Об утверждении Правил оказания единовременной социальной помощи отдельным категориям граждан
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 23 февраля 2005 года N 124. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 марта 2005 года N 1529. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска от 5 апреля 2005 года N 265
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Петропавловска от 5.04.2005 N 265
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148-II "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", на основании решения очередной одиннадцатой сессии Петропавловского городского маслихата от 24 декабря 2004 года N2 "О бюджете города Петропавловска на 2005 год" (государственная регистрация N 1447 от 19.01.2005г.; газета "Добрый вечер" от 28.01.2005г.), акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания единовременной социальной помощи отдельным категориям граждан.
2. Отделу занятости и социальных программ города Петропавловска (Кушталова Н.Н.) обеспечить назначение социальной помощи.
3. Отделу финансов города Петропавловска (Дорофеева Г.И.) обеспечить финансирование социальной помощи в пределах ассигнований утвержденных бюджетом города.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кульжанову Т.Н.
Аким города
Утверждены
постановлением акимата города
от 23 февраля 2005 года N 124
Правила оказания единовременной социальной помощи
отдельным категориям граждан
1. Настоящие Правила определяют порядок назначения и выплаты единовременной социальной помощи отдельным категориям граждан.
2. Право на единовременную социальную помощь имеют граждане, проживающие в городе Петропавловске, имеющие статус участников Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных к ним, инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных к ним и другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны.
3. Назначение социальной помощи производится в первую очередь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, в связи с празднованием 60-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне.
Назначение социальной помощи осуществляется отделом занятости и социальных программ города Петропавловска на основании следующих документов:

Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтiк көмек беру Ережесiн бекiту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 23 ақпандағы N 124 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 16 наурызда N 1529 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 5 сәуірдегі N 265 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 05.04.2005 N 265 қаулысымен
Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектерiне және оларға теңестiрiлген тұлғаларға жеңiлдiктер және әлеуметтiк қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуiрдегi N 2247 Заңының
20-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 148-ІІ Заңының 31-бабы 1-тармағы 14) тармақшасына сәйкес, Петропавл қалалық мәслихатының 2004 жылғы 24 желтоқсандағы кезектi он бiрiншi сессиясының "2005 жылға арналған Петропавл қаласының бюджетi туралы" N 2 шешiмiнiң негiзiнде (2005 ж.19.01-ғы мемлекеттiк тiркеу нөмiрi N 1447 28.01.2005 ж. "Добрый вечер" газетi) қала әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтiк көмек беру Ережесi бекiтiлсiн.
2. Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi (Н.Н.Кушталова) әлеуметтiк көмектiң тағайындалуын қамтамасыз етсiн.
3. Петропавл қаласының қаржы бөлiмi (Г.И.Дорофеева) қала бюджетiмен бекiтiлiп бөлiнген қаржы шегiнде әлеуметтiк көмектiң қаржыландырылуын қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары Т.Н. Құлжановаға жүктелсiн.
Қала әкiмi
Қала әкiмiнiң
2005 жылғы 23 ақпандағы N 124
қаулысымен бекiтiлген
Азаматтардың жеке санаттарына бiржолғы әлеуметтiк
көмек көрсету
Ережесi
1. Осы Ережелер азаматтардың жеке санаттарына бiржолғы әлеуметтiк көмектi тағайындаудың және төлеудiң тәртiбiн айқындайды.
2. Бiржолғы көмек алуға, Петропавл қаласында тұратын, Ұлы Отан соғысы-ның қатысушысы деген мәртебесi бар, сондай-ақ оларға теңестiрiлген тұлғалар, Ұлы Отан соғысының мүгедегi деген мәртебесi бар, сондай-ақ оларға теңестiрiлген тұлғалар және жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестiрiлген басқа да тұлғалар санаттарының құқығы бар.
3. Әлеуметтiк көмек ең алдымен Ұлы Отан соғысындағы Жеңiстiң 60 жылдығы мерекеленуiне байланысты, 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне тағайындалады.
Әлеуметтiк көмектiң тағайындалуы, Петропавл қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар Бөлiмi арқылы, мынадай құжаттардың негiзiнде жүзеге асырылады:

1)заявление установленной формы согласно приложению;
2)документ, подтверждающий принадлежность к данной категории.
Социальная помощь назначается единовременно, независимо от иных видов помощи.
4. Размер социальной помощи устанавливается в качестве дополнительной меры по оказанию материальной поддержки в сумме 24 тысяч тенге.
5. Выплата единовременной социальной помощи производится через банки второго уровня, с которыми в установленном законодательством порядке заключен договор на основании представленных отделом занятости и социальных программ ведомостей для зачисления сумм на открытые лицевые счета получателей.
7. Финансирование единовременной социальной помощи отдельным категориям граждан, производится по коду функциональной классификации 007-000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
Приложение
к Правилам оказания единовременной
социальной помощи отдельным
категориям граждан
Начальнику отдела занятости и
социальных программ г. Петропавловска
Кушталовой Н.Н.
ЗАЯВЛЕНИЕ
о назначении единовременной социальной помощи
ФАМИЛИЯ _________________________________________
ИМЯ ____________________________________________
ОТЧЕСТВО _______________________________________
ДОМАШНИЙ АДРЕС _________________________________
ТЕЛЕФОН __________________________________
НОМЕР ПАСПОРТА ИЛИ УДОСТОВЕРЕНИЯ ЛИЧНОСТИ _______
ДАТА ВЫДАЧИ ______________ КЕМ ВЫДАНО __________
РНН _______________________________________________
НОМЕР ЛИЦЕВОГО СЧЕТА _____________________
В ФИЛИАЛЕ ________________ БАНКА.
Прошу назначить мне единовременную социальную помощь в размере _________ (___________________________) тенге.
ДАТА ПОДАЧИ ЗАЯВЛЕНИЯ           ПОДПИСЬ ЗАЯВИТЕЛЯ
____________________            _________
Достоверность представленных заявителем документов подтверждаю:
__________________________________________
(Ф.И.О. подпись)

1) қосымшаға сәйкес белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
2) осы санатқа жататынын растайтын құжат;
4. Әлеуметтiк көмек, алатын көмектiң басқа түрлерiне қарамастан бiржолға тағайындалады.
5. Әлеуметтiк көмектiң мөлшерi 24 мың теңге сомада, материалдық қолдау көрсету жөнiндегi қосымша шара ретiнде белгiленедi.
6. Бiржолғы әлеуметтiк көмектi төлеу, заңнамада белгiленген тәртiппен келiсiм-шарт жасалған екiншi деңгейдегi банкiлер арқылы, алушылардың ашылған жеке шоттарына сомаларды аудару үшiн, жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмiнiң берген ведомостiнiң негiзiнде жүргiзiледi.
7. Азаматтар жеке санаттарына көрсетiлетiн бiржолғы әлеуметтiк көмектi қаржыландыру "Жергiлiктi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтiк көмек" 007-000 жiктеу функционалдық коды бойынша жүргiзiледi.
Азаматтардың жеке санаттарына бiржолғы
әлеуметтiк көмек көрсету Ережелерiне қосымша.
Петропавл қаласының жұмыспен
қамту және әлеуметтiк бағдарламалар
бөлiмiнiң бастығы
Н.Н.Кушталоваға
Бiржолғы әлеуметтiк көмек тағайындау туралы
ӨТІНІШ
ФАМИЛИЯСЫ____________________________________________
АТЫ__________________________________________________
ӘКЕСІНІҢ АТЫ_________________________________________
МЕКЕН-ЖАЙЫ___________________________________________
_____________________________________________________
ТЕЛЕФОНЫ_____________________________________________
ТӨЛҚҰЖАТТЫҢ НЕМЕСЕ ЖЕКЕ БАСЫ КУӘЛІГІНIҢ НӨМІРІ _____
____________________________________________________
БЕРІЛГЕН КҮНІ ___________ КІМ БЕРГЕН _____________
____________________________________________________
СТН (РНН)___________________________________________
ЖЕКЕ ШОТЫНЫҢ НӨМІРІ_________________________________
_______________________________БАНК  ФИЛИАЛЫНДА.
Маған (_____________________________) теңге мөлшерде
бiржолғы әлеуметтiк көмек тағайындауыңызды сұраймын.
ӨТІНІШ БЕРГЕН КҮНІ          ӨТІНІШ БЕРУШІНІҢ ҚОЛЫ
___________________         _________________________
Өтiнiш берушi берген құжаттардың шүбәсiздiгiн растаймын:
____________________________________________________
(аты-жөнi фамилиясы қолы)