Об утверждении Правил оказания социальной помощи на оплату содержания жилища, потребления коммунальных услуг и услуг связи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
Постановление Акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 15 июля 2005 года N 840. Зарегистрировано Управлением юстиции г. Петропавловска Северо-Казахстанской области 10 августа 2005 года N 13-1-06.
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", на основании решения очередной одиннадцатой сессии Петропавловского городского маслихата от 24 декабря 2004 года N2 "О бюджете города Петропавловска на 2005 год" (государственная регистрация N 1447 от 19.01.2005 года; газета "Добрый вечер" от 28.01.2005 года), акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи на оплату содержания жилища, потребления коммунальных услуг и услуг связи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
2. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" (Кушталова Н.Н.) обеспечить назначение социальной помощи.
3. Государственное учреждение "Отдел финансов города Петропавловска" (Дорофеева Г.И.) обеспечить финансирование социальной помощи в пределах ассигнований утвержденных бюджетом города с 1 июля 2005 года.
Сноска: Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Акимата г.Петропавловска от 23.08.2005 N 1039.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кульжанову Т.Н.
Аким города
Утверждены
постановлением акимата города
от 15 июля 2005 г. N 840
Правила оказания социальной помощи на оплату содержания жилища, потребления коммунальных услуг и услуг связи участникам и
инвалидам Великой Отечественной войны.
1. Настоящие Правила определяют порядок назначения и выплаты социальной помощи на оплату жилища, потребления коммунальных услуг, услуг связи, в части абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети коммуникаций, а также оплату услуг за установку телефона участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее социальная помощь).
2. Право на социальную помощь имеют граждане проживающие в городе Петропавловске, имеющие статус участников и инвалидов Великой Отечественной войны.

Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне тұрғын үй ұстауға, коммуналдық қызметтердiң және байланыс қызметтердiң тұтыну ақысын төлеуге әлеуметтiк көмек көрсету Ережелерiн бекiту туралы
Солтүстiк Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 15 шілдедегі N 840 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласы Әділет басқармасында 2005 жылғы 14 тамызда N 13-1-06 тіркелді
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегi "Ұлы Отан соғысына қатысушыларына, мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген тұлғаларға жеңiлдiктер және әлеуметтiк қорғау туралы" N 2247 Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" N 148-ІІ Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес, Петропавл қалалық мәслихатының 2004 жылғы 24 желтоқсандағы кезектегi он бiрiншi сессиясының "2005 жылға арналған Петропавл қаласының бюджетi туралы" N 2 шешiмiнiң негiзiнде (2005 ж. 28.01. "Добрый вечер" газетi; 2005 ж. 19.01.2005 ж. мемлекеттiк тiркеу N 1447.) қала әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне тұрғын үй ұстауға, коммуналдық қызметтердi және байланыс қызметтердi тұтыну ақысын төлеуге әлеуметтiк көмек көрсету Ережелерi бекiтiлсiн.
2. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi (Н.Н.Кушталова) әлеуметтiк көмектiң тағайындалуын қамтамасыз етсiн.
3. "Петропавл қаласының қаржы бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi (Г.И.Дорофеева) қала бюджетiнде бекiтiлiп бөлiнген қаражат шегiнде әлеуметтiк көмегiн қаржыландыруды қамтамасыз етсiн 2006 жылғы 1 шілдеден.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - қала әкімиятының 2005.08.23 N 1039 Қаулысымен
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары Т.Н.Құлжановаға жүктелсiн.
Қала әкiмi
Қала әкiмiнiң
2005 жылғы 15 шілдедегі N 840
қаулысымен бекiтiлген
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне
тұрғын үй ұстауға, коммуналдық қызметтердiң және байланыс
қызметтердiң тұтыну ақысын төлеуге әлеуметтiк көмек көрсету
Ережелерi
1. Осы Ережелер Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне тұрғын үй ұстауға, коммуналдық қызметтердiң, қалалық коммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемiнiң саласындағы байланыс қызметтердiң тұтыну ақысын, сондай-ақ телефон орнату қызметi үшiн, әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу тәртiбiн айқындайды (бұдан әрi - әлеуметтiк көмек).
2. Әлеуметтiк көмек алуға Петропавл қаласында тұрақты тұратын Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектерi мәртебесi бар азаматтар құқылы.

3. Назначение социальной помощи осуществляется Государственных учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска", на основании следующих документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению;
2) документ, удостоверяющий личность заявителя;
3) документ, подтверждающий принадлежность к данной категории;
4) Книга регистрации граждан, подтверждающая место жительства.
4. Социальная помощь назначается с месяца обращения, ежемесячно. Размер социальной помощи устанавливается в качестве дополнительной меры по оказанию материальной поддержки из расчета 3,8 месячного расчетного показателя. Социальная помощь выплачивается с учетом изменения размера месячного расчетного показателя, утверждаемого в законе о республиканском бюджете на соответствующий год. Оплата услуг за установку телефона производится по стоимости действующей на момент установки.
Задолженности по оплате за содержание жилища, потребленные коммунальные услуги и услуги связи, в части абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети коммуникаций, образовавшиеся до обращения за назначением социальной помощи - не выплачивается.
5. В случае отказа в назначении социальной помощи Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" письменно мотивирует причину отказа и возвращает заявителю документы.
Основанием отказа является непредставление документов, подтверждающих принадлежность к данной категории граждан, определенной настоящими Правилами.
6. Выплата социальной помощи производится на основании представленных Государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Петропавловска" ведомостей для зачисления сумм на открытые лицевые счета получателей через банки второго уровня, с которыми в установленном законодательством порядке заключен договор.
7. Финансирование социальной помощи осуществляется за счет средств бюджета города Петропавловска, утвержденных на соответствующий финансовый год.

3. Әлеуметтiк көмек тағайындау Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi арқылы, мына құжаттардың негiзiнде жүзеге асырылады:
1) белгiленген нысандағы қосымшаға сәйкес өтiнiш;
2) өтiнiш берушiнiң жеке басын куәландыратын құжаты;
3) осы санатқа жататынын растайтын құжаты;
4) тұрғылықты жерiн растайтын азаматтарды есепке алу кiтабы.
4. Әлеуметтiк көмек, жүгiнген айдан бастап, ай сайын тағайындалады.
Әлеуметтiк көмектiң мөлшерi, бiр айлық есептiк көрсеткiштiң көлемiнде ягни 3,8 есебiнен материалдық қолдау көрсету жөнiнде қосымша шара ретiнде белгiленедi. Әлеуметтiк көмек, ағымдағы жылға сәйкес республикалық бюджет туралы заңда бекiтiлген, бiр айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнiң өзгеруiн ескерумен төленедi. Телефон орнату қызметiне төлеу, орнату кезiнде қолданыстағы болатын баға бойынша жүргiзiледi.
Әлеуметтiк көмек тағайындауға жүгiну алдындағы, тұрғын үй ұстауға, коммуналдық қызметтерге, қалалық коммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлем жөнiндегi байланыс қызметiнiң тұтыну ақысын төлеу жөнiнде пайда болған берешектерi төленбейдi.
5. "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi әлеуметтiк көмектен бас тартқан жағдайда өтiнiш берушiге бас тарту себебiн дәлелдеп жазбаша жауап жазылып, құжаттар кейiн қайтарылады.
Бас тартудың негiзi осы Ережемен анықталған, азаматтардың осы санатқа жататынын растайтын құжаттарды бермеуi болып табылады.
6. Әлеуметтiк көмек төлеу, заңнамадағы белгiленген тәртiппен, келiсiм-шарт жасалған екiншi деңгейдегi банктер арқылы алушылардың ашқан жеке шоттарына сомаларды аудару үшiн, "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi берген ведомосiнiң негiзiнде, iске асырылады.
7. Әлеуметтiк көмектiң қаржыландырылуы, тиiстi қаржы жылына сәйкес бекiтiлген, Петропавл қаласы бюджетiнiң қаражаты есебiнен iске асырылады.