Об организации социальных рабочих мест в 2006 году
Постановление Акимата города Алматы от 29 декабря 2005 года N 5/869. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 12 января 2006 года за N 691. Утратил силу постановлением Акимата города Алматы от 30 декабря 2006 года N 8/1573 (V06R732)
Руководствуясь статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьями 718-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 149-II "О занятости населения" акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест.
2. Уполномочить Департамент занятости и социальных программ на заключение договоров по созданию социальных рабочих мест работодателями.
3. Департаменту занятости и социальных программ (Нурланов А.Ж.):
осуществлять направление безработных, входящих в целевые группы населения, зарегистрированных в уполномоченном органе, на социальные рабочие места с января 2006 года;
производить частичную компенсацию затрат работодателя на оплату труда безработных в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на 2006 год.
4. Установить размер частичной компенсации затрат работодателя на оплату труда безработных, трудоустроенных на социальные рабочие места, в размере 1,5 минимальных заработных плат в месяц путем зачисления на лицевые счета безработных в банках второго уровня.
5. Признать утратившим силу постановление акимата от 7 января 2005 года N 1/08 "О мерах по организации и финансированию социальных рабочих мест, создаваемых для трудоустройства безработных граждан", зарегистрированное в Департаменте юстиции города Алматы 1 февраля 2005 года N 642, опубликованное в газетах "Вечерний Алматы" 8 февраля 2005 года N 25, "Алматы Акшамы" 8 февраля 2005 года N 15.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя Акима города Букенова К.А.
Аким города Алматы            И.Тасмагамбетов
Секретарь акимата             К. Тажиева
Утвержден
постановлением
акимата города Алматы
от 29 декабря 2005 года N 5/869
Порядок отбора работодателей, предлагающих
организацию социальных рабочих мест
1. Социальные рабочие места создаются работодателями на договорной основе с уполномоченным органом для трудоустройства безработных из целевых групп с частичной компенсацией затрат работодателя на оплату их труда.
2. Отбор работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, определяется по следующим критериям:

2006 жылы әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Алматы қаласы Әкімдігінің 2005 жылғы 29 желтоқсандағы N 5/869 қаулысы. Алматы қалалық Әділет департаментінде 2006 жылғы 12 қаңтарда N 691 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 30 желтоқсандағы N 8/1573 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы"  Заңының  27-бабын, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 149-ІІ "Халықты жұмыспен қамту туралы"  Заңының  7,   18-1 баптарын  басшылыққа ала отырып, Алматы қаласының Әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымша берілген әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу Тәртібі бекітілсін.
2. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті әлеуметтік жұмыс орындарын құратын жұмыс берушілермен шартқа отыруға уәкілетті болып саналсын.
3. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті (А.Ж. Нұрланов):
халықтың нысаналы тобына жататын уәкілетті органда тіркелген жұмыссыз азаматтарды 2006 жылдың ақпанынан бастап әлеуметтік жұмыс орындарына жіберуді жүзеге асырсын;
2006 жылға арналған қала бюджетінде көзделген қаражат шегінде жұмыс берушінің жұмыссыздардың еңбегіне төлеген шығынының ішінара төлемін өтесін.
4. Жұмыс берушінің әлеуметтік жұмыс орындарына орналастырылған жұмыссыздардың еңбегіне төлеген шығынының ішінара өтемақысының мөлшері ай сайын 1,5 төменгі жалақы мөлшерінде белгіленсін және екінші банк деңгейіндегі жұмыссыздардың есеп шотына аудару арқылы жүзеге асырылсын.
5. Алматы қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 7 қаңтардағы N 1/08 "Жұмыссыз азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін құрылатын әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржылау шаралары туралы"  қаулысының  күші жойылды деп танылсын, Алматы қаласы Әділет департаментінде 2005 жылы 1 ақпанда N 642 тіркелген, "Вечерний Алматы" газетінде 2005 жылы 8 ақпанда N 25, "Алматы Ақшамы" газетінде 2005 жылы 8 ақпанда N 15 жарияланған.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары Қ.А. Бүкеновке жүктелсін.
Алматы қаласының
Әкімі
Әкімдік хатшысы
Алматы қаласы Әкімдігінің
2005 жылғы 29 желтоқсандағы
N 5/869 қаулысымен бекітілген
Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды
ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі
1. Әлеуметтік жұмыс орындары жұмыс берушімен нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін уәкілетті органмен жұмыс берушілердің еңбекақы төлемі шығынына ішінара өтемақысы төленетін шарттық негізде құрылады.
2. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруын ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу келесі өлшемдер бойынша белгіленеді:

1) социальные рабочие места должны быть предназначены специально для безработных из числа целевых групп населения;
2) социальные рабочие места носят временный характер и для их организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии;
3) у работодателя есть возможность организовать работы на условиях неполного рабочего дня и по гибкому графику;
4) социальные рабочие места должны обладать экономической, социальной полезностью.
Секретарь акимата                 К.Тажиева

1) Әлеуметтік жұмыс орындары халықтың нысаналы топтарындағы жұмыссыздар үшін әдейі арналады;
2) жұмыс орындары уақытша сипатта болады және оны ұйымдастыру үшін тұрақты жұмыс орындары мен бос орындар пайдаланылмайды;
3) жұмыс берушінің жұмысты жартылай жұмыс күні және икемді кесте шарттары бойынша ұйымдастыруға мүмкіндігі бар;
4) әлеуметтік жұмыс орындары экономикалық және әлеуметтік тұрғыдан пайдалы болуы қажет.
Әкімдік хатшысы