О бюджете города Алматы на 2006 год
Решение XX-й сессии Маслихата города Алматы III созыва от 13 декабря 2005 года N 202. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 21 декабря 2005 года за N 685. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Маслихата города Алматы от 13 апреля 2007 года N 368
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо Маслихата города Алматы от 13 апреля 2007 года N 368
Маслихат города Алматы III-созыва  РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2006 год согласно приложению N 1 в следующих объемах:
доходы - 149 628 101 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям - 99 753 369 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 591 326 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 16 039 939 тысяч тенге;
поступления официальных трансфертов из республиканского бюджета - 32 243 467 тысяч тенге;
2) затраты - 157 077 580 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - - 7 449 479 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - - 2 084 500 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов - 2 084 500 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - - 102 255 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 910 745 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 1 013 000 тысяч тенге;
6) дефицит бюджета - - 5 262 724 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита бюджета - 5 262 724 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов - 6 194 900 тысяч тенге;
погашение займов - 2 324 436 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств - 1 392 260 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решений Маслихата города Алматы от 16 января 2006 года   N 221 , от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 марта 2006 года  N 240 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 , от 26 сентября 2006 года  N 265 , от 27 октября 2006 года  N 281 , от 20 ноября 2006 года  N 286 , от 21 декабря 2006 года  N 304 .
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
- индивидуального подоходного налога;
- социального налога;
- налога на имущество юридических и физических лиц;
- земельного налога;
- единого земельного налога;
- налога на транспортные средства с юридических и физических лиц;
- акцизов на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан (в том числе на водку, ликероводочные изделия, вина, коньяки, шампанские вина, пиво, крепленые напитки);
- акцизов на игорный бизнес; на организацию и проведение лотерей; на бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды; на дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу а также используемое на собственные производственные нужды;
- платы за использование водными ресурсами поверхностных источников;
- платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения;
- платы за пользование земельными участками;
- платы за загрязнение окружающей среды;
- сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
- лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
- сбора за государственную регистрацию юридических лиц;
- сбора с аукционов;
- сбора за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов;
- сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
- платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
- прочих налоговых поступлений;
- государственной пошлины.

2006 жылға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы
IІІ сайланған Алматы қалалық Мәслихатының XХ сессиясының 2005 жылғы 13 желтоқсандағы N 202 шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2005 жылы 21 желтоқсанда N 685 тіркелді. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2007 жылғы 13 сәуірдегі N 368 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2007 жылғы 13 сәуірдегі N 368 хатымен
ІІІ сайланған Алматы қаласының мәслихаты  ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алматы қаласының 2006 жылға арналған бюджеті
N 1 қосымшаға сәйкес мынадай мөлшерде бекітілсін:
1) кірістер - 149 628 101 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 99 753 369 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 1 591 326 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 16 039 939 мың теңге;
республикалық бюджеттен берілетін ресми трансферттердің түсімі - 32 243 467 мың теңге;
2) шығыстар - 157 077 580 мың теңге;
3) операциялық сальдо - - 7 449 479 мың теңге;
4)  таза бюджеттік кредит беру - - 2 084 500 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2 084 500 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - - 102 255 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу -910 745 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 1 013 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы - - 5 262 724 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 5 262 724 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 6 194 900 мың теңге;
қарызды өтеу - 2 324 436 мың теңге;
бюджеттік қаражат қалдықтарының айналысы - 1 392 260 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда жазылды - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 наурыздағы  N 240 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259 , 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265 , 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281 , 2006 жылғы 20 қарашадағы  N 286 , 2006 жылғы 21 желтоқсандағы  N 304  шешімдерімен.
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен түсімдер есебінен құралады деп белгіленсін:
- жеке табыс салығынан;
- әлеуметтік салықтан;
- заңды және жеке тұлғалардың мүлігіне салынатын салықтардан;
- жер салығынан;
- бірыңғай жер салығынан;
- заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтардан;
- Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өнімдеріне (оның ішінде араққа, ликер-арақ бұйымдарына, шарапқа, коньякқа, шампан шараптарына, сыраға, күшейтілген сусындарға) берілген акциздерден;
- ойын бизнесіне; лотереяларды ұйымдастыру мен өткізуге; заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада сататын, сондай-ақ өзіндік өндірістік қажеттіліктерге пайдаланылатын бензиндерге (авиациялық бензинді қоспағанда); заңды және жеке тұлғалар көтерме саудада сататын, сондай-ақ өзіндік өндірістік қажеттіліктерге пайдаланылатын дизель отынына берілетін акциздерден;
- жер бетіндегі су көздерінің ресурстарын пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
- жергілікті мәндегі ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
- жер телімдерін пайдаланғаны үшін түсетін төлемдерден;
- қоршаған ортаны ластағаны үшін түсетін төлемдерден;
- жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алымдардан;
- заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- аукциондар алымдарынан;
- механикалық көлік құралдары мен тіркемелерді мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- жылжымайтын мүлікке және солармен әрекеттер жасау құқығын мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алымдардан;
- жергілікті мәндегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдары бойында және елді мекендерде сыртқы (көрнекті) жарнамаларды орналастырғаны үшін түсетін төлемдерден;
- басқа да салықтық түсімдерден;
- мемлекеттік баждан;

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
- части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
- дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности;
- от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
- вознаграждений (интересов) по бюджетным кредитам, выданным из республиканского бюджета за счет внутренних источников местным исполнительным органом;
- вознаграждений (интересов) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим и юридическим лицам;
- платы за продажу права аренды земельных участков;
- от реализации бесхозяйственного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
- от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- административных штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых местными государственными органами;
- средств, получаемых от природопользователей по искам о возмещении вреда;
- удержания из заработной платы осужденных к исправительным работам;
- прочих штрафов и пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- поступлений дебиторской, депонентской задолженности государственных учреждений, финансируемых из местного бюджета;
- возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
- от продажи земельных участков;
- от поступлений от продажи гражданам квартир;
- а также таких доходных источников, как:
- погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета банкам-заемщикам;
- погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
- поступления от продажи доли участия ценных бумаг юридических лиц, находящихся в коммунальной собственности;
- поступлениям от продажи коммунальных учреждений и предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящего в оперативном управлении или хозяйственном введении коммунальных госпредприятий.
4. Установить, что налоговые и неналоговые платежи зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетного изъятия в республиканский бюджет на 2006 год в сумме 56 507 741 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.

3. Алматы қаласы бюджетінің кірістері, сонымен қатар, мынадай салықтық емес түсімдер мен негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
- коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірістерінің бөліктерінен;
- коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік  пакеттеріне берілетін дивидендтерден;
- коммуналдық меншіктегі мүліктерді жалдаудан;
- жергілікті атқарушы органдарға ішкі көздер есебінен республикалық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша түсетін сыйақылардан (мүдделерден);
- жеке және заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша түсетін сыйақылардан (мүдделерден);
- жер телімдерін жалдау құқығын сатудан түсетін төлемдерден;
- иесіз мүліктерді, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке біржола өткен мүліктерді, иесіз малдарды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығымен мемлекетке өткен мүліктерді сатудан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуларды өткізуден түсетін ақшалардан;
- жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдардан, үстемелерден, санкциялардан, алымдардан;
- келтірілген шығынның орнын толтыру туралы талап арыз бойынша табиғатты пайдаланушылардан алынатын қаражаттардан;
- түзету жұмыстарына кесілген сотталушылардың жалақысынан ұсталатын алымдардан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын басқа да айыппұлдардан, үстемелер мен санкциялардан, алымдардан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің дебиторлық, депоненттік түсімдерінен;
- бұрын жергілікті бюджеттен алынып, пайдаланылмай қалған қаражаттарды қайтарудан;
- жер телімдерін сатудан;
- азаматтарға пәтер сатудан түскен түсімдерден;
сондай-ақ мына сияқты кіріс көздерінен:
- жергілікті бюджеттен қарыз алушы-банктерге берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден;
- заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден;
- коммуналдық меншіктегі заңды тұлғалардың құнды қағаздарына қатысу үлесін сатудан түсетін түсімдерден;
- коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың жедел басқаруындағы немесе шаруашылық иелігіндегі мүліктік кешен, басқа да мемлекеттік мүлік түрінде коммуналдық мекемелер мен кәсіпорындарды сатудан түсетін түсімдер.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер толығымен Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне аударылады деп белгіленсін.
5. 2006 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 56 507 741 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізіліп тұрады.

6. Утвердить в бюджете города ассигнования на государственные услуги общего характера в сумме 2 544 239 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 марта 2006 года  N 240 от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 , от 26 сентября 2006 года  N 265 , от 27 октября 2006 года   N 281 от 21 декабря 2006 года  N 304 .
7. Утвердить расходы на оборону 1 279 146 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 16 января 2006 года  N 221 , от 28 февраля 2006 года  N 227 , от от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 , от 27 октября 2006 года   N 281 от 21 декабря 2006 года  N 304 .
8. Утвердить ассигнования на расходы по общественному порядку, безопасность, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 4 108 760 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы  N 221 от 16 января 2006 года, от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 и от 26 сентября 2006 года  N 265 .
9. Утвердить ассигнования на образование в сумме 16 921 022 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы  N 221 от 16 января 2006 года, от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 от 26 сентября 2006 года  N 265 , от 27 октября 2006 года   N 281 от 21 декабря 2006 года  N 304 .
10. Утвердить ассигнования на здравоохранения в сумме 16 114 688 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - с изменениями, внесенными решениями  Маслихата города Алматы  N 221 от 16 января 2006 года, от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 сентября 2006 года  N 265   и от 27 октября 2006 года   N 281 .
11. Утвердить ассигнования на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 2 819 407 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы  N 221 от 16 января 2006 года, от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 от 26 сентября 2006 года  N 265 и от 27 октября 2006 года   N 281 .
12. Утвердить ассигнования на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 18 687 366 тысяч тенге.

6. Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру қалалық бюджетте 2 544 239 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 наурыздағы  N 240 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259 , 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265 , 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281 , 2006 жылғы 21 желтоқсандағы  N 304  шешімдерімен.
7. Қорғаныс шығындары 1 279 146 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259 , 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281  және 2006  жылғы 21 желтоқсандағы  N 304  шешімдерімен.
8. Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-түзету қызметтері жөніндегі шығындарды қаржыландыру 4 108 760 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259  және 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265   шешімдерімен.
9. Білім беруді қаржыландыру 16 921 022 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259  , 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265 , 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281  және 2006  жылғы 21 желтоқсандағы  N 304  шешімдерімен.
10. Денсаулық сақтауды қаржыландыру 16 114 688 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265  және 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281 шешімдерімен.
11. Әлеуметтік көмек пен әлеуметтік қамтуды қаржыландыру 2 819 407 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259 , 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265  және 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281  шешімдерімен.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты қаржыландыру 18 687 366 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 12 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы  N 221 от 16 января 2006 года, от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 марта 2006 года  N 240 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 , от 26 сентября 2006 года  N 265 и от 27 октября 2006 года   N 281 .
13. Утвердить ассигнования на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 4 375 050 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы  N 221 от 16 января 2006 года, от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 марта 2006 года  N 240 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 , от 26 сентября 2006 года  N 265   и от 27 октября 2006 года   N 281 .
14. Утвердить ассигнования на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 4 240 721 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 16 января 2006 года  N 221 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 и от 27 октября 2006 года   N 281 .
15. Утвердить ассигнования на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 712 009 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы  N 221 от 16 января 2006 года, от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 и от 26 сентября 2006 года  N 265 .
16. Утвердить ассигнования на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 550 925 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы  N 221 от 16 января 2006 года, от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 и от 26 сентября 2006 года  N 265 .
17. Утвердить ассигнования на транспорт и коммуникацию в сумме 27 714 277 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы  N 221 от 16 января 2006 года, от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 , от 26 сентября 2006 года  N 265 и от 27 октября 2006 года   N 281 .
18. Утвердить ассигнования на прочие расходы в сумме 1 058 205 тысяч тенге.             Сноска. Пункт 18 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы  N 221 от 16 января 2006 года, от 28 февраля 2006 года  N 227 , от 15 мая 2006 года  N 244 , от 26 июля 2006 года  N 259 , от 26 сентября 2006 года  N 265 и от 27 октября 2006 года   N 281 от 20 ноября 2006 года  N 286 от 21 декабря 2006 года  N 304 .

Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 наурыздағы  N 240 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259 , 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265  және 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281  шешімдерімен.
13. Мәдениетті, спорт пен туризмді, ақпараттық кеңістікті қаржыландыру 4 375 050 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 ,2006 жылғы 15 наурыздағы  N 240 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259 , 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265  және 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281  шешімдерімен.
14. Отын-энергетикалық кешен мен жер қойнауын пайдалануды қаржыландыру 4 240 721 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259  және 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281  шешімдерімен.
15. Ауыл шаруашылығын, су, орман, балық шаруашылықтарын, ерекше қорғалатын табиғи аймақтарды, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғауды, жер қатынастарын қаржыландыру 712 009 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259  және 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265   шешімдерімен.
16. Өнеркәсіпті, сәулеттік, қалақұрылысы және құрылыс қызметтерін қаржыландыру 550 925 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259  және 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265   шешімдерімен.
17. Көлік пен коммуникацияны қаржыландыру 27 714 277 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259 , 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265  және 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281  шешімдерімен.
18. Басқа да шығындарды қаржыландыру 1 058 205 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259 , 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265 , 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281 , 2006 жылғы 20 қарашадағы
N 286 , 2006 жылғы 21 желтоқсандағы  N 304  шешімдерімен.

19. Утвердить средства в сумме 224 445 тысяч тенге на обслуживание долга местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 19 - с изменениями, внесенными решениями Маслихата города Алматы от 15 мая 2006 года  N 244 и от 27 октября 2006 года   N 281 от 20 ноября 2006 года  N 286 .
20. Утвердить резервный фонд акима города в сумме 546 452 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 20 - с изменениями, внесенными решением Маслихата города Алматы от 26 июля 2006 года  N 259 .
21 Утвердить перечень бюджетных программ развития местного бюджета на 2006 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению N 2.

19. Жергілікті атқарушы органдардың борышын өтеуге 224 445 мың теңге сомасында қаражат белгіленсін.
Ескерту. 19 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХIІІ сессиясының 2006 жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281  және 2006 жылғы 20 қарашадағы  N 286 шешімдерімен.
20. Қала әкімінің резервтік қоры 546 452 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 20 тармаққа өзгерту енгізілді - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХIV сессиясының 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259  шешімімен.
21. 2006 жылға арналған жергілікті бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, бекітілсін.

22.   Установить, что в процессе исполнения местного бюджета не подлежат секвестрированию расходы на общеобразовательное обучение, общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам, оказание первичной медико-санитарной помощи населению, обеспечение специализированными продуктами питания и лекарственными средствами населения по отдельным видам заболеваний.
23.   Налоговому комитету по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет, предусмотренных налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.
Председатель XX-й сессии
маслихата города Алматы
III-го созыва                            Т. Измухамбетов
Секретарь маслихата
города Алматы III-го созыва              Т. Мукашев
Приложение N 1
к решению XX-й сессии
маслихата   города Алматы
III созыва
от 13 декабря 2005 года N 202
Утвержденный бюджет города Алматы на 2006 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решений маслихата города Алматы от 16 января 2006 года  N 221 , от 28 февраля 2006 года  N 227 от 15 марта 2006 года  N 240 , от 15 мая 2006 года  N 244 от 26 июля 2006 года  N 259 от 26 сентября 2006 года  N 265 , от 27 октября 2006 года   N 281 от 20 ноября 2006 года  N 286 , от 21 декабря 2006 года  N 304 .
Категория
тыс.тенге
Класс                          Наименование
Подкласс
Специфика
1
2
3
4
5
6
I. ДОХОДЫ

22. Жергілікті бюджетті атқару процесінде жалпыға бірдей білім беру, арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпыға бірдей білім беру, халыққа бастапқы санитарлық-дәрігерлік көмек көрсету, жекелеген ауру түрлері бойынша халықты арнайы азық-түлік тағамдарымен және дәрі-дәрмектермен қамтамасыз ету шығындары секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
23. Алматы қаласы бойынша салық комитеті белгіленген салықтардың, салықтық емес түсімдердің және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке уақытылы және толық түсуін қамтамасыз етсін.
ІІІ сайланған Алматы қаласы
мәслихатының ХХIII сессиясының
төрағасы
ІІІ сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
ІІІ-ші сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
ХХ-ші сессиясының
2005 жылғы 13 желтоқсандағы
N 202 шешіміне N 1 қосымшасы
Ескерту: 1 қосымша жаңа редакцияда жазылды - IІІ сайланған Алматы қалалық мәслихатының XХI сессиясының 2006 жылғы 16 қаңтардағы  N 221 , 2006 жылғы 28 ақпандағы  N 227 , 2006 жылғы 15 наурыздағы   N 240 , 2006   жылғы 15 мамырдағы  N 244 , 2006 жылғы 26 шілдедегі  N 259 , 2006 жылғы 26 қыркүйектегі  N 265 , 2006 жылғы 27 қазандағы  N 281 , 2006 жылғы 20 қарашадағы  N 286 , 2006 жылғы 21 желтоқсандағы  N 304  шешімдерімен.
АЛМАТЫ ҚАЛАСЫНЫҢ 2006 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН НАҚТЫ БЮДЖЕТІ
Санаты
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
1
2
3
4
5
6
I. КІРІСТЕР

10000
15
Плата за пользование земельными участками
720000
16
Плата за загрязнение окружающей среды
707000
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
1329200
01
Сбор за государственную регистрацию  индивидуальных предпринимателей
60000
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
83500
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц
61800
04
Сбор с аукционов
40000
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
18700
14
Сбор за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов
37200
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
108000
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
920000
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
613270
1
Государственная пошлина
613270
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства,  с апелляционных жалоб, частных жалоб на определение суда по вопросу  о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о  вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решению иностранных судов и арбитражей,  копий (дубликатов) документов
505000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам  повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
19000
05
Государственная пошлина, взимаемая за  оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
4545
06
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
65000
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
1255
08
Государственная пошлина за регистрацию места жительства
10780
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты

10000
15
Жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем
720000
16
Қоршаған ортаны ластағаны үшін төленетін төлем
707000
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
1329200
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
60000
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым
83500
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алым
61800
04
Аукциондық сатудан алынатын алым
40000
05
Жылжымалы мүлікті кепілге салуды мемлекеттік тіркегені үшін алым
18700
14
Механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым
37200
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
108000
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының белдеуінде бөлінген сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем ақы
920000
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) құжаттар бергені үшін оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар алатын міндетті төлемдер
613270
1
Мемлекеттік баж
613270
02
Сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше өндірістегі істер бойынша арыздардан (шағымдардан), жүгіну шағымдарынан, атқару парағының көшірмесін беру туралы мәселе бойынша сот анықтамасына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару туралы арыздардан, сондай-ақ соттың шет ел соттары мен төрелік соттарының шешімдері бойынша атқару парақтарын, құжаттардың көшірмелерін (телнұсқаларын) бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
505000
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені, азаматтарға азаматтық хал актілерін  тіркегені туралы қайта куәліктер бергені үшін, сондай-ақ туу, неке, некені бұзу, өлім туралы актілердің жазбаларын өзгерту, толықтыру, түзету мен қалпына келтіруге байланысты куәліктерді бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
19000
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін алынатын мемлекеттік баж
4545
06
Шетелдіктердің паспорттарына немесе олардың орнына қолданылатын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
65000
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
1255
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
10780
09
Аңшылық құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж

520
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского оружия  (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
1300
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
5870
2
Неналоговые поступления
1591326
01
Доходы от государственной собственности
1213990
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
18000
02
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
18000
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
3600
2
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности
3600
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
654440
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
654440
7
Вознаграждения (интересы) по кредитам, выданным из государственного бюджета
537950
06
Вознаграждения (интересы) по бюджетным  кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам
500
11
Вознаграждения (интересы) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам
537450
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
30526
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
30526
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
30526
03
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
10740
1
Поступление денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми  из государственного бюджета
10740
02
Поступления денег от проведения госзакупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
10740
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
300570
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
300570
05
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами

520
10
Азаматтық, қарудың (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4.5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
1300
12
Қаруды және оның оқтарын  сақтауға немесе сақтауға, алып жүруге, тасымалдауға және Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж
5870
2
Салықтық емес түсiмдер
1591326
01
Мемлекет меншігінен түсетін түсімдер
1213990
1
Мемлекеттік кәсіпорынның таза кірісі бөлігіндегі түсімдер
18000
02
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
18000
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
3600
2
Коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакетіне дивидендтер
3600
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
654440
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
654440
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
537950
06
Қарыз алушы банктерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
500
11
Заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер)
537450
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
30526
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер
30526
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
30526
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
10740
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын  мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алу өткізуден түсетін ақша түсімдері
10740
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшаның түсімі
10740
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
300570
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
300570
05
Жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар мен санкциялар

77503
357
Департамент экономики и бюджетного планирования города республиканского  значения
77503
001
Обеспечение деятельности Департамента экономики и бюджетного планирования
66384
108
Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований местных  бюджетных инвестиционных проектов (программ)
11119
02
Оборона
1279146
1
Военные нужды
179710
350
Департамент по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий города республиканского значения
179710
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10410
007
Подготовка территориальной обороны и  территориальная оборона города республиканского значения
169300
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1099436
350
Департамент по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий города республиканского значения
1099436
001
Обеспечение деятельности Департамента по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий города республиканского значения
29635
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения
170617
006
Предупреждение и ликвидация ситуаций масштаба города республиканского значения
533736
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
303032
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
62416
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4108760
1
Правоохранительная деятельность
4108760
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения
3836882
001
Обеспечение деятельности исполнительного органа внутренних дел, финансируемого из бюджета города республиканского значения
3651432
002
Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности на территории города республиканского значения
118290
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
600
005
Создание информационных систем
66560
368
Департамент пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения
271878
007
Эксплуатация оборудования и средств по регулированию дорожного движения в населенных пунктах
271878
04
Образование
16921022
1
Дошкольное воспитание и обучение
1664862
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа

77503
357
Республикалық маңызы бар қаланың экономика және бюджеттік жоспарлау департаменті
77503
001
Экономика және бюджеттік жоспарлау департаментінің  қызметін қамтамасыз ету
66384
108
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жасау
11119
02
Қорғаныс
1069975
1
Әскери мұқтаждар
179710
350
Республикалық маңызы бар қаланың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялармен табиғи апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру департаменті
179710
003
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
10410
007
Аумақтық қорғанысты дайындау және республикалық маңызы бар қаланың аумақтық қорғанысы
169300
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
890265
350
Республикалық маңызы бар қаланың жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялармен табиғи апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру департаменті
890265
001
Жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, авариялармен табиғи апаттардың алдын алуды және жоюды ұйымдастыру департаментінің қызметін қамтамасыз ету
29635
005
Республикалық маңызы бар қаланың жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру
170617
006
Республикалық маңызы бар қала ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
533736
106
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
156277
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4108760
1
Құқық қорғау қызметi
4108760
352
Республикалық маңызы бар қаланың бюджетінен қаржыландырылатын  атқарушы ішкі істер органы
3836882
001
Республикалық маңызы бар қала бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органының қызметін қамтамасыз ету
3651432
002
Республикалық маңызы бар қаланың аумағында қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
118290
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
600
005
Ақпараттық жүйелерді құру
66560
368
Республикалық маңызы бар қаланың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары департаменті
271878
007
Елді мекендерде жол жүру қозғалысын реттеу бойынша жабдықтар мен құралдарды пайдалану
271878
04
Бiлiм беру
16921218
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
1664862
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету