О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 432 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 сентября 2006 года N 335. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2006 года N 4409. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года N 644
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.12.2008 N 644 (вводится в действие с 01.01.2009).
В целях приведения в соответствие с бюджетным законодательством Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 432 "Об утверждении Правил составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3321, внесены изменения и дополнения приказами Министра финансов Республики Казахстан от 27 января 2005 года N 17, и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2006 года N 5), следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления отчетов об исполнении государственного бюджета и бюджета области, республиканского и местных бюджетов, утвержденных указанным приказом:
в названии и по тексту слова "государственного бюджета и" заменить словами "государственного, консолидированного бюджетов,", слова "официальных", "официальным", "официальные", "официальными" исключить, слова "кассового исполнения бюджета" заменить словами "исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам)";
в пункте 4-1 слова "приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 марта 2005 года N 78" заменить словами "центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета";
в заголовке главы 2 после слова "бюджетов" дополнить словами ", за исключением консолидированного бюджета";
абзац девятый подпункта 8) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Раздел VI "Дефицит (профицит) бюджета" отражает дефицит (профицит) бюджета, равный сумме заимствования за вычетом суммы погашения основной суммы их долга.";
дополнить главой 2-1 следующего содержания:
"2-1. Структура консолидированного бюджета
5-1. Отчет об исполнении консолидированного бюджета включает в себя следующие разделы:
1) республиканский бюджет;
2) бюджет области, бюджеты города республиканского значения и столицы;
3) поступления в бюджет, направляемые в Национальный фонд Республики Казахстан в соответствии с их перечнем, определенным Бюджетным кодексом, и переводы их в Национальный фонд Республики Казахстан на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан.";
заголовок главы 3 дополнить словами ", за исключением консолидированного бюджета";
в пункте 12:
дополнить абзацами двенадцатым и тринадцатым следующего содержания:
"в графе 9 указываются суммы зарегистрированных обязательств;";
"в графе 10 указываются суммы неоплаченных обязательств;";
цифры "9, 10, 11" заменить соответственно цифрами "11, 12, 13";
в пункте 13 слово "невыполненных" заменить соответственно словом "неоплаченных";
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
В месячном (годовом) отчете об исполнении консолидированного бюджета:
в графе 1 заполняются коды:
классификации поступлений бюджета - категория;
функциональной классификации расходов - функциональная группа;
в графе 2 указывается наименование показателей бюджетной классификации;
в графе 3 отражаются суммы исполнения поступлений и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) республиканского бюджета;
в графе 4 отражаются суммы исполнения поступлений и/или оплаченных обязательств по бюджетной программе (подпрограмме) местных бюджетов (свод бюджетов областей, города республиканского значения и столицы);
в графе 5 отражаются суммы зачисленных на контрольный счет наличности Национального фонда Республики Казахстан: налоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, поступлений от продажи финансовых активов и суммы их перевода на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан, открытые для зачисления денег в Национальный фонд Республики Казахстан.";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік бюджет пен облыс бюджетінің, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау мен ұсынудың ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 432 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 7 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4409 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 644 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008.12.30 N 644 Бұйрығымен.
------------------ Бұйрықтан үзінді -----------------
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. ...
4. Осы бұйрық 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 ж. 30 желтоқсандағы
N 644 бұйрықтарына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің күші
жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. ...
........
9. "Мемлекеттік бюджет пен облыс бюджетінің, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау мен ұсынудың ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 432 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 1 қыркүйектегі N 335 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2006 жылғы 7 қазандағы N 4409 болып тіркелген).
Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН :
1. "Мемлекеттік бюджет пен облыс бюджетінің, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау мен ұсынудың ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 432 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің тіркеу тізілімінде N 3321 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2005 жылғы 27 қаңтардағы N 17, Қазақстан Республикасы Қаржы министрі міндетін атқарушының 2006 жылғы 12 қаңтардағы N 5 бұйрықтарымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік бюджет пен облыс бюджетінің, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау мен ұсынудың ережелерінде:
атауында және мәтіні бойынша "Мемлекеттік бюджет пен" деген сөздер "Мемлекеттік, біріктірілген бюджеттердің және" деген сөздермен ауыстырылсын, "ресми" деген сөз алып тасталсын, "бюджеттің кассалық атқарылу" деген сөздер "бюджет түсімдерінің атқарылу және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-1-тармақта "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2005 жылғы 12 наурыздағы N 78 бұйрығымен бекітілген" деген сөздер "бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тараудың тақырыбында "Бюджеттердің" деген сөз "Біріктірілген бюджетті қоспағанда, бюджеттердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың 8) тармақшасының тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"VI "Бюджеттiң тапшылығы (профицитi)" бөлiмi олардың борышының негізгі сомасын өтеу сомасын шегергенде қарыз алу сомасына тең болатын бюджеттiң тапшылығын (профицитiн) көрсетедi.";
мынадай мазмұндағы 2-1-тараумен толықтырылсын:
"2-1. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы есеп мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) республикалық бюджет;
2) облыстың бюджеті, республикалық маңызы бар қаланың және астананың бюджеттері;
3) Бюджет кодексі айқындаған түсімдердің тізбесіне сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жіберілетін бюджетке түсетін түсімдер және оларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына аудару.";
3-тараудың тақырыбында "Бюджеттердің" деген сөз "Біріктірілген бюджетті қоспағанда, бюджеттердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта:
мынадай мазмұндағы он екінші және он үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"9-бағанда тіркелген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;";
"10-бағанда төленбеген міндеттемелердің сомасы көрсетіледі.";
"9, 10, 11" деген цифрлар тиісінше "11, 12, 13" деген цифрлармен ауыстырылсын;
13-тармақта "орындалмаған" деген сөз тиісінше "төленбеген" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп осы Ережелердің 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепте:
1-бағанда мыналардың кодтары толтырылады:
бюджет түсімдерінің сыныптамасы - санаты;
шығыстардың функционалдық сыныптамасы - функционалдық тобы;
2-бағанда бюджет сыныптамасы көрсеткіштерінің атауы көрсетіледі;
3-бағанда республикалық бюджеттің бюджеттік бағдарламалары (кіші бағдарламалары) бойынша түсімдердің атқарылуы және/немесе төленген міндеттемелер көрсетіледі;
4-бағанда жергілікті бюджеттердің бюджеттік бағдарламасы (кіші бағдарламасы) бойынша түсімдердің атқарылуы және төленген міндеттемелер (облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана бюджеттерінің жиынтығы) көрсетіледі;
5-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қолма-қол ақшасының бақылау шотына есепке алынған салық түсімдері, негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер, қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына ақшаны есепке алу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінде ашылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің шотына оларды аудару сомасы көрсетіледі.";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Порядок определения итоговых разделов структуры бюджетов";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Операционное сальдо является разницей между доходами и затратами бюджета и определяется по формуле O = (d - z), где
O - операционное сальдо;
d - доходы;
z - затраты.
Отрицательным операционным сальдо является сумма превышения затрат над доходами бюджета. Положительным операционным сальдо является сумма превышения доходов над затратами бюджета.";
дополнить пунктами 14-1 и 14-2 следующего содержания:
"14-1. Чистое бюджетное кредитование является разницей между бюджетными кредитами и погашением бюджетных кредитов и определяется по формуле K = ( b k - p k ), где
К - чистое бюджетное кредитование;
b k - бюджетные кредиты;
p k - погашение бюджетных кредитов.
14-2. Сальдо по операциям с финансовыми активами является разницей между приобретением финансовых активов и поступлениями от продажи финансовых активов государства и определяется по формуле C = ( n f - p f ), где
С - сальдо по операциям с финансовыми активами;
n f - приобретение финансовых активов;
p f - поступления от продажи финансовых активов.";
пункты 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"15. Дефицит (профицит) бюджета и его финансирование (использование) определяется по формулам Д (F 1 ) = n + s - r
П (F 2 ) = r - n - s, где
Д - дефицит бюджета;
F 1 - объем финансирования дефицита бюджета. Значение финансирования дефицита бюджета с положительным знаком соответствует величине его дефицита;
П - профицит бюджета;
F 2 - объем использования профицита бюджета. Значение использования профицита бюджета с отрицательным знаком соответствует величине его профицита;
n - сумма полученных займов;
r - сумма погашения основного долга по займам;
s - сумма движения остатков бюджетных средств.
Сумма движения остатков бюджетных средств, использованная на покрытие дефицита (использование профицита), учитывается с положительным знаком, а не использованная - с отрицательным знаком.
16. Сумма движения остатков бюджетных средств определяется по формуле S = r-d(п)-n, составляющие которой соответствуют составляющим формул пункта 15 настоящих Правил.";
в абзаце третьем пункта 17 после слова "отчета" дополнить словами "в графе "Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)";
в заголовке главы 6 слова "между бюджетами различных уровней" заменить словами "полученных из вышестоящего бюджета и переданных вышестоящему бюджету";
в пункте 33 слова "кассового разрыва" заменить словами "дефицита наличности", слова "нижестоящим бюджета" заменить словами "нижестоящим бюджетом";
заголовок главы 10 дополнить словами "уполномоченными органами по исполнению бюджетов";
пункт 34 изложить в следующей редакции:

"5. Бюджеттер құрылымының қорытынды бөлімдерін айқындау тәртібі";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Операциялық сальдо бюджеттің кірістері мен шығындары арасындағы айырма болып табылады және О = (d - z) формуласы бойынша айқындалады, мұндағы
О - операциялық сальдо;
d - кірістер;
z - шығындар.
Терiс операциялық сальдо шығындардың бюджет кiрiстерiнен асып түсу сомасы болып табылады. Оң операциялық сальдо кiрiстердiң бюджет шығындарынан асып түсу сомасы болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 14-1 және 14-2-тармақтармен толықтырылсын:
"14-1. Таза бюджеттік кредит беру бюджеттік кредиттер мен бюджеттік кредиттерді өтеу арасындағы айырма болып табылады және К = (b k - p k ) формуласы бойынша айқындалады, мұндағы
К - таза бюджеттік кредит беру;
b k - бюджеттік кредиттер;
p k - бюджеттік кредиттерді өтеу.
14-2. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо қаржы активтерін сатып алу мен мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдері арасындағы айырма болып табылады және С = (n f - p f ) формуласы бойынша айқындалады, мұндағы
С - қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо;
n f - қаржы активтерін сатып алу;
p f - қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер.";
15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Бюджеттің тапшылығы (профициті) және оны қаржыландыру
Д (F 1 ) = n + s - r
П (F 2 ) = r - n - s формулалары бойынша айқындалады, мұндағы
Д - бюджеттің тапшылығы;
F 1 - бюджеттің тапшылығын қаржыландыру көлемі. Оң белгiмен белгiленген бюджеттiң тапшылығын қаржыландырудың мәнi оның тапшылығының шамасына сәйкес келедi;
П - бюджеттің профициті;
F 2 - бюджеттің профицитін пайдалану көлемі. Теріс белгімен белгіленген бюджеттің профицитін пайдаланудың мәні оның профицитіне сәйкес келеді;
n - алынған қарыздардың сомасы;
r - қарыздар бойынша негізгі борышты өтеу сомасы;
s - бюджет қаражатының қалдықтары қозғалысының сомасы;
Оң белгiнi ескере отырып, тапшылықты (профициттi пайдалану) жабуға пайдаланылған, ал терiс белгiмен - пайдаланылмаған бюджет қаражатының қалдықтары қозғалысының сомасы.
16. Бюджет қаражатының қалдықтары қозғалысының сомасы, құрамы осы Ережелердің 15-тармағындағы формулалардың құрамына сәйкес келетін S = r - d(п) - n формуласы бойынша анықталады.";
17-тармақтың үшінші абзацында "бөлімінде" деген сөзден кейін "Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер" бағанында" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тараудың тақырыбында "әртүрлі деңгейдегі бюджеттер арасында" деген сөздер "жоғары тұрған бюджеттен алынған және жоғары тұрған бюджетке берілген" деген сөздермен ауыстырылсын;
33-тармақта "кассалық алшақтықты" деген сөздер "қолма-қол ақша тапшылығын" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тараудың тақырыбында "атқарылуы" деген сөзден кейін "жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттердің атқарылуы" деген сөздермен толықтырылсын;
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"34. Отчет об исполнении бюджета нижестоящего уровня представляется уполномоченным органом по его исполнению уполномоченному органу по исполнению бюджета вышестоящего уровня на бумажном носителе и в виде электронной базы данных о поступлениях и расходах бюджета (далее - электронная база данных).";
в пункте 38 слова "на конец отчетного периода" исключить;
в подпункте 1) пункта 39:
после слова "категории" дополнить словами "и классы";
после слов "функциональные группы" дополнить словами "и подгруппы";
абзац второй пункта 42 исключить;
дополнить главами 10-1, 10-2 и 10-3 следующего содержания:
"10-1. Порядок формирования и представления отчетов об
исполнении местных бюджетов территориальными органами казначейства
46-1. Месячный (годовой) отчет об исполнении местного бюджета каждого уровня и бюджета области составляется территориальным органом казначейства в порядке, установленном настоящими Правилами, и по форме 1-27, согласно приложениям 1-1 и 8 к настоящим Правилам.
46-2. Отчет об исполнении местного бюджета, подписанный руководителем территориального органа казначейства, обслуживающего исполнение бюджета данного уровня, представляется местному исполнительному органу и уполномоченному органу ежемесячно, 2 числа месяца, следующего за отчетным, на бумажном носителе.
46-3. Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета проводит сверку показателей отчета, имеющихся в его распоряжении, с показателями отчета, представленного территориальным органом казначейства, при наличии расхождений проводит совместную с территориальным органом казначейства работу по их выявлению и устранению и возвращает территориальному органу казначейства отчет, подписанный руководителями местных исполнительного и уполномоченного по исполнению бюджета органов и заверенный оттиском гербовой печати местного исполнительного органа, до 7 числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
46-4. Областной орган казначейства ежемесячно, до 8 числа месяца, следующего за отчетным, представляет областным исполнительному и уполномоченному по исполнению бюджета органам подписанный руководителем отчет об исполнении бюджета области.
46-5. Областной уполномоченный орган по исполнению бюджета проводит сверку имеющихся в его распоряжении показателей отчета с показателями отчета, представленного областным органом казначейства, и, при отсутствии расхождений, до 10 числа месяца, следующего за отчетным, возвращает отчет областному органу казначейства, подписанный руководителями областных исполнительного и уполномоченного по исполнению бюджета органов и заверенный оттиском гербовой печати областного исполнительного органа.
При выявлении расхождений, областными уполномоченным органом по исполнению бюджета и органом казначейства составляется акт сверки отчетных данных, который подписывается руководителями областных уполномоченного по исполнению бюджета органа и органа казначейства и заверяется оттисками их гербовых печатей.
После этого проводится совместная работа по выявлению причин расхождений и их устранению.
По результатам совместной работы, осуществляемой до 10 числа месяца, следующего за отчетным, в двухдневный срок областным органом казначейства формируется новый отчет, подписывается его руководителем, руководителями областных исполнительного и уполномоченного по исполнению бюджета органов и заверяется оттисками печатей областных исполнительного органа и органа казначейства.

"34. Төмен тұрған деңгейдегі бюджеттiң атқарылуы туралы есепті оның атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган жоғары тұрған деңгейдегі бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға қағаз тасушыда және бюджеттiң түсiмдерi мен шығыстары туралы электрондық дерек қоры түрiнде (бұдан әрi - электрондық дерек қоры) бередi.";
38-тармақта "есептi кезеңнiң соңында" деген сөздер алып тасталсын;
39-тармақтың 1) тармақшасында:
"санатын" деген сөз "санаттарын және сыныптарын" деген сөздермен ауыстырылсын;
"функционалдық тобын" деген сөздерден кейін "және кіші тобын" деген сөздермен толықтырылсын;
42-тармақтың екінші абзацы алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 10-1, 10-2 және 10-3-тараулармен толықтырылсын:
"10-1. Қазынашылықтың аумақтық органдарының жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді қалыптастыру мен ұсынудың тәртібі
46-1. Әрбір деңгейдегі жергілікті бюджеттің және облыс бюджетінің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті қазынашылықтың аумақтық органдары осы Ережелерде белгіленген тәртіппен және осы Ережелерге 1-1 және 8-қосымшаларға сәйкес 1-27 нысан бойынша жасайды.
46-2. Жергілікті деңгейдегі бюджеттің атқарылуына қызмет көрсететін қазынашылықтың аумақтық органының басшысы қол қойған осы бюджеттердің атқарылуы туралы есеп ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 2 күні жергілікті атқарушы органға және уәкілетті органға қағаз тасушыда ұсынылады.
46-3. Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган билігіндегі есеп көрсеткіштерін қазынашылықтың аумақтық органы ұсынған есептің көрсеткіштерімен салыстырады, алшақтықтар болған жағдайда қазынашылықтың аумақтық органымен бірлесіп оларды анықтау мен жою жөніндегі жұмысты жүргізіп, жергілікті атқарушы және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың басшылары қол қойған және жергілікті атқарушы органның елтаңбалы мөр белгісімен куәландырылған есепті қазынашылықтың аумақтық органына есепті айдан кейінгі айдың 7 күніне дейін қайтарады.
46-4. Қазынашылықтың облыстық органы ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 8 күніне дейін облыстық атқарушы және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдарға басшы қол қойған облыс бюджетінің атқарылуы туралы есепті ұсынады.
46-5. Бюджетті атқару жөніндегі облыстық уәкілетті орган билігіндегі есеп көрсеткіштерін қазынашылықтың облыстық органы ұсынған есептің көрсеткіштерімен салыстырады, алшақтықтар болмаған жағдайда облыстық атқарушы және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың басшылары қол қойған және облыстық атқарушы органның елтаңбалы мөр белгісімен куәландырылған есепті қазынашылықтың облыстық органына есепті айдан кейінгі айдың 10 күніне дейін қайтарады.
Алшақтықтар анықталған жағдайда бюджетті атқару жөніндегі облыстық уәкілетті орган және қазынашылық орган бюджетті атқару жөніндегі облыстық уәкілетті органның және қазынашылық органның басшылары қол қойған және елтаңбалы мөр белгісімен куәландырылған есепті деректердің салыстыру актісін жасайды.
Содан соң алшақтықтардың себептерін анықтау мен оларды жою жөніндегі бірлескен жұмыс жүргізіледі.
Есепті айдан кейінгі айдың 10 күніне дейін жүзеге асырылатын бірлескен жұмыстың нәтижелері бойынша екі күн мерзімде қазынашылықтың облыстық органы жаңа есепті қалыптастырады, оның басшысы, облыстық атқарушы және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың басшылары қол қояды және облыстық атқарушы орган мен қазынашылық органның мөр таңбаларымен куәландырылады.

46-6. Ведомство, осуществляющее в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание государственного бюджета, представляет по формам, согласно приложениям 1 и 1-1 к настоящим Правилам, структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета:
1) месячный отчет об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы в виде электронной базы данных и на бумажном носителе в агрегированной форме - не позднее 12 числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
2) годовой отчет об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы - не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом, в виде электронной базы данных и на бумажном носителе.
10-2. Порядок составления и представления отчета
о движении денег на контрольном счете наличности
Национального фонда Республики Казахстан
46-7. Месячный (годовой) отчет о движении денег на контрольном счете наличности (далее - КСН) Национального фонда Республики Казахстан формируется ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета, по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, и включает в себя разделы:
1) доходы (I);
2) поступления от продажи финансовых активов (II);
3) итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан (III);
4) переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан (IV);
5) сальдо поступлений и переводов (V);
6) остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года (VI);
7) остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода (VII).
Раздел I "Доходы" отражает суммы налоговых поступлений от предприятий нефтяного сектора по утвержденному перечню и поступлений от продажи основного капитала по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета.
Раздел II "Поступления от продажи финансовых активов" отражает суммы поступлений от приватизации государственного имущества, находящегося в республиканской собственности и относящегося к горнодобывающей и обрабатывающей отраслям, по категории, классу, подклассу и специфике классификации поступлений бюджета.
Раздел III "Итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан" отражает общую сумму доходов и поступлений от продажи финансовых активов.
Раздел IV "Переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан" отражает суммы произведенных переводов с КСН Национального фонда Республики Казахстан на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан, открытые для учета денег Национального фонда Республики Казахстан, по функциональной группе, подгруппе, администратору бюджетных программ, бюджетной программе (подпрограмме) и специфике экономической классификации расходов бюджета.
Раздел V "Сальдо поступлений и переводов" отражает сумму разницы между разделами III "Итого поступлений на КСН Национального фонда Республики Казахстан" и IV "Переводы с КСН Национального фонда Республики Казахстан".
Раздел VI "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года.
Раздел VII "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов V "Сальдо поступлений и переводов" и VI "Остаток денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан на начало финансового года".
Отчет о движении денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан представляется ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета, структурному подразделению центрального уполномоченного органа, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, в виде электронной базы данных и на бумажном носителе не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным.

46-6. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджетке қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне осы Ережелерге 1 және 1-1-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша:
1) облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана бюджеттерінің атқарылуы туралы айлық есеп электрондық дерек қоры түрiнде және біріктірілген нысанда қағаз тасушыда есептi айдан кейiнгi айдың 12 күнiнен кешiктiрмей;
2) облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана бюджеттерінің атқарылуы туралы жылдық есеп электрондық дерек қоры түрiнде және қағаз тасушыда есептi жылдан кейiнгi жылдың 15 ақпанынан кешiктiрмей ұсынады.
10-2. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қолма-қол ақшасының бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есепті жасау мен ұсыну тәртібі
46-7. Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қолма-қол ақшасының бақылау шотындағы (бұдан әрі - ҚБШ) ақша қозғалысы туралы айлық (жылдық) есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство осы Ережелерге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырады және мынадай бөлімдерді қамтиды:
1) кірістер (І);
2) қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер (ІІ);
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны (ІІІ);
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан аударымдар (IV);
5) түсімдер мен аударымдар сальдосы (V);
6) қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (VI);
7) есепті кезеңнің аяғындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы (VIІ).
І "Кірістер" бөлімі бекітілген тізбе бойынша мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін салықтық түсімдердің сомасын және бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаттары, топтары, кіші сыныптары мен ерекшеліктері бойынша негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерді көрсетеді.
ІІ "Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер" бөлімі бюджет түсімдері сыныптамасы түсiмдерiнiң санаты, тобы, кіші сыныбы мен ерекшелігі бойынша республикалық меншіктегі және тау-кен және өңдеу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түсетін түсімдердің сомасын көрсетеді.
ІІІ "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны" бөлімі қаржы активтерін сатудан түсетін кірістер мен түсімдердің жалпы сомасын көрсетеді.
IV "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан жасалған аударымдар" бөлімі Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ақшасын есепке алу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде ашылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің шоттарына функционалдық тобы, ішкі тобы, бюджет бағдарламасының әкімшісі, бюджеттік бағдарламасы (кіші бағдарламасы) және бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан жүргізілген аударымдардың сомасын көрсетеді.
V "Түсімдер мен аударымдар сальдосы" бөлімі ІІІ "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны" мен IV "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сынан аударымдар" бөлімдерінің арасындағы айырма сомасын көрсетеді.
VI "Қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімі қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығының сомасын көрсетеді.
VIІ "Есепті кезеңнің аяғындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімі V "Түсімдер мен аударымдар сальдосы" мен VI "Қаржы жылының басындағы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы" бөлімдерінің қорытынды сомасын көрсетеді.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қозғалысы туралы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесіне электрондық дерек қоры түрiнде және қағаз тасушыда есептi айдан кейінгі айдың 5 күнінен кешiктiрмей береді.

10-3. Порядок формирования и представления отчета
об исполнении консолидированного бюджета
46-8. Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется структурным подразделением центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственным за формирование отчета об исполнении государственного бюджета, по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, и на основании:
1) отчета об исполнении республиканского бюджета, представленного ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета;
2) отчета об исполнении местных бюджетов (сводного по областям, городу республиканского значения и столицы), сформированного собственно структурным подразделением на основании отчетов об исполнении бюджетов областей, города республиканского значения и столицы, представленных местными исполнительными органами областей, города республиканского значения и столицы и/или ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание государственного бюджета;
3) отчета о движении денег на КСН Национального фонда Республики Казахстан, представленного ведомством, осуществляющим в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание государственного бюджета.
46-9. Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется с использованием данных исполнения поступлений и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам/подпрограммам.
46-10. Месячный (годовой) отчет об исполнении консолидированного бюджета составляется в сроки, установленные настоящими Правилами для отчетов об исполнении государственного и местных бюджетов, и представляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в Администрацию Президента Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан, центральные уполномоченные органы по бюджетному планированию и внутреннему контролю в электронном виде и на бумажном носителе с сопроводительным письмом, без подтверждения подписями.";
дополнить пунктом 54 следующего содержания:
"54. Местные исполнительный и уполномоченный по исполнению бюджета органы несут ответственность за соответствие данных отчета, представляемого уполномоченному органу по исполнению вышестоящего бюджета, данным отчетов, сформированных территориальным органом ведомства, осуществляющего в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета.";

10-3. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыру мен ұсыну тәртібі
46-8. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның мемлекеттік бюджеттің атқарылуы туралы есепті қалыптастыруға жауапты құрылымдық бөлімшесі осы Ережелерге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және мыналардың:
1) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство ұсынған республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептің;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары және/немесе бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство ұсынған есептердің негізінде құрылымдық бөлімшенің өзі қалыптастырған жергілікті бюджеттердің (облыстар, республикалық маңызы бар қала мен астана бойынша жиынтық) атқарылуы туралы есептің;
3) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство ұсынған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қозғалысы туралы есептің негізінде жасайды.
46-9. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп бюджеттік бағдарламалар/кіші бағдарламалар бойынша түсімдер атқарылуының және/немесе төленген міндеттемелердің деректерін пайдалана отырып жасалады.
46-10. Біріктірілген бюджеттің атқарылуы туралы айлық (жылдық) есеп мемлекеттік және жергілікті бюджеттерді атқару туралы есептер үшін осы Ережелерде белгіленген мерзімде жасалады және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган оны Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, бюджеттік жоспарлау және ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті органдарға электрондық түрде және қағаз тасушыда ілеспе хатпен, қол қоюды растамай береді.";
мынадай мазмұндағы 54-тармақпен толықтырылсын:
"54. Жергілікті атқарушы және бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар жоғары тұрған бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға ұсынатын есеп деректерінің бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құзыреті шегінде мемлекеттік бюджеттің атқарылуына қызмет көрсетуді жүзеге асыратын ведомство қалыптастырған есептердің деректеріне сәйкестігіне жауап береді.";

приложения 1, 1-1, 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
в приложении 2 к указанным Правилам:
в названии графы "Невыполненные обязательства" слово "Невыполненные" заменить словом "Неоплаченные";
название графы "Кассовое исполнение" изложить в следующей редакции:
"Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)";
приложение 3 к указанным Правилам дополнить строкой 5 следующего содержания:
"Временно свободные бюджетные деньги, переданные центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета для размещения во вклады (депозиты) НБ РК";
в приложении 5 к указанным Правилам:
в названии графы "Невыполненные обязательства" слово "Невыполненные" заменить словом "Неоплаченные";
название графы "Кассовое исполнение" изложить в следующей редакции:
"Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам)";
название графы "Отклонения кассового исполнения от исполненного (утвержденного, уточненного, скорректированного) бюджета" изложить в следующей редакции:
"Отклонение исполнения поступлений бюджета и/или оплаченных обязательств по бюджетным программам (подпрограммам) от исполненного (утвержденного, уточненного, скорректированного) бюджета";
название графы "% кассового исполнения к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету" изложить в следующей редакции:
"Исполнение поступлений бюджета и/или оплаченные обязательства по бюджетным программам (подпрограммам) к исполняемому (утвержденному, уточненному, скорректированному) бюджету, %";
дополнить приложениями 8, 9 и 10, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту отчетности и статистики (Парусимова Л.И.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 сентября 2006 года N 335
Приложение 1
к Правилам составления и представления
отчетов об исполнении государственного,
консолидированного бюджетов и  бюджета области,
республиканского и местных бюджетов
Отчет об исполнении
___________________________________
(наименование бюджета)
на _____________________________года
Республика (область, город, район) ___________________________
Периодичность                месячная, годовая
Единица измерения:           тыс.тенге
Коды
бюд-
жет-
ной
клас-
сифи-
кации
Наименование
Ут-
верж-
ден-
ный
бюд-
жет
на
отчет-
ный
финан-
совый
год
Уточ-
нен-
ный
бюд-
жет
на
отчет-
ный
финан-
совый
год
Скор-
рек-
тиро-
ван-
ный
бюд-
жет
на
отчет-
ный
финан-
совый
год
Сводный
план
поступлений
и финанси-
рования,
сводный
план
финанси-
рования
по обяза-
тельствам
на отчетный
период
по
пла-
тежам
по
обяза-
тель-
ствам
1
2
3
4
5
6
7
I. ДОХОДЫ
Налоговые
поступления
Неналоговые
поступления
Поступления
от продажи
основного
капитала
Поступления
трансфертов
II. ЗАТРАТЫ
Государственные
услуги общего
характера
Оборона
Общественный
порядок,
безопасность,
правовая,
судебная,
уголовно-
исполнительная
деятельность
Образование
Здравоохранение
Социальная
помощь и
социальное
обеспечение
Жилищно-
коммунальное
хозяйство
Культура, спорт,
туризм и
информационное
пространство
Топливно-
энергетический
комплекс и
недропользование
Сельское,
водное, лесное,
рыбное хозяйство,
особоохраняемые
природные
территории,
охрана
окружающей
среды
и животного
мира, земельные
отношения
Промышленность,
архитектурная,
градостроительная
и строительная
деятельность
Транспорт и
коммуникации
Прочие
Обслуживание
долга
Трансферты
III.
ОПЕРАЦИОННОЕ
САЛЬДО
IV. ЧИСТОЕ
БЮДЖЕТНОЕ
КРЕДИТОВАНИЕ
Бюджетные кредиты
Погашение
бюджетных
кредитов
V. САЛЬДО ПО
ОПЕРАЦИЯМ С
ФИНАНСОВЫМИ
АКТИВАМИ
Приобретение
финансовых
активов
Поступления
от продажи
финансовых
активов
государства
VI. ДЕФИЦИТ
(ПРОФИЦИТ)
БЮДЖЕТА
VII.
ФИНАНСИРОВАНИЕ
ДЕФИЦИТА
(ИСПОЛЬЗОВАНИЕ
ПРОФИЦИТА)
БЮДЖЕТА
Поступление
займов
Погашение займов
Движение
остатков
бюджетных
средств
Справочно:
Остатки
бюджетных
средств
Остатки
бюджетных
средств на
начало
финансового
года
Остатки
бюджетных
средств
на конец
отчетного
периода
продолжение таблицы
Сумма
выданных
разрешений за
отчетный
период
Зарегист-
рированные
обяза-
тельства
Неоп-
лачен-
ные
обяза-
тель-
ства
Испол-
нение
поступ-
лений
бюджета
и/или
оплаченные
обяза-
тельства
по
бюджетным
програм-
мам
(подпрог-
раммам)
Испол-
нение
поступ-
лений
бюджета
и/или
оплачен-
ные
обяза-
тельства
по
бюджет-
ным
програм-
мам
(подпро-
граммам)
к
сводному
плану
поступ-
лений и
финан-
сиро-
вания
на
отчетный
период
(гр.11:
гр.6),
%
Испол-
нение
поступ-
лений
бюджета
и/или
оплачен-
ные
обяза-
тельства
по
бюджетным
програм-
мам
(подпрог-
раммам)
к испол-
няемому
утверж-
денному,
уточнен-
ному,
скор-
ректиро-
ванному)
бюджету,
%
8
9
10
11
12
13
Аким области, города
республиканского значения,
столицы, района
(города областного значения)     __________  _____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета            __________  _____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета,
ответственного за
формирование отчета              ___________  ____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 сентября 2006 года N 335
Приложение 1
к приказу и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 января 2006 года N 5

көрсетілген Ережелерге 1, 1-1, 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Ережелерге 2-қосымшада:
"Орындалмаған міндеттемелер" бағанында "Орындалмаған" деген сөз "Төленбеген" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Кассалық атқару" бағанының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер";
көрсетілген Ережелерге 3-қосымша мынадай мазмұндағы 5-жолмен толықтырылсын:
"ҚР ҰБ салымдарына (депозиттеріне) орналастыру үшін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға берілген уақытша бос бюджет ақшасы";
көрсетілген Ережелерге 5-қосымшада:
"Орындалмаған міндеттемелер" бағанында "Орындалмаған" деген сөз "Төленбеген" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Кассалық атқару" бағанының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер";
"(бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетті атқарудан кассалық атқарудың" бағанының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Атқарылған (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджеттен бюджет түсімдері атқарылуының және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелердің ауытқуы";
"Атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке % кассалық атқару" бағанының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке қарағанда бюджеті түсімдерінің атқарылуы және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер, %";
осы бұйрыққа 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес 8, 9 және
10-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Есептілік және статистика департаменті (Л.И.Парусимова) заңнамада белгiленген тәртiппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында кейiнгi жариялануын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 1 қыркүйектегі
N 335 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік, біріктірілген
бюджеттер мен облыс бюджетінің,
республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылуы туралы
есептерді жасау мен ұсынудың
ережелеріне 1-қосымша
____ жылғы _____________ арналған
_____________________________ атқарылуы туралы есеп
(бюджеттің атауы)
Республика (облыс, қала, аудан) ___________________________
Мерзімділігі:         айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына түзетілген бюджет
Түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспары, eceптi кезеңге арналған міндеттемелер жөніндегі жиынтық қаржыландыру жоспары
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
I. КІРІСТЕР
Салықтық түсімдер
Салықтық емес түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
Трансферттерді ң түсімдері
II. ШЫ Ғ ЫНДАР
Жалпы сипатта ғ ы мемлекеттік қызметтер
Қор ғ аныс
Қо ғ амдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
Білім беру
Денсаулық сақтау
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
Т ұ р ғ ын үй-коммуналдық шаруашылы ғ ы
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
Ауыл, су, орман шаруашылы ғ ы, ерекше қор ғ алатын таби ғ и аумақтар, қорша ғ ан ортаны және жануарлар әлемін қор ғ ау, жер қатынастары
Ө неркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
Көлік және коммуникациялар
Ө згелер
Борышқа қызмет көрсету
Трансферттер
III. ОПЕРАЦИЯЛЫҚ САЛЬДО
IV. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТ БЕРУ
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
V. ҚАРЖЫ АКТИВТЕРІМЕН ЖАСАЛАТЫН ОПЕРАЦИЯЛАР БОЙЫНША САЛЬДО
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
VI. БЮДЖЕТТІҢ ТАПШЫЛЫҒЫ (ПРОФИЦИТІ)
VII. БЮДЖЕТТІҢ ТАПШЫЛЫҒЫН ҚАРЖЫЛАНДЫРУ (ПРОФИЦИТТІ ПАЙДАЛАНУ)
Қарыздардың түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражаты қалдығының қозғалысы
Анықтама үшін:
Бюджет қаражатының қалдығы
Қаржы жылының басындағы бюджет қаражатының қалдығы
Есепті кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдығы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде берілген рұқсаттар сомасы
Тіркелген міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджет түсімдерінің  атқарылуы және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер
Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер (11-баған : 6-баған), %
Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер, %
8
9
10
11
12
13
Облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың, ауданның      ________  _________________
(облыстық маңызы бар қаланың) әкімі   (қолы)       (қолтаңбаны
таратып жазу)
М.О.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті  ________  _________________
уәкілетті органның басшысы             (қолы)      (қолтаңбаны
таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті  ________  _________________
уәкілетті органның есепті               (қолы)      (қолтаңбаны
қалыптастыруға жауапты құрылымдық                   таратып жазу)
бөлімшесінің басшысы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 1 қыркүйектегі
N 335 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
міндетін атқарушының
2006 жылғы 12 қаңтардағы
N 5 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік, біріктірілген
бюджеттер мен облыс бюджетінің,
республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылуы туралы
есептерді жасау мен ұсынудың

Форма 1-27
Отчет произведен: Дата
Страница X из N
Республика (область, город, район) ___________________________
Периодичность                месячная, годовая
Единица измерения:           тыс.тенге
Коды
бюд-
жет-
ной
клас-
сифи-
кации
Наименование
Утверж-
денный
бюджет
на от-
четный
финан-
совый
год
Уточ-
нен-
ный
бюджет
на от-
четный
финан-
совый
год
Скоррек-
тирован-
ный
бюджет
на
отчетный
финан-
совый
год
Сводный
план
поступлений
и  финанси-
рования,
сводный
план
финанси-
рования по
обязатель-
ствам на
отчетный
период
по
пла-
те-
жам
по
обя-
за-
тель-
ствам
1
2
3
4
5
6
7
I. Доходы
II. Затраты
III. Операционное
сальдо
IV. Чистое
бюджетное
кредитование
Бюджетные
кредиты
Погашение
бюджетных
кредитов
V. Сальдо по
операциям с
финансовыми
активами
Приобретение
финансовых
активов
Поступления
от продажи
финансовых
активов
государства
VI. Дефицит
(профицит)
бюджета
VII.
Финансирование
дефицита
(использование
профицита)
бюджета
Поступление
займов
Погашение займов
Движение
остатков
бюджетных
средств
Справочно:
Остатки
бюджетных
средств
на начало
финансового
года
Остатки
бюджетных
средств
на конец
отчетного
периода
продолжение таблицы
Коды
бюд-
жет-
ной
клас-
сифи-
кации
Сумма
выдан-
ных
раз-
реше-
ний
за
отчет-
ный
период
Заре-
гист-
риро-
ван-
ные
обя-
за-
тель-
ства
Неоп-
лачен-
ные
обяза-
тель-
ства
Испол-
нение
поступ-
лений
бюджета
и/или
оплачен-
ные
обяза-
тельства
по
бюджетным
програм-
мам
(подпрог-
раммам)
Исполнение
поступлений
бюджета
и/или
оплаченные
обязатель-
ства по
бюджетным
программам
(подпрог-
раммам) к
сводному
плану
поступ-
лений и
финанси-
рования
на
отчетный
период, %
Исполнение
поступлений
бюджета
и/или
оплаченные
обязатель-
ства по
бюджетным
программам
(подпрог-
раммам) к
исполняе-
мому
(утверж-
денному,
уточнен-
ному,
скорек-
тирован-
ному)
бюджету, %
1
8
9
10
11
12
13
Аким области, города
республиканского значения,
столицы, района
(города областного значения)     __________  _____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета            __________  _____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за
формирование отчета              ___________  ____________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
М.П.
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 сентября 2006 года N 335
Приложение 9
к Правилам составления и представления
отчетов об исполнении государственного,
консолидированного бюджетов и бюджета области,
республиканского и местных бюджетов
Отчет о движении денег на контрольном счете
наличности Национального фонда Республики Казахстан
на ________________   года
Периодичность месячная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Коды
бюджет-
ной
класси-
фикации
Наименование
Сумма
с начала
года,
нарастающим
итогом
1
2
3
I. Доходы
Налоговые поступления от
предприятий нефтяного сектора
по утвержденному перечню
Поступления от продажи
основного капитала
II. Поступления от продажи
финансовых активов
Поступления от приватизации
государственного имущества,
находящегося в республиканской
собственности и относящегося
к горнодобывающей и
обрабатывающей отраслям
III. Итого поступлений на
КСН Национального фонда РК
IV. Переводы с КСН
Национального фонда РК
V. Сальдо поступлений и
переводов
VI. Остаток денег на КСН
Национального фонда РК на
начало финансового года
VII. Остаток денег на КСН
Национального фонда РК на
конец отчетного периода
Руководитель ведомства,
осуществляющего обслуживание
исполнения государственного
бюджета                            ___________   ________________________
(подпись)      (расшифровка подписи)
Руководитель структурного
подразделения ведомства,
ответственного за
формирование отчета                ____________   ________________________
(подпись)      (расшифровка подписи)
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 сентября 2006 года N 335
Приложение 10
к Правилам составления и представления
отчетов об исполнении государственного,
консолидированного бюджетов и бюджета области,
республиканского и местных бюджетов
Отчет
об исполнении консолидированного бюджета
Республики Казахстан
(наименование бюджета)
на _____________________________года
Периодичность месячная, годовая
Единица измерения: тыс.тенге
Коды
бюд-
жетной
клас-
сифи-
кации
Наименование
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
Бюджеты
областей,
города
респуб-
ликан-
ского
значения,
столицы
Национальный
фонд (КСН
Национального
фонда)
1
2
3
4
5
I. Доходы
II. Затраты
III.
Операционное
сальдо
IV. Чистое
бюджетное
кредитование
Х
V. Сальдо по
операциям с
финансовыми
активами
VI. Дефицит
(профицит)
бюджета
Х
VII.
Финансирование
дефицита
(использование
профицита)
бюджета
Х
Справочно:
Остатки
бюджетных
средств на
начало
финансового
года
Остатки
бюджетных
средств на конец
отчетного периода
в том числе за
счет внешних
займов
Х
Примечание: Х - данные ячейки не заполняются

1-27 нысаны
__________ есеп жүргізілді
N-ден Х бет
Республика (облыс, қала, аудан) ___________________________
Мерзімділігі (айлық, жылдық) ______________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Есепті қаржы жылына бекітілген бюджет
Есепті қаржы жылына нақтыланған бюджет
Есепті қаржы жылына түзетілген бюджет
Түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспары, eceптi кезеңге арналған міндеттемелер жөніндегі жиынтық қаржыландыру жоспары
төлемдер бойынша
міндеттемелер бойынша
1
2
3
4
5
6
7
I. Кірістер
II. Шығындар
III. Операциялық сальдо
IV. Таза бюджеттік кредит беру
Бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
V. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
Мемлекетті ң қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
VI. Бюджеттің тапшылығы (профициті)
VII. Бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздарды ң түсімі
Қарыздарды өтеу
Бюджет қаражаты қалды ғ ыны ң қоз ғ алысы
Анықтама үшін:
Есепті кезе ң ні ң басында ғ ы бюджет қаражатыны ң қалды ғ ы
Есепті кезе ң ні ң со ң ында ғ ы бюджет қаражатыны ң қалды ғ ы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде берілген рұқсаттар сомасы
Тіркелген міндеттемелер
Төленбеген міндеттемелер
Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер
Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе есепті кезеңге арналған түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарына  бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер (11-баған:6-баған), %
Бюджет түсімдерінің атқарылуы және/немесе атқарылатын (бекітілген, нақтыланған, түзетілген) бюджетке бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төленген міндеттемелер, %
8
9
10
11
12
13
Облыстың, республикалық маңызы
бар қаланың, астананың, ауданның      ________  _________________
(облыстық маңызы бар қаланың) әкімі   (қолы)       (қолтаңбаны
таратып жазу)
М.О.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті  ________  _________________
уәкілетті органның басшысы             (қолы)      (қолтаңбаны
таратып жазу)
Есепті қалыптастыруға жауапты
ведомствоның құрылымдық               ________  _________________
бөлімшесінің басшысы                   (қолы)      (қолтаңбаны
таратып жазу)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 1 қыркүйектегі
N 335 бұйрығына 5-қосымша
Мемлекеттік, біріктірілген
бюджеттер мен облыс бюджетінің,
республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылуы туралы
есептерді жасау мен ұсынудың
ережелеріне 9-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол
ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы
____ жылғы ______________ есеп
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Жыл басынан бастап өспелі қорытындымен сомасы
1
2
3
I. Кірістер
Бекітілген тізбе бойынша м ұ най секторы кәсіпорындарынан түсетін салықтық түсімдер
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
II. Қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
Республикалық меншіктегі және тау-кен және ө ң деу салаларына жататын мемлекеттік мүлікті жекешелендіруден түсетін түсімдер
III. ҚР Ұлттық қорының ҚБШ-сына түскен түсімдердің жиыны
IV. ҚР Ұлттық қорының ҚБШ-сынан жасалған аударымдар
V. Түсімдер мен аударымдар сальдосы
VI. Қаржы жылының басындағы ҚР Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
VII. Есепті кезеңнің аяғындағы ҚР Ұлттық қорының ҚБШ-сындағы ақша қалдығы
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуына
қызмет көрсетуді жүзеге асыратын     ________  _________________
ведомствоның басшысы                 (қолы)       (қолтаңбаны
таратып жазу)
Есепті қалыптастыруға жауапты
ведомствоның құрылымдық               ________  _________________
бөлімшесінің басшысы                   (қолы)      (қолтаңбаны
таратып жазу)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 1 қыркүйектегі
N 335 бұйрығына 6-қосымша
Мемлекеттік, біріктірілген
бюджеттер мен облыс бюджетінің,
республикалық және жергілікті
бюджеттердің атқарылуы туралы
есептерді жасау мен ұсынудың
ережелеріне 10-қосымша
Қазақстан Республикасы біріктірілген бюджетінің
атқарылуы туралы ____ жылғы ________________ есеп
(бюджеттің атауы)
Мерзімділігі: айлық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Республикалық бюджет
Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттері
Ұлттық қор (Ұлттық қордың ҚБШ-сы)
1
2
3
4
5
I. Кірістер
II. Шығындар
III. Операциялық сальдо
IV. Таза бюджеттік кредит беру
Х
V. Қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
VI. Бюджеттің тапшылығы (профициті)
Х
VII. Бюджеттің тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру
Х
Анықтама үшін:
Қаржы жылыны ң басында ғ ы бюджет қаражатыны ң қалды ғ ы
Есепті кезе ң ні ң со ң ында ғ ы бюджет қаражатыны ң қалды ғ ы
оны ң ішінде сыртқы қарыздар есебінен
Х
Ескерту: Х - бұл ұяшықтар толтырылмайды