О плане мероприятий на 2005 год по реализации в Павлодарской области программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы.
Решение Павлодарского областного Маслихата от 30 мая 2005 года N 50/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 июня 2005 года за N 3035. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Департамента юстиции Павлодарской области от 18 марта 2009 года N 4-06/1966).
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий на 2005 год по реализации в Павлодарской области программы по противодействию эпидемии СПИДа в Республике Казахстан на 2001-2005 годы (далее - План ).
2. Департаменту финансов области обеспечить своевременное финансирование Плана мероприятий.
3. Департаменту здравоохранения области к 20 января 2006 года представить в постоянную комиссию областного маслихата по вопросам социального и культурного развития информацию о выполнении Плана.
4. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Павлодарского областного маслихата по вопросам социального и культурного развития.
Председатель сессии Г. Досжанова
Секретарь областного маслихата Р. Гафуров
Приложение
к решению XII очередной сессии III созыва
Павлодарского областного маслихата
от 30 мая 2005 года N 50/12
"О плане мероприятий на 2005 год
по реализации в Павлодарской области
"Программы по противодействию эпидемии
СПИДа в Республике Казахстан
на 2001 - 2005 годы"
План мероприятий на 2005 год по реализации в Павлодарской области
"Программы по противодействию эпидемии СПИДа в
Республике Казахстан на 2001-2005 годы"
N
п\п
Мероприятия
Форма заверше ния
Ответственные за выполнение (реализацию)
Сроки
испол
не ния (реализ а ции)
Предпо
ла га е мые расходы (млн. те н ге)
Источники финансирова ния
1. Правовые и социальные вопросы
1
Обеспечить социальную поддержку ВИЧ - инфицированных и больных СПИДом
Приказ директора департамента координации занятости и социальных программ области
Департамент координации занятости и социальных программ области
Постоянно
Финансирование не требуется
2
Разработать мероприятия на 2005 год  по предупреждению распространения СПИДа
Постановления акиматов городов и районов
Акиматы городов и районов
I квартал 2005 года
Финансирование не требуется

Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның iндетiне Қарсы iс-әрекет жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған Бағдарламаны Павлодар облысында iске асыру жөнiндегi 2005 жылға арналған iс-шаралар жоспары туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2005 жылғы 30 мамырдағы N 50/12 шешімі. Павлодар облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 20 маусымда N 3035 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Ескерту. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар облыстық Әділет департаментінің 2009 жылғы 18 наурыздағы N 4-06/1966 хатымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШIМ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның iндетiне қарсы iс-әрекет жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған Бағдарламаны Павлодар облысында iске асыру жөнiндегi 2005 жылға арналған iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар)- бекiтiлсiн.
2. Облыс қаржы департаментi Жоспардың дер кезiнде қаржыландыруын қамтамасыз етсiн.
3. Облыс денсаулық сақтау департаментi 2006 жылдың 20 қаңтар мерзiмiне орай облыстық мәслихаттың әлеуметтiк және мәдени дамуы мәселелерi жөнiндегi тұрақты комиссиясына Жоспардың iске асыру барысы туралы ақпарат ұсынатын болсын.
4. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың  әлеуметтiк және мәдени дамуы мәселелерi жөнiндегi тұрақты комиссиясына жүктелсiн.
Сессия төрағасы Г. Досжанова
Облыстық мәслихаттың хатшысы Р. Гафуров
Павлодар облыстық мәслихатының
III сайланған XVII кезектi сессиясы
2005 жылғы«30 мамырдағы
"Қазақстан Республикасында ЖҚТБ iндетiне
қарсы iс-әрекет жөнiндегi 2001-2005 жылдарға
арналған бағдарламаны" Павлодар облысында
iске асыру жөнiндегi 2005 жылға арналған
iс-шаралар жоспары туралы"
N 50/12 шешiмiне қосымша
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ-ның iндетiне қарсы iс-әрекет
жөнiндегi 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламаны
Павлодар облысында iске асыру жөнiндегi
2005 жылға арналған iс-шаралар жоспары
N
р/
с
Iс-шаралар
Аяқталу
нысаны
Орындалуы
на ( iске
асырылуы-
на)
жауапты-
лар
Орында
лу
(iске
асыру)
мерзi-
мi
Болжам
ды
шығыс-
тар
Қаржыланды
ру көздерi
1. Құқықтық және әлеуметтiк мәселелер
АҚТҚ-iндетiн
жұқтырғандар
ды және
ЖҚТБ-мен
ауыратындар-
ды әлеумет-
тiк қолдауды
қамтамасыз
ету
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi директорының бұйрығы
Облыс жұмыспен қамтуды үйлестiру  және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi
Ұдайы
Қаржыланды-
руды қажет
етпейдi
ЖҚТБ-ның
алдын алу
бойынша
2005 жылға
арналған
iс-шараларды
әзiрлеу
Қалалық және ауылдық әкiмдiктердiң қаулылары
Қалалар мен аудандар әкiмдiкте-
рi
2005 жылғы 1-тоқ-
сан
Қаржыланды-
руды қажет
етпейдi

2. Информационно-образовательная работа по профилактике ВИЧ/СПИДа среди всех слоев насел е ния
3
Проводить обучающие семинары по программе "Проблемы СПИДа и его профилактика" для преподавателей общеобразовательных школ, учебных заведений начального, среднего, высшего профессионального образования, специалистов, работающих с молодежью
Приказы директоров департаментов образования, внутренней политики области, ректоров вузов
Департаменты образования, внутренней политики области,  Павлодарский государственный университет им. С. Торайгырова (по согласованию)
В течение года
0,054 млн.
тенге
0,165 млн.
тенге
Областной бюджет, в  пределах средств, предусмотренных по программам 261010000149  "Повышение квалификации и переподготовка кадров",
263003000 "Реализация региональных программ в сфере молодежной политики"
4
Продолжить обучение по программе "Проблемы СПИДа и его профилактика" в общеобразовательных школах и  учебных заведениях начального, среднего, высшего профессионального образования
Приказы директора департамента образования области и ректоров Павлодарского государственного университета им. С. Торайгырова  (по согласованию), Павлодарского государственного педагогического института (по согласованию)
Департамент образования области, Павлодарский государственный университет им. С. Торайгырова (по согласованию), Павлодарский   государственный педагогический институт (по согласованию)
В течение года
0,200 млн. тенге
0,052 млн.
тенге
Внебюджетные средства ПГУ
Внебюджетные средства ПГПИ
5
Организовать в учреждениях системы управления внутренних дел области и управления Комитета уголовно-исполнительной системы по области проведение комплексных мероприятий по профилактике ВИЧ/СПИДа и инфекций, передаваемых половым путем (далее - ИППП)
Приказы начальников управления внутренних дел области (по согласованию), управления Комитета уголовно- исполнительной системы по области  (по согласованию)
Управление внутренних дел области (по согласованию), управление Комитета уголовно-исполнительной системы по области (по согласованию)
В течение года, по плану
0,195 млн.
тенге
Республиканский  бюджет, в пределах средств, предусмотренных по  программе 221011000 "Противодействие эпидемии СПИДа в исправительных учреждениях республики"
6
Издавать  санитарно - просветительную литературу по вопросам ВИЧ/СПИДа на государственном и русском языках в виде плакатов, листовок, буклетов, брошюр, памяток, календарей
Информация  акиму области
Департамент здравоохранения  области
В течение года
0,365 млн.
тенге
Областной бюджет, в пределах средств, предусмотренных по  программе 253009000
"Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих"
7
Обеспечить производство и размещение в эфире телепередач, видеофильмов, видеороликов по актуальным проблемам ВИЧ/СПИДа
Информация  акиму области
Департамент здравоохранения области
Постоянно

2. Тұрғындардың барлық топтары арасында АҚТҚ/ЖҚТБ-ның алдын
алу жөнiнде ақпараттың - бiлiм беру жұмысы
3
Жастармен iстейтiн мамандар, жалпы бiлiм беретiн мектептер, бастауыш, орта, жоғары кәсiби бiлiм беретiн оқу орындары оқытушылары үшiн
ЖҚТБ проблемалары және оның алдын алу» бағдарламасы бойынша үйретушi семинарлар өткiзу
Облыс бiлiм беру, iшкi саясат департаменттерi директорларының, ЖОО ректорларының бұйрықтары
Облыс бiлiм беру, iшкi саясат департаменттерi, С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттiк университетi
(келiсiм бойынша)
Жыл бойы
0,054
млн.
теңге
0,165 млн. теңге
"Кадрлардың бiлiк-тiлiгiн арттыру және қайта даярлау"
261010000149 бағдарламасы,"Жастар саясаты саласында аумақтық бағдарламаны iске асыру"- 263003000 бағдарламасы бойынша қарастырылған қаржылар шеңберiндегi облыстық бюджет
4
Жалпы бiлiм беретiн мектептерде және бастауыш, орта, жоғары кәсiби бiлiм беретiн оқу орындарында "ЖҚТБ проблемалары және оның алдын алу" бағдарламасы бойынша оқытуды жалғастыру
Облыс бiлiм беру департаментi директорының және С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттiк университетi (келiсiм бойынша), Павлодар мемлекеттік педагогикалық институты (келiсiм бойынша) ректорларының бұйрықтары
Облыс бiлiм беру департаментi, Павлодар мемлекеттiк Торайғыров атындағы университетi (келiсiм бойынша)
Павлодар мемлекеттiк
Педагогикалық институты (келiсiм бойынша)
Жыл бойы
0,200 млн. теңге
0,052 млн. теңге
ПМУ бюджеттен тыс қаржылары
ПМПИ бюджеттен тыс қаржылары
5
Облыс iшкi iстер басқармасы және облыс бойынша қылмыстық атқару жүйесi комитетi басқармасы жүйелерiнiң мекемелерiнде  АҚТҚ/ЖҚТБ және жыныс жолдары арқылы таралатын жұқпалардың (бұдан әрi-ЖЖТЖ) алдын алу жөнiнде кешендi iс-шаралар өткiзудi ұйымдастыру
Облыс iшкi iстер басқармасы (келiсiм бойынша), облыс бойынша қылмыстық-атқару жүйесi комитетә басқармасы (келiсiм бойынша) бастықтарының бұйрықтары
Облыс iшкi iстер басқармасы (келiсiм бойынша), облыс бойынша қылмыстық -атқару жүйесi комитетi  басқармасы (келiсiм бойынша)
Жыл бойы, жоспар бойынша
0,195 млн. теңге
"Республиканық түзеу мекемелерiнде ЖқТБ iндетiне қарсы күрес" 221011000 бағдарламасы бойынша қарастырылған қаржылар шеңберiндегi республикалық бюджет
6
АҚТҚ/ЖҚТБ мәселелерi бойынша мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде плакаттар, үндеухаттар, буклеттер, кітапшалар, жадынамалар, күнпақтар түрiндегi санитарлық-ағарту әдебиеттер шығару
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс денсаулық сақтау департаментi
Жыл бойы
0,365 млн. теңге
"Айналасындағылар үшiн қауiп тудыратын сырқаттарға және әлеуметтiк мәнi бар аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету" 253009000 бағдарламасы бойынша қарастырылған қаражат шеңберiндегi облыстық бюджет
7
АҚТҚ/ЖҚТБ-ның өзектi проблемалары бойынша телехабарлар, бейнефильмдер, бейнероликтердi шығаруды және эфирде көрсетудi қамтамасыз ету
Облыс әкiмiне ақпарат
Облыс денсаулық сақ тау департаментi
Ұдайы

0,036 млн.
тенге
Областной бюджет, в пределах средств, предусмотренных по  программе 253009000 "Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и  заболеваниями представляющими опасность для окружающих"
8
Организовать проведение массовых мероприятий, посвященных Всемирным дням борьбы со СПИДом, наркоманией, памяти умерших от СПИДа, Дню молодежи, Дню здоровья, пропагандирующих здоровый образ жизни, сексуальную культуру, борьбу с наркоманией, направленных на предупреждение ВИЧ/СПИДа и ИППП
Фестивали, концерты, шоу программы, школьные вечера, конференции, олимпиады, "круглые столы", КВН, викторины, дискотеки
Департаменты здравоохранения; культуры; образования; внутренней политики  области
В течение года
0,041 млн. тенге
0,100 млн. тенге
Областной бюджет, в пределах средств, предусмотренных по  программам 253009000 "Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих",
263003000 "Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
3. Мероприятия по профилактике ВИЧ-инфекции в медицинских организациях, на предприятиях быт о вого обслуживания области
9
Обеспечить контроль за безопасностью донорской крови
Приказ директора департамента здравоохранения области
Департамент здравоохранения области
Постоянно
1,439 млн.
тенге
Областной бюджет, в пределах средств, предусмотренных по программе 253005000 "Производство крови (ее компонентов) и препаратов для местных организаций"
10
Усилить контроль за соблюдением дезинфекционно-стерилизационного режима в медицинских организациях,  а также на предприятиях бытового обслуживания
Приказ директора  департамента государственного санитарно-эпидемиологического надзора области
Департамент государственного санитарно-эпидемиологического надзора области
Постоянно
Финансирование не требуется
4. Мероприятия по предупреждению распространения ВИЧ-инфекции среди групп рискованного пов е дения
11
Усилить работу по привлечению волонтеров из числа бывших нарко-
потребителей для работы с наркозави-
симыми
Информация акиму области
Акимы городов и районов, департамент здравоохранения области
Постоянно
Финансирование не требуется
12
Обеспечить оказание бесплатных анонимных медицинских услуг по лечению ИППП для приоритетных групп населения в дружественном кабинете ОЦ СПИД
Приказ директора департамента здравоохранения области
Департамент здравоохранения области
В течение года
0,522 млн.
тенге
Областной бюджет, в пределах средств, предусмотренных по  программе 253009000 "Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих"
13
Содержать пункты доверия в  городах Павлодаре, Экибастузе, Аксу и селе Шарбакты
Приказ директора департамента здравоохранения области
Департамент здравоохранения области
В течение года

0,036 млн. теңге
"Айналасындағылар үшiн қауiп тудыратын сырқаттарға және әлеуметтiк мәнi бар аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету" 253009000 бағдарламасы бойынша қарастырыл
ған қаражат
шеңберiнде-
гi облыстық
бюджет
8
Дүниежүзiлiк ЖҚТБ-мен, нашақорлықпен
күрес, ЖҚТБ-дан қайтыс болғандарды еске алу күндерiне, Жастар күнiне, Денсаулық күнiне арналған, салауатты өмiр салтын, жыныстық мәдениеттi, нашақорлықпен күрестi насихаттайтын, АҚТҚ/ЖҚТБ және ЖЖТЖ сақтандыруға бағытталған бұқаралық iс-шаралардың өткiзiлуiн ұйымдастыру
Фестивальдер, концерттер, шоу-бағдарламалар, мектеп кештерi, конференциялар,
олимпиядалар, "дөңгелек үстелдер",ҚТҚ-лар, викториналар, дискотекалар
Облыс денсаулық сақтау; мәдениет; бiлiм беру; iшкi саясат департаменттерi
Жыл бойы
0,041 млн. Теңге
0,100 млн. Теңге
"Айналадағылар үшін қауiп тудыратын сырқаттарға және әлеуметтiк мәнi бар аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету", 253009000 бағдарламасы, "Жастар саясаты саласында аумақтық бағдарламаны iске асыру" 263003000
бағдарламасы бойынша қарастырылған қаражат шеңберiндегi облыстық бюджет
3. Медициналық ұйымдарда, облыс тұрмыстық қызмет көрсету
кәсiпорындарында АҚТҚ- жұқпасының алдын алу жөнiндегi
iс-шаралар
9
Донорлық қанның қауiпсiздiгiн бақылауды қамтамасыз ету
Облыс
денсаулық
сақтау
департа-
ментi ди-
ректоры-
ның бұйры
ғы
Облыс денсаулық сақтау департаментi
Ұдайы
1,439 млн. теңге
"Жергiлiктi ұйымдар үшiн қан және препараттар өндiрiсi" 253005000 бағдарламасы бойынша қарастырылған қаражат шеңберiндегi облыстық бюджет
10
Медицина ұйымдарында, сондай-ақ тұрмыстық қызмет көрсету кәсiпорындарында зарар-
сыздандыру
стерелизация
лау тәртi-
бiнiң сақта-
луына бақы-
лауды күшейту
Облыс мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаментi директорының бұйрығы
Облыс мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаментi
Ұдайы
Қаржыланды-
руды қажет
етпейдi
4. Мiнез-құлқы қауiптi топ арасындағы АҚТҚ жұқпасы таралуының алдын алу жөнiндегi iс-шаралар
11
Есiрткiге тәуелдi адамдармен жұмыс iстеу үшiн бұрынғы есiрткiнi тұтынушылар қатарынан волонтерлер-
ді тарту жұмысын күшейту
Облыс әкiмiне ақпарат
Қалалар мен аудандар әкiмдерi, облыс денсаулық сақтау департаментi
Ұдайы
Қаржыланды-
руды қажет
етпейдi
12
ЖҚТБ ОО достық кабинетiнде тұрғындардың басымдық топтары үшiн ЖЖТЖ емдеу бойынша тегiн құпия медициналық қызмет көрсетудi қамтамасыз ету
Облыс денсаулық
сақтау департаментi директорының бұйрығы
Облыс денсаулық сақтау департаментi
Жыл бойы
0,522 млн. теңге
"Айналадағылар үшiн қауiп тудыратын сырқаттарға және әлеуметтiк мәнi бар аурулармен ауыратындарға медициналық  көмек көрсету" 253009000 бағдарламасы бойын-ша қарастырылған қаражат шеңберiндегi облыстық бюджет
13
Павлодар, Екiбастұз, Ақсу қалаларында және  Шарбақты ауылында сенiм пункттерiн ұстау
Облыс денсаулық
сақтау департаментi директорының бұйрығы
Облыс денсаулық сақтау департаментi
Жыл бойы
ЖҚТБ ОО

ОЦ СПИД - 0,356 млн.
тенге,
г. Павлодар - 4,400 млн. тенге,
г. Экибастуз - 1,454 млн. тенге,
г. Аксу - 1,200 млн.
тенге
с. Шарбакты - 0,285 млн. тенге
За счет областного бюджета, в пределах средств, предусмотренных по  программам:
253009000 "Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих",
г. Павлодар - по  программе 253010000 "Оказание первичной медико-санитарной помощи",
г. Экибастуз - по
программе 253009000 "Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих",
г.Аксу - по программе 253010000
"Оказание первичной медико-санитарной помощи",
Щербактинский район - по программе 253004149
"Оказание  стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения"
14
Обеспечить проведение профилактической работы с лицами рискованного поведения в местах их сбора, предоставлять им информационные материалы, средства защиты от ВИЧ-инфекции и ИППП
Приказ директора департамента здравоохранения области
Департамент здравоохранения области
Постоянно
0,249 млн.  тенге
Областной бюджет, в пределах средств, предусмотренных по  программе 253009000 "Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих"
5. Диагностические и лечебные мероприятия
15
Обеспечить противо-
вирусное лечение ВИЧ-инфици-
рованных женщин во время беременности, родов, детей, рожденных от них, а также ВИЧ- инфицированных детей и подростков до 14 лет
Приказ директора департамента здравоохранения области
Департамент здравоохранения области
Постоянно
1,354 млн.
тенге
Областной бюджет, в пределах средств, предусмотренных по  программе 253009000 "Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих"
16
Обеспечить проведение дозорного эпидемиологического надзора в группах рискованного поведения
Приказ директора департамента здравоохранения области
Департамент здравоохранения области
В течение года
0,435 млн.
тенге
Областной бюджет, в пределах средств, предусмотренных по  программе 253009000 "Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих"

0,356 млн.
теңге
Павлодар қаласы -4,400млн.
теңге
Екiбастұз қаласы 1,454 млн. теңге
Ақсу қаласы 1,200 млн.
теңге
Шарбақты ауылы -0,285 млн. теңге
"Айналадағылар үшiн қауiп тудыратын сырқаттарға және әлеуметтiк мәнi бар аурумен ауыратындарға медициналық көмек көрсету" 253009000
бағдарламасы, Павлодар қаласы "Бастапқы медико-санитарлық көмек көрсету" 253010000 бағдарламасы,Екiбастұз қаласы "Айналадағылар үшiн қауiп тудыратын сырқаттарға және әлеуметтiк мәнi бар аурумен ауыратындарға медициналық көмек көрсету" 2530090000 бағдарламасы,Ақсу қаласы  "Денсаулық сақтау ұйымдарының жолдамасы бойынша алғашқы медициналық-стационарлық көмек көрсету" 253004000 бағдарламасы,Шарбақты ауданы  "Денсаулық сақтау ұйымдарының жолдамасы бойынша алғашқы медициналық-стационарлық көмек көрсету" 253004149 бағдарламасы бойынша қарастырылған қаражат шеңберiндегi облыстық бюджет
14
Мiнез-құлқы қатерлi адамдармен олардың жиналу орындарында алдын алу жұмыстарының өткiзiлуiн, оларға ақпараттық
материалдар-
ды, АҚТҚ
жұқпасынан және ЖЖТЖ-дан қорғану құралдарын берудi қамтамасыз ету
Облыс денсаулық
сақтау департаментi директорының бұйрығы
Облыс денсаулық сақтау департаментi
Ұдайы
0,249 млн. теңге
"Айналадағылар үшiн қауiп тудыратын сырқаттарға және әлеуметтiк мәнi бар аурумен ауыратындарға медициналық көмек көрсету" 253009000 бағдарламасы бойынша қарастырылған қаражат шеңберiндегi облыстық бюджет
5. Диагностикалық және емдеу iс-шаралары
15
АҚТҚ жұқтыр-
ған әйелдердi жүктi болуы және босануы кезiнде, олардан туған балаларды, сондай-ақ АҚТҚ жұқпасын  жұқтырған 14 жасқа дейiнгi балалар мен жасөспiрiмдердi қоздырғышқа қарсы емдеудi қамтамасыз ету
Облыс денсаулық
сақтау департаментi директорының бұйрығы
Облыс денсаулық сақтау департаментi
Ұдайы
1,354 млн.
теңге
"Айналадағылар үшiн қауiп тудыратын сырқаттарға және әлеуметтiк мәнi бар аурумен ауыратындарға медициналық көмек көрсету" 253009000 бағдарламасы бойынша қарастырылған қаражат шеңберiндегi облыстық бюджет
16
Мiнез-құлқы қатерлi топтардың арасында эпидемиологиялық бақылау қадағалауды қамтамасыз ету
Облыс денсаулықсақтау департаментi директорының бұйрығы
Облыс денсаулық сақтау департаментi
Жыл бойы
0,435 млн. теңге
"Айналадағылар үшiн қауiп тудыратын сырқаттарға және әлеуметтiк мәнi бар аурумен ауыратындарға медициналық көмек көрсету" 253009000 бағдарламасы бойынша қарастырылған қаражат шеңберiндегi облыстың бюджет