О перечне, формах, сроках и порядке представления и публикации годовой финансовой отчетности банками второго уровня
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 февраля 2005 года N 25. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2005 года N 3499. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 февраля 2007 года N 11
Сноска. Постановление Правления Нац. Банка РК от 14 февраля 2005 года N 25 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 5 февраля 2007 года  N 11  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
В соответствии со  статьей 8  Закона Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан",  статьей 9  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций",  статьями 54  и 55 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан",  статьей 18  Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Банкам второго уровня (далее - банки), не имеющим дочернюю организацию, ежегодно представлять в уполномоченный государственный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный государственный орган) подтвержденную аудиторской организацией неконсолидированную годовую финансовую отчетность, составленную согласно пункту 2 настоящего постановления.
Банкам, имеющим дочернюю организацию, ежегодно представлять в уполномоченный государственный орган неконсолидированную и консолидированную годовую финансовую отчетность, составленную согласно пункту 2 настоящего постановления.
При представлении банком неконсолидированной и консолидированной годовых финансовых отчетностей, подтверждение аудиторской организацией требуется только для консолидированной годовой финансовой отчетности.
2. Годовая финансовая отчетность включает в себя следующее:
1) неконсолидированный (консолидированный) бухгалтерский баланс, составленный по форме 1, установленной приложением 1 к настоящему постановлению;
2) неконсолидированный (консолидированный) отчет о доходах и расходах, составленный по форме 2, установленной приложением 2 к настоящему постановлению;
3) неконсолидированный (консолидированный) отчет о движении денег, составленный по форме 3, установленной приложением 3 к настоящему постановлению;
4) неконсолидированный (консолидированный) отчет об изменениях в собственном капитале, составленный по форме 4, установленной приложением 4 к настоящему постановлению;

Екінші деңгейдегі банктердің жылдық қаржылық есебінің тізбесі, нысандары, мерзімдері және ұсыну мен жариялау тәртібі туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2005 жылғы 14 ақпандағы N 25 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 17 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3499. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 5 ақпандағы N 11 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 5 ақпандағы   N 11   (қолданысқа енгізілу тәртібін  6-тармақтан  қараңыз)   қаулысымен .
___________________________
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  8-бабына, "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  54 және  55-баптарына , "Бухгалтерлiк есепке алу мен қаржылық есеп беру туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  18-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Еншілес ұйымы жоқ екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі - банктер) жыл сайын қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органға (бұдан әрі - уәкілетті мемлекеттік орган) осы қаулының 2-тармағына сәйкес жасалған, аудиторлық ұйым растаған шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есепті берсін.
Еншілес ұйымы бар банктер жыл сайын уәкілетті мемлекеттік органға осы қаулының 2-тармағына сәйкес жасалған, шоғырландырылмаған және шоғырландырылған жылдық қаржылық есепті берсін.
Банк шоғырландырылмаған және шоғырландырылған жылдық қаржылық есепті берген кезде аудиторлық ұйымның растауы тек шоғырландырылған жылдық қаржылық есеп үшін ғана талап етіледі.
2. Жылдық қаржылық есепке мыналар кіреді:
1) осы қаулының 1-қосымшасында белгіленген 1-нысан бойынша жасалған, шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) бухгалтерлік баланс;
2) осы қаулының 2-қосымшасында белгіленген 2-нысан бойынша жасалған, кірістер мен шығыстар туралы шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) есеп;
3) осы қаулының 3-қосымшасында белгіленген 3-нысан бойынша жасалған, ақша қозғалысы туралы шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) есеп;
4) осы қаулының 4-қосымшасында белгіленген 4-нысан бойынша жасалған, меншікті капиталдағы өзгерістер туралы шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) есеп;

5) пояснительную записку к неконсолидированной (консолидированной) годовой финансовой отчетности.
Неконсолидированная (консолидированная) годовая финансовая отчетность и аудиторское заключение представляются банками в срок до 1 апреля года, следующего за отчетным годом.
В дополнение к неконсолидированной (консолидированной) годовой финансовой отчетности и аудиторскому заключению, банкам в срок до 1 июля года, следующего за отчетным годом, необходимо представлять отчет аудиторской организации по оценке наличия систем управления рисками в банке.  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Национального Банка РК от 27 августа 2005 года N  94  (порядок введения в действие см.2 пост. N  94 ).
3. Банкам:
1) обеспечить представление неконсолидированной (консолидированной) годовой финансовой отчетности в уполномоченный государственный орган на электронном и бумажных носителях;
2) имеющим дочерние организации обеспечить представление рабочих таблиц и соответствующих форм годовой финансовой отчетности дочерних организаций;
3) в срок до 1 мая года, следующего за отчетным годом, публиковать подтвержденные аудиторской организацией неконсолидированные формы бухгалтерского баланса и отчета о доходах и расходах, а банкам, имеющим дочерние организации, - подтвержденные аудиторской организацией консолидированные формы бухгалтерского баланса и отчета о доходах и расходах;
4) в срок до 15 мая года, следующего за отчетным годом, представлять в уполномоченный государственный орган сведения об исполнении подпункта 3) настоящего пункта.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций и банков.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Абдулину Н.К.
Председатель
Национального Банка
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
19 февраля 2005 г.
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 14 февраля 2005 года N 25
форма 1
Бухгалтерский баланс
________________________
(наименование банка)
по состоянию на _________200_год
в тысячах казахстанских тенге
Наименование статей
Примечание
на
конец
отчетного
года
на
конец
преды-
дущего
года
1
2
3
4
Активы
Касса и остатки в национа-
льных (центральных) банках
1
Аффинированные драгоценные
металлы
2
Торговые ценные бумаги (за
вычетом резервов на возмож-
ные потери)
3
Ценные бумаги по договору
обратного РЕПО
4
Производные финансовые
инструменты
5
Корреспондентские счета и
вклады в других банках (за
вычетом резервов на возмож-
ные потери)
6
Займы и финансовая аренда,
предоставленные другим
банкам (за вычетом резервов
на возможные потери)
7
Займы, предоставленные
клиентам (за вычетом резер-
вов на возможные потери)
8
Вложения в ценные бумаги
(за вычетом резервов на воз-
можные потери)
9
Инвестиции в капитал и суб-
ординированный долг
10
Отсроченное налоговое
требование
11
Основные средства (за выче-
том амортизации)
12
Нематериальные активы (за
вычетом амортизации)
13
Прочие активы (за вычетом
резервов на возможные потери)
14
Итого активов:
Обязательства
Корреспондентские счета и
вклады банков
15
Ценные бумаги, проданные по
соглашениям РЕПО
16
Производные финансовые
инструменты
17
Банковские счета и вклады
клиентов
18
Выпущенные долговые ценные
бумаги
19
Задолженность перед банками
20
Прочие привлеченные средства
21
Субординированный долг
22
Налоговые обязательства
23
Отсроченное налоговое
обязательство
24
Прочие обязательства
25
Дивиденды к выплате
26
Итого обязательства:
27
Доля меньшинства
Собственный капитал
Уставный капитал
28
в том числе:
простые акции
29
привилегированные акции
30
Эмиссионный доход
31
Изъятый капитал
32
Резервный капитал
33
Прочие резервы
34
Чистая прибыль (убыток) за
период
35
Итого капитал:
Итого обязательств и
собственного капитала:
В графе 2 указываются номера примечаний по статьям, отраженным в пояснительной записке к финансовой отчетности
Статья "Доля меньшинства" заполняется при составлении консолидированной финансовой отчетности
Первый руководитель_____________дата______________
Главный бухгалтер_______________дата______________
Исполнитель_____________________
Место для печати
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 14 февраля 2005 года N 25
форма 2
Отчет о доходах и расходах
____________________________
по состоянию на______200_год
в тысячах казахстанских тенге
Наименование статьи
Примечание
за
отчет-
ный
год
за
преды-
дущий
год
1
2
3
4
Процентные доходы
по корреспондентским счетам
и размещенным вкладам
1
по займам и финансовой
аренде, выданным банкам
2
по займам, предоставленным
клиентам
3
по ценным бумагам
4
по операциям РЕПО
5
прочие процентные доходы
6
Процентные расходы
по счетам клиентов
7
по корреспондентским счетам
и вкладам, привлеченным от
банков
8
по займам, полученным от
банков
9
по выпущенным долговым
ценным бумагам
10
по субординированному долгу
11
прочие процентные расходы
12
Чистый процентный доход до формирования резерва на
потери по займам
Формирование резервов на
потери по займам
13
Чистый процентный доход
Дивиденды полученные
14
Доходы по услугам и комиссии
полученные
15
Расходы по услугам и комиссии уплаченные
16
Доходы (убытки) от купли/
продажи ценных бумаг (нетто)
17
Доходы (убытки) от изменения
стоимости торговых ценных
бумаг и имеющихся в наличии
для продажи (нетто)
18
Доходы (убытки) по операциям
с иностранной валютой (нетто)
19
Доходы (убытки) от переоцен-
ки финансовых активов, выра-
женных в иностранной валюте
(нетто)
20
Доходы, связанные с участием
в ассоциированных организа-
циях
21
Прочие доходы
22
Чистый доход (убыток), не связанный с получением
вознаграждения
Операционные расходы
23
в том числе:
расходы на оплату труда и
командировочные
24
амортизационные отчисления
и износ
25
расходы по выплате налогов
и других обязательных плате-
жей в бюджет, за исключением
корпоративного подоходного
налога
26
Прочие расходы
27
Операционная прибыль
Формирование резервов на
потери по прочим операциям
28
Прибыль до налогообложения
и доли меньшинства
Расходы по налогу на прибыль
29
Чистая прибыль до вычета
доли меньшинства
Доля меньшинства
30
Итого чистая прибыль
(убыток)
В графе 2 указываются номера примечаний по статьям, отраженным в пояснительной записке к финансовой отчетности
Статья "Доля меньшинства" заполняется при составлении консолидированной финансовой отчетности
Первый руководитель____________дата___________
Главный бухгалтер______________дата___________
Исполнитель____________________
Место для печати
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 14 февраля 2005 года N 25
форма 3
Отчет о движении денег (косвенный метод)
________________________________________
(наименование банка)
по состоянию на___________200_год
в тысячах казахстанских тенге
Наименование статьи
Примечание
за отчетный
год
за
преды-
дущий
год
1
2
3
4
Прибыль до налогообложения и вычета доли меньшинства
1
Корректировки на неденежные
операционные статьи:
амортизационные отчисления
и износ
2
расходы по резервам на
возможные потери
3
нереализованные доходы и
расходы от изменения стои-
мости финансового актива
4
доходы, начисленные в виде
вознаграждения к получению
5
расходы на выплату
вознаграждения
6
прочие корректировки на
неденежные статьи
7
Операционный доход (убыток)
до изменения в операционных
активах и обязательствах
(Увеличение) уменьшение в
операционных активах
(Увеличение) уменьшение
вкладов, размещенных со
сроком погашения более трех
месяцев
8
(Увеличение) уменьшение
предоставленных займов и
финансовой аренды
9
(Увеличение) уменьшение
торговых ценных бумаг и
имеющихся в наличии для
продажи
10
(Увеличение) уменьшение
операции "обратное РЕПО"
11
(Увеличение) уменьшение
требований к клиентам
12
(Увеличение) уменьшение
дивидендов
13
(Увеличение) уменьшение
прочих активов
14
Увеличение (уменьшение) в
операционных обязательствах
Увеличение (уменьшение)
вкладов, привлеченных со
сроком погашения более трех
месяцев
14
Увеличение (уменьшение)
операции "РЕПО"
15
Увеличение (уменьшение)
прочих обязательств
16
Увеличение или уменьшение денег от операционной
деятельности
Налог на прибыль уплаченный
18
Итого увеличение (уменьшение) денег от
операционной деятельности
после налогообложения
Денежные поступления и
платежи, связанные с инвестиционной деятельностью
Покупка (продажа) ценных
бумаг, удерживаемых до
погашения
19
Покупка (продажа) основных
средств и нематериальных
активов
20
Инвестиции в капитал других юридических лиц
21
Прочие поступления и платежи
23
Итого увеличение или уменьшение денег от
инвестиционной деятельности
Денежные поступления и платежи, связанные с
финансовой деятельностью
Выпуск акций
24
Выпуск долговых обязательств
25
Приобретение или погашение собственных акций
26
Выплаченные дивиденды
27
Увеличение (уменьшение)
доли меньшинства
28
Прочие поступления и платежи
29
Итого увеличение (уменьшение) денег от финансовой деятельности
Итого чистое увеличение (уменьшение)
денег за отчетный период
Остаток денег на начало
отчетного периода
30
Остаток денег на конец
отчетного периода
31
В графе 2 указываются номера примечаний по статьям, отраженным в пояснительной записке к финансовой отчетности
Статья "Увеличение (уменьшение) доли меньшинства" заполняется при составлении консолидированной финансовой отчетности
Первый руководитель____________дата___________
Главный бухгалтер______________дата___________
Исполнитель____________________
Место для печати
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 14 февраля 2005 года N 25
форма 4
Отчет об изменениях в собственном капитале
________________________________________
(наименование банка)
по состоянию на____________200_год
в тысячах казахстанских тенге
Устав-
ный
капи-
тал
Эмис-
сион-
ный
доход
Изъя-
тый
капи-
тал
Ре-
зерв-
ный
капи-
тал
Прочие
резер-
вы
Нерас-
преде-
ленный
доход
(непок-
рытый
убыток)
Итого
1
2
3
4
5
6
7
8
Сальдо на начало от-
четного
периода
Изменения в
учетной по-
литике и корректиров-
ки фундамен-
тальных
ошибок
Пересчитан-
ное сальдо
на начало
отчетного
периода
Дополнитель-
но выпущен-
ные (выкуп-
ленные) соб-
ственные ак-
ции в отчет-
ном периоде
Дивиденды
Переоценка
основных
средств
Изменение
стоимости
ценных бу-
маг, имею-
щихся в на-
личии для
продажи
Чистая
прибыль
(убыток)
за период
Внутренние
переводы
формирование резервного
капитала
изменение
накопленной
переоценки
основных
средств
Прочие
операции
Сальдо
на конец
отчетного
периода
Первый руководитель____________дата___________
Главный бухгалтер______________дата___________
Исполнитель____________________
Место для печати

5) шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) жылдық қаржылық есепке түсіндірме жазба.
Банктер шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) жылдық қаржылық есепті және аудиторлық қорытындыны есепті жылдан кейінгі жылдың 1 сәуіріне дейінгі мерзімде ұсынады.
Банктер шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) жылдық қаржылық есепке және аудиторлық қорытындыға толықтыру ретiнде есептi жылдан кейiнгi жылдың 1 шiлдесiне дейiнгi мерзiмде банктегi тәуекелдердi басқару жүйелерiнiң болуын бағалау жөнiнде аудиторлық ұйымға есеп ұсынуы қажет.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 94   қаулысымен .
3. Банктер:
1) шоғырландырылмаған (шоғырландырылған) жылдық қаржылық есепті уәкілетті мемлекеттік органға электрондық тасымалдауышта және қағазға басып ұсынуды қамтамасыз етсін;
2) еншілес ұйымдары бар банктер еншілес ұйымдарының жылдық қаржылық есебінің жұмыс кестелерін және тиісті нысандарын ұсынуды қамтамасыз етсін;
3) есепті жылдан кейінгі жылдың 1 мамырына дейінгі мерзімде аудиторлық ұйым растаған бухгалтерлік баланстың және кірістер мен шығыстар туралы есептің шоғырландырылмаған нысандарын, ал еншілес ұйымдары бар банктер - аудиторлық ұйым растаған бухгалтерлік баланстың және кірістер мен шығыстар туралы есептің шоғырландырылған нысандарын жарияласын;
4) есепті жылдан кейінгі жылдың 15 мамырына дейінгі мерзімде уәкілетті мемлекеттік органға осы тармақтың 3) тармақшасының орындалуы туралы мәліметтер ұсынсын.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
5. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігіне және банктерге жіберсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Н.Қ. Абдулинаға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының Қаржы
рыногын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігінің
Төрағасы _____________________
2005 жылғы 17 ақпандағы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2005 жылғы 14 ақпандағы N 25
қаулысына 1-қосымша
1-нысан
________________________________
(банктің атауы)
200_ жылғы "___" _______  жағдай бойынша
бухгалтерлік балансы
(мың Қазақстандық теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
есепті
жылдың
соңында
өткен
жылдың
соңында
1
2
3
4
Активтер
Ұлттық (орталық) банктердегі касса және қалдықтар
1
Тазартылған қымбат металдар
2
Сауда бағалы қағаздары (ықтимал
ысырапқа арналған резервтерді
шегергенде)
3
Кері РЕПО шарты бойынша
бағалы қағаздар
4
Туынды қаржы құралдары
5
Басқа банктердегі корреспонденттік
шоттар және салымдар (ықтимал
ысырапқа арналған резервтерді
шегергенде)
6
Басқа банктерге берілген заемдар
және қаржылық жалдау (ықтимал
ысырапқа арналған резервтерді
шегергенде)
7
Клиенттерге берілген заемдар
(ықтимал ысырапқа арналған
резервтерді шегергенде)
8
Бағалы қағаздарға ақша салымдары
(ықтимал ысырапқа арналған
резервтерді шегергенде)
9
Капиталға инвестициялар және
реттелген борыш
10
Мерзімі ұзартылған салықтық талап
11
Негізгі құрал-жабдықтар
(амортизацияны шегергенде)
12
Материалдық емес активтер
(амортизацияны шегергенде)
13
Басқа да активтер (ықтимал ысырапқа
арналған резервтерді шегергенде)
14
Активтердің жиынтығы:
Міндеттемелер
Банктердің корреспонденттік шоттары және салымдары
15
РЕПО келісімдері бойынша сатылған
бағалы қағаздар
16
Туынды қаржы құралдары
17
Клиенттердің банктік шоттары және
салымдары
18
Шығарылған борыштық бағалы қағаздар
19
Банктер алдындағы берешек
20
Басқа да тартылған қаражат
21
Реттелген борыш
22
Салықтық міндеттемелер
23
Мерзімі ұзартылған салықтық
міндеттеме
24
Басқа да міндеттемелер
25
Төленетін дивидендтер
26
Міндеттемелер жиынтығы:
Азшылық үлесі
Меншікті капитал
Жарғылық капитал
28
оның ішінде:
жай акциялар
29
артықшылықты акциялар
30
Эмиссиялық кіріс
31
Алынған капитал
32
Резервтік капитал
33
Басқа да резервтер
34
Кезеңдегі таза пайда (шығын)
35
Капитал жиынтығы:
Меншікті капитал және міндеттемелер жиынтығы:
2-бағанда қаржылық есепке түсіндірме жазбада көрсетілген баптар бойынша ескертулердің нөмірлері көрсетіледі
"Азшылық үлесі" бабы шоғырландырылған қаржылық есепті жасау кезінде толтырылады
Бірінші басшы _________________________ күні _________________
Бас бухгалтер _________________________ күні _________________
Орындаушы _____________________________ күні _________________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2005 жылғы 14 ақпандағы N 25
қаулысына 2-қосымша
2-нысан
________________________________
(банктің атауы)
200_ жылғы "___" _______  жағдай бойынша
кірістер мен шығыстар туралы есебі
(мың Қазақстандық теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
есепті
жылда
өткен
жылда
1
2
3
4
Пайыздық кірістер
корреспонденттік шоттар және
орналастырылған салымдар бойынша
1
банктерге берілген заемдар және
қаржылық жалдау бойынша
2
клиенттерге берілген заемдар бойынша
3
бағалы қағаздар бойынша
4
РЕПО операциялары бойынша
5
басқа да пайыздық кірістер
6
Пайыздық шығыстар
клиенттердің шоттары бойынша
7
корреспонденттік шоттар және банк-
терден тартылған салымдар бойынша
8
банктерден алынған заемдар бойынша
9
шығарылған борыштық бағалы қағаздар бойынша
10
реттелген борыш бойынша
11
басқа да пайыздық шығыстар
12
Заемдар бойынша шығындарға арналған
резервтер қалыптастырылғанға
дейінгі таза пайыздық кіріс
Заемдар бойынша шығындарға арналған резервтер қалыптастыру
13
Таза пайыздық кіріс
Алынған дивидендтер
14
Қызмет көрсету бойынша кірістер және алынған комиссиялар
15
Қызмет көрсету бойынша шығыстар және алынған комиссиялар
16
Бағалы қағаздарды сатып алудан/
сатудан кірістер (шығындар) (нетто)
17
Сауда бағалы қағаздары және сатуға
арналған қолда бар бағалы қағаздар
құнының өзгеруінен кірістер
(шығындар) (нетто)
18
Шетел валютасымен операциялар бойынша кірістер (шығындар) (нетто)
19
Шетел валютасында көрсетілген
қаржылық активтерді қайта бағалаудан
кірістер (шығындар) (нетто)
20
Қауымдасқан ұйымдарға қатысуға байланысты кірістер
21
Басқа да кірістер
22
Сыйақы алуға байланысты емес таза кіріс (шығындар) (нетто)
Операция шығыстары
23
оның ішінде:
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығыстары
24
амортизациялық аударымдар және тозу
25
корпоративтік табыс салығын қоспағанда, салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша шығыстар
26
Басқа да шығыстар
27
Операциялық пайда
Басқа да операциялар бойынша шығын-
дарға арналған резервтерді
қалыптастыру
28
Салық салынғанға дейінгі пайда және азшылық үлестері
Пайдаға салынатын салық бойынша шығыстар
29
Азшылық үлесі шегерілгенге дейінгі таза пайда
Азшылық үлесі
30
Таза пайданың (шығынның) жиынтығы
2-бағанда қаржылық есепке түсіндірме жазбада көрсетілген баптар бойынша ескертулердің нөмірлері көрсетіледі
"Азшылық үлесі" бабы шоғырландырылған қаржылық есепті жасау кезінде толтырылады
Бірінші басшы _________________________ күні _________________
Бас бухгалтер _________________________ күні _________________
Орындаушы _____________________________ күні _________________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2005 жылғы 14 ақпан N 25
қаулысына 3-қосымша
3-нысан
________________________________
(банктің атауы)
200_ жылғы "___" _______жағдай бойынша
ақша қозғалысы туралы есебі (жанама әдіс)
(мың Қазақстандық теңгемен)
Баптардың атауы
Ескерту
есепті
жылда
өткен
жылда
1
2
3
4
Салық салынғанға және азшылық үлесі шегерілгенге дейінгі пайда
1
Ақшалай емес операция баптарына
түзетулер:
амортизациялық аудару және тозу
2
ықтимал ысырапқа арналған резервтер бойынша шығыстар
3
қаржылық актив құнының өзгеруінен жұмсалмаған кірістер мен шығыстар
4
алатын сыйақы түріндегі есептелген кірістер
5
сыйақы төлеу шығыстары
6
ақшалай емес баптарға басқа да түзетулер
7
Операциялық активтер мен міндеттеме-
лер өзгергенге дейінгі операциялық
кіріс (шығын)
Операциялық активтердегі (ұлғаю) азаю:
Үш айдан көп өтеу мерзімімен орна-
ластырылған салымдардың (ұлғаюы)
азаюы
8
Берілген заемдардың және қаржылық жалдаудың (ұлғаюы) азаюы
9
Сауда бағалы қағаздарының және сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздардың (ұлғаюы) азаюы
10
"Кері РЕПО" операцияларының (ұлғаюы)
азаюы
11
Клиенттерге қойылған талаптардың
(ұлғаюы) азаюы
12
Дивидендтердің (ұлғаюы) азаюы
13
Басқа да активтердің (ұлғаюы) азаюы
14
Операциялық міндеттемелердің ұлғаюы (азаюы):
Үш айдан көп өтеу мерзімімен
тартылған салымдардың (ұлғаюы) азаюы
14
"РЕПО" операцияларының ұлғаюы (азаюы)
15
Басқа да міндеттемелердің ұлғаюы (азаюы)
16
Операциялық қызметтен ақшаның ұлғаюы (азаюы)
Пайдаға салынған, төленген салық
18
Операциялық қызметтен ақшаның салық салынғаннан кейінгі ұлғаю (азаю) жиынтығы
Инвестициялық қызметке байланысты
ақша түсімдері мен төлемдер
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздарды сатып алу (сату)
16
Негізгі құрал-жабдықтар мен материалдық емес активтерді сатып алу (сату)
20
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
21
Басқа да түсімдер мен төлемдер
23
Инвестициялық қызметтен ақшаның ұлғаю (азаю) жиынтығы
Қаржылық қызметке байланысты ақша түсімдері мен төлемдер
Акциялар шығару
24
Борыштық міндеттемелер шығару
25
Меншікті акцияларын сатып алу немесе өтеу
26
Төленген дивиденд
27
Азшылық үлесінің ұлғаюы (азаюы)
28
Басқа да түсімдер мен төлемдер
29
Қаржылық қызметтен ақшаның ұлғаю (азаю) жиынтығы
Есепті кезеңдегі ақшаның таза ұлғаю (азаю) жиынтығы
Кезең басындағы ақша қалдығы
30
Кезең соңындағы ақша қалдығы
31
2-бағанда қаржылық есепке түсіндірме жазбада көрсетілген баптар бойынша ескертулердің нөмірлері көрсетіледі
"Азшылық үлесінің ұлғаюы (азаюы)" бабы шоғырландырылған қаржылық есепті жасау кезінде толтырылады
Бірінші басшы _________________________ күні _________________
Бас бухгалтер _________________________ күні _________________
Орындаушы _____________________________ күні _________________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2005 жылғы 14 ақпан N 25
қаулысына 4-қосымша
4-нысан
________________________________
(банктің атауы)
200_ жылғы "___" _______жағдай бойынша
меншікті капиталдағы өзгеріс туралы есебі
(мың Қазақстандық теңгемен)
Жарғы-
лық капи-
тал
Эмис-
сия-
лық
кіріс
Алын-
ған
капи-
тал
Резер-
втік
капи-
тал
Басқа
да ре-
зерв-
тер
Бөлін-
беген
кіріс
(өтел-
меген
шығын)
Жиын-тығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Есепті кезең
басындағы
сальдо
Есеп саясатын-
дағы өзгерістер
және түбірлі
қателерді
түзету
Есепті кезең басында қайта саналған сальдо
Есепті кезеңде
қосымша шыға-
рылған (сатып
алынған) менші-
кті акциялар
Дивидендтер
Негізгі құрал-
жабдықтарды
қайта бағалау
Сатуға арнал-
ған қолда бар
бағалы қағаз-
дар құнының
өзгеруі
Кезеңдегі таза пайда (шығын)
Ішкі аударымдар
резервтік
капиталды
қалыптастыру
негізгі құрал-
жабдықтардың
жинақталған
қайта бағалау-
дың өзгеруі
Басқа да
операциялар
Есепті кезең
соңындағы
сальдо
Бірінші басшы _________________________ күні _________________
Бас бухгалтер _________________________ күні _________________
Орындаушы _____________________________ күні _________________
Мөрдің орны