О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 августа 2001 года N 301 "Об утверждении Правил изъятия из денежного обращения монет (тенге) образца 1993 года"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года N 70. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 августа 2006 года N 4345. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 180
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.08.2016 № 180.
В целях упорядочения денежных знаков национальной валюты Республики Казахстан, находящихся в обращении, и в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. В  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 6 августа 2001 года N 301 "Об утверждении Правил изъятия из денежного обращения монет (тенге) образца 1993 года" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1646, опубликованное 24 сентября - 7 октября 2001 года в официальных изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Республики Казахстан") (далее - постановление) внести следующие дополнения и изменения:
в наименовании постановления после слова "обращения" дополнить словами "банкнот и";
в пункте 1 постановления после слова "обращения" дополнить словами "банкнот и";
в Правилах изъятия из денежного обращения монет (тенге) образца 1993 года, утвержденных указанным постановлением:
в наименовании после слова "обращения" дополнить словами "банкнот и";
в пункте 1 после слова "обращения" дополнить словами "банкнот и";
в пункте 2 после слова "обращения дополнить словами "банкнот и";
пункт 3 дополнить подпунктом 1-2) следующего содержания:
"1-2) банкноты (тенге) образца 1993 года - денежные знаки образца 1993 года номиналами 1, 3, 5, 10, 20, 50, 100 тенге;";
в наименовании Главы 2 слова "обращения" дополнить словами "банкнот и";
в пункте 4 после слова "изъятии" дополнить словами "банкнот и";
в пункте 5:
после слова "изъятия" дополнить словами "банкнот и";
после слов "Правления Национального Банка," дополнить словами "банкнот и";
в пункте 6:
в подпункте 1) после слова "выдачу" дополнить словами "банкнот и";
в подпункте 2):
после слова "обмена" дополнить словами "банкнот и";
после слова "прием" дополнить словами "банкнот и";
в подпункте 3) после слова "остатки" дополнить словами "банкнот и";
в подпункте 4) после слова "остатки" дополнить словами "банкнот и";
в пункте 7:
после слова "обмена" дополнить словами "банкнот и";
после слов "физических лиц" дополнить словами "банкнот и";
в пункте 8:
в подпункте 1) после слова "выдачу" дополнить словами "банкнот и";
в подпункте 2) после слов "в Национальном Банке," дополнить словами "банкноты и";
в подпункте 3):
после слова "обмена" дополнить словами "банкнот и";
после слова "прием" дополнить словами "банкнот и";
главу 3 исключить;
в наименовании Главы 4 после слова "обращения" дополнить словами "банкнот и";
в пункте 12 после слова "обращения" дополнить словами "банкнот и";
в пункте 13:
после слова "обращения" дополнить словами "банкнот и";
слово "(переплавка)" исключить.

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "1993 жылғы үлгідегі металл ақшаны (теңгені) ақша айналымынан алу ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 6 тамыздағы N 301 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 25 шілдедегі N 70 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 16 тамызда тіркелді. Тіркеу N 4345. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 8 тамыздағы № 180 бұйрығымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 08.08.2016 № 180 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының айналыстағы ақша белгілерін реттеу мақсатында және "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "1993 жылғы үлгідегі металл ақшаны (теңгені) ақша айналымынан алу ережесін бекіту туралы" 2001 жылғы 6 тамыздағы N 301  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1646 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" ресми басылымдарында 2001 жылғы 24 қыркүйек - 7 қазанда жарияланған) (бұдан әрі - қаулы) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
қаулының атауында "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
қаулының 1-тармағында "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген 1993 жылғы үлгідегі металл ақшаны (теңгені) ақша айналымынан алу ережесінде:
қаулының атауында "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақ мынадай мазмұндағы 1-2) тармақшамен толықтырылсын:
"1-2) 1993 жылғы үлгідегі банкноталар (теңге) - номиналы 1, 3, 5, 10, 20, 50, 100 теңге 1993 жылғы үлгідегі ақша белгілері;";
2-тараудың атауында "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақта:
"үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнота және" деген сөздермен толықтырылсын;
"үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнота және" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақта:
1) тармақшада "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшада:
"үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
"үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақшада "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнота және" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшада "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаның және" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
"үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
"үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақта:
1) тармақшада "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшада "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақшада:
"үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
"үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тарау алынып тасталсын;
4-тараудың атауында "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақта "үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаны және" деген сөздермен толықтырылсын;
13-тармақта:
"үлгідегі" деген сөзден кейін "банкнотаның және" деген сөздермен толықтырылсын;
"(балқытатын)" деген сөз алынып тасталсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
3. Департаменту по работе с наличными деньгами (Мажитов Д.М.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, филиалов Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
4. Управлению по обеспечению деятельности руководства Национального Банка Республики Казахстан (Терентьев Л.А.) в трехдневный срок со дня получения от Департамента по работе с наличными деньгами заявки на опубликование принять меры к опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Альжанова Б.А.
Председатель
Национального Банка

2. Осы қаулы ресми түрде жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Қолма-қол ақшамен жұмыс департаменті (Мәжитов Д.М.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, филиалдарына, екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басшылығының қызметін қамтамасыз ету басқармасы (Терентьев А.Л.) Қолма-қол ақшамен жұмыс департаментінен жариялауға өтінімді алған күннен бастап үш күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға шаралар қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.А.Әлжановқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы