Об утверждении Инструкции о выдаче открепительных удостоверений на право голосования
Постановление Председателя Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 26 апреля 2005 года N 1/2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 мая 2005 года N 3607. Утратил силу постановлением Председателя Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 25 июня 2007 года N 90/171.
Сноска. Постановление Председателя Центральной избирательной комиссии РК от 26 апреля 2005 года N 1/2 утратил силу постановлением Председателя Центральной избирательной комиссии РК от 25 июня 2007 года  N 90/171 .
В соответствии со  статьями 12  и  41 Конституционного  закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о выдаче открепительных удостоверений на право голосования.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель
Утверждена
постановлением Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 26 апреля 2005 года N 1/2
Инструкция
о выдаче открепительных удостоверений
на право голосования
Инструкция о выдаче открепительных удостоверений на право голосования (далее - Инструкция) разработана в соответствии с  Конституцией  Республики Казахстан, Конституционным  законом  Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан",  Указом   Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года N 3205 "Об утверждении Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан", другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан и детализирует вопросы выдачи открепительных удостоверений на право голосования (далее - открепительных удостоверений).
1. При перемене избирателем места своего пребывания в период между представлением списков избирателей для всеобщего ознакомления и днем выборов, он вправе обратиться в участковую избирательную комиссию по месту регистрации своего местожительства с заявлением на получение открепительного удостоверения (приложение 1).
2. При поступлении от избирателя такого заявления и предъявлении им документа, удостоверяющего его личность, председатель или член участковой избирательной комиссии выдают ему открепительное удостоверение (приложение 2).
3. Открепительное удостоверение заполняется председателем или членом участковой избирательной комиссии разборчиво от руки.
Заполнение производится на государственном или русском языке по желанию избирателя и содержит следующие сведения об избирателе и о предъявленном им документе, удостоверяющем его личность:
фамилию, имя, отчество;
дату рождения;
адрес регистрации места жительства;
дата выдачи, код или номер и наименование органа, выдавшего документ, удостоверяющий личность.

Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін табыс ету туралы Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы Төрағасының 2005 жылғы 26 сәуірдегі N 1/2 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 3 мамырда тіркелді. Тіркеу N 3607. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Респуликасы Орталық сайлау комиссиясының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 90/171 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Респуликасы Орталық сайлау комиссиясының 2007 жылғы 25 маусымдағы  N 90/171  қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық  заңының  12 және  41 баптарына  сәйкес Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін табыс ету туралы қоса берілген Нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы қаулы оны ресми жариялаған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2005 жылғы 26 сәуірдегі
N 1/2 қаулысымен
бекітілген
Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару
куәліктерін табыс ету туралы
Нұсқаулық
Дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін табыс ету туралы Нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық  заңына , Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы ережені бекіту туралы" 1996 жылғы 11 қарашадағы N 3205  Жарлығына , өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес әзірленген және дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктерін (бұдан әрі - есептен шығару куәліктерін) табыс ету мәселелерін егжей-тегжейлі көрсетеді.
1. Жалпы жұрттың танысуы үшін сайлаушылар тізімдерін ұсыну мен сайлау күні арасында сайлаушы өзінің болу орнын ауыстырған кезде ол тұрақты мекені тіркелген жері бойынша учаскелік сайлау комиссиясына дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәлігін алуға арызбен (1 қосымша) өтініш жасауға құқылы.
2. Сайлаушыдан осындай арыз түскен және ол жеке басын куәландыратын құжатын көрсеткен кезде, учаскелік сайлау комиссиясының төрағасы немесе мүшесі оған есептен шығару куәлігін (2 қосымша) табыс етеді.
3. Есептен шығару куәлігін учаскелік сайлау комиссиясының төрағасы немесе мүшесі анық етіп қолдан толтырады.
Толтыру сайлаушының тілегі бойынша мемлекеттік немесе орыс тілінде жасалады да сайлаушы туралы және ол көрсеткен жеке басын куәландыратын құжат туралы мынадай мәліметтерді қамтиды:
тегі, аты, әкесінің аты;
туған күні;
тұрғылықты жері тіркелген мекен-жайы;
жеке басын куәландыратын құжаттың берілген күні, коды немесе нөмірі және берген органның атауы.

4. Председатель или член участковой избирательной комиссии, выдавший открепительное удостоверение, в списке избирателей в графе "примечания" вносит запись о дате выдачи и номере открепительного удостоверения.
Заявление избирателя на получение открепительного удостоверения прилагается к списку избирателей.
5. Выдача открепительных удостоверений прекращается в 18 часов дня, предшествующего дню голосования, за исключением исполнения решения суда или вышестоящей избирательной комиссии.
6. Открепительное удостоверение не выдается избирателям, желающим участвовать в голосовании на другом избирательном участке в пределах одного населенного пункта.
7. Утраченные открепительные удостоверения на право голосования не восстанавливаются.
8. По предъявлению избирателем в участковую избирательную комиссию по месту своего пребывания открепительного удостоверения и документа, удостоверяющего личность, на основании которого было выдано данное открепительное удостоверение, участковая избирательная комиссия в день голосования включает его в список избирателей данного избирательного участка.
Член участковой избирательной комиссии вносит сведения об этом избирателе в список избирателей под следующим после последнего порядковым номером.
9. Избиратель расписывается в получении бюллетеня и голосует на данном избирательном участке на общих основаниях.
10. Открепительное удостоверение прилагается к списку избирателей.
11. Председатель и соответствующий член участковой избирательной комиссии несут в установленном законодательными актами Республики Казахстан порядке ответственность за достоверность сведений об избирателях, внесенных участковой избирательной комиссией на основании открепительных удостоверений.
Приложение 1
к Инструкции о выдаче
открепительных удостоверений
на право голосования
Кому_______________
_________________
_________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение открепительного удостоверения
на право голосования
Я,________________________________________________________
фамилия, имя, отчество, дата рождения избирателя
___________ N __________________________________________________
наименование  код или номер документа, удостоверяющего личность,
выданного "__" _______ ___г.  __________________________________
дата выдачи       наименование органа, его выдавшего
________________________________________________________________
проживающий(ая) ________________________________________________
адрес регистрации места жительства
в связи с ______________________________________________________
указывается причина перемены места своего пребывания и избирателем
________________________________________________________________
предъявляются для ознакомления документы, подтверждающие указанное
и на основании пункта 6-1  статьи 41  Конституционного закона "О выборах в Республике Казахстан"  ПРОШУ  выдать открепительное удостоверение на право голосования.
Избиратель       ______________    ____________________
подпись          фамилия, инициалы
"____"_____________ _____г.
дата обращения
Примечание: заявление заполняется избирателем лично разборчиво
от руки
Приложение 2
к Инструкции о выдаче
открепительных удостоверений
на право голосования
Выборы _______________________________________  Республики Казахстан
"___" _____________ _______ г.
дата выборов
ОТКРЕПИТЕЛЬНОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ
на право голосования N№____ _
__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество, дата рождения избирателя
________________ N№_______________________________________________
наименование   код или номер документа, удостоверяющего личность
выдан "___" _____________ ____ г. ________________________________
дата выдачи          наименование органа, его выдавшего
__________________________________________________________________
проживающий(ая)___________________________________________________
адрес регистрации места жительства
на основании пункта 6-1  статьи 41  Конституционного закона "О выборах
в Республике Казахстан" включается в день голосования в список
избирателей на избирательном участке по месту его пребывания.
Выдано участковой избирательной комиссией N№________________
__________________________________________________________________
местонахождение избирательного участка - аул (село), поселок,
__________________________________________________________________
район, город, район в городе, область
Председатель/Член участковой                        М.П.
избирательной комиссии      ______________    __________________
подпись         фамилия, инициалы
"_____"_______________ _____г.
дата выдачи удостоверения
Действительно при предъявлении документа, удостоверяющего личность

4. Есептен шығару куәлігін табыс еткен учаскелік сайлау комиссиясының төрағасы немесе мүшесі сайлаушылар тізіміндегі "ескертулер" деген бағанға есептен шығару куәлігінің табыс етілген күні мен нөмірі туралы жазу енгізеді.
Сайлаушының есептен шығару куәлігін алуға берген арызы сайлаушылар тізіміне қоса тіркеледі.
5. Есептен шығару куәлігін табыс ету, соттың немесе жоғары тұрған сайлау комиссиясының шешімін орындауды қоспағанда, дауыс берілетін күннің алдындағы күні сағат 18-де тоқтатылады.
6. Бір елді мекеннің шегіндегі басқа сайлау учаскесінде дауыс беруге қатысуға тілек білдірген сайлаушыларға есептен шығару куәлігі табыс етілмейді.
7. Жоғалып қалған дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктері қалпына келтірілмейді.
8. Сайлаушы өзінің келген орны бойынша учаскелік сайлау комиссиясына есептен шығару куәлігін және өзінің жеке басын куәландыратын, осы есептен шығару куәлігін алуға негіз болған, құжатын көрсеткен кезде учаскелік сайлау комиссиясы дауыс беретін күні оны осы сайлау учаскесіндегі сайлаушылар тізіміне енгізеді.
Учаскелік сайлау комиссиясының мүшесі бұл сайлаушы туралы мәліметтерді сайлаушылар тізіміне соңғыдан кейін келетін реттік нөмірмен енгізеді.
9. Сайлаушы бюллетеньді алғандығы туралы қол қояды да осы сайлау учаскесінде жалпы негізде дауыс береді.
10. Есептен шығару куәлігі сайлаушылар тізіміне қоса тіркеледі.
11. Учаскелік сайлау комиссиясының төрағасы және тиісті мүшесі есептен шығару куәліктері негізінде учаскелік сайлау комиссиясы енгізген сайлаушылар туралы мәліметтердің нақтылығы үшін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен жауаптылықта болады.
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәлігін табыс
ету туралы Нұсқаулыққа
1 қосымша
Кімге_______________________
____________________________
____________________________
____________________________
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәлігін алуға
АРЫЗ
Мен, _____________________________________________________________,
сайлаушының тегі, аты, әкесінің аты, туған күні
____________________________________________ N ____________________
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы       коды немесе нөмірі
_____ жылы "____"____________  ____________________________________
берілген күні          берген органның атауы
___________________________________________________________ берген,
___________________________________________________________________
тұрақты мекені тіркелген мекен-жайы
___________________________________________________________ тұрушы,
___________________________________________________________________
сайлаушы өзінің болу орнын ауыстыру себебін көрсетеді және ________________________________________________________ байланысты
оны растайтын құжаттарды танысу үшін ұсынады
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық заңның
41-бабының 6-1-тармағы негізінде дауыс беру құқығын беретін есептен
шығару куәлігін табыс етуді ӨТІНЕМІН.
Сайлаушы                  _______________     ____________________
қолы               тегі, аты-жөні
______ жылғы "_____"__________________
өтініш жасалған күн
Ескерту: Сайлаушы арызды анық етіп қолдан толтырады.
Дауыс беру құқығын беретін
есептен шығару куәлігін табыс
ету туралы Нұсқаулыққа
2 қосымша
Қазақстан Республикасы ___________________________________ сайлауы
______ жылғы "_____"_________________
сайлау күні
Дауыс беру құқығын беретін
ЕСЕПТЕН ШЫҒАРУ КУӘЛІГІ N___
___________________________________________________________________
сайлаушының тегі, аты, әкесінің аты, туған күні
____________________________________________ N ____________________
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы       коды немесе нөмірі
_____ жылы "____"____________  ____________________________________
берілген күні          берген органның атауы
___________________________________________________________ берген,
___________________________________________________________________
тұрақты мекені тіркелген мекен-жайы
___________________________________________________________ тұрушы,
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық заңның
41-бабының 6-1-тармағы негізінде дауыс беретін күні оның келген
орны бойынша сайлау учаскесіндегі сайлаушылар тізіміне енгізіледі.
___________________________________________________________________
сайлау учаскесінің орналасқан жері - ауыл (село), кент,
___________________________________________________________________
аудан, қала, қаладағы аудан, облыс
___________________ N_____ учаскелік сайлау комиссиясы табыс еткен.
Учаскелік сайлау комиссиясының           М.О.
Төрағасы/Мүшесі ____________    ____________________
қолы          тегі, аты-жөні
______ жылғы "_____"__________________
куәлік берілген күн
Жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде жарамды.