Об утверждении Правил представления отчетности крупными участниками страховой (перестраховочной) организации
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 53. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2006 года N 4174. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года N 275 (вводится в действие с 1 марта 2008 года).
Сноска.   Постановление Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 53 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24.12.2007  N 275  (вводится в действие с 1 марта 2008 года).
В соответствии с Законом Республики Казахстан " О страховой деятельности ", Законом Республики Казахстан " О государственном регулировании  и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности крупными участниками страховой (перестраховочной) организации.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каримуллин А.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, страховых (перестраховочных) организаций и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 25 февраля 2006 года N 53
ПРАВИЛА
представления отчетности крупными участниками
страховой (перестраховочной) организации

Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 53 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 4 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 4174. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 275 (2008 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі басқармасының 2007.12.24.  N 275  (2008 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Сақтандыру қызметi туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына , "Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының есеп беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Сақтандыру нарығының субъектілерін және басқа қаржы ұйымдарын қадағалау департаментi (Каримуллин А.А.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Агенттіктің мүдделi бөлiмшелерiне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жiберсiн.
4. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Қ.М. Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2006 жылғы 25 ақпандағы
N 53 қаулысымен
Бекітілген
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
ірі қатысушыларының есеп беру ережесі

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан " О страховой деятельности " (далее - Закон), " О государственном регулировании  и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", " О бухгалтерском учете и финансовой  отчетности" и устанавливают формы и порядок представления в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) отчетности крупными участниками страховой (перестраховочной) организации.
2. Отчетность представляется крупными участниками страховой (перестраховочной) организации (далее - крупные участники), за исключением банка второго уровня, страховой (перестраховочной) организации, накопительного пенсионного фонда - резидентов Республики Казахстан, в уполномоченный орган в сроки, установленные  статьей 74-1  Закона.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
2-1. Отчетность крупного участника страховой (перестраховочной) организации, являющегося одновременно крупным участником другой страховой (перестраховочной) организации, банка второго уровня, открытого накопительного пенсионного фонда, не представляется в том случае, если крупный участник представлял данную отчетность в уполномоченный орган за требуемый период.
Сноска. Пункт 2-1 дополнено - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
3. Финансовая отчетность крупного участника страховой (перестраховочной) организации, являющегося юридическим лицом, включает следующие формы:
бухгалтерский баланс;
отчет о доходах и расходах;
отчет о движении денег;
отчет об изменениях в собственном капитале;
информация об учетной политике и пояснительная записка.
4. Крупный участник, являющийся юридическим лицом, ежегодно представляет в уполномоченный орган на бумажном носителе консолидированную и неконсолидированную годовую финансовую отчетность и пояснительную записку к ней, не заверенные аудиторской организацией, в течение девяноста дней по окончании финансового года.
5. Крупный участник, являющийся юридическим лицом, владеющий (имеющий возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации, представляет в уполномоченный орган отчетность в сроки, установленные пунктом 3 статьи 74-1 Закона.

1. Осы Ереже " Сақтандыру қызметi туралы " (бұдан әрі - Заң), " Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы ", " Бухгалтерлік есеп және қаржылық есеп беру туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленіп, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушыларының есеп беру нысаны мен оның тәртібін белгілейді.
2. Қазақстан Республикасы резиденттерін - екінші деңгейдегі банкті, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымды, жинақтаушы зейнетақы қорды қоспағанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушылары уәкілетті органға Заңның  74-1-бабында  белгіленген мерзімде есептілікті ұсынады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-1. Бір уақытта басқа сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның, екінші деңгейдегі банктің, ашық жинақтаушы зейнетақы қордың ірі қатысушысы болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымның ірі қатысушысының есептілігі егер ірі қатысушы уәкілетті органға талап етілген кезең бойынша осы есептілікті бұрын ұсынған жағдайда ұсынылмайды.
Ескерту. 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Заңды тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысының қаржылық есептілігіне мынадай нысандар жатады:
бухгалтерлік баланс;
кірістер мен шығыстар туралы есеп;
ақша қозғалысы туралы есеп;
меншікті капиталдағы өзгерістер туралы есеп;
есеп саясаты туралы ақпарат пен түсіндірме жазба.
4. Заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушы жыл сайын уәкілетті органға қағаз тасымалдағышта аудиторлық ұйым куәландырмаған шоғырландырылған және шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті және оған түсіндірме жазбаны қаржы жылы аяқталғаннан соң тоқсан күннің ішінде ұсынады.
5. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беруші акцияларының жиырма бес және одан астам процентіне иелік ететін (дауыс беруге мүмкіндігі бар) заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушы уәкілетті органға Заңның  74-1-бабының  3-тармағында белгіленген мерзімде есептілікті ұсынады.

6. В пояснительной записке к годовой финансовой отчетности крупного участника, являющегося юридическим лицом, а также в пояснительных записках к ежеквартальной и годовой финансовой отчетности крупного участника, владеющего (имеющего возможность голосовать) двадцатью пятью и более процентами голосующих акций страховой (перестраховочной) организации, отражается информация, указанная в пункте 4 статьи 74-1 Закона, по формам согласно  приложениям  1- 3 к  настоящим Правилам.
7. В пояснительной записке к годовой консолидированной финансовой отчетности крупного участника, являющегося юридическим лицом, кроме перечисленной в пункте 6 настоящих Правил информации, указывается подробное описание методов составления консолидированной финансовой отчетности с приложением необходимых для полного раскрытия информации рабочих таблиц по составлению консолидированной отчетности и соответствующим образом оформленных (подписанных первым руководителем и главным бухгалтером, а также скрепленных печатью организации) расшифровок статей финансовой отчетности дочерних и зависимых организаций крупного участника, включенных в консолидированную финансовую отчетность крупного участника.
8. Копии отчета о проведенном аудите консолидированной, а в случае ее отсутствия, неконсолидированной годовой финансовой отчетности, и рекомендации аудиторской организации представляются в уполномоченный орган крупным участником, являющимся юридическим лицом, в течение десяти дней со дня получения данных документов.
9. Крупный участник, являющийся физическим лицом, в течение девяноста дней по окончании финансового года представляет в уполномоченный орган на бумажном носителе отчетность, включающую сведения о доходах и имуществе согласно  приложению 4  к настоящим Правилам, а также информацию, указанную в подпунктах 1)-4) пункта 2  статьи 74-1  Закона, согласно  приложениям 5 - 8 к  настоящим Правилам.
В случае представления декларации о доходах в органы налоговой службы в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан крупный участник, являющийся физическим лицом, в течение ста двадцати дней по окончании финансового года представляет в уполномоченный орган нотариально засвидетельствованную копию декларации о доходах, содержащей отметку налоговой службы об ее принятии.
10. Страховая (перестраховочная) организация оказывает содействие своевременному и полному представлению крупными участниками отчетности в соответствии с настоящими Правилами.
11. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации
Описание видов деятельности крупного участника
страховой (перестраховочной) организации

6. Заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушының жылдық қаржылық есептілігіне түсіндірме жазбада, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беруші акцияларының жиырма бес және одан астам процентіне иелік ететін (дауыс беруге мүмкіндігі бар) ірі қатысушының тоқсан сайынғы және жылдық қаржылық есептілігіне түсіндірме жазбаларда осы Ереженің  1-3-қосымшаларына  сәйкес нысандар бойынша Заңның  74-1-бабының  4-тармағында көрсетілген ақпарат көрсетіледі.
7. Осы Ереженің 6-тармағында санамаланған ақпараттан басқа, заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушының жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілігіне түсіндірме жазбада толық ашу үшін қажетті шоғырландырылған есептілікті жасау жөніндегі жұмыс кестелерінің ақпаратын қоса бере отырып шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау әдістерінің егжей-тегжейлі сипаттамасы және ірі қатысушының шоғырландырылған қаржылық есептілігіне енгізілген ірі қатысушының еншілес және тәуелді ұйымдарының тиісті түрде ресімделген (бірінші басшы және бас бухгалтер қол қойған, сондай-ақ ұйымның мөрімен бекітілген) қаржылық есептілік баптарының талдамасы көрсетіледі.
8. Шоғырландырылған, ал ол болмаған жағдайда, шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептіліктің өткізілген аудиті туралы есептің көшірмесін және аудиторлық ұйымның ұсынымдарын заңды тұлға болып табылатын ірі қатысушы осы құжаттарды алған күннен бастап он күн ішінде ұсынады.
9. Жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушы қаржы жылы аяқталғаннан соң тоқсан күн ішінде уәкілетті органға қағаз тасымалдағышта осы Ереженің  4-қосымшасына  сай кірістер мен мүлік туралы мәліметтер бар есептілікті, сондай-ақ осы  Ереженің  5- 8-қосымшаларына  сай Заңның  74-1-бабы  2-тармағының 1)-4) тармақшаларында көрсетілген ақпаратты ұсынады.
Қазақстан Республикасының салық  заңнамасына  сәйкес салық қызметі органдарына кірістер туралы декларацияны ұсынған жағдайда жеке тұлға болып табылатын ірі қатысушы қаржы жылы аяқталған соң бір жүз жиырма күн ішінде уәкілетті органға салық қызметінің оны қабылдау туралы белгісі бар кірістер туралы декларацияның нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады.
10. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушылардың осы Ережеге сәйкес есептілікті уақтылы әрі толық ұсынуына жәрдем көрсетеді.
11. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы ірі қатысушыларының
есеп беру ережесінің
1-қосымшасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушы
қызметінің түрлеріне сипаттама беру

1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника страховой (перестраховочной)
организации ____________________________________________________
Почтовый адрес _________________________________________________
Место нахождения _______________________________________________
Телефон ____________________ Факс ______________________________
2. Описание значительных операций (значительными признаются
операции, составляющие на дату их совершения десять и более
процентов собственного капитала крупного участника страховой
(перестраховочной) организации за вычетом активов, размещенных в
акции и доли участия в уставном капитале других лиц):
N
Вид
опера-
ции
Цель
совер-
шения
опера-
ции
Сумма
тысячах
тенге)
Вид
валюты,
в которой
совершена
операция
(получен доход)
Наименование контрагента
Финансовый
результат
(в тысячах
тенге)
1.
3. Описание иных операций между страховой (перестраховочной)
организацией и крупным участником страховой (перестраховочной)
организации:
N
Вид
опе-
рации
Цель
совер-
шения
опера-
ции
Сумма
тысячах
тенге)
Вид
валюты,
в которой
совершена
операция
(получен
доход)
Наименование
других
участников
операции
Финансовый
результат
(в тысячах
тенге)
1.
4. Описание иных операций, в которых страховая (перестраховочная)
организация и крупный участник страховой (перестраховочной)
организации участвуют совместно:
N
Вид
опе-
рации
Цель
совер-
шения
опера-
ции
Сумма
тысячах
тенге)
Вид
валюты,
в которой
совершена
операция
(получен
доход)
Наименование
других
участников
операции
Финансовый
результат
(в тысячах
тенге)
1.
5. Дополнительная информация:
1) информация о должностных лицах крупного участника страховой
(перестраховочной) организации:
N
Фамилия,
имя,
отчество
должност-
ного лица
Зани-
маемая
должность
в органи-
зации,
являю-
щейся
крупным
участ-
ником
страховой
(пере-
стра-
ховочной)
органи-
зации
Зани-
маемая
должность в иных
орга-
низациях с ука-
занием
наиме-
нования
органи-
заций
Сумма
участия/
стоимость
приобре-
тенных
акций
(в тысячах
тенге)
Соотношение
количества
акций,
принадлежащих
должностному
лицу, к общему
количеству
голосующих
акций крупного
участника
страховой
(перестра-
ховочной)
организации,
иной
организации
или доля
участия в ее
уставном
капитале (в
процентах)
прямо
кос-
венно
1.
2) информация об участниках (акционерах) крупного участника
страховой (перестраховочной) организации:
N
Наименование
организации/
фамилия, имя,
отчество
физического
лица
Сумма
участия в
уставном
капитале/
стоимость
приобре-
тенных
акций (в
тысячах
тенге)
Коли-
чество принад-
лежащих
акций
Соотношение количества
принадлежащих акций
к общему количеству
голосующих акций крупного
участника страховой
(перестраховочной)
организации или доля
участия в его уставном
капитале (в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
кос-
венно
про-
цент
наиме-
нование
органи-
зации
1.

1. Есеп беретін ұйым туралы ақпарат:
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына ірі қатысушының атауы
____________________________________________________________________
Почтаның мекен-жайы ________________________________________________
Орналасқан жері ____________________________________________________
Телефон ___________________ Факс ___________________________________
2. Қомақты операциялар сипаты (сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының ірі қатысушының акцияда орналастырылған активтерді және
басқа тұлғалардың жарғылық капиталындағы қатысу үлесін шегергенде
жасалу күніндегі меншікті капиталдың он және одан да көп процентін
құрайтын операциялар қомақты операциялар болып танылады):
N
Операция-
ның түрі
Опера-
цияны
жасау
мақсаты
Сомасы
(мың
теңге-
мен)
Операция
жасалған
валютаның
түрі
(кіріс
алынды)
Қарсы
агенттің
атауы
Қаржылық
нәтиже
(мың теңгемен)
1.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысы арасындағы өзге операцияларды
сипаттау:
N
Опера-
цияның
түрі
Операция-
ны жасау
мақсаты
Сомасы
(мың
теңге-
мен)
Операция
жасалған
валютаның
түрі
(кіріс
алынды)
Операцияның
басқа қаты-
сушыларының
атауы
Қаржылық
нәтиже
(мың теңгемен)
1.
4. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы бірлесіп қатысатын
өзге операцияларды сипаттау:
N
Операцияның түрі
Операцияны жасау мақсаты
Сомасы
(мың
теңге-
мен)
Операция
жасалған
валютаның
түрі
(кіріс
алынды)
Операцияның
басқа қаты-
сушыларының
атауы
Қаржылық
нәтижесі
(мың теңгемен)
1.
5. Қосымша ақпарат:
1) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының
лауазымды тұлғалары туралы ақпарат:
N
Лауазым-
ды
тұлғаның
аты-жөні
Сақтандыру
(қайта
сақтандыру)
ұйымының
ірі
қатысушысы
болып
табылатын
ұйымдағы
атқаратын
қызметі
Ұйымның
атауын
көрсете
отырып,
өзге
ұйымдардағы
атқаратын
қызметі
Қатысу
сомасы/
сатып
алынған
акция-
лардың
құны
(мың
теңге-
мен)
Лауазымды тұлғаға
тиесілі акциялардың
сақтандыру (қайта
сақтандыру)
ұйымының ірі
қатысушысының, өзге
ұйымның дауыс
беруші акцияларының
жалпы санына
арақатынасы немесе
оның жарғылық
капиталындағы
қатысу үлесі
(процентпен)
тура
жанама
1.
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының
қатысушылары (акционерлері) туралы ақпарат:
N
Ұйымның
атауы/
жеке
тұлғаның
аты-жөні
Жарғылық
капитал-
дағы
қатысу
сомасы/
сатып
алынған
акция
құны
Тиесілі
акция
саны
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының дауыс беруші акцияларының жалпы санына тиесілі акциялар санының арақатынасы немесе оның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (процентпен)
дербес
бірлескен
тура
жанама
про-
цент
ұйымның атауы
1.

3) информация о получении крупным участником страховой
(перестраховочной) организации займов для   приобретения долей
участия в уставных капиталах (акций) организаций:
N
Наиме-
нование
орга-
низации/
физичес-
кого
лица,
предос-
тавивших
заем
Наимено-
вание
органи-
зации,
доли
участия в
уставном
капитале
или акции
которой
приобре-
тены за
счет займа
Сумма
займа
тысячах
тенге)
Сумма
участия в
уставном
капитале/
стоимость
приобре-
тенных
акций (в
тысячах
тенге)
Коли-
чество
акций
Соотношение
количества
акций, приоб-
ретенных
крупным
участником
страховой
(перестра-
ховочной)
организации,
к общему
количеству
голосующих
акций
организации
или доля
участия в ее
уставном
капитале (в
процентах)
1.
4) информация об изменении перечня организаций, в которых крупный
участник страховой (перестраховочной) организации являлся крупным
участником (крупным акционером):
N
Наименование
организации,
в которых
крупный
участник
страховой
(перестра-
ховочной)
организации
являлся
крупным
участником
(крупным
акционером)
Период
участия
в уставном
капитале/
владения
акциями
(дата и
цель приоб-
ретения и
реализации)
Соотношение
количества
акций, при-
надлежавших
крупному
участнику
страховой
(перестра-
ховочной)
организации,
к общему
количеству
голосующих
акций
организации
или доля
участия в ее
уставном
капитале (в
процентах)
Сумма
сделки
тысячах
тенге)
Финансовый
результат
сделки
тысячах
тенге)
1.
Первый руководитель ________________________      _____________
(фамилия, имя, отчество)        подпись
Главный бухгалтер _________________________       _____________
(фамилия, имя, отчество)        подпись
Место печати
Исполнитель _______________________________       _____________
(фамилия, имя, отчество)            подпись
Телефон _____________________
Дата ________________________
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации
Информация об организациях, в которых крупный участник
страховой (перестраховочной) организации является участником
(акционером)
1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника страховой (перестраховочной)
организации ____________________________________________________
Почтовый адрес _________________________________________________
Место нахождения _______________________________________________
Телефон _______________________ Факс ___________________________
2. Информация об отношениях крупного участника страховой
(перестраховочной) организации со страховой (перестраховочной)
организацией:
1) владение голосующими акциями страховой (перестраховочной)
организации (в процентах):
прямое ______                косвенное _________

3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының
ұйымдардың жарғылық капиталындағы (акциялардағы) қатысу үлесін
сатып алу үшін заемдарды алғаны туралы ақпарат:
N
Ұйымның/
заем
берілген
жеке
тұлғаның
атауы
Ұйымның
атауы,
жарғылық
капитал-
дағы
қатысу
үлесі,
немесе
заем
есебінен
сатып
алынған
акциялар
Заем
сомасы
(мың
теңгемен)
Жарғылық
капитал-
дағы
қатысу
сомасы/
сатып
алынған
акция-
лардың
құны
(мың
теңгемен)
Акция
саны
Сақтандыру
(қайта
сақтандыру)
ұйымының ірі
қатысушысының
сатып алған
акциялар саны
ұйымның дауыс
беруші
акцияларының
жалпы санына
арақатынасы
немесе оның
жарғылық
капиталындағы
қатысу үлесі
(процентпен)
1.
4) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы ірі
қатысушы (ірі акционер) болған ұйымдар тізбесінің өзгеруі туралы ақпарат:
N
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының ірі қатысушы (ірі акционер) болған ұйымның атауы
Жарғылық
капитал-
дағы
қатысу
кезеңі/
акцияларды
иелену
(сатып
алынған
күні мен
мақсаты
және іске
асыру)
Сақтандыру
(қайта
сақтандыру)
ұйымының ірі
қатысушысына
тиесілі
акциялардың
ұйымның дауыс
беруші
акцияларының
жалпы санына
арақатынасы
немесе оның
жарғылық
капиталындағы
қатысу үлесі
(процентпен)
Мәміле
сомасы
(мың
тең-
гемен)
Мәміленің
қаржылық
нәтижесі
(мың теңгемен)
1.
Бірінші басшы _____________________________         _____________
(аты-жөні)                        қолы
Бас бухгалтер _____________________________         _____________
(аты-жөні)                        қолы
Мөр орны
Орындаушы _________________________________         _____________
(аты-жөні)                        қолы
Телефон _____________________
Күні    _____________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы ірі қатысушыларының
есеп беру ережесінің
2-қосымшасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы
қатысушы (акционер) болып табылатын ұйымдар туралы ақпарат
1. Есеп беретін ұйым туралы ақпарат:
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына ірі қатысушының атауы
____________________________________________________________________
Почтаның мекен-жайы ________________________________________________
Орналасқан жері ____________________________________________________
Телефон ___________________ Факс ___________________________________
2. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен қатынастары туралы ақпарат
1) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының дауыс беруші акцияларын
иелену (процентпен)

2) возможность голосовать акциями страховой (перестраховочной)
организации (в процентах):
прямое ______                косвенное _________
3) возможность оказывать влияние на принимаемые страховой
(перестраховочной) организацией решения в силу договора либо иным
образом (с приложением подтверждающих документов)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Информация об организациях, в которых крупный участник
страховой (перестраховочной) организации является участником
(акционером):
N
Наиме-
нование
органи-
зации
Сумма
участия/
стоимость
приобре-
тенных
акций
(в тысячах
тенге)
Коли-
чество
принад-
лежащих
акций
Cоотношение количества
принадлежащих крупному
участнику страховой
(перестраховочной)
организации акций к общему
количеству голосующих акций
организации или доля участия
в его уставном капитале
(в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
кос-
венно
про-
цент
наиме-
нование
органи-
зации
1.
4. Описание вида или видов деятельности организаций, в которых
крупный участник страховой (перестраховочной) организации
является крупным участником (крупным акционером) (с приложением
финансовой отчетности) _________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
5. Схема участия крупного участника страховой (перестраховочной)
организации в уставных капиталах (владения акциями) организаций
(является условной, крупному участнику страховой (перестраховочной)
организации необходимо представить полную структуру)
___________________________
| Крупный участник крупного |
|    участника страховой    |
|     (перестраховочной)    |
|         организации       |
|___________________________|
|
|51 %
_____________|______________
| Крупный участник страховой |
|     (перестраховочной)     |
|         организации        |
|____________________________|
/      |       \
/ 15 %  |   10 % \
________________________    |      ___________________
| Организация, в которой |   |     |     страховая     |
|    крупный участник    |   |     | (перестраховочная)|
|       страховой        |   |     |     организация   |
|   (перестраховочной)   |   |     |                   |
|  организации является  |   |     |                   |
|  крупным участником    |   |     |                   |
|  (крупным акционером)  |   |     |                   |
|________________________|   5 %   |___________________|
____________________________
|   Организация, в которой   |
| крупный участник страховой |
|     (перестраховочной)     |
|    организации является    |
|   участником (акционером)  |
|____________________________|
Первый руководитель _______________________    _____________
(фамилия, имя, отчество)      подпись
Главный бухгалтер ________________________     _____________
(фамилия, имя, отчество)        подпись
Место печати
Исполнитель _________________________          _____________
(фамилия, имя, отчество)              подпись
Телефон _____________________
Дата ________________________
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации
Информация об организациях, являющихся крупными
участниками (акционерами) крупного участника страховой
(перестраховочной) организации

2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының акцияларымен дауыс беру
мүмкіндігі (процентпен)
тура______                    жанама_________
3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шарт күшінде не өзге
тәсілмен қабылданатын шешіміне ықпал ету мүмкіндігі (растаушы
құжаттама қосымшаларымен бірге)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушы
қатысушы (акционер) болып табылатын ұйымдар туралы ақпарат:
N
Ұйымның атауы
Қатысу сомасы/ сатып алынған акция құны
(мың
теңгемен)
Тиесілі
акцияның
саны
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысына тиесілі акциялар саны ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (процентпен)
дербес
бірге
тура
жанама
процент
ұйымның атауы
1.
4. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы ірі
қатысушы (ірі акционер) болып табылатын ұйымдар қызметінің түрін
немесе түрлерін сипаттау (қаржылық есеп беру қосымшаларымен бірге)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының
ұйымдардың жарғылық капиталдағы (акцияларды иелену) қатысу схемасы
(шартты болып табылады, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі
қатысушысы толық құрылымды ұсынуы керек)
___________________________
| Сақтандыру (қайта сақтан- |
|    дыру) ұйымының ірі     |
| қатысушының ірі қатысушы  |
|___________________________|
|
|51%
_____________|_______________
|Сақтандыру (қайта сақтандыру)|
|   ұйымының ірі қатысушысы   |
|_____________________________|
/      |       \
/ 15%   |   10%  \
________________________    |      ____________________
| Сақтандыру (қайта сақ- |   |     |  сақтандыру (қайта |
|  тандыру) ұйымының ірі |   |     |сақтандыру) ұйымдары|
|  қатысушысы қатысушы   |   |     |                    |
| (акционер) болып табы- |   |     |                    |
|     латын ұйымдар      |   |     |                    |
|________________________|   |     |____________________|
5%|
____________________________
|   Қордың ірі қатысушысы    |
|  қатысушы (акционер) болып |
|       табылатын ұйымдар    |
|____________________________|
Бірінші басшы _____________________________         _____________
(аты-жөні)                        қолы
Бас бухгалтер _____________________________         _____________
(аты-жөні)                        қолы
Мөр орны
Орындаушы _________________________________         _____________
(аты-жөні)                        қолы
Телефон _____________________
Күні    _____________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы ірі қатысушыларының
есеп беру ережесінің
3-қосымшасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі
қатысушысы ірі қатысушылар (акционерлер) болып
табылатын ұйымдар туралы ақпарат

1. Информация об отчитывающейся организации:
Наименование крупного участника страховой (перестраховочной)
организации ____________________________________________________
Почтовый адрес _________________________________________________
Место нахождения _______________________________________________
Телефон ___________________ Факс _______________________________
2. Информация об организациях, являющихся крупными участниками
(акционерами) крупного участника страховой (перестраховочной)
организации:
N
Наиме-
нование
органи-
зации
Сумма
участия/
стоимость
приобре-
тенных
акций
(в тысячах
тенге)
Коли-
чество
принад-
лежащих
акций
Соотношение количества акций,
принадлежащих крупному
участнику крупного
участника страховой
(перестраховочной)
организации, к общему
количеству голосующих акций
крупного участника страховой
(перестраховочной)
организации или доля участия
в его уставном капитале
(в процентах)
индивидуально
совместно
прямо
кос-
венно
про-
цент
наиме-
нование
органи-
зации
1.
3. Описание вида или видов деятельности организаций, являющихся
крупными участниками (акционерами) крупного участника страховой
(перестраховочной) организации (с приложением финансовой
отчетности)_____________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
4. Информация об аффилиированных лицах крупного участника
крупного участника страховой (перестраховочной) организации (с
указанием признака аффилиированности)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
______________________________________________
5. Информация о лицах, осуществляющих контроль над крупным
участником страховой (перестраховочной) организации (с указанием
основания контроля)_____________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
6. Информация о дочерних и зависимых организациях лица,
контролирующего крупного участника страховой (перестраховочной)
организации ____________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Первый руководитель ________________________   _________
(фамилия, имя, отчество)    подпись
Главный бухгалтер _________________________    _________
(фамилия, имя, отчество)    подпись
Место печати
Исполнитель _____________________________       _________
(фамилия, имя, отчество)          подпись
Телефон _____________________
Дата ________________________
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации
Сведения о доходах и имуществе крупного участника
страховой (перестраховочной) организации
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество _________________________________________
Удостоверение личности (паспорт)________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
Место жительства _______________________________________________
Телефон домашний __________________ рабочий ____________________
Отчетный период ________________________________________________
N
Наимено-
вание
Еди-
ница
изме-
рения
За
предыдущий
отчетный
период
За
отчетный
период
Изменения
за отчетный
период
Коли-
чество
Сумма
(тенге)
Коли-
чество
Сумма
(тен-
ге)
Коли-
чество
Сумма
(тенге)
1.
Доходы, полученные за отчетный период:
Х
1.1
Заработная
плата
Х
1.2
Дивиденды и
доход от
долей
участия в
уставных
капиталах
(акций)
организаций
Х
1.3
Вознаграж-
дение по
вкладам
Х
1.4
Доход от
сдачи в
аренду
имущества
Х
1.5
Доход от
предприни-
мательской
деятельности
Х
1.6
Доход от
реализации
имущества
Х
1.7
Прочие виды
дохода (с
расшифров-
кой)
Х
2.
Имущество:
2.1
Деньги: в
национальной
валюте, в
том числе:
наличными
на банков-
ских счетах
в иностран-
ной валюте,
в том числе:
наличными
на банков-
ских счетах
2.2
Ценные бума-
ги (с
указанием
наименования
эмитента),
в том числе
простые
акции
привилеги-
рованные
акции
облигации
2.3
Cоотношение
количества
акций,
принадле-
жащих
крупному
участнику
страховой
(перестра-
ховочной)
организации,
к общему
количеству
голосующих
акций орга-
низаций
(указать
наименова-
ние) или доли участия
в их устав-
ных капита-
лах, в том
числе нере-
зидентов
Республики
Казахстан
(в процен-
тах)
2.4
Недвижимость
2.5
Прочее
имущество
(с расшиф-
ровкой)
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 5
к Правилам представления
отчетности крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации
Информация об осуществлении крупным участником
страховой (перестраховочной) организации влияния на
принимаемые страховой (перестраховочной) организации
решения
Информация об отчитывающемся физическом лице:
Фамилия, имя, отчество _________________________________________
Место жительства _______________________________________________
Телефон домашний ____________________ рабочий___________________
Информация об осуществлении крупным участником страховой
(перестраховочной) организации влияния на принимаемые страховой
(перестраховочной) организацией решения:

1. Есеп беретін ұйым туралы ақпарат:
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушының атауы
____________________________________________________________________
Почтаның мекен-жайы ________________________________________________
Орналасқан жері_____________________________________________________
Телефон_____________________Факс____________________________________
2. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы
ірі қатысушылар (акционерлер) болып табылатын ұйымдар туралы ақпарат:
N
Ұйымның
атауы
Қатысу
сомасы/
сатып
алынған
акциялар
құны
(мың теңгемен)
Тиесілі
акция-
лардың
саны
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталдағы қатысу үлесі (процентпен)
дербес
бірге
тура
жанама
процент
ұйымның
атауы
1.
3.   Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушының ірі
қатысушылары (акционерлері) болып табылатын ұйымдар қызметінің
түрін немесе түрлерін сипаттау (қаржылық есеп беру қосымшаларымен бірге)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушының ірі
қатысушы аффилиирленген тұлғалары туралы ақпарат (аффилиирлену
белгілерін көрсете отырып)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысына
бақылауды жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат (бақылау жасаудың
негізін көрсете отырып)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысын
бақылайтын еншілес және тәуелді ұйымдардың тұлғалары туралы ақпарат
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бірінші басшы _____________________________         _____________
(аты-жөні)                        қолы
Бас бухгалтер _____________________________         _____________
(аты-жөні)                        қолы
Мөр орны
Орындаушы _________________________________         _____________
(аты-жөні)                        қолы
Телефон _____________________
Күні    _____________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы ірі қатысушыларының
есеп беру ережесінің
4-қосымшасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі
қатысушысының кірістері мен мүліктері туралы мәліметтер
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Аты-жөні ___________________________________________________________
Жеке куәлігі (паспорт) _____________________________________________
(серия, нөмір, кім және қашан берілген)
Тұрғылықты жері ____________________________________________________
үй телефоны __________________
жұмыс телефоны _______________
Есепті кезең _______________________________________________________
N
Атауы
Өл-
шем
бір-
лігі
Өткен есепті
кезеңге
Есепті
кезеңге
Есепті
кезеңдегі
өзгеріс
Са-
ны
Сомасы
(теңге)
Са-
ны
Сомасы
(теңге)
Са-
ны
Сомасы
(теңге)
1.
Есепті кезеңде
алынған кірістер:
Х
1.1
Жалақы
Х
1.2
Дивидендтер және ұйымдардың жарғылық капиталындағы (акцияларындағы) қатысу үлестерінен кіріс
Х
1.3
Салымдар бойынша сыйақы
Х
1.4
Мүлікті жалға бергеннен түсетін кіріс
Х
1.5
Кәсіпкерлік қызметтен түсетін кіріс
Х
1.6
Мүлікті сатудан түсетін кіріс
Х
1.7
Кірістің басқа түрлері (талдамасымен бірге)
Х
2.
Мүлік:
2.1
Ақша:
ұлттық валютада, оның ішінде:
банк шоттарындағы
шетел валютасындағы
қолма-қол ақшамен оның ішінде:
банк шоттарында
қолма-қол ақшамен
2.2
Бағалы қағаздар (эмитенттің атауын көрсете отырып), оның ішінде
жай акция артықшылығы бар акция
облигация
2.3
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымдардың (атауын көрсете отырып) дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе олардың жарғылық капиталдағы қатысу үлестері, оның ішінде Қазақстан Республикасының резидент еместері (процентте)
2.4
Жылжымайтын мүлік
2.5
Басқа мүлік
(талдамасымен
бірге)
Қолы _____________________
Күні _____________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы ірі қатысушыларының
есеп беру ережесінің
5-қосымшасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысының
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қабылдайтын
шешімдеріне ықпалын жүзеге асыру туралы ақпарат
Есеп беруші жеке тұлға туралы ақпарат:
Аты-жөні ___________________________________________________________
Тұрғылықты жері ____________________________________________________
Үй телефоны ________________________________________________________
жұмыс телефоны _____________________________________________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысының сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының мынадай қабылдайтын шешімдеріне ықпалын
жүзеге асыру туралы ақпарат:

1) совместно с другими лицами __________________________________
2) иным образом ________________________________________________
в том числе содержащая описание делегирования полномочий,
определяющего возможность такого влияния.
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 6
к Правилам представления
отчетности крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации
Сведения о занимаемых крупным участником
страховой (перестраховочной) организации должностях
в организациях
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество ________________________________________
Место жительства ______________________________________________
Телефон домашний ___________________ рабочий __________________
N
Наименование организации
Занимаемая должность
Сумма
участия/
стоимость
приобретенных
акций
(в тысячах
тенге)
Cоотношение
количества акций,
принадлежащих
крупному участнику
страховой (перестра-
ховочной)
организации, к
общему количеству
голосующих акций
организации или доля
участия в ее
уставном капитале
(в процентах)
прямо
кос-
венно
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 7
к Правилам представления
отчетности крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации
Информация о приобретении крупным участником
страховой (перестраховочной) организации принадлежащих
ему долей участия в уставных капиталах (акций) организаций
за счет полученных займов
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество крупного участника страховой
(перестраховочной) организации _________________________________
Место жительства _______________________________________________
Телефон домашний __________________ рабочий ____________________
N
Наиме-
нование
органи-
зации/
физичес-
кого
лица,
предос-
тавивших
заем
Наиме-
нование
органи-
зации,
доли
участия
в устав-
ном
капитале
или
акции
которой
приоб-
ретены
за счет
займа
Сумма
займа
(в ты-
сячах
тенге)
Сумма
участия в
уставном
капитале/
стоимость
приобре-
тенных
акций (в
тысячах
тенге)
Коли-
чество
акций
Соотношение
количества
акций,
приобретенных
крупным
участником
страховой
(перестра-
ховочной)
организации,
к общему
количеству
голосующих
акций орга-
низации или
доля участия
в ее уставном
капитале (в
процентах)
1.
Подпись _____________________
Дата ________________________
Приложение 8
к Правилам представления
отчетности крупными
участниками страховой
(перестраховочной) организации
Сведения о близких родственниках, супруге и
близких родственниках супруга (супруги) крупного
участника страховой (перестраховочной) организации*
Информация об отчитывающемся лице:
Фамилия, имя, отчество крупного участника страховой
(перестраховочной) организации _________________________________
Место жительства _______________________________________________
Телефон домашний ____________________ рабочий __________________
N
Фамилия,
имя,
отчество
близкого
родствен-
ника,
супруга
или
близкого
родствен-
ника
супруга
(супруги)
Степень
родства
Занимаемая
близким
родствен-
ником,
супругом
или близким
родственником супруга (супруги) должность с указанием наименования организации
Сумма
участия в
уставном
капитале/
стоимость
приобретен-
ных акций
(в тысячах
тенге)
Cоотношение
количества
акций,
принадлежащих
близкому
родственнику,
супругу или
близкому
родственнику
супруга
(супруги), к
общему
количеству
голосующих
акций
организации
или доля
участия в ее
уставном
капитале (в
процентах)
прямо
кос-
венно
1.
* таблица заполняется в случаях, если близкий родственник, супруг или близкий родственник супруга (супруги) крупного участника страховой (перестраховочной) организации:

1) басқа тұлғалармен бірлесіп ______________________________________
2) өзге тәсілмен ___________________________________________________
оның ішінде осындай ықпалдың мүмкіндігін айқындайтын өкілеттілікті
бөлуді зерттеу мазмұны бар.
Қолы _____________________
Күні _____________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы ірі қатысушыларының
есеп беру ережесінің
6-қосымшасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысының
ұйымдардағы атқаратын лауазымдары туралы мәліметтер
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Аты-жөні ___________________________________________________________
Тұрғылықты жері ____________________________________________________
Үй телефоны ________________________________________________________
жұмыс телефоны _____________________________________________________
N
Ұйымның
атауы
Атқаратын
лауазымы
Қатысу
сомасы/
сатып
алған
акциялардың құны (мың теңгемен)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы ірі қатысушысына тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталдағы қатысу үлесі (процентпен)
тура
жанама
Қолы _____________________
Күні _____________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы ірі қатысушыларының
есеп беру ережесінің
7-қосымшасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі
қатысушысының алынған заемдар есебінен ұйымдардың
жарғылық капиталындағы (акциядағы) қатысу үлесінен
өзіне тиесілісін иеленгендігі туралы ақпарат
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының аты-жөні
____________________________________________________________________
Аты-жөні ___________________________________________________________
Тұрғылықты жері ____________________________________________________
Үй телефоны _______________________
жұмыс телефоны ____________________
N
Ұйымның/ заем берілген заңды
тұлғаның атауы
Ұйымның атауы,
жарғылық
капитал-
дағы қатысу
үлесі
немесе
заем
есебінен
сатып
алынған
акция
Заем
сомасы
(мың
тең-
гемен)
Жарғылық
капитал-
дағы
қатысу
сомасы/
сатып
алынған
акция-
лардың
құны
(мың
теңгемен)
Акция
саны
Сақтандыру
(қайта
сақтандыру)
ұйымының ірі
қатысушысының
иеленген
акциялар
санына ұйымның
дауыс беруші
акцияларының
жалпы санына
арақатынасы
немесе оның
жарғылық
капиталындағы
қатысу үлесі
(процентпен)
1.
Қолы _____________________
Күні _____________________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы ірі қатысушыларының
есеп беру ережесінің
8-қосымшасы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі
қатысушысының жақын туыстары, ерінің және ерінің
(зайыбының) жақын туыстары туралы мәліметтер*
Есеп беруші тұлға туралы ақпарат:
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысының аты-жөні
Аты-жөні ___________________________________________________________
Тұрғылықты жері ____________________________________________________
Үй телефоны _____________________
жұмыс телефоны __________________
_____________________________________________________
N
Жақын туысы, ерінің немесе ерінің (зайы-
бының
жақын
туы-
сының
аты-
жөні
Туысу
дең-
гейі
Ұйымның
атауын
көрсете
отырып
жақын
туысы,
ерінің
немесе
ерінің
(зайы-
бының
жақын
туысының
атқаратын
қызметі
Жарғылық
капитал-
дағы
қатысу
сомасы/
сатып
алынған
акциялар-
дың құны
(мың
теңгемен)
Жақын туысына, еріне немесе ерінің (зайыбының) жақын туысына тиесілі акциялардың ұйымның дауыс беруші акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе оның жарғылық капиталдағы қатысу үлесі (процентпен)
тура
жанама
1.
* кесте егер сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі
қатысушысының жақын туысы, ерінің немесе ерінің (зайыбының) жақын
туысы:

1) занимает должность в организации и имеет долю участия в ее уставном капитале (акции);
2) занимает должность в организации, но не имеет доли участия в ее уставном капитале (акций);
3) имеет долю участия в уставном капитале организации (акции), но не занимает должность в данной организации.
Подпись _____________________
Дата ________________________

1) ұйымда қызмет атқарады және оның жарғылық капиталында
(акциясында) қатысу үлесіне ие болған;
2) ұйымда қызмет атқарады, бірақ оның жарғылық капиталында
(акциясында) қатысу үлесі болмаған;
3) ұйымның жарғылық капиталында (акциясында) қатысу үлесіне
ие, бірақ осы ұйымда қызмет атқармаған жағдайларда толтырылады.
Қолы _____________________
Күні _____________________