О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 26 июня 2003 года N 196 "Об утверждении видов поощрения Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан"
Приказ и.о. Заместителя Премьер-Министра - Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 января 2006 года N 11. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2006 года N 4054
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 26 июня 2003 года N 196 "Об утверждении видов поощрения Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2390) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях поощрения и морального стимулирования работников в курируемых Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан отраслях экономики Республики Казахстан  ПРИКАЗЫВАЮ ";
пункт 1 после абзаца третьего дополнить абзацами следующего содержания:
"нагрудный знак "Құрметті машина жасаушы";
"нагрудный знак "Еңбегiн сiңірген стандарттаушы";
"нагрудный знак "Еңбегiн сiңірген метролог";";
абзац первый пункта 3 изложить в следующей редакции "Департаменту административно-правовой работы - Аппарат обеспечить:";
в подпункте 2) пункта 3 слово "промышленности" заменить словом "экономики";
в Правилах поощрения Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом:
по всему тексту слова "в курируемых Министерством отраслях промышленности", "Департаментом кадров и юридической службы" заменить соответственно словами "в курируемых Министерством отраслях экономики", "Департаментом административно-правовой работы - Аппарат";
пункт 2 после абзаца третьего дополнить абзацами следующего содержания:
"награждение нагрудным знаком "Құрметті машина жасаушы";
"награждение нагрудным знаком "Еңбегiн сiңірген стандарттаушы";
"награждение нагрудным знаком "Еңбегiн сiңірген метролог";
дополнить главой 3-1 следующего содержания:
"3-1. Условия награждения нагрудным знаком "Құрметті машина жасаушы"
16-1. Нагрудным знаком "Құрметті машина жасаушы" награждаются работники, имеющие стаж и опыт работы не менее 10 лет в машиностроительной отрасли за:
исследования по проблемам развития машиностроения;
достижения в создании и внедрении новой техники и технологий;
достижения во внедрении прогрессивных форм организации труда и управления на предприятиях машиностроительной отрасли;
весомый вклад в развитие машиностроения, активное участие в подготовке квалифицированных кадров предприятий.
Нагрудным знаком "Құрметті машина жасаушы" могут награждаться работники государственных органов и организаций, негосударственных организаций, осуществляющих свою деятельность в других отраслях промышленности, за активное сотрудничество и содействие в развитии машиностроения.
Отдельные граждане за особые достижения в развитии отрасли машиностроения могут награждаться нагрудным знаком "Құрметті машина жасаушы" без учета стажа работы.
Описание нагрудного знака приведено в приложении 4 к Правилам.";
дополнить главой 3-2 следующего содержания:

"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің көтермелеу түрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігінің 2003 жылғы 26 маусымдағы N 196 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің 2006 жылғы 14 қаңтардағы N 11 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 27 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4054
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің көтермелеу түрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігінің 2003 жылғы 26 маусымдағы N 196  бұйрығына  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2390 нөмірмен тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе сөз мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының экономика салаларындағы қызметкерлерді көтермелеу және моральдық ынталандыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН" ;
1-тармақтың үшінші абзацынан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Құрметті машина жасаушы" кеуде белгісі";
"Еңбегін сіңірген стандарттаушы" кеуде белгісі";
"Еңбегін сіңірген метролог" кеуде белгісі;";
3-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«"Аппарат - әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті";
3-тармақтың 2) тармақшасындағы "өнеркәсіп" деген сөзі "экономика" сөзімен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің көтермелеу ережесіне:
барлық мәтін бойынша "Министрлік жетекшілік ететін өнеркәсіп салаларында", "Кадрлар және заң қызметі департаменті" деген сөздер тиісінше "Министрлік жетекшілік ететін экономика салаларында", "Аппарат - әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың үшінші абзацынан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Құрметті машина жасаушы" кеуде белгісімен марапаттау";
"Еңбегін сіңірген стандарттаушы" кеуде белгісімен марапаттау";
"Еңбегін сіңірген метролог" кеуде белгісімен марапаттау";
Мынадай мазмұндағы 3-1-тарауымен толықтырылсын:
"3-1. "Құрметті машина жасаушы" кеуде белгісімен марапаттаудың шарты
16-1. Кеуде белгісімен:
машина жасау саласында кемінде 10 жыл еңбек өтілі мен тәжірибесі бар қызметкерлер:
машина жасауды дамыту проблемалары бойынша зерттеулері;
жаңа техника мен технологияларды жасау мен енгізудегі жетістіктері;
еңбекті ұйымдастырудың және машина жасау салалары кәсіпорындарында басқарудың ілгерінді нысандарын енгізудегі жетістіктері;
машина жасауды дамытуға қомақты үлесі және білікті кадрларды дайындауға белсене қатысқаны үшін марапатталады.
"Құрметті машина жасаушы" кеуде белгісімен машина жасауды дамытудағы белсенді іскерлігі және көмегі үшін өз қызметін өнеркәсіптің басқа салаларында жүзеге асыратын мемлекеттік органдар мен ұйымдардың және мемлекеттік емес ұйымдардың қызметкерлері марапатталуы мүмкін.
"Құрметті машина жасаушы" кеуде белгісімен машина жасауды дамытудағы айрықша жетістіктері үшін еңбек өтілі есепке алынбай жекелеген азаматтар марапатталуы мүмкін.
Кеуде белгісін сипаттау Ережеге 4-қосымшада келтірілген.";

"3-2. Условия награждения нагрудным знаком "Еңбегiн сiңірген стандарттаушы"
16-2. Нагрудным знаком "Еңбегiн сiңірген стандарттаушы" награждаются специалисты в знак признания особых заслуг в области системы стандартизации республики.
Нагрудным знаком "Еңбегiн сiңірген стандарттаушы" награждаются специалисты, работающие в системе стандартизации Республики Казахстан за:
знания в области стандартизации и их применение на высоком уровне в разработке законодательных и нормативных основ;
долголетнюю и плодотворную работу в системе стандартизации республики;
эффективное использование в учебном процессе в области стандартизации современных педагогических и практических достижений, значительное улучшение организации системы повышения квалификации кадров;
достижение заслуженного авторитета в области стандартизации, образцовое отношение к труду и людям.
Описание нагрудного знака приведено в приложении 5 к Правилам.";
дополнить главой 3-3 следующего содержания:
"3-3. Условия награждения нагрудным знаком "Еңбегiн сiңірген метролог"
16-3. Нагрудным знаком "Еңбегiн сiңірген метролог" награждаются специалисты в знак признания особых заслуг в области развития метрологии республики. Описание нагрудного знака приведено в приложении 6 к Правилам.
Нагрудным знаком "Еңбегiн сiңірген метролог" награждаются специалисты, работающие в структуре метрологической службы Республики Казахстан за:
знания в области метрологии и их применение на высоком уровне в разработке законодательных и нормативных основ в метрологической практике;
долголетнюю и плодотворную работу в структуре метрологической службы республики;
эффективное использование в учебном процессе в области метрологии современных педагогических и практических достижений, значительное улучшение организации системы повышения квалификации кадров;
достижение заслуженного авторитета в области метрологии, образцовое отношение к труду и людям.";
дополнить приложениями 4, 5, 6 согласно  приложениям 1 2 и   3 к  настоящему приказу.
2. Департаменту административно-правовой работы - Аппарат Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном в законодательстве порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации.
И.о. Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра
Приложение 1 к
приказу Министра
индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 14 января 2006 года N 11
Приложение 4
к Правилам поощрения
Министерство индустрии и
торговли Республики Казахстан
Описание нагрудного знака
"Құрметті машина жасаушы"
Нагрудный знак "Құрметті машина жасаушы" состоит из двух элементов.

"3-2. "Еңбегін сіңірген стандарттаушы" кеуде белгісімен марапаттаудың шарты
16-2. Кеуде белгісімен:
"Еңбегін сіңірген стандарттаушы" кеуде белгісімен республиканың стандарттау жүйесі саласында ерен еңбегімен танылған мамандар марапатталады.
"Еңбегін сіңірген стандарттаушы" кеуде белгісімен Қазақстан Республикасының стандарттау жүйесінде жұмыс істейтін мамандар:
стандарттау саласындағы білімі мен заңнамалық және нормативтік негіздерді әзірлеуде оларды жоғары деңгейде қолдануы;
республиканың стандарттау жүйесіндегі көп жылдық және жемісті жұмысы;
стандарттау саласындағы оқыту процессінде қазіргі кездің педагогикалық және практикалық жетістіктерін тиімді пайдалануы мен кадрлардың біліктілігін арттыру жүйесін ұйымдастыруды айтарлықтай жақсартқаны;
стандарттау саласына еңбегі сіңіп, беделге ие болғаны, еңбек пен адамдарға үлгілік қарым-қатынасы үшін марапатталады.
Кеуде белгісін сипаттау Ережеге 5-қосымшада келтірілген.";
"3-3. "Еңбегін сіңірген метролог" кеуде белгісімен марапаттаудың шарты
16-3. Кеуде белгісімен:
"Еңбегін сіңірген метролог" кеуде белгісімен республиканың метрологияны дамыту саласында ерен еңбегімен танылған мамандар марапатталады. Кеуде белгісін сипаттау Ережеге 6-қосымшаға келтірілген.
"Еңбегін сіңірген метролог" кеуде белгісімен Қазақстан Республикасының метрологиялық қызмет құрылымында жұмыс істейтін мамандар:
метрология саласындағы білімі мен заңнамалық және нормативтік негіздер әзірлеу мен метрологиялық практикада оларды жоғары деңгейде қолдануы;
республиканың метрологиялық қызмет құрылымында көп жылдық және жемісті жұмысы;
метрология саласындағы оқыту процессінде қазіргі кездің педагогикалық және практикалық жетістіктерін тиімді пайдалануы мен кадрлардың біліктілігін арттыру жүйесін ұйымдастыруды айтарлықтай жақсартқаны;
метрология саласына еңбегі сіңіп, беделге ие болғаны, еңбек пен адамдарға үлгілік қарым-қатынасы үшін марапатталады.".
осы бұйрыққа 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 4, 5, 6-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Аппарат - Әкімшілік-құқықтық жұмыс департаменті осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасарының
Министрдің м.а.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлігінің
2006 жылғы 14 қаңтардағы
N 11 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
Министрлігінің көтермелеу
туралы Ережесіне
4-қосымша
"Құрметті машина жасаушы"
кеуде белгісінің сипаттамасы
"Құрметті машина жасаушы" кеуде белгісі екі элементтен тұрады.

1. Планка в форме прямоугольника размером 27x15 миллиметра, изготавливается из металла желтого цвета с нанесением эмали по нижнему контуру национальный орнамент.
2. Медаль круглая диаметром 33 миллиметра. Основа - металл желтого цвета (под золото). По внешнему краю медали изображены шестерня и лавровая ветвь. Внутри изображена голубая лента с надписью "Құрметті машина жасаушы". В центре медали очертание завода с трубами, изображение станка.
Планка и медаль соединяются при помощи двух ушек и кольца. Нагрудный знак "Құрметті машина жасаушы" упаковывается во флакированную коробочку синего цвета.
С обратной стороны медали место для нумерации с 001-500.
Приложение 2 к
приказу Министра
индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 14 января 2006 года N 11
Приложение 5
к Правилам поощрения
Министерство индустрии и
торговли Республики Казахстан
Описание нагрудного знака
"Еңбегiн сiңірген стандарттаушы"
Нагрудный знак "Еңбегiн сiңірген стандарттаушы" изготавливается из медно-никелеевого сплава и имеет форму прямоугольника размерами 15 мм на 35 мм с выступающим за его пределы элементом - аббревиатурой СК (система качества).
На аверсе знака в левой части изображена аббревиатура СК (система качества), далее слева направо следует надпись "Еңбегiн сiңірген стандарттаушы".
Знак обрамлен по краям лентой желтого цвета ("под золото"), аббревиатура и надпись имеют этот же цвет.
Знак изготавливается из металла желтого цвета ("под золото"), покрытого эмалью бирюзового цвета.
Нагрудный знак при помощи ушка и кольца прикрепляется к колодке шириной 25 миллиметров и высотой 15 миллиметров.
Приложение 3 к
приказу Министерства
индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 14 января 2006 года N 11
Приложение 6
к Правилам поощрения
Министерство индустрии и
торговли Республики Казахстан
Описание нагрудного знака
"Еңбегiн сiңірген метролог"
Знак "Еңбегiн сiңірген метролог" имеет форму прямоугольника размерами 15 мм на 35 мм с выступающим за его пределы элементом - аббревиатурой СК (система качества).
На аверсе знака в левой части изображена аббревиатура СК (система качества), далее слева направо следует надпись "Еңбегiн сiңірген метролог".
Знак обрамлен по краям лентой желтого цвета ("под золото"), аббревиатура и надпись имеют этот же цвет.
Знак изготавливается из металла желтого цвета ("под золото"), покрытого эмалью бирюзового цвета.
Нагрудный знак при помощи ушка и кольца прикрепляется к колодке шириной 25 миллиметров и высотой 15 миллиметров.

1. Төртбұрыш нысанындағы 27х15 миллиметрлік планка эмалдың төменгі сұлбасына ұлттық ою салына отырып, сары түсті металдан әзірленеді.
2. Диаметрі 33 миллиметр дөңгелек медаль. Негізі - сары түсті (алтынға ұқсас) металл. Медальдың ішкі жиегінде тістегеріш пен лавр бұтағы бейнеленген. Ішінде "Құрметті машина жасаушы" деген жазуы бар көкшіл лента бейнеленген. Медальдың ортасында құбыры бар зауыттың кескіні, станок бейнеленген.
Планка мен медаль екі құлақ пен шынжырдың көмегімен жалғанады.
"Құрметті машина жасаушы" кеуде белгісі көк түсті жылтыр қорабқа орап салынады.
Медалдың келесі бетіне 001-500 нөмірі үшін орын болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлігінің
2006 жылғы 14 қаңтардағы
N 11 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
Министрлігінің көтермелеу
туралы Ережесіне
5-қосымша
"Еңбегін сіңірген стандарттаушы"   кеуде
белгісінің сипаттамасы
"Еңбегін сіңірген стандарттаушы" кеуде белгісі мыс пен никель қорытпасынан әзірленеді және оның шетінен шығыңқы элементі - СЖ (сапа жүйесі) аббревиатурасы бар көлемі 15 мм-ден 35 мм-ге төртбұрышты нысанда болады.
Белгінің аверсінің сол жақ бөлігінде СЖ (сапа жүйесі) аббревиатурасы бейнеленген, одан әрі солдан оңға қарай "Еңбегін сіңірген стандарттаушы" деген сөз жазылады.
Белгінің жиектері сары түсті (алтынға ұқсас) лентамен көмкерілген, аббревиатура мен жазу дәл сондай түсте болады.
Белгі зеңгір көк түсті эмалмен қапталған сары түсті (алтынға ұқсас) металдан әзірленеді.
Кеуде белгісі құлақша мен шығыршықтың көмегімен ені 25 миллиметр және биіктігі 15 миллиметр қалыпқа бекітіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлігінің
2006 жылғы 14 қаңтардағы
N 11 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
Министрлігінің көтермелеу
туралы Ережесіне
6-қосымша
"Еңбегін сіңірген метролог"   кеуде
белгісінің сипаттамасы
"Еңбегін сіңірген метролог" кеуде белгісі оның шетінен шығыңқы элементі - СЖ (сапа жүйесі) аббревиатурасы бар көлемі 15 мм-ден 35 мм-ге төртбұрышты насанда болады.
Белгінің аверсінің сол жақ бөлігінде СЖ (сапа жүйесі) аббревиатурасы бейнеленген, одан әрі солдан оңға қарай "Еңбегін сіңірген метролог" деген сөз жазылады.
Белгінің жиектері сары түсті (алтынға ұқсас) лентамен көмкерілген, аббревиатура мен жазу дәл сондай түсте болады.
Белгі зеңгір көк түсті эмалмен қапталған сары түсті (алтынға ұқсас) металдан әзірленеді.
Кеуде белгісі құлақша мен шығыршықтың көмегімен ені 25 миллиметр және биіктігі 15 миллиметр қалыпқа бекітіледі.