Об организации призыва граждан Республики Казахстан на срочную военную службу на территории области в апреле-июне и октябре-декабре 2005 года
Совместное маслихата Северо-Казахстанской области от 27 мая 2005 года N 16/5 и решение Акима Северо-Казахстанской области от 26 мая 2005 года N 2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 июня 2005 года N 1588. Утратило силу - решением акима Северо-Казахстанской области от 26 сентября 2011 года N 27
Сноска. Утратило силу - решением акима Северо-Казахстанской области от 26.09.2011 N 27
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 1551 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной военной службы, выслуживших установленный срок военной службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную военную службу в апреле-июне и октябре-декабре 2005 года" и в соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 19 января 1993 года "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" областной маслихат и аким области РЕШИЛИ:
1. Организовать призыв на срочную военную службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2005 года граждан мужского пола, которым ко дню призыва исполнилось 18 лет, не имеющих право на освобождение или отсрочку от призыва на срочную военную службу, а также граждан, утративших право на отсрочку от призыва.
2. Утвердить состав областной призывной комиссии согласно приложению.
3. Акимам районов и города Петропавловска:
1) совместно с местными представительными органами районов и города через военные комиссариаты организовать и обеспечить проведение призыва на срочную военную службу;
2) утвердить составы районных и городских призывных комиссий, и графики проведения призыва;
3) обеспечить отделы (управление) по делам обороны помещениями для работы призывных комиссий;
4) обеспечить организованную явку граждан в военные комиссариаты для прохождения призывной комиссии и отправки в войска, выделить для этих целей группы оповещения;
5) обеспечить автомобильным транспортом и выделить необходимое количество технических работников;
6) расходы, связанные с выполнением указанных мероприятий, осуществить за счет местных бюджетов в пределах ассигнований, выделенных на указанные мероприятия.
4. Департаменту здравоохранения:
1) обеспечить работу медицинской комиссии на областном сборном пункте в городе Петропавловске;

2005 жылдың сәуiр-маусымында және қазан-желтоқсанында облыс аумағындағы Қазақстан Республикасы азаматтарының мерзiмдi әскери қызметке шақырылуын ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты 2005 жылғы 27 мамырдағы N 16/5 және Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің 2005 жылғы 26 мамырдағы N 2 бірлескен шешімдері. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет Департаментінде 2005 жылғы 16 маусымда N 1588 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің 2011 жылғы 26 қыркүйектегі N 27 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің 2011.09.26 N 27 Шешімімен
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 14 сәуiрдегi "Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi әскери қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2005 жылдың сәуiр-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзiмдi әскери қызметке кезектi шақыру туралы" N 1551 Жарлығын жүзеге асыру мақсатында және Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 19 қаңтардағы "Жалпыға бiрдей әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Заңының 13-бабына сәйкес облыстық мәслихат пен облыс әкiмi ШЕШТІ:
1. Шақыру күнiне 18 жасқа толған, мерзiмдi әскери қызметке шақырудан босатылуға немесе кейiнге қалдыруға құқы жоқ ер азаматтарды, сондай-ақ шақыруды кейiнге қалдыру құқығынан айырылған азаматтарды 2005 жылдың сәуiр-маусымында, қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерiне, басқа да әскерлер мен әскери құрамаларға мерзiмдi әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын.
2. Облыстық шақыру комиссиясының құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. Петропавл қаласы мен аудандар әкiмдерi:
1) аудандар мен қаланың жергiлiктi өкiлеттi органдарымен бiрлесе отырып, әскери комиссариаттар арқылы мерзiмдi әскери қызметке шақыруды ұйымдастырсын және қамтамасыз етсiн;
2) аудандық және қалалық шақыру комиссияларының құрамы және шақыру жүргiзудiң кестесiн бекiтсiн;
3) қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмдердi (басқарма) шақыру комиссиясының жұмысы үшiн үй-жаймен қамтамасыз етсiн;
4) азаматтардың қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiмдерге (басқарма) шақыру комиссиясынан өту және әскерге аттандыру үшiн ұйымдасқан түрде келулерiн қамтамасыз етсiн, осы мақсаттар үшiн құлақтандыру тобын бөлсiн;
5) автомобиль көлiгiмен қамтамасыз етсiн және қажеттi санда техникалық қызметкерлердi бөлсiн;
6) көрсетiлген iс-шараларды орындаумен байланысты шығындарды жергiлiктi бюджет есебiнен көрсетiлген iс-шараларға бөлiнген қаражат шегiнде iске асырсын.
4. Денсаулық сақтау департаментi:
1) Петропавл қаласындағы облыстық жинау пунктiндегi медициналық комиссияның жұмысын қамтамасыз етсiн;

2) укомплектовать комиссии по медицинскому освидетельствованию призывников врачами-специалистами, особенно врачами узких специальностей;
3) предусмотреть места в лечебно-профилактических учреждениях для медицинского обследования граждан направленных призывными комиссиями.
5. Управлению внутренних дел области:
1) ввести в состав призывных комиссий должностных лиц из числа руководящего состава управления города Петропавловска и районных отделов внутренних дел;
2) организовать взаимодействие с отделами (управлением) по делам обороны в период призыва граждан, обеспечить порядок и дисциплину на призывных пунктах;
3) выделить наряд полиции на круглосуточное дежурство на областном сборном пункте на период призыва, обеспечить выделение усиленных нарядов на железнодорожную станцию, на места сбора и отправки молодого пополнения в войска;
4) производить розыск, задержание лиц, уклоняющихся от всеобщей воинской обязанности. Оплата расходов по розыску и доставке задержанных производится за счет этих лиц.
6. Акиму города Петропавловска на областном сборном пункте организовать продажу продовольственных и промышленных товаров.
7. Управлению культуры организовать на призывных пунктах выступления коллективов художественной самодеятельности и демонстрацию кинофильмов по военно-патриотической тематике.
8. Управлению туризма и спорта организовать на областном сборном пункте проведение спортивно-массовых мероприятий, проверку физической подготовленности призывников.
9. Контроль за исполнением решения возложить на заместителя акима области Развина С.В.
Аким области
Председатель XVI сессии
областного маслихата
Приложение
к совместному решению
от 26 мая 2005 года N 2
акима области и
от 27 мая 2005 года N 16/5
областного маслихата
СОСТАВ областной призывной комиссии:
РАЗВИН
Сергей Владимирович
председатель комиссии,
заместитель акима области
ГАЛЫГИН
Юрий Борисович
заместитель председателя комиссии
и.о. начальника департамента по
делам обороны
Члены комиссии:
КРИВОШЕЕВА
Зоя Ивановна
секретарь комиссии, медсестра
областной больницы
МАГЗУМОВ
Азамат Бельгибаевич
заместитель начальника
департамента здравоохранения
ЖАРАЯ
Лариса Григорьевна
врач-терапевт отделенческой
больницы Южно-Уральской железной
дороги
СУЛТАНОВ
Талгат Дюсенович
заместитель начальника областного
управления внутренних дел

2) шақырылушыларды медициналық куәландыру жөнiндегi комиссияны дәрiгер-мамандармен, әсiресе тар саладағы мамандармен iрiктесiн;
3) шақыру комиссиясымен жiберiлген азаматтардың медициналық қаралуы үшiн емдеу-алдын алу мекемелерiнде орындар көздесiн.
5. Ішкi iстер басқармасы:
1) шақыру комиссиясының құрамына Петропавл қаласының және аудандық iшкi iстер бөлiмiнiң басқарушы құрамынан лауазымды тұлғаларды енгiзсiн;
2) азаматтарды шақыру кезеңiнде қорғаныс iстерi жөнiндегi бөлiммен (басқарма) қарым-қатынас ұйымдастырсын, шақыру пункттерiнде тәртiп пен тәртiптiлiктi қамтамасыз етсiн;
3) шақыру кезеңiне облыстық жинау пунктiнде тәулiк бойы кезекшiлiк ететiн полиция нарядын бөлсiн, темiр жол стансасы, жас толықтырушыларды әскерге жинау және аттандыру орындарына күшейтiлген нарядтар бөлуiн қамтамасыз етсiн;
4) жалпыға бiрдей әскери мiндеттiлiктен жасырынып жүрген тұлғаларды iздестiруiн, ұстауын жүргiзсiн. Ұсталынғандарды iздестiру және жеткiзу бойынша шығыстарды төлеу осы тұлғалар есебiнен жүргiзiледi.
6. Петропавл қаласының әкiмi облыстық жинау пунктiнде азық-түлiк және өнеркәсiптiк тауарлардың сатылуын ұйымдастырсын.
7. Мәдениет департаментi шақыру пункттерiнде көркем-өнерпаздар ұжымының өнер көрсетуiн және әскери-патриоттық тақырыптарға кинофильмдер көрсетудi ұйымдастырсын.
8. Туризм және спорт басқармасы облыстық жинау пунктiнде спорттық-бұқаралық iс-шаралар, шақырылушылардың жалпы даярлығы тексерiлуiн ұйымдастырсын.
9. Шешiмнiң орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары С.В. Развинге жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Облыстық мәслихаттың ХVІ сессиясының төрағасы
Облыс әкiмi 2005 жылғы
26 мамырдағы N 2
мен облыстық мәслихаттың
2005 жылғы 27 мамырдағы
N 16/5 бiрлескен шешiмiне
қосымша
Облыстық шақыру комиссиясының ҚҰРАМЫ:
РАЗВИН
Сергей Владимирович
комиссия төрағасы,
облыс әкiмiнiң орынбасары
ГАЛЫГИН
Юрий Борисович
комиссия төрағасының орынбасары
қорғаныс iстерi жөнiндегi депар
тамент бастығының уақытша м.а.
Комиссия мүшелерi:
КРИВОШЕЕВА
Зоя Ивановна
комиссия хатшысы, облыстық
аурухананың мейiрбикесi
МАҒЗҰМОВ
Азамат Белгiбайұлы
денсаулық сақтау департаментi
бастығының орынбасары
ЖАРАЯ
Лариса Григорьевна
Оңтүстiк Орал темiр жолы
бөлiмшесi ауруханасының
дәрiгер-терапевтi
СҰЛТАНОВ
Талғат Дүйсенұлы
облыстық iшкi iстер басқармасы
бастығының орынбасары