О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 января 1997 года N 23 "Об объявлении Указа Президента Республики Казахстан "О порядке предоставления политического убежища иностранным гражданам и лицам без гражданства в Республике Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 сентября 2005 года N 559. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 20 октября 2005 года N 3904. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 октября 2015 года № 830.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 09.10.2015 № 830.
С целью исключения норм, создающих условия для коррупционных правонарушений, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 января 1997 года N 23 "Об объявлении Указа Президента Республики Казахстан "О порядке предоставления политического убежища иностранным гражданам и лицам без гражданства в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 288) следующие изменения:
в пункте 1 слова "УВД областей, ГУВД г. Алматы" заменить словами "Департаментов внутренних дел областей, городов Астаны и Алматы";
в Инструкции о порядке рассмотрения органами внутренних дел материалов, связанных с предоставлением политического убежища иностранным гражданам и лицам без гражданства в Республике Казахстан, утвержденной указанным приказом:
по всему тексту:
слова "УВД областей, ГУВД г. Алматы" заменить словами "ДВД областей, городов Астаны и Алматы";
аббревиатуру "УПиВР (ОПиВР)", "УПиВР МВД" заменить аббревиатурой "У(О)МП", "ДМП МВД";
слова "Департамента миграции", "Департамент миграции" заменить словами "Комитета по миграции", "Комитет по миграции";
в пункте 2.1 слова "Управление паспортной и визовой работы МВД Республики Казахстан" заменить словами "Департамент миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - ДМП МВД)";
в абзаце первом пункта 2.2:
слова "Управления (отделы) паспортной и визовой работы" заменить словами "Управления (отделы) миграционной полиции (далее - У(О)МП)";
слова "и учетам ЦКИ ГСК" исключить;

"Қазақстан Республикасындағы шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарға саяси баспана беру тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығын жариялау туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 1996 жылғы 30 қаңтардағы N 23 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы
Ішкі істер министрінің 2005 жылғы 23 қыркүйектегі N 559 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 20 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3904. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 қазандағы № 830 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 09.10.2015 № 830 бұйрығымен.
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға жағдай жасайтын нормаларды болдырмау мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасындағы шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарға саяси баспана беру тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығын жариялау туралы" Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 1996 жылғы 30 қаңтардағы N 23  бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 288 болып тiркелген) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1-тармақтағы "Алматы қаласының, облыстардың IIБ" деген сөздер "Облыстардың, Астана және Алматы қалалары iшкi iстер департаменттерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
аталған бұйрықпен бекiтiлген Iшкi iстер органдарының Қазақстан Республикасындағы шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарға саяси баспана беруге байланысты материалдарды қарастыру тәртiбi жөнiндегi нұсқаулықта:
барлық мәтiн бойынша:
"облыстық iшкi iстер басқармалары, Алматы қалалық iшкi iстер бас басқармасы, облыстық IIБ, Алматы қаласының IIББ" деген сөздер "Облыстардың, Астана және Алматы қалалары iшкi iстер департаменттерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Паспорт және виза жұмысы жөнiндегi басқарма (Паспорт және виза жұмысы жөнiндегi бөлiм)", "Iшкi iстер министрлiгiнiң Паспорт және виза жұмысы басқармасы" деген сөздер "Көшi-қон полициясы басқармасы (бөлiмi)", "IIM-нiң Көшi-қон полициясы департаментi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"көшi-қон жөнiндегi Департаментi", "көшi-қон жөнiндегi Департаментiнен" деген сөздер "Көшi-қон жөнiндегi комитетi" "Көшi-қон жөнiндегi комитетiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
2.1-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер Министрлiгiнiң паспорт және виза жұмысы жөнiндегi басқармасы" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы департаментi (бұдан әрi - IIМ-нiң КҚПД)" деген сөздермен ауыстырылсын;
2.2-тармақтың бiрiншi абзацында:
"Паспорт және виза жұмысы жөнiндегi басқармалары (бөлiмдерi)" деген сөздер "Көші-қон полициясы басқармалары (бөлiмдерi) (бұдан әрi - КҚПБ(б))" деген сөздермен ауыстырылсын;
"және Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң Криминалдық ақпараттар орталығының" деген сөздер алынып тасталсын;

в подпункте б) пункта 3.2 слова "рассматривает вопрос о законности дальнейшего пребывания их на территории Республики Казахстан в соответствии с действующим законодательством" заменить словами "принимает меры по обеспечению их выезда с территории Республики Казахстан".
2. Департаменту миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Пистаев М.К.) обеспечить государственную регистрацию приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр

3.2-тармақтың б) тармақшасындағы ", қазiргi заңдарға сәйкес, олардың Қазақстан Республикасының аумағында бұдан әрi болуының Заңдылығы жөнiндегi мәселенi қарастырады" деген сөздер "олардың Қазақстан Республикасының аумағынан кетуiн қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды қолданады" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы департаментi (M.Қ.Пiстаев) бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өтуiн қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр