Об утверждении формы и сроков представления банками второго уровня отчета об операциях "РЕПО", "обратное РЕПО"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года № 115. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2006 года № 4264. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 130
Сноска. Утратило силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 130 (вводится в действие с 01.11.2010).
В целях повышения степени прозрачности деятельности банков второго уровня, в соответствии со  статьей  54 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 6) пункта I  статьи  9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую форму "Отчет об операциях "РЕПО" и "обратное РЕПО" (далее - форма).
2. Банки ежемесячно, не позднее 18.00 часов времени города Астаны шестого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, представляют в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) форму на электронном носителе с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
3. Форма на бумажном носителе, составляемая ежемесячно, подписывается первым руководителем правления банка или лицом, его заменяющим, главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у банков. Банки не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса уполномоченного органа предоставляют форму на бумажном носителе.
4. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем правления банка или лицом его замещающим
.
5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 августа 2006 г.
6. Департаменту надзора за банками (Раева Р.Е.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков второго уровня Республики Казахстан, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

Екiншi деңгейдегi банктердiң "РЕПО", "керi РЕПО" операциялары туралы есептi ұсыну нысаны мен мерзiмiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 115 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 23 маусымда тіркелді. Тіркеу N 4264. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 130 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 № 130 (2010.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 54-бабына және "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес екiншi деңгейдегi банктер қызметiнiң айқындылық дәрежесiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған ""РЕПО" және "керi РЕПО" операциялары туралы есеп" нысаны (бұдан әрi - нысан) бекiтiлсiн.
2. Банктер ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың алтыншы жұмыс күнiнiң Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешiктiрмей қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi органға (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) нысанды ұсынылатын деректердiң құпиялылығы мен түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар ақпаратты кепiлдiкпен жеткiзудiң көлiк жүйесiн пайдалана отырып электрондық тасымалдағышта ұсынады.
3. Ай сайын жасалатын қағаз жазбадағы нысанға банк басқармасының бiрiншi басшысы немесе оның орнындағы адам, бас бухгалтер қолдарын қояды әрi ол мөрмен бекiтiлiп, банктерде сақталады. Банктер уәкiлеттi органның сұратуын алған күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей нысанды қағаз жазбада ұсынады.
4. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердiң қағаз жазбадағы деректермен бiрдей болуын банк басқармасының бiрiншi басшысы немесе оның орнындағы адам қамтамасыз етедi.
5. Осы қаулы 2006 жылғы 1 тамыздан бастап қолданысқа енгiзiледi.
6. Банктердi қадағалау департаментi (Раева Р.Е.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банктерiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне жiберсiн.

7. Управлению информационных технологий (Бейсенбаев А. Ж.) принять меры по оптимизации и автоматизации сведений, предоставляемых банками второго уровня по средствам Автоматизированной информационной подсистемы "Статистика" в срок до введения в действие данного постановления.
8. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Агентства
Приложение к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и надзору
финансового рынка
и финансовых организаций
от " __ " _______ 2006 года
N ___
Отчет об операциях "РЕПО", "обратное РЕПО"
" ______________________________ "
(полное наименование банка)
по состоянию на 1 " ________ " 200_ года
N
Содержа-
ние
операции
Вид
ценных
бумаг
Националь-
ный
идентифи-
кационный
номер,
междуна-
родный
идентифи-
кационный
номер
Наимено-
вание
контр-
агента
Дата
заключе-
ния
сделки
РЕПО
Номер
подтве-
рждаю-
щего
доку-
мента
1
2
3
4
5
6
7
1.
Операции
"РЕПО"
1.1.
Организо-
ванный
рынок
1.1.1.
"Прямой"
способ
1.1.2.
"Автома-
тический"
способ
1.2.
Неоргани-
зованный
рынок
2.
Операции
"обратное
РЕПО"
2.1.
Организо-
ванный
рынок
2.1.1.
"Прямой"
способ
2.1.2.
"Автома-
тический"
способ
2.2.
Неоргани-
зованный
рынок
продолжение таблицы
N
Дата
Срок
опера-
ции
РЕПО
Ставка возна- граж- дения
Коли- чество ценных бумаг РЕПО
Сумма РЕПО
П
р
и
м
е
ч
а
н
и
е
откры-
тия
РЕПО
закры-
тия
РЕПО
сделка
про-
лонги-
рована
до
в тенге
в ино-
стран- ной валюте
1
8
9
10
11
12
13
14
15
16
1.
1.1.
1.1.1.
1.1.2.
1.2.
2.
2.1.
2.1.1.
2.1.2.
2.2.
Примечание:
- Данный отчет необходимо предоставлять по всем видам
ценных бумаг участвующих в сделках РЕПО на отчетную дату;
- В графе "номер подтверждающего документа" для сделок, осуществленных на организованном рынке указывать номер, присвоенный организаторами торгов, для сделок, проводимых на неорганизованном рынке указывать номер договора РЕПО;
- В графе "Примечание" необходимо указывать какой стороне сделки принадлежит право пользования ценными бумагами.
Первый руководитель правления банка или лицо, его замещающее ______________________ дата ______
Главный бухгалтер _____________ дата ______
Исполнитель _______________ дата __________
Телефон: __________________
Место для печати

7. Ақпарат технологиясы басқармасы (Бейсенбаев А.Ж.) осы қаулы қолданысқа енгенге дейiнгi мерзiмге екiншi деңгейдегi банктер "Статистика" автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйесiнiң құралдары бойынша ұсынатын мәлiметтердi оңтайландыру және автоматтандыру шараларын қолға алсын.
8. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлiмi (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттiк Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттiгi Басқармасының
2006 жылғы 27 мамырдағы
N 115 қаулысына
қосымша
200___жылғы 1 "_____________" жағдай бойынша
"__________________________________________"
(банктiң толық атауы)
"РЕПО", "керi РЕПО" операциялары туралы есеп
N
Операцияның мәні
Бағалы қағаздар түрі
Ұлттық бірегейлендіру нөмірі, халықаралық бірегейлендіру нөмірі
Қарсы агенттің атауы
РЕПО мәмілесінің жасалған күні
Растайтын құжаттың нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1.
"РЕПО" операциялары
1.1.
Ұйымдасқан рынок
1.1.1.
"Тікелей тәсіл"
1.1.2.
"Автоматты" тәсіл
1.2.
Ұйымдаспаған рынок
2.
"кері РЕПО" операциялары
2.1.
Ұйымдасқан рынок
2.1.1.
"Тікелей тәсіл"
2.1.2.
"Автоматты" тәсіл
2.2.
Ұйымдаспаған рынок
кестенің жалғасы
Күні
РЕПО операциясының мерзімі
Сыйақы ставкасы
РЕПО-дағы бағалы қағаздар саны
РЕПО ашылуы
РЕПО жабылуы
Мәміле дейін ұзартылды
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
РЕПО сомасы
Ескерту
Теңгемен
Шетел валютасымен
Ескерту.
- Осы есептi РЕПО мәмiлелерiнде есептi күнге қатысатын бағалы қағаздардың барлық түрлерi бойынша ұсыну қажет;
- Ұйымдасқан рынокта жүзеге асырылған мәмiлелер үшiн "растайтын құжаттың нөмірі" бағанында ұйымдаспаған рынокта өткiзiлетiн мәмiлелер үшiн сауда-саттықты ұйымдастырушы тағайындаған нөмiрдi, РЕПО шартының нөмiрiн көрсету қажет;
- "Ескерту" бағанында мәмiленiң қай тарапына бағалы қағаздарды пайдалану құқығы тиесiлi сәндiгiн көрсету қажет.
Банк басқармасының бiрiншi басшысы
немесе оның орнындағы адам _____________ күнi______________
Бас бухгалтер              _____________ күнi______________
Орындаушы                  _____________ күнi______________
Телефоны:                  _____________ күнi______________
Мөр орны