О внесении изменений и дополнений в решение N 102 XI-й сессии Маслихата города Алматы III созыва от 27 декабря 2004 года "О бюджете города Алматы на 2005 год"
Решение XV сессии Маслихата города Алматы III-го созыва от 27 апреля 2005 года N 141. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 13 мая 2005 года за N 655. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Маслихата города Алматы от 31 мая 2006 года N 510.
В соответствии со статьей 7  Закона  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республики Казахстан" от 23 января 2001 года Маслихат города Алматы III-го созыва  РЕШИЛ :
Внести в  решение  XI сессии Маслихата города Алматы III созыва от 27 декабря 2004 года "О бюджете города Алматы на 2005 год" следующие изменения и дополнения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции :
"1.   Утвердить бюджет города Алматы на 2005 год согласно приложения в следующих объемах:
1) доходы - 81271129 тыс.тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 71442811 тыс.тенге;
неналоговым поступлениям - 1350524 тыс.тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 8477794 тыс.тенге;
2) поступления официальных трансфертов из республиканского бюджета - 12672869 тыс. тенге;
3) погашением бюджетных кредитов - 1501784 тыс. тенге;
4) поступлениям от продажи финансовых активов - 265000 тыс.тенге;
5) поступления займов - 6194900 тыс. тенге;
6) затраты - 106265037 тыс. тенге;
7) бюджетные кредиты - 100000 тыс. тенге;
8) дефицит - 4459355 тыс. тенге;
9) финансирование дефицита бюджета - 4459355 тыс. тенге, в том числе:
погашение займов - 804677 тыс.тенге;
свободные остатки бюджетных средств на начало финансового года - 5264032 тыс. тенге".
2. В пункте 6 цифру "989732" заменить цифрой "1242085".
3. В пункте 9 цифру "11598049" заменить цифрой "11591805".
4. В пункте 13 цифру "2162313" заменить цифрой "2278157".
5. В пункте 17 цифру "10643930" заменить цифрой "11893930".
6. Пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Утвердить ассигнования на прочие расходы в сумме 784336 тыс.тенге, в том числе резервный фонд Акима города в сумме 494410 тыс.тенге".
7. Приложения N 1, N 2, N 3 изложить в новой редакции.
Председатель
XV-й сессии Маслихата
г. Алматы III-го созыва
Секретарь Маслихата
г. Алматы III-го созыва
Приложение N 1
к решению XV сессии Маслихата
города Алматы III созыва

III сайланған Алматы қалалық Мәслихаты ХI сессиясының "Алматы қаласының 2005 жылға арналған бюджетi туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 102 шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
III-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының ХV сессиясының 2005 жылғы 27 сәуірдегі N 141 шешімі. Алматы қалалық Әділет Департаментінде 2005 жылғы 13 мамырда N 655 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - Алматы қаласы Мәслихатының 2006 жылғы 31 мамырдағы N 510 хатымен
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңының  7-бабына сәйкес III сайланған Алматы қаласының Мәслихаты  ШЕШIМ ЕТТI:
III сайланған Алматы қалалық Мәслихаты ХI сессиясының "Алматы қаласының 2005 жылға арналған бюджетi туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы  шешiмiне  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1.  1 тармақ  келесi редакцияда баяндалсын:
"1. Алматы қаласының 2005 жылға арналған бюджетi қосымшаға сәйкес мынадай мөлшерде бекiтiлсiн:
кiрiстер - 81271129 мың теңге,
оның iшiнде:
салықтық түсiмдер - 71442811 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 1350524 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 8477794 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетiн ресми трансферттер - 12672869 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 1501784 мың теңге;
қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер - 265000 мың теңге;
қарыздардың түсiмi - 6194900 мың теңге;
шығыстар - 106265037 мың теңге;
бюджеттiк кредиттер - 100000 мың теңге;
тапшылық - 4459355 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру - 4459355 мың теңге, оның iшiнде:
қарыздарды өтеу - 804677 мың теңге;
қаржы жылы басындағы бюджеттiк бос қалдық қаражаты - 5264032 мың теңге".
2.  6 тармақтағы  "989732" саны "1242085" санына өзгертiлсiн.
3.  9 тармақтағы  "11598049" саны "11591805" санына өзгертiлсiн.
4.  13 тармақтағы  "2162313" саны "2278157" санына өзгертiлсiн.
5.  17 тармақтағы  "10643930" саны "11893930" санына өзгертiлсiн.
6.  18 тармақ  мынадай редакцияда баяндалсын:
"18. Өзге де шығындарға бөлiнетiн қаржы 784336 мың теңге, оның iшiнде, қала әкiмiнiң резервтегi қоры 494410 мың теңге сомасы көлемiнде бекiтiлсiн".
7.  N 1 N 2 N 3  қосымшалар жаңа редакцияда баяндалсын.
III сайланған Алматы қаласы
Мәслихаты ХV сессиясының
төрағасы
III сайланған Алматы қаласы
Мәслихатының хатшысы
ІІІ-ші сайланған
Алматы қаласы Мәслихатының

31000
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
1609398
03
Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников
4120
14
Плата за использование особо охраняемых природных территорий местного значения
9000
15
Плата за пользование земельными участками
980350
16
Плата за загрязнение окружающей среды
615928
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1217975
01
Сбор за государственную регистрацию  индивидуальных предпринимателей
44070
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
124630
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц
100100
04
Сбор с аукционов
67850
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
9300
14
Сбор за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов
28535
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
88800
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
754690
07
Прочие налоги
1460
1
Прочие налоги
1460
10
Прочие налоговые поступления в местный бюджет
1460
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий  и(или)  выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
445700
1
Государственная пошлина
445700
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
345000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации
акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
15800
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств,  а также за внесение изменений в эти документы
4300
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан

31000
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
1609398
03
Жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлем
4120
14
Жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлем
9000
15
Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем
980350
16
Қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлем
615928
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1217975
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
44070
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым
124630
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алым
100100
04
Аукциондық сатудан алынатын алым
67850
05
Жылжымалы мүлікті кепілге салуды мемлекеттік тіркегені үшін алым
9300
14
Механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым
28535
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
88800
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының белдеуінде бөлінген сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем ақы
754690
07
Басқа да салықтар
1460
1
Басқа да салықтар
1460
10
Жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық түсімдер
1460
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) құжаттар бергені үшін оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар алатын міндетті төлемдер
445700
1
Мемлекеттік баж
445700
02
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттық шет ел соттары мен төрелік соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін (төлнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
345000
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін  тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлім туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
15800
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
4300
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе олардың орнына қолданылатын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж

57000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
820
08
Государственная пошлина за регистрацию места жительства
15800
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
330
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского оружия  (за исключением холодного охотничьего, сигнального,огнестрельного бесствольного,механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженного слезоточивыми и раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм)
2650
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
4000
2
Неналоговые поступления
1350524
2
01
Доходы от государственной собственности
859864
2
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
41435
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
41435
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
39130
2
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
39130
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в  государственной собственности
485370
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в  коммунальной собственности
485370
7
Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из государственного бюджета
253969
06
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам
1470
11
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
252499
9
Прочие доходы от государственной собственности
39960
02
Плата за продажу права аренды земельных участков
39880
07
Поступления от реализации безхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству
80
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг)   государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2800
1
Поступления от реализации товаров (работ,услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
2800
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
2800
03
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми  из государственного бюджета
20380
1
Поступление денег от проведения государственных
закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
20380
02
Поступления денег от проведения госзакупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
20380
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
387610
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
387610
05
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами

57000
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
820
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
15800
09
Аңшылық құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
330
10
Азаматтық, қарудың (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгі қарулар)  әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
2650
12
Қаруды және оның оқтарын  сақтауға немесе сақтауға, алып жүруге, тасымалдауға және Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж
4000
2
Салықтық емес түсiмдер
1350524
2
01
Мемлекет меншігінен түсетін түсімдер
859864
2
1
Мемлекеттік кәсіпорынның таза кірісі бөлігіндегі түсімдер
41435
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
41435
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
39130
02
Коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
39130
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
485370
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
485370
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
253969
06
Қарыз алушы банктерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
1470
11
Заңды тұлғаларға үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаты есебінен жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
252499
9
Мемлекеттік меншіктен түсетін өзге де кірістер
39960
02
Жер телімдерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлем
39880
07
Иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер
80
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді)   өткізуінен түсетін түсімдер
2800
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
2800
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
2800
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
20380
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алу өткізуден түсетін ақша түсімдері
20380
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
20380
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
387610
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
387610
05
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар мен санкциялар

006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1
Правоохранительная деятельность
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа внутренних дел, финансируемого из бюджета города республиканского значения, столицы
002
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности на территории города республиканского значения, столицы
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
368
Департамент пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения
007
Эксплуатация оборудования и средств по регулированию дорожного движения в населенных пунктах
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
360
Департамент образования города республиканского значения
018
Детское дошкольное воспитание и обучение
2
Начальное общее, основное общее, среднее общее образование
359
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
360
Департамент образования города республиканского значения
003
Общеобразовательное обучение
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
006
Информатизация системы среднего образования
007
Приобретение и доставка учебников для государственных организаций образования города республиканского значения, столицы
008
Дополнительное образование для детей и юношества
3
Начальное профессиональное образование
360
Департамент образования города республиканского значения
010
Начальное профессиональное образование
5
Дополнительное профессиональное образование
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
353
Департамент здравоохранения города республиканского значения
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
360
Департамент образования города республиканского значения
9
Прочие услуги в области образования
360
Департамент образования города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Департамента образования
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
05
Здравоохранение
1
Больницы широкого профиля

006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқық,  сот, қылмыстық-атқару қызметі
1
Құқық қорғау қызметi
352
Республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджетінен қаржыландырылатын  ішкі істердің атқарушы органы
001
Республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджетінен қаржыландырылатын ішкі істердің атқарушы органының қызметін қамтамасыз ету
002
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
368
Республикалық маңызы бар қала, астана жолаушылар көлігі және автомобиль жолдарының департаменті
007
Елді мекендерде жол жүру қозғалысын реттеу бойынша жабдықтар мен құралдарды іске қосу
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
360
Республикалық маңызы бар қала, астана білім беру Департаменті
018
Балаларды мектепке дейін тәрбиелеу және оқыту
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру
359
Республикалық маңызы бар қала, астана дене шынықтыру және спорт Басқармасы
006
Балалар мен жеткiншектерге спорт бойынша қосымша бiлiм беру
360
Республикалық маңызы бар қала, астана білім беру Департаменті
003
Жалпы білім беру
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
006
Орта білім жүйесін ақпараттандыру
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдары үшiн оқулықтар сатып алу және жеткiзу
008
Балалар мен жас өспірімдер үшін қосымша білім беру
3
Бастауыш кәсiптік бiлiм беру
360
Республикалық маңызы бар қала, астана білім беру департаменті
010
Жергілікті деңгейде бастапқы кәсіптік білім беру
5
Қосымша кәсіби білім беру
352
Республикалық маңызы бар қалалар, астана бюджетінен қаржыландырылатын ішкі істердің атқарушы органы
353
Республикалық маңызы бар қала, астана денсаулық сақтау департаменті
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
360
Республикалық маңызы бар қала, астана білім беру департаменті
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
360
Республикалық маңызы бар қала, астана білім беру департаменті
001
Білім беру департаментінің қызметін қамтамасыз ету
013
Балалар мен жасөспiрiмдердiң психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
05
Денсаулық сақтау
1
Кең бейiндi ауруханалар

353
Департамент здравоохранения города республиканского значения
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
2
Охрана здоровья населения
353
Департамент здравоохранения города республиканского значения
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
006
Охрана материнства и детства
007
Пропаганда здорового образа жизни
008
Обеспечение специализированными продуктами питания и лекарственными средствами населения по отдельным видам заболеваний
369
Департамент государственного санитарно-эпидемиологического надзора города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Департамента государственного санитарно-эпидемиологического надзора
002
Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
3
Специализированная медицинская помощь
353
Департамент здравоохранения города республиканского значения
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
4
Поликлиники
353
Департамент здравоохранения города республиканского значения
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
5
Другие виды медицинской помощи
353
Департамент здравоохранения города республиканского значения
011
Оказание скорой и неотложной помощи
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
9
Прочие услуги в области здравоохранения
353
Департамент здравоохранения города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Департамента здравоохранения
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1
Социальное обеспечение
355
Департамент занятости и социальных программ города республиканского значения
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
360
Департамент образования города республиканского значения
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2
Социальная помощь
123
Аппарат акима района в городе
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
355
Департамент занятости и социальных программ города республиканского значения
003
Программа занятости
006
Государственная адресная социальная помощь
007
Жилищная помощь
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

353
Республикалық маңызы бар қала, астана денсаулық сақтау департаменті
004
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету мамандарының және денсаулық сақтау ұйымдарының жіберуіне байланысты стационарлық медициналық көмек көрсету
2
Халықтың денсаулығын қорғау
353
Республикалық маңызы бар қала, астана денсаулық сақтау департаменті
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
006
Ана мен баланы қорғау
007
Салауатты өмір сүруді насихаттау
008
Аурулардың бөлек түрлері бойынша халықты дәрілік заттармен және арнайы тағам өнімдерімен қамтамасыз ету
369
Республикалық маңызы бар қала, астана мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменті
001
Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаментінің қызметін қамтамасыз ету
002
Жергілікті деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық әл-ауқаты
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
3
Мамандандырылған медициналық көмек
353
Республикалық маңызы бар қала, астана денсаулық сақтау департаменті
009
Айналадағылар үшін қауіп төндіретін және әлеуметтік-елеулі аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
4
Емханалар
353
Республикалық маңызы бар қала, астана денсаулық сақтау департаменті
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитралық көмек көрсету
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
353
Республикалық маңызы бар қала, астана денсаулық сақтау департаменті
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмекті көрсету
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
353
Республикалық маңызы бар қала, астана денсаулық сақтау департаменті
001
Денсаулық сақтау департаментінің қызметін қамтамасыз ету
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
016
Елді мекен шегінен тыс жерлерге жазылуға тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1
Әлеуметтiк қамтамасыз ету
355
Республикалық маңызы бар қала, астана жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамсыз ету
360
Республикалық маңызы бар қала, астана білім беру департаменті
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
2
Әлеуметтiк көмек
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
355
Республикалық маңызы бар қала, астана жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті
003
Еңбекпен қамту бағдарламасы
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
007
Тұрғын үй көмегі
008
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

009
Социальная поддержка инвалидов
017
Обеспечение проезда и выплаты единовременной помощи инвалидам и участникам Великой Отечественной войны
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
355
Департамент занятости и социальных программ города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Департамента занятости и социальных  программ
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
374
Управление жилья города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Управления жилья
005
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
006
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2
Коммунальное хозяйство
371
Департамент энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Департамента энергетики и коммунального хозяйства
006
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
123
Аппарат акима района в городе
006
Материально-техническое обеспечение учреждений культуры
361
Департамент культуры города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Департамента культуры
003
Поддержка культурно-досуговой работы
004
Увековечение памяти деятелей государства
005
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
007
Поддержка театрального и музыкального искусства
008
Обеспечение функционирования зоопарков и дендропарков
2
Спорт
359
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Управления физической культуры и спорта
003
Проведение спортивных соревнований на уровне города республиканского значения, столицы
004
Подготовка и участие членов  сборных команд города республиканского значения, столицы по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
3
Информационное пространство
358
Управление архивов и документации города республиканского значения

009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
017
Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына бір жолға көмекті төлеу және жол жүруді қамтамасыз ету
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
355
Республикалық маңызы бар қала, астана жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті
001
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаментінің қызметін қамтамасыз ету
013
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызмет көрсетулерге төлем жүргізу
016
Белгілі тұрағы жоқ адамдардың әлеуметтік бейімделуі
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
374
Республикалық маңызы бар қала, астана тұрғын үй басқармасы
001
Тұрғын үй департаментінің қызметін қамтамасыз ету
005
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
006
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2
Коммуналдық шаруашылық
371
Республикалық маңызы бар қала, астана энергетика және коммуналдық шаруашылық  департаменті
001
Энергетика және коммуналдық шаруашылығы Департаментінің  қызметін қамтамасыз ету
006
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
3
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
006
Мәдениет мекемелерін материалдық-техникалық қамтамасыз ету
361
Республикалық маңызы бар қала, астана мәдениет департаменті
001
Мәдениет Департаментінің қызметін қамтамасыз ету
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
004
Мемлекеттік қайраткерлерді мәңгі есте сақтау
005
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
007
Жергiлiктi маңызы бар театр және музыка өнерiн қолдау
008
Зоопарктер мен дендропарктердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
2
Спорт
359
Республикалық маңызы бар қала, астана дене шынықтыру және спорт басқармасы
001
Дене шынықтыру және спорт Басқармасының қызметін қамтамасыз ету
003
Республикалық маңызы бар қала, астана деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
004
Республикалық және халықаралық спорт жарыстарына әртүрлi спорт түрлерi бойынша республикалық маңызы бар қала, астана құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың қатысуы
3
Ақпараттық кеңiстiк
358
Республикалық маңызы бар қала, астана мұрағат және құжаттар басқармасы

001
Обеспечение деятельности Управления архивов и документации
002
Обеспечение сохранности архивного фонда
361
Департамент культуры города республиканского значения
009
Обеспечение функционирования городских библиотек
362
Департамент внутренней политики города республиканского значения
002
Проведение государственной информационной политики через средства массовой информации
363
Управление по развитию языков города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Управления по развитию языков
002
Развитие государственного языка и других языков народов Казахстана
4
Туризм
364
Департамент предпринимательства и промышленности города республиканского значения
005
Регулирование туристской деятельности
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма  и информационного пространства
362
Департамент внутренней политики города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Департамента внутренней политики
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
5
Охрана окружающей среды
354
Департамент природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Департамента природных ресурсов и регулирования природопользования
004
Проведение мероприятий по охране окружающей среды
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
6
Земельные отношения
351
Управление земельных отношений города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Управления земельных отношений
003
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов в городе
004
Организация работ по зонированию земель
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
365
Департамент архитектуры, градостроительства и строительства города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Департамента архитектуры, градостроительства и строительства
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
366
Департамент государственного архитектурно-строительного контроля города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Департамента государственного архитектурно-строительного контроля
373
Департамент строительства города республиканского значения
001
Обеспечение деятельности Департамента строительства
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
368
Департамент пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения

001
Мұрағат және құжаттар Басқармасының қызметін қамтамасыз ету
002
Мұрағаттық қордың сақталуын қамтамасыз ету
361
Республикалық маңызы бар қала, астана мәдениет департаменті
009
Қалалық кiтапханалардың жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
362
Республикалық маңызы бар қала, астана ішкі саясат департаменті
002
Бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттiк ақпарат саясатын жүргізу
363
Республикалық маңызы бар қала, астана тілдерді дамыту басқармасы
001
Тілдерді дамыту басқармасының қызметін қамтамасыз ету
002
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
4
Туризм
364
Республикалық маңызы бар қала, астана кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті
005
Туристтік қызметті реттеу
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
362
Республикалық маңызы бар қала, астана ішкі саясат департаменті
001
Ішкі саясат департаментінің қызметін қамтамасыз ету
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
5
Қоршаған ортаны қорғау
354
Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу Департаментінің
001
Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау департаментінің  қызметін қамтамасыз ету
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар өткізу
006
Жергiлiктi маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтiп-ұстау және қорғау
6
Жер қатынастары
351
Республикалық маңызы бар қала, астана жер қатынастарын басқару
001
Жер қатынастары басқармасының қызметін қамтамасыз ету
003
Қаладағы аудандар шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
365
Республикалық маңызы бар қала, астана сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті
001
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаментінің қызметін қамтамасыз ету
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
366
Республикалық маңызы бар қала, астана мемлекеттік сәулет құрылыстың бақылау департаменті
001
Мемлекеттік сәулет-құрылыстық бақылау департаментінің қызметін қамтамасыз ету
373
Республикалық маңызы бар қаланың, құрылыс департаменті
001
Құрылыс департаментінің қызметін қамтамасыз ету
12
Көлiк және коммуникациялар
1
Автомобиль көлiгi
368
Республикалық маңызы бар қала, астана жолаушылар көлігі және автомобиль жолдарының департаменті