Об утверждении формы обязательства по отражению в декларации по налогу на добавленную стоимость суммы налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате методом зачета по импорту товаров, ввозимых для собственных производственных нужд, и о целевом использовании товаров, ввозимых для собственных производственных нужд, уплата налога на добавленную стоимость по которым производится методом зачета
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 20 января 2006 года N 23. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2006 года N 4051. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года N 627
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 29.12.2008 N 627 (порядок введения в действие см. п. 5 ).
В соответствии с  Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить форму обязательства по отражению в декларации по налогу на добавленную стоимость суммы налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате методом зачета по импорту товаров, ввозимых для собственных производственных нужд, и о целевом использовании товаров, ввозимых для собственных производственных нужд, уплата налога на добавленную стоимость по которым производится методом зачета.
2. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить представление одного экземпляра обязательства, указанного в пункте 1 настоящего приказа, в налоговые органы по месту регистрации участников внешнеэкономической деятельности - плательщиков налога на добавленную стоимость не позднее 10 числа месяца, следующего за месяцем, в котором получено обязательство от получателя/импортера.
3. Признать утратившим силу  приказ  Министра государственных доходов Республики Казахстан от 2 ноября 2001 года N 1495 "Об утверждении формы обязательства по отражению в декларации по налогу на добавленную стоимость суммы налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате по импорту товаров методом зачета", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1697.
4. Управлению методологии Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Есмаганбетова Ж.С.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан Усенову Н.Д.

Өздерiнiң өндiрiстiк мұқтаждары үшiн әкелінген тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісiмен төленуге тиiстi қосылған құн салығының сомасын қосылған құн салығы жөнiндегi декларацияда көрсету бойынша, және өздерiнiң өндiрiстiк мұқтаждары үшiн әкелінген, олар бойынша қосылған құн салығын төлеу есепке алу әдісiмен жүргізілетін тауарларды мақсатты пайдалану туралы мiндеттеменің нысанын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2006 жылғы 20 қаңтардағы N 23 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 27 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4051. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 627 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.29 N 627 Бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексiне) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Өздерiнiң өндiрiстiк мұқтаждары үшiн әкелінген тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісiмен төленуге тиiстi қосылған құн салығының сомасын қосылған құн салығы жөнiндегi декларацияда көрсету бойынша, және өздерiнiң өндiрiстiк мұқтаждары үшiн әкелінген, олар бойынша қосылған құн салығын төлеу есепке алу әдісiмен жүргізілетін тауарларды мақсатты пайдалану туралы мiндеттеменің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Кедендік бақылау комитетi осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген мiндеттеменің бір данасымен алушы/импорттаушыдан мiндеттеме алынған айдан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей қосылған құн салығын төлеушi - сыртқы экономикалық қызметке қатысушыларды тiркеу орны бойынша салық органдарын қамтамасыз етсiн.
3. Нормативтiк құқықтық кесiмдердiң тізілімі Мемлекеттік тiзбесінде N 1697 болып тіркелген,»"Есеп әдісiмен импорт тауарлар бойынша төлеуге тиiстi қосылған құн салығы сомасын қосылған құн салығы жөнiндегi декларацияда көрсету бойынша мiндеттемелер нысандарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрінің 2001 жылғы 2 қарашадағы N 1495 бұйрығының күшi жойылды деп танылсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Әдістеме басқармасы (Ж.С.Есмағанбетова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының Бірінші орынбасары Н.Д.Үсеноваға жүктелсін.

6. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Вице-министр финансов - Председатель
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
20 января 2006 г.
Утверждена
приказом Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 20 января 2006 г. N 23
Начальнику Департамента
таможенного контроля (таможни)
_______________________________
ФОРМА ОБЯЗАТЕЛЬСТВА
по отражению в декларации по налогу на добавленную
стоимость суммы налога на добавленную стоимость,
подлежащего уплате методом зачета по импорту
товаров, ввозимых для собственных производственных
нужд, и о целевом использовании товаров, ввозимых
для собственных производственных нужд, уплата налога
на добавленную стоимость по которым производится
методом зачета
Раздел 1. Общая информация
Получатель/импортер ______________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
__________________________________________________________________
либо Ф.И.О. индивидуального предпринимателя)
Регистрационный номер налогоплательщика __________________________
Свидетельство о постановке на учет по НДС серия _______ N ________
выдано "_____"__________20___г. налоговым комитетом по
__________________________________________________________________
(городу, району, области)
__________________________________________________________________
Раздел 2.Отражение в декларации по налогу на
добавленную стоимость суммы налога на добавленную
стоимость, подлежащего уплате методом зачета
по импорту товаров, ввозимых для
собственных производственных нужд
Обязуется отразить в декларации по налогу на добавленную стоимость
за _______________________________________________________________
(налоговый период)
сумму налога на добавленную стоимость ____________________________
(_________________________________________________________________
__________________________________________________________) тенге,
(сумма прописью)
подлежащего уплате в бюджет методом зачета согласно ГТД
N _____________ " ____ "______ 20______ г.
__________________________________________________________________

6. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің
Төраға
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Кедендік бақылау
комитетінің Төрағасы қаржы
Вице-министрі
2006 жылғы 20 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2006 жылғы 20 қаңтардағы N 23
бұйрығымен бекітілген
Кедендік бақылау (кеден)
департаментінің бастығына
_________________________
Өздерiнiң өндiрiстiк мұқтаждары үшiн әкелінген
тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісiмен
төленуге тиiстi қосылған құн салығының сомасын
қосылған құн салығы жөнiндегi декларацияда көрсету
бойынша, және өздерiнiң өндiрiстiк мұқтаждары үшiн
әкелінген, олар бойынша қосылған құн салығын төлеу
есепке алу әдісiмен жүргізілетін тауарларды
мақсатты пайдалану туралы
МІНДЕТТЕМЕНІҢ НЫСАНЫ
1-бөлім. Жалпы ақпарат
Алушы/импорттаушы___________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке кәсіпкердің аты-жөнi)
_  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _  _
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі|_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _
ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәлік сериясы |_||_||_||_||_||_|
_  _  _  _  _  _  _
N |_||_||_||_||_||_||_|
___________________________________________________________________
(қала, аудан, облыс)
бойынша салық комитетімен 20___ж.»_____»__________ берілді
____________________________________________________________________
2-бөлім. Өздерiнiң өндiрiстiк мұқтаждары үшiн әкелінген
тауарлардың импорты бойынша есепке алу әдісiмен төленуге
тиiстi қосылған құн салығының сомасын қосылған құн салығы
жөнiндегi декларацияда көрсету
20______ж»"______"_____________ N__________________________________
ЖКД-ға сәйкес есепке алу әдісімен бюджетке төленуге тиісті
қосылған құн салығының ________________________ (__________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_______________________________________________) теңге сомасын,
(сомасы жазбаша)
____________________________________________________________________
(салық кезеңі)
үшін қосылған құн салығы жөніндегі декларацияда көрсетуге
міндеттенеді. ____________________________________________________________________

Раздел 3. Целевое использование товаров,
ввозимых для собственных производственных нужд,
уплата налога на добавленную стоимость
по которым производится методом зачета
В качестве товаров завезены:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(наименование товаров)
В связи с чем обязуюсь использовать указанные товары строго в
соответствии с их целевым назначением для собственных
производственных нужд.
При использовании указанных товаров не для собственных
производственных нужд обязуюсь уплатить налоги, не уплаченные
при таможенном оформлении,
в размере __________________ тенге и пени с них в соответствии
с таможенным и налоговым законодательствами Республики Казахстан.
_____________________________________________________________
Руководитель __________________________________/_____________/
(Ф.И.О. руководителя либо Ф.И.О.        (подпись)
индивидуального предпринимателя)
______________________________________________________________
(Номер удостоверения личности, кем выдан и дата выдачи)
Обязательство принято "_________"_______________20_____ г.
Инспектор ________________/__________/ Дата "___"_______20___г.
(Ф.И.О.)     (подпись)
М.П. таможенного органа
Примечание: обязательство представляется в таможенный орган,
осуществляющий таможенное оформление импортируемых товаров,
в трех экземплярах.

3-бөлім. Өздерінің өндірістік мұқтаждары үшін әкелінген,
олар бойынша қосылған құн салығын төлеу есепке алу
әдісімен жүргізілетін тауарларды мақсатты пайдалану
Тауарлар ретінде мыналар әкелінді:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(тауарлардың атауы)
Осыған орай көрсетілген тауарларды олардың мақсатты бағытына сәйкес
өзіндік өндірістік мұқтаждықтар үшін пайдалануға міндеттенемін.
Көрсетілген тауарлар өзге де мақсаттарда пайдаланылған жағдайда
Қазақстан Республикасының салық және кеден заңнамаларына сәйкес
кедендік ресімдеу кезінде ________________ теңге мөлшерінде
төленбеген салықтарды және оларға есептелген өсімақыны төлеуге
міндеттенемін.
Басшы____________________________________________/________________/
(басшысының аты-жөні немесе жеке кәсіпкердің аты-жөні)  (қолы)
___________________________________________________________________
(Жеке куәліктің нөмірі, кіммен берілген және берілген күні)
Міндеттеме қабылданды 20_____ ж.»_________» _______________
Инспектор____________________/___________/
(аты-жөні)         қолы
Күні            20___ж."___"_______
Кеден органы М.О.
Ескерту: міндеттеме импортталатын тауарларды ресімдеуді жүзеге
асыратын кеден органына үш  данада тапсырылады.