О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года № 286-п "Об утверждении Правил разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 июля 2006 года № 157-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2006 года № 4310. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 апреля 2011 года № 132-ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 18.04.2011 № 132-ө.
В целях совершенствования реабилитации инвалидов,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года N 286-п "Об утверждении Правил разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3317, с внесенными изменениями и дополнениями  приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 января 2006 года N 3-п., зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4075, опубликованным в "Юридической газете" от 10 марта 2006 года N 42-43 (1022-1023) (далее - Приказ), следующие изменения и дополнения:
в Правилах разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида, утвержденных указанным Приказом (далее - Правила):
в пункте 1:
слова "Законом Республики Казахстан от 11 июля 2002 года" заменить словами "Законами Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан,"";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. ИПР разрабатывается в течение месяца со дня освидетельствования инвалида территориальным подразделением центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (далее - территориальное подразделение) с привлечением (в случае необходимости) работников организаций здравоохранения, системы социальной защиты населения и других организаций, предприятий и учреждений, осуществляющих реабилитационные мероприятия.
В случаях, когда инвалидность установлена без срока переосвидетельствования, ИПР разрабатывается на основании следующих документов:
заключения врачебно-консультационной комиссии медицинской организации, справки, подтверждающей инвалидность, документа, удостоверяющего личность или его копии для проведения медицинской, профессиональной части реабилитации, санаторно-курортного лечения, обучения основным социальным навыкам личной гигиены, самообслуживания, передвижения, общения;
медицинской карты, выданной не позднее одного месяца со дня оформления, справки, подтверждающей инвалидность, документа, удостоверяющего личность или его копии для оказания социального обслуживания на дому, в территориальных центрах социального обслуживания, медико-социальных учреждениях (организациях);
справки, подтверждающей инвалидность или акта медико-социальной экспертизы, документа, удостоверяющего личность или его копии для оказания протезно-ортопедической помощи, предоставления услуг специалиста жестового языка, индивидуального помощника, обеспечения техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения.
ИПР разрабатывается на срок установления инвалидности.";
в пункте 4:
абзац третий изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің "Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесін бекіту туралы"»2004 жылғы 7 желтоқсандағы N 286-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2006 жылғы 3 шілдедегі N 157-Ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 25 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 4310. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 18 сәуірдегі N 132-ө Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011.04.18 N 132-ө Бұйрығымен.
Мүгедектерді оңалтуды жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің»"Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 7 желтоқсандағы N 286-ө бұйрығына(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3317 тіркелген, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 3 бұйрығымен енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4075 тіркелген, 2006 жылғы 10 наурыздағы N 42-43 (1022-1023) "Заң газетінде" жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
1-тармақта:
"2002 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына" деген сөздер ", Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қолдау туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта мынадай редакцияда жазылсын:
"3. ОЖБ халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық бөлімшесі (бұдан әрі - аумақтық бөлімше) медициналық ұйымдардың, халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің, және оңалту іс-шараларын жүзеге асыратын басқа да ұйымдардың, кәсіпорындар мен мекемелердің қызметкерлерін тарта отырып (қажет болған жағдайда) мүгедек куәландырылған күннен бастап бір айдың ішінде әзірлейді.
Мүгедектік қайта куәландыру мерзімінсіз белгіленген жағдайларда ОЖБ мынадай құжаттардың негізінде әзірленеді:
оңалтудың медициналық, кәсіптік бөліктерін, санаторлық-курорттық емдеуді, жеке басының негізгі әлеуметтік дағдыларына, өзіне өзі қызмет көрсетуге, жүріп-тұруға, қарым-қатынасқа үйретуді жүргізу үшін медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының қорытындысы, мүгедектігін растайтын анықтамасы, жеке басын куәландыратын құжаты немесе оның көшірмесі;
үйде, аумақтық әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында, медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсету үшін ресімделген күнінен бастап бір айдан кешіктірмей берілген медициналық картасы, мүгедектігін растайтын анықтамасы, жеке басын куәландыратын құжаты немесе оның көшірмесі;
протездік-ортопедиялық көмек, ымдау тілі маманының қызметтерін көрсету үшін, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету үшін мүгедектігін растайтын анықтамасы немесе медициналық-әлеуметтік сараптама актісі, жеке басын куәландыратын құжаты немесе оның көшірмесі;
ОЖБ мүгедектік белгіленген мерзімге әзірленеді.";
4-тармақта:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"2) определение видов, условий, объемов и сроков выполнения реабилитационных мероприятий.";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"Клинический прогноз - прогноз развития и исхода заболевания, последствий травм или дефектов, основанный на анализе клинико-функциональных данных, особенностей этиологии, патогенеза и течения заболевания, последствий травм или дефектов, приведших к ограничению жизнедеятельности, возможности эффективного лечения.";
в абзаце седьмом слова "в результате заболевания, последствий травм или увечья" исключить;
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"2) относительно благоприятный - неполное выздоровление с остаточными проявлениями заболевания, последствий травм или дефектов, уменьшение, стабилизация или частичная компенсация нарушенных функций организма и ограничений жизнедеятельности;";
в абзаце девятом слова "в результате заболевания, последствий травм или увечья" исключить;
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"4) сомнительный - неясное течение болезни, последствий травм или дефектов.";
в абзаце четырнадцатом слова "неполное выздоровление с остаточными проявлениями в виде умеренно выраженного нарушения" заменить словами "умеренно выраженное нарушение";
в абзаце пятнадцатом слова "медленно прогрессирующее течение хронического заболевания," исключить;
в абзаце шестнадцатом слова "прогрессирующее течение заболевания," исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. ИПР состоит из:
1) карты ИПР (приложение 1);
2) выписки из карты ИПР (приложение 2);
3) медицинской части реабилитации (приложение 3);
4) социальной части реабилитации (приложение 4);
5) профессиональной части реабилитации (приложение 5).
Медицинская, и/или социальная, и/или профессиональная части реабилитации разрабатываются в зависимости от результатов проведенной реабилитационно-экспертной диагностики и от потребности инвалида в проведении реабилитационных мероприятий, направленных на полную или частичную компенсацию ограничения жизнедеятельности, вызванных нарушением здоровья со стойким расстройством функций организма, которые привели к установлению инвалидности.";
пункт 6 исключить;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Регистрационные номера медицинской, социальной и профессиональной частей реабилитации должны соответствовать регистрационному номеру карты ИПР.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Медицинская часть реабилитации разрабатывается на основании плана реабилитационных мероприятий, указанных в направлении на медико-социальную экспертизу медицинской организации по форме N 088у, а лицам, которым инвалидность установлена без срока переосвидетельствования, на основании рекомендаций, указанных в заключении врачебно-консультационной комиссии медицинской организации.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

2) оңалту іс-шараларының түрлерін, шарттарын, көлемі мен орындау мерзімдерін айқындау.";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
Клиникалық болжам - клиникалық-функционалдық деректер талдауына, аурудың этиология, патогенез және ағымының ерекшеліктеріне, тіршілік-тынысының шектелуіне әкеп соқтырған жарақаттар мен кемістіктер салдарына, тиімді емдеу мүмкіндіктеріне негізделген аурудың, жарақаттар мен кемістіктердің даму және аяқталу болжамы.";
жетінші абзацтағы "аурудың, жарақаттың немесе мертігудің салдарынан" деген сөздер алынып тасталсын;
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) біршама қолайлы - аурудың, жарақаттың немесе кемістіктің қалған белгілері бар толық емделмеу, ағзаның бұзылған функцияларының және тіршілік әрекеті шектелуінің бәсеңдеуі, тұрақтануы немесе ішінара орны толтырылуы;";
тоғызыншы абзацтағы "аурудың, жарақаттың немесе мертігудің салдарынан" деген сөздер алынып тасталсын;
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"4) күмәнді - аурудың, жарақаттану немесе кемістік салдарларының түсініксіз ағымы.";
он төртінші абзацтағы "ағза функцияларының шамалы білініп бұзылуымен толығымен сауықпау" деген сөздер "шамалы білініп бұзылуы" деген сөздермен ауыстырылсын;
он бесінші абзацтағы "созылмалы аурудың баяу дамуы" деген сөздер алынып тасталсын;
он алтыншы абзацтағы "ауру ағымының үдеуі" деген сөздер алынып тасталсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. ОЖБ:
ОЖБ картасынан (1-қосымша);
ОЖБ картасынан үзінді көшірмесінен (2-қосымша);
оңалтудың медициналық бөлігінен (3-қосымша);
оңалтудың әлеуметтік бөлігінен (4-қосымша);
оңалтудың кәсіптік бөлігінен (5-қосымша) тұрады.
Оңалтудың медициналық және/немесе әлеуметтік және/немесе кәсіптік бөліктері жүргізілген оңалту-сараптамалық диагностиканың нәтижелеріне және мүгедектік белгілеуге әкеп соқтырған, организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығының бұзылуы салдарынан туындаған мүгедектің тыныс-тіршілігі шектелуінің толық немесе ішінара орнын толтыруға бағытталған оңалту іс-шараларының нақты түрлерін тағайындауға деген сұранымына қарай әзірленеді.";
6-тармақ алынып тасталсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Оңалтудың медициналық, әлеуметтік, кәсіптік бөлігінің тіркеу нөмірлері ОЖБ картасының тіркеу нөміріне сәйкес болуға тиіс.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. "Оңалтудың медициналық бөлігі медициналық ұйымдардың медициналық-әлеуметтік сараптамаға N 088у нысаны бойынша жолдамасында көрсетілген оңалту іс-шаралары жоспарының негізінде, ал мүгедектігі қайта куәландыру мерзімінсіз белгіленген адамдарға медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының қорытындысында көрсетілген ұйғарымдардың негізінде әзірленеді.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Социальная часть реабилитации разрабатывается на основании результатов проведенной реабилитационно-экспертной диагностики, обследования социально-бытовых условий жизни инвалида.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Профессиональная часть реабилитации разрабатывается на основании результатов проведенной реабилитационно-экспертной диагностики. Для детей-инвалидов разрабатывается с учетом особенностей их психического состояния, интеллектуального развития, потенциальных возможностей к игровой деятельности, получению образования, общению, усвоению и выполнению навыков трудовой деятельности.";
в пункте 11 слова "подписываются инвалидом (или его законным представителем)," исключить;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Выписка из ИПР выдается инвалиду (или его законному представителю)";
в пункте 13 слова "ИПР инвалида" заменить словом "реабилитации";
пункт 14 исключить;
пункты 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 изложить в следующей редакции:
"16. Медицинскую часть реабилитации проводят организации здравоохранения и другие специализированные организации независимо от форм собственности.
17. Социальную часть реабилитации проводят организации системы социальной защиты населения, специальные организации образования (психолого-медико-педагогические консультации, реабилитационные центры, кабинеты психолого-педагогической коррекции) и другие специализированные организации независимо от форм собственности.
18. Профессиональную часть реабилитации проводят организации системы социальной защиты населения, а также организации, проводящие образовательную деятельность на основе лицензии, полученной в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
19. Оценка эффективности проведенных мероприятий по медицинской, социальной и профессиональной части реабилитации осуществляется территориальным подразделением при очередном освидетельствовании инвалида или в порядке его динамического наблюдения.
20. Для своевременной коррекции ИПР и разработки последующих мер реабилитации территориальное подразделение организует динамическое наблюдение, для чего определяет инвалиду контрольные сроки посещения территориального подразделения.
Сроки динамического наблюдения за реализацией ИПР определяются датой завершения назначенных реабилитационных мероприятий.
21. В зависимости от причин невыполнения тех или иных реабилитационных мероприятий, при наличии показаний территориальное подразделение разрабатывает дополнительные мероприятия по медицинской, и/или социальной, и/или профессиональной части реабилитации или решает вопрос о необходимости и целесообразности дальнейшего проведения реабилитационных мероприятий.

"9. Оңалтудың әлеуметтік бөлігі жүргізілген оңалту-сараптама диагностикасы нәтижелерінің, мүгедектің әлеуметтік-тұрмыстық өмір сүру жағдайларын зерттеу негізінде әзірленеді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Оңалтудың кәсіптік бөлігі жүргізілген оңалту-сараптама диагностикасы нәтижелерінің негізінде әзірленеді. Мүгедек балалар үшін олардың психикалық жай-күйі, интеллектуалдық даму ерекшеліктерін, ойын әрекетіне, білім алуға, қарым-қатынасқа, еңбек қызметі дағдыларын игеруге және орындауға ықтимал мүмкіндіктерін ескере отырып әзірленеді.";
11-тармақтағы "мүгедек (немесе оның заңды өкілі) қол қойып," деген сөздер алынып тасталсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"ОЖБ үзінді көшірме мүгедекке (немесе оның заңды өкіліне) беріледі.";
13-тармақтағы "мүгедектің ОЖБ" деген сөз "оңалту" деген сөзбен ауыстырылсын;
14-тармақ алынып тасталсын;
16, 17, 18, 19, 20, 21, 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Оңалтудың медициналық бөлігін денсаулық сақтау ұйымдары мен меншік нысанына қарамастан басқа да мамандандырылған ұйымдар жүргізеді.
17. Оңалтудың әлеуметтік бөлігін халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің ұйымдары, арнаулы білім беру ұйымдары (психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялар, оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттері) мен меншік нысанына қарамастан басқа да мамандандырылған ұйымдар жүргізеді.
18. Оңалтудың кәсіптік бөлігін халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің ұйымдары, сондай-ақ білім беру қызметімен Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен алған лицензия негізінде айналысатын ұйымдар жүргізеді.
19. Оңалтудың жүргізілген медициналық, әлеуметтік және кәсіптік бөліктерінің тиімділігін бағалауды аумақтық бөлімше мүгедекті кезекті қайта куәландыру кезінде немесе оны динамикалық қадағалау тәртібімен жүзеге асырады.
20. ОЖБ уақытында түзету үшін және одан арғы оңалту шараларын әзірлеу аумақтық бөлімше динамикалық қадағалауды ұйымдастырады, ол үшін мүгедектің аумақтық бөлімшеде болуының бақылау мерзімдерін айқындайды.
ОЖБ іске асырылуын динамикалық қадағалау мерзімдері тағайындалған оңалту іс-шараларының аяқталу күнімен айқындалады.
21. Кез келген оңалту іс-шараларының орындалмау себебіне қарай, айғақтамалар болған кезде, аумақтық бөлімше оңалтудың медициналық және/немесе әлеуметтік және/немесе кәсіптік бөлігі бойынша қосымша іс-шараларды әзірлейді немесе оңалту іс-шараларын одан әрі жүргізудің қажеттігі мен тиімділігі туралы мәселені шешеді.

22. По завершению проведенных реабилитационных мероприятий медицинская, социальная и профессиональная части реабилитации подписываются руководителем организации, предприятия, учреждения ответственным за реализацию ИПР, заверяются печатями и не позже одного месяца до указанного срока реализации возвращаются в территориальное подразделение.";
дополнить пунктами 23, 24 следующего содержания:
"23. Заключение о реализации ИПР выносится территориальным подразделением после коллегиального обсуждения на основании оценки эффективности реализации медицинской, социальной и профессиональной частей реабилитации, утверждается начальником территориального подразделения, заверяется штампом для освидетельствования.
24. Контроль за реализацией ИПР осуществляет территориальное подразделение.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Директору Департамента социальных нормативов и реабилитации инвалидов Манабаевой К.А. обеспечить регистрацию настоящего Приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на Вице-министра Дуйсенову Т.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
Согласовано:                      Согласовано:
Министр здравоохранения          Министр образования и науки
Республики Казахстан              Республики Казахстан
_________________                  ________________
7 июля 2006 г.                      8 июля 2006 г.
Приложение 1
к Приказу Министра труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
от 3 июля 2006 года N 157-п
Приложение 1
к Правилам разработки индивидуальной
программы реабилитации инвалида
КАРТА ИНДИВИДУАЛЬНОЙ ПРОГРАММЫ
РЕАБИЛИТАЦИИ ИНВАЛИДА (ИПР)
(заполняет специалист территориального подразделения)
N _________ к акту медико-социальной экспертизы
N____ от " ___" _____________ 200 _ г.
1. Ф.И.О._______________________________________________________
2. Дата, год рождения __________________________________________
3. ИПР составлен впервые, повторно (подчеркнуть)
4. Дата разработки ИПР _________________________________________
5. Клинический прогноз: благоприятный, относительно
благоприятный, сомнительный (подчеркнуть)
6. Реабилитационный потенциал: высокий, удовлетворительный,
низкий (подчеркнуть)
7. Реабилитационный прогноз: благоприятный, относительно
благоприятный, сомнительный (подчеркнуть)
8. Реабилитационно-экспертное заключение (о нуждаемости инвалида
в проведении реабилитационных мероприятий)______________________
________________________________________________________________

22. Жүргізілген оңалту іс-шараларының аяқталуына орай оңалтудың медициналық, әлеуметтік және кәсіптік бөліктерін ОЖБ орындалуына жауапты ұйымның, кәсіпорынның, мекеменің басшысы қолын қояды, мөртаңбалармен расталады және көрсетілген іске асыру мерзіміне дейін бір айдан кешіктірмей аумақтық бөлімшеге қайтарылады.";
мынадай мазмұндағы 23, 24-тармақтармен толықтырылсын:
"23. ОЖБ іске асыру жөніндегі қорытындыны аумақтық бөлімше кезекті куәландыру кезіндегі алқалық талқылаудан кейін, оңалтудың медициналық, әлеуметтік және кәсіптік бөліктерін іске асыру тиімділігін бағалау негізінде шығарады, оны аумақтық бөлімшенің бастығы бекітеді, куәландыруға арналған мөртабанмен расталады.
24. ОЖБ іске асырылуын бақылауды аумақтық бөлімше жүзеге асырады.";
Ережеге 1, 2, 3, 4, 5-қосымшалар осы бұйрыққа қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Әлеуметтік нормативтер және мүгедектерді оңалту департаментінің директоры Қ.А.Манабаева осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр Т.Б.Дүйсеноваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
7 шілде 2006 ж.
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
8 шілде 2006 ж.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2006 жылғы 3 шілдедегі
N 157-Ө бұйрығына
1-қосымша
Мүгедекті оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу
ережесіне 1-қосымша
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының картасы (ОЖБ)
(аумақтық бөлімше маманы толтырады)
200 _ жылғы " ___" ___________ N ______ медициналық-әлеуметтік
сараптама актісіне N ____
1. Т.А.Ә. __________________________________________________________
2. Туған жылы, айы, күні____________________________________________
3. ОЖБ бірінші рет, қайта жасалды (астын сызу)
4. ОЖБ әзірлеу күні ________________________________________________
5. Клиникалық болжам: қолайлы, біршама қолайлы, күдікті (астын сызу)
6. Оңалту әлеуеті: жоғары, қанағаттанарлық, төмен (астын сызу)
7. Оңалту болжамы: қолайлы, біршама қолайлы, күдікті (астын сызу)
8. Оңалту-сараптама қорытындысы (оңалту іс-шараларын жүргізуге
мүгедектің мұқтаждығы туралы)
____________________________________________________________________

9. Сроки реализации: медицинской реабилитации __________,
социальной реабилитации _________, профессиональной реабилитации
________________________________________________________________
Дата
посе-
щения
Отметка
о посе-
щении
Дата
посе-
щения
Отметка
о посе-
щении
Дата
посе-
щения
Отметка
о посе-
щении
территориального
подразделения
ЗАКЛЮЧЕНИЕ О ВЫПОЛНЕНИИ ИПР В ПРОЦЕССЕ
ДИНАМИЧЕСКОГО НАБЛЮДЕНИЯ
п/п Ограничения
способности
(по функ-
циональному
классу)
дата   дата  дата
1
2
3
4
5
6
7
8
до
реаби-
лита-
ции
после
реаби-
литации
до
реаби-
лита-
ции
после
реаби-
литации
до
реаби-
лита-
ции
после
реаби-
литации
1.
к самообс-
луживанию
2.
к самостоя-
тельному
передвижению
3.
к общению
4.
к ориентации
5.
контролировать свое поведение
6.
к обучению
7.
к трудовой деятельности
8.
к игровой деятельности
10. Выводы:
1) по степени соответствия достигнутых результатов реабилитационному потенциалу (подчеркнуть): реализован полностью, частично, не реализован;
2) по динамике инвалидности (подчеркнуть): полная, частичная реабилитация, стабильная инвалидность, утяжеление инвалидности.
11. Дата реализации ИПР
Ф.И.О. ____________________________________   ___________________
главного специалиста (реабилитолога)       (подпись)
территориального подразделения
Ф.И.О. ____________________________________   ___________________
начальника территориального подразделения        (подпись)
Штамп для освидетельствования
Приложение 2
к Приказу Министра труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
от 3 июля 2006 года N 157-п
Приложение 2
к Правилам разработки индивидуальной
программы реабилитации инвалида
ВЫПИСКА
из  карты индивидуальной программы
реабилитации инвалида N _____
(заполняет специалист территориального подразделения)
Ф.И.О. инвалида_________________________________________________
Адрес постоянного места жительства _____________________________
Дата  освидетельствования ______________________________________
Категория инвалидности _________________________________________
Инвалидность установлена на срок _______________________________
Дата переосвидетельствования ___________________________________
Срок реализации медицинской части реабилитации _________________
Срок реализации социальной части реабилитации __________________
Срок реализации профессиональной части реабилитации ____________
Дата
посе-
щения
Отметка
о посе-
щении
Дата
посе-
щения
Отметка
о посе-
щении
Дата
посе-
щения
Отметка
о посе-
щении
территориального
подразделения
Выводы:
1) по степени соответствия достигнутых результатов реабилитационному потенциалу (подчеркнуть): реализован полностью, частично, не реализован;
2) по динамике инвалидности (подчеркнуть): полная, частичная реабилитация, стабильная инвалидность, утяжеление инвалидности.
Ф.И.О. ____________________________________   ___________________
главного специалиста (реабилитолога)       (подпись)
территориального подразделения
Ф.И.О. ____________________________________   ___________________
начальника территориального подразделения        (подпись)
Штамп для освидетельствования
Приложение 3
к Приказу Министра труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
от 3 июля 2006 года N 157-п
Приложение 3
к Правилам разработки индивидуальной
программы реабилитации инвалида
Медицинская часть реабилитации
N ______ к акту медико-социальной экспертизы
N ____ от "___" ____________ 200 _ г.

9. Іске асыру мерзімдері: медициналық оңалту __________, әлеуметтік
оңалту _________, кәсіби оңалту ___________
Болатын  күні
Болғандығы туралы белгі
Болатын күні
Болғандығы туралы белгі
Болатын күні
Болғандығы туралы белгі
аумақ-тық бөлім-ше
Динамикалық бақылау процесінде ОЖБ орындалуы туралы
қорытынды
р/с
Қабілеттің шектелуі (функционалдық класс бойынша)
күні
күні
Күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Оңалтуға дейін
Оңалтудан кейін
Оңалтуға дейін
Оңалтудан кейін
Оңалтуға дейін
Оңалтудан кейін
1.
өзін-өзі күтуге
2.
өздігінен жүріп-тұруға
3.
қарым-қатынасқа
4.
бағдарға
5.
өзінің мінез-құлқын бақылау
6
оқуға
7.
еңбек қызметіне
8.
ойын қызметіне
10. Тұжырымдары:
1) оңалту әлеуетінің жеткен нәтижесіне сәйкестілік дәрежесі бойынша (астын сызу): толық іске асырылды, жартылай, іске асырылмады;
2) мүгедектік динамикасы бойынша (астын сызу): толық, жартылай оңалту, тұрақты мүгедектік, мүгедектіктің ауырлауы.
11. ОЖБ іске асыру күні_______________
Аумақтық бөлімше
бас маманының (реабилитолог)
Т.А.Ә._______________   ______________
(қолы)
Аумақтық бөлімше бастығы
Т.А.Ә._______________  _______________
(қолы)
Куәландыру үшін мөртаңба
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2006 жылғы 3 шілдедегі
N 157-Ө бұйрығына
2-қосымша
Мүгедекті оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу
ережесіне 2-қосымша
N___ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының картасынан
ҮЗІНДІ КӨШІРМЕ
(аумақтық бөлімше маманы толтырады)
Мүгедектің Т.А.Ә.___________________________________________________
Тұрақты тұратын мекен-жайы__________________________________________
Куәландыру күні_____________________________________________________
Мүгедектік санаты___________________________________________________
Мүгедектік _____________________________________ мерзімге белгіленді
Қайта куәландыру күні_______________________________________________
Оңалтудың медициналық бөлігінің іске асыру мерзімі__________________
Оңалтудың әлеуметтік бөлігінің іске асыру мерзімі___________________
Оңалтудың кәсіби бөлігінің іске асыру мерзімі_______________________
Болатын күні
Болғандығы туралы белгі
Болатын күні
Болғандығы туралы белгі
Болатын күні
Болғандығы туралы белгі
Аумақтық бөлімше
Тұжырымдары:
1) оңалту әлеуетінің жеткен нәтижесіне сәйкестілік дәрежесі бойынша (астын сызу): толық іске асырылды, жартылай, іске асырылмады;
2) мүгедектік динамикасы бойынша (астын сызу): толық, жартылай оңалту, тұрақты мүгедектік, мүгедектіктің ауырлауы.
Аумақтық бөлімше
бас маманының (реабилитолог)
Т.А.Ә._______________   ______________
(қолы)
Аумақтық бөлімше бастығы
Т.А.Ә._______________  _______________
(қолы)
Куәландыру үшін мөртаңба
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2006 жылғы 3 шілдедегі
N 157-Ө бұйрығына
3-қосымша
Мүгедекті оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу
ережесіне 3-қосымша
Оңалтудың медициналық бөлігі
200 _ жылғы" ___" _____________ N ______
медициналық-әлеуметтік сараптама актісіне N ____

1. ФИО (инвалида)_______________________________________________
2. Дата рождения________________________________________________
3. Дата разработки медицинской части реабилитации ______________
4. Адрес _______________________________________________________
5. Категория инвалидности_______________________________________
6. Причина инвалидности ________________________________________
7. Клинико-экспертный диагноз: (основной, сопутствующий)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
п/п
Реабилитацион-
ные мероприятия
Рекомендации территориа-
льного под-
разделения
Выполнение
Место
выпол-
нения
(полик-
линика,
на
дому,
ста-
ционар,
реаби-
лита-
ционный
центр,
сана-
торий)
Не
выпол-
нено,
причина
дли-
тель-
ность
и
крат-
ность
курсов
сроки
выпол-
нения
дли-
тель-
ность
и
крат-
ность
курсов
дата
выпол-
нения
(заполняет
специалист
территориаль-
ного подраз-
деления)
(заполняет специалист
ответственный реализацию ИПР)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Восстановительная терапия
(вписать)
2.
Реконструктивная
хирургия
(вписать)
3.
Санаторное
лечение
(проводимое по
линии
организации
здравоохранения)
(указать
профиль)
4.
Другие (вписать)
8. Оценка результатов реализации по медицинской части
реабилитации (подчеркнуть): восстановление нарушенных функций (полное
или частичное), компенсация нарушенных функций (полная или частичная),
отсутствие положительного результата (заполняет специалист ответственный
за реализацию ИПР).
9. Срок реализации медицинской части реабилитации ________
(заполняет специалист территориального подразделения)
10. Дата реализации медицинской части реабилитации _______
(заполняет специалист ответственный за реализацию ИПР)
Ф.И.О. ____________________________________   ___________________
главного специалиста (реабилитолога)       (подпись)
территориального подразделения
Ф.И.О. ____________________________________  ___________________
начальника территориального подразделения        (подпись)
Ф.И.О. ____________________________________  ___________________
руководителя организаций, предприятия,       (подпись)
учреждения, ответственного за реализацию ИПР
Штамп для освидетельствования        М.П.
Приложение 4
к Приказу Министра труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
от 3 июля 2006 года N 157-п
Приложение 4
к Правилам разработки индивидуальной
программы реабилитации инвалида
Социальная часть реабилитации
N _________ к акту медико-социальной экспертизы
N ____ от "___" ______________ 200 _ г.
1. ФИО (инвалида)_______________________________________________
2. Дата рождения________________________________________________

1. ТАӘ (мүгедек)____________________________________________________
2. Туған жылы, айы, күні ___________________________________________
3. Оңалтудың медициналық бөлігін әзірлеу күні_______________________
4. Мекен-жайы_______________________________________________________
5. Мүгедектік санаты________________________________________________
6. Мүгедектік себебі________________________________________________
7. Клиникалық-сараптама диагнозы: (негізгі және ілеспелі)___________
____________________________________________________________________
р/с
Оңалту іс-шаралары
Аумақтық бөлімшенің ұсынымдары
орындалуы
Орындалу орны (емхана,
үйде, стационар, оңалту орталығы, сана
торий)
орындалмады, себебі
Курстар-дың ұзақтығы және еселігі
Орындалу мерзім-
дері
Курстар-
дың ұзақтығы және еселігі
Орында-лу мерзімі
(аумақтық бөлімше маманы толтырады)
(ОЖБ орындалуына жауапты маман толтырады)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Қалыпқа келтіру терапиясы(енгізіп жазу)
2.
Реконструкциялық хирургия  (енгізіп жазу)
3.
Санаторлық емдеу (денсаулық сақтау ұйымының желісі бойынша өткізіледі) (бейінді көрсету)
8. Оңалтудың медициналық бөлігі бойынша іске асырудың нәтижесін бағалау (астын сызу): бұзылған функцияларды қалпына келтіру (толық немесе ішінара), бұзылған функцияларды өтеу (толық немесе ішінара), жағымды нәтижелердің болмауы (ОЖБ орындалуына жауапты маман толтырады).
9. Оңалтудың медициналық бөлігін әзірлеу күні ______________________
(аумақтық бөлімше маманы толтырады)
10. Оңалтудың медициналық бөлігін іске асыру мерзімі _______________
(ОЖБ орындалуына жауапты маман толтырады)
Аумақтық бөлімше
бас маманының (реабилитолог)
Т.А.Ә._______________   ______________
(қолы)
Аумақтық бөлімше бастығы
Т.А.Ә._______________  _______________
(қолы)
Куәландыру үшін мөртаңба
ОЖБ іске асыруға жауапты ұйым, кәсіпорын, мекеме басшысының
Т.А.Ә.
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2006 жылғы 3 шілдедегі
N 157-Ө бұйрығына
4-қосымша
Мүгедекті оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу
ережесіне 4-қосымша
Оңалтудың әлеуметтік бөлігі
200 _ жылғы" ___" _____________ N ______
медициналық-әлеуметтік сараптама актісіне N ____
1. ТАӘ (мүгедектің)_________________________________________________
2. Туған жылы, айы, күні____________________________________________

3. Дата разработки социальной части реабилитации _______________
4. Адрес _______________________________________________________
5. Категория инвалидности ______________________________________
6. Причина инвалидности ________________________________________
7. Клинико-экспертный диагноз: (основной, сопутствующий)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
п/п
Реабилитацион-
ные мероприятия
Рекомендации
территориа-
льного
подразде-
ления
Исполнитель
(заполняет
специалист
ответст-
венный за
реализацию
ИПР)
Дата
выпол-
нения
Не
выпол-
нено,
причина
сроки
выполнения
(заполняет
специалист
территориа-
льного под-
разделения)
(заполняет специалист
ответственный за реализацию
ИПР)
1
2
3
4
5
6
1.
Оказание протезно-
ортопедической
помощи (вписать)
2.
Обеспечение
техническими
вспомогательными
(компенсаторными)
средствами (вписать)
3.
Обеспечение
специальными
средствами
передвижения
(вписать)
4.
Обучение
(подчеркнуть)
основным социальным
навыкам личной
гигиены,
самообслуживания,
передвижения,
общения
5.
Предоставление
социальных услуг
(подчеркнуть):
индивидуального
помощника,
специалиста
жестового языка
6.
Социальное
обслуживание
(вписать)
7.
Санаторное лечение,
проводимое по линии
организации системы
социальной защиты
населения (указать
профиль)
8.
Другие (вписать)
8. Оценка результатов реализации по социальной части
реабилитации (подчеркнуть): полное или частичное восстановление навыков
самообслуживания, самостоятельного проживания, передвижения, ориентации,
социально-психологического статуса, отсутствие положительного результата
(заполняет специалист ответственный за реализацию ИПР).
9. Срок реализации социальной части реабилитации _________
(заполняет специалист территориального подразделения)
10. Дата реализации социальной части реабилитации_________
(заполняет специалист ответственный за реализацию ИПР)
Ф.И.О. ____________________________________    _________________
главного специалиста (реабилитолога)      (подпись)
территориального подразделения
Ф.И.О. ____________________________________    _________________
начальника территориального подразделения      (подпись)
Ф.И.О. ____________________________________    _________________
руководителя организаций, предприятия,      (подпись)
учреждения, ответственного за реализацию ИПР
Штамп для освидетельствования      М.П.
Приложение 5
к Приказу Министра труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
от 3 июля 2006 года N 157-п
Приложение 5
к Правилам разработки индивидуальной
программы реабилитации инвалида
Профессиональная часть реабилитации
N _________ к акту медико-социальной экспертизы
N ____ от "___" ______________ 200 _ г.

3. Оңалтудың әлеуметтік бөлігін әзірлеу күні _______________________
4. Мекен-жайы ______________________________________________________
5. Мүгедектік санаты _______________________________________________
6. Мүгедектік себебі _______________________________________________
7. Клиникалық-сараптама диагнозы: (негізгі және ілеспелі)___________
____________________________________________________________________
р/с
Оңалту іс-шаралары
Аумақтық бөлімшенің ұсынымдары
Орындаушы (орындалуына жауапты маман толтырады)
Орындалу күні
Орындалмады, себебі
орындалу мерзімдері (аумақтық бөлімше маманы толтырады)
(ОЖБ орындалуына жауапты маман толтырады)
1
2
3
4
5
6
1.
Протездік-ортопедиялық көмек көрсету (енгізіп жазу)
2.
Техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету (енгізіп жазу)
3.
Жүріп-тұру кезінде пайдаланылатын бұйымдармен қамтамасыз ету (енгізіп жазу)
4.
Жеке гигиена, өзін-өзі күту, жүріп-тұру негізгі әлеуметтік дағдыларды үйрету (астын сызу)
5.
Әлеуметтік қызметтер ұсыну (астын сызу): жеке көмекші, ымдау тілінің маманы
6.
Әлеуметтік қызмет көрсету (енгізіп жазу)
7.
Халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің ұйымдары өткізетін санаторлық емдеу (бейінді көрсету)
8.
Басқалары(енгізіп жазу)
8. Оңалтудың медициналық бөлігі бойынша іске асырудың нәтижесін бағалау (астын сызу): өзін-өзі күту, дербес тұру, жүріп-тұру дағдыларын, бағдарын, әлеуметтік-психологиялық мәртебесін толық немесе ішінара қалпына келтіру (ОЖБ орындалуына жауапты маман толтырады).
9. Оңалтудың әлеуметтік бөлігін іске асыру мерзімі _________________
(аумақтық бөлімше маманы толтырады)
10. Оңалтудың әлеуметтік бөлігін іске асыру күні____________________
(ОЖБ орындалуына жауапты маман толтырады)
Аумақтық бөлімше бас маманының (реабилитолог)
Т.А.Ә.____________________________________        __________________                                                         (қолы)
Аумақтық бөлімше бастығы
Т.А.Ә.____________________________________        __________________                                                         (қолы)
Куәландыру үшін мөртабан
Оңалту іс шараларын іске асыруға жауапты ұйым, кәсіпорын, мекеме басшысының
Т.А.Ә. ___________________________________        __________________
(қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2006 жылғы 3 шілдедегі
N 157-Ө бұйрығына
5-қосымша
Мүгедекті оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу
ережесіне 5-қосымша
Оңалтудың кәсіби бөлігі
200 _ жылғы" ___" _____________ N ______
медициналық-әлеуметтік сараптама актісіне N ____

1. ФИО (инвалида)_______________________________________________
2. Дата рождения________________________________________________
3. Дата разработки профессиональной части реабилитации _________
4. Адрес _______________________________________________________
5. Категория инвалидности_______________________________________
6. Причина инвалидности ________________________________________
7. Клинико-экспертный диагноз: (основной, сопутствующий)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
п/п
Реабили-
тационные
мероприятия
Рекомендации
территориального
подразделения
Испол-
нитель
Дата
выпол-
нения
Не
выпол-
нено,
причина
сроки выполнения
(заполняет
специалист
территориального
подразделения)
(заполняет специалист
ответственный за
реализацию ИПР)
1
2
3
4
5
6
1.
Психолого-
педагогическая
коррекционная
работа, дошкольное
образование,
начальное,
основное, среднее
общееобразование
(подчеркнуть)
2.
Профессиональное
образование:
начальное,
среднее, высшее,
послевузовское,
через организации
системы социальной
защиты населения
(подчеркнуть)
3.
Условия обучения:
на дому, в
специализированных
учреждениях, по
месту работы и
др. (вписать)
4.
Трудоустройство
по месту работы,
квоте, через
организации
системы социальной
защиты населения
и др. (вписать)
5.
Условия
трудоустройства
5.1. организация
режима работы:
полный или
сокращенный
рабочий день и
пр. (вписать)
5.3. исключение
воздействия
неблагоприятных
производственных
факторов
5.4. оснащение
рабочего места
специальными
приспособлениями
6.
Другие (вписать)
8. Оценка результатов реализации по профессиональной части
реабилитации: обучен (а), переобучен (а), приобретена профессия,
создано рабочее место, трудоустроен (а), отсутствие положительного
результата. (заполняет специалист ответственный за реализацию ИПР).
9. Срок реализации профессиональной части реабилитации ______
(заполняет специалист территориального подразделения)
10. Дата реализации профессиональной части реабилитации______
(заполняет специалист ответственный за реализацию ИПР)
Ф.И.О. ____________________________________    _________________
главного специалиста (реабилитолога)      (подпись)
территориального подразделения
Ф.И.О. ____________________________________    _________________
начальника территориального подразделения      (подпись)
Ф.И.О. ____________________________________    _________________
руководителя организаций, предприятия,      (подпись)
учреждения, ответственного за реализацию ИПР
Штамп для освидетельствования      М.П.

1. ТАӘ (мүгедектің)_________________________________________________
2. Туған жылы, айы, күні____________________________________________
3. Оңалтудың кәсіби бөлігін әзірлеу күні____________________________
4. Мекен-жайы ______________________________________________________
5. Мүгедектік санаты _______________________________________________
6. Мүгедектік себебі _______________________________________________
7. Клиникалық-сараптама диагнозы: (негізгі және ілеспелі) __________
____________________________________________________________________
р/с
Оңалту іс-шаралары
Аумақтық бөлімшенің ұсынымдары
Орындаушы
Орындалу күні
Орындалмады, себебі
орындалу мерзімдері (аумақтық бөлімше маманы толтырады)
(ОЖБ орындалуына жауапты маман толтырады)
1
2
3
4
5
6
1.
Психологиялық-
педагогикалық коррекциялық жұмыс, мектепке дейінгі білім беру, бастауыш, негізгі, жалпы орта білім беру (астын сызу)
2.
Кәсіптік білім: бастауыш, орта, жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі, халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің ұйымдары арқылы (астын сызу)
3.
Оқу шарты: үйде, мамандандырылған мекемелерде, жұмыс орны бойынша және басқалары (енгізіп жазу)
4.
Жұмыс орны, квота бойынша, халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің ұйымдары және басқалары арқылы жұмысқа орналастыру (енгізіп жазу)
5.
Жұмысқа орналастыру шарты
5.1. жұмыс режимін ұйымдастыру: толық немесе қысқартылған жұмыс күні және басқа (енгізіп жазу)
5.2. жағымсыз өндірістік факторлардың әсерін қоспағанда
5.3. жұмыс орнын арнаулы құралдармен жабдықтау
6.
Басқалары (енгізіп жазу)
8. Оңалтудың кәсіби бөлігі бойынша іске асырудың нәтижесін бағалау: оқытылды, қайта оқытылды, кәсіпті иегерді, жұмыс орны құрылды, жұмысқа орналастырылды, жағымды нәтиженің болмауы (ОЖБ орындалуына жауапты маман толтырады).
9. Оңалтудың кәсіби бөлігін әзірлеу күні ___________________________
(аумақтық бөлімше маманы толтырады)
10. Оңалтудың кәсіби бөлігін орындау күні___________________________
(ОЖБ орындалуына жауапты маман толтырады)
Аумақтық бөлімше бас маманының (реабилитолог)
Т.А.Ә.____________________________________        __________________                                                         (қолы)
Аумақтық бөлімше бастығы
Т.А.Ә.____________________________________        __________________                                                         (қолы)
Куәландыру үшін мөртабан
Оңалту іс шараларын іске асыруға жауапты ұйым, кәсіпорын, мекеме басшысының
Т.А.Ә. ___________________________________        __________________
(қолы)
М.О.