Об утверждении Правил получения разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 апреля 2006 года № 101. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2006 года № 4231. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 234
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 234.
В соответствии с подпунктом 14-1) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О секьюритизации" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила получения разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Казахстанская ассоциация реестродержателей" и организатора торгов.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 15 апреля 2006 года N 101
Правила
получения разрешения на добровольную реорганизацию
или ликвидацию специальной финансовой компании
Правила получения разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и  Законом Республики Казахстан "О секьюритизации" и определяют порядок получения специальной финансовой компанией разрешения государственного органа, осуществляющего регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган), на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании.

Арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат алу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 15 сәуірдегі N 101 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 15 мамырда тіркелді. Тіркеу N 4231. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 234 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 234 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 12-бабының 14-1) тармақшасына және "Секьюритилендіру туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 6-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат алу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне, "Қазақстан тізілім ұстаушылар қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне және сауда-саттықты ұйымдастырушыға жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі
Басқармасының 2006 жылғы
15 сәуірдегі N 101 қаулысымен
бекітілген
Арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға
немесе таратуға рұқсат алу ережесі
Арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат алу ережесі (бұдан әрі - ереже) "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына және "Секьюритилендіру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес әзірленді және арнайы қаржы компаниясының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат алу тәртібін айқындайды.

1. Специальная финансовая компания подает в уполномоченный орган заявление о выдаче разрешения на добровольную реорганизацию либо ликвидацию специальной финансовой компании после утверждения уполномоченным органом отчета (отчетов) об итогах погашения всех выпусков облигаций.
Заявление о выдаче разрешения на добровольную реорганизацию либо ликвидацию специальной финансовой компании составляется в произвольной форме с указанием наименования специальной финансовой компании (в соответствии со свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица) и сведений об утверждении уполномоченным органом отчета (отчетов) об итогах погашения всех выпусков облигаций и подписывается первым руководителем специальной финансовой компании.
2. К заявлению о получении разрешения уполномоченного органа на проведение добровольной реорганизации или ликвидации специальной финансовой компании прилагается копия решения высшего органа специальной финансовой компании о ее добровольной реорганизации или ликвидации.
3. Отказ в выдаче разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании производится уполномоченным органом по любому из следующих оснований:
1) отсутствие утвержденного уполномоченным органом отчета (отчетов) об итогах погашения всех выпусков облигаций специальной финансовой компании;
2) отсутствие решения высшего органа специальной финансовой компании о ее добровольной реорганизации или ликвидации;
3) несоответствие представленных документов требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
4. Заявление о получении разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании рассматривается уполномоченным органом в течение тридцати календарных дней с даты поступления заявления.
При соответствии представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил уполномоченный орган производит выдачу разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании по форме, согласно  Приложению к настоящим Правилам.
В случае принятия уполномоченным органом решения об отказе в выдаче разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании по основаниям, предусмотренным пунктом 3 настоящих Правил, уполномоченный орган письменно уведомляет об этом специальную финансовую компанию с указанием основания отказа.
5. При повторном представлении документов на получение разрешения уполномоченного органа на добровольную реорганизацию или ликвидацию специальной финансовой компании исчисление срока их рассмотрения уполномоченным органом начинается заново.

1. Уәкілетті орган облигациялардың барлық шығарылымдарын өтеу қорытындылары туралы есепті (есептерді) бекіткеннен кейін арнайы қаржы компаниясы уәкілетті органға арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат беру туралы өтінішті береді.
Арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат беру туралы өтініш арнайы қаржы компаниясының атауын (заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке сәйкес) және уәкілетті органның облигациялардың барлық шығарылымдарын өтеу қорытындылары туралы есепті (есептерді) бекіту туралы мәліметтерді көрсете отырып еркін түрде жасалады және оған арнайы қаржы компаниясының бірінші басшысы қол қояды.
2. Уәкілетті органның арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруды немесе таратуды жүргізуге рұқсат алу туралы өтінішке арнайы қаржы компаниясы жоғары органының оны ерікті қайта құру немесе тарату туралы шешімінің көшірмесі қоса беріледі.
3. Уәкілетті орган мына негіздердің кез келгені бойынша арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат беруден бас тартады:
1) уәкілетті орган бекіткен арнайы қаржы компаниясы облигацияларының барлық шығарылымдарын өтеу қорытындылары туралы есептің (есептердің) болмауы;
2) арнайы қаржы компаниясы жоғары органының оны ерікті қайта құру немесе тарату туралы шешімінің болмауы;
3) ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
4. Арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат алу туралы өтінішті уәкілетті орган өтініш келіп түскен күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде қарайды.
Ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының және осы Ереженің талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкілетті орган осы Ереженің Қосымшасына сай нысанда арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат береді.
Уәкілетті орган осы Ереженің 3-тармағында көзделген негіздер бойынша арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда, уәкілетті орган бас тартудың негіздемесін көрсете отырып бұл жөнінде арнайы қаржы компаниясын жазбаша хабардар етеді.
5. Уәкілетті органның арнайы қаржы компаниясын ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсатын алуға құжаттар қайталап ұсынылған жағдайда уәкілетті органның оларды қарау мерзімінің есептелуі жаңадан басталады.

6. Копии документов, представляемых специальной финансовой компанией в уполномоченный орган для получения разрешения на добровольную реорганизацию или ликвидацию, заверяются подписью первого руководителя и оттиском печати специальной финансовой компании.
При множественности листов в документе заверяется каждый лист либо документ прошивается и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Подпись первого руководителя и оттиск печати должны быть нанесены частично на бумажную пломбу, частично на лист документа.
7. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, решаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам получения разрешения
на добровольную реорганизацию
или ликвидацию специальной
финансовой компании
Разрешение
на добровольную реорганизацию
или ликвидацию специальной финансовой компании
________________________________________________________________
(наименование специальной финансовой компании в соответствии со
________________________________________________________________
свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации)
________________________________________________________________
юридического лица)
________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
разрешает добровольную _________________________________________
(реорганизацию или ликвидацию)
специальной финансовой компании
________________________________________________________________
(наименование специальной финансовой компании в соответствии со
________________________________________________________________
свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации)
________________________________________________________________
юридического лица)
________________________________________________________________
(номер свидетельства о государственной регистрации
________________________________________________________________
(перерегистрации) юридического лица, место нахождения
________________________________________________________________
специальной финансовой компании в соответствии со свидетельством
________________________________________________________________
о государственной регистрации (перерегистрации)
________________________________________________________________
юридического лица)
Руководитель
(заместитель руководителя)
уполномоченного органа
(подпись)

6. Арнайы қаржы компаниясы уәкілетті органға ерікті қайта құруға немесе таратуға рұқсат алу үшін ұсынатын құжаттардың көшірмелері арнайы қаржы компаниясы бірінші басшысының қолымен және мөрімен бекітіледі.
Құжаттың парақ саны көп болған жағдайда оның әр парағы бекітіледі не құжат тігіліп, тігіс түйініне және ішінара параққа желімделген қағаз пломбамен бекітіледі. Бірінші басшының қолы және мөр таңбасы ішінара қағаз плобмаға, ішінара құжат парағына қойылуы тиіс.
7. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешіледі.
Арнайы қаржы компаниясын
ерікті қайта құруға немесе
таратуға рұқсат алу
ережесіне қосымша
Арнайы қаржы компаниясын
ерікті қайта құруға
немесе таратуға рұқсат
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке
сәйкес арнайы қаржы компаниясының атауы)
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
арнайы қаржы компаниясын
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке
сәйкес арнайы қаржы компаниясының атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің
нөмірі, арнайы қаржы компаниясының заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу) туралы куәлікке сәйкес орналасқан жері)
ерікті _______________________________________ рұқсат береді.
(қайта құруға немесе таратуға)
Уәкілетті органның
басшысы (басшының орынбасары)
(қолы)