счетами:
"1251 1 6 1     Вклады  в тенге, размещенные в акционерном обществе
"Казпочта" (далее - АО "Казпочта") (на одну ночь)
1251 1 6 2     Вклады  в СКВ, размещенные в АО "Казпочта" (на одну ночь)
1251 1 6 3     Вклады  в ДВВ, размещенные в АО "Казпочта" (на одну ночь)";
после счета 1252 143 дополнить следующими счетами:
"1252 1 6 1    Вклады до востребования в тенге, размещенные в АО "Казпочта"
1252 1 6 2     Вклады до востребования в СКВ, размещенные в АО "Казпочта"
1252 1 6 3     Вклады до востребования в ДВВ, размещенные в АО "Казпочта";
после счета 1253 143 дополнить следующими счетами:
"1253 1 6 1     Краткосрочные вклады в тенге, размещенные в АО "Казпочта"
(до одного месяца)
1253 1 6 2     Краткосрочные вклады в СКВ, размещенные в АО "Казпочта"
(до одного месяца)
1253 1 6 3     Краткосрочные вклады в ДВВ, размещенные в АО "Казпочта"
(до одного месяца)";
после счета 1254 143 дополнить следующими счетами:
"1254 1 6 1     Краткосрочные вклады в тенге, размещенные в АО "Казпочта"
(до одного года)
1254 1 6 2     Краткосрочные вклады в СКВ, размещенные в АО "Казпочта"
(до одного года)
1254 1 6 3     Краткосрочные вклады в ДВВ, размещенные в АО "Казпочта"
(до одного года)";
после счета 1255 143 дополнить следующими счетами:

1006 2 3 2  Шетелдік орталық банктің жолдағы жол жүру чектеріндегі
ақша, ЕАВ-мен
1006 2 3 3  Шетелдік орталық банктің жолдағы жол жүру чектеріндегі
ақша, ВБТ-мен
1006 2 4 1  Резидент емес банктердің жолдағы жол жүру чектеріндегі
ақша, теңгемен
1006 2 4 2  Резидент емес банктердің жолдағы жол жүру чектеріндегі
ақша, ЕАВ-мен
1006 2 4 3  Резидент емес банктердің жолдағы жол жүру чектеріндегі
ақша, ВБТ-мен";
1008 243 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1009 0 0 0  Кассадағы қымбат емес металдардан жасалған
коллекциялық монеталар
1009 1 3 1  Кассадағы қымбат емес металдардан жасалған коллекциялық
монеталар, теңгемен
1009 2 3 2  Кассадағы қымбат емес металдардан жасалған коллекциялық
монеталар, ЕАВ-мен
1009 2 3 3  Кассадағы қымбат емес металдардан жасалған коллекциялық
монеталар, ВБТ-мен";
1052 243 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"1054 0 0 0  Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар бойынша
шығындарды жабуға арналған арнайы резервтер
(провизиялар)";
1104 133 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1105 0 0 0  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде
орналастырылған салымдар бойынша дисконт
1106 0 0 0  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде
орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы";
1251 143 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1251 1 6 1  "Қазпочта" акционерлік қоғамына (бұдан әрі -
"Қазпочта" АҚ) орналастырылған теңгемен салымдар
(бір түнге)
1251 1 6 2  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ЕАВ-мен салымдар
(бір түнге)
1251 1 6 3  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ВБТ-мен салымдар
(бір түнге)";
1252 143 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1252 1 6 1  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған теңгемен талап ету
салымдары
1252 1 6 2  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ЕАВ-мен талап ету
салымдары
1252 1 6 3  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ВБТ-мен талап ету
салымдары";
1253 143 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1253 1 6 1  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған теңгемен қысқа
мерзімді салымдар (бір айға дейін)
1253 1 6 2  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ЕАВ-мен қысқа мерзімді
салымдар (бір айға дейін)
1253 1 6 3  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ВБТ-мен қысқа мерзімді
салымдар (бір айға дейін)";
1254 143 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1254 1 6 1  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған теңгемен қысқа
мерзімді салымдар (бір жылға дейін)
1254 1 6 2  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ЕАВ-мен қысқа мерзімді
салымдар (бір жылға дейін)
1254 1 6 3  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ВБТ-мен қысқа мерзімді
салымдар (бір жылға дейін)";
1255 143 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:

"1255 1 6 1     Долгосрочные вклады в тенге, размещенные в АО "Казпочта"
1255 1 6 2     Долгосрочные вклады в СКВ, размещенные в АО "Казпочта"
1255 1 6 3     Долгосрочные вклады в ДВВ, размещенные в АО "Казпочта";
после счета 1256 143 дополнить следующими счетами:
"1256 16 1     Условные вклады в тенге, размещенные в АО "Казпочта"
1256 1 6 2     Условные вклады в СКВ, размещенные в АО "Казпочта"
1256 1 6 3     Условные вклады в ДВВ, размещенные в АО "Казпочта";
после счета 1257 143 дополнить следующими счетами:
"1257 1 6 1     Просроченная задолженность АО "Казпочта" по вкладам в тенге
1257 1 6 2     Просроченная задолженность АО "Казпочта" по вкладам в СКВ
1257 1 6 3     Просроченная задолженность АО "Казпочта" по вкладам в ДВВ";
в названии счетов 1264 000 - 1264 243 слова "(заклад, гарантия,
задаток)" исключить;
после счета 1264 243 дополнить следующими счетами:
"1265 0 0 0     Дисконт по вкладам, размещенным в других банках
1266 0 0 0     Премия по вкладам, размещенным в других банках
1267 0 0 0     Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств банка, кредитного
товарищества и ипотечной компании
1267 1 4 1     Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств банка, кредитного
товарищества и ипотечной компании, размещенных
в банках-резидентах, в тенге
1267 1 4 2     Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств банка, кредитного
товарищества и ипотечной компании, размещенных в
банках-резидентах, в СКВ
1267 1 4 3     Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств банка, кредитного
товарищества и ипотечной компании, размещенных
в банках-резидентах, в ДВВ
1267 2 4 1     Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств банка, кредитного
товарищества и ипотечной компании, размещенных в банках-
нерезидентах, в тенге
1267 2 4 2     Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств банка, кредитного
товарищества и ипотечной компании, размещенных в
банках-нерезидентах, в СКВ
1267 2 4 3     Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств банка, кредитного
товарищества и ипотечной компании, размещенных
в банках-нерезидентах, в ДВВ";
после счета 1311 000 дополнить следующими счетами:
"1312 0 0 0    Дисконт по займам, предоставленным другим банкам

"1255 1 6 1  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған теңгемен ұзақ
мерзімді салымдар
1255 1 6 2  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ЕАВ-мен ұзақ мерзімді
салымдар
1255 1 6 3  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ВБТ-мен ұзақ мерзімді
салымдар";
1256 143 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1256 1 6 1  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған теңгемен шартты
салымдар
1256 1 6 2  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ЕАВ-мен шартты
салымдар
1256 1 6 3  "Қазпочта" АҚ-на орналастырылған ВБТ-мен шартты
салымдар";
1257 143 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1257 1 6 1  "Қазпочта" АҚ-ның теңгемен салымдары бойынша мерзімі
өткен берешек
1257 1 6 2  "Қазпочта" АҚ-ның ЕАВ-мен салымдары бойынша мерзімі
өткен берешек
1257 1 6 3  "Қазпочта" АҚ-ның ВБТ-мен салымдары бойынша мерзімі
өткен берешек";
1264 000 - 1264 243 шоттарының атауларында мемлекеттік тілдегі мәтінінде "кепіл, кепілзат" деген сөздер алынып тасталсын;
1264 243 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1265 0 0 0  Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша
дисконт
1266 0 0 0  Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша
сыйлықақы
1267 0 0 0  Банктің, кредиттік серіктестіктің және ипотека
компаниясының міндеттемелерін қамтамасыз етуге берілген
ақшаны (қардарлық, қарымжы) сақтау шоты
1267 1 4 1  Банктің, кредиттік серіктестіктің және ипотека
компаниясының резидент банктерде орналастырылған
міндеттемелерін қамтамасыз етуге берілген ақшаны
(қардарлық, қарымжы) сақтау шоты, теңгемен
1267 1 4 2  Банктің, кредиттік серіктестіктің және ипотека
компаниясының резидент банктерде орналастырылған
міндеттемелерін қамтамасыз етуге берілген ақшаны
(қардарлық, қарымжы) сақтау шоты, ЕАВ-мен
1267 1 4 3  Банктің, кредиттік серіктестіктің және ипотека
компаниясының резидент банктерде орналастырылған
міндеттемелерін қамтамасыз етуге берілген ақшаны
(қардарлық, қарымжы) сақтау шоты, ВБТ-мен
1267 2 4 1  Банктің, кредиттік серіктестіктің және ипотека
компаниясының резидент емес банктерде орналастырылған
міндеттемелерін қамтамасыз етуге берілген ақшаны
(қардарлық, қарымжы) сақтау шоты, теңгемен
1267 2 4 2  Банктің, кредиттік серіктестіктің және ипотека
компаниясының резидент емес банктерде орналастырылған
міндеттемелерін қамтамасыз етуге берілген ақшаны
(қардарлық, қарымжы) сақтау шоты, ЕАВ-мен
1267 2 4 3  Банктің, кредиттік серіктестіктің және ипотека
компаниясының резидент емес банктерде орналастырылған
міндеттемелерін қамтамасыз етуге берілген ақшаны
(қардарлық, қарымжы) сақтау шоты, ВБТ-мен";
1311 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1312 0 0 0  Басқа банктерге берілген заемдар бойынша дисконт

1313 0 0 0     Премия по займам, предоставленным другим банкам";
после счета 1329 000 дополнить следующими счетами:
"1330 0 0 0    Дисконт по займам, предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций
1331 0 0 0     Премия по займам, предоставленным организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских операций";
после счета 1403 123 дополнить следующими счетами:
"1403 1 3 1     Счета по кредитным карточкам в тенге Национального Банка
Республики Казахстан
1403 1 3 2     Счета по кредитным карточкам в СКВ Национального Банка
Республики Казахстан
1403 1 3 3     Счета по кредитным карточкам в ДВВ Национального Банка
Республики Казахстан";
после счета 1403 223 дополнить следующими счетами:
"1403 2 3 1     Счета по кредитным карточкам в тенге иностранного
центрального банка
1403 2 3 2     Счета по кредитным карточкам в СКВ иностранного
центрального банка
1403 2 3 3     Счета по кредитным карточкам в ДВВ иностранного
центрального банка";
после счета 1405 293 дополнить следующими счетами:
"1406 0 0 0     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям клиентов
1406 1 1 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге Правительства
Республики Казахстан
1406 1 1 2     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в СКВ Правительства Республики
Казахстан
1406 1 1 3     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в ДВВ Правительства
Республики Казахстан
1406 1 5 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге организаций-резидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
1406 1 6 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге государственных нефинансовых
организаций-резидентов
1406 1 7 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге негосударственных нефинансовых
организаций-резидентов
1406 1 8 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге некоммерческих организаций-
резидентов, обслуживающих домашние хозяйства
1406 1 9 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге домашних хозяйств-резидентов
1406 2 1 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге Правительства иностранного
государства
1406 2 1 2     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в СКВ Правительства иностранного
государства

1313 0 0 0  Басқа банктерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы";
1329 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1330 0 0 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша дисконт
1331 0 0 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдарға берілген заемдар бойынша сыйлықақы";
1403 123 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1403 1 3 1  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің теңгемен
кредиттік карточкалары бойынша шоттар
1403 1 3 2  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ЕАВ-мен
кредиттік карточкалары бойынша шоттар
1403 1 3 3  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ВБТ-мен
кредиттік карточкалары бойынша шоттар";
1403 223 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1403 2 3 1  Шетелдік орталық банктің теңгемен кредиттік
карточкалары бойынша шоттар
1403 2 3 2  Шетелдік орталық банктің ЕАВ-мен кредиттік карточкалары
бойынша шоттар
1403 2 3 3  Шетелдік орталық банктің ВБТ-мен кредиттік карточкалары
бойынша шоттар";
1405 293 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1406 0 0 0  Бұрынғы вексель ұстаушылардың клиенттердің ескерілген
вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 1 1 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың Қазақстан Республикасы
Үкіметінің теңгемен ескерілген вексельдері бойынша
есептеген сыйақысы
1406 1 1 2  Бұрынғы вексель ұстаушылардың Қазақстан Республикасы
Үкіметінің ЕАВ-мен ескерілген вексельдері бойынша
есептеген сыйақысы
1406 1 1 3  Бұрынғы вексель ұстаушылардың Қазақстан Республикасы
Үкіметінің ВБТ-мен ескерілген вексельдері бойынша
есептеген сыйақысы
1406 1 5 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент ұйымдардың
теңгемен ескерілген вексельдері бойынша есептеген
сыйақысы
1406 1 6 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың мемлекеттік қаржылық
емес резидент ұйымдардың теңгемен ескерілген вексельдері
бойынша есептеген сыйақысы
1406 1 7 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың мемлекеттік емес қаржылық
емес резидент ұйымдардың теңгемен ескерілген
вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 1 8 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың үй шаруашылығына қызмет
көрсететін коммерциялық резидент ұйымдардың теңгемен
ескерілген вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 1 9 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың үй шаруашылықтарының-
резидент еместердің теңгемен ескерілген вексельдері
бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 1 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекет
үкіметінің теңгемен ескерілген вексельдері бойынша
есептеген сыйақысы
1406 2 1 2  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекет
үкіметінің ЕАВ-мен ескерілген вексельдері бойынша
есептеген сыйақысы

1406 2 1 3     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в ДВВ Правительства иностранного
государства
1406 2 2 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге местных органов власти
иностранного государства
1406 2 2 2     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в СКВ местных органов власти
иностранного государства
1406 2 2 3     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в ДВВ местных органов власти
иностранного государства
1406 2 5 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге организаций-нерезидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
1406 2 5 2     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в СКВ организаций-нерезидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
1406 2 5 3     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в ДВВ организаций-нерезидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
1406 2 6 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге государственных нефинансовых
организаций иностранного государства
1406 2 6 2     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в СКВ государственных нефинансовых
организаций иностранного государства
1406 2 6 3     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в ДВВ государственных нефинансовых
организаций иностранного государства
1406 2 7 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге негосударственных нефинансовых
организаций иностранного государства
1406 2 7 2     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в СКВ негосударственных нефинансовых
организаций иностранного государства
1406 2 7 3     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в ДВВ негосударственных нефинансовых
организаций иностранного государства
1406 2 8 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге некоммерческих организаций-
нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства
1406 2 8 2     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в СКВ некоммерческих организаций-
нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства
1406 2 8 3     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в ДВВ некоммерческих организаций-
нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства

1406 2 1 3  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекет
үкіметінің ВБТ-мен ескерілген вексельдері бойынша
есептеген сыйақысы
1406 2 2 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекеттің
жергілікті өкімет органдарының теңгемен ескерілген
вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 2 2  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекеттің
жергілікті өкімет органдарының ЕАВ-мен ескерілген
вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 2 3  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекеттің
жергілікті өкімет органдарының ВБТ-мен ескерілген
вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 5 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес
ұйымдардың теңгемен ескерілген вексельдері бойынша
есептеген сыйақысы
1406 2 5 2  Бұрынғы вексель ұстаушылардың банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес
ұйымдардың ЕАВ-мен ескерілген вексельдері бойынша
есептеген сыйақысы
1406 2 5 3  Бұрынғы вексель ұстаушылардың банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын резидент емес
ұйымдардың ВБТ-мен ескерілген вексельдері бойынша
есептеген сыйақысы
1406 2 6 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекеттің
мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарының теңгемен
ескерілген вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 6 2  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекеттің
мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарының ЕАВ-мен
ескерілген вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 6 3  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекеттің
мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарының ВБТ-мен
ескерілген вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 7 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекеттің
мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарының теңгемен
ескерілген вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 7 2  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекеттің
мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарының ЕАВ-мен
ескерілген вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 7 3  Бұрынғы вексель ұстаушылардың шетелдік мемлекеттің
мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарының ВБТ-мен
ескерілген вексельдері бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 8 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың үй шаруашылығына қызмет
көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдарының
теңгемен ескерілген вексельдері бойынша есептеген
сыйақысы
1406 2 8 2  Бұрынғы вексель ұстаушылардың үй шаруашылығына қызмет
көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдарының
ЕАВ-мен ескерілген вексельдері бойынша есептеген
сыйақысы
1406 2 8 3  Бұрынғы вексель ұстаушылардың үй шаруашылығына қызмет
көрсететін коммерциялық емес резидент емес ұйымдарының
ВБТ-мен ескерілген вексельдері бойынша есептеген
сыйақысы

1406 2 9 1     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в тенге домашних хозяйств-нерезидентов
1406 2 9 2     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в СКВ домашних хозяйств-нерезидентов
1406 2 9 3     Вознаграждение, начисленное предыдущими векселедержателями
по учтенным векселям в ДВВ домашних хозяйств-нерезидентов";
после счета 1433 000 дополнить следующими счетами:
"1434 0 0 0    Дисконт по займам, предоставленным клиентам
1435 0 0 0     Премия по займам, предоставленным клиентам";
в названии счетов 1445 000 - 1445 253 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 1603 000 дополнить следующими счетами:
"1604 0 0 0    Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных металлов,
на складе
1604 1 3 1     Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных
металлов, на складе в тенге
1604 2 3 2     Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных
металлов, на складе в СКВ
1604 2 3 3     Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных
металлов, на складе в ДВВ";
после счета 1725 143 дополнить следующими счетами:
"1725 1 6 1    Начисленные доходы по вкладам, размещенным в АО "Казпочта"
в тенге
1725 1 6 2     Начисленные доходы по вкладам, размещенным в АО "Казпочта"
в СКВ
1725 1 6 3     Начисленные доходы по вкладам, размещенным в АО "Казпочта"
в ДВВ";
в названии счетов 1728 000 - 1728 243 слова "(заклад, гарантия,
задаток)" исключить;
исключить номера и названия следующих счетов:
"1740 1 5 1     Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям-резидентам, осуществляющим
отдельные виды банковских операций, в тенге
1740 1 5 2     Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям-резидентам, осуществляющим
отдельные виды банковских операций, в СКВ
1740 1 5 3     Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям-резидентам, осуществляющим
отдельные виды банковских операций, в ДВВ";
"1740 2 5 1     Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям-нерезидентам, осуществляющим
отдельные виды банковских операций, в тенге
1740 2 5 2     Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям-нерезидентам, осуществляющим
отдельные виды банковских операций, в СКВ
1740 2 5 3     Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям-нерезидентам, осуществляющим
отдельные виды банковских операций, в ДВВ";
"1741 1 5 1     Просроченное вознаграждение по займам и финансовому
лизингу в тенге, предоставленным организациям-резидентам,
осуществляющим отдельные виды банковских операций

1406 2 9 1  Бұрынғы вексель ұстаушылардың үй шаруашылықтарының-
резидент еместердің теңгемен ескерілген вексельдері
бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 9 2  Бұрынғы вексель ұстаушылардың үй шаруашылықтарының-
резидент еместердің ЕАВ-мен ескерілген вексельдері
бойынша есептеген сыйақысы
1406 2 9 3  Бұрынғы вексель ұстаушылардың үй шаруашылықтарының-
резидент еместердің ВБТ-мен ескерілген вексельдері
бойынша есептеген сыйақысы";
1433 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1434 0 0 0  Клиенттерге берілген заемдар бойынша дисконт
1435 0 0 0  Клиенттерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы";
1445 000 - 1445 253 шоттардың атауларында "трасталық" деген сөз алынып тасталсын;
1603 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1604 0 0 0  Қоймадағы қымбат емес металдардан жасалған
коллекциялық монеталар
1604 1 3 1  Қоймадағы қымбат емес металдардан жасалған коллекциялық
монеталар, теңгемен
1604 2 3 2  Қоймадағы қымбат емес металдардан жасалған коллекциялық
монеталар, ЕАВ-мен
1604 2 3 3  Қоймадағы қымбат емес металдардан жасалған коллекциялық
монеталар, ВБТ-мен";
1725 143 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1725 1 6 1  "Қазпочта" АҚ-на теңгемен орналастырылған салымдар
бойынша есептелген кірістер
1725 1 6 2  "Қазпочта" АҚ-на ЕАВ-мен орналастырылған салымдар
бойынша есептелген кірістер
1725 1 6 3  "Қазпочта" АҚ-на ВБТ-мен орналастырылған салымдар
бойынша есептелген кірістер";
1728 000 - 1728 243 шоттарының атауында ("кепілзат, кепілдік, кепіл") деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай шоттардың номерлері және атаулары алынып тасталсын:
"1740 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдарға теңгемен берілген заемдар
және қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1740 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдарға ЕАВ-мен берілген заемдар және қаржы
лизингі бойынша есептелген кірістер
1740 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдарға ВБТ-мен берілген заемдар және қаржы
лизингі бойынша есептелген кірістер
1740 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарға теңгемен берілген заемдар және
қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1740 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарға ЕАВ-мен берілген заемдар және
қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1740 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарға ВБТ-мен берілген заемдар және
қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
"1741 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын резидент ұйымдарға теңгемен берілген заемдар
және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы

1741 1 5 2     Просроченное вознаграждение по займам и финансовому
лизингу в СКВ, предоставленным организациям-резидентам,
осуществляющим отдельные виды банковских операций
1741 1 5 3     Просроченное вознаграждение по займам и финансовому
лизингу в ДВВ, предоставленным организациям-резидентам,
осуществляющим отдельные виды банковских операций";
"1741 2 5 1     Просроченное вознаграждение по займам и финансовому
лизингу в тенге, предоставленным организациям-нерезидентам,
осуществляющим отдельные виды банковских операций
1741 2 5 2     Просроченное вознаграждение по займам и финансовому
лизингу в СКВ, предоставленным организациям-нерезидентам,
осуществляющим отдельные виды банковских операций
1741 2 5 3     Просроченное вознаграждение по займам и финансовому
лизингу в ДВВ, предоставленным организациям-нерезидентам,
осуществляющим отдельные виды банковских операций";
в названии счетов 1755 000 - 1755 253 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 1755 253 дополнить следующими счетами:
"1756 0 0 0     Начисленные доходы по прочим операциям
1756 1 1 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с Правительством Республики Казахстан
1756 1 1 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с Правительством Республики Казахстан
1756 1 1 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с Правительством Республики Казахстан
1756 1 3 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с Национальным Банком Республики Казахстан
1756 1 3 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с Национальным Банком Республики Казахстан
1756 1 3 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с Национальным Банком Республики Казахстан
1756 1 4 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с банками-резидентами
1756 1 4 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с банками-резидентами
1756 1 4 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с банками-резидентами
1756 1 5 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с организациями-резидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
1756 1 5 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с организациями-резидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
1756 1 5 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с организациями-резидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
1756 1 6 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с государственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1756 1 6 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с государственными нефинансовыми организациями-
резидентами

1741 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдарға ЕАВ-мен берілген заемдар және қаржы
лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1741 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдарға ВБТ-мен берілген заемдар және қаржы
лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1741 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарға теңгемен берілген заемдар және
қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1741 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарға ЕАВ-мен берілген заемдар және
қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1741 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарға ВБТ-мен берілген заемдар және
қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы";
1755 000 - 1755 253 шоттарының атауларында "(траст)" деген сөз алынып тасталсын;
1755 253 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1756 0 0 0  Басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 1 1  Қазақстан Республикасының Үкіметімен теңгемен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 1 2  Қазақстан Республикасының Үкіметімен ЕАВ-мен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 1 3  Қазақстан Республикасының Үкіметімен ВБТ-мен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 3 1  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен теңгемен
басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 3 2  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен ЕАВ-мен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 3 3  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен ВБТ-мен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 4 1  Резидент банктермен теңгемен басқа операциялар бойынша
есептелген кірістер
1756 1 4 2  Резидент банктермен ЕАВ-мен басқа операциялар бойынша
есептелген кірістер
1756 1 4 3  Резидент банктермен ВБТ-мен басқа операциялар бойынша
есептелген кірістер
1756 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдармен теңгемен басқа операциялар бойынша
есептелген кірістер
1756 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдармен ЕАВ-мен басқа операциялар бойынша
есептелген кірістер
1756 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдармен ВБТ-мен басқа операциялар бойынша
есептелген кірістер
1756 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен теңгемен
басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен ЕАВ-мен
басқа операциялар бойынша есептелген кірістер

1756 1 6 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с государственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1756 1 7 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1756 1 7 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1756 1 7 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами
1756 1 8 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с некоммерческими организациями-резидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1756 1 8 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с некоммерческими организациями-резидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1756 1 8 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с некоммерческими организациями-резидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1756 1 9 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с домашними хозяйствами-резидентами
1756 1 9 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с домашними хозяйствами-резидентами
1756 1 9 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ с домашними
хозяйствами-резидентами
1756 2 1 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с Правительством иностранного государства
1756 2 1 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с Правительством иностранного государства
1756 2 1 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с Правительством иностранного государства
1756 2 2 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с местными органами власти иностранного государства
1756 2 2 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с местными органами власти иностранного государства
1756 2 2 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с местными органами власти иностранного государства
1756 2 3 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с иностранными центральными банками
1756 2 3 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с иностранными центральными банками
1756 2 3 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с иностранными центральными банками
1756 2 4 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с банками-нерезидентами
1756 2 4 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с банками-нерезидентами
1756 2 4 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с банками-нерезидентами
1756 2 5 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге с
организациями-нерезидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций
1756 2 5 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с организациями-нерезидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций

1756 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен ВБТ-мен
басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
теңгемен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
ЕАВ-мен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
ВБТ-мен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдармен теңгемен басқа операциялар бойынша
есептелген кірістер
1756 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдармен ЕАВ-мен басқа операциялар бойынша
есептелген кірістер
1756 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдармен ВБТ-мен басқа операциялар бойынша
есептелген кірістер
1756 1 9 1  Үй шаруашылықтарымен-резиденттермен теңгемен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 9 2  Үй шаруашылықтарымен-резиденттермен ЕАВ-мен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 1 9 3  Үй шаруашылықтарымен-резиденттермен ВБТ-мен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 1 1  Шетел мемлекетінің үкіметімен теңгемен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 1 2  Шетел мемлекетінің үкіметімен ЕАВ-мен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 1 3  Шетел мемлекетінің үкіметімен ВБТ-мен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 2 1  Шетел мемлекетінің жергілікті өкімет органдарымен
теңгемен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 2 2  Шетел мемлекетінің жергілікті өкімет органдарымен
ЕАВ-мен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 2 3  Шетел мемлекетінің жергілікті өкімет органдарымен
ВБТ-мен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 3 1  Шетелдік орталық банктермен теңгемен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 3 2  Шетелдік орталық банктермен ЕАВ-мен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 3 3  Шетелдік орталық банктермен ВБТ-мен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 4 1  Резидент емес банктермен теңгемен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 4 2  Резидент емес банктермен ЕАВ-мен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 4 3  Резидент емес банктермен ВБТ-мен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдармен теңгемен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдармен ЕАВ-мен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер

1756 2 5 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с организациями-нерезидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
1756 2 6 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с государственными нефинансовыми организациями-
нерезидентами
1756 2 6 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с государственными нефинансовыми организациями-
нерезидентами
1756 2 6 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с государственными нефинансовыми организациями-
нерезидентами
1756 2 7 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с негосударственными нефинансовыми организациями-
нерезидентами
1756 2 7 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с негосударственными нефинансовыми организациями-
нерезидентами
1756 2 7 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с негосударственными нефинансовыми организациями-
нерезидентами
1756 2 8 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с некоммерческими организациями-нерезидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1756 2 8 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с некоммерческими организациями-нерезидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1756 2 8 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ
с некоммерческими организациями-нерезидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
1756 2 9 1     Начисленные доходы по прочим операциям в тенге
с домашними хозяйствами-нерезидентами
1756 2 9 2     Начисленные доходы по прочим операциям в СКВ
с домашними хозяйствами-нерезидентами
1756 2 9 3     Начисленные доходы по прочим операциям в ДВВ с домашними
хозяйствами-нерезидентами";
после счета 1792 293 дополнить следующим счетом:
"1793 0 0 0     Расходы будущих периодов";
в названии счетов 1815 000 - 1815 200 слово "(трастовым)" исключить;
в названии счетов 1835 000 - 1835 200 слово "(трастовым)" исключить;
исключить номера и названия следующих счетов:
"1896 0 0 0     Требования по премии за проданный опцион
1896 1 3 1     Требования в тенге к Национальному Банку Республики
Казахстан по премии за проданный опцион
1896 1 3 2     Требования в СКВ к Национальному Банку Республики
Казахстан по премии за проданный опцион
1896 1 3 3     Требования в ДВВ к Национальному Банку Республики
Казахстан по премии за проданный опцион
1896 1 4 1     Требования в тенге к банкам-резидентам по премии
за проданный опцион
1896 1 4 2     Требования в СКВ к банкам-резидентам по премии
за проданный опцион
1896 1 4 3     Требования в ДВВ к банкам-резидентам по премии
за проданный опцион

1756 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдармен ВБТ-мен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
теңгемен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
ЕАВ-мен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
ВБТ-мен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
теңгемен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
ЕАВ-мен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
ВБТ-мен басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдармен теңгемен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдармен ЕАВ-мен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдармен ВБТ-мен басқа операциялар
бойынша есептелген кірістер
1756 2 9 1  Үй шаруашылықтарымен-резидент еместермен теңгемен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 9 2  Үй шаруашылықтарымен-резидент еместермен ЕАВ-мен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер
1756 2 9 3  Үй шаруашылықтарымен-резидент еместермен ВБТ-мен басқа
операциялар бойынша есептелген кірістер";
1792 293 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"1793 0 0 0  Алдағы кезеңдердің шығыстары";
1815 000 - 1815 200 шоттарының атауларында ("траст") деген сөз алынып тасталсын;
1835 000 - 1835 200 шоттарының атауларында ("траст") деген сөз алынып тасталсын;
мынадай шоттардың номерлері мен атаулары алынып тасталсын:
"1896 0 0 0  Cатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша талаптар
1896 1 3 1  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сатылған
опцион сыйлықақы бойынша теңгедегі талаптар
1896 1 3 2  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сатылған
опцион сыйлықақы бойынша ЕАВ-дегі талаптар
1896 1 3 3  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сатылған
опцион сыйлықақы бойынша ВБТ-дегі талаптар
1896 1 4 1  Резидент банктерге сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша теңгедегі талаптар
1896 1 4 2  Резидент банктерге сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша ЕАВ-дегі талаптар
1896 1 4 3  Резидент банктерге сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша ВБТ-дегі талаптар

1896 1 5 1     Требования в тенге к организациям-резидентам,
осуществляющим отдельные виды банковских операций,
по премии за проданный опцион
1896 1 5 2     Требования в СКВ к организациям-резидентам, осуществляющим
отдельные виды банковских операций, по премии
за проданный опцион
1896 1 5 3     Требования в ДВВ к организациям-резидентам, осуществляющим
отдельные виды банковских операций, по премии
за проданный опцион
1896 1 6 1     Требования в тенге к государственным нефинансовым
организациям-резидентам по премии за проданный опцион
1896 1 6 2     Требования в СКВ к государственным нефинансовым
организациям-резидентам по премии за проданный опцион
1896 1 6 3     Требования в ДВВ к государственным нефинансовым
организациям-резидентам по премии за проданный опцион
1896 1 7 1     Требования в тенге к негосударственным нефинансовым
организациям-резидентам по премии за проданный опцион
1896 1 7 2     Требования в СКВ к негосударственным нефинансовым
организациям-резидентам по премии за проданный опцион
1896 1 7 3     Требования в ДВВ к негосударственным нефинансовым
организациям-резидентам по премии за проданный опцион
1896 2 3 1     Требования в тенге к иностранным центральным банкам
по премии за проданный опцион
1896 2 3 2     Требования в СКВ к иностранным центральным банкам по
премии за проданный опцион
1896 2 3 3     Требования в ДВВ к иностранным центральным банкам
по премии за проданный опцион
1896 2 4 1     Требования в тенге к банкам-нерезидентам по премии
за проданный опцион
1896 2 4 2     Требования в СКВ к банкам-нерезидентам по премии
за проданный опцион
1896 2 4 3     Требования в ДВВ к банкам-нерезидентам по премии
за проданный опцион
1896 2 5 1     Требования в тенге к организациям-нерезидентам,
осуществляющим отдельные виды банковских операций,
по премии за проданный опцион
1896 2 5 2     Требования в СКВ к организациям-нерезидентам,
осуществляющим отдельные виды банковских операций,
по премии за проданный опцион
1896 2 5 3     Требования в ДВВ к организациям-нерезидентам,
осуществляющим отдельные виды банковских операций,
по премии за проданный опцион
1896 2 6 1     Требования в тенге к государственным нефинансовым
организациям иностранного государства по премии
за проданный опцион
1896 2 6 2     Требования в СКВ к государственным нефинансовым
организациям иностранного государства по премии
за проданный опцион
1896 2 6 3     Требования в ДВВ к государственным нефинансовым
организациям иностранного государства по премии
за проданный опцион
1896 2 7 1     Требования в тенге к негосударственным нефинансовым
организациям иностранного государства по премии
за проданный опцион

1896 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдарға сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша теңгедегі талаптар
1896 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдарға сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша ЕАВ-дегі талаптар
1896 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдарға сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша ВБТ-дегі талаптар
1896 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдарға сатылған
опцион үшін сыйлықақы бойынша теңгедегі талаптар
1896 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдарға сатылған
опцион үшін сыйлықақы бойынша ЕАВ-дегі талаптар
1896 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдарға сатылған
опцион үшін сыйлықақы бойынша ВБТ-дегі талаптар
1896 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдарға
сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша теңгедегі
талаптар
1896 1 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдарға
сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша ЕАВ-дегі
талаптар
1896 1 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдарға
сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша ВБТ-дегі
талаптар
1896 2 3 1  Шетелдік орталық банктерге сатылған опцион үшін
сыйлықақы бойынша теңгедегі талаптар
1896 2 3 2  Шетелдік орталық банктерге сатылған опцион үшін
сыйлықақы бойынша ЕАВ-дегі талаптар
1896 2 3 3  Шетелдік орталық банктерге сатылған опцион үшін
сыйлықақы бойынша ВБТ-дегі талаптар
1896 2 4 1  Резидент емес банктерге сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша теңгедегі талаптар
1896 2 4 2  Резидент емес банктерге сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша ЕАВ-дегі талаптар
1896 2 4 3  Резидент емес банктерге сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша ВБТ-дегі талаптар
1896 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарға сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша теңгедегі талаптар
1896 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарға сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша ЕАВ-дегі талаптар
1896 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарға сатылған опцион үшін сыйлықақы
бойынша ВБТ-дегі талаптар
1896 2 6 1  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарына
сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша теңгедегі
талаптар
1896 2 6 2  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарына
сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша ЕАВ-дегі
талаптар
1896 2 6 3  Шет мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарына
сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша ВБТ-дегі
талаптар
1896 2 7 1  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарына сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша
теңгедегі талаптар

1896 2 7 2     Требования в СКВ к негосударственным нефинансовым
организациям иностранного государства по премии
за проданный опцион
1896 2 7 3     Требования в ДВВ к негосударственным нефинансовым
организациям иностранного государства по премии
за проданный опцион";
после счета 1878 000 дополнить следующими счетами:
"1879 0 0 0     Начисленная неустойка (штраф, пеня)
1879 1 1 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (Правительство
Республики Казахстан) в тенге
1879 1 3 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (Национальный
Банк Республики Казахстан) в тенге
1879 1 4 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (банки-резиденты)
в тенге
1879 1 5 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (организации-резиденты,
осуществляющие отдельные виды банковских операций) в тенге
1879 1 6 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (государственные
нефинансовые организации-резиденты) в тенге
1879 1 7 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (негосударственные
нефинансовые организации-резиденты) в тенге
1879 1 8 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (некоммерческие
организации-резиденты, обслуживающие домашние хозяйства)
в тенге
1879 1 9 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (домашние хозяйства-
резиденты) в тенге
1879 2 1 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (Правительство
иностранного государства) в тенге
1879 2 1 2     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (Правительство
иностранного государства) в СКВ
1879 2 1 3     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (Правительство
иностранного государства) в ДВВ
1879 2 2 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (местные органы
власти иностранного государства) в тенге
1879 2 2 2     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (местные органы
власти иностранного государства) в СКВ
1879 2 2 3     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (местные органы
власти иностранного государства) в ДВВ
1879 2 3 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (иностранные
центральные банки) в тенге
1879 2 3 2     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (иностранные
центральные банки) в СКВ
1879 2 3 3     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (иностранные
центральные банки) в ДВВ
1879 2 4 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (банки-нерезиденты)
в тенге
1879 2 4 2     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (банки-нерезиденты)
в СКВ
1879 2 4 3     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (банки-нерезиденты)
в ДВВ
1879 2 5 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (организации-
нерезиденты, осуществляющие отдельные виды банковских
операций) в тенге

1896 2 7 2  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарына сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша
ЕАВ-дегі талаптар
1896 2 7 3  Шет мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарына сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша
ВБТ-дегі талаптар
1878 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1879 0 0 0  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
1879 1 1 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(Қазақстан Республикасының Үкіметі), теңгемен
1879 1 3 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі), теңгемен
1879 1 4 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(резидент банктер), теңгемен
1879 1 5 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдар), теңгемен
1879 1 6 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдар), теңгемен
1879 1 7 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдар),
теңгемен
1879 1 8 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент ұйымдар), теңгемен
1879 1 9 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(үй шаруашылықтары-резиденттер), теңгемен
1879 2 1 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(Шетел мемлекетінің үкіметі), теңгемен
1879 2 1 2  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(Шетел мемлекетінің үкіметі), ЕАВ-мен
1879 2 1 3  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(Шетел мемлекетінің үкіметі), ВБТ-мен
1879 2 2 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(шетелдік мемлекеттің жергілікті өкімет органдары),
теңгемен
1879 2 2 2  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(шетелдік мемлекеттің жергілікті өкімет органдары),
ЕАВ-мен
1879 2 2 3  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(шетелдік мемлекеттің жергілікті өкімет органдары),
ВБТ-мен
1879 2 3 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(шетелдік орталық банктер), теңгемен
1879 2 3 2  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(шетелдік орталық банктер), ЕАВ-мен
1879 2 3 3  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(шетелдік орталық банктер), ВБТ-мен
1879 2 4 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(резидент емес банктер), теңгемен
1879 2 4 2  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(резидент емес банктер), ЕАВ-мен
1879 2 4 3  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(резидент емес банктер), ВБТ-мен
1879 2 5 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)(банк
операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдар), теңгемен

1879 2 5 2     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (организации-
нерезиденты, осуществляющие отдельные виды банковских
операций) в СКВ
1879 2 5 3     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (организации-
нерезиденты, осуществляющие отдельные виды банковских
операций) в ДВВ
1879 2 6 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (государственные
нефинансовые организации иностранного государства)
в тенге
1879 2 6 2     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (государственные
нефинансовые организации иностранного государства)
в СКВ
1879 2 6 3     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (государственные
нефинансовые организации иностранного государства)
в ДВВ
1879 2 7 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (негосударственные
нефинансовые организации иностранного государства)
в тенге
1879 2 7 2     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (негосударственные
нефинансовые организации иностранного государства) в СКВ
1879 2 7 3     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (негосударственные
нефинансовые организации иностранного государства) в ДВВ
1879 2 8 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (некоммерческие
организации-нерезиденты, обслуживающие домашние хозяйства)
в тенге
1879 2 8 2     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (некоммерческие
организации-нерезиденты, обслуживающие домашние хозяйства)
в СКВ
1879 2 8 3     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (некоммерческие
организации-нерезиденты, обслуживающие домашние хозяйства)
в ДВВ
1879 2 9 1     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (домашние хозяйства-
нерезиденты) в тенге
1879 2 9 2     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (домашние хозяйства-
нерезиденты) в СКВ
1879 2 9 3     Начисленная неустойка (штраф, пеня) (домашние хозяйства-
нерезиденты) в ДВВ";
после счета 1891 173 дополнить следующими счетами:
"1891 1 8 1    Требования в тенге к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по операциям
фьючерс
1891 1 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-резидентам,
обслуживающим домашние хозяйства по операциям фьючерс
1891 1 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-резидентам,
обслуживающим домашние хозяйства по операциям фьючерс
1891 1 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-резидентам
по операциям фьючерс
1891 1 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-резидентам по
операциям фьючерс
1891 1 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-резидентам
по операциям фьючерс";

1879 2 5 2  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)(банк
операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдар), ЕАВ-мен
1879 2 5 3  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)(банк
операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдар), ВБТ-мен
1879 2 6 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)(шетел
мемлекетінің мемлекеттік қаржылық емес резидент емес
ұйымдар), теңгемен
1879 2 6 2  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)(шетел
мемлекетінің мемлекеттік қаржылық емес резидент емес
ұйымдар), ЕАВ-мен
1879 2 6 3  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(шетел мемлекетінің мемлекеттік қаржылық емес резидент
емес ұйымдар), ВБТ-мен
1879 2 7 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)(шетел
мемлекетінің мемлекеттік емес қаржылық емес резидент
емес ұйымдар), теңгемен
1879 2 7 2  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)(шетел
мемлекетінің мемлекеттік емес қаржылық емес резидент
емес ұйымдар), ЕАВ-мен
1879 2 7 3  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл) (шетел
мемлекетінің мемлекеттік емес қаржылық емес резидент
емес ұйымдар), ВБТ-мен
1879 2 8 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар), теңгемен
1879 2 8 2  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар), ЕАВ-мен
1879 2 8 3  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық
емес резидент емес ұйымдар), ВБТ-мен
1879 2 9 1  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(үй шаруашылықтары-резидент еместер), теңгемен
1879 2 9 2  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(үй шаруашылықтары-резидент еместер), ЕАВ-мен
1879 2 9 3  Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
(үй шаруашылықтары-резидент еместер), ВБТ-мен";
1891 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1891 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға фьючерс операциялары бойынша
теңгемен талаптар
1891 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға фьючерс операциялары бойынша ЕАВ-мен
талаптар
1891 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға фьючерс операциялары бойынша ВБТ-мен
талаптар
1891 1 9 1  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге фьючерс операциялары
бойынша теңгемен талаптар
1891 1 9 2  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге фьючерс операциялары
бойынша ЕАВ-мен талаптар
1891 1 9 3  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге фьючерс операциялары
бойынша ВБТ-мен талаптар";

после счета 1891 273 дополнить следующими счетами:
"1891 2 8 1     Требования в тенге к некоммерческим организациям-нерезидентам,
обслуживающим домашние хозяйства по операциям фьючерс
1891 2 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
операциям фьючерс
1891 2 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-нерезидентам,
обслуживающим домашние хозяйства по операциям фьючерс";
1891 2 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям фьючерс
1891 2 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям фьючерс
1891 2 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям фьючерс";
после счета 1892 173 дополнить следующими счетами:
"1892 1 8 1     Требования в тенге к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
операциям форвард
1892 1 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-резидентам,
обслуживающим домашние хозяйства по операциям форвард
1892 1 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-резидентам,
обслуживающим домашние хозяйства по операциям форвард
1892 1 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-резидентам
по операциям форвард
1892 1 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-резидентам по
операциям форвард
1892 1 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-резидентам
по операциям форвард";
после счета 1892 273 дополнить следующими счетами:
"1892 2 8 1     Требования в тенге к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
операциям форвард
1892 2 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
операциям форвард
1892 2 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
операциям форвард
1892 2 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям форвард
1892 2 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям форвард
1892 2 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям форвард";
после счета 1893 173 дополнить следующими счетами:
"1893 1 8 1    Требования в тенге к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
опционным операциям
1893 1 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
опционным операциям

1891 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1891 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға фьючерс операциялары бойынша
теңгемен талаптар
1891 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға фьючерс операциялары бойынша
ЕАВ-мен талаптар
1891 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға фьючерс операциялары бойынша
ВБТ-мен талаптар
1891 2 9 1  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге фьючерс
операциялары бойынша теңгемен талаптар
1891 2 9 2  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге фьючерс
операциялары бойынша ЕАВ-мен талаптар
1891 2 9 3  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге фьючерс
операциялары бойынша ВБТ-мен талаптар";
1892 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1892 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға форвард операциялары бойынша
теңгемен талаптар
1892 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға форвард операциялары бойынша ЕАВ-мен
талаптар
1892 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға форвард операциялары бойынша ВБТ-мен
талаптар
1892 1 9 1  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге форвард операциялары
бойынша теңгемен талаптар
1892 1 9 2  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге форвард операциялары
бойынша ЕАВ-мен талаптар
1892 1 9 3  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге форвард операциялары
бойынша ЕАВ-мен талаптар";
1892 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1892 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға форвард операциялары бойынша
теңгемен талаптар
1892 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға форвард операциялары бойынша
ЕАВ-мен талаптар
1892 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға форвард операциялары бойынша
ВБТ-мен талаптар
1892 2 9 1  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге форвард
операциялары бойынша теңгемен талаптар
1892 2 9 2  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге форвард
операциялары бойынша ЕАВ-мен талаптар
1892 2 9 3  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге форвард
операциялары бойынша ЕАВ-мен талаптар";
1893 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1893 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға опцион операциялары бойынша теңгемен
талаптар
1893 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға опцион операциялары бойынша ЕАВ-мен
талаптар

1893 1 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
опционным операциям
1893 1 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-резидентам
по опционным операциям
1893 1 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-резидентам
по опционным операциям
1893 1 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-резидентам
по опционным операциям";
после счета 1893 273 дополнить следующими счетами:
"1893 2 8 1     Требования в тенге к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства
по опционным операциям
1893 2 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства
по опционным операциям
1893 2 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства
по опционным операциям
1893 2 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-нерезидентам
по опционным операциям
1893 2 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по опционным операциям
1893 2 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по опционным операциям";
после счета 1894 173 дополнить следующими счетами:
"1894 1 8 1     Требования в тенге к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
операциям спот
1894 1 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
операциям спот
1894 1 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
операциям спот
1894 1 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-резидентам
по операциям спот
1894 1 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-резидентам
по операциям спот
1894 1 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-резидентам
по операциям спот";
после счета 1894 273 дополнить следующими счетами:
"1894 2 8 1     Требования в тенге к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства
по операциям спот
1894 2 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства
по операциям спот
1894 2 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства
по операциям спот
1894 2 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям спот
1894 2 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям спот
1894 2 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям спот";

1893 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға опцион операциялары бойынша ВБТ-мен
талаптар
1893 1 9 1  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге опцион операциялары
бойынша теңгемен талаптар
1893 1 9 2  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге форвард операциялары
бойынша ЕАВ-мен талаптар
1893 1 9 3  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге опцион операциялары
бойынша ЕАВ-мен талаптар";
1893 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1893 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға опцион операциялары бойынша
теңгемен талаптар
1893 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға опцион операциялары бойынша
ЕАВ-мен талаптар
1893 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға опцион операциялары бойынша
ВБТ-мен талаптар
1893 2 9 1  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге опцион
операциялары бойынша теңгемен талаптар
1893 2 9 2  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге форвард
операциялары бойынша ЕАВ-мен талаптар
1893 2 9 3  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге опцион
операциялары бойынша ЕАВ-мен талаптар";
1894 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1894 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға спот операциялары бойынша теңгемен
талаптар
1894 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға спот операциялары бойынша ЕАВ-мен
талаптар
1894 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға спот операциялары бойынша ВБТ-мен
талаптар
1894 1 9 1  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге спот операциялары
бойынша теңгемен талаптар
1894 1 9 2  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге спот операциялары
бойынша ЕАВ-мен талаптар
1894 1 9 3  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге спот операциялары
бойынша ЕАВ-мен талаптар";
1894 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1894 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға спот операциялары бойынша
теңгемен талаптар
1894 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға спот операциялары бойынша
ЕАВ-мен талаптар
1894 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға спот операциялары бойынша
ВБТ-мен талаптар
1894 2 9 1  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге спот
операциялары бойынша теңгемен талаптар
1894 2 9 2  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге спот
операциялары бойынша ЕАВ-мен талаптар
1894 2 9 3  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге спот
операциялары бойынша ЕАВ-мен талаптар";

после счета 1895 173 дополнить следующими счетами:
"1895 1 8 1     Требования в тенге к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
операциям своп
1895 1 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
операциям своп
1895 1 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
операциям своп
1895 1 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-резидентам
по операциям своп
1895 1 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-резидентам
по операциям своп
1895 1 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-резидентам
по операциям своп";
после счета 1895 273 дополнить следующими счетами:
"1895 2 8 1     Требования в тенге к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства
по операциям своп
1895 2 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства
по операциям своп
1895 2 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства
по операциям своп
1895 2 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям своп
1895 2 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям своп
1895 2 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по операциям своп";
после счета 1899 173 дополнить следующими счетами:
"1899 18 1     Требования в тенге к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
прочим операциям
1899 1 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
прочим операциям
1899 1 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-
резидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
прочим операциям
1899 1 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-резидентам
по прочим операциям
1899 1 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-резидентам
по прочим операциям
1899 1 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-резидентам
по прочим операциям";
после счета 1899 273 дополнить следующими счетами:
"1899 2 8 1     Требования в тенге к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства
по прочим операциям
1899 2 8 2     Требования в СКВ к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства по
прочим операциям
1899 2 8 3     Требования в ДВВ к некоммерческим организациям-
нерезидентам, обслуживающим домашние хозяйства
по прочим операциям

1895 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1895 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға своп операциялары бойынша теңгемен
талаптар
1895 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға своп операциялары бойынша ЕАВ-мен
талаптар
1895 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға своп операциялары бойынша ВБТ-мен
талаптар
1895 1 9 1  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге своп операциялары
бойынша теңгемен талаптар
1895 1 9 2  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге своп операциялары
бойынша ЕАВ-мен талаптар
1895 1 9 3  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге своп операциялары
бойынша ЕАВ-мен талаптар";
1895 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1895 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға своп операциялары бойынша
теңгемен талаптар
1895 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға своп операциялары бойынша
ЕАВ-мен талаптар
1895 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға своп операциялары бойынша
ВБТ-мен талаптар
1895 2 9 1  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге своп
операциялары бойынша теңгемен талаптар
1895 2 9 2  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге своп
операциялары бойынша ЕАВ-мен талаптар
1895 2 9 3  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге своп
операциялары бойынша ЕАВ-мен талаптар";
1899 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1899 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға басқа да операциялар бойынша
теңгемен талаптар
1899 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға басқа да операциялар бойынша ЕАВ-мен
талаптар
1899 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарға басқа да операциялар бойынша ВБТ-мен
талаптар
1899 1 9 1  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге басқа да операциялар
бойынша теңгемен талаптар
1899 1 9 2  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге басқа да операциялар
бойынша ЕАВ-мен талаптар
1899 1 9 3  Үй шаруашылықтарына-резиденттерге басқа да операциялар
бойынша ЕАВ-мен талаптар";
1899 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"1899 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға басқа да операциялар бойынша
теңгемен талаптар
1899 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға басқа да операциялар бойынша
ЕАВ-мен талаптар
1899 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарға басқа да операциялар бойынша
ВБТ-мен талаптар

1899 2 9 1     Требования в тенге к домашним хозяйствам-нерезидентам
по прочим операциям
1899 2 9 2     Требования в СКВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по прочим операциям
1899 2 9 3     Требования в ДВВ к домашним хозяйствам-нерезидентам
по прочим операциям";
после счета 2014 153 дополнить следующими счетами:
"2014 1 6 1     Корреспондентские счета АО "Казпочта" в тенге
2014 1 6 2     Корреспондентские счета АО "Казпочта" в СКВ
2014 1 6 3     Корреспондентские счета АО "Казпочта" в ДВВ";
название счета 2016 000 изложить в следующей редакции:
"2016 0 0 0     Металлические счета других банков в аффинированных
драгоценных металлах";
после счета 2068 253 дополнить следующими счетами:
"2069 0 0 0     Премия по полученным займам
2070 0 0 0     Дисконт по полученным займам";
в названии счетов 2130 000 - 2130 243 слова "(заклад, гарантия,
задаток)" исключить;
после счета 2131 243 дополнить следующими счетами:
"2131 0 0 0     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств других банков
2131 1 4 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств других банков-резидентов,
в тенге
2131 1 4 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств других банков-резидентов,
в СКВ
2131 1 4 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств других банков-резидентов,
в ДВВ
2131 2 4 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств других банков-нерезиденов,
в тенге
2131 2 4 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств других банков-нерезидентов,
в СКВ
2131 2 4 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств других банков-резидентов,
в ДВВ
после счета 2138 243 дополнить следующими счетами:
"2139 0 0 0    Премия по вкладам, привлеченным от Национального
Банка Республики Казахстан, иностранных центральных
банков и других банков
2140 0 0 0     Дисконт по вкладам, привлеченным от Национального Банка
Республики Казахстан, иностранных центральных банков
и других банков";
в названии счетов 2210 000 - 2210 293 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 2211 293 дополнить следующими счетами:
"2212 0 0 0     Металлические счета клиентов в аффинированных драгоценных
металлах
2212 1 1 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
Правительства Республики Казахстан

1899 2 9 1  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге басқа да
операциялар бойынша теңгемен талаптар
1899 2 9 2  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге басқа да
операциялар бойынша ЕАВ-мен талаптар
1899 2 9 3  Үй шаруашылықтарына-резидент еместерге басқа да
операциялар бойынша ЕАВ-мен талаптар";
2014 153 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2014 1 6 1  "Қазпочта" АҚ-ның теңгемен корреспонденттік шоттары
2014 1 6 2  "Қазпочта" АҚ-ның ЕАВ-мен корреспонденттік шоттары
2014 1 6 3  "Қазпочта" АҚ-ның ВБТ-мен корреспонденттік шоттары";
2016 000 шотының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Басқа банктердің тазартылған қымбат металмен салынған металл шоттары";
2068 253 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2069 0 0 0  Алынған заемдар бойынша сыйлықақы
2070 0 0 0  Алынған заемдар бойынша дисконт";
2130 000 - 2130 243 шоттарының атауларында ("кепілзат, кепілдік, кепіл") деген сөздер алынып тасталсын;
2130 243 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2131 0 0 0  Басқа банктердің міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қардарлық, қарымжы) ретінде қабылданған ақшаны сақтау
шоты
2131 1 4 1  Басқа резидент банктердің міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қардарлық, қарымжы) ретінде қабылданған ақшаны
сақтау шоты, теңгемен
2131 1 4 2  Басқа резидент банктердің міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қардарлық, қарымжы) ретінде қабылданған ақшаны
сақтау шоты, ЕАВ-мен
2131 1 4 3  Басқа резидент банктердің міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қардарлық, қарымжы) ретінде қабылданған ақшаны
сақтау шоты, ВБТ-мен
2131 2 4 1  Басқа резидент емес банктердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, қарымжы) ретінде қабылданған
ақшаны сақтау шоты, теңгемен
2131 2 4 2  Басқа резидент емес банктердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, қарымжы) ретінде қабылданған
ақшаны сақтау шоты, ЕАВ-мен
2131 2 4 3  Басқа резидент емес банктердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қардарлық, қарымжы) ретінде қабылданған
ақшаны сақтау шоты, ВБТ-мен";
2138 243 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2139 0 0 0  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік
орталық банктерден және басқа банктерден тартылған
салымдар бойынша сыйлықақы
2140 0 0 0  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік
орталық банктерден және басқа банктерден тартылған
салымдар бойынша дисконт";
2210 000 - 2210 293 шоттарының атауында "(траст)" деген сөз алынып тасталсын;
2211 293 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2212 0 0 0  Клиенттердің тазартылған қымбат металмен салынған
металл шоттары
2212 1 1 0  Қазақстан Республикасы Үкіметінің тазартылған қымбат
металмен салынған металл шоттары

2212 1 5 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
организаций-резидентов, осуществляющих отдельные виды
банковских операций
2212 1 6 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
государственных нефинансовых организаций-резидентов
2212 1 7 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
негосударственных нефинансовых организаций-резидентов
2212 1 8 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
некоммерческих организаций-резидентов, обслуживающих
домашние хозяйства
2212 1 9 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
домашних хозяйств-резидентов
2212 2 1 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
Правительства иностранного государства
2212 2 2 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
местных органов власти иностранного государства
2212 2 5 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
организаций-нерезидентов, осуществляющих отдельные виды
банковских операций
2212 2 6 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
государственных нефинансовых организаций иностранного
государства
2212 2 7 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
негосударственных нефинансовых организаций иностранного
государства
2212 2 8 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
некоммерческих организаций-нерезидентов, обслуживающих
домашние хозяйства
2212 2 9 0     Металлические счета в аффинированных драгоценных металлах
домашних хозяйств-нерезидентов
2213 0 0 0   Вклад, являющийся обеспечением обязательств клиентов,
относящийся к объекту обязательного коллективного
гарантирования (страхования) вкладов (депозитов)
2213 1 9 1     Вклад в тенге, являющийся обеспечением обязательств домашних
хозяйств-резидентов, относящийся к объекту обязательного
коллективного гарантирования (страхования) вкладов
(депозитов)
2213 1 9 2     Вклад в СКВ, являющийся обеспечением обязательств домашних
хозяйств-резидентов, относящийся к объекту обязательного
коллективного гарантирования (страхования) вкладов
(депозитов)
2213 1 9 3     Вклад в ДВВ, являющийся обеспечением обязательств домашних
хозяйств-резидентов, относящийся к объекту обязательного
коллективного гарантирования (страхования) вкладов
(депозитов)
2213 2 9 1     Вклад в тенге, являющийся обеспечением обязательств
домашних хозяйств-нерезидентов, относящийся к объекту
обязательного коллективного гарантирования (страхования)
вкладов (депозитов)
2213 2 9 2     Вклад в СКВ, являющийся обеспечением обязательств домашних
хозяйств-нерезидентов, относящийся к объекту обязательного
коллективного гарантирования (страхования) вкладов
(депозитов)

2212 1 5 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардың тазартылған қымбат металмен
салынған металл шоттары
2212 1 6 0  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардың
тазартылған қымбат металмен салынған металл шоттары
2212 1 7 0  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардың
тазартылған қымбат металмен салынған металл шоттары
2212 1 8 0  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдардың тазартылған қымбат металмен
салынған металл шоттары
2212 1 9 0  Үй шаруашылықтарының-резиденттердің тазартылған қымбат
металмен салынған металл шоттары
2212 2 1 0  Шетел мемлекеті үкіметінің тазартылған қымбат металмен
салынған металл шоттары
2212 2 2 0  Шетел мемлекетінің жергілікті өкімет органдарының
тазартылған қымбат металмен салынған металл шоттары
2212 2 5 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардың тазартылған қымбат металмен
салынған металл шоттары
2212 2 6 0  Шетел мемлекетінің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарының тазартылған қымбат металмен салынған металл
шоттары
2212 2 7 0  Шетел мемлекетінің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарының тазартылған қымбат металмен салынған металл
шоттары
2212 2 8 0  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдардың тазартылған қымбат металмен
салынған металл шоттары
2212 2 9 0  Үй шаруашылықтарының-резидент еместердің тазартылған
қымбат металмен салынған металл шоттары
2213 0 0 0  Салымдарды (депозиттерді) міндетті ұжымдық кепілдік
беру (сақтандыру) объектісіне қатысты клиенттердің
міндеттемелерін қамтамасыз ету (кепілдік беру) болып
табылатын салым
2213 1 9 1  Салымдарды (депозиттерді) міндетті ұжымдық кепілдік
беру (сақтандыру) объектісіне қатысты үй
шаруашылықтарының-резиденттердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (кепілдік беру) болып табылатын теңгемен
салым
2213 1 9 2  Салымдарды (депозиттерді) міндетті ұжымдық кепілдік
беру (сақтандыру) объектісіне қатысты үй
шаруашылықтарының-резиденттердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (кепілдік беру) болып табылатын ЕАВ-мен
салым
2213 1 9 3  Салымдарды (депозиттерді) міндетті ұжымдық кепілдік
беру (сақтандыру) объектісіне қатысты үй
шаруашылықтарының-резиденттердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (кепілдік беру) болып табылатын ВБТ-мен
салым
2213 2 9 1  Салымдарды (депозиттерді) міндетті ұжымдық кепілдік
беру (сақтандыру) объектісіне қатысты үй
шаруашылықтарының-резидент еместердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (кепілдік беру) болып табылатын теңгемен
салым
2213 2 9 2  Салымдарды (депозиттерді) міндетті ұжымдық кепілдік
беру (сақтандыру) объектісіне қатысты үй
шаруашылықтарының-резидент еместердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (кепілдік беру) болып табылатын ЕАВ-мен
салым

2213 2 9 3     Вклад в ДВВ, являющийся обеспечением обязательств домашних
хозяйств-нерезидентов, относящийся к объекту обязательного
коллективного гарантирования (страхования) вкладов
(депозитов)";
в названии счетов 2223 000 - 2223 293 слова "(заклад, гарантия,
задаток)" исключить;
после счета 2237 193 дополнить следующими счетами:
"2237 2 9 1     Счета хранения указаний отправителя в тенге в соответствии
с валютным законодательством Республики Казахстан,
поступивших в пользу домашних хозяйств-нерезидентов
2237 2 9 2     Счета хранения указаний отправителя в СКВ в соответствии
с валютным законодательством Республики Казахстан,
поступивших в пользу домашних хозяйств-нерезидентов
2237 2 9 3     Счета хранения указаний отправителя в ДВВ в соответствии
с валютным законодательством Республики Казахстан,
поступивших в пользу домашних хозяйств-нерезидентов
2238 0 0 0   Премия по вкладам, привлеченным от клиентов
2239 0 0 0   Дисконт по вкладам, привлеченным от клиентов
2240 0 0 0   Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств клиентов
2240 1 1 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств Правительства Республики
Казахстан, в тенге
2240 1 1 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств Правительства Республики
Казахстан, в СКВ
2240 1 1 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств Правительства Республики
Казахстан, в ДВВ
2240 1 5 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств организаций-резидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций, в тенге
2240 1 5 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств организаций-резидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций, в СКВ
2240 1 5 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств организаций-резидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций, в ДВВ
2240 1 6 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств государственных нефинансовых
организаций-резидентов, в тенге
2240 1 6 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств государственных нефинансовых
организаций-резидентов, в СКВ
2240 1 6 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств государственных нефинансовых
организаций-резидентов, в ДВВ

2213 2 9 3  Салымдарды (депозиттерді) міндетті ұжымдық кепілдік
беру (сақтандыру) объектісіне қатысты үй
шаруашылықтарының-резидент еместердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (кепілдік беру) болып табылатын ВБТ-мен
салым";
2223 000 - 2223 293 шоттарының атауларында ("кепілзат, кепілдік, кепіл") деген сөздер алынып тасталсын;
2237 193 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
2237 2 9 1  Жөнелтушінің резидент емес үй шаруашылықтарының
пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының
валюта заңдарына сәйкес теңгемен сақтау шоты
2237 2 9 2  Жөнелтушінің резидент емес үй шаруашылықтарының
пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының
валюта заңдарына сәйкес ЕАВ-мен сақтау шоты
2237 2 9 3  Жөнелтушінің резидент емес үй шаруашылықтарының
пайдасына түскен нұсқауларын Қазақстан Республикасының
валюта заңдарына сәйкес ВБТ-мен сақтау шоты
2238 0 0 0  Клиенттерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақы
2239 0 0 0  Клиенттерден тартылған салымдар бойынша дисконт
2240 0 0 0  Клиенттердің міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы,
қардарлық) ретінде қабылданған ақшаны сақтау шоты
2240 1 1 1  Қазақстан Республикасы Үкіметінің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған
теңгедегі ақшаны сақтау шоты
2240 1 1 2  Қазақстан Республикасы Үкіметінің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған
ЕАВ-дағы ақшаны сақтау шоты
2240 1 1 3  Қазақстан Республикасы Үкіметінің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған
ВБТ-дағы ақшаны сақтау шоты
2240 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған теңгедегі
ақшаны сақтау шоты
2240 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған ЕАВ-дағы
ақшаны сақтау шоты
2240 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған ВБТ-дағы
ақшаны сақтау шоты
2240 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық)
ретінде қабылданған теңгедегі ақшаны сақтау шоты
2240 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық)
ретінде қабылданған ЕАВ-дағы ақшаны сақтау шоты
2240 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық)
ретінде қабылданған ВБТ-дағы ақшаны сақтау шоты

2240 1 7 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств негосударственных
нефинансовых организаций-резидентов, в тенге
2240 1 7 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств негосударственных
нефинансовых организаций-резидентов, в СКВ
2240 1 7 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств негосударственных
нефинансовых организаций-резидентов, в ДВВ
2240 1 8 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств некоммерческих организаций-
резидентов, обслуживающих домашние хозяйства, в тенге
2240 1 8 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств некоммерческих
организаций-резидентов, обслуживающих домашние хозяйства,
в СКВ
2240 1 8 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств некоммерческих организаций-
резидентов, обслуживающих домашние хозяйства, в ДВВ
2240 1 9 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств домашних хозяйств-
резидентов, в тенге
2240 1 9 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств домашних хозяйств-
резидентов, в СКВ
2240 1 9 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств домашних хозяйств-
резидентов, в ДВВ
2240 2 1 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств Правительства
иностранного государства, в тенге
2240 2 1 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств Правительства иностранного
государства, в СКВ
2240 2 1 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств Правительства иностранного
государства, в ДВВ
2240 2 2 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств местных органов власти
иностранного государства, в тенге
2240 2 2 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств местных органов власти
иностранного государства, в СКВ
2240 2 2 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств местных органов власти
иностранного государства, в ДВВ
2240 2 5 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств организаций-нерезидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций, в тенге

2240 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық)
ретінде қабылданған теңгедегі ақшаны сақтау шоты
2240 1 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық)
ретінде қабылданған ЕАВ-дағы ақшаны сақтау шоты
2240 1 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардың
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық)
ретінде қабылданған ВБТ-дағы ақшаны сақтау шоты
2240 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған теңгедегі
ақшаны сақтау шоты
2240 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған ЕАВ-дағы
ақшаны сақтау шоты
2240 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған ВБТ-дағы
ақшаны сақтау шоты
2240 1 9 1  Үй шаруашылықтары-резиденттердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған
теңгедегі ақшаны сақтау шоты
2240 1 9 2  Үй шаруашылықтары-резиденттердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған
ЕАВ-дағы ақшаны сақтау шоты
2240 1 9 3  Үй шаруашылықтары-резиденттердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған
ВБТ-дағы ақшаны сақтау шоты
2240 2 1 1  Шетел мемлекеті үкіметінің міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған теңгедегі
ақшаны сақтау шоты
2240 2 1 2  Шетел мемлекеті үкіметінің міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған ЕАВ-дағы
ақшаны сақтау шоты
2240 2 1 3  Шетел мемлекеті үкіметінің міндеттемелерін қамтамасыз
ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған ВБТ-дағы
ақшаны сақтау шоты
2240 2 2 1  Шетелдік мемлекеттің жергілікті өкімет органдарының
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық)
ретінде қабылданған теңгедегі ақшаны сақтау шоты
2240 2 2 2  Шетелдік мемлекеттің жергілікті өкімет органдарының
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық)
ретінде қабылданған ЕАВ-дағы ақшаны сақтау шоты
2240 2 2 3  Шетелдік мемлекеттің жергілікті өкімет органдарының
міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық)
ретінде қабылданған ВБТ-дағы ақшаны сақтау шоты
2240 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған теңгедегі
ақшаны сақтау шоты

2240 2 5 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств организаций-нерезидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций, в СКВ
2240 2 5 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств организаций-нерезидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций, в ДВВ
2240 2 6 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств государственных
нефинансовых организаций иностранного государства, в тенге
2240 2 6 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств государственных
нефинансовых организаций иностранного государства, в СКВ
2240 2 6 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств государственных
нефинансовых организаций иностранного государства, в ДВВ
2240 2 7 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств негосударственных
нефинансовых организаций иностранного государства, в тенге
2240 2 7 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств негосударственных
нефинансовых организаций иностранного государства, в СКВ
2240 2 7 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств негосударственных
нефинансовых организаций иностранного государства, в ДВВ
2240 2 8 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств некоммерческих
организаций-нерезидентов, обслуживающих домашние
хозяйства, в тенге
2240 2 8 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств некоммерческих организаций-
нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства, в СКВ
2240 2 8 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств некоммерческих организаций-
нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства, в ДВВ
2240 2 9 1     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств домашних хозяйств-
нерезидентов, в тенге
2240 2 9 2     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств домашних хозяйств-
нерезидентов, в СКВ
2240 2 9 3     Счет хранения денег, принятых в качестве обеспечения
(заклад, задаток) обязательств домашних хозяйств-
нерезидентов, в ДВВ";
после счета 2305 000 дополнить следующими счетами:
"2306 0 0 0   Выкупленные облигации
2306 1 3 1     Выкупленные облигации в тенге у Национального Банка
Республики Казахстан

2240 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған ЕАВ-дағы
ақшаны сақтау шоты
2240 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған ВБТ-дағы
ақшаны сақтау шоты
2240 2 6 1  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарының міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы,
қардарлық) ретінде қабылданған теңгедегі ақшаны сақтау
шоты
2240 2 6 2  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарының міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы,
қардарлық) ретінде қабылданған ЕАВ-дағы ақшаны сақтау
шоты
2240 2 6 3  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарының міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы,
қардарлық) ретінде қабылданған ВБТ-дағы ақшаны сақтау
шоты
2240 2 7 1  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарының міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы,
қардарлық) ретінде қабылданған теңгедегі ақшаны сақтау
шоты
2240 2 7 2  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарының міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы,
қардарлық) ретінде қабылданған ЕАВ-дағы ақшаны сақтау
шоты
2240 2 7 3  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарының міндеттемелерін қамтамасыз ету (қарымжы,
қардарлық) ретінде қабылданған ВБТ-дағы ақшаны сақтау
шоты
2240 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған теңгедегі
ақшаны сақтау шоты
2240 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған ЕАВ-дағы
ақшаны сақтау шоты
2240 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдардың міндеттемелерін қамтамасыз ету
(қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған ВБТ-дағы
ақшаны сақтау шоты
2240 2 9 1  Үй шаруашылықтары-резидент еместердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған
теңгедегі ақшаны сақтау шоты
2240 2 9 2  Үй шаруашылықтары-резидент еместердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған
ЕАВ-дағы ақшаны сақтау шоты
2240 2 9 3  Үй шаруашылықтары-резидент еместердің міндеттемелерін
қамтамасыз ету (қарымжы, қардарлық) ретінде қабылданған
ВБТ-дағы ақшаны сақтау шоты";
2305 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2306 0 0 0  Сатып алынған облигациялар
2306 1 3 1  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен теңгемен
сатып алынған облигациялар

2306 1 3 2     Выкупленные облигации в СКВ у Национального Банка
Республики Казахстан
2306 1 3 3     Выкупленные облигации в ДВВ у Национального Банка
Республики Казахстан
2306 1 4 1     Выкупленные облигации в тенге  у банков-резидентов
2306 1 4 2     Выкупленные облигации в СКВ у банков-резидентов
2306 1 4 3     Выкупленные облигации в ДВВ у банков-резидентовЭ
2306 1 5 1     Выкупленные облигации в тенге у организаций-резидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2306 1 5 2     Выкупленные облигации в СКВ у организаций-резидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2306 1 5 3     Выкупленные облигации в ДВВ у организаций-резидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2306 1 6 1     Выкупленные облигации в тенге у государственных
нефинансовых организаций-резидентов
2306 1 7 1     Выкупленные облигации в тенге у негосударственных
нефинансовых организаций-резидентов
2306 1 8 1     Выкупленные облигации в тенге у некоммерческих
организаций-резидентов, обслуживающих домашние хозяйства
2306 1 9 1     Выкупленные облигации в тенге у домашних хозяйств-
резидентов
2306 2 3 1     Выкупленные облигации в тенге у иностранных центральных
банков
2306 2 3 2     Выкупленные облигации в СКВ у иностранных центральных
банков
2306 2 3 3     Выкупленные облигации в ДВВ у иностранных центральных
банков
2306 2 4 1     Выкупленные облигации в тенге у банков-нерезидентов
2306 2 4 2     Выкупленные облигации в СКВ у банков-нерезидентов
2306 2 4 3     Выкупленные облигации в ДВВ у банков-нерезидентов
2306 2 5 1     Выкупленные облигации в тенге у организаций-нерезидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2306 2 5 2     Выкупленные облигации в СКВ у организаций-нерезидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2306 2 5 3     Выкупленные облигации в ДВВ у организаций-нерезидентов,
осуществляющих отдельные виды банковских операций
2306 2 6 1     Выкупленные облигации в тенге у государственных
нефинансовых организаций иностранного государства
2306 2 6 2     Выкупленные облигации в СКВ у государственных нефинансовых
организаций иностранного государства
2306 2 6 3     Выкупленные облигации в ДВВ у государственных нефинансовых
организаций иностранного государства
2306 2 7 1     Выкупленные облигации в тенге у негосударственных
нефинансовых организаций иностранного государства
2306 2 7 2     Выкупленные облигации в СКВ у негосударственных
нефинансовых организаций иностранного государства
2306 2 7 3     Выкупленные облигации в ДВВ у негосударственных
нефинансовых организаций иностранного государства

2306 1 3 2  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен ЕАВ-мен сатып
алынған облигациялар
2306 1 3 3  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен ВБТ-мен сатып
алынған облигациялар
2306 1 4 1  Резидент банктерден теңгемен сатып алынған облигациялар
2306 1 4 2  Резидент банктерден ЕАВ-мен сатып алынған облигациялар
2306 1 4 3  Резидент банктерден ВБТ-мен сатып алынған облигациялар
2306 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардан теңгемен сатып алынған облигациялар
2306 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардан ЕАВ-мен сатып алынған облигациялар
2306 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардан ВБТ-мен сатып алынған облигациялар
2306 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардан теңгемен
сатып алынған облигациялар
2306 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардан
теңгемен сатып алынған облигациялар
2306 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдардан теңгемен сатып алынған облигациялар
2306 1 9 1  Үй шаруашылықтары-резиденттерден теңгемен сатып алынған
облигациялар
2306 2 3 1  Шетелдік орталық банктерден теңгемен сатып алынған
облигациялар
2306 2 3 2  Шетелдік орталық банктерден ЕАВ-мен сатып алынған
облигациялар
2306 2 3 3  Шетелдік орталық банктерден ВБТ-мен сатып алынған
облигациялар
2306 2 4 1  Резидент емес банктерден теңгемен сатып алынған
облигациялар
2306 2 4 2  Резидент емес банктерден ЕАВ-мен сатып алынған
облигациялар
2306 2 4 3  Резидент емес банктерден ВБТ-мен сатып алынған
облигациялар
2306 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардан теңгемен сатып алынған
облигациялар
2306 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардан ЕАВ-мен сатып алынған
облигациялар
2306 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардан ВБТ-мен сатып алынған
облигациялар
2306 2 6 1  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарынан теңгемен сатып алынған облигациялар
2306 2 6 2  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарынан ЕАВ-мен сатып алынған облигациялар
2306 2 6 3  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарынан ВБТ-мен сатып алынған облигациялар
2306 2 7 1  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарынан теңгемен сатып алынған облигациялар
2306 2 7 2  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарынан ЕАВ-мен сатып алынған облигациялар
2306 2 7 3  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарынан ВБТ-мен сатып алынған облигациялар

2306 2 8 1     Выкупленные облигации в тенге у некоммерческих
организаций-нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства
2306 2 8 2     Выкупленные облигации в СКВ у некоммерческих организаций-
нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства
2306 2 8 3     Выкупленные облигации в ДВВ у некоммерческих организаций-
нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства
2306 2 9 1     Выкупленные облигации в тенге у домашних хозяйств-
нерезидентов
2306 2 9 2     Выкупленные облигации в СКВ у домашних хозяйств-
нерезидентов
2306 2 9 3     Выкупленные облигации в ДВВ у домашних хозяйств-
нерезидентов";
после счета 2402 293 дополнить следующими счетами:
"2403 0 0 0   Премия по выпущенным в обращение субординированным облигациям
2404 0 0 0   Дисконт по выпущенным в обращение субординированным облигациям
2405 0 0 0   Выкупленные субординированные облигации
2405 1 4 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге
у банков-резидентов
2405 1 5 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге
у организаций-резидентов, осуществляющих отдельные виды
банковских операций
2405 1 6 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге
у государственных нефинансовых организаций-резидентов
2405 1 7 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге
у негосударственных нефинансовых организаций-резидентов
2405 1 8 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге
у некоммерческих организаций-резидентов, обслуживающих
домашние хозяйства
2405 1 9 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге у домашних
хозяйств-резидентов
2405 2 3 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге у иностранных
центральных банков
2405 2 3 2     Выкупленные субординированные облигации в СКВ у иностранных
центральных банков
2405 2 3 3     Выкупленные субординированные облигации в ДВВ у иностранных
центральных банков
2405 2 4 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге у банков-
нерезидентов
2405 2 4 2     Выкупленные субординированные облигации в СКВ у банков-
нерезидентов
2405 2 4 3     Выкупленные субординированные облигации в ДВВ у банков-
нерезидентов
2405 2 5 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге
у организаций-нерезидентов, осуществляющих отдельные виды
банковских операций
2405 2 5 2     Выкупленные субординированные облигации в СКВ у организаций-
нерезидентов, осуществляющих отдельные виды банковских
операций
2405 2 5 3     Выкупленные субординированные облигации в ДВВ у организаций-
нерезидентов, осуществляющих отдельные виды банковских
операций
2405 2 6 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге у
государственных нефинансовых организаций иностранного
государства

2306 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдардан теңгемен сатып алынған
облигациялар
2306 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдардан ЕАВ-мен сатып алынған
облигациялар
2306 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдардан ВБТ-мен сатып алынған
облигациялар
2306 2 9 1  Үй шаруашылықтары-резидент еместерден теңгемен сатып
алынған облигациялар
2306 2 9 2  Үй шаруашылықтары-резидент еместерден ЕАВ-мен сатып
алынған облигациялар
2306 2 9 3  Үй шаруашылықтары-резидент еместерден ВБТ-мен сатып
алынған облигациялар";
2402 293 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2403 0 0 0  Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша
сыйлықақы
2404 0 0 0  Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша
дисконт
2405 0 0 0  Сатып алынған реттелген облигациялар
2405 1 4 1  Резидент банктерден теңгемен сатып алынған реттелген
облигациялар
2405 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардан теңгемен сатып алынған реттелген
облигациялар
2405 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардан теңгемен
сатып алынған реттелген облигациялар
2405 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардан
теңгемен сатып алынған реттелген облигациялар
2405 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдардан теңгемен сатып алынған реттелген
облигациялар
2405 1 9 1  Үй шаруашылықтары-резиденттерден теңгемен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 3 1  Шетелдік орталық банктерден теңгемен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 3 2  Шетелдік орталық банктерден ЕАВ-мен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 3 3  Шетелдік орталық банктерден ВБТ-мен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 4 1  Резидент емес банктерден теңгемен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 4 2  Резидент емес банктерден ЕАВ-мен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 4 3  Резидент емес банктерден ВБТ-мен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардан теңгемен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардан ЕАВ-мен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардан ВБТ-мен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 6 1  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарынан теңгемен сатып алынған реттелген
облигациялар

2405 2 6 2     Выкупленные субординированные облигации в СКВ
у государственных нефинансовых организаций иностранного
государства
2405 2 6 3     Выкупленные субординированные облигации в ДВВ у
государственных нефинансовых организаций иностранного
государства
2405 2 7 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге у
негосударственных нефинансовых организаций иностранного
государства
2405 2 7 2     Выкупленные субординированные облигации в СКВ
у негосударственных нефинансовых организаций иностранного
государства
2405 2 7 3     Выкупленные субординированные облигации в ДВВ
у негосударственных нефинансовых организаций иностранного
государства
2405 2 8 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге
у некоммерческих организаций-нерезидентов, обслуживающих
домашние хозяйства
2405 2 8 2     Выкупленные субординированные облигации в СКВ
у некоммерческих организаций-нерезидентов, обслуживающих
домашние хозяйства
2405 2 8 3     Выкупленные субординированные облигации в ДВВ
у некоммерческих организаций-нерезидентов,
обслуживающих домашние хозяйства
2405 2 9 1     Выкупленные субординированные облигации в тенге у домашних
хозяйств-нерезидентов
2405 2 9 2     Выкупленные субординированные облигации в СКВ у домашних
хозяйств-нерезидентов
2405 2 9 3     Выкупленные субординированные облигации в ДВВ у домашних
хозяйств-нерезидентов
2406 0 0 0   Субординированные облигации
2406 1 4 1     Субординированные облигации в тенге у банков-резидентов
2406 1 5 1     Субординированные облигации в тенге у организаций-
резидентов, осуществляющих отдельные виды банковских
операций
2406 1 6 1     Субординированные облигации в тенге у государственных
нефинансовых организаций-резидентов
2406 1 7 1     Субординированные облигации в тенге у негосударственных
нефинансовых организаций-резидентов
2406 1 8 1     Субординированные облигации в тенге у некоммерческих
организаций-резидентов, обслуживающих домашние хозяйства
2406 1 9 1     Субординированные облигации в тенге у домашних хозяйств-
резидентов
2406 2 3 1     Субординированные облигации в тенге у иностранных
центральных банков
2406 2 3 2     Субординированные облигации в СКВ у иностранных
центральных банков
2406 2 3 3     Субординированные облигации в ДВВ у иностранных
центральных банков
2406 2 4 1     Субординированные облигации в тенге у банков-нерезидентов
2406 2 4 2     Субординированные облигации в СКВ у банков-нерезидентов
2406 2 4 3     Субординированные облигации в ДВВ у банков-нерезидентов
2406 2 5 1     Субординированные облигации в тенге у организаций-
нерезидентов, осуществляющих отдельные виды банковских
операций

2405 2 6 2  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарынан ЕАВ-мен сатып алынған реттелген
облигациялар
2405 2 6 3  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарынан ВБТ-мен сатып алынған реттелген
облигациялар
2405 2 7 1  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарынан теңгемен сатып алынған реттелген
облигациялар
2405 2 7 2  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарынан ЕАВ-мен сатып алынған реттелген
облигациялар
2405 2 7 3  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарынан ВБТ-мен сатып алынған реттелген
облигациялар
2405 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдардан теңгемен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдардан ЕАВ-мен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдардан ВБТ-мен сатып алынған
реттелген облигациялар
2405 2 9 1  Үй шаруашылықтары-резидент еместерден теңгемен сатып
алынған реттелген облигациялар
2405 2 9 2  Үй шаруашылықтары-резидент еместерден ЕАВ-мен сатып
алынған реттелген облигациялар
2405 2 9 3  Үй шаруашылықтары-резидент еместерден ВБТ-мен сатып
алынған реттелген облигациялар
2406 0 0 0  Реттелген облигациялар
2406 1 4 1  Резидент банктерде теңгемен реттелген облигациялар
2406 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдарда теңгемен реттелген облигациялар
2406 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдарда теңгемен
реттелген облигациялар
2406 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдарда
теңгемен реттелген облигациялар
2406 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдарда теңгемен реттелген облигациялар
2406 1 9 1  Үй шаруашылықтары-резиденттерде теңгемен реттелген
облигациялар
2406 2 3 1  Шетелдік орталық банктерде теңгемен реттелген
облигациялар
2406 2 3 2  Шетелдік орталық банктерде ЕАВ-мен реттелген
облигациялар
2406 2 3 3  Шетелдік орталық банктерде ВБТ-мен реттелген
облигациялар
2406 2 4 1  Резидент емес банктерде теңгемен реттелген облигациялар
2406 2 4 2  Резидент емес банктерде ЕАВ-мен реттелген облигациялар
2406 2 4 3  Резидент емес банктерде ВБТ-мен реттелген облигациялар
2406 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарда теңгемен реттелген облигациялар

2406 2 5 2     Субординированные облигации в СКВ у организаций-
нерезидентов, осуществляющих отдельные виды банковских
операций
2406 2 5 3     Субординированные облигации в ДВВ у организаций-
нерезидентов, осуществляющих отдельные виды банковских
операций
2406 2 6 1     Субординированные облигации в тенге у государственных
нефинансовых организаций иностранного государства
2406 2 6 2     Субординированные облигации в СКВ у государственных
нефинансовых организаций иностранного государства
2406 2 6 3     Субординированные облигации в ДВВ у государственных
нефинансовых организаций иностранного государства
2406 2 7 1     Субординированные облигации в тенге у негосударственных
нефинансовых организаций иностранного государства
2406 2 7 2     Субординированные облигации в СКВ у негосударственных
нефинансовых организаций иностранного государства
2406 2 7 3     Субординированные облигации в ДВВ у негосударственных
нефинансовых организаций иностранного государства
2406 2 8 1     Субординированные облигации в тенге у некоммерческих
организаций-нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства
2406 2 8 2     Субординированные облигации в СКВ у некоммерческих
организаций-нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства
2406 2 8 3     Субординированные облигации в ДВВ у некоммерческих
организаций-нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства
2406 2 9 1     Субординированные облигации в тенге у домашних хозяйств-
нерезидентов
2406 2 9 2     Субординированные облигации в СКВ у домашних хозяйств-
нерезидентов
2406 2 9 3     Субординированные облигации в ДВВ у домашних хозяйств-
нерезидентов";
после счета 2700 дополнить следующими счетами:
"2701 0 0 0     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
2701 1 3 1     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
Национального Банка Республики Казахстан в тенге
2701 1 3 2     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
Национального Банка Республики Казахстан в СКВ
2701 1 3 3     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
Национального Банка Республики Казахстан в ДВВ
2701 1 4 1     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
банков-резидентов в тенге
2701 1 4 2     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
банков-резидентов в СКВ
2701 1 4 3     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
банков-резидентов в ДВВ
2701 1 5 1     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
организаций-резидентов, осуществляющих отдельные
виды банковских операций в тенге
2701 1 5 2     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
организаций-резидентов, осуществляющих отдельные
виды банковских операций в СКВ

2406 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарда ЕАВ-мен реттелген облигациялар
2406 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдарда ВБТ-мен реттелген облигациялар
2406 2 6 1  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарында теңгемен реттелген облигациялар
2406 2 6 2  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарында ЕАВ-мен реттелген облигациялар
2406 2 6 3  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарында ВБТ-мен реттелген облигациялар
2406 2 7 1  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарында теңгемен реттелген облигациялар
2406 2 7 2  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарында ЕАВ-мен реттелген облигациялар
2406 2 7 3  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарында ВБТ-мен реттелген облигациялар
2406 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарда теңгемен реттелген облигациялар
2406 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарда ЕАВ-мен реттелген облигациялар
2406 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдарда ВБТ-мен реттелген облигациялар
2406 2 9 1  Үй шаруашылықтары-резидент еместерде теңгемен реттелген
облигациялар
2406 2 9 2  Үй шаруашылықтары-резидент еместерде ЕАВ-мен реттелген
облигациялар
2406 2 9 3  Үй шаруашылықтары-резидент еместерде ВБТ-мен реттелген
облигациялар";
2700 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2701 0 0 0  Корреспонденттік шоттар бойынша есептелген шығыстар
2701 1 3 1  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің теңгемен
корреспонденттік шоттары бойынша есептелген шығыстар
2701 1 3 2  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ЕАВ-мен
корреспонденттік шоттары бойынша есептелген шығыстар
2701 1 3 3  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ВБТ-мен
корреспонденттік шоттары бойынша есептелген шығыстар
2701 1 4 1  Басқа резидент банктердің теңгемен корреспонденттік
шоттары бойынша есептелген шығыстар
2701 1 4 2  Басқа резидент банктердің ЕАВ-мен корреспонденттік
шоттары бойынша есептелген шығыстар
2701 1 4 3  Басқа резидент банктердің ВБТ-мен корреспонденттік
шоттары бойынша есептелген шығыстар
2701 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардың теңгемен корреспонденттік шоттары
бойынша есептелген шығыстар
2701 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардың ЕАВ-мен корреспонденттік шоттары
бойынша есептелген шығыстар

2701 1 5 3     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
организаций-резидентов, осуществляющих отдельные
виды банковских операций в ДВВ
2701 1 6 1     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
АО "Казпочта" в тенге
2701 1 6 2     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
АО "Казпочта" в СКВ
2701 1 6 3     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
АО "Казпочта" в ДВВ
2701 2 3 1     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
иностранных центральных банков в тенге
2701 2 3 2     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
иностранных центральных банков в СКВ
2701 2 3 3     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
иностранных центральных банков в ДВВ
2701 2 4 1     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
банков-нерезидентов в тенге
2701 2 4 2     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
банков-нерезидентов в СКВ
2701 2 4 3     Начисленные расходы по корреспондентским счетам
банков-нерезидентов в ДВВ";
название счета 2708 000 после слова "счетам" дополнить словами
"других банков";
в названии счетов 2713 000 - 2713 243 слова "(заклад, гарантия,
задаток)" исключить;
исключить номера и названия следующих счетов:
"2716 0 0 0   Начисленные расходы по аудиту и консультационным услугам
2716 1 0 0     Начисленные расходы по аудиту и консультационным
услугам, предоставленные резидентами
2716 2 0 0     Начисленные расходы по аудиту и консультационным услугам,
предоставленные нерезидентами";
после счета 2715 243 дополнить следующими счетами:
"2717 0 0 0   Начисленные расходы по металлическим счетам клиентов
в аффинированных драгоценных металлах
2717 1 1 0     Начисленные расходы по металлическим счетам Правительства
Республики Казахстан в аффинированных драгоценных металлах
2717 1 5 0     Начисленные расходы по металлическим счетам организаций-
резидентов, осуществляющих отдельные виды банковских операций
в аффинированных драгоценных металлах
2717 1 6 0     Начисленные расходы по металлическим счетам государственных
нефинансовых организаций-резидентов в аффинированных
драгоценных металлах
2717 1 7 0     Начисленные расходы по металлическим счетам негосударственных
нефинансовых организаций-резидентов в аффинированных
драгоценных металлах
2717 1 8 0     Начисленные расходы по металлическим счетам некоммерческих
организаций-резидентов, обслуживающих домашние хозяйства
в аффинированных драгоценных металлах
2717 1 9 0     Начисленные расходы по металлическим счетам домашних
хозяйств-резидентов в аффинированных драгоценных металлах

2701 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардың ВБТ-мен корреспонденттік шоттары
бойынша есептелген шығыстар
2701 1 6 1  "Қазпочта" АҚ-ның теңгемен корреспонденттік шоттары
бойынша есептелген шығыстар
2701 1 6 2  "Қазпочта" АҚ-ның ЕАВ-мен корреспонденттік шоттары
бойынша есептелген шығыстар
2701 1 6 3  "Қазпочта" АҚ-ның ВБТ-мен корреспонденттік шоттары
бойынша есептелген шығыстар
2701 2 3 1  Шетелдік орталық банктердің теңгемен корреспонденттік
шоттары бойынша есептелген шығыстар
2701 2 3 2  Шетелдік орталық банктердің ЕАВ-мен корреспонденттік
шоттары бойынша есептелген шығыстар
2701 2 3 3  Шетелдік орталық банктердің ВБТ-мен корреспонденттік
шоттары бойынша есептелген шығыстар
2701 2 4 1  Басқа резидент емес банктердің теңгемен
корреспонденттік шоттары бойынша есептелген шығыстар
2701 2 4 2  Басқа резидент емес банктердің ЕАВ-мен корреспонденттік
шоттары бойынша есептелген шығыстар
2701 2 4 3  Басқа резидент емес банктердің ВБТ-мен корреспонденттік
шоттары бойынша есептелген шығыстар";
2708 000 шотының атауы "Тазартылған" деген сөздің алдынан "Басқа банктердің" деген сөздермен толықтырылсын;
2713 000 - 2713 243 шоттарының атауында "қардарлық, кепіл, қарымжы" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай шоттардың нөмірлері мен атаулары алынып тасталсын:
"2716 0 0 0  Аудит және консультациялық қызмет көрсетулер бойынша
есептелген шығыстар
2716 1 0 0  Резиденттер көрсеткен аудит және консультациялық
қызметтер бойынша есептелген шығыстар
2716 2 0 0  Резидент еместер көрсеткен аудит және консультациялық
қызметтер бойынша есептелген шығыстар";
2715 243 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2717 0 0 0  Клиенттердің тазартылған қымбат металдармен металл
шоттары бойынша есептелген шығыстар
2717 1 1 0  Қазақстан Республикасы Үкіметінің тазартылған қымбат
металдармен металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2717 1 5 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардың тазартылған қымбат металдармен
металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2717 1 6 0  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдардың
тазартылған қымбат металдармен металл шоттары бойынша
есептелген шығыстар
2717 1 7 0  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдардың
тазартылған қымбат металдармен металл шоттары бойынша
есептелген шығыстар
2717 1 8 0  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдардың тазартылған қымбат металдармен
металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2717 1 9 0  Үй шаруашылықтары-резиденттердің тазартылған қымбат
металдармен металл шоттары бойынша есептелген шығыстар

2717 2 1 0     Начисленные расходы по металлическим счетам Правительства
иностранного государства в аффинированных драгоценных
металлах
2717 2 2 0     Начисленные расходы по металлическим счетам местных органов
власти иностранного государства в аффинированных драгоценных
металлах
2717 2 5 0     Начисленные расходы по металлическим счетам организаций-
нерезидентов, осуществляющих отдельные виды банковских операций
в аффинированных драгоценных металлах
2717 2 6 0     Начисленные расходы по металлическим счетам государственных
нефинансовых организаций иностранного государства в
аффинированных драгоценных металлах
2717 2 7 0     Начисленные расходы по металлическим счетам негосударственных
нефинансовых организаций иностранного государства
в аффинированных драгоценных металлах
2717 2 8 0     Начисленные расходы по металлическим счетам некоммерческих
организаций-нерезидентов, обслуживающих домашние хозяйства
в аффинированных драгоценных металлах
2717 2 9 0     Начисленные расходы по металлическим счетам домашних
хозяйств-нерезидентов в аффинированных драгоценных металлах";
в названии счетов 2723 000 - 2723 293 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
после счета 2730 293 дополнить следующими счетами:
"2731 0 0 0   Начисленные расходы по прочим операциям
2731 1 1 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с Правительством Республики Казахстан
2731 1 1 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с Правительством Республики Казахстан
2731 1 1 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с Правительством Республики Казахстан
2731 1 3 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с Национальным Банком Республики Казахстан
2731 1 3 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с Национальным Банком Республики Казахстан
2731 1 3 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с Национальным Банком Республики Казахстан
2731 1 4 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с банками-резидентами
2731 1 4 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с банками-резидентами
2731 1 4 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с банками-резидентами
2731 1 5 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с организациями-резидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
2731 1 5 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с организациями-резидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций
2731 1 5 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с организациями-резидентами, осуществляющими отдельные
виды банковских операций

2717 2 1 0  Шетел мемлекеті үкіметінің тазартылған қымбат
металдармен металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2717 2 2 0  Шетелдік мемлекеттің жергілікті өкімет органдарының
тазартылған қымбат металдармен металл шоттары бойынша
есептелген шығыстар
2717 2 5 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардың тазартылған қымбат металдармен
металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2717 2 6 0  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарының тазартылған қымбат металдармен металл
шоттары бойынша есептелген шығыстар
2717 2 7 0  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес
ұйымдарының тазартылған қымбат металдармен металл
шоттары бойынша есептелген шығыстар
2717 2 8 0  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдардың тазартылған қымбат металдармен
металл шоттары бойынша есептелген шығыстар
2717 2 9 0  Үй шаруашылықтары-резидент еместердің тазартылған
қымбат металдармен металл шоттары бойынша есептелген
шығыстар";
2723 000 - 2723 293 шоттарының атауында "қардарлық, кепіл, қарымжы" деген сөздер алынып тасталсын;
2730 293 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2731 0 0 0  Басқа да операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 1 1  Қазақстан Республикасы Үкіметімен теңгедегі басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 1 2  Қазақстан Республикасы Үкіметімен ЕАВ-дағы басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 1 3  Қазақстан Республикасы Үкіметімен ВБТ-дағы басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 3 1  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен теңгедегі басқа
да операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 3 2  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен ЕАВ-дағы басқа
да операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 3 3  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен ВБТ-дағы басқа
да операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 4 1  Резидент банктермен теңгедегі басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 1 4 2  Резидент банктермен ЕАВ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 1 4 3  Резидент банктермен ВБТ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 1 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдармен теңгедегі басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 1 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдармен ЕАВ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 1 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдармен ВБТ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар

2731 1 6 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с государственными нефинансовыми организациями-резидентами
2731 1 6 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с государственными нефинансовыми организациями-резидентами
2731 1 6 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с государственными нефинансовыми организациями-резидентами
2731 1 7 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с негосударственными нефинансовыми организациями-
резидентами
2731 1 7 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
2731 1 7 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с негосударственными нефинансовыми организациями-резидентами
2731 1 8 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающим
домашние хозяйства
2731 1 8 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими
домашние хозяйства
2731 1 8 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с некоммерческими организациями-резидентами, обслуживающими
домашние хозяйства
2731 1 9 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге с домашними
хозяйствами-резидентами
2731 1 9 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ с домашними
хозяйствами-резидентами
2731 1 9 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ с домашними
хозяйствами-резидентами
2731 2 1 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с Правительством иностранного государства
2731 2 1 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с Правительства иностранного государства
2731 2 1 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с Правительством иностранного государства
2731 2 2 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с местными органами власти иностранного государства
2731 2 2 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ с местными
органами власти иностранного государства
2731 2 2 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ с местными
органами власти иностранного государства
2731 2 3 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с иностранными центральными банками
2731 2 3 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с иностранными центральными банками
2731 2 3 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с иностранными центральными банками
2731 2 4 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с банками-нерезидентами
2731 2 4 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с банками-нерезидентами

2731 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен теңгедегі
басқа да операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен ЕАВ-дағы
басқа да операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен ВБТ-дағы
басқа да операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
теңгедегі басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 1 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
ЕАВ-дағы басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 1 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
ВБТ-дағы басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдармен теңгедегі басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдармен ЕАВ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдармен ВБТ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 1 9 1  Резидент үй шаруашылықтарымен теңгедегі басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 9 2  Резидент үй шаруашылықтарымен ЕАВ-дағы басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 1 9 3  Резидент үй шаруашылықтарымен ВБТ-дағы басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 2 1 1  Шетел мемлекеті үкіметімен теңгедегі басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 2 1 2  Шетел мемлекеті үкіметімен ЕАВ-дағы басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 2 1 3  Шетел мемлекеті үкіметімен ВБТ-дағы басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 2 2 1  Шетелдік мемлекеттің жергілікті өкімет органдарымен
теңгедегі басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 2 2 2  Шетелдік мемлекеттің жергілікті өкімет органдарымен
ЕАВ-дағы басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 2 2 3  Шетелдік мемлекеттің жергілікті өкімет органдарымен
ВБТ-дағы басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 2 3 1  Шетелдік орталық банктермен теңгедегі басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 2 3 2  Шетелдік орталық банктермен ЕАВ-дағы басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 2 3 3  Шетелдік орталық банктермен ВБТ-дағы басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 2 4 1  Резидент емес банктермен теңгедегі басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 2 4 2  Резидент емес банктермен ЕАВ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар

2731 2 4 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с банками-нерезидентами
2731 2 5 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге с
организациями-нерезидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
2731 2 5 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с организациями-нерезидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
2731 2 5 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с организациями-нерезидентами, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
2731 2 6 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с государственными нефинансовыми организациями
иностранного государства
2731 2 6 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с государственными нефинансовыми организациями
иностранного государства
2731 2 6 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с государственными нефинансовыми организациями
иностранного государства
2731 2 7 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с негосударственными нефинансовыми организациями
иностранного государства
2731 2 7 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с негосударственными нефинансовыми организациями
иностранного государства
2731 2 7 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с негосударственными нефинансовыми организациями
иностранного государства
2731 2 8 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с некоммерческими организациями-нерезидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
2731 2 8 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с некоммерческими организациями-нерезидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
2731 2 8 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с некоммерческими организациями-нерезидентами,
обслуживающими домашние хозяйства
2731 2 9 1     Начисленные расходы по прочим операциям в тенге
с домашними хозяйствами-нерезидентами
2731 2 9 2     Начисленные расходы по прочим операциям в СКВ
с домашними хозяйствами-нерезидентами
2731 2 9 3     Начисленные расходы по прочим операциям в ДВВ
с домашними хозяйствами-нерезидентами";
в названии счетов 2747 000 - 2747 293 слова "(заклад, гарантия,
задаток)" исключить;
в названии счетов 2755 000 - 2755 293 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 2755 293 дополнить следующими счетами:
"2770 0 0 0   Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности
2770 1 6 1     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в тенге с государственными нефинансовыми
организациями-резидентами
2770 1 7 1     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в тенге с негосударственными нефинансовыми
организациями-резидентами

2731 2 4 3  Резидент емес банктермен ВБТ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 2 5 1  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдармен теңгедегі басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 2 5 2  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдармен ЕАВ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 2 5 3  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдармен ВБТ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 2 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
теңгедегі басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 2 6 2  Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
ЕАВ-дағы басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 2 6 3  Мемлекеттік қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
ВБТ-дағы басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 2 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
теңгедегі басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 2 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
ЕАВ-дағы басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 2 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
ВБТ-дағы басқа да операциялар бойынша есептелген
шығыстар
2731 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдармен теңгедегі басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдармен ЕАВ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдармен ВБТ-дағы басқа да операциялар
бойынша есептелген шығыстар
2731 2 9 1  Резидент емес үй шаруашылықтарымен теңгедегі басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 2 9 2  Резидент емес үй шаруашылықтарымен ЕАВ-дағы басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар
2731 2 9 3  Резидент емес үй шаруашылықтарымен ВБТ-дағы басқа да
операциялар бойынша есептелген шығыстар";
2747 000 - 2747 293 шоттары атауының мемлекеттік тілдегі мәтінінде "(қардарлық, кепіл, қарымжы)"; "(кепілзат, кепіл, кепілдік)" деген сөздер алынып тасталсын;
2755 000 - 2755 293 шоттарының атауындағы "(траст)" деген сөз алынып тасталсын;
2755 293 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2770 0 0 0  Әкімшілік-шаруашылық қызметі бойынша есептелген
шығыстар
2770 1 6 1  Мемлекеттік қаржылық емес резидент ұйымдармен
әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша теңгемен есептелген
шығыстар
2770 1 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент ұйымдармен
әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша теңгемен есептелген
шығыстар

2770 1 8 1     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в тенге с некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства
2770 1 9 1     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в тенге с домашними хозяйствами-резидентами
2770 2 6 1     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в тенге с государственными нефинансовыми
организациями иностранного государства
2770 2 6 2     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в СКВ с государственными нефинансовыми
организациями иностранного государства
2770 2 6 3     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в ДВВ с государственными нефинансовыми
организациями иностранного государства
2770 2 7 1     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в тенге с негосударственными нефинансовыми
организациями иностранного государства
2770 2 7 2     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в СКВ с негосударственными нефинансовыми
организациями иностранного государства
2770 2 7 3     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в ДВВ с негосударственными нефинансовыми
организациями иностранного государства
2770 2 8 1     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в тенге с некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
2770 2 8 2     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в СКВ с некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
2770 2 8 3     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в ДВВ с некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
2770 2 9 1     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в тенге с домашними хозяйствами-
нерезидентами
2770 2 9 2     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в СКВ с домашними хозяйствами-нерезидентами
2770 2 9 3     Начисленные расходы по административно-хозяйственной
деятельности в ДВВ с домашними хозяйствами-нерезидентами";
после счета 2793 253 дополнить следующим счетом:
"2794 0 0 0   Доходы будущих периодов";
в названии счетов 2815 000 - 2815 200 слово "(трастовым)" исключить;
после счета 2819 200 дополнить следующими счетами:
"2820 0 0 0   Начисленные расходы по аудиту и консультационным услугам
2820 1 0 0     Начисленные расходы по аудиту и консультационным услугам,
предоставленные резидентами
2820 2 0 0     Начисленные расходы по аудиту и консультационным услугам,
предоставленные нерезидентами";

2770 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдармен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша
теңгемен есептелген шығыстар
2770 1 9 1  Резидент үй шаруашылықтарымен әкімшілік-шаруашылық
қызмет бойынша теңгемен есептелген шығыстар
2770 2 6 1  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарымен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша
теңгемен есептелген шығыстар
2770 2 6 2  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарымен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша ЕАВ-мен
есептелген шығыстар
2770 2 6 3  Шетелдік мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес
ұйымдарымен әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша ВБТ-мен
есептелген шығыстар
2770 2 7 1  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша теңгемен есептелген
шығыстар
2770 2 7 2  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша ЕАВ-мен есептелген
шығыстар
2770 2 7 3  Мемлекеттік емес қаржылық емес резидент емес ұйымдармен
әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша ВБТ-мен есептелген
шығыстар
2770 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдармен теңгедегі әкімшілік-шаруашылық
қызмет бойынша есептелген шығыстар
2770 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдармен ЕАВ-дағы әкімшілік-шаруашылық
қызмет бойынша есептелген шығыстар
2770 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдармен ВБТ-дағы әкімшілік-шаруашылық
қызмет бойынша есептелген шығыстар
2770 2 9 1  Резидент емес үй шаруашылықтарымен әкімшілік-шаруашылық
қызмет бойынша теңгемен есептелген шығыстар
2770 2 9 2  Резидент емес үй шаруашылықтарымен әкімшілік-шаруашылық
қызмет бойынша ЕАВ-мен есептелген шығыстар
2770 2 9 3  Резидент емес үй шаруашылықтарымен әкімшілік-шаруашылық
қызмет бойынша ВБТ-мен есептелген шығыстар";
2793 253 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"2794 0 0 0  Болашақ кезеңдердің кірістері";
2815 000 - 2815 200 шоттарының атауындағы "(траст)" деген сөз алынып тасталсын;
2819 200 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2820 0 0 0  Аудит және консультациялық қызмет көрсетулер бойынша
есептелген шығыстар
2820 1 0 0  Аудит және резиденттер ұсынған консультациялық қызмет
көрсетулер бойынша есептелген шығыстар
2820 2 0 0  Аудит және резидент еместер ұсынған консультациялық
қызмет көрсетулер бойынша есептелген шығыстар";

в названии счетов 2835 000 - 2835 200 слово "(трастовым)" исключить;
после счета 2860 293 дополнить следующим счетом:
"2861 0 0 0   Резерв на отпускные выплаты";
после счета 2891 173 дополнить следующими счетами:
"2891 1 8 1     Обязательства в тенге перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по
операциям фьючерс
2891 1 8 2     Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по операциям
фьючерс
2891 1 8 3     Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по операциям
фьючерс
2891 1 9 1     Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
резидентами по операциям фьючерс
2891 1 9 2     Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-резидентами
по операциям фьючерс
2891 1 9 3     Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-резидентами
по операциям фьючерс";
после счета 2891 273 дополнить следующими счетами:
"2891 2 8 1     Обязательства в тенге перед некоммерческими
организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние
хозяйства по операциям фьючерс
2891 2 8 2     Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства по
операциям фьючерс
2891 2 8 3     Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства по
операциям фьючерс
2891 2 9 1     Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям фьючерс
2891 2 9 2     Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям фьючерс
2891 2 9 3     Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям фьючерс";
после счета 2892 173 дополнить следующими счетами:
"2892 1 8 1     Обязательства в тенге перед некоммерческими
организациями-резидентами, обслуживающими домашние
хозяйства по операциям форвард
2892 1 8 2     Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по операциям форвард
2892 1 8 3     Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по
операциям форвард
2892 1 9 1     Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
резидентами по операциям форвард
2892 1 9 2     Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-
резидентами по операциям форвард
2892 1 9 3     Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-
резидентами по операциям форвард";

2835 000 - 2835 200 шоттарының атауындағы "(траст)" деген сөз алынып тасталсын;
2860 293 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"2861 0 0 0  Демалыс төлемақысына арналған резервтер";
2891 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2891 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы фьючерс операциялары бойынша
теңгедегі міндеттемелер
2891 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы фьючерс операциялары бойынша
ЕАВ-дағы міндеттемелер
2891 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы фьючерс операциялары бойынша
ВБТ-дағы міндеттемелер
2891 1 9 1  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы фьючерс
операциялары бойынша теңгедегі міндеттемелер
2891 1 9 2  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы фьючерс
операциялары бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2891 1 9 3  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы фьючерс
операциялары бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";
2891 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2891 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы фьючерс операциялары
бойынша теңгедегі міндеттемелер
2891 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы фьючерс операциялары
бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2891 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы фьючерс операциялары
бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер
2891 2 9 1  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы фьючерс
операциялары бойынша теңгедегі міндеттемелер
2891 2 9 2  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы фьючерс
операциялары бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2891 2 9 3  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы фьючерс
операциялары бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";
2892 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2892 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы форвард операциялары бойынша
теңгедегі міндеттемелер
2892 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы форвард операциялары бойынша
ЕАВ-дағы міндеттемелер
2892 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы форвард операциялары бойынша
ВБТ-дағы міндеттемелер
2892 1 9 1  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы форвард
операциялары бойынша теңгедегі міндеттемелер
2892 1 9 2  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы форвард
операциялары бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2892 1 9 3  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы форвард
операциялары бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";

после счета 2892 273 дополнить следующими счетами:
"2892 2 8 1    Обязательства в тенге перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по операциям форвард
2892 2 8 2     Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства по
операциям форвард
2892 2 8 3     Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по операциям форвард
2892 2 9 1     Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям форвард
2892 2 9 2     Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям форвард
2892 2 9 3     Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям форвард";
после счета 2893 173 дополнить следующими счетами:
"2893 1 8 1     Обязательства в тенге перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по
опционным операциям
2893 1 8 2     Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по
опционным операциям
2893 1 8 3     Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по
опционным операциям
2893 1 9 1     Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
резидентами по опционным операциям
2893 1 9 2     Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-
резидентами по опционным операциям
2893 1 9 3     Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-
резидентами по опционным операциям";
после счета 2893 273 дополнить следующими счетами:
"2893 2 8 1     Обязательства в тенге перед некоммерческими
организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние
хозяйства по опционным операциям
2893 2 8 2     Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по опционным операциям
2893 2 8 3     Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по опционным операциям
2893 2 9 1     Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по опционным операциям
2893 2 9 2     Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по опционным операциям
2893 2 9 3     Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по опционным операциям";
после счета 2894 173 дополнить следующими счетами:
"2894 1 8 1    Обязательства в тенге перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по операциям спот

2892 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2892 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы форвард операциялары
бойынша теңгедегі міндеттемелер
2892 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы форвард операциялары
бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2892 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы форвард операциялары
бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер
2892 2 9 1  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы форвард
операциялары бойынша теңгедегі міндеттемелер
2892 2 9 2  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы форвард
операциялары бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2892 2 9 3  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы форвард
операциялары бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";
2893 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2893 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы опцион операциялары бойынша
теңгедегі міндеттемелер
2893 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы опцион операциялары бойынша
ЕАВ-дағы міндеттемелер
2893 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы опцион операциялары бойынша
ВБТ-дағы міндеттемелер
2893 1 9 1  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы опцион
операциялары бойынша теңгедегі міндеттемелер
2893 1 9 2  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы опцион
операциялары бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2893 1 9 3  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы опцион
операциялары бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";
2893 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2893 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы опцион операциялары
бойынша теңгедегі міндеттемелер
2893 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы опцион операциялары
бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2893 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы опцион операциялары
бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер
2893 2 9 1  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы опцион
операциялары бойынша теңгедегі міндеттемелер
2893 2 9 2  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы опцион
операциялары бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2893 2 9 3  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы опцион
операциялары бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";
2894 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2894 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы спот операциялары бойынша
теңгедегі міндеттемелер

2894  1 8 2    Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по операциям спот
2894  1 8 3    Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по
операциям спот
2894  1 9 1    Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
резидентами по операциям спот
2894  1 9 2    Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-
резидентами по операциям спот
2894  1 9 3    Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-
резидентами по операциям спот";
после счета 2894 273 дополнить следующими счетами:
"2894 2 8 1     Обязательства в тенге перед некоммерческими
организациями-нерезидентами, обслуживающими домашние
хозяйства по операциям спот
2894  2 8 2    Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по операциям спот
2894  2 8 3    Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по операциям спот
2894  2 9 1    Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям спот
2894  2 9 2    Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям спот
2894  2 9 3    Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям спот";
после счета 2895 173 дополнить следующими счетами:
"2895 1 8 1    Обязательства в тенге перед некоммерческими
организациями-резидентами, обслуживающими домашние
хозяйства по операциям своп
2895 1 8 2     Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по операциям своп
2895 1 8 3     Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по
операциям своп
2895 1 9 1     Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
резидентами по операциям своп
2895 1 9 2     Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-
резидентами по операциям своп
2895 1 9 3     Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-
резидентами по операциям своп";
после счета 2895 273 дополнить следующими счетами:
"2895 2 8 1     Обязательства в тенге перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по операциям своп
2895 2 8 2     Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по операциям своп
2895 2 8 3     Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по операциям своп

2894 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы спот операциялары бойынша
ЕАВ-дағы міндеттемелер
2894 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы спот операциялары бойынша
ВБТ-дағы міндеттемелер
2894 1 9 1  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы спот операциялары
бойынша теңгедегі міндеттемелер
2894 1 9 2  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы спот операциялары
бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2894 1 9 3  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы спот операциялары
бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";
2894 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2894 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы спот операциялары
бойынша теңгедегі міндеттемелер
2894 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы спот операциялары
бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2894 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы спот операциялары
бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер
2894 2 9 1  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы спот
операциялары бойынша теңгедегі міндеттемелер
2894 2 9 2  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы спот
операциялары бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2894 2 9 3  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы спот
операциялары бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";
2895 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2895 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы своп операциялары бойынша
теңгедегі міндеттемелер
2895 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы своп операциялары бойынша
ЕАВ-дағы міндеттемелер
2895 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы своп операциялары бойынша
ВБТ-дағы міндеттемелер
2895 1 9 1  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы своп операциялары
бойынша теңгедегі міндеттемелер
2895 1 9 2  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы своп операциялары
бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2895 1 9 3  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы своп операциялары
бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";
2895 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2895 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы своп операциялары
бойынша теңгедегі міндеттемелер
2895 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы своп операциялары
бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2895 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы своп операциялары
бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер

2895 2 9 1     Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям своп
2895 2 9 2     Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям своп
2895 2 9 3     Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по операциям своп";
исключить номера и названия следующих счетов:
"2896 0 0 0   Обязательство по премии за приобретаемый опцион
2896 1 3 1     Обязательство в тенге перед Национальным Банком
Республики Казахстан по премии за приобретаемый опцион
2896 1 3 2     Обязательство в СКВ перед Национальным Банком Республики
Казахстан по премии за приобретаемый опцион
2896 1 3 3     Обязательство в ДВВ перед Национальным Банком Республики
Казахстан по премии за приобретаемый опцион
2896 1 4 1     Обязательство в тенге перед другими банками-резидентами
по премии за приобретаемый опцион
2896 1 4 2     Обязательство в СКВ перед другими банками-резидентами
по премии за приобретаемый опцион
2896 1 4 3     Обязательство в ДВВ перед другими банками-резидентами
по премии за приобретаемый опцион
2896 1 5 1     Обязательство в тенге перед организациями-резидентами,
осуществляющими отдельные виды банковских операций,
по премии за приобретаемый опцион
2896 1 5 2     Обязательство в СКВ перед организациями-резидентами,
осуществляющими отдельные виды банковских операций,
по премии за приобретаемый опцион
2896 1 5 3     Обязательство в ДВВ перед организациями-резидентами,
осуществляющими отдельные виды банковских операций,
по премии за приобретаемый опцион
2896 1 6 1     Обязательство в тенге перед государственными
нефинансовыми организациями-резидентами по премии
за приобретаемый опцион
2896 1 6 2     Обязательство в СКВ перед государственными нефинансовыми
организациями-резидентами по премии за приобретаемый опцион
2896 1 6 3     Обязательство в ДВВ перед государственными нефинансовыми
организациями-резидентами по премии за приобретаемый опцион
2896 1 7 1     Обязательство в тенге перед негосударственными нефинансовыми
организациями-резидентами по премии за приобретаемый опцион
2896 1 7 2     Обязательство в СКВ перед негосударственными нефинансовыми
организациями-резидентами по премии за приобретаемый опцион
2896 1 7 3     Обязательство в ДВВ перед негосударственными нефинансовыми
организациями-резидентами по премии за приобретаемый опцион
2896 2 3 1     Обязательство в тенге перед иностранными центральными
банками по премии за приобретаемый опцион
2896 2 3 2     Обязательство в СКВ перед иностранными центральными банками
по премии за приобретаемый опцион
2896 2 3 2     Обязательство в ДВВ перед иностранными центральными банками
по премии за приобретаемый опцион

2895 2 9 1  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы своп
операциялары бойынша теңгедегі міндеттемелер
2895 2 9 2  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы своп
операциялары бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2895 2 9 3  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы своп
операциялары бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";
мынадай шоттардың нөмірлері мен атаулары алынып тасталсын:
2896 0 0 0  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша міндеттемелер
2896 1 3 1  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкінің алдындағы теңгедегі
міндеттемелер
2896 1 3 2  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкінің алдындағы ЕАВ-ғы
міндеттемелер
2896 1 3 3  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкінің алдындағы ВБТ-гі
міндеттемелер
2896 1 4 1  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент басқа
банктердің алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2896 1 4 2  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент басқа
банктердің алдындағы ЕАВ-ғы міндеттемелер
2896 1 4 3  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент басқа
банктердің алдындағы ВБТ-гі міндеттемелер
2896 1 5 1  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша банк
операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардың алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2896 1 5 2  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша банк
операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардың алдындағы ЕАВ-ғы міндеттемелер
2896 1 5 3  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша банк
операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент ұйымдардың алдындағы ВБТ-гі міндеттемелер
2896 1 6 1  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент
мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың алдындағы
теңгедегі міндеттемелер
2896 1 6 2  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент
мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың алдындағы ЕАВ-ғы
міндеттемелер
2896 1 6 3  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент
мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың алдындағы ВБТ-гі
міндеттемелер
2896 1 7 1  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент
мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың алдындағы
теңгедегі міндеттемелер
2896 1 7 2  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент
мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың алдындағы
ЕАВ-ғы міндеттемелер
2896 1 7 3  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент
мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың алдындағы
ВБТ-гі міндеттемелер
2896 2 3 1  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша шетелдік орталық
банктердің алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2896 2 3 2  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша шетелдік орталық
банктердің алдындағы ЕАВ-ғы міндеттемелер
2896 2 3 2  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша шетелдік орталық
банктердің алдындағы ВБТ-гі міндеттемелер

2896 2 4 1     Обязательство в тенге перед другими банками-нерезидентами
по премии за приобретаемый опцион
2896 2 4 2     Обязательство в СКВ перед другими банками-нерезидентами
по премии за приобретаемый опцион
2896 2 4 3     Обязательство в ДВВ перед другими банками-нерезидентами
по премии за приобретаемый опцион
2896 2 5 1     Обязательство в тенге перед организациями-нерезидентами,
осуществляющими отдельные виды банковских операций,
по премии за приобретаемый опцион
2896 2 5 2     Обязательство в СКВ перед организациями-нерезидентами,
осуществляющими отдельные виды банковских операций,
по премии за приобретаемый опцион
2896 2 5 3     Обязательство в ДВВ перед организациями-нерезидентами,
осуществляющими отдельные виды банковских операций,
по премии за приобретаемый опцион
2896 2 6 1     Обязательство в тенге перед государственными нефинансовыми
организациями иностранного государства по премии
за приобретаемый опцион
2896 2 6 2     Обязательство в СКВ перед государственными нефинансовыми
организациями иностранного государства по премии
за приобретаемый опцион
2896 2 6 3     Обязательство в ДВВ перед государственными нефинансовыми
организациями иностранного государства по премии
за приобретаемый опцион
2896 2 7 1     Обязательство в тенге перед негосударственными
нефинансовыми организациями иностранного государства
по премии за приобретаемый опцион
2896 2 7 2     Обязательство в СКВ перед негосударственными нефинансовыми
организациями иностранного государства по премии
за приобретаемый опцион
2896 2 7 3     Обязательство в ДВВ перед негосударственными нефинансовыми
организациями иностранного государства по премии
за приобретаемый опцион";
после счета 2899 173 дополнить следующими счетами:
"2899 1 8 1     Обязательства в тенге перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по прочим
операциям
2899 1 8 2     Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по прочим
операциям
2899 1 8 3     Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
резидентами, обслуживающими домашние хозяйства по прочим
операциям
2899 1 9 1     Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
резидентами по прочим операциям
2899 1 9 2     Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-резидентами
по прочим операциям
2899 1 9 3     Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-резидентами
по прочим операциям";
после счета 2899 273 дополнить следующими счетами:

2896 2 4 1  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент емес
басқа банктердің алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2896 2 4 2  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент емес
басқа банктердің алдындағы ЕАВ-ғы міндеттемелер
2896 2 4 3  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша резидент емес
басқа банктердің алдындағы ВБТ-гі міндеттемелер
2896 2 5 1  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша банк
операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардың алдындағы теңгедегі
міндеттемелер
2896 2 5 2  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша банк
операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардың алдындағы ЕАВ-ғы міндеттемелер
2896 2 5 3  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша банк
операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
резидент емес ұйымдардың алдындағы ВБТ-гі міндеттемелер
2896 2 6 1  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша шетелдік
мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарының
алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2896 2 6 2  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша шетелдік
мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарының
алдындағы ЕАВ-ғы міндеттемелер
2896 2 6 3  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша шетелдік
мемлекеттің мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарының
алдындағы ВБТ-гі міндеттемелер
2896 2 7 1  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша шетелдік
мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарының
алдындағы теңгедегі міндеттемелер
2896 2 7 2  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша шетелдік
мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарының
алдындағы ЕАВ-ғы міндеттемелер
2896 2 7 3  Сатылған опцион үшін сыйлықақы бойынша шетелдік
мемлекеттің мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарының
алдындағы ВБТ-гі міндеттемелер";
2899 173 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"2899 1 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы басқа да операциялар бойынша
теңгедегі міндеттемелер
2899 1 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы басқа да операциялар бойынша
ЕАВ-дағы міндеттемелер
2899 1 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент ұйымдар алдындағы басқа да операциялар бойынша
ВБТ-дағы міндеттемелер
2899 1 9 1  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы басқа да
операциялар бойынша теңгедегі міндеттемелер
2899 1 9 2  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы басқа да
операциялар бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2899 1 9 3  Үй шаруашылығы-резиденттер алдындағы басқа да
операциялар бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";
2899 273 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:

"2899 2 8 1     Обязательства в тенге перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по прочим операциям
2899 2 8 2     Обязательства в СКВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства по прочим
операциям
2899 2 8 3     Обязательства в ДВВ перед некоммерческими организациями-
нерезидентами, обслуживающими домашние хозяйства
по прочим операциям
2899 2 9 1     Обязательства в тенге перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по прочим операциям
2899 2 9 2     Обязательства в СКВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по прочим операциям
2899 2 9 3     Обязательства в ДВВ перед домашними хозяйствами-
нерезидентами по прочим операциям";
в названии счетов 3001 000, 3025 000 и 3051 000 слова
"Объявленный уставный" заменить словами "Уставный";
после счета  3101 000 дополнить следующим счетом:
"3120 0 0 0   Дополнительные взносы участников кредитного товарищества";
после счета 3589 000 дополнить следующим счетом:
"3590 0 0 0   Счет корректировки на гиперинфляцию";
после счета 4104 000 дополнить следующим счетом:
"4105 0 0 0  Доходы по амортизации дисконта по вкладам, размещенным
в Национальном Банке Республики Казахстан";
в названии счета 4265 000 слова "(заклад, гарантия, задаток)"
исключить;
после счета 4265 000 дополнить следующими счетами:
"4266 0 0 0   Доходы по амортизации дисконта по вкладам, размещенным
в других банках
4270 0 0 0   Доходы по амортизации премии по вкладам, привлеченным
от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных
центральных банков и других банков";
после счета 4311 000 дополнить следующим счетом:
"4312 0 0 0   Доходы по амортизации дисконта по займам, предоставленным
другим банкам";
после счета 4326 000 дополнить следующими счетами:
"4327 0 0 0   Доходы, связанные с получением вознаграждения по
просроченной задолженности по займам, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды банковских
операций
4328 0 0 0   Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности по финансовому лизингу,
предоставленному организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
4330 0 0 0   Доходы по амортизации дисконта по займам, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды банковских
операций
4331 0 0 0   Доходы по амортизации премии по полученным займам";
после счета 4433 000 дополнить следующими счетами:
"4434 0 0 0   Доходы по амортизации дисконта по займам, предоставленным
клиентам

"2899 2 8 1  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы басқа да операциялар
бойынша теңгедегі міндеттемелер
2899 2 8 2  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы басқа да операциялар
бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2899 2 8 3  Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес
резидент емес ұйымдар алдындағы басқа да операциялар
бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер
2899 2 9 1  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы басқа да
операциялар бойынша теңгедегі міндеттемелер
2899 2 9 2  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы басқа да
операциялар бойынша ЕАВ-дағы міндеттемелер
2899 2 9 3  Үй шаруашылығы-резидент еместер алдындағы басқа да
операциялар бойынша ВБТ-дағы міндеттемелер";
3001 000, 3025 000 және 3051 000 шоттарының атауында "Жарияланған жарғылық" деген сөздер "Жарғылық" деген сөзбен ауыстырылсын;
3101 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"3120 0 0 0  Кредиттік серіктестікке қатысушылардың қосымша
жарналары";
3589 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"3590 0 0 0  Гиперинфляцияға түзету шоты";
4104 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"4105 0 0 0  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан
салымдар бойынша дисконт амортизациясынан кірістер";
4265 000 шотының атауындағы "(қарымжы, кепіл, қадарлық)" деген сөздер алынып тасталсын;
4265 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"4266 0 0 0  Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша
дисконт амортизациясынан кірістер
4270 0 0 0  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік
орталық банктерден және басқа банктерден тартылған
салымдар бойынша сыйлықақы амортизациясынан кірістер";
4311 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"4312 0 0 0  Басқа банктерге берілген заемдар бойынша дисконт
амортизациясынан кірістер";
4326 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"4327 0 0 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың заемдар бойынша мерзімі өткен
берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4328 0 0 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қаржылық лизинг бойынша мерзімі өткен
берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4330 0 0 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдарға берілген заемдар бойынша дисконт
амортизациясынан кірістер
4331 0 0 0  Алынған заемдар бойынша сыйлықақы амортизациясынан
кірістер";
4433 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"4434 0 0 0  Клиенттерге берілген заемдар бойынша дисконт
амортизациясынан кірістер

4440 0 0 0   Доходы по амортизации премии по вкладам, привлеченным
от клиентов";
в названии счета 4445 000 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 4454 000 дополнить следующим счетом:
"4455 0 0 0   Доходы по амортизации премии по выпущенным в обращение
субординированным облигациям";
в названии счета 4605 000 слово "(трастовым)" исключить;
название счета 4703 000 изложить в следующей редакции:
"4703 0 0 0   Нереализованный доход от переоценки иностранной валюты";
название счета 4704 000 изложить в следующей редакции:
"4704 0 0 0   Нереализованный доход от переоценки аффинированных
драгоценных металлов";
название счета 4709 000 изложить в следующей редакции:
"4709 0 0 0   Нереализованный доход от изменения стоимости ценных бумаг,
предназначенных для торговли и имеющихся в наличии
для продажи";
название счета 4710 000 изложить в следующей редакции:
"4710 0 0 0   Нереализованный доход от прочей переоценки";
после счета 4710 000 дополнить следующими счетами:
"4711 0 0 0   Доходы от восстановления убытка от обесценения
основных средств
4712 0 0 0   Доходы от восстановления убытка от обесценения
нематериальных активов
4713 0 0 0   Доходы от восстановления убытка от обесценения инвестиций,
вложенных в уставный капитал других юридических лиц";
после счета 4922 000 дополнить следующим счетом:
"4923 0 0 0   Доходы, связанные с получением дивидендов по акциям";
в названии счета 5026 000 после слова "счетам" дополнить словами "других банков";
после счета 5052 000 дополнить следующим счетом:
"5053 0 0 0   Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по финансовому лизингу, полученному от других банков";
после группы счетов 5060 дополнить следующим счетом:
"5063 0 0 0   Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
по финансовому лизингу, полученному от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских операций";
после счета 5068 000 дополнить следующими счетами:
"5069 0 0 0   Расходы по амортизации дисконта по полученным займам
5070 0 0 0   Расходы по амортизации премии по займам, предоставленным
другим банкам
5071 0 0 0   Расходы по амортизации премии по займам, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды банковских
операций";
после счета 5128 000 дополнить следующим счетом:
"5129 0 0 0   Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
просроченной задолженности по вкладам, привлеченным
от других банков";
в названии счета 5130 000 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
после счета 5137 000 дополнить следующими счетами:

4440 0 0 0  Клиенттерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақы
амортизациясынан кірістер";
4445 000 шотының атауындағы "(траст)" деген сөз алынып тасталсын;
4454 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"4455 0 0 0  Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша
сыйлықақы амортизациясынан кірістер
4456 0 0 0  Сатып алынған облигациялар бойынша сыйлықақы
амортизациясынан кірістер";
4703 000 шотының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4703 0 0 0  Шетел валютасын қайта бағалаудан жұмсалмаған кіріс";
4704 000 шотының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4704 0 0 0  Тазартылған қымбат металдарды қайта бағалаудан
жұмсалмаған кіріс";
4709 000 шотының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4709 0 0 0  Саудаға арналған және сату үшін қолда бар бағалы
қағаздардың құнын өзгертуден жұмсалмаған кіріс";
4710 000 шотының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4710 0 0 0  Басқа да қайта бағалаудан жұмсалмаған кіріс";
4710 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"4711 0 0 0  Негізгі құрал-жабдықтардың құнсыздануынан болған
залалды қалпына келтіруден кірістер
4712 0 0 0  Материалдық емес активтердің құнсыздануынан болған
залалды қалпына келтіруден кірістер
4713 0 0 0  Басқа заңды тұлғалардың капиталға салынған
инвестицияларының құнсыздануынан болған залалды қалпына
келтіруден кірістер";
4922 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"4923 0 0 0  Акциялар бойынша дивидендтер алуға байланысты
кірістер";
5026 000 шотының атауы "Тазартылған" деген сөздің алдынан "Басқа банктердің" деген сөздермен толықтырылсын;
5052 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5053 0 0 0  Басқа банктерден алынған қаржылық лизинг бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар";
5060 шоттар тобынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5063 0 0 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардан алынған қаржылық лизинг бойынша
сыйақы төлеуге байланысты шығыстар";
5068 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5069 0 0 0 Алынған заемдар бойынша дисконт амортизациясынан
шығыстар
5070 0 0 0  Басқа банктерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы
амортизациясынан шығыстар
5071 0 0 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдарға берілген заемдар бойынша сыйлықақы
амортизациясынан шығыстар";
5128 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5129 0 0 0  Басқа банктердің салымдары бойынша мерзімі өткен
берешектерге сыйақы төлеуге байланысты шығыстар";
5130 000 шотының атауында "(кепілзат, кепілдік, кепіл)" деген сөздер алынып тасталсын;
5137 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:

"5138 0 0 0   Расходы по амортизации дисконта по вкладам, привлеченным
от Национального Банка Республики Казахстан, иностранных
центральных банков и других банков
5140 0 0 0   Расходы по амортизации премии по вкладам, размещенным
в Национальном Банке Республики Казахстан
5141 0 0 0   Расходы по амортизации премии по вкладам, размещенным
в других банках";
в названии счета 5204 000 слово "(трастовое)" исключить;
после счета 5211 000 дополнить следующим счетом:
"5212 0 0 0   Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по металлическим
счетам клиентов в аффинированных драгоценных металлах";
в названии счета 5223 000 слова "(заклад, гарантия, задаток)" исключить;
исключить номер и название следующего счета:
"5229 0 0 0   Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по прочим
вкладам клиентов";
после счета 5235 000 дополнить следующими счетами:
"5236 0 0 0   Расходы по амортизации дисконта по вкладам, привлеченным
от клиентов
5240 0 0 0   Расходы по амортизации премии по займам, предоставленным
клиентам";
после счета 5402 000 дополнить следующими счетами:
"5404 0 0 0   Расходы по амортизации дисконта по выпущенным
в обращение субординированным облигациям
5406 0 0 0   Расходы, связанные с выплатой вознаграждения по
субординированным облигациям";
после счета 5465 000 дополнить следующим счетом:
"5466 0 0 0   Ассигнования на специальные резервы (провизии)
по займам и финансовому лизингу, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций";
в названии счета 5605 000 слово "(трастовым)" исключить;
название счета 5703 000 изложить в следующей редакции:
"5703 0 0 0   Нереализованный расход от переоценки иностранной валюты";
название счета 5704 000 изложить в следующей редакции:
"5704 0 0 0   Нереализованный расход от переоценки аффинированных
драгоценных металлов";
название счета 5709 000 изложить в следующей редакции:
"5709 0 0 0   Нереализованный расход от изменения стоимости ценных бумаг,
предназначенных для торговли и имеющихся в наличии
для продажи";
название счета 5710 000 изложить в следующей редакции:
"5710 0 0 0   Нереализованный расход от прочей переоценки";
после счета 5710 000 дополнить следующими счетами:
"5711 0 0 0   Расходы от обесценения основных средств
5712 0 0 0   Расходы от обесценения нематериальных активов
5713 0 0 0   Расходы от обесценения инвестиций, вложенных в уставный
капитал других юридических лиц";
после счета 6025 000 дополнить следующим счетом:

"5138 0 0 0  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік
орталық банктерден және басқа банктерден тартылған
салымдар бойынша дисконт амортизациясынан шығыстар
5140 0 0 0  Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде
орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы
амортизациясынан шығыстар
5141 0 0 0  Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша
сыйлықақы амортизациясынан шығыстар";
5204 000 шотының атауындағы "(траст)" деген сөз алынып тасталсын;
5211 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5212 0 0 0  Клиенттердің тазартылған қымбат металдардағы металл
шоттары бойынша сыйақы төлеуге байланысты шығыстар";
5223 000 шотының атауында "(кепілзат, кепілдік, кепіл)" деген сөздер алынып тасталсын;
мына шоттың нөмірі мен атауы алынып тасталсын:
"5229 0 0 0  Банктің басқа салымдары бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар";
5235 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"5236 0 0 0  Клиенттерден тартылған салымдар бойынша дисконт
амортизациясынан шығыстар
5240 0 0 0  Клиенттерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы
амортизациясынан шығыстар";
5307 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5308 0 0 0  Сатып алынған облигациялар бойынша дисконт
амортизациясынан шығыстар";
5402 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"5404 0 0 0  Айналысқа шығарылған реттелген облигациялар бойынша
дисконт амортизациясынан шығыстар
5406 0 0 0  Реттелген облигациялар бойынша сыйақы төлеуге
байланысты шығыстар";
5465 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"5466 0 0 0  Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға берілген заемдар және қаржылық
лизинг бойынша арнайы резервтерге (провизияларға)
қаражат";
5605 000 шотының атауындағы "(траст)" деген сөз алынып тасталсын;
5703 000 шотының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"5703 0 0 0  Шетел валютасын қайта бағалаудан жұмсалмаған шығыс";
5704 000 шотының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"5704 0 0 0  Тазартылған қымбат металдарды қайта бағалаудан
жұмсалмаған шығыс";
5709 000 шотының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"5709 0 0 0  Саудаға арналған және сату үшін қолда бар бағалы
қағаздардың құнын өзгертуден жұмсалмаған шығыс";
5710 000 шотының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"5710 0 0 0  Басқа да қайта бағалаудан жұмсалмаған шығыс";
5710 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"5711 0 0 0  Негізгі құрал-жабдықтардың құнсыздануынан шығыстар
5712 0 0 0  Материалдық емес активтердің құнсыздануынан шығыстар
5713 0 0 0  Басқа заңды тұлғалардың капиталға салынған
инвестицияларының құнсыздануынан шығыстар";
6025 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:

"6030 0 0 0   Возможные требования банка-бенефициара по непокрытым
аккредитивам";
название группы счетов 6180 изложить в следующей редакции:
"6180       Возможные требования по векселям";
после счета 6525 000 дополнить следующим счетом:
"6530 0 0 0   Возможные обязательства банка-бенефициара по
непокрытым аккредитивам";
название группы счетов 6680 изложить в следующей редакции:
"6680       Возможные обязательства по векселям";
после счета 6915 000 дополнить следующими счетами:
"6991 0 0 0   Позиция по операциям фьючерс
6992 0 0 0   Позиция по операциям форвард
6993 0 0 0   Позиция по опционным операциям
6994 0 0 0   Позиция по операциям спот
6995 0 0 0   Позиция по операциям своп
6996 0 0 0   Позиция по прочим операциям с производными финансовыми
инструментами
6997 0 0 0   Позиция по сделкам с ценными бумагами";
после счета 7321 000 дополнить следующими счетами:
"7330 0 0 0   Займы, обслуживаемые на основе агентских соглашений
7331 0 0 0   Начисленное вознаграждение по агентским займам";
после счета 7415 000 дополнить следующим счетом:
"7416 0 0 0   Операции "обратное РЕПО" с ценными бумагами,
в которые размещены пенсионные активы";
в названии группы счетов 7500 слово "(трастовом)" исключить;
после группы счетов 7500 000 дополнить следующим счетом:
"7510 0 0 0  Деньги в доверительном управлении";
в названии счета 7520 000 слово "(трастовом)" исключить;
в названии счета 7530 000 слово "(трастовом)" исключить;
после счета 7530 000 дополнить следующим счетом:
"7535 0 0 0  Ипотечные займы, права требования по которым приняты
в доверительное управление";
в названии счета 7540 000 слово "(трастовом)" исключить;
в названии счета 7542 000 слово "(трастовое)" исключить;
в названии счета 7543 000 слово "(трастовое)" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 апреля 2005 года.
3. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, банков второго уровня Республики Казахстан.
4. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан в трехдневный срок со дня получения настоящего постановления довести его до сведения кредитных товариществ и ипотечных компаний.

"6030 0 0 0  Бенефициар банктің жабылмаған аккредитивтері бойынша
ықтимал талаптар";
6180 шоттар тобының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Вексельдер бойынша ықтимал талаптар";
6525 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"6530 0 0 0  Бенефициар банктің жабылмаған аккредитивтері бойынша
ықтимал міндеттемелер";
6680 шоттар тобының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Вексельдер бойынша ықтимал міндеттемелер";
6915 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"6991 0 0 0  Фьючерс операциялары бойынша позиция
6992 0 0 0  Форвард операциялары бойынша позиция
6993 0 0 0  Опциондық операциялар бойынша позиция
6994 0 0 0  Спот операциялары бойынша позиция
6995 0 0 0  Своп операциялары бойынша позиция
6996 0 0 0  Туынды қаржы құралдарымен басқа да операциялар бойынша
позиция
6997 0 0 0  Бағалы қағаздармен мәмілелер бойынша позиция";
7321 000 шотынан кейін мынадай шоттармен толықтырылсын:
"7330 0 0 0  Агенттік келісімдер негізінде қызмет көрсетілетін
заемдар
7331 0 0 0  Агенттік заемдар бойынша есептелген сыйақы";
7415 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"7416 0 0 0  Зейнетақы активтері орналастырылған бағалы қағаздармен
"кері РЕПО" операциялары";
7500 000 шоттар тобынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"7510 0 0 0  Сенімгерлік басқарудағы ақша";
7520 000 шотының атауындағы "(трастық)" деген сөз алынып тасталсын;
7530 000 шотының атауындағы "(трастық)" деген сөз алынып тасталсын;
7530 000 шотынан кейін мынадай шотпен толықтырылсын:
"7535 0 0 0  Олар бойынша талап ету құқығы сенімгерлік басқаруға
қабылданған ипотекалық заемдар";
7540 0 0 0  шотының атауындағы "(трастық)" деген сөз алынып
тасталсын;
7542 0 0 0  шотының атауындағы "(трасталық)" деген сөз алынып
тасталсын;
7543 0 0 0  шотының атауындағы "(трасталық)" деген сөз алынып
тасталсын.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігіне, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріне жіберсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары осы қаулыны алған күннен бастап үш күндік мерзімде оны кредиттік серіктестіктерге және ипотекалық компанияларға жіберсін.

5. Банкам второго уровня, кредитным товариществам и ипотечным компаниям в срок до 1 мая 2005 года провести и завершить работу по доработке используемой информационной системы в соответствии с настоящим постановлением.
6. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
Председатель
Национального Банка

5. Екінші деңгейдегі банктер, кредиттік серіктестіктер және ипотекалық компаниялар 2005 жылғы 1 мамырға дейінгі мерзімде осы қаулыға сәйкес пайдаланылатын ақпарат жүйесін пысықтау жөнінде жұмыстар жүргізсін және аяқтайтын болсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Н.Қ.Абдулинаға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы