Об утверждении Правил представления сведений об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 22 сентября 2005 года N 425. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2005 года N 3873. Утратил силу приказом Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2019 года № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов РК от 19.02.2019 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года N 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления сведений об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям.
2. Управлению непроизводственных платежей Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Тлеумуратов Ю.Д.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утверждены
приказом Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 22 сентября 2005 года N 425
Правила
представления сведений об имуществе, обращенном (поступившем)
в собственность государства по отдельным основаниям
1. Общие положения
1. Настоящие правила устанавливают порядок, сроки и форму представления уполномоченными органами по организации работы по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям (далее - уполномоченные органы) сведений об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям (далее - Сведения).
2. Территориальные подразделения уполномоченных органов по областям, городам Астана и Алматы представляют Сведения в налоговые комитеты по областям, городам Астана и Алматы ежеквартально, до 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 сентября 2006 года N 434 .

Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтерді беру ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2005 жылғы 22 қыркүйектегі N 425 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 5 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3873. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Төрағасының 2019 жылғы 19 ақпандағы № 1 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Төрағасының 19.02.2019 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі N 833 қаулысын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтерді беру ережелері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Өндірістік емес төлемдер басқармасы (Ю.Ж.Тілеумұратов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 22 қыркүйектегі
N 425 бұйрығымен бекітілген
Жекелеген негіздер бойынша мемлекеттік меншікке
айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтерді
беру ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы ереже жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (түскен) мүлiктi есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрi пайдалану бойынша жұмыстарды ұйымдастыру жөніндегі уәкілетті органдардың (бұдан әрі - уәкілетті органдар) жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтерді (бұдан әрі - Мәліметтер) беру тәртібін, мерзімдерін және нысанын белгілейді.
2. Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша уәкілетті органдардың аумақтық бөлімшелері Мәліметтерді облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық комитеттеріне осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне дейін береді.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2006 жылғы 7 қыркүйектегі N 434 бұйрығымен .

3. Сведения составляются уполномоченными органами самостоятельно на государственном или русском языке и представляются на электронном (магнитном) носителе в явочном порядке, с приложением двух экземпляров на бумажном носителе, один экземпляр возвращается уполномоченному органу с отметкой налогового органа.
4. Правом первой подписи Сведений обладает первый руководитель уполномоченного органа или лицо, замещающее его в установленном порядке, правом второй подписи - должностное лицо, исполнившее составление Сведений (исполнитель).
4-1. Налоговые комитеты по областям, городам Астана и Алматы представляют Сведения в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан один раз в полугодие не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным полугодием, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 4-1 приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 сентября 2006 года N 434 .
2. Составление формы
5. В графе 1 указываются порядковые номера. При этом порядковый номер устанавливается следующим образом:
1) первая цифра обозначает порядковые номера разделов;
2) вторая цифра обозначает порядковый номер наименования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям (далее - Имущество) в данном разделе.
6. В графе 2 указывается наименование Имущества, предусмотренного приложением 3 к настоящим Правилам.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов РК от 7 сентября 2006 года N 434 .
7. В графе 3 указывается единица измерения Имущества, указанного в графе 2.
8. В графах 4, 5 указываются количество и стоимость Имущества, находящегося на учете в уполномоченном органе, в соответствии с данными книг учета актов описи и инвентаризационных карточек на начало отчетного периода.
9. В графах 6, 7 указываются количество и стоимость Имущества, переданного на основании актов описи, приема-передачи на учет в уполномоченный орган, в соответствии с данными книг учета актов описи и инвентаризационных карточек за отчетный период.
10. В графе 8 указывается отрицательная разница между первоначальной стоимостью и стоимостью после оценки (переоценки).
11. В графе 9 указывается положительная разница между первоначальной стоимостью и стоимостью после оценки (переоценки).
12. В графе 10 указывается отрицательная разница между ценой реализации и ценой, установленной до начала реализации.
13. В графе 11 указывается положительная разница между ценой реализации и ценой, установленной до начала реализации.

3. Мәліметтерді уәкілетті органдар өз бетімен мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырады және келу тәртібімен қағаз тасығышта екі данасын қоса, электронды (магнитті) тасығышта береді, бір данасы уәкілетті органға салық органының белгісімен қайтарылады.
4. Мәліметке бірінші қол қою құқығына уәкілетті органның бірінші басшысы немесе белгіленген тәртіпте оның орнын ауыстыратын тұлға, екінші қол қою құқығына - Мәліметті жасауды орындаған лауазымды тұлға (орындаушы) ие.
4-1. Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық комитеттері Мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті жарты жылдықтан кейінгі екінші айдың 20-күнінен кешіктірмей жарты жылда бір рет береді.
Ескерту: 4-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2006 жылғы 7 қыркүйектегі N 434 бұйрығымен .
2. Нысанды толтыру
5. 1-бағанда реттік нөмірлері көрсетіледі. Бұл ретте реттік нөмір мынадай қалыппен белгіленеді:
1) бірінші сан бөлімдердің реттік нөмірлерін білдіреді;
2) екінші сан көрсетілген бөлімдегі жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік (бұдан әрі - мүлік) атауының реттік нөмірін білдіреді.
6. 2-бағанда осы Ережеге 3-қосымшада қарастырылған Мүліктің атауы көрсетіледі.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2006 жылғы 7 қыркүйектегі N 434 бұйрығымен .
7. 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген Мүліктің өлшем бірлігі көрсетіледі.
8. 4, 5-бағандарда есепті кезеңнің басына тізімдеме актілерін және түгендеу карточкаларын есепке алу кітаптарының деректеріне сәйкес уәкілетті органда есепте тұрған Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
9. 6, 7-бағандарда есепті кезең үшін тізімдеме актілерін және түгендеу карточкаларын есепке алу кітаптарына сәйкес уәкілетті органның есебіне тізімдеме, қабылдау-беру актілерінің негізінде берілген Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
10. 8-бағанда бастапқы құны мен бағалау (қайта бағалау) құнының арасындағы теріс айырма көрсетіледі.
11. 9-бағанда бастапқы құны мен бағалау (қайта бағалау) құнының арасындағы оң айырма көрсетіледі.
12. 10-бағанда сату бағасы мен сатуға дейін белгіленген баға арасындағы теріс айырма көрсетіледі.
13. 11-бағанда сату бағасы мен сатуға дейін белгіленген баға арасындағы оң айырма көрсетіледі.