О внесении изменений и дополнений в решение XXVII-й сессии Алматинского городского Mаслихата II-го созыва от 16 сентября 2003 года "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Алматы"
Решение внеочередной XII сессии Маслихата города Алматы III созыва от 28 января 2005 года N 111. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 1 февраля 2005 года за N 641. Утратило силу решением Маслихата города Алматы от 13 декабря 2010 года N 388
Сноска. Утратило силу решением ХХХIV-й сессии Маслихата города Алматы IV-го созыва от 13.12.2010 N 388.
Зарегистрировано в департаменте юстиции города Алматы 06.10.2003 года № 557, опубликовано в газетах "Вечерний Алматы" от 11.10.2003 года, "Алматы Акшамы" от 11.10.2003 года, внесены изменения и дополнения решением VIII-й сессии Алматинского городского Маслихата III-го созыва от 29 июля 2004 года № 69, зарегистрировано в департаменте юстиции города Алматы 05.08.2004 года № 612, опубликовано в газетах "Вечерний Алматы" от 26.08.2004 года, "Алматы Акшамы" от 12.08.2004 года
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года года N 148-II " О местном государственном управлении в Республике Казахстан", от 16 ноября 1999 года N 477 " О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социальной защиты населения", Маслихат города Алматы III-го созыва РЕШИЛ:
1. В  Правила о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Алматы, утвержденные решением XXVII-й сессии Алматинского городского Mаслихата II-го созыва от 16 сентября 2003 года "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Алматы" внести следующие изменения и дополнения:
1) пункт 2 изложить в следующей редакции: "2. Жилищная помощь предоставляется в виде денежных выплат. Ее получателями являются участники, инвалиды Великой Отечественной войны и лица, приравненные к ним, а так же семьи (физические лица), постоянно проживающие в городе Алматы и являющиеся собственниками (нанимателями) жилищ.";
2) пункт 3 изложить в следующей редакции: "3. Жилищная помощь назначается в случаях, если расходы на оплату за содержание жилища и потребление коммунальных услуг в пределах социальной нормы площади жилья и нормативов потребления коммунальных услуг в бюджете семьи превышают 25 - процентную долю ее совокупного дохода (кроме участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним).";

ІІ-ші сайланған Алматы қаласы Мәслихаты ХХVІІ-ші сессиясының 2003 жылғы 16 қыркүйектегі "Алматы қаласындағы тұрғын үй көмегінің көлемі және көрсету тәртібі жөніндегі Тәртіпті бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
III-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ХІI сессиясының 2005 жылғы 28 қаңтардағы N 111 шешімі. Алматы қалалық Әділет Департаментінде 2005 жылғы 01 ақпанда N 641 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы N 388 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХXІV сессиясының 2010.12.13 N 388 шешімімен.
Алматы қаласының Әділет басқармасында 2003 жылғы 06 қазанда N 557 ретпен тіркеліп, 2003 жылғы 11 қазанда "Вечерний Алматы" және 2003 жылғы 11 қазанда "Алматы Ақшамы" газеттерінде жарияланған, ІІІ-ші сайланған Алматы қаласы Мәслихаты VІІІ-ші сессиясының 2004 жылғы 29 маусымдағы N 69 шешімімен өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп, Алматы қаласының Әділет басқармасында 2004 жылы 05 тамызда N 612 ретпен тіркелген, 2004 жылы 26 тамызда "Вечерний Алматы" және 2004 жылы 12 тамызда "Алматы Ақшамы" газеттерінде жарияланған Қазақстан Республикасының 2001 жылы 23 қаңтардағы   N 148-II " Қазақстан  Республикасындағы мемлекеттік жергілікті басқару туралы" және 1999 жылы 16 қарашадағы N 477 " Қазақстан  Республикасының халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі кейбір заң актілеріне өзгертулер енгізу туралы" Заңдарына сәйкес, ІІІ-ші сайланған Алматы қаласының Мәслихаты  ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. ІІ-ші сайланған Алматы қаласы Мәслихаты ХХVІІ-ші сессиясының 2003 жылы 16 қыркүйектегі "Алматы қаласындағы тұрғын үй көмегінің көлемі және көрсету тәртібі жөніндегі Тәртіпті бекіту туралы"  шешімімен  бекітілген Алматы қаласындағы тұрғын үй көмегінің көлемі және көрсету тәртібі жөніндегі Ережелерге келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 2-ші тармақ мынадай редакцияда баяндалсын: "2. Тұрғын үй көмегі ақшалай төлем ретінде беріледі. Бұл көмек Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға, сонымен қатар Алматы қаласында тұрақты тұратын және баспананың иесі (жалдаушысы) болып табылатын отбасыларына (жеке тұлғаларға) тағайындалады.";
2) 3-ші тармақ мынадай редакцияда баяндалсын: "3. Тұрғын үй көмегі тұрғын үйді күтіп ұстау және коммуналдық қызметтерді тұтыну төлемінің шығындары тұрғын үй алаңының әлеуметтік нормалары мен коммуналдық қызметтер тұтыну нормативтерінің шегінде отбасы бюджетінде жиынтық кірістің 25 пайыздық үлесінен асқан жағдайда (Ұлы Отан соғысына қатысушылардан, мүгедектерінен және соларға теңестірілген адамдардан басқа) ғана көрсетіледі.";

3) по тексту слова: "районных центрах труда и социальной защиты населения", "районный центр труда и социальной защиты населения" заменить на слова: "районных центрах занятости и социальных программ", "районный центр занятости и социальных программ" соответственно;
4) по тексту слова: "Департамента труда, занятости и социальной защиты населения г. Алматы", "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения г. Алматы", "Департаментом труда, занятости и социальной защиты населения г. Алматы", "Департаментом труда, занятости и социальной защиты населения" заменить на слова "Департамента занятости и социальных программ города Алматы", "Департамент занятости и социальных программ города Алматы", "Департаментом занятости и социальных программ города Алматы" соответственно;
5) в пункте 15 слова: "выданной районным отделом миграционной полиции" заменить на слова: "выданной соответствующим уполномоченным органом (кроме участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним)";
6) пункт 16 дополнить абзацем вторым следующего содержания: "Размер жилищной помощи для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним рассчитывается без учета совокупного дохода семьи, исходя из социальной нормы площади жилья (18 кв.м.), нормативов потребления коммунальных услуг в месяц на одного человека.";
7) в пункте 17 после слова: "семьи" вставить слова: "(кроме участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним)";
8) в пункте 28 слова: "департаментом Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции по городу Алматы" заменить на слова: "уполномоченным органом по вопросам регулирования монополистической деятельности по городу Алматы";
9) в пункте 31 слова: "городскому финансовому управлению" и "Городское финансовое управление" заменить на слова: "Департаменту финансов города Алматы" и "Департамент финансов города Алматы".
2. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по социальным вопросам и здравоохранению (Тажиев Е.Б.), заместителя акима города Алматы Мурзина А.З.
Председатель внеочередной
XII-й сессии Маслихата
города Алматы III-го созыва                      А. Кузнецов
Секретарь Маслихата города
Алматы III-го созыва                             Т. Мукашев

3) мәтін бойынша: "аудандық еңбек және әлеуметтік қорғау орталықтары", "аудандық еңбек және әлеуметтік қорғау орталығы" сөздері тиістігіне қарай "аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар орталықтары", "аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар орталығы" сөздеріне алмастырылсын;
4) мәтіндегі "Алматы қалалық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау Департаменті", "Алматы қалалық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау Департаменті", "Алматы қалалық еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау Департаментімен" сөздері тиістігіне қарай "Алматы қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар Департаментін", "Алматы қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар Департаменті", "Алматы қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар Департаментімен" сөздеріне алмастырылсын;
5) 15-ші тармақтағы: "аудандық көші-қон полициясының бөлімімен берілген" сөздері "тиісті уәкілетті органмен берілген (Ұлы Отан соғысына қатысушылардан, мүгедектерінен және соларға теңестірілген адамдардан басқа)" сөздеріне алмастырылсын;
6) 16-шы тармақ келесі мағынадағы екінші абзацпен толықтырылсын: "Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға тұрғын үй көмегінің мөлшері, отбасының жиынтық табысы ескерілмей, тұрғын үй алаңының (18 шаршы метр) әлеуметтік нормасы, айына бір адамға коммуналдық қызметтерді тұтыну нормативтерін негізге алып, есептелінеді.";
7) 17-ші тармақ: "отбасының" сөзінен кейін "(Ұлы Отан соғысына қатысушылардан, мүгедектерінен және соларға теңестірілген адамдардан басқа)" сөздерімен толықтырылсын;
8) 28-ші тармақта: "Қазақстан Республикасы табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау Агенттігінің Алматы қаласы бойынша Департаментімен" сөздері "Алматы қаласы бойынша монополиялық қызметтерді реттеу мәселесі жөніндегі уәкілетті органмен" сөздеріне алмастырылсын;
9) 31-ші тармақта: "қалалық қаржы басқармасына" және "қалалық қаржы басқармасы" сөздері "Алматы қалалық қаржы Департаментіне" және "Алматы қалалық қаржы Департаменті" сөздеріне алмастырылсын.
2. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау әлеуметтік мәселелер және денсаулық сақтау жөніндегі тұрақты комиссияға (Е.Б.Тәжиев), Алматы қаласы Әкімінің орынбасары А.З. Мурзинге жүктелсін.
III сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының кезектен тыс
XII сессиясының төрағасы
III сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының хатшысы