Об областном бюджете на 2006 год
Решение Северо-Казахстанского маслихата от 6 декабря 2005 года N 21/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 декабря 2005 года за N 1609. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18 июня 2010 года N 26/15
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Северо-Казахстанской области от 18.06.2010 г. N 26/15
1. Утвердить областной бюджет на 2006 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы           - 31 859 664 тыс.тенге,
в том числе по:
налоговым
поступлениям        - 6 127 464 тыс.тенге;
неналоговым
поступлениям        - 121 716 тыс.тенге;
поступлениям официальных
трансфертов         - 25 610 484 тыс.тенге;
2) затраты          - 32 182 548 тыс.тенге;
3) операционное
сальдо              - -322 884 тыс.тенге;
4) чистое бюджетное
кредитование        - 15 460 тыс.тенге,
в том числе:
погашение бюджетных
кредитов            - 347 540 тыс.тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми
активами            - 32 605 тыс.тенге,
приобретение финансовых активов - 54 425 тыс.тенге,
в том числе поступления от продажи финансовых активов государства - 21 820 тыс.тенге;
6) дефицит (профицит) - -370 949 тыс.тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) -  - 370 949 тыс.тенге,
в том числе:
погашение займов - 13 991 тыс.тенге
займы, получаемые местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы - 373 000 тыс. тенге
Движение остатков бюджетных средств - 315 949 тыс.тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 20.01.2006 г. N 22/1 ; от 30.03.2006 г. N 23/3 ; от 3.07.2006 г. N 24/3 ; от 31.08.2006 года N 25/2 ; от 20.10.2006 г. N 26/5 ; от 21.12.2006 г. N 27/3
2. Установить, что доходы областного бюджета на 2006 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за лесные пользования;
платы за загрязнение окружающей среды.
3. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, являющихся собственностью акимата области;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности, являющихся собственностью акимата области;
вознаграждений (интересов) по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам;
штрафов, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемые из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (смета расходов) Национального банка Республики Казахстан;
прочих неналоговых поступлений.

2006 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2005 жылғы 06 желтоқсандағы N 21/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 29 желтоқсанда N 1609 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010 жылғы 18 маусымда N 26/15 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2010.06.18 N 26/15 Шешімімен
1. 2006 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесi көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер               - 31 859 664 мың теңге,
соның iшiнде:
салықтық түсiмдер         - 6 127 464 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер    - 121 716 мың теңге;
түскен ресми трансферттер - 25 610 484 мың теңге;
2) шығындар               - 32 182 548 мың теңге;
3) операциялық сальдо     - -322 884  мың теңге;
4) таза бюджеттiк несиелендiру - 15 460 мың теңге,
соның iшiнде:
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 347 540 мың теңге;
5) қаржылық активтермен
операция бойынша сальдо           - - 32 605 мың теңге,
қаржылық активтерді сатып алу - 54 425,
соның iшiнде:
қаржылық активтердi мемлекеттiң
iшiнде сатудан түсiм                - 21 820 мың теңге;
6) тапшылық (профицит)           - -370 949 мың теңге;
7) тапшылықты қаржыландыру
(профициттi пайдалану)           - 370 949 мың теңге;
соның iшiнде:
қарызды өтеу                    - 13 991 мың теңге;
Облыстың жергiлiктi атқарушы органдары, республикалық маңыздағы қалалар,  астана алатын займдар - 373 000 мың теңге
Бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы - 304 009 мың теңге".
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - СҚО мәслихатының 2006.01.20 N 22/1 ; 2006.03.30 N 23/3 ; 2006.07.3 N 24/3 , 2006.08.31 N 25/2 ; 2006.10.20 N 26/5 ; 2006.12.21 N 27/3 Шешімдерімен
2. 2006 жылға арналған облыстық бюджет кiрiстерi Қазақстан Республикасының Бюджеттiк кодексiне сәйкес мынандай салықтық түсiмдер есебiнен құрылатыны белгiленсiн:
әлеуметтiк салық;
жер бетiндегi су көздерi ресурстарын пайдаланған үшiн төлем;
орманды пайдаланған үшiн төлем;
қоршаған ортаны ластағаны үшiн төлем.
3. Облыстық бюджеттiң кiрiсi мынандай салықтық емес түсiмдер есебiнен құрылатындығы белгiленсiн:
облыс әкiмдiгiнiң меншiгi болып табылатын коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындардың таза кiрiс бөлiгiнiң түсiмдерi;
облыс әкiмдiгiнiң меншiгi болып табылатын коммуналдық меншiктегi мүлiктi жалға беруден түскен кiрiстер;
бюджеттiк кредиттер бойынша (мүдделер) жергiлiктi бюджеттен қарыз берушi банктерге берiлген сыйақылар;
мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын сондай-ақ Қазақстан Республикасының Халық банкiнiң (шығыс сметасы) бюджетiнен ұсталатын және қаржыладырылатын мемлекеттiк мекемелер салатын айыппұл, өсiм, санкциялар, алымдар.
басқа салықтық емес түсiмдер.

4. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих погашений бюджетных кредитов:
погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета.
5. Установить, что доходы областного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи финансовых активов внутри страны:
поступлений от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном введении коммунальных государственных предприятий, являющихся собственностью акимата области.
6. Установить, что доходы нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов, кроме акцизов поступающих в республиканский бюджет;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
прочих налоговых поступлений в местный бюджет;
государственной пошлины, кроме государственной пошлины, поступающей в республиканский бюджет.
7. Установить, что доходы нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, находящихся в собственности акиматов районов и г.Петропавловска;
доходов от аренды имущества, находящейся в коммунальной собственности акиматов районов и г.Петропавловска;
поступлений от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
поступлений от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
административных штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых местными государственными органами;
прочих штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
прочих неналоговых поступлений в местный бюджет.

4. Облыстық бюджеттiң кiрiс бөлiгi мынандай бюджеттiк кредиттердi өтеу есебiнен құрылатындығы белгiленсiн:
жергiлiктi бюджеттен берiлген бюджеттiк кредиттердi өтеу.
5. Облыстық бюджеттiң кiрiс бөлiгi мынандай мемлекет iшiндегi қаржылық активтердi сатудан түскен түсiмдер есебiнен құрылады:
облыс әкiмдiгiнiң меншiгi болып табылатын коммуналдық мемлекеттiк мекемелер мен мемлекеттiк кәсiпорындарды мүлiктiк кешен түрiнде, басқа оперативтiк басқарудағы немесе коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындардың шаруашылық жүргiзуiндегi мемлекеттiң мүлiгiн сатудан түскен түсiм.
6. Төменде тұрған бюджеттердiң кiрiстерi мынандай салықтық түсiмдер есебiнен құрылатындығы белгiленсiн:
төлем көздерiнде ұсталатын түсiмге салынатын жеке табыс салығы;
төлем көздерiнде ұсталмайтын түсiмге салынатын жеке табыс салығы;
қызметiн бiр жолғы талондармен жүзеге асыратын жеке тұлғалардың жеке табыс салығы;
заңды тұлғалар мен жеке кәсiпкерлердiң мүлiк салығы;
жеке тұлғаларға салынатын мүлiк салығы;
жер салығы;
көлiк құралдары салығы;
бiрыңғай жер салығы;
республикалық бюджетке түсетiн акциздерден басқа акциздер;
жер учаскелерiн пайдаланған үшiн төлем;
кәсiпкерлiк және кәсiптiк қызмет жүргiзу үшiн алым;
жергiлiктi бюджетке түсетiн басқа салықтық түсiмдер;
республикалық бюджетке түсетiн мемлекеттiк баждан басқа мемлекеттiк баждар.
7. Төменде тұрған бюджеттердiң кiрiсi мынандай салықтық емес түсiмдер есебiнен құрылатыны белгiленсiн:
аудандар және Петропавл қаласының әкiмдiктерiнiң меншiгiндегi коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындардың таза кiрiс бөлiгiнiң түсiмi;
аудандар және Петропавл қаласының әкiмдiктерiнiң коммуналдық меншiгiндегi мүлiктердi жалға беруден түскен кiрiс;
иесiз мүлiктi, белгiленген тәртiпте коммуналдық меншiк есебiне жатқызылған мүлiктi, бақылаусыз малды, тауып алынған заттарды, сондай-ақ мұрагерлiк құқық бойынша үкiметке берiлген мүлiктi сатудан түскен кiрiс;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер ұсынатын қызметтерден түскен кiрiс;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер ұйымдастырған мемлекеттiк сатып алуларды өткiзуден түскен кiрiс;
жергiлiктi мемлекеттiк органдар салатын әкiмшiлiк айыппұл, өсiм, санкциялар, алымдар;
жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттiк мекемелер салатын басқа айыппұлдар, өсiм, санкциялар, алымдар;
жергiлiктi бюджетке түсетiн басқа салықтық емес кiрiстер.

8. Установить, что доходы нижестоящих бюджетов формируются за счет следующих поступлений от продажи финансовых активов внутри страны:
поступлений от продажи коммунальных государственных учреждений и государственных предприятий в виде имущественного комплекса, иного государственного имущества, находящегося в оперативном управлении или хозяйственном введении коммунальных государственных предприятий, находящихся в собственности акиматов районов и г.Петропавловска.
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2006 год объем бюджетных изъятий из бюджета города Петропавловска в сумме 310 430 тыс.тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2006 год в сумме 81 835 тыс.тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв - 20 000 тыс.тенге;
резерв на неотложные затраты - 24 200 тыс.тенге.
резерв на исполнение обязательств по решениям судов - 57 635 тыс.тенге
Сноска . Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2006 г. N 23/3 ; от 3.07.2006 г. N 24/3 ; от 31.08.2006 г. N 25/2 ; от 20.10.2006 г. N 26/5
11. Установить на 2006 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов в общей сумме 6 480 812 тыс.тенге, в том числе:
Айыртаускому району   - 670 890 тыс.тенге;
Акжарскому району     - 436 142 тыс.тенге;
Аккайынскому району   - 400 141 тыс.тенге;
Есильскому району     - 570 694 тыс.тенге;
Жамбылскому району    - 565 040 тыс.тенге;
району М.Жумабаева    - 566 889 тыс.тенге;
Кызылжарскому району  - 518 138 тыс.тенге;
Мамлютскому району    - 389 233 тыс.тенге;
району Г.Мусрепова    - 498 009 тыс.тенге;
Тайыншинскому району  - 637 553 тыс.тенге;
Тимирязевскому району - 325 872 тыс.тенге;
Уалихановскому району - 448 646 тыс.тенге;
району Шал акына      - 453 565 тыс.тенге;
Сноска . Пункт 11 с изменениями, внесенными решением  маслихата Северо-Казахстанской области от 20.01.2006 г. N 22/1 ; от 3.07.2006 г. N 24/3 ;
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2006 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в сумме 2 215 166 тыс.тенге, в том числе:
Айыртаускому району    - 6 748 тыс.тенге;
Акжарскому району      - 110 467 тыс.тенге;
Аккайынскому району    - 151 615 тыс.тенге;
Есильскому району      - 84 402 тыс.тенге;
Жамбылскому району     - 101 637 тыс.тенге;
району М.Жумабаева     - 121 833 тыс.тенге;

8. Төменгi тұрған бюджеттердiң кiрiстерi мемлекет iшiндегi мынандай қаржылық активтердi сатудан түскен кiрiстер есебiнен құрылатындығы белгiленсiн:
аудандар және Петропавл қаласының әкiмдiктерiнiң меншiгiндегi коммуналдық мемлекеттiк мекемелер мен мемлекеттiк кәсiпорындарын мүлiктiк кешен түрiнде, басқа оперативтiк басқарудағы немесе коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындардың шаруашылық жүргiзуiндегi мемлекеттiң мүлiгiн сатудан түскен түсiм.
9. 2006 жылға арналған облыстық бюджетте Петропавл қаласының бюджетiнен 310 430 мың теңге сомада бюджеттiк алымдар көлемi көзделсiн.
10. 2006 жылға арналған облыстың жергiлiктi атқарушы органының резервi  81 835 мың теңге сомада бекiтiлсiн, соның iшiнде:
төтенше қор - 20 000 мың теңге;
кезек күттiрмейтiн шығыстарға арналған қор - 24 200 мың теңге.
Соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерін орындауға арналған резерв - 57 635 мың теңге
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - СҚО мәслихатының 2006.03.30 N 23/3 ; 2006.07.3 N 24/3 , 2006.08.31 N 25/2 Шешімдерімен
11. 2006 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар көлемi жалпы сомасы 6 480 812 мың теңгеде белгiленсiн, соның iшiнде:
Айыртау ауданына               - 670 890 мың теңге;
Ақжар ауданына                    - 436 142 мың теңге;
Аққайың ауданына               - 400 141 мың теңге;
Есiл ауданына                     - 570 694 мың теңге;
Жамбыл ауданына                - 565 040 мың теңге;
М.Жұмабаев ауданына                - 566 889 мың теңге;
Қызылжар ауданына                - 518 138 мың теңге;
Мамлют ауданына               - 389 233 мың теңге;
Ғ.Мүсiрепов ауданына               - 498 009 мың теңге;
Тайынша ауданына                - 637 553 мың теңге;
Тимирязев ауданына                - 325 872 мың теңге;
Уәлиханов ауданына               - 448 646 мың теңге;
Шал ақын ауданына                - 453 565 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - СҚО мәслихатының 2006.01.20 N 22/1 ; 2006.07.3 N 24/3 Шешімдерімен
12. 2006 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттiк қызметкерлердiң, мемлекеттiк қызметшi емес мемлекеттiк мекеме қызметшiлерiнiң және қазыналық кәсiпорын қызметкерлерiнiң жалақысын төлеу үшiн ағымдағы нысаналы трансферттерi 2 215 166 мың теңге сомада көзделсiн, соның iшiнде:
Айыртау ауданына              - 6 748 мың теңге;
Ақжар ауданына                - 110 467 мың теңге;
Аққайың ауданына              - 151 615 мың теңге;
Есiл ауданына                 - 84 402 мың теңге;
Жамбыл ауданына               - 101 637 мың теңге;
М.Жұмабаев ауданына           - 121 833 мың теңге;

Кызылжарскому району   - 77 215 тыс.тенге;
Мамлютскому району     - 129 388 тыс.тенге;
району Г.Мусрепова     - 109 665 тыс.тенге;
Тайыншинскому району   - 199 551 тыс.тенге;
Тимирязевскому району  - 86 665 тыс.тенге;
Уалихановскому району  - 94 109 тыс.тенге;
району Шал акына       - 114 384 тыс.тенге;
областной бюджет       - 827 487 тыс.тенге
12.1. Выделить за счет свободных остатков средств областного бюджета, сложившихся на начало года, на расходы областного бюджета по бюджетным программам согласно приложению 5.
Выделить за счет свободных остатков средств областного бюджета, сложившихся на начало года, на расходы областного бюджета по бюджетным программам согласно приложению 6.
Выделить целевые трансферты из областного бюджета на расходы областного бюджета по бюджетным программам согласно приложению 7.
Перераспределить целевые трансферты, выделенные из республиканского бюджета на 2006 год, по районам и городу Петропавловску согласно приложению 8.
Утвердить распределение целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета на 2006 год, по районам и городу Петропавловску согласно приложению 9.
Выделить целевые трансферты из областного бюджета на расходы областного бюджета по бюджетным программам согласно приложению 10.
Перераспределить целевые трансферты, выделенные из республиканского бюджета на 2006 год, по районам и городу Петропавловску согласно приложению 11.
Выделить целевые трансферты из областного бюджета на расходы областного бюджета по бюджетным программам согласно приложению 12.
Перераспределить целевые трансферты, выделенные из республиканского бюджета на 2006 год, по районам и городу Петропавловску согласно приложению 13.
Сноска . Пункт 12 дополнен пунктом 12.1 решением маслихата Северо-Казахстанской области от 20.01.2006 г. N 22/1 ; от 30.03.2006 г. N 23/3 ; от 3.07.2006 г. N 24/3 ; от 31.08.2006 г. N 25/2 ; от 20.10.2006 г. N 26/5
12.2. Предусмотреть в расходах областного бюджета возврат неиспользованных (недоиспользованных) в течение 2005 финансового года целевых трансфертов республиканского бюджета в сумме 14 911 тыс.тенге по бюджетной программе 257.011.000 "Возврат целевых трансфертов"
Сноска . Пункт 12 дополнен пунктом 12.2 решением маслихата Северо-Казахстанской области от 20.01.2006 г. N 22/1 , от 31.08.2006 г. N 25/2
12.3. Учесть в расходах областного бюджета на 2006 год увеличение плановых ассигнований на завершение финансирования бюджетных инвестиционных проектов в сумме 79 895 тыс.тенге, в том числе по бюджетным программам: 271.005.011 "Развитие объектов образования. Реализация программы за счет средств местного бюджета" - 51 449 тыс.тенге; 271.007.011 "Развитие объектов здравоохранения. Реализация программы за счет средств местного бюджета" - 22 075 тыс. тенге; 271.006.000 "Развитие объектов санитарно-эпидемиологической службы" - 1 133 тыс.тенге; 271.008.011 "Развитие объектов социального обеспечения. Реализация программы за счет средств местного бюджета" - 5 238 тыс.тенге.
Сноска . Пункт 12 дополнен пунктом 12.3 решением маслихата Северо-Казахстанской области от 30.03.2006 г. N 23/3 ; от 3.07.2006 г. N 24/3 ;

Қызылжар ауданына             - 77 215 мың теңге;
Мамлют ауданына               - 129 388 мың теңге;
Ғ.Мүсiрепов ауданына          - 109 655 мың теңге;
Тайынша ауданына              - 199 551 мың теңге;
Тимирязев ауданына            - 86 665 мың теңге;
Уәлиханов ауданына            - 94 109 мың теңге;
Шал ақын ауданына             - 114 384 мың теңге;
Облыстық бюджет               - 827 487 мың теңге.
12.1. 6 қосымшаға сәйкес жыл басына қалыптасқан облыстық бюджет қаражаттарының бос қалдықтары есебiнен бюджеттiк бағдарламалар бойынша облыстық бюджеттiң шығыстарына бөлiнсiн.
7 қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша облыстық бюджеттің шығыстарына облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер бөлінсін.
8 қосымшаға сәйкес аудандар және Петропавл қаласының бюджеттеріне 2006 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферт қайта бөлінсін.
9 қосымшаға сәйкес аудандар және Петропавл қаласы бойынша 2006 жылға республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерді бөлу бекітілсін
10 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттің шығыстарына бюджеттік бағдарламалар бойынша облыстық бюджеттен нысаналы трансферт бөлінсін
11 қосымшаға сәйкес 206 жылға арналған облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер аудандар және Петропавл қаласы бойынша қайта бөлінсін
12 қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша облыстық бюджеттің шығыстарына облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер бөлінсін
13 қосымшаға сәйкес аудандар және Петропавл қаласы бойынша 2006 жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер қайта бөлінсін
Ескерту. 12.1-тармақ жаңа редакцияда - СҚО мәслихатының 2006.03.30 N 23/3 ; 2006.07.3 N 24/3 , 2006.08.31 N 25/2 ; 2006.10.20 N 26/5 Шешімдерімен
12.2. 257.011.000 "Мақсатты трансферттердi қайтару" бюджеттiк бағдарлама бойынша облыстық бюджет шығыстарында 2005 қаржылық жылы ағымында пайдаланылмаған (соңына дейiн пайдаланылмаған) 14 911 мың теңге сомасында республикалық бюджеттiң мақсаттық трансферттерiн қайтару қарастырылсын
Ескерту. 12.2-тармақпен толықтырылды - СҚО мәслихатының 2006.01.20 N 22/1 , 2006.08.31 N 25/2 Шешімдерімен
12.3. "2006 жылға арналған облыстық бюджетте бюджеттiк инвестициялық жобаларды қаржыландыруды аяқтау үшiн 79 895 мың теңге сомада жоспарлы ассигнациялар ұлғайтылсын, соның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар бойынша: 271.005.015 "Бiлiм беру объектiлерiн дамыту. Бағдарламаны жергiлiктi бюджет есебiнен жүзеге асыру" - 51 449 мың теңге; 271.007.015 "Денсаулық сақтау объектiлерiн дамыту. Бағдарламаны жергiлiктi бюджет есебiнен жүзеге асыру" - 22 075 мың теңге; 271.006.000 "Санитарлық-эпидемиологиялық қызмет объектiлерiн дамыту" - 1 133 мың теңге; 271.008.015 "Әлеуметтiк қорғау объектiлерiн дамыту. Бағдарламаны жергiлiктi бюджет есебiнен жүзеге асыру" - 5 238 мың теңге".
Ескерту. 12.3-тармақ жаңа редакцияда - СҚО мәслихатының 2006.03.30 N 23/3 Шешімімен

12.4. Предусмотреть в областном бюджете на 2006 год по бюджетной программе "Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство жилья» 373 000 тыс.тенге за счет бюджетных кредитов из республиканского бюджета
13. Учесть, что с 1 января 2006 года в областном бюджете предусмотрены ассигнования на выплату месячного размера денежной компенсации на оплату расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в размере 3430 тенге аттестованному составу строевых подразделений органов внутренних дел по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан.
14. Установить в расходах бюджетов районов на 2006 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.
15. Обеспечить в 2006 году выплату заработной платы государственным служащим, работникам государственных учреждений, не являющимся государственными служащими, и работникам казенных предприятий в полном объеме.
16. Сохранить повышение на 25 процентов должностных окладов (тарифных ставок) специалистам сферы здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности и не являющихся государственными служащими, по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
17. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2006 год с разделением на бюджетные инвестиционные проекты и программы, согласно приложению 2.

12.4. 2006 жылға арналған облыстық бюджетте "Аудан бюджеттерiн  (облыстық маңыздағы қалалар) тұрғын үй салу үшiн кредиттеу» бюджеттiк бағдарламасы бойынша республикалық бюджеттiң бюджеттiк кредиттерi есебiнен 373 000 мың теңге көзделсiн
Ескерту. 12.4-тармақпен толықтырылды - СҚО мәслихатының 2006.03.30 наурыздағы N 23/3 Шешімімен
13. 2006 жылдың 1 қаңтарынан облыстық бюджетте Қазақстан Республикасы Үкiметiмен айқындалған тiзбесi бойынша iшкi iстер органдары саптық бөлiмшелерiнiң аттестацияланған құрамына 3430 теңге көлемiнде тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi төлеуге арналған шығыстарды төлеуге ақшалай жәрдемақының айлық көлемiн төлеуге ассигнациялар көзделгенi ескерiлсiн.
14. 2006 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердiң шығыстарында ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет мамандарына отын сатып алу үшiн әлеуметтiк көмек белгiленсiн.
15. 2006 жылы мемлекеттiк қызметкерлердiң, мемлекеттiк қызметшi емес мемлекеттiк мекеме қызметшiлерiнiң және қазыналық кәсiпорын қызметкерлерiнiң жалақысын толық көлемде төленуi қамтамасыз етiлсiн.
16. Ауылдық жерлерде тұратын мемлекеттiк қызметшi емес денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамтамасыз ету, бiлiм беру, мәдениет және спорт саласының қызметкерлерiне қызметтердiң осы түрлерiмен айналысатын қалалық деңгейдегi мамандардың ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын (тарифтiк ставкаларын) 25 пайызға арттыруы сақталсын.
17. 2006 жылға арналған облыстық бюджетi дамыту бюджеттiк бағдарламасының тiзбесi 2 қосымшаға сәйкес бюджеттiк инвестициялық жобаларға және бағдарламаларға бөлiнiп бекiтiлсiн.

18. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2006 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 3.
19. Учесть, что в местных бюджетах на 2006 год за счет средств, предусматривавшихся на выплату государственной адресной социальной помощи, предусмотрены расходы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей в сумме 50 000 тыс.тенге, согласно приложению 4.

18. 3 қосымшаға сәйкес 2006 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердiң атқарылу барысында секвестрлеуге жатпайтын жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi бекiтілсiн.
19. 4 қосымшаға сәйкес 2006 жылға арналған жергiлiктi бюджеттерде мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi төлеуге көзделген қаражаттар есебiнен 50 000 мың теңге сомада аз қамтамасыздалған отбасылардан 18 жасқа дейiнгi балаларға жәрдемақы төлеуге шығыстар көзделгендiгi ескерiлсiн.

169 200
017
Целевые текущие трансферты
бюджетам районов (городов
областного значения) на
обеспечение содержания типовых
штатов государственных учреждений общего среднего образования
551 800
018
Целевые текущие трансферты
бюджетам районов (городов
областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
892 047
019
Целевые текущие трансферты
бюджетам районов (городов
областного значения) на
подключение к Интернету и оплату
трафика государственных учреждений среднего общего образования
51 238
020
Целевые текущие трансферты
бюджетам районов (городов
областного значения) на
приобретение и доставку учебников и учебно-
методических комплексов
для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования

169 200
017
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
551 800
018
Білім берудің жаңадан енгізілетін объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
892 047
019
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелерін Интернет желісіне қосуға және олардың трафигін төлеуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
51 238
020
Жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріне кітапханалық қорларын жаңарту үшін оқулық пен оқу-әдістемелік кешенін сатып алуға және жеткізуге аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер

271
Департамент (Управление) строительства
1 078 832
005
Развитие объектов образования
1 078 832
Реализация программы за счет официальных трансфертов из республиканского бюджета
803 769
в том числе:
Строительство школы с государственным языком обучения на 400 мест в селе Пресновка Жамбылского района
100 000
Строительство средней школы на 180 мест в селе Полтавка Аккайынского района
111 780
Строительство детского сада на 320 мест с бассейном по улице Победы в  городе Петропавловске
100 000
Строительство школы с казахским языком обучения на 1100 мест с оздоровительным комплексом в 19 микрорайоне города Петропавловска
274 994
Строительство школы-интерната с казахским языком обучения на 400 мест со спальным корпусом на 150 мест в селе Тимирязево Тимирязевского района
216 995
Реализация программы за счет средств местного бюджета
275 063
в том числе:
Завершение строительства средней школы на 180 мест в с.Мичурино Тимирязевского района
94 103
Завершение строительства средней школы с казахским языком обучения на 90 мест в с.Жаскайрат Уалихановского района
56 288
Завершение строительства спального корпуса на 150 мест с учебными мастерскими на 32 места для санаторной школы-интерната в г.Мамлютка Мамлютского района
68 894
Строительство средней школы на 132 учащихся с. Карасай батыр Айыртауского района
28 500
Изготовление ПСД на строительство основной школы с казахским языком обучения на 90 мест в с.Актасс Есильского района
1 450
Реконструкция здания столовой для санаторной школы-интерната в г.Мамлютка Мамлютского района
8 358
Изготовление проектно-сметной документации на строительство детского сада на 320 мест в г.Петропавловске
6 250
Пересчет сметной документации по строительству школы-интерната с казахским языком обучения на 400 мест со спальным корпусом на 150 мест в селе Тимирязево Тимирязевского района
380
Пересчет сметной документации по строительству школы с казахским языком обучения на 1100 мест с оздоровительным комплексом в 19 микрорайоне города Петропавловска
430
Пересчет сметной документации по строительству школы с государственным языком обучения на 400 мест в селе Пресновка Жамбылского района
230
Пересчет сметной документации по строительству средней школы на 180 мест в селе Полтавка Аккайынского района
230
Изготовление проектно-сметной документации на строительство областной школы-интерната на 360 мест для одаренных детей в г.Петропавловске
9 950
05
Здравоохранение
1 080 567
271
Департамент (Управление) строительства
1 080 567
006
Развитие объектов санитарно-
эпидемиологической службы
28 555
в том числе:
Завершение строительства здания Центра санэпидслужбы в Есильском районе

271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
1 078 832
005
Білім беру объектілерін дамыту
1 078 832
Бағдарламаны республикалық бюджеттен берілетін ресми трансферттер есебiнен іске асыру
803 769
соның ішінде:
Жамбыл ауданы Пресновка селосында 400 орынға арналған мемлекеттік тілде оқытатын мектеп құрылысы
100 000
Аққайың ауданы Полтавка селосында 180 орынға арналған орта мектептің құрылысы
111 780
Петропавл қаласы Жеңіс көшесінде бассейнімен 320 орынға арналған бала бақшасының құрылысы
100 000
Петропавл қаласы 19 шағын ауданында сауықтыру кешенімен 1100 орынға арналған қазақ тілінде оқытатын мектеп құрылысы
274 994
Тимирязев ауданы Тимирязево селосында 150 орындық жатын корпусын сала отырып 400 орынға арналған қазақ тілінде оқытатын мектеп құрылысы
216 995
Бағдарламаны жергілікті бюджет есебінен іске асыру
275 063
соның ішінде:
Тимирязев ауданы Мичурино селосында 180 орынға арналған орта мектеп құрылысын аяқтау
94 103
Уәлиханов ауданы Жасқайрат селосында 90 орынға арналған қазақ тілінде оқытатын орта мектептің құрылысын аяқтау
56 288
Мамлют ауданы Мамлютка қаласында санаториялық мектеп-интернатына арналған 32 орындық оқу шеберханасымен 150 орынға арналған жатын корпусының құрылысын аяқтау
68 894
Айыртау ауданы Қарасай батыр аулында 132 оқушыға арналған орта мектеп құрылысы
28 500
Есіл ауданы Ақтас ауылында 90 орынға арналған қазақ тілінде оқытатын негізгі мектеп құрылысына ЖСҚ әзірлеу
1 450
Мамлют ауданы Мамлютка қаласында санаторлық мектеп-интернатына арналған асхана құрылысы
8 358
Петропавл қаласында 320 орынға арналған бала бақшасын салуға ЖСҚ әзірлеу
6 250
Тимирязев ауданы Тимирязево селосында 150 орындық жатын корпусын сала отырып 400 орынға арналған қазақ тілінде оқытатын мектеп құрылысы
380
Петропавл қаласында 19 шағын ауданында сауықтыру корпусынмен қаза тілінде оқытатын 1100 орынға арналған мектеп құрылысына ЖСҚ қайта есептеу
430
Жамбыл ауданы Пресновка селосында 400 орынға арналған мемлекеттік тілде оқытатын мектеп құрылысына ЖСҚ есептеу
230
Аққайың ауданы Полтавка селосында 180 орынға арналған орта мектептің құрылысына ЖСҚ қайта есептеу
230
Петропавл қаласында дарынды балаларға арналған 360 орындық облыстық мектеп-интернатын салуға ЖСҚ әзірлеу
9 950
05
Денсаулық сақтау
1 080 567
271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
1 080 567
006
Санитарлық-эпидемиологиялық қызмет объектілерін дамыту
28 555
соның ішінде:
Есіл ауданында санэпидемқызмет Орталығының ғимараты құрылысын аяқтау

19 142
Реконструкция здания санитарно-
эпидемиологической службы в Тимирязевском районе
693
Изготовление ПСД на строительство зданий «Управления государственного санитарно-эпидемиологического надзора и Центра санитарно-
эпидемиологической экспертизы» в Акжарском, М.Жумабаева, Кызылжарском и Уалихановском районах и здания Центра санитарно-эпидемиологической экспертизы в Жамбылском районе
5 750
Изготовление ПСД на строительство лабораторного корпуса в  г.Петропавловске
2 970
007
Развитие объектов здравоохранения
1 052 012
Реализация программы за счет официальных трансфертов из республиканского бюджета
639 729
в том числе:
Строительство противотуберкулезного диспансера на 50 коек с поликлиникой на 90 посещений в городе Булаево района имени М.Жумабаева
358 842
Строительство центральной районной больницы на 100 коек с поликлиникой на 200 посещений в селе Талшик Акжарского района
280 887
Реализация программы за счет средств местного бюджета
412 283
в том числе:
Завершение строительства котельной, бани на 5 мест, прачечной и хлораторной противотуберкулезного диспансера в с.Ленинградское Акжарского района
29 426
Завершение реконструкции здания районной больницы под специализированное лечебно-
профилактическое учреждение (СЛПУ) на 350 коек в с. Благовещенка Жамбылского района
216 039
Строительство фельдшерско-
акушерского пункта в с.Айыртау Айыртауского района
22 250
Строительство фельдшерско-
акушерского пункта в с.Астраханка Аккайынского района
28 091
Строительство фельдшерско-
акушерского пункта в с.Уялы Акжарского района
26 920
Строительство фельдшерского пункта в с.Москворецкое Тимирязевского района
25 913
Строительство пристройки к детской консультации центральной районной больницы в с.Кишкенеколь Уалихановского района
23 822
Пересчет сметной документации по строительству центральной районной больницы на 100 коек с поликлиникой на 200 посещений в селе Талшик Акжарского района
530
Строительство хозяйственного блока Дома ребенка г.Петропавловске
39 292
06
Социальное обеспечение и социальная помощь
60 038
271
Департамент (Управление) строительства
60 038
008
Развитие объектов социального обеспечения
60 038
Реализация программы за счет средств местного бюджета
60 038
в том числе:
Реконструкция административного здания под дом-интернат на 81 место для престарелых и инвалидов общего типа в г.Тайынша Тайыншинского района
5 762
Реконструкция административного бытового корпуса под дом-интернат для престарелых и инвалидов общего типа "Надежда" в г.Тайынша Тайышинского района, благоустройство территории и наружных сетей
27 572
Реконструкция здания под баню, прачечную, рабочие кабинеты для дома-интерната для престарелых и инвалидов общего типа "Надежда" в г.Тайынша Тайыншинского района

19 142
Тимирязев ауданында санитарлық-эпидемиологиялық қызмет ғимаратын реконструкциялау
693
Ақжар, М.Жұмабаев, Қызылжар және Уәлиханов аудандарында "Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармасы және санитарлық-эпидемиологиялық сараптау орталығы" ғимараттарының құрылысына және Жамбыл ауданында санитарлық-эпидемиологиялық Орталығының ғимаратын салуға ЖСҚ әзірлеу
5 750
Петропавл қ. Лабораториялық корпусының құрылысына ЖСҚ әзірлеу
2 970
007
Денсаулық сақтау объектілерін дамыту
1 052 012
Бағдарламаны республикалық бюджеттен берілетін ресми трансферттер есебiнен іске асыру
639 729
соның ішінде:
М.Жұмабаев ауданы Булаев қаласында 50 төсек орындық емханасымен 90 келім-кетімге арналған туберкулезге қарсы диспансердің құрылысы
358 842
Ақжар ауданы Талшық ауылында 100 төсек орындық 200 келім-кетімге арналған орталық аудандық ауруханасын салу
280 887
Бағдарламаны жергілікті бюджет есебінен іске асыру
412 283
соның ішінде:
Ақжар ауданы Ленинград селосында туберкулезге қарсы диспансердің монша, кір жуатын орын құрылысын аяқтау
29 426
Благовещенка селосында аудандық аурухананың ғимаратын 350 орындық арнайы емдеу-алдын алу мекемесіне (АЕАМ) реконструкциялау
216 039
Айыртау ауданы Айыртау ауылында фельдшерлік-акушерлік пункт құрылысы
22 250
Аққайың ауданы Астраханка селосында фельдшерлік-акушерлік пунктінің құрылысы
28 091
Ақжар ауданы Ұялы ауылында фельдшерлік-акушерлік пунктінің құрылысы
26 920
Тимирязев ауданы Москворецкое селосында фельдшерлік пункт құрылысы
25 913
Уәлиханов ауданы Кішкенекөл ауылында орталық аудандық ауруханасының балалар кеңесінің ғимаратына қосымша құрылыс
23 822
Ақжар ауданы Талшық ауылында 100 төсек орындық 200 келім-кетімге арналған орталық аудандық ауруханасының құрылысы бойынша ЖСҚ қайта есептеу
530
Петропавл қаласында Балалар үйінің шаруашылық блогын салу
39 292
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
60 038
271
Құрылыс департаменті (басқармасы)
60 038
008
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін дамыту
60 038
Бағдарламаны жергілікті бюджет есебінен іске асыру
60 038
соның ішінде:
Тайынша ауданы Тайынша қаласында жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектерге арналған 81 орындық үй-интернатын орналастыру үшін әкімшілік ғимаратын реконструкциялау
5 762
Тайынша ауданы Тайынша қаласында "Надежда" жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектерге арналған үй-интернатын орналастыру үшін әкімшілік ғимаратын реконструкциялау және аумақты және сыртқы желілерін жайластыру
27 572
Тайынша ауданы Тайынша қаласында "Надежда" жалпы үлгідегі қарттар мен мүгедектерге арналған үй-интернатына арнап ғимаратты монша, кір жуатын орын, жұмыс кабинеттеріне реконструкциялау