Об утверждении Положения о Координационном совете по борьбе с преступностью и коррупцией при акимате города Усть-Каменогорска
Постановление Акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 19 мая 2005 года N 811. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 7 июня 2005 года за N 2360. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 23 апреля 2009 года № 456
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Усть-Каменогорска от 23.04.2009 № 456.
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", "О борьбе с коррупцией", Указами Президента Республики Казахстан " О мерах по совершенствованию системы борьбы с преступностью и коррупцией", "О мерах по усилению борьбы с коррупцией, укреплению дисциплины и порядка в деятельности государственных органов и должностных лиц" акимат города Усть-Каменогорска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Координационный совет по борьбе с преступностью и коррупцией при акимате города Усть-Каменогорска (далее - Координационный совет).
2. Утвердить прилагаемое Положение о Координационном совете (приложение 1).
3. Государственно-правовому отделу аппарата акима города Усть-Каменогорска подготовить предложения по персональному составу Координационного совета (Естаулетов М.К.).
4. Внести персональный состав Координационного совета на утверждение очередной сессии Усть-Каменогорского городского маслихата.
5. Отменить некоторые постановления акимата города Усть-Каменогорска (приложение 2).
6. Контроль за исполнением данного постановления возложить на главного инспектора акима города Усть-Каменогорска (Курманов Д.А.).
Аким города
Усть-Каменогорск
Приложение 1 к постановлению акимата
города Усть-Каменогорска
от 19 мая 2005 года N 811
Утверждено постановлением акимата
города Усть-Каменогорска
от 19 мая 2005 года N 811
Положение
о Координационном Совете по борьбе с преступностью и коррупцией
1. Общие положения
1. Координационный Совет по борьбе с преступностью и коррупцией (далее-Совет) является консультативно-совещательным органом при акиме города Усть-Каменогорска, образован для обеспечения межведомственной координации деятельности исполнительных, правоохранительных и иных государственных органов в вопросах организации борьбы с преступностью и коррупцией.
2. Совет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, Законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Состав Совета определяет аким города и утверждается на сессии городского маслихата.

Өскемен қаласының әкімі жанындағы қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі Үйлестіру Кеңесі туралы ережені бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 19 мамырдағы N 811 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2005 жылғы 7 маусымда N 2360 тіркелді. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2009 жылғы 23 сәуірдегі N 456 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Өскемен қаласы әкімдігінің 2009.04.23 N 456. қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің "Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүйесін жетілдіру шаралары туралы" және "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресі күшейту, мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдар қызметіндегі тәртіп пен реттілікті нығайту жөніндегі шаралар туралы" Жарлықтарына сәйкес, Өскемен қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Өскемен қаласы әкімдігінің жанында қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі Үйлестіру Кеңесі құрылсын (бұдан әрі-Үйлестіру Кеңесі).
2. Үйлестіру Кеңесі туралы Ереже бекітілсін (1 қосымша).
3. Өскемен қаласы әкімі аппаратының мемлекеттік-құқық бөлімі Үйлестіру Кеңесінің дербес құрамы туралы ұсыныстарды дайындасын (М.Қ. Естаулетов).
4. Үйлестіру Кеңесінің дербес құрамы Өскемен қалалық мәслихатының кезекті сессиясына бекітілуге енгізілсін.
5. Өскемен қаласы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылсын (2 қосымша).
6. Осы қаулының орындалуына бақылау Өскемен қаласы әкімінің бас инспекторына жүктелсін (Д.Ә. Құрманов).
Өскемен қаласының әкімі
Өскемен қаласы әкімдігінің
2005 жылғы 19 мамырдағы
N 811 қаулысымен бекітілген
Өскемен қаласы әкімдігінің
2005 жылғы 19 мамырдағы
N 811 қаулысына 1 қосымша
Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі
Үйлестіру Кеңесі туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі Үйлестіру кеңесі (бұдан әрі-Кеңес) Өскемен қаласы әкімінің жанындағы кеңес беру-кеңесуші органы болып табылады, атқарушы, құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдарының қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті ұйымдастыру мәселелері жөніндегі қызметтерін ведомствоаралық үйлестіруді қамтамасыз ету үшін құрылды.
2. Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, басқа да нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес Кеңес өз қызметін жүзеге асырады.
3. Кеңестің құрамын қала әкімі анықтайды және қалалық мәслихаттың сессиясында бекітіледі.

2. Основные задачи Координационного совета:
1) обеспечение межведомственной координации деятельности исполнительных, правоохранительных и других государственных органов города в сферах организации борьбы с преступностью и коррупцией, укрепления правопорядка и законности;
2) анализ криминогенной обстановки в городе, рассмотрение и утверждение планов мероприятий по усилению борьбы с преступностью и коррупцией;
3) изучение состояния исполнения законов Республики Казахстан, актов Президента и Правительства Республики Казахстан, акимата и акима города, иных нормативных правовых актов по вопросам борьбы с преступностью и коррупцией исполнительными, правоохранительными и иными государственными органами города;
4) подготовка рекомендаций исполнительным, правоохранительным и другим государственным органам по обеспечению правопорядка и законности в городе.
3. Функции Координационного совета:
1) рассматривает на заседаниях Совета вопросы организации борьбы с преступностью и коррупцией в исполнительных, правоохранительных органах города;
2) заслушивает отчеты руководителей исполнительных, правоохранительных и других государственных органов по организации борьбы с преступностью и коррупцией;
3) вырабатывает рекомендации по улучшению вышеуказанной работы;
4) иные функции, возложенные на Координационный совет.
4. Полномочия Координационного совета
5. В ходе реализации основных задач и осуществления своих функций Координационный совет имеет право:
1) запрашивать и получать от исполнительных, правоохранительных и иных государственных органов информацию, документы и материалы по вопросам, входящим в компетенцию Координационного совета;
2) вырабатывать рекомендации и вносить предложения по эффективности борьбы с преступностью и коррупцией, обеспечению правопорядка и законности;
3) привлекать работников правоохранительных и других государственных органов для подготовки материалов на заседания Координационного совета.
5. Организация работы Координационного совета
1. Координационный совет работает в соответствии с планом, заседания проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
2. Заседания Координационного совета проводятся председателем.
3. Заседания Координационного совета оформляются протоколом. По итогам заседания вырабатываются рекомендации, которые утверждаются Председателем.
Главный инспектор акима
города Усть-Каменогорска
Приложение 2
к постановлению акимата
города Усть-Каменогорска
от 19 мая 2005 года N 811
Утверждено
постановлением акимата
города Усть-Каменогорска
от 19 мая 2005 года N 811
Перечень постановлений акимата города, подлежащих отмене

2. Үйлестіру Кеңесінің негізгі міндеттері:
1) атқарушы, құқық қорғау және басқа да мүдделі мемлекеттік органдарының қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті ұйымдастыру мәселелері жөніндегі қызметтерін ведомствоаралық үйлестіруді қамтамасыз ету, құқықтық тәртіп және заңдылықты нығайту;
2) қаладағы қылмыстық жағдайды талдау, қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейту жөніндегі іс-шараларды қарау және бекіту;
3) Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің, әкімдіктің және әкімнің актілерін, басқа нормативтік құқықтық актілердің орындалу жағдайын қаланың атқарушы, құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдарының қызметін зерттеу;
4) атқарушы, құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдарына қалада құқықтық тәртіп пен мен заңдылықты қамтамасыз ету жөнінде ұсыныстарды дайындау болып табылады.
3. Үйлестіру Кеңесінің қызметі:
1) Кеңестің мәжілістерінде атқарушы, құқық қорғау органдарының қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті ұйымдастыру сұрақтарын қарастырады;
2) атқарушы, құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдар жетекшілерінің қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресін ұйымдастыру жөніндегі есеп берулерін тыңдайды;
3) жоғарыда көрсетілген жұмысты жақсарту жөніндегі ұсыныстарды дайындайды;
4) Үйлестіру Кеңесіне жүктелген басқа да функцияларды орындайды.
4. Үйлестіру Кеңесінің өкілеттілігі
4. Үйлестіру Кеңесі негізгі міндеттерді іске асыру және өз функцияларын жүзеге асыру барысында Үйлестіру Кеңесі:
1) Үйлестіру Кеңесінің құзыретіне кіретін сұрақтар бойынша атқарушы, құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдардан ақпаратты, құжаттар мен материалдарды сұрауға және алуға;
2) қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің тиімділігі, құқықтық тәртіп пен заңдылықты қамтамасыз ету жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуге және ұсыныстарды енгізуге;
3) Үйлестіру Кеңесінің мәжілістеріне материалдар дайындау үшін құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдары қызметкерлерін тартуға құқығы бар.
5. Үйлестіру Кеңесінің жұмысын ұйымдастыру
1. Үйлестіру Кеңесі жоспарға сәйкес жұмыс істейді, мәжілістер қажеттілігіне қарай тоқсанына бір реттен кем өткізілмейді.
2. Үйлестіру Кеңесінің мәжілістерін төраға жүргізеді.
3. Үйлестіру Кеңесінің мәжілістері хаттамамен ресімделеді. Мәжілістің қорытындысы бойынша ұсынымдар әзірленеді, оны Төраға бекітеді.
Өскемен қала әкімнің
бас инспекторы
Өскемен қаласы әкімдігінің
2005 жылғы 19 мамырдағы
N 811 қаулысымен бекітілген
Өскемен қаласы әкімдігінің
2005 жылғы 19 мамырдағы
N 811 қаулысына 2 қосымша
Қала әкімдігінің күші жойылған қаулыларының тізбесі

1. Постановление акимата города Усть-Каменогорска от 27 ноября 2003 года N 2711 "О внесении изменений в постановление акимата города Усть-Каменогорска от 17 марта 2003 года N 339 "Об оперативном штабе по борьбе с преступностью и коррупцией при акиме города Усть-Каменогорска".
2. Постановление акимата города Усть-Каменогорска от 17 марта 2003 года N 339 "Об оперативном штабе по борьбе с преступностью и коррупцией при акиме города Усть-Каменогорска".
Главный инспектор акима
города Усть-Каменогорска

1. Өскемен қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 27 қарашадағы N 2711 "Өскемен қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 17 наурыздағы N 339 "Өскемен қаласы әкімі жанындағы қылмыстылықпен және жемқорлықпен күрес жөніндегі оперативтік штаб туралы" қаулысына өзгертулер енгізу туралы" қаулысы.
2. Өскемен қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 17 наурыздағы N 339 "Өскемен қаласы әкімінің жанындағы қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша жедел штаб туралы" қаулысы.
Өскемен қала әкімнің
бас инспекторы