О внесении дополнения и изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 сентября 2005 года N 302 "Об утверждении Правил по определению монопольного дохода"
Приказ Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 10 апреля 2006 года N 104. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2006 года N 4215. Утратил силу приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 26 сентября 2006 года N 245
Извлечение из
приказа Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан от 26 сентября 2006 года N 245
В соответствии с пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актов" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу приказы Министра индустрии и торговли Республики Казахстан согласно приложению.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
...
3. Приказ Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 10 апреля 2006 года N 104 "О внесении дополнения и изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 сентября 2005 года N 302" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4215, опубликован в газете "Юридическая газета" 2005 г., N 89-90 (1069-1070).
__________________________________________________________________
В целях совершенствования подзаконных актов в сфере защиты и развития конкуренции  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 сентября 2005 года N 302 "Об утверждении Правил по определению монопольного дохода", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3836, опубликован в газете "Юридическая газета" 2005 г., N 193 (927) и в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2005 г., N 19, ст. 169), следующие дополнение и изменение:
в  Правилах  по определению монопольного дохода, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 главы 4 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:

"Монополиялық табысты айқындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2005 жылғы 14 қыркүйектегі N 302 бұйрығына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2006 жылғы 10 сәуірдегі N 104 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 27 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 4215. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Индустрия және сауда министрiнiң 2006 жылғы 26 қыркүйектегі N 245 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Индустрия және сауда министрiнiң 2006 жылғы 26 қыркүйектегі N 245 бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді----------------
"Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 27-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрiнiң кейбiр бұйрықтарының күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрiнiң
2006 жылғы 26 қыркүйектегі
N 245 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы индустрия және сауда
министрiнiң күшi жойылған кейбiр бұйрықтарының
тiзбесi
...
3. "Монополиялық табысты айқындау жөнiндегi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Индустрия және сауда министрiнiң 2005 жылғы 14 қыркүйектегi N 302 бұйрығына толықтыру мен өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрiнiң 2006 жылғы 10 сәуiрдегi N 104 бұйрығы ("Юридическая газета" газетiнде жарияланған, 2006 ж., N 89-90 (1069-1070) Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 4215 нөмiрiмен тiркелген)...
-----------------------------
Бәсекелестікті қорғау және дамыту саласындағы заңдарға тәуелді кесімдерді жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Монополиялық табысты айқындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрінің 2005 жылғы 14 қыркүйектегі (Нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3836-нөмірімен тіркелген, "Заң газеті" 2005 жылғы 19 қазандағы N 193 (927) газетінде және Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық кесімдері бюллетенінде жарияланған) N 302  бұйрығына  мынадай толықтыру мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Монополиялық табысты айқындау жөніндегі ережесінде:
4-тарауының 8-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:

"3-1) субъектом рынка (группой лиц) в нарушение пункта 4  статьи 17  и  статьи 18   Закона  Республики Казахстан "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности" были получены основные производственные средства или нематериальные активы, акции (доли, паи) от субъекта рынка, занимающего доминирующее (монопольное) положение на определенном товарном рынке, в результате чего данные действия (бездействия) субъекта рынка (группой лиц) привели к недопущению, ограничению или устранению конкуренции и (или) ущемлению законных интересов потребителей, а также усилению либо возникновению доминирующего (монопольного) положения субъекта рынка (группы лиц).";
в пункте 9 цифру "3)" заменить цифрой "3-1)".
2. Комитету по защите конкуренции Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан (Матишев А.Б.) в установленном законодательством порядке представить настоящий приказ для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и торговли Республики Казахстан Баталова А.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр

"3-1) "Бәсеке және монополистік қызметті шектеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  17-бабының  4-тармағын және   18-бабын бұзғанда рынок субъектілері (тұлғалар тобы) белгілі бір тауар рыногында үстем (монополиялық) жағдайға ие рынок субъектілерінен негізгі өндірістік құрал-жабдықтарын немесе материалдық емес активтерін, акцияларын (үлестерін, пайларын) алады, нәтижесінде рынок субъектісінің (тұлғалар тобының) аталған іс-әрекеттері (әрекетсіздіктері) бәсекелестікке жол бермеуге, оны шектеуге немесе жоюға және (немесе) тұтынушылардың заңды мүдделеріне қысым жасауға, сондай-ақ рынок субъектісінің (тұлғалар тобының) үстем (монополиялық) жағдайының күшеюіне не пайда болуына әкелді";
9-тармақта "3)" деген цифр "3-1)" деген цифрмен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Бәсекелестікті қорғау комитеті (Мәтішев Ә.Б.) заңнамалық белгіленген тәртіпте осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ұсынсын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда вице-министрі А.Б.Баталовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр