О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 2 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления"
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 13 июня 2005 года N 22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2005 года N 3698. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 101
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 01.10.2014 № 101 (вводится в действие с 01.01.2015).
В целях совершенствования статистической отчетности о преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих, руководствуясь подпунктом 4-1)  статьи 11  Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 2 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2172, внесены изменения  приказом  Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 февраля 2004 года N 7 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года N 2 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления") следующие изменения и дополнения:
в статистический отчет формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих", утвержденный указанным приказом:
раздел 1 дополнить графой 28 следующего содержания:
"графа 28 "Количество зарегистрированных наркопреступлений, выявленных по методу "контролируемая поставка" в отчетном периоде";
в разделе 2 "Сведения о лицах, совершивших преступления, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров":

"Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымы және оларды қолданатын тұлғалармен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы" N 1-Н нысанды статистикалық есепті және оны құру тәртібі бойынша Нұсқаулықты бекіту мен іске қосу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы N 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 маусымдағы N 22 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 28 маусымда тіркелді. Тіркеу N 3698. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 101 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.01 № 101 (2015.01.01 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың  және прекурсорлардың заңсыз айналымы және оларды қолданатын тұлғалармен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы статистикалық есептілікті жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының "Прокуратура туралы"  Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымы және оларды қолданатын тұлғалармен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы" N 1-Н нысанды статистикалық есепті және оны құру тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту мен іске қосу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы N 2  бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде N 2172 тіркелген, "Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымы және оларды қолданатын тұлғалармен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы" N 1-Н нысанды статистикалық есепті және оның құрылу тәртібі бойынша Нұсқаулықты бекіту мен іске қосу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы N 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 10 ақпандағы N 7  бұйрығымен өзгерістер енгізілген) төмендегідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген "Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымы және оларды қолданатын тұлғалармен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы" N 1-Н нысанды статистикалық есепке:
1-бөлім келесі мазмұндағы 28-бағанмен толықтырылсын:
"28-баған "Есептік кезеңде "бақылаулық жеткізу" әдісі бойынша анықталып тіркелген есірткі қылмыстар саны";
2-бөлімде "Есірткі заттар, жүйкеге әсер ететін заттар және прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыс жасаған тұлғалар туралы мәліметтер":

графы 2 и 2-1 исключить;
таблицу В раздела 3 "Сведения об изъятии и передаче ядовитых веществ" изложить по форме, согласно Приложению 1 к настоящему приказу;
раздел 3 дополнить таблицей А-1 "Сведения об изъятии наркотических средств, психотропных веществ в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов", согласно Приложению 2 к настоящему приказу;
наименование раздела 4 дополнить словами "и состоявших на учете в ОВД";
раздел 4 дополнить графами 5, 6, 7 следующего содержания:
графа 5 "всего лиц, состоявших на учете в ОВД";
графа 6 "несовершеннолетних из графы 5";
графа 7 "женщин из графы 5";
в разделе 7:
в таблице А "Сведения о лицах, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами":
в графе 1 исключить слово "и прекурсорами";
графу 2 исключить;
графу 9 изложить в следующей редакции:
"с зависимостью";
графу 12 изложить в следующей редакции:
"с эпизодическим употреблением";
дополнить графами 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 следующего содержания:
"графа 13 "Всего лиц, злоупотребляющих прекурсорами";
графа 14 "несовершеннолетних";
графа 15 "до 14 лет включительно";
графа 16 "15-17 лет включительно";
графа 17 "18-30 лет включительно";
графа 18 "31 лет и выше";
графа 19 "с зависимостью";
графа 20 "несовершеннолетних";
графа 21 "с эпизодическим употреблением";
дополнить строкой 9-1 следующего содержания:
"строка 9-1 "от передозировки токсических веществ"";
таблицу Б "Сведения о видах потребляемых наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" дополнить графами 3, 4 следующего содержания:
графа 3 "женщин из графы 2";
графа 4 "несовершеннолетних из графы 2";
строку 27 графы А изложить в следующей редакции:
"Психические и поведенческие расстройства в результате употребления табака и других стимуляторов, включая кофеин";
строку 22 графы А-1 изложить в следующей редакции:
"F15, F17, F18";
строку 27 графы А-1 изложить в следующей редакции:
"F15, F17";
в Инструкции по составлению статистического отчета формы N 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих", утвержденной указанным приказом:
в пункте 2 слова "Агентства таможенного контроля Республики Казахстан" заменить словами "Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан";
пункт 10 дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"В графе 28 отражается количество зарегистрированных наркопреступлений, выявленных по методу "контролируемая поставка" в отчетном периоде.";

2 және 2-1 бағандар алып тасталсын;
3-бөлімнің В-кестесін "Улы заттарды алып қою және беру туралы мәліметтер" осы бұйрықтың 1-Қосымшасына сәйкес нысан бойынша жазылсын;
3-бөлім А-1 кестесімен: "Ішкі істер органдарының бірлескен іс шараларының барысында есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін заттарды алу туралы мәліметтер" осы бұйрықтың 2-Қосымшасына сәйкес толықтырылсын;
4-бөлімнің аталуы "және ІІО есепке алынғандармен" сөздерімен толықтырылсын;
4-бөлім келесі мазмұндағы 5, 6, 7 бағандармен толықтырылсын:
5-баған "ІІБ жалпы есепке алынған тұлғалар саны";
6-баған "5-бағаннан кәмелетке толмағандар";
7-баған "5 бағаннан әйелдер";
7-бөлімде:
А-кестесінде "Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін және прекурсорларды пайдаланатын тұлғалар туралы мәліметтер":
1-бағанда "және прекурсорлармен" сөзі алып тасталсын;
2-баған алып тасталсын;
9-баған келесі редакцияда жазылсын:
"бағынумен";
12-баған келесі редакцияда жазылсын:
"эпизоттық пайдаланумен";
келесі мазмұндағы 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 бағандармен толықтырылсын:
"13-баған "жалпы прекурсорларды пайдаланатын тұлғалар";
14-баған "кәмелетке толмағандар";
15-баған "14 жасқа дейін қоса";
16-баған "15-17 жасқа дейін қоса";
17-баған "18-30 жасқа дейін қоса";
18-баған "31 жас және жоғары";
19-баған "бағынумен";
20-баған "кәмелетке толмағандар";
21-баған "эпизоттық пайдаланумен";
келесі мазмұндағы 9-1 жолымен толықтырылсын:
"9-1 жол "уландыратын заттарды артық пайдаланғаннан";
Б-кестесі "Пайдаланылатын есірткілік заттардың, жүйкеге әсер ететін заттардың және прекурсорлардың түрлері туралы мәліметтер" келесі мазмұндағы 3, 4 бағандармен толықтырылсын:
3-баған "2 бағаннан әйелдер";
4-баған "2 бағаннан кәмелетке толмағандар";
А-бағанының 27 жолы келесі редакцияда жазылсын:
"Темекі және басқа да стимуляторларды, сонымен қоса кофеинді пайдалану нәтижесіндегі психиканың және мінез-құлықтың бұзылуы";
А-1 бағанының 22 жолы келесі редакцияда жазылсын:
"F15, F17, F18";
А-1 бағанының 27 жолы келесі редакцияда жазылсын:
"F15, F17";
осы бұйрықпен бекітілген "Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымы және оларды қолданатын тұлғалармен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар туралы" N1-Н нысанды статистикалық есепті жасау бойынша Нұсқаулыққа:
2 тармақта "Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі" сөздері "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті" сөздерімен ауыстырылсын;
10-тармақ келесі мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"28-бағанда есептік кезеңде "бақылаулық жеткізу" әдісі бойынша анықталған тіркелген нашақорлық қылмыстар саны бейнеленеді.";

в абзаце втором пункта 12 цифры "2-16" заменить на цифры "3-16";
пункт 13 дополнить абзацами двенадцатым и тринадцатым следующего содержания:
"В графах 1-2 таблицы А-1 таблицы А отражается общее количество изъятых наркотических средств, психотропных веществ в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов в отчетном периоде, выраженное в граммах, миллилитрах, из которых в графах 3-4 выделяется количество изъятых наркотических средств, психотропных веществ по возбужденным уголовным делам органами внутренних дел, в графах 5-6 органами национальной безопасности, в графах 7-8 - таможенными органами, в графах 9-10 - другими правоохранительными органами, в графах 11-12 учитываются изъятые наркотические средства и психотропные вещества с участием кинологической службы органов внутренних дел, в графах 13-14 с участием кинологической службы органов национальной безопасности, в графах 15-16 с участием кинологической службы таможенных органов, в графах 17-18 с участием кинологической службы других правоохранительных органов.
Строки с 1 по 259 заполняются по правилам, установленным для таблицы А раздела 3 отчета формы N 1-Н.";
в наименовании главы 6 после слов "психотропных веществ" дополнить словами "и состоявших на учете в ОВД";
пункт 14 дополнить абзацами восьмым, девятым и десятым следующего содержания:
"В графе 5 отражается общее количество лиц, состоявших на учете в ОВД.
В графе 6 из графы 5 выделяются несовершеннолетние лица.
В графе 7 из графы 5 выделяется количество женщин.";
в наименовании главы 9 после слов "психотропными веществами" дополнить словами "и прекурсорами";
в пункте 17:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"В графе 1 учитываются находящиеся на учете лица, злоупотребляющие наркотическими средствами, психотропными веществами, страдающие психическими и поведенческими расстройствами в результате употребления апиоидов, каннабиноидов, кокаина, седативных и снотворных веществ, галлюциногенов, других психоактивных веществ, а также находящиеся на профилактическом учете лица, замеченные в немедицинском потреблении вышеперечисленных средств. В графах 3-12 они распределяются на женщин, несовершеннолетних, возрастные группы, лиц с зависимостью и эпизодическим употреблением. В графе 13 учитываются находящиеся на учете лица, злоупотребляющие прекурсорами, страдающие психическими и поведенческими расстройствами в результате употребления летучих растворителей, включая летучих растворителей, не являющихся прекурсорами и других стимуляторов, табака, а также находящиеся на профилактическом учете лица, замеченные в немедицинском потреблении вышеперечисленных средств. В графах 14-21 они распределяются на несовершеннолетних, возрастные группы, лиц с зависимостью и эпизодическим употреблением.";
абзац пятый изложить в следующей редакции:

12-тармақтың екінші абзацындағы "2-16" сандары "3-16" сандарымен ауыстырылсын;
13-тармақ келесі мазмұндағы он екінші және он үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"А-1-кестесіндегі 1-2-бағандарда қосымшаларда граммдарда, милиграммдарда айқындалған есептік кезеңде құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шараларының барысында алынған есірткілік заттардың, жүйкеге әсер ететін заттардың жалпы саны бейнеленеді, олардың ішінен 3-4-бағандарда ішкі істер органдарымен қозғалған қылмыстық іс бойынша алынған есірткілік заттардың және жүйкеге әсер ететін заттардың саны көрінеді, 5-6-бағандарда - ұлттық қауіпсіздік органдарымен, 7-8-бағандарда - кеден органдарымен, 9-10-бағандарда өзге құқық қорғау органдарымен, 11-12-бағандарда - ішкі істер органдарының кинолог қызметінің қатысуымен алынған есірткілік заттар және жүйкеге әсер ететін заттар есептеледі, 13-14-бағандарда - ұлттық қауіпсіздік органдарының кинолог қызметінің қатысуымен, 15-16-бағандарда - кеден органдарының кинолог қызметінің қатысуымен, 17-18-бағандарда өзге құқық қорғау органдарының кинолог қызметінің қатысуымен.
1 ден 259-ға дейінгі жолдар N1-Н нысанды есеп 3 тарау А-кестесі үшін белгіленген ережелер бойынша толтырылады.";
6 тараудың аталуы "Есірткі құралдарды, жүйкеге әсер ететін заттарды пайдаланудың негізінде қылмыс жасаған ІІО есепте тұрған тұлғалар туралы мәліметтер" N 1-Н нысанды есептің 4-бөлімін толтыру  тәртібі" сөздерімен толықтырылсын;
14-тармақ келесі мазмұндағы сегізінші, тоғызыншы және оныншы тармақтармен толықтырылсын:
"5-бағанда ІІО есепте тұрған тұлғалардың жалпы саны бейнеленеді.
6-бағанда 5-бағаннан кәмелетке толмаған тұлғалар айрықшаланады.
7-бағанда 5-бағаннан әйел адамдар саны айрықшаланады.";
9-тараудың аталуында "жүйкеге әсер ететін заттармен" сөздерінен кейін "және прекурсорлармен" сөздері толықтырылсын;
17 тармақта:
үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"1-бағанда есірткілік заттар мен жүйкеге әсер ететін заттарды пайдаланатын, опиоидтарды, канабионидтерді, кокаиндерді, седативтік және ұйықтататын заттарды, галюциногенді, өзге де жүйкеге қатты әсер ететін заттарды пайдалану нәтижесінде жүйке және әрекетінің шалдығу сырқатымен есепте тұрғандар, сонымен қатар жоғарыда аталған заттарды медицинаның көрсетуінсіз пайдалануда байқалған емделуде есепте тұрған тұлғалар есепке алынады. 3-12 бағандарда олар әйелдерге, кәмелетке толмағандарға, жастық топтарға, кезеңдік пайдаланатын және бағынышты тұлғаларға бөлінеді. 13 бағанда прекурсорларды қолданатын есепте тұрған, прекурсор ретінде танылмайтын ұшатын еріткіштерді және өзге де стимуляторларды, темекіні пайдаланғанының нәтижесінде жүйке және әрекетінің шалдығу сырқатымен ауыратын, сонымен қатар емделуде есепте тұрған, жоғарыда аталған заттарды медицинаның көрсетуінсіз пайдалануда байқалған тұлғалар есепке алынады. 14-21 бағандарда олар кәмелетке толмағандарға, жастық топтар, кезеңдік пайдаланатын және бағынышты тұлғаларға бөлінеді.";
бесінші абзац келесі редакцияда жазылсын:

"В графе 1 указываются общее количество лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами, состоящих на учете в конце отчетного периода. В том числе, в графах 2, 3, 4 учитываются количество лиц, умерших от передозировки наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в том числе женщин, несовершеннолетних. В строках 1-30 отражаются наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры по их международным классификаторам болезни МКБ-10. В строке 31 указывается сумма показателей строк 1, 12 и 22.".
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Ким Г.В.):
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) настоящий приказ направить субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Генерального Прокурора - Председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (Ким Г.В.).
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАНО:
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан
31.01.2005 г.
Председатель
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
20.04. 2005 г.
Министр обороны
Республики Казахстан
29.04. 2005 г.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
05.04. 2005 г.
Министр юстиции
Республики Казахстан
06.06. 2005 г.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
02.03. 2005 г.
Председатель Агентства Республики
Казахстан по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью
(финансовая полиция)
29.03. 2005 г.
Вице-Министр -
Председатель Комитета
таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
03.02. 2005 г.
Приложение N 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 13 июня 2005 года N 22
Раздел N 3. Сведения об изъятии и уничтожении наркотических
средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров
Таблица В. Сведения об изъятии и передаче ядовитых веществ
Наименование
Код
строки
Изъято
ядовитых
веществ
гр мл

"1-бағанда есептік кезеңнің соңында есепте тұрған есірткілік заттарды, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды пайдаланатын тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі. Сонымен қатар 2, 3, 4 бағандарда есірткілік заттарды, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды мөлшерінен тыс пайдаланудың салдарынан мерт болған тұлғалар есепке алынады, соның ішіне әйелдер және кәмелетке толмағандар кіреді. 1-30 жолдарда МКБ-10 олардың халықаралық классификатор сырқаты бойынша есірткілік заттар, жүйкеге әсер ететін заттар және прекурсорлар бейнеленеді. 31 жолда 1, 12 және 22 жолдарда көрсеткіштерінің соммалары көрсетіледі.".
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (Г.В. Ким):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуі бойынша шара қабылдасын;
2) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуындағы бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті Төрағасына (Г.В.Кимге) жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
30 мамырдағы 2005 жыл
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
20 сәуірдегі 2005 жыл
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс Министрі
29 сәуірдегі 2005 жыл
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер Министрі
05 сәуірдегі 2005 жыл
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрі
06 маусымдағы 2005 жыл
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау Министрі
05 мамырдағы 2005 жыл
Қазақстан Республикасы
экономикалық және сыбайлас
жемқорлық қылмыспен күрес
жөніндегі агенттігінің
Төрағасы (қаржы полициясы)
29 наурыздағы 2005 жыл
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Кедендік бақылау
комитетінің Төрағасы
02 ақпандағы 2005 жыл
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2005 жылғы 13 маусымдағы
N 22 бұйрығына
N 1 қосымша
N 3-бөлім Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін немесе
улы заттарды және прекурсорларды алып қою және жою туралы
мәлімет
В-кестесі Улы заттарды   алып қою және беру туралы мәліметтер
Аталуы
Жолдар
коды
Алып
қойылған
улы заттар
гр мл