О внесении изменений и дополнений в решение внеочередной седьмой сессии Петропавловского городского маслихата от 14 июля 2004 года № 6 "О Правилах предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг"
Решение маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 14 июля 2005 года N 3. Зарегистрировано Управлением юстиции г. Петропавловска Северо-Казахстанской области 15 августа 2005 года N 13-1-17. Утратило силу решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18 января 2016 года N 6
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 18.01.2016 N 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативно-правовых актов городского маслихата регулирующих сферу предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи, Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение внеочередной сессии Петропавловского маслихата от 14 июля 2004 года N 6 "О Правилах предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг" следующие изменения и дополнения:
В Правилах предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату коммунальных услуг, утвержденных указанным решением:
по всему тексту:
слова "Управление" "Управлением" заменить словами "Отдел" "Отделом"
пункте 3 изложить в следующей редакции:
"3. Право на жилищную помощь имеют граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранные граждане и лица без гражданства, имеющие вид на жительство, постоянно проживающие в городе Петропавловске и являющимися собственниками, нанимателями жилища из государственного жилищного фонда, если расходы на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг в пределах размера площади жилища, обеспечиваемой компенсационными мерами и размерами потребления коммунальных услуг в бюджете семьи превышают долю предельно допустимых расходов на эти цели. Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилья, потребления коммунальных услуг (водоснабжение, канализация, теплоснабжение, электроснабжение, газоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов) и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к городской сети телекоммуникаций устанавливается к совокупному доходу в размере 15 % для жителей г. Петропавловска, в размере 10 % для поселков Кожзавод и Заречный.
В случае, если размеры (тарифы) на содержание жилья (эксплуатацию жилого дома) и коммунальные услуги не определены в установленном законодательством порядке, возмещение затрат производится по фактическим расходам.
Расходы, принимаемые к расчету для потребителей, имеющих приборы учета потребления коммунальных услуг, определяются по фактическим затратам в пределах установленных размеров за предыдущий квартал или последний квартал, в котором услуги оказывались в полном объеме, на основании показаний приборов учета.
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Жилищная помощь не назначается семьям:

Петропавл қалалық мәслихатының 2004 жылғы 14 шiлдедегi "Аз қамтамасыз етiлген азаматтарға тұрғын үй ұстауға және коммуналдық қызметтер төлемiне тұрғын үй көмегiн беру Ережелерi туралы" кезектен тыс 7 сессиясының №6-шы шешiмiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Солтүстiк Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатның 2005 жылғы 14 шілдедегі N 3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласы Әділет басқармасында 2005 жылғы 15 тамызда N 13-1-17 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 2016 жылғы 18 қаңтардағы N 6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы мәслихатының 18.01.2016 N 6 шешімімен (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Аз қамтамасыз етiлген азаматтарға тұрғын үй көмегiн беру саласын реттейтiн қалалық мәслихаттың нормативтiк-құқықтық актiлерiн жетiлдiру мақсатында, Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Петропавл қалалық мәслихатының 2004 жылғы 14 шiлдедегi "Аз қамтамасыз етiлген азаматтарға тұрғын үй ұстауға және коммуналдық қызметтер төлемiне тұрғын үй көмегiн беру Ережелерi туралы"
кезектен тыс жетiншi сессиясының N 6 шешiмiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Аталған шешiммен бекiтiлген аз қамтамасыз етiлген азаматтарға тұрғын үй ұстауға және коммуналдық қызметтер төлемiне тұрғын үй көмегiн беру Ережелерiнде:
Барлық мәтiн бойынша:
"Басқарма" "Басқарма арқылы" сөздерi "Бөлiм" "Бөлiм арқылы" сөздерiмен ауыстырылсын.
3-шi тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
Қазақстан Республикасы азаматтарының, Петропавл қаласында тұрақты тұратын меншiк иесi, мемлекеттiк тұрғын үй қорынан баспана жалдаушы болып табылатын, тұрақты тұруға рұқсаты бар оралмандар, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың, егер отбасының бюджетiндегi жәрдемақылық шаралар мен коммуналдық қызметтердi тұтыну мөлшерi шегiндегi тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтердi тұтыну төлемiне шығындар осы мақсатқа шектi рұқсат етiлетiн шығыстар үлесiнен артық болса, тұрғын үй көмегiне құқығы бар. Тұрғын үйдi ұстау, коммуналдық қызметтердi (сумен қамтамасыз ету, канализация, жылумен, электр жарығымен, газбен қамтамасыз ету, қоқыстарды шығару, лифт қызметi) тұтыну және қалалық телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемнiң артуы бөлiгiнде байланыс қызметiне төлемдерге шектi рұқсат етiлген шығындар үлесi жиынтық кiрiсiнiң 15% - мөлшерiнде Петропавл қаласының, 10% - ы мөлшерiнде Былғары зауыты мен Заречный кенттерiнiң тұрғындары үшiн белгiленедi.
Егер тұрғын үйдi ұстауға (тұрғын үйдi пайдалануға) және коммуналдық қызметке төлем мөлшерi (тарифi) заңмен белгiленген тәртiппен белгiленбесе, онда шығындарды өтеу нақты шығындар бойынша жүргiзiледi.
4-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"Тұрғын үй көмегi мынадай отбасыларына тағайындалмайды:

1) имеющим в частной собственности более одной единицы (доли) жилья (квартиры, дома);
2) сдающим жилище в наем (поднаем);
3) имеющим безработных, не зарегистрированных в уполномоченных органах по вопросам занятости, кроме инвалидов и лиц в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, больных туберкулезом, граждан имеющих онкологические и психические заболевания, состоящих на постоянном учете в лечебных учреждениях и имеющих заключение врачебно-консультационной комиссии о временной нетрудоспособности, учащихся и студентов, слушателей и курсантов дневной формы обучения, включая магистратуру и аспирантуру, а также граждан занятых уходом за инвалидом І и ІІ группы, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до семи лет:"
в пункте 5:
слова "управление труда, занятости и соц. защиты населения города Петропавловска" заменить словами "отдел занятости и социальных программ города Петропавловска";
после слова "образца" дополнить словами "с предоставлением копии документов, удостоверяющих личность заявителя и всех членов его семьи";
подпункт 5 пункта 6 исключить;
в пункте 12;
после слова "услугодателей" дополнить предложением "Компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон, перечисляется на расчетный счет услугодателя или на индивидуальные счета заявителей.";
слова " в АО Народный банк Казахстана" заменить словами "через банки второго уровня, с которыми в установленном законодательством порядке заключен договор на оказание платных услуг";
пункт 16 дополнить абзацем следующего содержания:
"При назначении жилищного пособия учитываются следующие размеры:
площади жилища:
для одиноких граждан - 30 квадратных метров;
для семьи из двух человек - 48 квадратных метров;
для семьи из трех и более человек - 18 квадратных метров на каждого человека;
потребления газа на одного человека в месяц:
при наличии газовой плиты и центрального горячего водоснабжения - 4,8 килограмма;
при наличии газовой плиты, газоводонагревателей при отсутствии центрального горячего водоснабжения - 13,7 килограмма;
при наличии газовой плиты при отсутствии центрального горячего водоснабжения, газоводонагревателей - 8,2 килограмма;
электроэнергии в месяц:
однокомнатная квартира - 100 Квт;
двухкомнатная квартира - 120 Квт;
трехкомнатная квартира - 150 Квт;
воды на одного человека в сутки:
разбор воды из уличных водоколонок - 40 литров;
жилые дома с водопроводом, но без канализации - 75 литров;
жилые дома с водопроводом и канализацией но без ванн -120 литров;
жилые дома с водопроводом, канализацией и ваннами с водонагревателями, работающими на твердом топливе - 180 литров;
жилые дома с водопроводом, канализацией и ваннами с газовыми водонагревателями - 225 литров;
жилые дома с горячим водоснабжением, оборудованными

1) жеке меншiгiнде (үлесiнде) бiреуден артық тұрғын үйi (жеке үйi, пәтерi) болса;
2) тұрғын үйдi жалға тапсырғандарға (қайта жалға бергендерге);
3) отбасыларында мүгедектерден және бiр айдан артық стационарлық емделуде болған адамдардан, туберкулезбен ауыратындар, емделу мекемелерiнде тұрақты есепте тұратын және уақытша жұмысқа жарамсыздығы туралы дәрiгерлiк-кеңес комиссиясының қорытындысы бар онкологиялық және психикалық аурулары бар азаматтардан, күндiзгi оқу нысанындағы оқушылар мен студенттерден, тыңдаушылар мен курсанттардан, магистратура мен аспирантураны қоса, сондай-ақ І-шi және ІІ-шi топтағы мүгедектердi, сексен жастан асқан адамдарды, жетi жасқа дейiнгi балаларды күтумен айналысатын азаматтардан басқа жұмыспен қамту мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органдарда тiркелмеген жұмыссыздары барларға;
5-тармақта:
"Петропавл қаласының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармасы" сөздердi "Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" сөздерiмен ауыстырылсын;
"үлгiсi" сөзiнен кейiн "өтiнiш берушiнiң және оның отбасы мүшелерiнiң жеке бастарын куәландыратын құжаттардың көшiрмесiн табыс етумен" деген сөздерiмен толықтырылсын;
6-тармақтың 5) тармақшасы алынып тасталсын;
12-шi тармақта;
"қызмет көрсетушiлер" сөзiнен кейiн "Телефон үшiн абоненттiк төлем тарифтерiнiң көтерiлуiне өтемақы қызмет көрсетушiнiң есеп шотына немесе өтiнiш берушiнiң жеке шотына аударылады." сөйлемiмен толықтырылсын;
"Қазақстан Халық банкi"АҚ" сөзi "арқылы қызмет көрсетуге заңмен белгiленген тәртiппен шарт жасалған екiншi деңгейдегi банктер арқылы" сөздерiмен ауыстырылсын;
16 тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Тұрғын үй көмегiн тағайындағанда мынадай мөлшерлер ескерiледi:
тұрғын үйдiң алаңы:
жеке басты азаматтар үшiн - 30 шаршы метр;
екi адамнан тұратын отбасы үшiн - 48 шаршы метр;
үш және одан да көп адамнан тұратын отбасы үшiн -әр адамға 18 шаршы метрден;
айына бiр адамға газ пайдалану:
газ плитасы бар және орталықтан ыстық сумен қамтамасыз етiлген жағдайда - 4,8 килограмм;
газ плитасы, газбен су жылытқышы бар, орталықтан ыстық сумен қамтамасыз етiлмеген жағдайда - 13,7 килограмм;
Газ плитасы бар орталықтан ыстық сумен қамтамасыз етiлмеген, газбен су жылытқышы жоқ болған жағдайда - 8,2 килограмм;
айына электр қуаты:
бiр бөлмелi пәтер - 100 Квт;
екi бөлмелi пәтер - 120 Квт;
үш бөлмелi пәтер - 150 Квт;
тәулiгiне бiр адамға су:
суды көшелердегi колонкалардан алу - 40 литр;
су құбыры бар, бiрақ канализациясы жоқ тұрғын үйлерде - 75 литр;
су құбыры мен канализациясы бар, бiрақ ваннасы жоқ тұрғын үйлерде - 120 литр;
су құбыры, канализациясы және қатты отынмен жұмыс iстейтiн су жылытқышымен ванналары бар тұрғын үйлерде -180 литр;
су құбыры, канализациясы және газбен су жылытқышымен ваннасы бар тұрғын үйлерде - 225 литр;

умывальниками, мойками, душами, ванными длинной 1500-1700 сантиметров - 260 литров".
2. Настоящее решение вступает в силу после регистрации в органах юстиции и подлежит опубликованию в средствах массовой информации.
Председатель сессии
городского маслихата
Секретарь городского
маслихата

қол жуғыштары, жуғыштары, душтары, ұзындығы 1500-1700 сантиметр ванналармен жабдықталған, ыстық сумен қамтамасыз етiлетiн тұрғын үйлерде - 260 литр."
2. Осы шешiм әдiлет органдарында тiркелгеннен кейiн күшiне енедi және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануы тиiстi.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрайымы
Қалалық мәслихаттың
хатшысы