О некоторых вопросах кредитования на 2005 год бюджетов районов (городов областного значения) на строительство жилья
Постановление Акимата Южно-Казахстанской области от 25 апреля 2005 г. N 247. Зарегистрировано Департамаментом юстиции ЮКО 24.05.2005 г. за N 1910. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 18 марта 2011 года N 53
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 18.03.2011 N 53.
Во исполнение  Постановления Правительства Республики Казахстан от 25 января 2005 года N 57 "О некоторых вопросах кредитования на 2005 год бюджетов районов, бюджетов городов Астаны и Алматы на строительство жилья" акимат Южно-Казахстанской области  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Условия кредитования на 2005 год бюджетов районов (городов областного значения).
2. Местным исполнительным органам районов (городов областного значения) в течении 10 (десяти) календарных дней после принятия соответствующими маслихатами решений, предусматривающих в районных и городских бюджетах на 2005 год соответствующие поступления, а также расходы по программе, связанной с выполнением пункта 3 настоящего постановления, представить в Департамент архитектуры, градостроительства и строительства Южно-Казахстанской области указанные решения маслихатов.
3. Департаменту архитектуры, градостроительства и строительства Южно-Казахстанской области:
1) в соответствии с законодательством Республики Казахстан после выполнения пункта 2 настоящего постановления выделить местным исполнительным органам районов (городов областного значения) кредиты на строительство жилья в сумме 5909000000 (пять миллиарда девятьсот девять миллионов) тенге из средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на 2005 год на условиях, предусмотренных Условиями, в том числе:
городу Шымкент - 5318137000 тенге;
городу Туркестан - 78658000 тенге;
городу Арысь - 25308000 тенге;
Казыгуртскому району - 65300000 тенге;
Махтааральскому району - 86129000 тенге;
Ордабасинскому району - 46632000 тенге;
Сарыагашскому району - 90228000 тенге;
Сайрамскому району - 139323000 тенге;
Толебийскому району - 31361000 тенге;
Тюлькубасскому району - 27924000 тенге.
4. Департаменту финансов Южно-Казахстанской области:
1) обеспечить контроль за целевым использованием кредитов местными исполнительными органами районов (городов областного значения).
2) принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления, в том числе обеспечивающие возврат кредитов местными исполнительными органами районов (городов областного значения).

Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй салуға 2005 жылға кредит берудің кейбір мәселелері туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстың әкімдігінің 2005 жылғы 25 сәуірдегі N 247 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының әділет департаментінде 2005 жылғы 24 мамырда N 1910 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2011 жылғы 18 наурыздағы N 53 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2011.03.18 N 53 Қаулысымен.
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй салуға 2005 жылға кредит берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы үкіметінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы N№57  қаулысын орындау мақсатында Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 2005 жылға кредит беру шарты бекітілсін.
2. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары тиісті мәслихаттар аудандар мен қалалардың 2005 жылға арналған бюджеттерінде тиісті түсімдерді, сондай-ақ осы қаулының 3-тармағын орындауға байланысты бағдарлама бойынша шығыстарды көздейтін шешімдер қабылдағаннан кейін 10 (он) күнтізбелік ішінде Оңтүстік Қазақстан облысының сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаментіне мәслихаттардың көрсетілген шешімдерін берсін.
3. Оңтүстік Қазақстан облысының сәулет, қала құрылысы және құрылыс департаменті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, осы қаулының 2-тармағы орындалғаннан кейін аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына 2005 жылға арналған Республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражаттан Шартта көзделген шарттарда 5909000000 (бес миллиард тоғыз жүз тоғыз миллион) теңге сомасында үй салуға кредиттер бөлінсін, оның ішінде:
Шымкент қаласына   - 5318137000 теңге;
Түркістан қаласына - 7 8658000 теңге;
Арыс қаласына      - 25308000 теңге;
Қазығұрт ауданына  - 65300000 теңге;
Мақтаарал ауданына - 86129000 теңге;
Ордабасы ауданына  - 46632000 теңге;
Сарыағаш ауданына  - 90228000 теңге;
Сайрам ауданына    - 139323000 теңге;
Төлеби ауданына    - 31361000 теңге;
Түлкібас ауданына  - 27924000 теңге.
4. Оңтүстік Қазақстан облысының қаржы департаменті:
1) аудандардың (облыстың маңызы бар қалалардың) жергілікті атқару органдарының кредиттерді мақсатты пайдалануын бақылауды қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын, оның ішінде аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының кредиттерді қайтаруын қамтамасыз ететін қажетті шараларды қабылдасын.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Аширбаева Б.К.
Аким области
Утверждены
постановлением акимата
Южно-Казахстанской области
от 25 апреля 2005 года N 247
Условия кредитования на 2005 год бюджетов районов
(городов областного значения) по нулевой ставке вознаграждения
(интереса) для строительства жилья
1. Настоящие условия определяют порядок кредитования на 2005 год районных бюджетов (бюджетов городов областного значения) на строительство жилья за счет средств, предусмотренных решением сессии областного маслихата от 2 февраля 2005 года N 13/130-III "Об областном бюджете на 2005 год", в сумме 5909000 тенге.
2. Кредиты выделяются местным исполнительным органам районов и городов по нулевой ставке вознаграждения сроком на 2 (два) года на строительство жилья.
3. Местные исполнительные органы районов и городов обеспечивают строительство жилья, (один) квадратный метр которого не должен превышать сумму, эквивалентную 350 (триста пятьдесят) долларам США в чистовой отделке.
4. Акимат Южно-Казахстанской области в соответствии с законодательством заключает трехсторонние кредитные соглашения с местными исполнительными органами районов (городов областного значения) и администратором областной бюджетной программы.
5. Возврат кредитов производится местными исполнительными органами районов (городов областного значения) в областной бюджет в установленный срок.
6. Департамент финансов Южно-Казахстанской области в соответствии с законодательством в случае выявления фактов не целевого использования средств и несвоевременного возврата кредита местными исполнительными органами уведомляет местные исполнительные органы о необходимости в течение 7 (семи) рабочих дней перечислить:
сумму, использованную не по целевому назначению, в доход областного бюджета с учетом начисленных штрафов в размере 25 (двадцать пять) процентов от суммы, использованной не по целевому назначению;
2) пени в размере 0,1 (одна десятая) процента за каждый день просрочки по кредиту.
7. В случае неисполнения местными исполнительными органами районов и городов обязательств после проведения мероприятий, указанных в пункте 6 настоящих Правил, акимат Южно-Казахстанской области в установленном законодательном порядке:
1) производит списание со счетов местных бюджетов без согласия местных исполнительных органов в доход областного бюджета суммы задолженности и суммы начисленной пени;

5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.Қ. Әшірбаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2005 жылғы 25 сәуірдегі
N 247 қаулысымен бекітілген
Облыс аудандарының (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне тұрғын үй салу үшін сыйақының (мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша 2005 жылға
кредит беру ережесі
1. Осы ереже облыстық мәслихаттың 2005 жылғы 2 ақпандағы "2005 жылға арналған облыстық бюджет туралы" N 13/130-ІІІ шешімімен көзделген қаражат есебінен облыстық аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне тұрғын үй салуға 2005 жылға  5909000000 (бес миллиард тоғыз жүз миллион) теңге сомасында кредит беру тәртібін белгілейді.
2. Облыс аудандарының (облыстық маңызы бар қалаларының) жергілікті атқарушы органдарына кредиттер тұрғын үй салуға 2 (екі) жыл мерзіммен сыйақының нөлдік ставкасы бойынша бөлінеді.
3. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары 1 (бір) шаршы метрі 350 (үш жүз елу) АҚШ долларына баламалы сомадан аспауы тиіс, толығымен әрленген тұрғын үй салуды қамтамасыз етеді.
4. Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі заңнамаға сәйкес аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдармен және облыстық бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен үш жақты кредит келісімдерін жасасады.
5. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары кредиттерді облыстық бюджетке белгіленген мерзімде қайтаруды жүргізеді.
6. Оңтүстік Қазақстан облысының қаржы департаменті заңнамаға сәйкес аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдардың қаражатты мақсатсыз пайдалануы және уақтылы қайтармауы фактілері анықталған жағдайда, жергілікті атқарушы органдарды 7 (жеті) жұмыс күні ішінде:
1) мақсатына сай пайдаланылмаған соманың 25 (жиырма бес) пайызы мөлшерінде есептелген айыппұлдарды ескере отырып, мақсатына сай пайдаланылмаған соманы облыстық бюджеттің кірісіне;
2) кредит бойынша әрбір кешіктірілген күн үшін 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайыз мөлшерінде өсімақы аудару қажеттігі туралы хабардар етеді.
7. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары осы Шарттың 6 тармағында көрсетілген іс-шаралар жүргізілгеннен кейін міндеттемелерді орындамаған жағдайда, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімияты заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының келісімінсіз жергілікті бюджеттердің шоттарынан берешек соманы және есептелген өсімақы сомасын облыстық бюджеттің кірісіне есептен шығаруды жүргізеді.

2) принимает иные необходимые меры, предусмотренные законодательством.

2) заңнамада көзделген өзге де қажетті шараларды қабылдайды.